» »

Zračna puška

Zračna puška

1 2 3
4
5

loveJDM ::

@toplakd

Pištolo in diabole pa to si naročil z strani balistas?

loveJDM ::

borisk je izjavil:


QB78DL sem kupil pri http://www.afg-defense.eu/



Na tej strani sem videl crosmana 1077 zdaj ko si ti linkal,pa me zanima,kak si plačal pa kako dolgo si čakal na puško?
Glede na to,da je crosman 2240 cca 65EUR,1077 pa 75EUR bi se raje odločil za 1077...

EDIT:pozabi,shipping cost je 30EUR za Slo :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: loveJDM ()

toplakd ::

Ja, naročil sem iz balistas, sem že napisal.

loveJDM ::

Ok,sem se registriral,in sem ugotovil,zakaj si plačal 23,62 namesto 24,1...Pri registraciji ti piše,da imaš pri next orderju 2% popusta,torej ti pri puški "podarijo" še diabole :)

Machete ::

Sem pogruntal (ali pa gre za naklučje?) da so Gammo navadne 'ravne' diabole kar nekaj bolj točne od špičastih varijant..
Prelimal sem šute od drugih diabol, ker jih je ravno zmanjkalo in tudi Nikko je rabil popravek, potem pa sem jih šutnil 10 zaporedoma (+ šparam tarče : )
Zdaj je dal že ca 750 metkov čez in se ni sesul. X os drži super (popravek vsake 200 diabol), Y (višino) pa rabi par klikov popravka vsake ca 50 diabol. Dokaj sprejemljivo.

50 M


LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

SkIDiver ::

Sem že v enem postu napisal, da špičasti metki niso za natančnost. Ploščati so najbolj natančni. Zaobljeni pa so dober kompromis med prebojnostjo in natančnostjo.

Machete ::

Dokaj nenavadno. Po kmečki logiki bi rekel, da bolj aerodinamična oblika pomeni tudi bolj konstanten let. Pa se verjetno skriva vrag v detajlih (vrtinčenje zraka za diabolo?).
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

SkIDiver ::

Tukaj moraš kar fiziko upoštevat. Verjetno se na netu najdejo razlage zakaj je ploščat najbolj natančen.

Če hočeš delat škodo pa hollow point od crosmana ;)

loveJDM ::

Machete,glede teh popravkov,se ti zdi,da ne nese več enako in zato potem popraviš nastavitve,ali se ti vijak odvija?Če se ti vijak odvija te je jeba,če pa se ti ne,pa je možmo,da je problem v tvoji roki...Probaj od danes dalje vedno puško enako držat,čisto nežno povsod,triger pa pravokotno pritiskaj,tisto sprednjo roko imej pa vedno na istem mestu,pa boš videl če še bo treba popravljat :)

Jaz sem tudi mislil,da me jebe,potem pa sem ugotovil,da če dam roko bolj naprej mi puška drugače odskoči in strelja višje...Bodi pozoren.

EDIT:drugače pa lepa grupa,to si s proste roke streljal,ali si kam odložil?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: loveJDM ()

Machete ::

Možno je oboje, ampak se 100% križček premakne. Vijak se ne more odvijat, ker je za klik sistem precej fiksen.
Razlike zna naesti par CM (rečva tudi 5-8 CM na 50 M), kar je definitivno scope. Sicer je to par klikov.. Pač preveč ga suva. Slava mu, da sploh to zdrži. Včasih tok sune, da me prav roka zaboli, če bi si pa kopito na faco naslonil, pa oreng boli. (Kot sem enkrat ponesreči preveč blizu zijal).
Se mi zdi, pa da je zmeraj bolj stabilen. Mogoče toplejša T tudi dobro vpliva na plin itd.. Kaj pa vem. za 35 eur je tole še vedno super.

* Mizica plus sandbag. Stoje bi bilo tole razmetano bolj na rob papirja :) Je pa za provat. Mogoče jutri..
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

krneki0001 ::

Kako se pa obnesejo kake hi power diabole, tiste v plastiko oblečene?

Recimo take:
http://www.mshop.si/orozje/zracno/naboj...

loveJDM ::

Kolko se spomnim niso najbolj natačne,sem gledal enkrat nekaj po youtubu,pa še drage so.Za natančnost je pomoje exact jumbo 1.03g od JSB,ali pa jumbo monster,ta pa mislim,da je 1.68g...Sem prej bil v dilemi katere vzet,pa sem se na koncu odločil za JSB straton,250komadov 4.1EUR,ker tisti cca 25grainski so pretežki pomoje za slabih 20J,ker to bolj uporabljajo na PCP-jih kolko sem videl...

@nebivedu a si ja nor,zdaj sem malo pogledal informativno cene za zračne na m-shopu haha,noro...kitajska puška B2 z optiko 149EUR,enako DB5...A jaz sem za enako oz. podobno DB5(vzel sem B3) dal nekaj manj kot 50EUR novo,brez optike sicer...

Machete,daj če ti np deli kako sliko z nami,ko boš streljal,da vidim puško pa sandbag :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: loveJDM ()

krneki0001 ::

Ja, cene so hude. Šlo mi je samo za sliko diabol.

Machete ::

Ma te specialke so brezvezne imho. Kakor sem tudi jaz gledal po YT se ponavadi skoraj naslabše obnesejo pri natančnosti, recimo tiste (podobne) zgoraj linkane imajo res penetracijsko moč, ampak to je pa vse kar je od njih. Pomoje čisto stran vržen denar. Kot z bakrenimi in nevem kakšnimi še.. Dokler niso eksplozivne je brezveze in so navadne še vedno zmagovalke. Razen če želiš malo več daljave, potem mogoče špičaste ali poltope. Da bi pa pri nas jagal z zračno, kot to delajo amerikanosi, pa je verjetno redek..

Drugače pa ni da ni.. http://www.sportwaffen-schneider.de/ind...

@JDM
Mah kaj se čem slikarit, nimam Kardašijan sindroma razvitega. :)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Vanich ::

krneki0001 je izjavil:

Kako se pa obnesejo kake hi power diabole, tiste v plastiko oblečene?

Recimo take:
http://www.mshop.si/orozje/zracno/naboj...


So dosti hitrejše od navadnih - in dosti bolj probojne, ker je konica (se mi zdi) iz neke legure kositra/cinka in veliko bolj trda kot svinec. Za kakšne vrtne škodljivce še najbolj primerno - pa še strupeni niso, kot je svinec.
Ti pa zasvinjajo ror, samo to spustiš par svinčenih za njim in je spet čisto.
Prednost: če streljaš v mehke tarče znajo ostati ne-deformirani in jih lahko uporabiš večkrat - če jih najdeš. (barva pomaga):)

krneki0001 ::

Imam mehko tarčo - 12cm stiroporja in za njim še 5cm stirodurja, ker se žena pritoževala, da so metki in bb-ji povsod po dvorišču ležali.

Vzamem cele plate, pa jih potem razrežem, da imam 50x50cm velikost in 17cm debeline, pa gor tarčo obesim. Vsi metki ostanejo v stiroporu, večinoma še deformirani niso.

Zgodovina sprememb…

Machete ::

Kakšno moč pa imaš, da ti ostanejo v tem? Jaz mislim, da mi to ne bi ustavilo. Mam eno plato stirudurja viška, bom proval zlepit skupaj 4x 4cm. Ker jih imam tudi jaz povsod, sicer je bolj drvarnica in np.. ampak vseeno.

sicer pa pri tarči manjka destrukcijski faktor. Nč ne pogrešaš BAM efekta :)
Prazne pločevinke z plinskim razpršilcem (deodoranti, spreji za avto armature..) so zakon, ker po prvem strelu kar malo poletijo hehe.
Pa fejk 'lego' kocke, čisto navadni bloki. Dobiš celo vedro ca 10eur v babycentru. Sem jih tamali že par sunil.
Si morem svoje vedro še omislit, ker so super mini tarčice, barvne in dobro vidne, pa še razletijo se.

Drugače pa jaz nevem, če bi jih nazaj dajal iz stiroporja, četudi zgledajo diabole cele. Ni to najboljše, razen, če imaš cheap gun, za katerega ti je vseeno.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

krneki0001 ::

Imam 360fps uradno, zmerjeno pa max 346fps z 10g co2 bombico in flat peletom (odrezan spredaj).

Sej peletov ne dajem nazaj, ker se mi ne da tarče razstavljat in rezat. Samo prvič sem jo, da sem videl kako to zgleda znotraj. V tarči moraš računat 12cm stiroporja, lepilo in potem še 5cm stirodurja.
Lepilo imam pa kr v spreju. Našpricaš obe strani, počakaš minuto in jih skupaj stisneš. Rata lep vmesni sloj lepila, ki tudi dobro zmanjša hitrost peletom.

pločevinko s plinskim razpršilcem sem pa samo enkrat streljal. Sem predvideval, da je ne bo prebilo, pa sem se zmotil. Je bila čisto polna zelene barve, pa imam sedaj pol garaže zelene. Občasno pa kak plato praznih piksen od 0.33l cocacole nastreljam. Si jih postavim na polico in jih potem podiram eno za drugo (24 komadov je lih za 3 seržerje).

Strelišče imam tako narejeno, da streljam iz dvorišča v garažo (dvorišče nalo več kot 12m in garaža 6m, kjer imam potem postavljeno polico kamor postavim tarčo ali prazne piksne od pijače. Tako da nekje do 18m razdalje streljam. Če že kaj kam odleti, naj to odleti po garaži in ne k sosedu. Tako se ne more noben pizdakat.

Zgodovina sprememb…

loveJDM ::

Machete,sej se ne rabiš ti slikarit :)...če pa slikaš puško zraven tarče pa te ne bo ubilo ali?No sej če ti ni pa jbg :)

Če ima kdo od vaju kaj denarja viška,ima Gamo neke svoje metke v 5.5kalibru pa mislim da nekje okoli 0.6grama...Samo je pa cena mislim da ene 8e za 50komadov :)...Raptor se jim reče če se prav spomnim,pa platinium so še neki posebni,ker sem jih dobil zraven puške v taki mali "tubi".

krneki0001 ::

jaz uporabljam 4.5 (.177)

loveJDM ::

krneki0001 je izjavil:

jaz uporabljam 4.5 (.177)


http://www.amazon.com/Gamo-Raptor-Grain...

Ene 400 fps-jev bi blo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: loveJDM ()

borisk ::

samo za info, perjad in krzno kot pravijo angleži so prepovedane tarče za zračno orožje pri nas, tudi če si v zeleni bratovščini.

Machete ::

Jaz niti muh ne tolčem, edina izjema so komarji, pa še to jih neredko pustim. Ostalo vzamem s police v trgovini in imam 'čisto' vest. 8-)
Ne bi mogel nobene živalce.. tako da zame opozorilo ni potrebno. :)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

krneki0001 ::

Jaz sem danes vzel plastične s kovinsko konico. Sporočim kako gre z njimi.

Machete ::

Moj selfi ZR držala, kjer se na 0,12x hitrosti vidi, da vseeno kar nekaj odsuna pobere.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

krneki0001 ::

Danes gledal mojo škatlo z diabolami:
Meisterkugeln
profi line
0.45 g
7.0 gr
kal.: 4.52 mm
cal.: .177

Pozna to kdo. Ne vem kje sem jih nabavil nazadnje, pa se full dobro obnesejo in bi jih rad spet kupil. Črno rumen pokrov.

Zgodovina sprememb…

loveJDM ::

http://www.avantura.info/diabole-4-5-rw...

Sicer ni ista teža,ampak je to verjetno to?

EDIT:http://bock.si/product_info.php?cPath=2... evo ti

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: loveJDM ()

loveJDM ::

Od RWS-ja sem jaz te vzel ene 2 al 3 krat mislim da,pa so res kvalitetno narejeno diabole,ampak od kar sem probal JSB,mislim,da ne grem več na katerega drugega proizvajalca diabol za nekaj časa...Ravno naročil JSB straton v petek da probam :)

krneki0001 ::

loveJDM je izjavil:

http://www.avantura.info/diabole-4-5-rw...

Sicer ni ista teža,ampak je to verjetno to?

EDIT:http://bock.si/product_info.php?cPath=2... evo ti


Hvala.

Machete ::

Majstrkugeln so preko yt videov, ki sem jih pregledal, kar pohvaljeni. Tudi rws. Sem jih že iskal, samo se nisem preveč trudil.. Jaz sem zaenkrat z zgoraj linkanimi Gamo tudi zelo zadovoljen.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

borisk ::

majsterkugels so RWS. Pri nas jih imajo v lokalni trgovini z avto deli (in slovenske COAL).

loveJDM ::

Machete je izjavil:

Majstrkugeln so preko yt videov, ki sem jih pregledal, kar pohvaljeni. Tudi rws. Sem jih že iskal, samo se nisem preveč trudil.. Jaz sem zaenkrat z zgoraj linkanimi Gamo tudi zelo zadovoljen.


Kaj se ti ne zdi ,da imajo gamo metki tak rob po doLzini diabole?

Machete ::

Majo ja. Sej so grdo skalupljeni, samo letijo pa bolj točno od špickugel itd.. Zaenkrat vredu, pa še poceni.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

loveJDM ::

Na strani balistas sk imaš za 4.1€ 250komadov JSB kake češ v 5.5mm...pa 7e je poštnina,pa če vzameš skupaj s kakim kolegom je 3.5€...Na Rojalu imaš 500komadov 13€,tu pa 500komadov dobrih 8€+pošta,si ceneje skozi,s tem da lahko vzameš dvojne različne po 250...Sej pri nas je pa Gamo 250komadov tudi 5€+.

loveJDM ::

@toplakd še dela Crosmanka?Jo imam ta teden v planu naročit.Realno,koliko strelov zdrži bombica da vem koliko jih naročit,predvidevam da ene 40,ker pišejo 60 :) ?

toplakd ::

Dela še. Strelov pa nismo šteli.

LP, Dejan

llc ::

Na afg-defense imam namen kupit pištolo Walther cp99. A bi šel kdo zraven, da si delimo poštnino?

krneki0001 ::

Blowback ali kakšno drugo?

llc ::

Tole: Walther CP 99 (ni blowback)

loveJDM ::

Dobro kaj sem jaz nor al tukaj ni pasov za puške tega ki se da čez ramo?Iščem gamo gun buddyja-odlična zadeva samo ga nikjer ni za dobit pizda

krneki0001 ::

llc je izjavil:

Tole: Walther CP 99 (ni blowback)


Tega imam jaz. Uporabna zadeva. Dokupil sem še 6 seržerjev (2 sta že zraven) in komot nastreljaš vseh 8 seržerjev (64 diablo) z eno bombico CO2 12g. Uporabljal pa samo masterkugeln profi line. Sedaj sem nastreljal 400 komadov teh:
http://www.mshop.si/orozje/zracno/naboj...

Pa se mi zdi da so še boljši od masterkugeln. Letijo res naravnost in prebijejo debelejši pleh.

Tako da če bo kdo nabavljal iz tujine tele diabole, se priporočam za group buy, če bodo cenejši, pa delimo poštnino.

Zgodovina sprememb…

Machete ::

S co2 pištolo prebiješ debelejši pleh? Si ziher?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

krneki0001 ::

Machete je izjavil:

S co2 pištolo prebiješ debelejši pleh? Si ziher?


Piksno prebiješ z navadno diabolo brez problema, tale pa prebije 2 piksni eno za drugo, sprobal sem tudi v plato pleha 1x1m in 0.4mm debeline, pa jo prebije za šalo.
In ja, s takim CO2 walterjem CP99 streljam.

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

Aja, še ena stvar. Walter CP99 naj bi bil samo 120m/s, po nekaterih podatkih tudi samo 110m/s in ne 130, kot ga oglašujejo. Na svoji sem nameril 346fps max z 10g CO2 bombico, pa rečmo še +-1fps, kar pomeni da pridem na oglaševanih 345FPS kakor ga oglašujejo na umarex usa strani. Z 12g še nisem meril.

Zgodovina sprememb…

Machete ::

WV/Nissan sindrom all over :)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

loveJDM ::

Machete je izjavil:

WV/Nissan sindrom all over :)



VW* :)

mailer ::

Zračne kar dobro prebijejo razne pločevinke, plastične flaše itd. Nikakor pa jim ne gre predvsem moker les. Je treba pazit, da kaj ne dobiš nazaj v glavo. Prodajam skoraj novo zračno Gamo z 3-12x4 optiko. Info na zs.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

loveJDM ::

Majstri mailer ima ugodno hunterco,tak da ce je kdo pred nakupom je to best buy

Machete ::

mailer je izjavil:

Zračne kar dobro prebijejo razne pločevinke, plastične flaše itd. Nikakor pa jim ne gre predvsem moker les. Je treba pazit, da kaj ne dobiš nazaj v glavo. Prodajam skoraj novo zračno Gamo z 3-12x4 optiko. Info na zs.


Heh ja saj to vemo :) Samo je razpon moči ogromno. CO2 pistol pa me je pač presenetil, da luknja pleh. Sem imel Airsoft blowback na plastične BBje, dokaj dobro zverco, pa tist je komaaj piksno prebilo..
Moja pušketina pihne piksno (pijača - tanki alu), če dam zaobljene ali špičaste diabole, da jo včasih tud premakne ne :) Sem mislil da sem falil enkrat, pa luknja skoz in skoz :O

loveJDM je izjavil:

Machete je izjavil:

WV/Nissan sindrom all over :)

VW* :)


Ehehe oops nisem sploh videl. Če gledaš na TVju od odaleč zgleda skoraj prav :P
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

loveJDM ::

Haha,jaz sem vceraj mojo Gamotko poslal na servis,da bo kot nova...menjava dveh tesnil in vzmeti pa namazejo jo lepo pa je cena 35e,kar se mi zdi ok,glede na to da bo potem leto dni mir.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: loveJDM ()
1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Airsoft (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15824825 (735) Okapi
»

Imate orožje (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
820203163 (18478) gruntfürmich
»

Lastovicje gnezdo na fasadi

Oddelek: Loža
4912346 (4598) ;-)
»

PCP puške

Oddelek: Loža
196712 (6276) M-XXXX
»

Zracne puske in pistole?

Oddelek: Kaj kupiti
327356 (6616) OmegaM

Več podobnih tem