» »

Zračna puška

Zračna puška

1 2
3
4 5

loveJDM ::

Machete je izjavil:

Ampak to z nosilci, mi pa ni čisto jasno. Kakšne so sploh lahko razlike med njimi, če imajo varnostni pin in 4 vijake?
Kje se sploh še lahko razlikujejo? Edini nekaj malce posebnega je omenjeni ZR na fedrih, ostalo mi deluje vse enako in ni kake tople vode zadaj.
Razen če lahko malce več poveš, če veš.


Mene je na Bic catu jebala gamo 4x32 optika,začelo se je tako,da se je ob streljanju vrtel vijak za levo/desno nastavitev optike.Sem poslal nazaj,pa so porihtali pod garancijo.Potem sem vse skupaj sestavil pa se mi zdi da je začelo optiko prestavljat in potem je vse letelo višje/nižje.Potem pa sem kupil enodelno montažo na 3vijake na strani+stop vijak na sredini pa tam ko drži optiko je vse skupaj 8vijakov(4x2).In je vredu sedaj,je pa bila ta montaža 20e,vsekakor vredna tega denarja.Lahko bi dal še 10eur več pa vzel montažo ki ima 4 vijake na strani+stop vijak.

Machete ::

Evo je ratalo sestavit vse skupaj nazaj in izvesti nekaj streljanja.
Nikko Stirling 'Mountmaster' 4x32 za 35 eur se zaenkrat drži odlično. Res sem malo popravljal višino, ampak sumim, ker so se mi počasi razrahljali vijaki, ki držijo mehanizem na telesu/kopitu. Torej v kombinaciji z ZR Bullseye montažo, očiščeno in namazano puško z zamenjanim tesnilom itd.. je preživel prvih 250 strelov. Slava mu. Ni pa zdržal rail, ki je odpadel s puške in po sreči sem daljnogled ujel še pravočasno :) Sem ga že nalepil nazaj z 'ultra močnim' lepilom za železo. Držal naj bi 350kg/dm2, bomo videli. Ne vem kako je v originalu rail pritrjen, ampak tukaj je bil z nekim lepilom, ki sem ga komaj spravil dol z nitro redčilom. S časom polno presenečenj prinese taka rabljena puška :)
Zgleda res, da čim manj ima 'special' funkcij, bolj je trpežna zadeva. Ta za primerjavo s prvim nima refocusa (ali ne vem kako se reče, da malo popraviš dioptrijo kot pri navadnem daljnogledu), nastavljanja paralakse in zoomiranja..)

Da strnim, Nikko Stirling za enkrat - samo 'bravisimo'.

Btw: ima kdo kako pametno skico, prerez, animacijo itd.. kako so v notranjosti narejeni ti daljnogledi z dušikovo komoro?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

loveJDM ::

Machete je izjavil:

Evo je ratalo sestavit vse skupaj nazaj in izvesti nekaj streljanja.
Nikko Stirling 'Mountmaster' 4x32 za 35 eur se zaenkrat drži odlično. Res sem malo popravljal višino, ampak sumim, ker so se mi počasi razrahljali vijaki, ki držijo mehanizem na telesu/kopitu. Torej v kombinaciji z ZR Bullseye montažo, očiščeno in namazano puško z zamenjanim tesnilom itd.. je preživel prvih 250 strelov. Slava mu. Ni pa zdržal rail, ki je odpadel s puške in po sreči sem daljnogled ujel še pravočasno :) Sem ga že nalepil nazaj z 'ultra močnim' lepilom za železo. Držal naj bi 350kg/dm2, bomo videli. Ne vem kako je v originalu rail pritrjen, ampak tukaj je bil z nekim lepilom, ki sem ga komaj spravil dol z nitro redčilom. S časom polno presenečenj prinese taka rabljena puška :)
Zgleda res, da čim manj ima 'special' funkcij, bolj je trpežna zadeva. Ta za primerjavo s prvim nima refocusa (ali ne vem kako se reče, da malo popraviš dioptrijo kot pri navadnem daljnogledu), nastavljanja paralakse in zoomiranja..)

Da strnim, Nikko Stirling za enkrat - samo 'bravisimo'.

Btw: ima kdo kako pametno skico, prerez, animacijo itd.. kako so v notranjosti narejeni ti daljnogledi z dušikovo komoro?



Nimaš luknje na vrhu puške za stop vijak na montaži,da se ti montaža ne odpelje?



Če nimaš si jo probaj omislit nekako...Sej verjetno ta Nikko-tova montaža ima stop vijak noter ne?Če pa ne pa imajo verjetno skoraj vse Gamo-ve montaže te stop vijake noter,cene za enodelno so pa tam okoli 20e,za dvodelne navadne pa mislim da okoli 10e...

EDIT:sem se pa v četrtek pisal Rojalu,ker sem imel namen kupit Nikkota Gold Crown pa so rekli,da je najboljša in najmočnejša varjanta Gamo 6x40,tak da naslednja optika bo skor 100% ta,je pa 75e

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: loveJDM ()

otago ::

Je kdo nastopal na tekmovanjih z zračno puško?

Sklepam, da se uporablja kaliber 4.5mm in max muzzle speeddo 200m/s. Na wiki piše, da se strelja na 10m, po 40 strelov. V pravilniku SZS glede streljanja z zračno pa ob površnem branju nisem našel tehnikalij.

Kakšne puške se uporabljajo(tip, hitrost, kaliber, najbolj uporabljena v Slo)? Če se kupuje rabljena, na kaj je potrebno paziti?

BlaY0 ::

Jaz sem prestreljal z zračno puško (pa tudi z drugimi) dobrih 25 let svojega življenja. Kaj točno te zanima? Kar se tiče pravil imaš vse v ISSF pravilniku. Pravil imaš čuda... od tega koliko ti podplat čevlja sega čez prste do debeline hlač na riti. Ko prideš na tekmo ti vse premerijo, od puške, reklca, hlač, čevljev do špeglov če jih imaš. Predpisana je celo širina prekrivala za tisti uč s katerim ne meriš...

Z zračko se strelja drugače 60 strelov za oceno. 40 je za ženske.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

BlaY0 ::

Nove flinte (recimo zadnjih 10 let) so vse na bombo (stisnjen zrak), tako da moraš to filat recimo vsakih 200 do 250 šusov. V SLO so bile vedno precej popularne Feinwerkbau zračne flinte, danes je dosti tudi Anšick (Anshütz) pa Valterc (Walther). Jaz osebno sem streljal z legendarno Feinwerkbau 601, ki je sicer ne delajo več ampak z njo se še vedno da dobro ustreliti (je pa precej počasnejša od današnjih ampak to sploh ne igra bistvene vloge pri samem streljanju). Ima komoro na stisnjen zrak ki jo ročno nafilaš z napenjalnim mehanizmom za vsak šus posebej. Kaliber je kot rečeno 4.5 mm, športna municija pa je dodatno kalibrirana od 4.48 (se mi zdi) pa do 4.52 po 0.01 mm. Kar se tiče mehanike je najbolj kompliciran šteker (sprožilni mehanizem), ostalo so samo še silikonske O dihtunge. Pri štekarju je poglavitno, da se ne vleče in da se ne "obeša" na robu. Feinwerkbau je znan po tem da ima zelo kompliciran mehanizem, in če ga ne nastaviš pravilno ti gre lahko hitro v franže potem je treba pa menjat ploščice pa vzmeti in podobno ker je vse skupaj povezano med seboj. Najbolj enosaven in res dober mehanizem kar sem jih do zdaj videl ima Steyr - vsak element ki ga štelaš je neodvisem od vseh ostalih, kar pri Feinwerbau in ostalih ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Machete ::

loveJDM je izjavil:



Nimaš luknje na vrhu puške za stop vijak na montaži,da se ti montaža ne odpelje?



Če nimaš si jo probaj omislit nekako...Sej verjetno ta Nikko-tova montaža ima stop vijak noter ne?Če pa ne pa imajo verjetno skoraj vse Gamo-ve montaže te stop vijake noter,cene za enodelno so pa tam okoli 20e,za dvodelne navadne pa mislim da okoli 10e...

EDIT:sem se pa v četrtek pisal Rojalu,ker sem imel namen kupit Nikkota Gold Crown pa so rekli,da je najboljša in najmočnejša varjanta Gamo 6x40,tak da naslednja optika bo skor 100% ta,je pa 75e


Em ja, ne vem če si zastopil pravilno. Popustilo je lepilo samih sankic (rail)
del #3. Očitno je tudi v originalu lepljen, ker je označen kot posamičen kos. Verjetno je lepilo starostno prešlo breaking point, ker pojma nimam koliko je stara. Lahko je več kot 10 let.
Same sanke imajo dva majhna stop pina za na cev, ZR montaža pa ima en pin, ki se vsede pa še v te sanke.
Skratka to vse štima, pretreslo je očitno staro lepilo, da se je vdalo.

Za Gamo pa - zabeleženo, če bom kdaj še iskal. Tnx.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

otago ::

Sem že streljal, pa me zanima katera puška/prozvajalec je v stilu, da je robustna, potrebuje malo nege, se pravi čim manj komplicirana... nekaj v smislu kot Slavia 631. Raje nekaj robustnega in starejšega datuma, kot novo prepakirano s kitajske z zvenečim imenom. Namen streljanje v tarčo, morebiti tudi za kakšno aviacijo v sadovnjaku. Za tekmovalne(feinwerkbau) vidim na Bolhi, da držijo visoko ceno in da je v Šmarje-Sap en dealer. Ravno zato sem vprašal, na kaj je potrebno biti pozoren ob nakupu rabljene puške.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

Machete ::

Dokler ne odpreš, ne veš kaj je že dala čez. Če se tega ne misliš naučit ali lotit, je najbolj varno poseči po novi in imaš za kar nekaj časa mir. Da le ni tovarniško čisto suha. Stručkoti tudi novo najprej odprejo, očistijo in namažejo, kot je treba. Ampak jaz sem leta nazaj kupil eno turško za 150 eur, vzameš iz škatle in streljaš. Lahko narediš znanost iz tega, lahko pa samo streljaš in dokler dela, dela :]
O modelu in proizvajalcu se boš moral pa malo pozanimat na netu. Kaj ti odgovarja (sistem napenjanja, način pogona, moč..), kaj ti je všeč itd.. Zdaj sam itak navijam za nemško Diano, ampak je to brezvezno mnenje, ker drugih niti ne poznam, razen na daleč. Ampak nekaj je na tem, ker je povsod deležna zgolj hvale.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

BlaY0 ::

otago je izjavil:

Sem že streljal, pa me zanima katera puška/prozvajalec je v stilu, da je robustna, potrebuje malo nege, se pravi čim manj komplicirana... nekaj v smislu kot Slavia 631. Raje nekaj robustnega in starejšega datuma, kot novo prepakirano s kitajske z zvenečim imenom. Namen streljanje v tarčo, morebiti tudi za kakšno aviacijo v sadovnjaku. Za tekmovalne(feinwerkbau) vidim na Bolhi, da držijo visoko ceno in da je v Šmarje-Sap en dealer. Ravno zato sem vprašal, na kaj je potrebno biti pozoren ob nakupu rabljene puške.

Daleč najboljša serijska zračna puška na fedr je Anschütz 335.

SkIDiver ::

Puška, ki zahteva malo nege ne obstaja:) Če bi želel imeti uporabno puško ji boš moral vsake toliko privoščiti čiščenje cevi in jo prebrisat s krpo, da odstraniš prah in ji namenit kakšno kapljico olja, da bo lepo služila namenu.

Streljanje aviacije pa je prepovedano. To verjetno tako veš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

loveJDM ::

Svetujem novo Gamo ali Hatsan...Gamo ima veliko izbiro in 3leta garancije,kar je mislim da,največ od vseh in je res kvalitetno narejena,Hatsan pa je močan,manj natančen je pa cenovno najbolj ugoden(135€ nov)...Glede nege pri gamo je pa tako,vzameš s kopitom iz umetne mase tako da nimaš težav z lesom,cev je plastificirana in ne bo rjavela,cev se očisti s tistimi pelleti vsake xxx strelov,druga pa ni...piše tudi na garancijskem listu,da je prepovedano karkoli podmazovat drugega kot cev očistit.
Pa če gre kaj narobe,je nova vzmet 8€ se mi zdi.Pa niti drage niso nove...

toplakd ::

Veliko izbiro Gamo zračnih pušk in solidne cene ima tudi http://www.aceros-de-hispania.com

Vanich ::

Če si sposodim temo; katera bi bila pa najboljša zračna pištola za občasno streljanje v tarčo in predmete po dvorišču?

A.) najboljša enometka (tukaj se nagibam h Weihrauch 45)

B.) najboljša zračna z nabojnikom in na CO2 patrone - po možnosti blowback in da ni na kovinske BB, ampak samo 4,5mm pelete.
Moč je tudi faktor - CO2 pištole so ponavadi bolj švoh.
(Tukaj je pa izbire preveč in težko sfiltriram, sploh, ko nimam izkušenj)

loveJDM ::

Vanich je izjavil:

Če si sposodim temo; katera bi bila pa najboljša zračna pištola za občasno streljanje v tarčo in predmete po dvorišču?

A.) najboljša enometka (tukaj se nagibam h Weihrauch 45)

B.) najboljša zračna z nabojnikom in na CO2 patrone - po možnosti blowback in da ni na kovinske BB, ampak samo 4,5mm pelete.
Moč je tudi faktor - CO2 pištole so ponavadi bolj švoh.
(Tukaj je pa izbire preveč in težko sfiltriram, sploh, ko nimam izkušenj)


crosman 2240...en po en metek 5.5mm pellet pa tak "bolt action" način je za repetiranje,kot na pravi puški.
Ali pa kandar cp1,še malo cenejši od crosmana,ni pa v slo zastopnika,tak da je treba s poljske naročit,kar np,jaz sem ravno prejšni teden,pa imam že od ponedeljka vse doma...nista blowback,sta pa lepi,pa na CP1 lahko orginal montiraš optiko,na c2240 pa rabiš dovetail adapter,je pa c2240 podobno kot civic pri avtomobilih-aftermarket custom delov je več kot pa orginal.Avantura pa Rojal imata c2240 za nekaj malega čez 100e,ima pa nekje 8J se mi zdi

toplakd ::

Crosman 2240 se da dobiti pri balistas.sk za 66EUR + 7EUR poštnine.
Me mika da bi si enega naročil za plenkanje v tarčo :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: toplakd ()

loveJDM ::

toplakd je izjavil:

Crosman 2240 se da dobiti pri balistas.sk za 66EUR + 7EUR poštnine.
Me mika da bi si enega naročil za plenkanje v tarčo :)


To vidiš majstore,lani so ga imeli na Avanturi za 93e pa mi je bilo žal da ga nisem vzel...za ta denar pa bi ga res moral.

@Pepca evo ti best buy

Pa hvala toplak za tole stran...prejšni teden sem naročil z militaria.pl,ampak so ti še bolj ugodni vidim.

loveJDM ::

Evo danes sem dobil Gamo optiko 6x40,ki ima že priloženo enodelno montažo in je res super...na turretih up/down,left/right ima take nastavke da jih vrtiš kr z roko in ne rabiš kovanca/izvijača.Se pa pozna razlika med 32 in 40mm res,čeprav je to samo 8mm je pri merjenju občutno večji obseg.Naj bi pa zdržala vse zračne puške.Je pa res celotna optika večja,skratka priporočam,če kdo ne ve kaj kupit,so pa cene od 70€ navzgor...

Vanich ::

toplakd je izjavil:

Crosman 2240 se da dobiti pri balistas.sk za 66EUR + 7EUR poštnine.
Me mika da bi si enega naročil za plenkanje v tarčo :)


bom sčekiral - hvala toplakd pa loveJDM.

...čeprav me še vedno srbi weichrauch 45, švabska kvaliteta, pa to...:D

Kaj bi pa predlagali v CO2 z nabojnikom na več metkov (šaržerjem) in blowbackom? (pa da ni na kovinske BB)

Machete ::

loveJDM je izjavil:

Evo danes sem dobil Gamo optiko 6x40,ki ima že priloženo enodelno montažo in je res super...na turretih up/down,left/right ima take nastavke da jih vrtiš kr z roko in ne rabiš kovanca/izvijača.Se pa pozna razlika med 32 in 40mm res,čeprav je to samo 8mm je pri merjenju občutno večji obseg.Naj bi pa zdržala vse zračne puške.Je pa res celotna optika večja,skratka priporočam,če kdo ne ve kaj kupit,so pa cene od 70€ navzgor...


Posodi meni, ga boš sigurno hitro pošiljal na reklamacijo :P
Nikkota nisem imel še časa gnati do skrajnosti, sicer je res zdržal brez polomljenega križca ali zamegljene šipe že skoraj 400 šusov, samo sem mu kar parkrat že popravljal center. Lahko je razlog nihanje temperature ali kaj drugega. Zdaj ko je gun končno cel porihtan in ne razpada več, bom videl koliko zdrži brez popravljanja..
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

loveJDM ::

Vanich je izjavil:

toplakd je izjavil:

Crosman 2240 se da dobiti pri balistas.sk za 66EUR + 7EUR poštnine.
Me mika da bi si enega naročil za plenkanje v tarčo :)


bom sčekiral - hvala toplakd pa loveJDM.

...čeprav me še vedno srbi weichrauch 45, švabska kvaliteta, pa to...:D

Kaj bi pa predlagali v CO2 z nabojnikom na več metkov (šaržerjem) in blowbackom? (pa da ni na kovinske BB)


Mislim,da ima CP1M saržer revolverski,ni pa blowback...Glede ostalih je pa tak,kot si opazil,nimajo moči,jebeš ti blowback pa 4J :)...Glede nemške kvalitete-sej držijo pa vse,samo moreš vedet da za crosman in gamo imaš v Slo ene par trgovin kjer imajo skoraj vse na zalogi in vse dobiš takoj pa vse paše-seveda vse za solidno ceno,ker so pač popularne,kak pa je s kakim starejšim weichrauch-om pa ne vem.

Machete je izjavil:

loveJDM je izjavil:

Evo danes sem dobil Gamo optiko 6x40,ki ima že priloženo enodelno montažo in je res super...na turretih up/down,left/right ima take nastavke da jih vrtiš kr z roko in ne rabiš kovanca/izvijača.Se pa pozna razlika med 32 in 40mm res,čeprav je to samo 8mm je pri merjenju občutno večji obseg.Naj bi pa zdržala vse zračne puške.Je pa res celotna optika večja,skratka priporočam,če kdo ne ve kaj kupit,so pa cene od 70€ navzgor...


Posodi meni, ga boš sigurno hitro pošiljal na reklamacijo :P
Nikkota nisem imel še časa gnati do skrajnosti, sicer je res zdržal brez polomljenega križca ali zamegljene šipe že skoraj 400 šusov, samo sem mu kar parkrat že popravljal center. Lahko je razlog nihanje temperature ali kaj drugega. Zdaj ko je gun končno cel porihtan in ne razpada več, bom videl koliko zdrži brez popravljanja..


Ma ja fedre so itak strup za optiko,moral bi dat 100e več pa vzet nitro piston/igt...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: loveJDM ()

Machete ::

Saj glede na to da sem cel stručko ratal, ker sem jo razdrl že 6x morda stlačim notri nitro piston enkrat, če se sploh da.. Sej je zabavno malo probavat in raziskovat. Ali pa nabavim pcp.. Bomo vidli, je rekel slepi. Važno da zaenkrat piksne nimajo šans na 50m.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

loveJDM ::

Machete je izjavil:

Važno da zaenkrat piksne nimajo šans na 50m.


Haha...

krneki0001 ::

Vanich je izjavil:

B.) najboljša zračna z nabojnikom in na CO2 patrone - po možnosti blowback in da ni na kovinske BB, ampak samo 4,5mm pelete.
Moč je tudi faktor - CO2 pištole so ponavadi bolj švoh.
(Tukaj je pa izbire preveč in težko sfiltriram, sploh, ko nimam izkušenj)


Sam imam umarexovega walterja CP99.
http://www.airpistols.co.uk/walther-cp9...

Poceni, 8 komadov 4.5mm peletov, 120m/s in co2 (8g, 10g in 12g)

dobiš ga v hobby and guns v btc-ju (m-shop).

Machete ::

Evo ena seansa danes in rezultat za finiš, malo za foro. Nikota je bilo potrebno od včeraj spet malce popraviti v levo. Čisto malenkost (O.o), potem je pa kar držal ene 50 strelov ali nekaj več. Je pa tako, da je nastavljen brez stojala in na 50m, torej po filingu (probavanje na pločevinkah) kam sem vstrelil in kaj sem zadel. Torej ni to čisto nastavljeno, pravilno na tarčo od bliže.
Potem sem še na tarčo naredil en test. Sem pa še kratek pri tem, da bi vedno enako imel naslonjeno in glavo enako oddaljeno, ker so kar razlike odvisne s kake razdalje zreš skozi lečo.. Pa še trznem (zaswingam) s cevjo levo desno ob sprožitvi.. Rabim še prakso.

Kaliber: 5,5 mm
Tip: H&N - Spitzkugel - 1,04 g
Razdalja: 50 m
Način: sede, naslonjeno leseno ohišje spredaj
Optika: 4x32 Nikko Stirling
Vidljivost: uboga (+ tarča pod streho in med stenami, torej v senci samega objekta)
Veter: zanemarljiv
Skill: rookie
Št. strelov: 11

Lastna ocena: srednja žalost
:D

LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

loveJDM ::

Not bad not bad,glede trzanja v desno-s prstom probaj čimbolj pravokotno stiskat na triger,res je da je treba roko malo naprej pomaknit,ampak potem se pomik od pritiska na triger izniči ali pa vsaj zmanjša...Daj mi reči kako maš umerjeno?Ali si pač za vsak range posebej nastavljaš?

Machete ::

Ja to na patelina moram še natrenirat, tudi premikanje cevi tik po strelu.. Mah v bistvu sem nastrelil sede na ca švoh 10m, potem sem šel pa kar direkt na 50. Potem pa kar malo potipam, dam piksne čisto skupaj oz min razmik, pa recimo strelam vmes ali čisto malo nad ali spodaj in pol vidim kam rabim popravit. Bolj primitivno in nenatančno. Nisem se ukvarjal z vmesnimi stopnjami in kakim bolj prefinjenim postopkom. Vem pa da je kar nekaj načinov. Ampak kakor sem videl ni tako bistvene razlike v padcu med 10 in 50 m, da bi rabil doktorirat. Pa itak streljam predmete in ne tarče, tako da niti nisem imel potrebe po ful natančnem umerjanju, ni pa da si ga vseeno ne želim naštimat čim bolj v bulo.
Razdalj pa ne spreminjam. 50 mi je kar max zaenkrat za 4x povečavo. Če bi imel tarče na zunanji svetlobi ob lepem dnevu, bi si lahko privoščil še kakih 10m, potem pa mislim, da je že kar nujno preskočit na 6x ali večjo povečavo. Samo zankrat mi je tako kul, se mi ne da previjačit kukala. Pa tudi na placu sem omejen s ca 65 m max. Potem bi se moral selit nekam stran od hiše..

Kaj pa ti počneš? Stoje, sede.. koliko razdalje? Za umerjanje je pa itak toliko načinov kot je strelcev verjetno. Čeprav je fiksirana na stojalu verjetno res najboljši postopek.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

loveJDM ::

Machete je izjavil:

Ja to na patelina moram še natrenirat, tudi premikanje cevi tik po strelu.. Mah v bistvu sem nastrelil sede na ca švoh 10m, potem sem šel pa kar direkt na 50. Potem pa kar malo potipam, dam piksne čisto skupaj oz min razmik, pa recimo strelam vmes ali čisto malo nad ali spodaj in pol vidim kam rabim popravit. Bolj primitivno in nenatančno. Nisem se ukvarjal z vmesnimi stopnjami in kakim bolj prefinjenim postopkom. Vem pa da je kar nekaj načinov. Ampak kakor sem videl ni tako bistvene razlike v padcu med 10 in 50 m, da bi rabil doktorirat. Pa itak streljam predmete in ne tarče, tako da niti nisem imel potrebe po ful natančnem umerjanju, ni pa da si ga vseeno ne želim naštimat čim bolj v bulo.
Razdalj pa ne spreminjam. 50 mi je kar max zaenkrat za 4x povečavo. Če bi imel tarče na zunanji svetlobi ob lepem dnevu, bi si lahko privoščil še kakih 10m, potem pa mislim, da je že kar nujno preskočit na 6x ali večjo povečavo. Samo zankrat mi je tako kul, se mi ne da previjačit kukala. Pa tudi na placu sem omejen s ca 65 m max. Potem bi se moral selit nekam stran od hiše..

Kaj pa ti počneš? Stoje, sede.. koliko razdalje? Za umerjanje je pa itak toliko načinov kot je strelcev verjetno. Čeprav je fiksirana na stojalu verjetno res najboljši postopek.


Naj bi jo umeril tako,da bi point of impact bil točno s križem na 25-30m,torej optika more na 30m zadet,kar pomeni da do 20m recimo bi ti vse naj streljajo višje...Če ti je,imaš program HAWKE BRC na netu,kjer si izbereš optiko,ki jo imaš(verjetno tvoje ni noter,ker so povečini mislim da samo Hawk-ove) ampak to ni problem,važno je,da nastaviš povečavo,premer leče in pa višino montaže in izbereš naboje s katerimi streljaš,pač težo.Potem pa ti izriše graf in naredi tabelo(mislim da po 5m je najmanj in ti piše koliko bo naboj dropal oz koliko cm višje bo).V tem programu si lahko nastaviš ničlo,kjer je optika nastavljena in mislim,da ti bo na 30m zero graf najbolj odgovarjal-skratka dober program,je pa velik nekaj Mb,pa free.

Svetujem ti pa da puške nikoli ne fiksiraš nikamor(co2 pa pcp lahko).Po resnici iz izkušenj se da z bi-podom peclje na rožah odstreljevat na 15m,bi-pod na mizi in ti v istem položaju.Če pa potem puško dvigneš v roke pa metki letijo slabih 10cm nižje pa seveda levo-desno,to je pač logično,razen če si državni prvak v streljanju.Potem pa ta isti bi-pod z istimi nastavitvami na optiki postaviš na zid npr na terasi pa na isto razdaljo,pa bodo zopet drugje grupe na tarči.To je največji problem ker se puška "nikoli" ne odbije enako,glede na površino in zato je najboljše streljat samo z roke,ali pa kupiš shooting bag-e.Ta bag naj bi bil enako kot roka,tako da potem ko puško dvigneš v roke še vedno enako strelja.S tega razloga tudi prodajam bi-pod ker je kurac za springerce in ga sploh ne uporabljam.Sej lahko probaš,ni samo bi-pod tak.Vse je tak,vzameš torbo nastaviš ničlo za 15m easy,se vstaneš,je pa opet vse zjebano,pa se vsedeš pa je spet ok.

OFF topic:praviš,da si puško imel že večkrat narazen.Se ti mogoče sanja kako je puška zablokirana na dovoljeno moč?Vzmet je skoraj 100% orginal 24J,blokirana je pa na 19J,v puški pa je enaka vzmet.Rojal pravi,da je nek vijak v cevi iz katere prihaja zrak-nekak v tem smislu..sej mam na mailu napisano.Kaka ideja?Vem da pri enih se vzmet menja,ampak sem pa skoraj 100%,da Gamo nima take vzmeti za 19J,pa kot so mi oni povedali,bi naj bil nek "reducirni vijak"...

SkIDiver ::

@Machete
Za springerce in nitropiston puške se uporablja artillery hold s čimer omogočiš, da puška vedno odvibrira kot sama želi, ker ima v neki meri ponavljajoče vibracije. Če jo trdno primeš ali pa vpneš v kak nosilec potem bo trosila diabole naokoli kot bi jih sejal ne pa streljal v tarčo ;)

Za proženje pa kot je rekel loveJDM. Poskusi natrenirat, da boš imel raven hod kalazca pri proženju. Ko ga vlečeš proti sebi ga moraš vleči počasi in enakomerno, brez trzanja. Samo proženje pa te mora v bistvu presenetit. Tako boš imel minimalen vpliv na let diabole.

Pa če hočeš večjo natančnost si omisli flat top ali pa round top diabole. Flat so za natančnost, round pa malce manj natančne in bolj prebojne. Arrow point kar imaš ti so najmanj natančne.

Meni se na Gamo najbolj obnesejo JSB Diabolo Exact. Imam pa .177 kaliber. Za škodo delat so pa Crosman Premier Hollow Point :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

loveJDM ::

SkIDiver je izjavil:



Meni se na Gamo najbolj obnesejo JSB Diabolo Exact. Imam pa .177 kaliber. Za škodo delat so pa Crosman Premier Hollow Point :)


Tudi jaz imam JSB exact jumbo 15.89 graina pa so najboljše do sedaj...cena pa 13€ se mi zdi

Machete ::

loveJDM je izjavil:


Naj bi jo umeril tako,da bi point of impact bil točno s križem na 25-30m,torej optika more na 30m zadet,kar pomeni da do 20m recimo bi ti vse naj streljajo višje...Če ti je,imaš program HAWKE BRC na netu,kjer si izbereš optiko,ki jo imaš(verjetno tvoje ni noter,ker so povečini mislim da samo Hawk-ove) ampak to ni problem,važno je,da nastaviš povečavo,premer leče in pa višino montaže in izbereš naboje s katerimi streljaš,pač težo.Potem pa ti izriše graf in naredi tabelo(mislim da po 5m je najmanj in ti piše koliko bo naboj dropal oz koliko cm višje bo).V tem programu si lahko nastaviš ničlo,kjer je optika nastavljena in mislim,da ti bo na 30m zero graf najbolj odgovarjal-skratka dober program,je pa velik nekaj Mb,pa free.

Svetujem ti pa da puške nikoli ne fiksiraš nikamor(co2 pa pcp lahko).Po resnici iz izkušenj se da z bi-podom peclje na rožah odstreljevat na 15m,bi-pod na mizi in ti v istem položaju.Če pa potem puško dvigneš v roke pa metki letijo slabih 10cm nižje pa seveda levo-desno,to je pač logično,razen če si državni prvak v streljanju.Potem pa ta isti bi-pod z istimi nastavitvami na optiki postaviš na zid npr na terasi pa na isto razdaljo,pa bodo zopet drugje grupe na tarči.To je največji problem ker se puška "nikoli" ne odbije enako,glede na površino in zato je najboljše streljat samo z roke,ali pa kupiš shooting bag-e.Ta bag naj bi bil enako kot roka,tako da potem ko puško dvigneš v roke še vedno enako strelja.S tega razloga tudi prodajam bi-pod ker je kurac za springerce in ga sploh ne uporabljam.Sej lahko probaš,ni samo bi-pod tak.Vse je tak,vzameš torbo nastaviš ničlo za 15m easy,se vstaneš,je pa opet vse zjebano,pa se vsedeš pa je spet ok.

OFF topic:praviš,da si puško imel že večkrat narazen.Se ti mogoče sanja kako je puška zablokirana na dovoljeno moč?Vzmet je skoraj 100% orginal 24J,blokirana je pa na 19J,v puški pa je enaka vzmet.Rojal pravi,da je nek vijak v cevi iz katere prihaja zrak-nekak v tem smislu..sej mam na mailu napisano.Kaka ideja?Vem da pri enih se vzmet menja,ampak sem pa skoraj 100%,da Gamo nima take vzmeti za 19J,pa kot so mi oni povedali,bi naj bil nek "reducirni vijak"...


Jah to je čist tu much kompliciranja, če bi imel PCP potem ja. Tu pa itak nule ne drži dolgo in rabiš stalno malo popravljat. Je najbolje kar po kmečko nastavljat kukalo.

Pojma nimam kako je to narejeno za regulrianje moči. Verjetno nek vijak/ventil, ki prepušča nekaj zraka, da je torej sunek manjši.
Glede vzmeti, pa se ne sekiraj, saj ne rabiš originalne. Na trgu je tega malo morje, tudi v kitih (plastični holder, tesnila, kontra holder, vzmet..). Ti samo najdi podobno dimenzijo in željeno moč. So pa od 30 do 80 eur aftermarket fedri.

PS: za vse streljače, kot garancijo (za nek drug daljnogled) so mi poslali novega Nikko Stirlinga. Mislim, da je kar naprodaj, ker imam še nekaj drugačnih in ne rabim dveh enakih. Torej Če kdo rabi, naj me kontaktira!
http://www.versandhaus-schneider.de/pro...
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

toplakd ::

Evo, danes je prišla Crosman 2240 iz Slovaške.
Nakazal prejšnji torek in je danes GLS dostavil.
Fajna pištolca, ni kaj. Sploh za tako ceno.

2 pištolci, 4x500 JSB Exact Jumbo, 50x12g Co2 bombic, 100 čistilnih metkov. Skupaj s PTT 194€

loveJDM ::

toplakd je izjavil:

Evo, danes je prišla Crosman 2240 iz Slovaške.
Nakazal prejšnji torek in je danes GLS dostavil.
Fajna pištolca, ni kaj. Sploh za tako ceno.

2 pištolci, 4x500 JSB Exact Jumbo, 50x12g Co2 bombic, 100 čistilnih metkov. Skupaj s PTT 194€



To vidiš,daj prosim prilepo kako sliko tarče ,ko boš kaj streljal...Me res zanima ta 2240,samo pizda si dosti kupil haha,2000diabol pa 50bombic,to mas do konc leta :) ?

toplakd ::

Kupil sem zase in za kolega. Vsak pol. Tarčo si moram najprej naredit :)

loveJDM ::

Ok daj slikaj potem prosim,tam na ene 20m me zanima kaka grupa je,ker za taki denar bi jo moral vzet

krneki0001 ::

50 bombic? 8 seržerjev po 8 diabol (64 strelov) z eno bombico 10g CO2 na walterju CPS s 130fps (brez blowbacka). Nekje za 50 streljanj (eno streljanje nastreljam 8 seržerjev (toliko jih imam zraven pištole).

loveJDM ::

Dobri ste...

toplakd ::

Mojo grupo na 20 metrov :)) Ja tam v 1,5x1,5 metra bi spravil :D
Bo treba najprej roke umirit.

krneki0001 ::

toplakd koliko si dal za 50 CO2 bobic?

toplakd ::

23,62EUR glede na račun, sicer na strani piše 24,1EUR
http://www.balistas.com/air-filling-and...

Dostava je bila 7EUR za 2 pištoli, 4x500 5,5jumbo exact ter 50kom bombic.
Sprejemajo pa samo bančno nakazilo


LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: toplakd ()

loveJDM ::

@toplakd S te strani balistas si naročil?Če si,bom še jaz naročil 2x optiko 4x20 navadno,jih imajo po 7e :) pa diabole bom kupo pri njih...

borisk ::

da ne boš imel policistov na vratih tako kot jaz. :D
QB78DL sem kupil pri http://www.afg-defense.eu/ kjer so očitno prodajali ne dovolj onesposobljene WW2 strojnice, kar so očitno ugotovili pri kontroli.
Interpol je dobil seznam vseh kupcev, lokalne policije so pa preverjale v realnosti. Najprej mi ni bilo nič jasno, ker sem pozabil kako se je reklo firmi, potem pa so povedali kaj iščejo, sem pa poiskal na mailu naročilo in garancijski list. Na srečo sem imel 5,5mm, ki ima 160m/s in ne 4,5 ki ima ravno 200m/s. očitno je bilo dovolj, ker jih ni bilo več okoli.

loveJDM ::

Kaj pa ce bi rekel da si jo prodal na bolhi in je nimas vec?Verjetno ti nic ne bi mogli...

krneki0001 ::

Mislim da mora biti kupec zračnega orožja zaveden v eno knjigo. Ne vem kako je s tem točno, ampak ko sem kupioval zračko v sloveniji, sem moral dato osebni dokument in prodajalec je vpisal podatke in serijsko cifro orožja.

Machete ::

To velja za nove. Rabljene se preprodajajo prosto. Sam sem jo kupil rabljeno (precej močnejšo od tovarniških specifikacij, kar seveda oni lahko ''ne vejo'') preko trgovine (spleta).
Niso zahtevali nobenih dokumentov. Samo napisali so da jo ne smem dajati mladoletnim osebam brez spremstva in da ne smem streljati življa.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

loveJDM ::

Ja to sem tudi jaz moral,samo ko ti orožje prodaš na bolhi,se sled izgubi...Potem se novega kupca nikamor ne vpisuje več.

SkIDiver ::

Če je potrebna priglasitev jo moraš priglasit tudi ob prodaji dalje ;) Če priglasitev ni potebna potem jo lahko prodaš prosto komurkoli, samo da je star 18 let.
V trgovini pa je seveda potrebno priložiti osebni dokument.

Machete ::

Priglasiti (odglasiti? :P) jo mora prodajalec ali kupec? Ni mi čisto jasno kaj si hotel povedat :)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

SkIDiver ::

Če prodaš nekomu zračno orožje, ki presega 200m/s ali 20J je potrebno orožje priglasiti na upravni enoti. Ob nakupu v trgovini priglasitev opravi trgovec, ki ti je orožje prodal. Če pa ti takšen kos prodaš nekomu naprej pa ga lahko prodaš samo osebi, ki ima priglasitveno pravico.

toplakd ::

Zakon 20J in 200m/s je najbolj "pisan na kožo" puškam z 20J in 5,5 kalibrom.
Pri 5,5 metkih s težo 15.43gr je ima 20J puška teoretičnih 197,05 m/s,
pri metkih s težo 15.89gr pa teoretičnih 199,97m/s.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: toplakd ()
1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Imate orožje (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
820202255 (17570) gruntfürmich
»

Lastovicje gnezdo na fasadi

Oddelek: Loža
4912233 (4485) ;-)
»

Airsoft (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15323664 (14951) gregc1
»

PCP puške

Oddelek: Loža
196698 (6262) M-XXXX
»

Zracne puske in pistole?

Oddelek: Kaj kupiti
327335 (6595) OmegaM

Več podobnih tem