» »

Orozje

Orozje

Temo vidijo: vsi

kriptobog ::

matobeli je izjavil:

Tvoj nick je kt velik rdeč knof na katerem piše da ga ne smeš pritisnit. To da si kreten pa sploh ne pomaga.

kriptobog je izjavil:

pri nas smo se dogovorili in bomo imeli varovano sosesko, z rampo in varnosntikom.


A toj una fora k daš varkotu 500€ v žep pa ti pove kdaj so v keri bajti na šihtu in kje imajo spalnico?


Rdeči knof je tvoja fovšija. Najprej moraš imeti 500€. Varnostnik pa niti ne bo vedel, kje imam kaj v hiši. Saj ga ne bom vozil na house tour. Za varovanje hiše imam pri drugi varnostni službi, kot bo pa ulica. Pa tudi, če ti pove kdo kje je kaj. Ko je hiša prazna je pod alarmom in če se sproži se zgodi intervencija.

To, da druge zmerjaš s kretenom pa samo pove kakšen si :)

bbbbbb2015 ::

matobeli je izjavil:

Uh, ne, da bi vojaki avtomatsko dobil listino, slaba ideja. Niso vsi bivši vojaki ravno... khm... spremni (pa ne mislim na kakšne PTSD, bolj na to da so celo jugo po pisarnah drsal pa vmes s čebelo parkrat ustrelil, pol pa penzjon)

Je pa kar nekaj razlik v sami zakonodaji ki ni vezana na dejansko uporabo orožja na strelišču. Kako ga prenašati, hraniti, posojanje, kako je s strelivom ipd.

V vojski ga dobiš iz lufta in zadeva zaključena, ko ga vrneš more bit spucan in ker so vsi kosi točno isti se pove navodila za en kos pa je rešeno.


Pa to pravim.

TheBlueOne ::

Ce je vojna menda pridejo trgovci. 1991 na Hrvaskem so so branitelji deloma sami kupovali orozje. Menda so bili kvazi sejmi. Mojim sorodnikom je po vojni ostal cel arsenal, to se ni nic vracalo. Bolj kot ne vse je na koncu pristalo nekje v globinah morja.

matobeli ::

kriptobog je izjavil:

Varnostnik pa niti ne bo vedel, kje imam kaj v hiši.


Uuuu lej lej, bolj kot pritiskaš bolj je rdeč.
Varkoti vejo vse za 500€, mrbit celo za manj če rečeš da si poštar.

bbbbbb2015 ::

Juplter je izjavil:

Nevem kaj imate taksno fascinacijo in potrebo po orožju. Mogoče pa si samo jaz kot 100% pacifist to težko predstavljam. Nisem pa si mislil da v Sloveniji ki nima 2.amandmaja(al kiateri je že ne da se mi guglat) kot usa da bo toliko ljudi imelo orožje.


Slovenija in prej Jugoslavija je bila *vedno* v vojni vihri. Še v osnovni šoli smo se učili, da je Slovenija na geostrateški poziciji (=ni vukojebina).

Zdaj Slovenska vojska ne vliva zaupanja (vsaj meni ne). Od tega, da so dobili na vajah negativno oceno, do tega, da imajo strgane čevlje. Do pušk še sploh nismo prišli. Še njihov vrhovni poveljnik Pahor pravi, da so švohtni. Če bi jaz bil general slovenske vojske, bi si skopal luknjo,se skril notri in me ne bi bilo več ven (od sramu).

Zato sem mnenja, da bi se dijaki v srednji šoli morali učiti osnov orožja (oz. obrambe). Ravno tako menim, za svoje otroke, da se morajo naučiti ravnati z orožjem. To je uporabna spretnost.

bbbbbb2015 ::

TheBlueOne je izjavil:

Ce je vojna menda pridejo trgovci. 1991 na Hrvaskem so so branitelji deloma sami kupovali orozje. Menda so bili kvazi sejmi. Mojim sorodnikom je po vojni ostal cel arsenal, to se ni nic vracalo. Bolj kot ne vse je na koncu pristalo nekje v globinah morja.


To je res, samo so sorodnikovi prijatelji pripovedovali, kakšno je bilo to kupovanje. Cene navite, AKji pa 3rd hand razjahani AKji, ki so neprijeto šklepetali (zložljivo kopito) in cev je bila nagrižena, kljub temu, da bi morala biti kromirana (madžarski AKji). Vsi so imeli raje leseno kopito, ker vsaj ni šklepetalo.

To ni bila puška, zaupanja vredna. Vsi v hrvaški vo jni so bili presrečni, če so se lahko dokopali do M70. Saj ne da bi bila pa ta puška nek presežek. Samo je bila 3 generacije novejša. JNA je imela polna skladišča.

kriptobog ::

matobeli je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Varnostnik pa niti ne bo vedel, kje imam kaj v hiši.


Uuuu lej lej, bolj kot pritiskaš bolj je rdeč.
Varkoti vejo vse za 500€, mrbit celo za manj če rečeš da si poštar.


Kdo je rdeč? Od kje bo vedel tloris hiše, če ni bil nikdar notri? Ali si pač varnostnik in stikaš po hišah, ko lastnikov ni doma?

TheBlueOne ::

bbbbbb2015 je izjavil:


To je res, samo so sorodnikovi prijatelji pripovedovali, kakšno je bilo to kupovanje. Cene navite, AKji pa 3rd hand razjahani AKji, ki so neprijeto šklepetali (zložljivo kopito) in cev je bila nagrižena, kljub temu, da bi morala biti kromirana (madžarski AKji). Vsi so imeli raje leseno kopito, ker vsaj ni šklepetalo.

To ni bila puška, zaupanja vredna. Vsi v hrvaški vo jni so bili presrečni, če so se lahko dokopali do M70. Saj ne da bi bila pa ta puška nek presežek. Samo je bila 3 generacije novejša. JNA je imela polna skladišča.


U ne ne... Kar sem videl jaz je bilo orozje v top stanju. Je pa res, da tam ni bilo nobenega M70 AB2. So pa bili klasicni M70. Vse dosti lepske kot pa kar je imela slovenska vojska v nabornistvu.

Zgodovina sprememb…

matobeli ::

kriptobog je izjavil:


Kdo je rdeč?


Pardon, domobranci niste rdeči.

kriptobog je izjavil:

Ali si pač varnostnik in stikaš po hišah, ko lastnikov ni doma?


Ne bi verjel kaj ljudje vse zaupajo ljudem na minimalcu in mislijo da so itak na njihovi strani :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

kriptobog ::

matobeli je izjavil:

kriptobog je izjavil:


Kdo je rdeč?


Pardon, domobranci niste rdeči.


Otrok :)) Ti še vedno deliš ljudi na rdeče in bele?

matobeli ::

A pol si rdeč?

kriptobog ::

matobeli je izjavil:

A pol si rdeč?


Se ne delim na barve kot ti. Če nimaš kaj pametnega za povedati se odstrani iz teme in odpri svojo za sproščanje svojih rdeče belih furstracij.

bbbbbb2015 ::

TheBlueOne je izjavil:

bbbbbb2015 je izjavil:


To je res, samo so sorodnikovi prijatelji pripovedovali, kakšno je bilo to kupovanje. Cene navite, AKji pa 3rd hand razjahani AKji, ki so neprijeto šklepetali (zložljivo kopito) in cev je bila nagrižena, kljub temu, da bi morala biti kromirana (madžarski AKji). Vsi so imeli raje leseno kopito, ker vsaj ni šklepetalo.

To ni bila puška, zaupanja vredna. Vsi v hrvaški vo jni so bili presrečni, če so se lahko dokopali do M70. Saj ne da bi bila pa ta puška nek presežek. Samo je bila 3 generacije novejša. JNA je imela polna skladišča.


U ne ne... Kar sem videl jaz je bilo orozje v top stanju. Je pa res, da tam ni bilo nobenega M70 AB2. So pa bili klasicni M70. Vse dosti lepske kot pa kar je imela slovenska vojska v nabornistvu.


Ahahh. Bomo videli v naslednji vojni, kaj bo naprodaj.

matobeli ::

kriptobog je izjavil:


Se ne delim na barve kot ti. Če nimaš kaj pametnega za povedati se odstrani iz teme in odpri svojo za sproščanje svojih rdeče belih furstracij.


To da nimaš interesa branit barv si že povedal. A pol si rabil sam izgovor da na glas izgovoriš "kpos g2 m4 kit"? Zakaj pol politično situacijo not mešaš? Sej lahko prosto poveš da si povn denarja in ga zapravljaš za bedarije kot so plastični nastavki za službene pištole.

kriptobog ::

matobeli je izjavil:

kriptobog je izjavil:


Se ne delim na barve kot ti. Če nimaš kaj pametnega za povedati se odstrani iz teme in odpri svojo za sproščanje svojih rdeče belih furstracij.


To da nimaš interesa branit barv si že povedal. A pol si rabil sam izgovor da na glas izgovoriš "kpos g2 m4 kit"? Zakaj pol politično situacijo not mešaš? Sej lahko prosto poveš da si povn denarja in ga zapravljaš za bedarije kot so plastični nastavki za službene pištole.


Ja. Zakaj bi ga imel? Imam poklicno vojsko in NAto za obrambo države. Jaz bom branil samo svoje, če bo potrebno. Odprl sem pač temo, ker me pač zanima, koliko se nas ukvarja s tem in lasti orožje. Kaj je to takega? Se ne smemo pogovarjati o tem?
Za kaj zapravljam je popolnoma moja stvar, tebe pa to očitno izredno moti. Piska, kot tipičen slovenec. Če ti nimaš, potem nihče ne sme imeti ane? Zaradi takih osebkov mi gre kar na bruhanje. Potem pa še delitve na leve in desne. Še nisi ugotovil, da so te delitve samo za spreti rajo? Da ne stopi raja skupaj?

Če te tematika ne zanima se pač odstrani v drugo temo, kjer lahko debatiraš o levih in desnih.

Machete ::

Mene orožje zelo zanima, ne vidim pa nobenega smisla v nekih splošnih programih in celo v šolah. Bljak, ogabno. To je naprava za ubit človeka pizda, kaj vam ni jasno?
Če pride do Ukrajine imap par ur za osnovno rokvoanje dovolj, 1 dan prej. Ne rabiš tega v življenju kar preventivno.
Namesto da bi predlagali tečaje o finančni pismenosti, o politični pismenosti, o poznavanju strukture države in njenih organov, tečaje plavanja, tečaje samooskrbe, čebelarjenja, tečaje jezika, meddržavnih izkušenj s kakimi izmenami ali prijateljstvi, tečaj dela z mehanizacijo, s stroji, z orodji, da bi si kdo kaj doma lahko celo sam popravil ali vsaj znal, tečaj cppja za vse prebivalstvo, tudi, če že imaš izpit, tečaje prve pomoči, umetnega dihanj,... Skratka 1500 bolj koristnih in civiliziranih veščin in znanj od tega, kako se varno rokuje z napravo za ubijanje. Vojna je vedno poraz človeštva. Nasilje pa poraz človeka.

Evo zastonj tečaj. Nafilaš nabojnik, ga vstaviš, repetiraš, nameriš, daš prst na sprožilca in ustreliš. Ni zakaj.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

kriptobog ::

Machete je izjavil:

Mene orožje zelo zanima, ne vidim pa nobenega smisla v nekih splošnih programih in celo v šolah. Bljak, ogabno. To je naprava za ubit človeka pizda, kaj vam ni jasno?
Če pride do Ukrajine imap par ur za osnovno rokvoanje dovolj, 1 dan prej. Ne rabiš tega v življenju kar preventivno.
Namesto da bi predlagali tečaje o finančni pismenosti, o politični pismenosti, o poznavanju strukture države in njenih organov, tečaje plavanja, tečaje samooskrbe, čebelarjenja, tečaje jezika, meddržavnih izkušenj s kakimi izmenami ali prijateljstvi, tečaj dela z mehanizacijo, s stroji, z orodji, da bi si kdo kaj doma lahko celo sam popravil ali vsaj znal, tečaj cppja za vse prebivalstvo, tudi, če že imaš izpit, tečaje prve pomoči, umetnega dihanj,... Skratka 1500 bolj koristnih in civiliziranih veščin in znanj od tega, kako se varno rokuje z napravo za ubijanje. Vojna je vedno poraz človeštva. Nasilje pa poraz človeka.

Evo zastonj tečaj. Nafilaš nabojnik, ga vstaviš, repetiraš, nameriš, daš prst na sprožilca in ustreliš. Ni zakaj.


Meni je kul, ker nisem človek, ki bi hodil v fitnes, tam se pa kar dobro zlavfam in razgibam. Saj to ni edini šport, ki vključujeo orožje. Je kar precej tega, od biatlona, streljanja glinenih golobov, streljanja v tarčo itd.

matobeli ::

kriptobog je izjavil:

mi gre kar na bruhanje


Domobranstvo in pretirana občutljivost na barve je resna zdravstvena težava, bruhanje je ponavadi znak da se telo upira škodljivim vplivom.

kriptobog je izjavil:

Če ti nimaš, potem nihče ne sme imeti ane?


Česa nimam, službene pištolce in nekaj plastike? Bitch please.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

Machete ::

kriptobog je izjavil:


Meni je kul, ker nisem človek, ki bi hodil v fitnes, tam se pa kar dobro zlavfam in razgibam. Saj to ni edini šport, ki vključujeo orožje. Je kar precej tega, od biatlona, streljanja glinenih golobov, streljanja v tarčo itd.


Šport je zakon. Ciljanje je vedno zabavno, naj bo to pištola, zračna p., lok, frača, metanje kopja, pikado.. jaz rad ciljam, vedno se zelo zabavam. 8-)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

kriptobog ::

matobeli je izjavil:

kriptobog je izjavil:

mi gre kar na bruhanje


Domobranstvo in pretirana občutljivost na barve je resna zdravstvena težava, bruhanje je ponavadi znak da se telo upira škodljivim vplivom.

kriptobog je izjavil:

Če ti nimaš, potem nihče ne sme imeti ane?


Česa nimam, službene pištolce in nekaj plastike? Bitch please.


Kakor kaže imaš ti zdravstvene težave. Brigaj se zase, pa jih boš imel manj

matobeli ::

Dej še enkrat reč, da bo bolj res.

Okapi ::

bbbbbb2015 je izjavil:

Ne nakladam. Majkemi. Bil sem v vojski eno leto. V JNA, ne v večerni šoli za skavte, kjer vam je mamica prala perilo.

Mamica je tebi prala perilo.:D
Jaz sem bil v JNA, pol leta v šoli za rezervne pehotne častnike, potem pa pol leta poveljnik voda v Makedoniji, kjer sem imel opravka s pametnjakoviči, kot si ti.;)

Okapi ::

Machete je izjavil:


Če pride do Ukrajine imap par ur za osnovno rokvoanje dovolj, 1 dan prej. Ne rabiš tega v življenju kar preventivno.
Mi smo se v gimnaziji učili, koliko trotila moraš uporabit, če hočeš podreti most, ki ima armiranobetonske stebre premera x cm.

Je bil en kup formul, ki si jih moral znati, da si izračunal - glede na material in velikost in obliko tistega, kar bi rad miniral, in glede na eksploziv, ki ga imaš.

Pa učili smo se, kako narediti improvizirane mine, in sploh veliko koristnega. Danes bi temu rekli šola za teroriste, včasih je bila pa to družbena samozaščita in splošni ljudski odpor.;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Machete ::

Verjamem. Niso vas pa naučili kako investirat kak dinar, da ne bo potem 'tv-tednik' na stara leta. (In tudi nas ne, da ne bo pomote, in tudi današnje mulce ne).
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

Okapi ::

V srednji šoli ne - je pa država potem častila tridnevni podjetniški tečaj, ko sem se samozaposlil.;)

Se pa čisto strinjam, da bi bilo to koristno. Že dolgo recimo trdim, da bi morali v gimnaziji vsakega izučiti še za neko obrt, na osnovi ravni obvladanja - keramičar, mizar, čevljar... V štirih letih je dovolj časa, da se ob vseh drugih predmetih naučiš še polagati ploščice, ali odmašiti zamašen odtok, ali montirati klimo. Toliko, da greš lahko k nekomu v službo za vajenca, ko se izkaže, da kot doktor filozofije ne dobiš službe.

Unchancy ::

Machete je izjavil:

Mene orožje zelo zanima, ne vidim pa nobenega smisla v nekih splošnih programih in celo v šolah. Bljak, ogabno. To je naprava za ubit človeka pizda, kaj vam ni jasno?
Če pride do Ukrajine imap par ur za osnovno rokvoanje dovolj, 1 dan prej. Ne rabiš tega v življenju kar preventivno.
Namesto da bi predlagali tečaje o finančni pismenosti, o politični pismenosti, o poznavanju strukture države in njenih organov, tečaje plavanja, tečaje samooskrbe, čebelarjenja, tečaje jezika, meddržavnih izkušenj s kakimi izmenami ali prijateljstvi, tečaj dela z mehanizacijo, s stroji, z orodji, da bi si kdo kaj doma lahko celo sam popravil ali vsaj znal, tečaj cppja za vse prebivalstvo, tudi, če že imaš izpit, tečaje prve pomoči, umetnega dihanj,... Skratka 1500 bolj koristnih in civiliziranih veščin in znanj od tega, kako se varno rokuje z napravo za ubijanje. Vojna je vedno poraz človeštva. Nasilje pa poraz človeka.

Evo zastonj tečaj. Nafilaš nabojnik, ga vstaviš, repetiraš, nameriš, daš prst na sprožilca in ustreliš. Ni zakaj.


Vse razen zadnjega odstavka se strinjam. Ampak neka splošna razgledanost tudi na področju rokovanja z orožjem bi bila Ok. Sem opazil, kako so Putin apologeti zagnali paniko, ko je Zelenski razglasil, da bojo civilistom razdelili orožje.
Švicarski model vojske ali celo izraelski. Takšna država je potem tudi brez nekega letalstva ipd. sistemov tough cookie za napadalca, ki se mora zavedati, da bo iz spopada prišel s konkretno krvavim nosom in prebitimi žnablji in kakšnim zobom manj, kar lepo odvrača.
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

Unchancy ::

Okapi je izjavil:

V srednji šoli ne - je pa država potem častila tridnevni podjetniški tečaj, ko sem se samozaposlil.;)

Se pa čisto strinjam, da bi bilo to koristno. Že dolgo recimo trdim, da bi morali v gimnaziji vsakega izučiti še za neko obrt, na osnovi ravni obvladanja - keramičar, mizar, čevljar... V štirih letih je dovolj časa, da se ob vseh drugih predmetih naučiš še polagati ploščice, ali odmašiti zamašen odtok, ali montirati klimo. Toliko, da greš lahko k nekomu v službo za vajenca, ko se izkaže, da kot doktor filozofije ne dobiš službe.

To bi bila super stvar, definitivno.
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

Machete ::

Sicer se zelo herojsko sliši, da se civiliste oboroži (pa tudi v Ukr jih niso na tak način, kot se v medijih piše in predstavlja), ampak to prinese s seboj tudi slabe posledice, saj ima nasportnik odprto pot, da se znaša in surovo ravna brez zadržkov. Skratka konflikt postane izjemno bolj brutalen in krvav.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Unchancy ::

Machete je izjavil:

Sicer se zelo herojsko sliši, da se civiliste oboroži (pa tudi v Ukr jih niso na tak način, kot se v medijih piše in predstavlja), ampak to prinese s seboj tudi slabe posledice, saj ima nasportnik odprto pot, da se znaša in surovo ravna brez zadržkov. Skratka konflikt postane izjemno bolj brutalen in krvav.

Če imaš rezerviste do na primer 55 leta starosti, ki imajo doma orožje in uniforme in imajo nekajkrat letno obvezen obisk strelišča in enkrat letno orožne vaje, jih lahko v primeru agresije vpokličeš v nekaj urah in so dejansko vojska in ne civilisti.
Drugače so pa vojaški spopadi do civilistov vse bolj brutalni v vsakem primeru.
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

Comandante ::

Unchancy je izjavil:

Machete je izjavil:

Sicer se zelo herojsko sliši, da se civiliste oboroži (pa tudi v Ukr jih niso na tak način, kot se v medijih piše in predstavlja), ampak to prinese s seboj tudi slabe posledice, saj ima nasportnik odprto pot, da se znaša in surovo ravna brez zadržkov. Skratka konflikt postane izjemno bolj brutalen in krvav.

Če imaš rezerviste do na primer 55 leta starosti, ki imajo doma orožje in uniforme in imajo nekajkrat letno obvezen obisk strelišča in enkrat letno orožne vaje, jih lahko v primeru agresije vpokličeš v nekaj urah in so dejansko vojska in ne civilisti.
Drugače so pa vojaški spopadi do civilistov vse bolj brutalni v vsakem primeru.

To bi bilo smiselno. Saj ne rabijo vsi biti specialci. Osnovno osvezitveno usposabljanje vsako leto, pa je. Tak clovek ti bo z minimalnim treningom in stroski vreden vsaj 50% dobrega poklicnega vojaka. Poleg tega, marsikomu ne bi skodilo malo fizicne aktivnosti (vkljucno z mano).

Avenger ::

gruntfürmich je izjavil:


tako da laični folk, ki prime v roke puško brez znanja, je totalen kanon futer in bolj ali manj samomomorilec.


Imel sem priliko videti spodaj opisan prizor na IPSC treningu. Tip je bil sicer čisto normalno uravnovešen, tako na površju videti povsem povprečen, torej ne da bi kamorkoli izstopal. Janez Kranjc. Začetnik sicer, ampak smo bili vsi, pa sploh ni bil prvi trening.

Med eno in drugo tarčo je moral it okoli stebra in je pištolo držal še vedno uperjeno vodoravno in pred sebe, ko se je od prve tarče obrnil za enih 120° šel mimo stebra, se obrnil proti drugi tarči in ustrelil. Težava je bila v tem, da je medtem direktno pred cev dobil inštruktorja in sploh ni opazil.

To je v kontroliranem okolju, brez pritiska, ko imaš fokus več al manj res tam, ko nič (drugega) ne poka, nič te ne moti. Kaj bi bilo ko gre za življenje? Kaj bi bilo s tistimi, ki grejo opravit tečaj, rečejo evo to je to, zdej sem specjalc in nabavijo magnuma.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

gruntfürmich ::

ja, če dam malce v zagovor ipsc treningu; tam je treba na polno mislit (edino izpit sem delal za ipsc), kaj smeš in kaj ne smeš. če si laik in nisi nadrilan, potem imaš polno glavo tega kaj lahko narediš in kaj ne smeš, in da narediš to hitro. ker je kup pravil in se hitro kaj zmotiš. tako da kar verjamem da folk brez veliko treninga naredi kakšno takšno neumnost; če študira kako bo tehnično pravilno izvedel zadevo in ne gleda toliko na varnost.

zato pa pravim; daj laikom pištolo (ki ima kratko cev in jo lahko takoj obrneš proti sebi ali pa tja kamor nisi hotel), ali pa 85% jagrom, in če bo prišlo do sranja in živčnosti bodo v večini ustrelili sebe ali bližnjega, in ne napadalca...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Scaramouche ::

Slovenija, če se takoj preda Rusom, bo naredila več za narod kot pa da par Janezov izigrava Rambote, to bi kvečjem Rusom dali vso moč da se izživljajo nad narodom!

Bodimo realni, če nas Rusi napadejo, nam Ameri,Francozi in Nemci ne bodo pomagali, samo pisali protestne note, svoje ekonomije ne bodo žtrvovali za tako nepomembno državo!


Že to da vedo da smo lahko zunanji obroč za varovanje njihovih interesov in ni vržen denar stran če nas oborožijo, pa nas ne, je že lep dokaz da smo sami!

matobeli ::

Sej vemo kako gre ane? Agresor pride, tud če se predaš te vpokliče v svojo vojsko in greš na fonto.
Dosegel si samo to da se moraš borit na tujih tleh proti tujcem pod poveljstvom tujcev.

Machete ::

Nevarnost je samo v malih putinčkih ala Orban in Janez. Če se Orban podjarmi putitu, kar se je že prej, ampak, če se totalno, potem smo mi prva meja. Dokler je HUN med nami ni neke velike panike.
Je pa Biden še enkrat povdrail proti takim paničarjem kot je skaramuš, da je 5. člen svet in da ga bo amerika spoštovala brezpogojno.
Če pa smo dejansko sami, potem je pa zadnje kar si želim, da nas zravnajo z zemljo, ker bi neki mali incel ramboti radi provali call of duty v živo z ak47, da bojo lahko pod svoj profil dodali #heroji.
Potem res nimaš niti enega aduta več za kakroli doseči, ker nimaš več inštitucij, nimaš ekonomije, nimaš ljjudi. Zbijte si iz glave že obrambo domovine, ker nismo več leta 45, da bi se pokali mano a mano iz grma v grm. Smrt prileti iz neba. Agresorja je treba nadmudrit politično in pravno, fizično nimaš šans, če si mini Slovenija.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

matobeli ::

Torej se predamo in rusi natovorijo moške starejše od 18let in jih peljejo na neko drugo fronto?

Scaramouche ::

matobeli je izjavil:

Sej vemo kako gre ane? Agresor pride, tud če se predaš te vpokliče v svojo vojsko in greš na fonto.
Dosegel si samo to da se moraš borit na tujih tleh proti tujcem pod poveljstvom tujcev.


Sej lahko, prvo kar bi naredil je pobegnil nekam drugam ponoči...
Poglej koliko enot ruske vojske je to naredilo, ko so pa sami na cestah toliko časa...

Machete ::

matobeli je izjavil:

Torej se predamo in rusi natovorijo moške starejše od 18let in jih peljejo na neko drugo fronto?

A ni škoda opreme, za tak vojaški kader? Ni to lih warcraft 2, da bi tole imelo smisel kar si napisal.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

matobeli ::

bbbbbb2015 ::

Avenger je izjavil:

To je v kontroliranem okolju, brez pritiska, ko imaš fokus več al manj res tam, ko nič (drugega) ne poka, nič te ne moti. Kaj bi bilo ko gre za življenje? Kaj bi bilo s tistimi, ki grejo opravit tečaj, rečejo evo to je to, zdej sem specjalc in nabavijo magnuma.


Ah, glej. Tudi z vojaškim orožjem je lahko problem. Jaz sem bil komandir havbice, ki je hkrati služil kot pomočnik mitraljezca.

Streljali smo z M53, to je klonom znanega mitraljeza MG-42. Strelcev nas je bilo eno 8 (vsaka havbica je imela dodeljen en mitraljez kot zaščito).

Nakar sosednji mitraljez ustreli rafal in se moj mitraljezec začne tresti kot šiba na vodi. Ga gledam. Oni pravi, da ne more zamižati. Obstajala je procedura za take, da si povezne kapo čez eno oko. Nakar si povezne kapo in se začne še bolj tresti. Je rekel, da nič ne vidi. Morda je bil vmes še kak izgovor, spomnim se, da sem ga v neskončnost prepričeval, da strelja.

Ostali so že imeli čeden kupček tulcev pod nogami, midva pa še nistva izstrelila enega naboja.

Nakar mu rečem, v redu. Bom jaz streljal, ti pa spajaj in drži redenike. Samo od zdaj naprej koplješ vse zaklone za mitrajez namesto mene. Je rekel da ja.

Sva zamenjala. Postrelila sva vse naboje. Zadela kar je pač bilo za zadeti.

Skratka, človek se je ustrašil hrupa, oz. strelov mitraljeza do mere, da se je tresel, da ne bi mogel prijeti za kljuko od avta.

Čim sva zamenjala, se je pomiril in brez težav spojil tiste kovinske redenike.

Zgodovina sprememb…

Unchancy ::

Avenger je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:


tako da laični folk, ki prime v roke puško brez znanja, je totalen kanon futer in bolj ali manj samomomorilec.


Imel sem priliko videti spodaj opisan prizor na IPSC treningu. Tip je bil sicer čisto normalno uravnovešen, tako na površju videti povsem povprečen, torej ne da bi kamorkoli izstopal. Janez Kranjc. Začetnik sicer, ampak smo bili vsi, pa sploh ni bil prvi trening.

Med eno in drugo tarčo je moral it okoli stebra in je pištolo držal še vedno uperjeno vodoravno in pred sebe, ko se je od prve tarče obrnil za enih 120° šel mimo stebra, se obrnil proti drugi tarči in ustrelil. Težava je bila v tem, da je medtem direktno pred cev dobil inštruktorja in sploh ni opazil.

To je v kontroliranem okolju, brez pritiska, ko imaš fokus več al manj res tam, ko nič (drugega) ne poka, nič te ne moti. Kaj bi bilo ko gre za življenje? Kaj bi bilo s tistimi, ki grejo opravit tečaj, rečejo evo to je to, zdej sem specjalc in nabavijo magnuma.

Magnum ni problem, ker je običajno (na nehote) double action revolver :))
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

bbbbbb2015 ::

Machete je izjavil:

Nevarnost je samo v malih putinčkih ala Orban in Janez. Če se Orban podjarmi putitu, kar se je že prej, ampak, če se totalno, potem smo mi prva meja. Dokler je HUN med nami ni neke velike panike.


Tvoje razumevanje politike je na nivoju zlatega prinašalca.

Za Janšo ne bom komentiral, ker jaz načeloma volim levo-liberalne stranke. Vendar.
Preberi si intervju z Orbanom.

V grobem... Madžari so z A-HU imperijem (Avstroogrsko) pogoreli, predvsem, ker so se zlahka podali v 1. sv.v. Posledično je to prineslo razpad A-HU imperija. V 2. sv.v. je Hitler dokaj uspešno prigrabil nazaj vsa ozemlja, kjer je živela nemška manjšina.

Madžari so to videli kot priložnost,da pridejo nazaj do "velike" Madžarske (zato so okupirali del Pomurja). V grobem, zopet so izgubili vojno. Tokrat so morali živeti pod vplivom Sovjetske Zveze, čemur so se uprli (1956). SZ je upor brutalno zatrla in so bili *EDINA* država Varšavskega pakta, kjer je poleg madžarskega vojaka na meji stal še sovjetski.

Madžarom je ta forsirani socializem (komunizem) težko padel, saj čisto odkrito Budimpešta je živela zelo lagodno življenje mondene prestolnice, skupaj z Dunajem. Madžari nikoli niso povsem akceptirali komunizma, kar jim je SZ vrnila milo za drago in so imeli v bistvu najtrši komunizem, skupaj z ovajanjem, zapori, tajno policijo in podobno.

Ko je železa zavesa padla, so Madžari volili svobodno in izvolili Orbana. Orban ni populist (vsaj jaz menim tako), ampak desničarski realist. Lepo je rekel,recimo, da migranti iz Afganistana in Pakistana niso begunci in na Madžarskem nimajo kaj delati.

Madžari nikoli ne bodo volili levice, četudi se jim ta zelo dobrika. Levico volijo na Madžarskem samo bivši aparatčiki, ki se nekako nadejajo, da bi zopet prišli pač do malo bolj lagodnega življenja in se pač spominjajo starih časov.

Mlade stari časi bolj malo brigajo, njih zanima stanovanje, delo in kvaliteta življenja. Madžarom je pod Orbanom dosti bolje, njihov bruto produkt je zrasel za 100% od leta 2000. Seveda Orban poskrbi zase in najboljše biznise dobivajo njegovi bližnji kontakti, ki so v vmesnem času postali miljonarji.

Osebno menim, da se Orbana in njegovih predlogov moramo bati, ker je Orbanova intimna opcija spet velika Madžarska.

Demoniziranje Orbana Putin = Orban = Janša je pa bolj v stilu abotnih ljubljanskih malomeščanskih levičarjev, ki nimajo v glavi tri čiste, pa potem floskule talajo.

Okapi ::

bbbbbb2015 je izjavil:

Skratka, človek se je ustrašil hrupa, oz. strelov mitraljeza do mere, da se je tresel, da ne bi mogel prijeti za kljuko od avta.

Čim sva zamenjala, se je pomiril in brez težav spojil tiste kovinske redenike.
A to resno misliš, da kdo verjame tvojim zgodbicam? Da nisi z nebivedujem v sorodu?:))

d0rK ::

Spet tipična ST tema, 4 strani pa mogoče dva uporabna posta ostalo pa neko prepucavanje.

Ful zanimiv revolver, Comandante. Dan na moj wishlist. Rossi pa tut lol.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: d0rK ()

bbbbbb2015 ::

Okapi je izjavil:

bbbbbb2015 je izjavil:

Skratka, človek se je ustrašil hrupa, oz. strelov mitraljeza do mere, da se je tresel, da ne bi mogel prijeti za kljuko od avta.

Čim sva zamenjala, se je pomiril in brez težav spojil tiste kovinske redenike.
A to resno misliš, da kdo verjame tvojim zgodbicam? Da nisi z nebivedujem v sorodu?:))


Če sem odkrit, briga me, kaj kdo verjame, sploh kaj ti verjameš. Ves čas se nekaj zapikavaš vame. Če ne verjameš, pač ne. Ni na meni, da te prepričujem, niti to ne nameravam.

bbbbbb2015 ::

gruntfürmich je izjavil:

ja, če dam malce v zagovor ipsc treningu; tam je treba na polno mislit (edino izpit sem delal za ipsc), kaj smeš in kaj ne smeš. če si laik in nisi nadrilan, potem imaš polno glavo tega kaj lahko narediš in kaj ne smeš, in da narediš to hitro. ker je kup pravil in se hitro kaj zmotiš. tako da kar verjamem da folk brez veliko treninga naredi kakšno takšno neumnost; če študira kako bo tehnično pravilno izvedel zadevo in ne gleda toliko na varnost.

zato pa pravim; daj laikom pištolo (ki ima kratko cev in jo lahko takoj obrneš proti sebi ali pa tja kamor nisi hotel), ali pa 85% jagrom, in če bo prišlo do sranja in živčnosti bodo v večini ustrelili sebe ali bližnjega, in ne napadalca...


Osebno menim, da je, če hočeš biti dober v IPSC (ali tudi precizno streljanje), potrebno poleg realnega treninga vaditi tudi spomin mišic, s streljanjem na suho, z Mantisom:
https://mantisx.com/products/mantis-x10...

Comandante ::

bbbbbb2015 je izjavil:


Osebno menim, da je, če hočeš biti dober v IPSC (ali tudi precizno streljanje), potrebno poleg realnega treninga vaditi tudi spomin mišic, s streljanjem na suho, z Mantisom:
https://mantisx.com/products/mantis-x10...

Se absolutno strinjam, kljuc do dobrega streljanja je kontrola sprozilca. Jaz sem to ogromno vadil s prazno pistolo, samo tako vidis kam ga "vleces", ko sprozis. Navadno dol in levo. To je sploh problem pri hitrem streljanju s sluzbenimi pistolami (torej kosi z nekoliko tezjimi sprozilci ranga Glock, HS, Beretta 92, CZ75 ipd).

Pa vaditi je treba na cim slabsi pistoli, tako da ko enkrat dobis dobro v roke razturas.

Machete ::

matobeli je izjavil:

Res, ni lih warcraft: https://www.muzej-nz.si/si/izobrazevanj...

Ja je res. Pa misliš, da je dejansko kaj takega še možno v 21. stoletju? Še Rusi se matrajo, pa so sami 'naši'.

bbbbbb2015 je izjavil:

Machete je izjavil:

Nevarnost je samo v malih putinčkih ala Orban in Janez. Če se Orban podjarmi putitu, kar se je že prej, ampak, če se totalno, potem smo mi prva meja. Dokler je HUN med nami ni neke velike panike.


Tvoje razumevanje politike je na nivoju zlatega prinašalca.


To sem napisal za stanje, kot je trenutno, ko je še NATO in so oni buffer cona za nas. Če mu bi bila obljubljena velika Madžarska, vprašanje, če ne bi prodal duše Putinu. Seveda je to globoko fantaziranje, ne jemlji preveč vsega resno, četudi si renomiran poznavalec, ki je prebiral Orbanov intervju. Ne bi se čudil, če tudi njemu med spanjem ne prišepetujejo kaki duhovi z zlatimi križi okoli vratu. Hvalabogu bo to omenjeno kliko 'velikih imeprijev' počasi pobožala Matilda. Kaj so vzgojili pa za naprej, pa je lahko isto zaskrbljajoče. Upam na EU happy happy. Ti imperiji samodržcev, se slej ko prej sesujejo sami vase.

Še en predlog za tiste, ki bi se radi naučili braniti domovino malo bolj taktično. Airsoft je zanimiva oblika učenja taktike, koordiniranja, aktivnosti, gibanja itd.. Če si v kakem dobrem klubu, se lahko precej dobro izvežbaš za teren - kot civil.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

gruntfürmich ::

Comandante je izjavil:

Pa vaditi je treba na cim slabsi pistoli, tako da ko enkrat dobis dobro v roke razturas.

no, s tem pa se absolutno nikakor ne strinjam, ko je gorova o tem, kako začeti strelsko pot s slabim orožjem. po mojem so to fame luzerjev.

najbolje je kupiti najboljše kar si lahko privoščiš, ker če se boš navajal na šrot (mišični spomin, kako grupira strelivo, specifične fore okoli orožja...), se boš še enkrat moral navajati ko boš šel na boljše. posledično boš popolnoma brezveze porabljal čas in denar za navajanje na šrot. imho.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Comandante ::

če se boš navajal na šrot (mišični spomin, kako grupira strelivo, specifične fore okoli orožja...), se boš še enkrat moral navajati ko boš šel na boljše. posledično boš popolnoma brezveze porabljal čas in denar za navajanje na šrot. imho.
Zgodovina sprememb...

Motis se.

Daj enkrat stock glocka v roke top tekmovalcu adria lige ki stralja samo s svojo spedenano cehinjo, pa se cudi kako bo mimo zgal.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Posest orožja (strani: 1 2 3 453 54 55 56 )

Oddelek: Problemi človeštva
2762521131 (13173) gruntfürmich
»

Zračno orožje - replike (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
28255639 (10042) Okapi
»

Imate orožje (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
820210101 (25416) gruntfürmich
»

Kako dober strelec je povprečen policist? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
828006 (5289) bbbbbb2015

Več podobnih tem