» »

Zračna puška

Zračna puška

1
2
3 4 5

SkIDiver ::

vostok_1 ti mešaš nabavno dovoljenje in priglasitev.
Beri

vostok_1 ::

My bad then. Se opravičujem, nisem bil na tekočem.

Drgač, zanjga pa vseeno slabo, ker predvidevam, da nima še 21. Je pa bolje za nas. Veliko ljudi, ne bi smelo imeti to kar imajo (v splošnem mišljeno)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

SkIDiver ::

Zanj, če je 18 ali več je dovolj 200m/s v .177 kalibru. Če bo iz naslona naredil grupo 2€ petih diabol na 50m se mu lahko priklonimo.

zdravc1974 ::

Fantje,zračne puške lahko kupite v Nemčiji brez problemov,še dostavijo jih do Slovenije z DPD dostavo...kar se pa moči tiče je lahko tud čez 300 ali pa 6,35 kalibra,za vse je dovolj le starost 18 let. Vem ker sam nabavljam robo od tukaj http://www.versandhaus-schneider.de/ind... in ni nobenih problemov. Le toliko za informacijo.

s6c-gEL ::

Torej so v Slo in HR bolj papeški od papeža.
Nič novega.

BCSman ::

Kakšna pa je življenjska doba vzmeti v zračnih puškah (v tisočih izstreljenih metkov), recimo pri Diani?

vostok_1 ::

Govorimo o +10k strelih. Bolj kot je švoh, daljšo življensko dobo ima.

guererro ::

Tudi sam v zadnjem času razmišljam o nakupu svoje prve zračne puške, zato bi prosil za kakšen nasvet. Naj prvo poudarim, da nekih
izkušenj z zračnimi puškami še nimam. Uporabljal bi jo predvsem za streljanje v tarčo za razdalje do cca 30m. Cenovni okvir je do max 200€ (izjemoma lahko kakšnih 10€ več). Mora pa biti v zakonskih okvirih (200 m/s oz 20 J).

Nekaj sem si že ogledal in sicer:

http://www.rojal.si/si/shop/zracno-oroz...

http://www.versandhaus-schneider.de/pro...

http://www.versandhaus-schneider.de/pro...

Kakšno mnenje o teh puškah? Ter če slučajno kdo ve (zdravc1974?) koliko stane poštnina iz nemčije iz te spletne trgovine?

Ni nikogar, ki bi znal pomagati?

?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: guererro ()

Dua'L ::

Ima kdo slučajno Excalibur samostrel izkušnje z njimi.. So kakšna tekmovanja v Slo ter kakšne so zahteve itd?

GTX680
Intel i7 2600
8gb DDR3

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dua'L ()

vostok_1 ::

Uradnih tekmovanj bolj ni (kolikor vem). Vrjetno je pa kaka grupica, ki se kje zbira.

Samostrel je drgač...malce dolgočasen...dolgoročno. Zdi se mi, da v EU niso neki popularni. V ZDA imaš kar ogromno entuzijastov.
Excaliburi so kr dragi. Ne vem...neke velike uporabe ni, razen za hišo mal frcat. Ni pa to zračna puška. Puščice niso zastonj.

SkIDiver ::

@guererro sicer malo pozno ampak vseeno. Crosmana v tem cenovnem rangu pozabi. Je Gamo boljša izbira. Weihrauch je top izbira. Glede na ogledano vzami Weihrauch HW 30.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

borisk ::

sam imam QB78 deluxe, izvor kitajski, ampak ne kot vzmetne iz bolhe, ker so svetlobna leta razlike. Je pa na CO2, praktično netrzajna.

gruntfürmich ::

kako po navadi vi intuziasti oz glavnina entuziastičnega folka v sloveniji pokate z zračnimi?
na mehanske merke, diopter ali daljnogled?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

SkIDiver ::

Jaz z daljnogledom. Sem zrel za očala, ki se jih otepam in z daljnogledom lahko kompenziram tisto malenkost dioptrije.
Če se odločaš za daljnogled je smiselno vzet nekaj z variabilno paralakso, če se boš igral z različnimi razdaljami streljanja ali field targetom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

gruntfürmich ::

kakšni daljnogledi pa pridejo v poštev za zračke? te scene nič ne poznam, dobro poznam samo sceno iz optike za prave puške.
je res da morajo biti za zračke z vzmetmi posebno močni daljnogledi in da takšni za klasične puške ne ustrezajo? ali so me nepoznavalci nalagali...?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

vostok_1 ::

Jp. Za zračne z vzmetjo rabiš posebne. Načeloma vsak daljnogled, ki se ga prodaja v sekciji za zračne je primeren. GAMO dela ene poceni ampak zadovoljive.

SkIDiver ::

Niso te nalagali. No vsaj ne v celoti:) Vzmetne zračne puške potrebujejo daljnoglede, ki so primerni za zračne puške. Običajno proizvajalci navedejo, da je daljnogled primeren za zračno puško. Če je puška močnejša potem proizvaja tudi več vibracij in tukaj lahko pričakuješ, da ti bo razsulo vsak daljnogled.

Zračne puške, ki za pogon uporabljajo zračni bat (nekaj podobnega kot amortizerji za pokrov prtljažnika pri avtu) niso tako opasne za daljnoglede, čeprav tudi niso povsem nedolžne z vibracijam. Jih je pa bistveno manj kot pri vzmetnih.

Puške s CO2 in PCP pogonom pa nimajo posebnosti kar se tiče daljnogleda.

Pri vibracijah ki jih omenjam so mišljene krožne vibracije. priporočljivo je pri montaži daljnogleda uporabiti dovolj močne nosilce in vijake zalepiti z loctite lepilom za vijake, ker jih bo sčasoma odvilo. Če daljnogled ni trdno vpet na puško ga še toliko bolj zvibrira kot sicer.

vostok_1 ::

Pomembne so tudi back and forth premiki, zaradi katerih obični daljnogledi niso ojačani dovolj. In ja, če puška nima ustreznega nastavka, moraš bodisi zalepit ali zarit kak vijak notri, da se ne premika. Pri slednjem je pa možno, da ti čez čas zarije kanal.

SkIDiver ::

vostok_1 je izjavil:

Pomembne so tudi back and forth premiki, zaradi katerih obični daljnogledi niso ojačani dovolj.


Drži;) Pozabil na ta del

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

Kristijan00 ::

Lepo pozdravljeni.
Dlje časa se že odločam o nakupu zračne puške. Doma imam eno vendar je dotrajana tako da čisti začetnik nisem. Budged je do 200EUR, vem da se za ta denar neda dobiti ohohoho ampak za moje potrebe bi zadoščala... Rad bi pa kupil močno, natančno in vzdržljivo, zato prosim vas strokovnjake da mi povete kaj se dobi najboljšega za ta denar. Naj še povem da sem polnoleten.
Ciljam na tolo :
http://www.avantura.info/puska-zracna-g...

Zgodovina sprememb…

vostok_1 ::

Močne ne želiš. So dosadne za streljat. Kupi nekaj bolj švoh in mal višji rang.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

Kristijan00 ::

Potem tale big cat odpade?

SkIDiver ::

Ta big cat ustreza temu kar želiš. Je vredna nakupa.

Drugače pa vzmetna zračna puška, ki je močna in natančna ne obstaja. Tukaj je vedno prisotno razmerje med natančnostjo in močjo, ker močnejša puška povzroča več vibracij in s tem tudi diabole letijo bolj naokoli. Pri 5.5 diaboli z 200m/s si nekje v zlati sredini tega razmerja. Bo pa malce krajši domet kot z 4.5 diabolo a bolj natančen na račun teže.

Machete ::

Se da v Sloveniji dobit kaj takega nekoliko ceneje?
http://www.rojal.si/si/shop/zracno-oroz... (lahko tudi 4.5)

Mogoče kaj drugega?
Zanima me izključno potezno napenjanje (sem že imel in je kul) in ne pregibno, ker je proces filanja strašno gay, ko prelomiš puško.

Hvala za pomoč.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

krneki0001 ::

Machete ::

Prva je cybergun, ki so bile za izogibat že v časih ko smo Airsoft nabijala, potem je pregibna kakor vidim, pa še grda :]
Drugo pa je preveč airsoftlike, kar me trenutno ne mika, ker ni več ekipe v hosti.. :) Pa niti ne bi plinske, ampak vzmetno. Ni mi do rešetanja, ampak kirurške snajperske natančnosti. tnx vseeno
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

krneki0001 ::

Machete je izjavil:

Prva je cybergun, ki so bile za izogibat že v časih ko smo Airsoft nabijala, potem je pregibna kakor vidim, pa še grda :]
Drugo pa je preveč airsoftlike, kar me trenutno ne mika, ker ni več ekipe v hosti.. :) Pa niti ne bi plinske, ampak vzmetno. Ni mi do rešetanja, ampak kirurške snajperske natančnosti. tnx vseeno


Spodaj imaš ops:
PUŠKO SE NAPENJA Z NAPENJALNO ROČICO, KI JE POD CEVJO, KAR POMENI DA JE STRES NA GLAVNO CEV IZNIČEN IN SE ZATO CEV NE KRIVI.

Machete ::

Aha aha. Sem spregledal. Cheers.
Mel sem eno, ki se je napela v stran stako potezno ročico. Je delovalo precej kul. Sem prodal, ker me je minilo. Zdaj me grabi spet.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Heavy ::

Cybergun ne proizvaja ničesar, zgolj kupi od proizvajalcev in vrže gor svojo nalepko.


Drugače pa še ena trgovina, kjer sem jaz svojo kupu:

http://www.avantura.info/zracne_puske_

loveJDM ::

Splača se pogledat Nitro piston puške od Crosmana ali Gama,bolj prijazne do optik,manj tresljajev.Res pa je da se prepogne in cena je malenkost višja.
Vsekakor poglej preden se odločiš za nakup,meni je žal da nisem.

Mislim pa,da takšna puška,ki ima stransko napenjanje je manj močna najvrjetneje.
Če imaš denar kupi PCP pa boš imel identično repetiranje kot na lovski puški,je pa najcenejša 400€(nekje 40-50J) + pumpa(nova dobrih 150€).


@Heavy katero si kupil?

Zanima ma ali ima kdo puško priglašeno?

Zanima ma ali ima kdo puško priglašeno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: loveJDM ()

loveJDM ::

Da še 1x vprašam,če se mogoče kdo pojavi...Ali je kdo tak tukaj,ki ima priglašeno zračno orožje?

krneki0001 ::

Za zračno orožje do 20J je samo vpis v knjigo orožja pri prodajalcu v trgovini, za več kot 20J potrebuješ dovoljenje - izpit za orožje, pa še kaj.

krneki0001 ::

Če imaš več kot 20J zračko:
Ti ko greš zračno puško prijavit dobiš sam priglasitveni list. Plačaš tistih 18€ in to je to. Ne rabiš nobenga izpita it varnega rokovanja delat, ker ti puške ne upiše v orožni list ali na dovoljenje za posest. Pol bi mogl tu oni k majo zračne puške z manj kot 20 J ali manjšo hitrost izstrelka na ustju cevi kot 200m/s opravljat izpi za varno rokovanje z orožjem. To pač zdej delajo tako, ker rabijo denar in to je vse.

loveJDM ::

krneki0001 je izjavil:

Če imaš več kot 20J zračko:
Ti ko greš zračno puško prijavit dobiš sam priglasitveni list. Plačaš tistih 18€ in to je to. Ne rabiš nobenga izpita it varnega rokovanja delat, ker ti puške ne upiše v orožni list ali na dovoljenje za posest. Pol bi mogl tu oni k majo zračne puške z manj kot 20 J ali manjšo hitrost izstrelka na ustju cevi kot 200m/s opravljat izpi za varno rokovanje z orožjem. To pač zdej delajo tako, ker rabijo denar in to je vse.



o hvala ti,to me je zanimalo...je pa ziher tole?

borisk ::

Machete ::

Živ.

Mi lahko kdo svetuje kateri daljnogled kupiti.
Najraje od tu: http://www.versandhaus-schneider.de/ind...

Montažo sem naročil to gibljivo (še čakam): http://www.versandhaus-schneider.de/pro...

Na navadnih obročkih mi je ta: http://www.versandhaus-schneider.de/pro... razpadel po ca 50ih strelih.

Če ima kdo izkušnje, kateri scope ima najbolj trpežen merek za zračno?
Očitno ima Diana mod 52 premočan kick (mogoče je še celo nabildana od prvega lastnika).

Hvala.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

SkIDiver ::

Problem ni kick, ampak krožne vibracije, ki jih povzroča vzmet, ko sprošča svojo napetost. To je tisto kar uniči daljnogled;)

Glede na ponudbo spletne strani si poglej na strani posameznega proizvajalca daljnogleda, če omenja, da je daljnogled primeren za zračno puško.

Diana Bulls Eye je eden takih, ki je primeren.

Machete ::

Ja to vem, ni tukaj kolikor sem bral nobenih krožnih vibracij itd.. Problem je dvojni trzaj, ko prikuri bat in takoj zatem odsun. Oboje v delčku sekunde, kar ga strese naprej nazaj.
Vse linkane so primerne in so zgolj za zračno.
Če si videl mi je ravno Diana bulls eye razpadla, še preden sem res začel strelat.
Skratka, če ima kdo kakšnega, za katerega lahko reče da mu še ni razpadel, se priporočam.
Saj verjetno bo montaža z vzmetjo malo pomagala, ampak žal za tega je prepozno. RIP.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

SkIDiver ::

Streljaš na fiksne razdalje ali variabilne? Če slednje potem nekaj za kompenzacijo višine in kakšen mil-dot. Za točen model pa nimam predloga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

Machete ::

Fiksne. Bolj kot berem, manj je jasno, kateri model bi zdržal mod. 52 :)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

SkIDiver ::

Potem vzami nekaj s fiksno povečavo in brez paralakse. Manj kot boš imel gibljivih delov dlje bo zdržal.

Machete ::

Saj ta je imel fiksno povečavo.

Evo so mi ravnokar iz trgovine poslali direktno samo obrazec za vrnitev, brez kompliciranja. Še prostor za željo glede menjave je. Ali želiš keš, dobropis, menjavo itd..

Ich liebe nemške trgovine glede poslovanja in reklamacij.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

borisk ::

po mojem mnenju je springerca samo za odprte merke. Daljnogled paše na co2 ali pcp. če že ni za pcp je co2 dobra alternativa, brez nadležnega kicka, poleg tega pa dobiš spodobno co2 za dokaj solidni €€. naprimer CR600W.

loveJDM ::

Kolko joulov ima?Rojal.si preveri,imaš optike tam pa piše kateri je primeren za kaj...Kak BSA ali pa Nikko Stirling se dobita pod 100e pa bota zdržala,lahko pa preveriš,imajo odličen support..



PS:ne delam reklame,samo so pa res dobri.

kamate ::

Zanima me, kako je z možnostjo zamenjave bata in vzmeti pri starejših modelih zračnih pušk (crvena zastava, Diana) z nitro pistonom ali zračno vzmetjo kakor ji pravijo. Pri rojalu sem zasledil, da jih prodajajo, cena 59€. Nisem pa nikjer našel dimenzij le tega, da bi videl možnost vstavitve v stare cilindre.

loveJDM ::

Ni računice,s takim batom boš verjetno izgubil na natančnosti ker puška ni predvidena za to pa še plačal ga boš kr...Napiši jim mail pa vprašaj za mere,dobiš odgovor v delovnem času torej jutri dopoldan...


Imaš pa tri malo bolj znane:
IGT-ta je od Gamo-ta
NP-Crosmanov nitro piston
VORTEX-najcenejši,največ moči za svoj denar,je pa od HATSANA,prodaja pa jih cilj/nold v sloveniji

Če lahko svetujem,hatsanove puške so najmočnejše za svoj denar,najcenejše okoli 140eur pa 29j,tak,da naroči orginal vzmet za diano/cz za 10e pa porihtaš pa imaš lepo natančno puško,če pa hočeš,da vdari vredu pa daš 140e za hatsan striker/egde-a pa imaš oboje.Za moje pojme je škoda prej omenjeni razfukat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: loveJDM ()

Machete ::

loveJDM je izjavil:

Kolko joulov ima?Rojal.si preveri,imaš optike tam pa piše kateri je primeren za kaj...Kak BSA ali pa Nikko Stirling se dobita pod 100e pa bota zdržala,lahko pa preveriš,imajo odličen support..
PS:ne delam reklame,samo so pa res dobri.



Trenutno sem blizu 30J, kar vem da je totalno preveč, saj je trzaj res crazy. Kupil sem si optiko na zalogo. Diano sem že uničil z prejšnjo, sicer izvenserijsko vzmetjo, a ne najmočnejšo, ki jo imam. Sedaj imam v omari še dva nova Nikko Stirling-a, različnih razredov. Nabavil sem tudi diana mount (bulls eye ZR) na fedru , ampak dvomim, da bo kaj kruha iz tega, saj je pomoje bolj marketinška fora ali pa izključno za model Airking.
Se kar strinjam po mojem ekspirementiranju z 'borisk', da springerce ne hendlajo optike. Če pa že pa tiste zelo taborniške pod 17J in res dobro 'tunane'.
Trenutno imam razdrto, ker čakam par delov, da nekaj še spotoma zamenjam. Potem bom pa vse res dobro prepucal, pravilno namazal in dodal plastični 'holder' še spredaj na vmet. V bistvu bom originalnega skrajšal in dal spredaj, zadaj pa novega. Pravijo da pomoga pri pojemanjuj rotacije in vibracije vzmeti, tudi v kitih prodajajo dvodelna 'holderja'.

Dobro bi bilo še zavit vzmet v ovoj, samo ne vem kaj bi dal, ker pobere vibracijo. Potem dam nazaj to najmočnejšo vzmet, ki jo imam na zalogi. Če bo ta zlomila naslednji daljnogled, kar ga verjetno bo, bom dal notri nov tovarniški feder, ki je najšvohejši od treh, ki jih imam, in potem bom obupal ali pa za foro kupil par najcenejših kitajskih kukal za 8 eur :] mogoče pa zdržijo več kot tisti za 100.
Kakor sem gledal je itak vse narejeno na kitajskem, možno da celo isti kosi in ista porizvodnja za različne firme. Vsaj kar sem imel v rokah se je izjemno malo razlikovalo v detjalih izdelave, še nalepke čez plinsko luknjico v sredini daljnogleda so enake.
PCP in co2 pa mi trenutno ne sedejo, ker je preveč sterilno in mrtvo. Mogoče v prihodnosti provam tudi to. Skratka v planu imam provat par kombinacij vzmeti in maže in daljnogledov. Če ne bo haska bo pač brez in za field target res nabavim nek PCP. Če koga zanima lahko poročam kako se bodo obnesli Nikko Stirlingi. Diana (optika) je failala po 50ih šusih in so jo vzeli nazaj v reklamacijo.

.. slovenske trgovine so žal predrage v primerjavi z nemškimi, čeprav bi raje doma nabavljal. Za ceno eneka popolnoma enakega kukala dobim iz Nemčije dva. Brez heca in pretiravanja. Glede izbire, pa definitivno dajem gor oz. sem nabavil zgolj izrecno springercam namenjeno optiko. Ampak žal določene springerce polomijo čisto vse, kar daš gor. Od 20 - 500 eur. Sem bral, da se še celo po kosih enakega modela razlikujejo, in ena bo normalno ohranila optiko z 2000+ izstreljenimi diabolami, druga puška, isti model, pa bo zlomila vsakega po 30ih. Očitno je vrag v detajlih. Vem pa da pretiravam z močjo in grem z glavo skozi zid in bi moral v bistvu vse skupaj zmanjšati na ali pod tovarniško moč.

kamate je izjavil:

Zanima me, kako je z možnostjo zamenjave bata in vzmeti pri starejših modelih zračnih pušk (crvena zastava, Diana) z nitro pistonom ali zračno vzmetjo kakor ji pravijo. Pri rojalu sem zasledil, da jih prodajajo, cena 59EUR. Nisem pa nikjer našel dimenzij le tega, da bi videl možnost vstavitve v stare cilindre.


Povej za kateri model te zanima. Za zastave bo treba malo pobrskat, ampak načeloma daš lahko katerikoli drugi navadni piston notri, da le ustreza dimenziji in kavlju sprožilnega mehanizma. NITRO Pistone pa ne poznam in ne vem kako je z njimi v praksi in kako in kateri kam pašejo. Kar sem bral so pa puške z njmi načeloma mnogo krajše življenske dobe in ne preveč priljubljene.

Za vzmet ni nobenega problema dobit. Če veš približno kakšna je original, jih je na spletu malo morje in najdeš tisto, ki je najbližje po dimenzijah.
Z dianami tudi ni problem kosov dobit. Večino modelov se v notranjosti niti ne spreminja. MOD 48,52 so recimo enake že od osemdesetih z le malo spremembami. Dobi se praktično vse, samo malo je treba pobrskat. Če želiš, ti lahko kaj pomagam najti, ker sem kar veliko presurfal, ko sem raziskoval in iskal zadeve za optimizacijo svoje.
Sam sem specifične drobne sestavne original kose naročil tu: http://www.omps2.it/en/?___from_store=it
Pogledaš na načrt rezervnih delov, in potem spodaj dodaš ta kos v košarico. Imajo lepo oštevilčeno. Le pošiljanje po kurirski službi je drago 28 eur za do pol kilograma. Če želiš navadno poštnino jim moraš naročit v mailu in ne kupit preko spletne trgovine.
Za netovarniške kose in ostalo opremo in kite pa poglej tu: http://www.sportwaffen-schneider.de
ali tu: http://www.4komma5.de/Ersatzteile-fuer-...
Cene so super, dobiš tudi bate in vzmeti vseh možnih dimenzij.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

loveJDM ::

Machete,daj,če boš kaj probaval prosim javi kak ti bo kaj držala Nikko optika..jo imam v planu kupit naslednji mesec,mislim da gold crown serija nekje 110eur je,pa naj bi baje zdržala pravijo pri Rojalu.Glede kitajske optike,ravno dopoldan sem naročil dve puški navadni,in imajo tam tudi to "optiko",ki si jo omenil za5-10eur-4x20,ampak je nisem vzel,ker springerca bo jo zjebala po treh strelih,pcpja pa nimam.

Če več nimaš idej kaj glede optike,bi ti prvo rekel,da uporabljaj enodelne montaže,ampak verjetno na taki moči tak vseeno.Sosed ima na hatsan 125sniperju BSA optiko z nastavljivo paralakso pa mu drži,samo on v celem letu ne postreli tolko,ko jaz v enem tednu,če se spravim zraven...Drugače pa vprašaj na Rojalu,katere optike prodajajo zraven gamo hunterce,ki naj bi imela 36J,ta bi mogla zdržat.

EDIT:http://www.rojal.si/si/shop/optika/dalj...
Imaš tega mogoče?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: loveJDM ()

mailer ::

Se mi zdi, da bi lahko za vsoto, ki so jo namenil dobil že kaj boljšega kot zračno. Do določene vsote so nadgradnje sicer dobre ampak slej kot prej je preba prestopit v nov razred. Gammo daljnogled brez problema stoji na modelu hunter a je potrebno imeti kakovostne nosilce zanj.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Machete ::

love JDM: Ja tudi sam sem dobil priporočilo iz zgoraj omenjene trgovine za BSA ali Nikko. Nimam tega, ker imam raje fisne povečave. BSA so precej dragi, kolikor sem jih videl, ampak mogoče nisem dobro pregledal ponudbe.
Sumim pa, da razlike v vzdržljivosti med 30 in 100 eurskim Nikko S. ni, saj pomoje notranjost sestavijo iz enakih delov in enakih postopkov (optimizacija konstrukcije/izdelave in sestavljanja). Razlike so samo v lečah in dodatnih funkcijah.

Gamo dela tudi optiko, baje dosti crap. Tako, da skoraj gotovo je njihova optika gor. Kako zdrži tak kick je verjetno res za raziskat.
Mount, pa sem res imel dvodelni za prvi scope. Bom videl kako se Bulls Eye ZR + Nikko obnese.
Upam, da že jutri dobim kose in sestavim in stestiram vse skupaj do konca tedna.

@mailer: To je res, ampak veš kak motor ali avto že dobiš za ceno dobrega gorskega kolesa.. :)
Očitno bo treba res še gammo sprovat. Ampak to z nosilci, mi pa ni čisto jasno. Kakšne so sploh lahko razlike med njimi, če imajo varnostni pin in 4 vijake?
Kje se sploh še lahko razlikujejo? Edini nekaj malce posebnega je omenjeni ZR na fedrih, ostalo mi deluje vse enako in ni kake tople vode zadaj.
Razen če lahko malce več poveš, če veš.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+
1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Imate orožje (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
820202216 (17531) gruntfürmich
»

Lastovicje gnezdo na fasadi

Oddelek: Loža
4912226 (4478) ;-)
»

Airsoft (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15323662 (14949) gregc1
»

PCP puške

Oddelek: Loža
196697 (6261) M-XXXX
»

Zracne puske in pistole?

Oddelek: Kaj kupiti
327335 (6595) OmegaM

Več podobnih tem