» »

Trading212

Trading212

«
1
2 3
...
5

PreviousUser ::

Uporablja kdo tega brokerja? So zaupanja vredni ali so to sumljiva bolgarska posla? Tisti, ki uporabljate to, ste zadovoljni?

thethorn ::

imam isto razmišljanje glede Bolgarov :D
Drugače so na sceni že od 2008 mislim da.. registrirani in regulirani v UK.
Sam sem za ETFje izbral tradestation global/interactive brokers, za posamezne delnice pa je dobra alternativa Revolut.

jakanov ::

Jaz uporabljam, da se malo igram. Izplačilo je vedno v 1-2 dnevih. Same pozitivne izkušnje.

Če uporabiš referal link, dobiva oba 1 zastonj delnico v vrednosti do 100€. :)
www.trading212.com/invite/FMA6t2yx

Mene pri revolutu moti, ker lahko kupiš samo pod market price, ne pa pod limit (torej da nastaviš, da hočeš kupiti ko delnica malo zaniha navzdol).

PreviousUser ::

Samo vidim pa, da nimajo irskega iShares world ETF sklada... Imajo pa Vanguardove, samo ne vem ali so USA based ali Ireland based.

PreviousUser ::

jakanov je izjavil:



Če uporabiš referal link, dobiva oba 1 zastonj delnico v vrednosti do 100€. :)
www.trading212.com/invite/FMA6t2yx



Kako pa vem, če mi je prijelo referal? Meni je kar aplikacijo odprlo, ko sem kliknil nanj. A ga lahko tudi naknadno uveljavljam?

Karton4 ::

Dobis, ko se verificiras in naložis gor nekaj denarja. (Če je seveda še aktualna punudba)

Steinkauz ::

A se kej ve kako je s temi in brexitom?

PreviousUser ::

Steinkauz je izjavil:

A se kej ve kako je s temi in brexitom?


Mislim, da imajo bolgarsko podružnico tudi. Preveri na njihovi strani za ziher.

Slayer69 ::

Danes sem se tudi jaz registriral in naložil android app... A sem samo jaz slep ali res ni možnosti, da se avtenticiraš s prstnim odtisom na telefonu?

akanalec ::

Ko sem izpolnil vse podatke za registracijo me ne pusti naprej. Please try again. Mogoče kdo ve zakaj?

Slayer69 ::

Huh ne vem... meni je šla registracija BP čez.
Vidim pa da mi zdej že nekaj časa verificirajo dokumente... Koliko časa je to pri vas delalo, ki ste že registrirani? Če sem prav prebral (že pred časom) pri nekaterih sploh niso zahtevali dokumentov?

legendary ::

pri meni cca. 3 dni za verifikacijo s tem, da je bil vikend vmes. Če se ne motim sem se v petek registriral in v ponedeljek ali torek je bilo odobreno.

buttcrack ::

meni so na soboto zavrnili dokument z naslvom, ker sem dal takega, ki ni imel datuma.

sedaj pa spet čakam. bo verjetno jutri oz. pred zlomom borze :)

Slayer69 ::

Kakšne dokumente za dokaz o naslovu pa ste jim poslali, da so ga sprejeli?
Meni tudi težijo (pa je vse gor in naslov in datum in vse). Poslal sem jim račun za fiksni internet pa pravijo, da računov mobilnih paketov ne sprejemajo... pa sem rekel, da to je fiksni račun in pravijo, da nikjer ni videt da gre za fiksni priključek (pa vsaj na 5 mestih je napisan TV ali "televizija" in kakor vem se še ne da TVja na mobilnem paketu naročit ;), nekih drugih indikatorjev da je fiksni pa res ni)...

legendary ::

Slika osebne in elektronski bancni izpisek.

Slayer69 ::

Osebna ni bila problem tisto so sprejeli... Elektronski bančni izpisek je pa malo problem ker na Revolut se mi zdi niti naslova ne izpišejo gor :)

Slayer69 ::

A ima še kdo kak feedback glede registracije v zadnjem času? Predvsem tisti, ki so vam prvotno zavrnili... Ker meni so pač prvič relativno hitro odgovorili (zavrnitev), sedaj ko sem ponovno poslal pa že par dni ne duha ne sluha od njih. Pa da vidim a je pri drugih tudi tako, ali so samo name pozabili.

buttcrack ::

prvič sem oddal n26 potrdilo kjer je IBAN in tvoj naslov pa sem se zajebal ker ni bilo datuma. Sem delal na brzino in nisem našel klasičnega izpiska. potem sem jim poslal T-2 račun - ni šlo, RTV račun - ni šlo, sedaj sem se pa končno pozanimal kje dobim N26 izpisek in jim ga poslal. upam ,da bo sedaj zadoščalo :)

Slayer69 ::

Daj prosim javi ko ti odgovorijo in kak je bil epilog.

buttcrack ::

Računam na jutri/soboto.

Aquinas ::

Meni so sprejeli osebno s stalnim naslovom in položnico od Telemacha z začasnim naslovom. Oddal sem v petek, potrdili so danes.

Slayer69 ::

Hm zanmivo, meni so A1 račun (za fiksni internet + TV) zavrnili.

Btw a je kdo dobil tisti free share, ki se obljublja, če uporabiš referral link? Ker kolikor gledam "https://www.trading212.com/en/Invite-a-... Slovenija ni na seznamu...
Vidim pa da imam na accountu možnost "use promo code", vendar to pa ne vem kje pdobi, jo ima kdo ;)? Ker to pa zgleda velja tudi za Slovenijo: https://www.trading212.com/en/promo-cod...

jakanov ::

Če uporabiš referal link, dobiva oba 1 zastonj delnico v vrednosti do 100€. :)
www.trading212.com/invite/FMA6t2yx

Slayer69 ::

Ta tvoj link sem že uporabil... Samo mi je bilo malo čudno, ker ko sem kliknil na link se je potem odprl navadn URL in ni blo nikjer vidno, da se je ta referral upošteval (glede na pogoje sem pač sklepal, da to itak ne dela v Sloveniji). Sem pa (kot že rečeno) potem ko sem kreiral account videl, da imam v meniju to možnost, da sedaj naknadno uporabim "promo code" (in glede na pogoje sklepam, da to pa tudi v Slo deluje), vendar ne vem pa kje to dobi. Pogledaš ti na svojem accountu, če lahko kako kodo generiraš?

buttcrack ::

buttcrack je izjavil:

Računam na jutri/soboto.

Zadnji n26 mesečni izpisek je zadostoval.
Zdej pa gnar gor :)

Slayer69 ::

No evo so končno še meni odobrili =)

@jakanov: kaj sedaj rabim samo še depositat denar in bi morala dobiti tiste delnice? Ali je treba še kej nabavit prej ;)?

Slayer69 ::

Še eno vprašanje: kakšne metode se poslužujete za nakazovanje denarja na trading212? Sem poizkusil z Revolut Visa kartico pa mi je Revolut zavrnil "merchant not supported" (in potem sem tu našel razlago: https://www.revolut.com/help/exploring-.... Uporabljate kakšne druge kartice ali pač SEPA nakazilo?

p.s.: a je mogoče kdo poizkusil z N26 kartico, če gre?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Slayer69 ()

buttcrack ::

A bančno nakazilo z R oz. N26 pa ne gre? Čemu s kartico?

Slayer69 ::

S kartico je pač instant... in zakaj pa ne če že imajo to opcijo... ampak ja očitno bo pač klasično nakazilo ;)

jakanov ::

Slayer69 je izjavil:

No evo so končno še meni odobrili =)

@jakanov: kaj sedaj rabim samo še depositat denar in bi morala dobiti tiste delnice? Ali je treba še kej nabavit prej ;)?


Ja, mislim, da je že par evrov dovolj.

N26 kartica / Apple pay deluje ok, problem je top up s Revolut kartico, ki ima neko politiko, da ne pusti top upanja denarja na finančne institucije. Bančno nakazilo je oboje ok.

buttcrack ::

Sem jih probal nažicat da mi naknadno dajo delnico na tvoj reff kao da mi je adblocker preprečil :)

Tole so odgovoril:
Greetings,

Thank you for your email.

Please be advised that the free share campaign is not available in your country, thus a free share can not be assigned to the account.

Zgodovina sprememb…

Slayer69 ::

Ja saj meni je tudi čudno, da bi to delalo glede na to da v njihovih pogojih piše, da ni za Slovenijo... Zato sem spraševal za tisto "promo kodo", ki pa jo lahko vpišem in za katero tudi v splošnih pogojih piše, da velja tudi za Slovenijo.

No bom jutri nakazal preko SEPA denar pa da vidimo, mogoče bo prijelo, ker drugače link ob registraciji pa sem uporabil tvoj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Slayer69 ()

buttcrack ::

Zna bit da če ga direkt vpišeš da spregledajo, ko pa želiš naknadno reševat zadevo pa pač ne :(

jakanov ::

Mogoče so spremenili, ker do sedaj sem dobil 1 delnico, ko sem se jaz joinal in še 2 za tem. Je pa to bilo 2 meseca nazaj nazadnje.

Slayer69 ::

Evo sem si fundal račun (dejansko je šlo instant z Maestro kartico... sem pa tudi preko Revoluta nakazal (SEPA), ampak ja to bo verjetno še malo trajalo, da pride).

@jakanov: sporoči, če boš dobil še kako free delnico, da vidimo, če to še deluje.
p.s.: kot sem že parkrat omenil (pa si verjetno spregledal) pa lahko preveriš še če imaš kje kako "promo kodo" ker to pa imam še možnost vnest (in piše, da je na voljo tudi za Slovenijo)

jakanov ::

https://www.trading212.com/en/Frequentl...

Meni tudi ne kaže tega sub menuja kot kaže tukaj. Pomojem so to nekak skenclali.

Poskusi to, zadnji del URL: FMA6t2yx

Slayer69 ::

To sem že poizkusil pa ne deluje ("invalid code").

RockyS ::

Na 212 je možno kupit CCL (Carnival Corp)?

Slayer69 ::

Je možno ja.
Drugače pa imaš tu seznam vseh: https://www.trading212.com/en/Trade-Equ...

Btw si tudi ti ogleduješ to delnico? Meni tudi izgleda zanimiva zaradi nizke cene... čeprav malo vseeno cvikam, ker ta panoga si po moje še nekaj časa ne bo opomogla...

RockyS ::

Gledam za long run

Fjdk ::

Kako ste kej zadovoljni s Trading212? :) Koliko denarja največ daste gor oz. Koliko jim zaupate? Uporabljate tudi za long term? Kako je pa to prijavljanje Fursu? A mi lahko kdo to prosim razloži? A je treba vsako prodajanje prijavit in jim poslat? tudi če se igraš z nizjimi zneski (recimo manj kot 1k)? Od tvojega dobička naj bi se potem odštelo 27%?? Torej ne pride ravno v poštev neko trejdanje, niti držanje na krajši rok?
Hvala za vaše odgovore :)

PreviousUser ::

Kaj mislite, a je T212 OK za na dolgi rok? Malo me skrbi, da bi vmes zaprli in bi moral prodati portfelj in ob tem seveda plačati višji davek, ker prenos portfelja k drugemu brokerju ni mogoč.

romihtrade ::

thethorn je izjavil:

imam isto razmišljanje glede Bolgarov :D
Drugače so na sceni že od 2008 mislim da.. registrirani in regulirani v UK.
Sam sem za ETFje izbral tradestation global/interactive brokers, za posamezne delnice pa je dobra alternativa Revolut.



Kako pa lahko uporabljaš interactive brokers? Men napiše da se ni možno registrirat v Sloveniji

adut81 ::

Imam kar nekaj trajdov, kako to vpisujete za davke in kakšno osnovo vzamejo?

Carrera ::

Pozna kdo kakšno alternativo Trade 212? Iščem platform kjer imaš lahko majhen portfolio (pod 1000€).

Lonsarg ::

Pa ravno Trading212 je dober za take ki bi se zgolj igrali z drobižem ker je brez provizij in brez omejitev po velikosti portfolija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Carrera ::

Ne saj drugače mi je Tradi212 super, me zanima če je še kakšna alternativa.

Gep75 ::

Zanima me ali je kdo trgoval lani preko T212 z delnicam v USD ali v GBp ter je izpiske od T212 za trgovanja in prejete dividende pošiljal na furs? A ima kdo izkušnje s tem?

bluefish ::

TradeStation Global. Tudi ugoden brez stroška neaktivnosti ter z delom platforme od InteractiveBrokers.

Gep75 ::

Kakšni so stroški trgovanj z delnicam in ETF-i pri TradeStation Global, pa stroški nakazil oz transakcij denarja na račun in z računa? Kakšne izpiske dajejo glede trgovanja in predvsem izplačanih dividend? A prikazujejo na izpiskih delnice v originalni valuti ter pri dividendah ali prikazujejoj bruto ceno dividend ter znesek izplačanega davka v originalni valuti?
«
1
2 3
...
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izbira on-line brokerja (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Loža
752179288 (2507) onka
»

Etoro in Edavki (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23784113 (1896) wajdouc
»

Degiro online broker (in alternative) - ima kdo izkušnje? (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
547143469 (8172) Thomxy

Več podobnih tem