» »

Katera banka?

Katera banka?

««
3 / 10
»»

bojany ::

cortez je izjavil:

Bil na banki in baje zbirajo podatke o komitentih :
kakšen status imaš, kje delaš, kakšen položaj imaš, zakaj uporabljaš banko, koliko imaš mesečni priliv, ali posluješ s tujino ; s katero državo itd...

vse te podatke zbirajo za vsak TRR posebej po neki direktivi zveze bank oz. splošnega poslovanja bank.

Ali so tudi vas mučili s temi problemi oz. ve kdo kaj več o tem ?

Nekako se mi zdi, da zbirajo neke osebne informacije, ki so izven njihovih pristojnosti.


:) Hi.
Kot je že omenil Ozzy gre za to, da so banke z zakonom zavezane k preprečevanju pranja denarja in financiranju terorizma. Gre za zakonodajo, ki je posledica 9/11 'napadov' na USA (itaq vsi vemo, da so si stolpnice zrušili sami) - USA je tudi zakonodajo izsilia in jo uturila celemu svetu. Je pa dejstvo, da ima navaden komitent malo oz. nič težav s tem, razen, če se zgodi to, kar je zapisal Ozzy in sicer to, da komitentovo poslovanje bistveno odstopa od ustaljenih smernic. Dodatno je še posebej kontrolirano in urejeno gotovinsko poslovanje ampak tu gre za večje zneske. V bistvu govorimo o dveh zadevah. Prva je preprečevanje pranja denarja in druga zadeva je preprečevanje financiranja terorizma.
Še moje mnenje o zakonodaji, ki se nanaša na terorizem... enostavno povedano - glupost. V bankah programiramo samo še za Buša in njegove domislice.
Kar zadeva pranje denarja pa je zadeva v razmerah katerih se nahaja država, vsekakor dobrodošla. Seveda je pa od banke do banke odvisno, kako zna to zadevo predstaviti komitentom in koliko jih s tem mori..

LP, B

cortez ::

Lejta, teh obrazcev niso izpolnjeval prvič.

Kaj njih klinac briga, od kje dobivam jst plačila, kje delam itd. če pa dotični račun rabim samo za internetna plačila in nič več. Da pa nimam dodatnih stroškov denar prej dvignem na bankomatu in ga nato položim na trr pri drugi banki. Če primerjajo aktivo in pasivo, vidijo, da se vse izravna in smo na pozitivni nuli.
Vse podatke, ki so jih rabili, sem dal, ko sem odpiral račun tko da nadaljnja sitnarjenja s osebnimi podatki so odveč. Itak pa vidijo, od kot denar prihaja in kje se porablja.

Sicer tle ne govorimo o nekih enormnih zneskih ampak zneskih max do 300€-400€ na mesec, pa še to ne vedno.

krneki0001 ::

bojany, je veliko več kot si ti opisal.
Amerika je celo izsilila, da moramo vse transakcije iz amerike preverjat, če je odveden davek njihovi davčni. Če ni, potem moramo 30% transakcije zadržat in to poslat davčni (ameriški). In to morajo delat vse banke v evropi.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

connel ::

Ko sem odpiral račun pri BK me niso prav nič spraševali, osebna izkaznica in nič drugega, to je bilo decembra lansko leto. Cel postopek končan v 5 minutah.

bojany ::

krneki0001 je izjavil:

bojany, je veliko več kot si ti opisal.
Amerika je celo izsilila, da moramo vse transakcije iz amerike preverjat, če je odveden davek njihovi davčni. Če ni, potem moramo 30% transakcije zadržat in to poslat davčni (ameriški). In to morajo delat vse banke v evropi.


Ja, sem seznanjen z vsem tem... 'na žalost' delam na tem področju v banki... FATCA pa še ni sprejeta in potrjena ampak je še vedno v fazi implementacije. Pa ni čisto tako kot si napisal. Navedeno velja le za subjekte ZDA (in ne za vse transakcije iz/v ZDA na splošno), tako da panika ni potrebna, pa še to ni čisto tako in velja le za določene primere. Pa ni to vse za v javnosti :)

LP, B

krneki0001 ::

Ja za ameriške državljane in njihove transakcije izven zda.

Zakaj ni za v javnost? Nej folk ve, kaj vse se dogaja za njihovim hrbtom.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Utk ::

OZZY je izjavil:

cortez je izjavil:

Bil na banki in baje zbirajo podatke o komitentih :
kakšen status imaš, kje delaš, kakšen položaj imaš, zakaj uporabljaš banko, koliko imaš mesečni priliv, ali posluješ s tujino ; s katero državo itd...

vse te podatke zbirajo za vsak TRR posebej po neki direktivi zveze bank oz. splošnega poslovanja bank.

Ali so tudi vas mučili s temi problemi oz. ve kdo kaj več o tem ?

Nekako se mi zdi, da zbirajo neke osebne informacije, ki so izven njihovih pristojnosti.



To niso problemi. Gre za zakon o pranju denarja. Vsak odstopanje od prometa se preverja oz. se mora preveriti. Zato je dobro ob odprtju računa dobiti čim več informaciji o poslovanju stranke. Ali je napovedala tako poslovanje in nakazila, plačila itd.. Tukaj ne gre samo za javljanje transakcij nad 15000 oz 50000 EUR. Gre za mesečno odstopanje od prometa stranke v procentih. S tem se jeb** vsak mesec po par dni če ne celo cel teden. Pregledaš kaj je stranka navedla ob odprtju nato še promet itd.. Spišeš poročilo in pokličeš stranko po potrebi, da pojasni zadevo.
Če zadeve ne narediš tako kot je treba odgovarjaš ti, ki pregleduješ in posledično še banka.

Če bi mene iz banke kdorkoli klical, da pojasnim karkoli (v minus ne morem niti teoretično, drugo jih pa ne briga), bi ga poslal nekam in drug dan zaprl račun. V bistvu so me iz prejšne banke parkrat klicali, pa ne vem zakaj, ker prvič nisem imel časa se pogovarjat, naprej se pa nisem več oglašal. Kaj zaboga me ima banka za klicat?

OZZY ::

Stranka ima pravico reči, da se nas to ne briga. Dolžnost mene, ki pregledujem pa je, da ugotovim od kje je izvor. Če jaz kaj "zajebem" sem lahko jaz kaznovan in banka prav tako.
V primeru, da stranka ne želi pojasniti izvora se jo da pod visoko tvegano in ob naslednjem nepojasnenem prilivu, ki odstopa se pač poroča sum in stranka pojasnuje "državi" od kje in kaj je dobila denar. Potem boš pa pojasnjeval izvor uradu z vsemi dokazili in davčni po potrebi.Simpl..Pač tvoja izbira...
Odstopa pa lahko ker stranka dobi več manjših priliov z enega ali več računov, kakšnega večjega itd.. Pač gledaš poslovanje za tisti mesec oz. na koncu celotno poslovanje in iščeš pojasnilo.

V večini primerov je vidno od kje je denar. ZAto je pomembno na začetku, ko se račun odpria pridobiti čim več informaciji, kakšno poslovanje se pričakuje. Takih primerov, kjer ne moreš ugotoviti izvora je malo. Se pa zgodi in v tem primeru lahko pokličemo in smo dolžni poklicati in opraviti razgovor s stranko. Če pa stranka reče, da se nas to ne tiče to tudi zapišemo v ugotovitve in jo damo pod visoko tvegano in se stranko še bolj natančno in pogosto spremlja.
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

Utk ::

V manjših krajih iz bank že tako preveč podatkov uhaja, da bi uhajalo še od kod in zakaj nekomu denar, ne samo koliko, bi blo pa res že prehudo. No, pa tudi iz NLB so že prišli ven izpiski, Golobičevi ali čigavi že.
DURS-u moraš pa itak vse prijavit.

OZZY ::

Dursu prijaviš kar tvoj delodajalec plača oz. si dobival uradne dohodke. Če pa dobivaš nakazila od kje drugje in podobno pa tega ni. In nad takim poslovanjem bedi banka, da preverja zadeve ali je kaj sumljivega in se nato naprej poroča.
Zdej pa mi pojasni. Dobiš od nekoga nakazano 15000 na račun. A misliš, da bo durs to videl. A boš prijavil za dohodnino ta dohodek al ne??
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

Invictus ::

OZZY je izjavil:

Dursu prijaviš kar tvoj delodajalec plača oz. si dobival uradne dohodke. Če pa dobivaš nakazila od kje drugje in podobno pa tega ni. In nad takim poslovanjem bedi banka, da preverja zadeve ali je kaj sumljivega in se nato naprej poroča.
Zdej pa mi pojasni. Dobiš od nekoga nakazano 15000 na račun. A misliš, da bo durs to videl. A boš prijavil za dohodnino ta dohodek al ne??

Za 15.000 EUR nakazilo bo poročala banka Banki Slovenije, ker to pade pod zakon o pranju denarja.

Tako da lahko pričakuješ kak obisk.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

OZZY ::

Invictus je izjavil:

OZZY je izjavil:

Dursu prijaviš kar tvoj delodajalec plača oz. si dobival uradne dohodke. Če pa dobivaš nakazila od kje drugje in podobno pa tega ni. In nad takim poslovanjem bedi banka, da preverja zadeve ali je kaj sumljivega in se nato naprej poroča.
Zdej pa mi pojasni. Dobiš od nekoga nakazano 15000 na račun. A misliš, da bo durs to videl. A boš prijavil za dohodnino ta dohodek al ne??

Za 15.000 EUR nakazilo bo poročala banka Banki Slovenije, ker to pade pod zakon o pranju denarja.

Tako da lahko pričakuješ kak obisk.


Ni čisto tko.. Ti opraviš interno poročanje "pranje denarja" za odliv. Za priliv ne. Poročanje je obvezno za 50k+. Za 15k gre potem za odstopanje od prometa pri prilivu in opravljaš potem analizo pri mesečnem prometu računa, kjer ugotavljaš od kje je denar. Če pa nekdo nakaže 14999,99 EUR pa tudi pri nakazilu ni nobenega poročanja oz. opravljanja "analize pranja denarja".

Je pa res, da lahko banka poroča tudi 15000 kot sumljivo transakcijo uradu. Urad lahko po hitrem postopku zaustavi izvršbo transakcije prejemniku in preveri samo transakcijo oz. prejemnika. Mislim, da lahko zaustavi za 3 dni. NIsem čisto prepričan.
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

Utk ::

Dobiš od nekoga nakazano 15000 na račun. A misliš, da bo durs to videl. A boš prijavil za dohodnino ta dohodek al ne??
Ne vem kaj DURS avtomatsko vidi, če bi prijavil ali ne je pa odvisno od tega za kaj bi to dobil. Če bi bil janša, se ne bi več spomnil, če bi prodal kakšno parcelo, verjetno ne bi rabil posebej prijavljat, če bi pa dobil nakazilo od al-kaide bi pa prijavil. Nič od tega pa ne bi razlagal banki.

OZZY ::

Kaj boš in kaj ne je pač tvoja izbira. Banka ma postopke, ki jih more speljat. Če pač izvor ni pojasnjen se pač naredi, kot sem napisal + Posreduješ podatke pooblaščencu za pranje denarja na banki on pa potem dodatno vodi postopek in svetuje kako in kaj. Lahko se javi sum na urad in potem zadevo prevzame urad, ki mu moraš pojasniti od kje, zakaj itd. si dobil nakazilo. Pač tvoja izbira.
Banka ti eventuelno lahko tudi prekine pogodbo za vodenje računa in ti račun ukine brez tvoje privolitve. Samo to ponavadi ni praksa, čeprav sem za take primere slišal.
Go with the flow.

BlaY0 ::

OZZY je izjavil:

Če pač izvor ni pojasnjen se pač naredi...

97% svetovnega denarja ima nepojasnen izvor oziroma je nastal tako da je nekdo rekel "Let there be money! Lots of money!"... and lookie there, there was money! And it was good.

Utk ::

Ampak je razlika, če nekaj pojasniš državi ali pa banki. Zaradi mene se lahko tudi banka z državo pogovarja kolk hoče, ampak jaz se pa z njo ne mislim. V Sloveniji so itak bolj banke dolžne nam razložit kam so zapravile denar kot mi bankam od kod ga dobivamo :)

krneki0001 ::

Utk je izjavil:

Ampak je razlika, če nekaj pojasniš državi ali pa banki. Zaradi mene se lahko tudi banka z državo pogovarja kolk hoče, ampak jaz se pa z njo ne mislim. V Sloveniji so itak bolj banke dolžne nam razložit kam so zapravile denar kot mi bankam od kod ga dobivamo :)


Se ne strinjam. V sloveniji so vse dosedanje vlade in banke dolžne pokazat komu vse so podarile "nepovratni" kredit preko državnih bank.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

dronyx ::

Zadnjič je banka slovenije morala razkriti odločbe o izrednih ukrepih v nekaterih naših največjih bankah in če sem prav razumel je bilo v teh odločbah nekje tudi omenjeno, da bi bile v težavah tudi nekatere hranilnice (misli da v odločbah niso bile navedene z imeni), če bi šla recimo NLB ali NKBM v stečaj.

To je meni po svoje zanimivo, saj večina hranilnic posluje z dobičkom in redkokdo bi pomislil na to, da lahko stečaj večje banke zamaje tudi takšno hranilnico, ki sicer posluje "uspešno". Kaj imajo potem hranilnice naložen denar v banki?

krneki0001 ::

dronyx je izjavil:

Zadnjič je banka slovenije morala razkriti odločbe o izrednih ukrepih v nekaterih naših največjih bankah in če sem prav razumel je bilo v teh odločbah nekje tudi omenjeno, da bi bile v težavah tudi nekatere hranilnice (misli da v odločbah niso bile navedene z imeni), če bi šla recimo NLB ali NKBM v stečaj.

To je meni po svoje zanimivo, saj večina hranilnic posluje z dobičkom in redkokdo bi pomislil na to, da lahko stečaj večje banke zamaje tudi takšno hranilnico, ki sicer posluje "uspešno". Kaj imajo potem hranilnice naložen denar v banki?


Kje misliš, da imajo manjše banke denar? V večjih bankah. Pri nas imajo vse manjše banke in hranilnice denar pri NLB, NKBM, Abanki in NKBM.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

dronyx ::

krneki0001 je izjavil:

Kje misliš, da imajo manjše banke denar? V večjih bankah. Pri nas imajo vse manjše banke in hranilnice denar pri NLB, NKBM, Abanki in NKBM.

Sem šel gledati letno poročilo delavske hranilnice za 2012:

Skupni znesek vlog nebančnega sektorja (283.712)
Skupni znesek kreditov nebančnemu sektorju (217.803)

Če jaz to prav razumem je večina denarja hranilnice posojena naprej nebančnemu sektorju, torej prebivalstvu in podjetjem.

krneki0001 ::

Nisem mislil kot kredite, ampak da imajo denar položen na računu pri večji banki in s tem v bolj "varnem" sefu.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Pesimist ::

V kaki navezi je potšna banka z NKBM. Ker hočem bek od banke ki mi je delnice pokradla, torej bek od nkbm. Ker neke članke ko sem prebral tudi za te delnice mi da razumeti kot da je NKBM lastnik poštne banke zdaj. Finančna odvisnot in to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

mk818764 ::

delnice so tvegana naložba. Noben ni ni zagotavljal, da boš obogatel z njimi. Si pač popušil kot veliko ostalih.

Pesimist ::

sej mi dol visi za te delnice. Vseeno to ni odgovor na moje vprasanje. Popušil sem pa samo zato ker fotra pa mati poslušam. Onadva sta talenta v teh zadevah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

mk818764 ::

NKBM ima dober sistem elektronskega bančništva, enega bolj naprednih. Če ti ponudba drugih storitev ni všeč ok, pol pač ne, čeprav menim, da so konkurenčni. Vse kredite sem tam vzel(razen enega :) )

Pesimist ::

pa kaj je z tabo vse vredu? odgovarjaš kr nekaj ki nima blage veze z vprašanim.

lmorgh ::

mi lahko kdo na hitro pove, kakšna je razlika med kartico Visa Inspire in Visa Electron na Banki Koper... Prvo dobi vsak, ki tam odpre račun, drugo pa moraš dodatno kupit... Info na strani mi niso čist jasne...Lahko Inspire uporabljam za plačevanje preko spleta ali ne?

hvala

bojany ::

lmorgh je izjavil:

mi lahko kdo na hitro pove, kakšna je razlika med kartico Visa Inspire in Visa Electron na Banki Koper... Prvo dobi vsak, ki tam odpre račun, drugo pa moraš dodatno kupit... Info na strani mi niso čist jasne...Lahko Inspire uporabljam za plačevanje preko spleta ali ne?

hvala


Visa Inspire je debetna kartica , ki je zamenjala Maestro kartico. To kartico imajo v BK komitenti FO in je vezana na osnovni TRR.

Navadna Visa Elektron je prav tako debetna kartica , prav tako je vezana na osnovni TRR in je imela svoj pomen pred uvedbo Vise Inspire. Komitent jo je lahko naročil brezplačno, dvigi v tujini so bili cenejši kot z Maestro, lahko si je določil limite porabe. Komitenti so jo uporabljali za plačila preko spleta (kao bolj varna kartica zaradi teh omejenih limitov). Zdaj te kartice ne moreš več naročiti, so aktivne samo še tiste, ki jim ni potekla veljavnost.

Lahko pa naročiš Visa Elektron MOJA, ki je predplačniška kartica in je zelo primerna za plačevanje preko spleta. Naložiš denar na to kartico in porabiš samo kar je gor. Tako tudi v primeru zlorabe kartice ne boš ob vse ampak le ob tisto, kar je na kartici.

Drugače pa je opcija še vedno klasična Visa kartica, ki je kreditna kartica (to je kartica z odloženim plačilom, pri tistih prej si obremenjen takoj) s katero plačuješ povsod, brez omejitev.

LP, Bojan

DimmniBurek ::

Iščem banko, ki ima spletno banko brez digitalnih potrdil.
Sedaj imam 2 računa, enega na Banki Koper, drugega pri Gorenjski. B Koper res priporočam, izpiske dobivam na mail, za spletno banko dobiš kalkulator v katerega vštekaš kartico, vtipkaš gesla in gas. Nobenih potrdil, nobenega letanja na upravno enoto, pa v današnji dobi, ko uporabljam več računalnikov, je to super, da ne omenjam mobilne aplikacije...
...kar je točno problem na Gorenjski banki. Izpiskov na mail ne pošiljajo, ker menda ni varno. Papirnate izpiske pa lahko poštar prnese, to pa je OK. Digitalno potrdilo-samo problemi. Ponavadi ne dela, ko sem usposobu, sem rabu formatirat računalnik. Enostavno nimam cajta hodit okoli.

Torej, kaj priporočate. Na Banki Koper žal ne moreš imeti 2 računov.
There Is No Stronger Drug Than Reality

BuDi79 ::

DimmniBurek je izjavil:

Iščem banko, ki ima spletno banko brez digitalnih potrdil.
Enostavno nimam cajta hodit okoli.
N26

http://my.number26.de/

https://www.finance.si/8852111

krneki0001 ::

SKB - ima kalkulatorček.

Tomas 33 ::

NLB s klikotp.nlb.si.
Imaš na telefonu generator enkratnga gesla.

          ::

krneki0001 je izjavil:

SKB - ima kalkulatorček.


Imajo tudi hudo zastarelo spletno aplikacijo, mobilne nimajo. Uporaba kalkulatorčka pa je nadležna, odkar so uvedli "dvojno varnost". Ne priporočam.

Colt1911 ::

Pri DH lahko namesto digitalnega potrdila uporabljaš tudi le dobro staro geslo.

Matija82 ::

A obstaja za NLB kakšna aplikacija/skener za položnice, da ni treba vpisovati vseh podatkov ročno?

krneki0001 ::

klikin mislim da ima ocr za branje položnice.

DarwiN ::

Šele zdaj videl, da so mi za prejet nov generator enkratnih gesel RSA Secur ID odtrgali 33.5 EUR... ROFL, se počutim kot bi me oropali, ali bolje rečeno nategnili, pri belem dnevu.

Takle kitajski kos plastike, sicer vreden kakšnih 40 centov:


Vse po papirih, though.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

MaterVola ::

Obresti so na dnu, nekje morajo potegniti.

DarwiN ::

Ja sej.. Ponavadi se ne zmenim za te "by the way natege" oziroma jih sploh ne opazim, ampak tokrat sem pa bil malo šokiran.. Nova KBM, jao ljudje, kam gre ta svet.. Upam, da ne bodo vsako leto poslali nov generator, zdaj ko vidijo, da gre za free money. :)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

MaterVola ::

Sparkasse je naumil, da sigenca ni več v redu in je treba preskočiti na te token generatorje. In cena je podobna. S tem, da imajo opcijo 10 € za generator na telefonu...

N0t0ri0us ::

darwin

Bil sem pri novi KBM, ampak so mi danes končno ukinili račun.

Uporalbjal sem jo 3 mesece in sem moral 3x ali 4x klicat na banko, ker mi nekaj ni delovalo, medtem ko mi cca 3 dni ni hotelo potrdit plačil in enkrat enega preklicati.

Da o njihovi preglednosti spletne banke ne izgubljam besed.. sem računalniški tip in stvari so mi logične.. ampak v treh mesecih uporabe nisem uspel zakapirat kaj, kako in kje je kaj..

Sedaj sem pri DH in imam občutek, da slabše od nove KBM ne more biti.

Ključek sem dobil zastonj :D

luky ::

Sej preglednost spletne ABanke je tudi takšna kot da bi odprl kakšno časopisno stran, vse zafrclano po tistih menujih, da ni vredno izgubljati besed.
DH je za njih glede tega kralj.

Moje osebno mnenje.
luky!

N0t0ri0us ::

sem imel tudi abanko ampak je bila svetlobna leta pred novo KBM glede preglednosti in fukncionalnsosti, čeprav ni bila nek vzor.

Še komu pri DH trenutno ne prime gesla? ali sem le tako butast, da sem oba gesla pri DH pozabil?

Colt1911 ::

Dva gesla ? Nimaš digitalnega certifikata ?

N0t0ri0us ::

imam.

Imam 2 računa, pri enemu sem včeraj nastavil geslo, čez minuto se odjavim in se želim prijaviti.. geslo ni pravilno -.-
pri drugem računu sem prejšnji teden nastavil geslo in si ga napisal na list.. se včeraj želim prijaviti.. geslo ni pravilno.. naj bi bila oba enaka in nimam pojma kako mi je to uspelo..

kaj takega se mi še ni zgodilo.. medtem ko mi mobilna banka deluje

N0t0ri0us ::

smo ugotovili kaj je bil problem. Vsi posebni znaki ne delujejo. recimo " ni deloval in zato se nisem mogel vpisat.

pero12 ::

Danes prejel kartico Delavske hranilnice pri kateri sem odprl račun in me zanima zakaj zadnja leta vse SLO banke izdelujejo tako nekvalitetne kartice, ki se hitro prelomijo? Nosim v denarnici v zadnjem žepu, ko se usedem "lahko" kartica hitro poči ...

... Kje so časi neuničljivih kartic :)

smacker ::

Ker skrbijo za tvoje zdravje in te silijo da ne sediš na denarnici: http://www.top-answers.net/articles/art...

krneki0001 ::

Včasih so bile kartice dražje in kvalitetnejše, danes pa vse kartice dela ena firma, ki zelo špara, ostale firme so pa bile "nekonkurenčne" in so propadle.

buttcrack ::

MaterVola je izjavil:

Sparkasse je naumil, da sigenca ni več v redu in je treba preskočiti na te token generatorje. In cena je podobna. S tem, da imajo opcijo 10 € za generator na telefonu...

a se temu glupemu generatorja res ne da ognit???

kmalu mi poteče sigenca :(
««
3 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Delavska hranilnica (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
837182179 (2604) V-i-p
»

katera Banka (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19052456 (1979) cortez
»

Menjava banke (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16628582 (11678) nejc_nejc
»

Osebni račun katera banka? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8521217 (11256) kriko1

nlb paketi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5517032 (13936) ahac

Več podobnih tem