» »

Orozje

Orozje

Temo vidijo: vsi
««
«
1 / 9
»»

kriptobog ::

Ajde, glede na trenutno situacijo, koliko forumasev ima doma orozje in kaj vse imate v zbirki? Imate orozje samo doma ali se ukvarjate s kakim lovom, tekmovanjem?

Jaz imam Glock 17 s kpos g2 m4 kit in daljnogledom. Ukvarjam se pa z dinamicnim streljanjem.

ytodf ::

AtaŠtumf ::

Doma imam Kalashnika, M14, Heckler Kocha G36c, Glocka, 1911 in še municijo za vse to orožje, G36c ima še ACOGA montiranega gor.

Vse legalno kupljeno v tej trgovini.

PersonaRuda ::

Jaz imam lok, puščice in sulico. Sem namreč že v nizkem štartu in pripravljen na 4. svetovno vojno. >:D

Kot zanimivost, Einstein je na vprašanje, kakšna bo tretja svetovna vojna, odgovoril: »Za tretjo svetovno vojno ne vem, v četrti svetovni vojni pa se bodo spet bojevali s sulicami in loki.«

Baja ::

vse živo od .22 do .408

streljam pa trole.

FireSnake ::

Nič posebnega.
En zelo star Colt Detective Special kal. 38 spec.
To je ljubica iz otroštva ki samo namazana počiva.

Ideja je, da kupim nekaj slovenskega za športno streljanje.
Ne vem še, ali bo to Alfa:
https://www.proarmis.si/orozje/kratkoce...
ali delta.
Slovenska kakovost pač (zgled po Sig Sauerju).
Kupil bi tudi zato, ker je ona prva samo za gledat (čeprav je izpravna).

Vse je (bo) legalno kupljeno (če sploh bo).

V življenju nisem streljal drugam, kot v tarčo (pa smo kar veliko pokali).
Za ubijati ne rabim orožja. Za to imam roke in noge :))
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

Hypathia ::

A lahko nekdo napiše, kako priti iz popolnega začetnika, do usposobljenega za uporabo orožja? Kje začeti, kaj je potrebno, da lahko legalno nabaviš orožje, kdo te lahko nauči streljati, kje lahko vadiš...?
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Scorpy84 ::

kriptobog je izjavil:

Ajde, glede na trenutno situacijo, koliko forumasev ima doma orozje in kaj vse imate v zbirki? Imate orozje samo doma ali se ukvarjate s kakim lovom, tekmovanjem?

Jaz imam Glock 17 s kpos g2 m4 kit in daljnogledom. Ukvarjam se pa z dinamicnim streljanjem.


Na trenutno situacijo, saj niti nismo napadeni... in drugače kaj ti bo? Ko se spravijo na tebe vojaki, ti nič od tega ne pomaga. Bil sem 4 leta v vojni, nima smisla, pa smo doma imeli zastavo m70, pa še kaj bi se našlo. Zdaj mi niti približno ne pade na pamet, da bi to počel, kar je stari, vsaj iz izkušenj vem, kdaj je treba ta pravi čas spokati. Če te vidijo z orožjem, boš klel zakaj ga nisi prej kje zakopal.

mailer ::

Pa že dobra polavtomatska .22 bi bila dobra za začetek.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

jest10 ::

Hypathia je izjavil:

A lahko nekdo napiše, kako priti iz popolnega začetnika, do usposobljenega za uporabo orožja? Kje začeti, kaj je potrebno, da lahko legalno nabaviš orožje, kdo te lahko nauči streljati, kje lahko vadiš...?


Ti ne moreš. Padeš na psiho testu

ytodf ::

Hypathia je izjavil:

A lahko nekdo napiše, kako priti iz popolnega začetnika, do usposobljenega za uporabo orožja? Kje začeti, kaj je potrebno, da lahko legalno nabaviš orožje, kdo te lahko nauči streljati, kje lahko vadiš...?

Vložiš nabojnik z naboji, usmeriš proti cilju, repetiraš, pomeriš z iztegnjenima rokama in sprožiš, ko se umiriš, ni tu neke znanosti, na več kot 10m s pištolo zelo verjetno ne boš ničesar zadela...

Comandante ::

Od kratkocevnega HS XDM 5,25" 9mm, HS XDS 3,3" 9mm, Ruger MkIII 22LR, Taurus Tracker 6" 357 mag, Ruger SR1911 45 ACP.

Dolgocevno Ruger AR556 MPR 18" 5,56x45 NATO, Ruger American Rimfire 22LR, Yildiz 12ga srotarca (dvocevna prelamaca).

V prihodnje planiram se kaksen Rossi 92 (winchesterka), pa se kak 22LR zepni revolver, recimo Taurus 942.

ytodf ::

Aja, hipatija, red - you're dead... Ne pozabi :-)

Comandante ::

ytodf je izjavil:

Hypathia je izjavil:

A lahko nekdo napiše, kako priti iz popolnega začetnika, do usposobljenega za uporabo orožja? Kje začeti, kaj je potrebno, da lahko legalno nabaviš orožje, kdo te lahko nauči streljati, kje lahko vadiš...?

Vložiš nabojnik z naboji, usmeriš proti cilju, repetiraš, pomeriš z iztegnjenima rokama in sprožiš, ko se umiriš, ni tu neke znanosti, na več kot 10m s pištolo zelo verjetno ne boš ničesar zadela...

Lahko pritrdim, pistola je za zacetnika zajebana. Potrebna je vaja, vaja, vaja. Jaz sem na zacetku z Glock 19 imel tezavo zadeti 1x1m tarco na 25 metrov. Po 10 let treninga streljam 50x50cm grupe na 100m.

Puska je bolj enostavna, sploh z naslonom.

ytodf ::

Svojčas sem imel presenetljivo mirno roko (navkljub popitim maliganom ali pa prav zaradi njih, še zdaj ne vem) in dobro orožje, rezultati niso izostajali.

Se pa spomnim enega 'incidenta', ko je vodnik (ali kaj je bil, morda višji) nekaj popizdil, ker smo bili razpuščene živali in se smejali, na vprašanje, kdo je bil, sem jaz edini dvignil roko, vodnik mi je salutiral, se zasukal in brez besed odšel. Še zdaj me preganja sporočilo tega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ytodf ()

IL_DIAVOLO ::

Hypathia je izjavil:

A lahko nekdo napiše, kako priti iz popolnega začetnika, do usposobljenega za uporabo orožja? Kje začeti, kaj je potrebno, da lahko legalno nabaviš orožje, kdo te lahko nauči streljati, kje lahko vadiš...?


Ti si ze brez orozja sama sebi nevarna.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

yansek ::

Če se ne motim je možno do strelnega orožja in tečaja in usposobljenosti za rokovanje z njim in posestni list preko kakšnega kluba za športno strelstvo. Samo je treba preveriti, nisem siguren.

matobeli ::

Za pridobitev orožne listine rabiš: tečaj in izpit iz varnega rokovanja z orožjem, zdravniški pregled, članstvo v strelskem/lovskem društvu. Ko imaš ieljeno
listino lahko zaprosiš za nabavno dovoljenje na UE in nabaviš orouje.

Lahko se prijaviš direktno na tečaj kjer vse do potankosti razložijo, vključno z različnimi tipi listin, kaj so prednosti posameznih in kaj so omejitve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

Hypathia ::

Se pravi, da bi bilo najlažje začeti preko tečaja. Lahko priporočate kakšne tutoriale kot pripravo nanj?
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Leko ::

kriptobog je izjavil:

Ajde, glede na trenutno situacijo, koliko forumasev ima doma orozje in kaj vse imate v zbirki? Imate orozje samo doma ali se ukvarjate s kakim lovom, tekmovanjem?

Jaz imam Glock 17 s kpos g2 m4 kit in daljnogledom. Ukvarjam se pa z dinamicnim streljanjem.


Orozje se piše z ž.
Vsaj pisat se nauči, če ti že vse ostalo ne gre.

poweroff ::

Jaz imam doma par kosov tegale.

Precej nevarna zadeva v izkušenih rokah... :))
sudo poweroff

Scaramouche ::

kriptobog je izjavil:

Ajde, glede na trenutno situacijo, koliko forumasev ima doma orozje in kaj vse imate v zbirki? Imate orozje samo doma ali se ukvarjate s kakim lovom, tekmovanjem?

Jaz imam Glock 17 s kpos g2 m4 kit in daljnogledom. Ukvarjam se pa z dinamicnim streljanjem.


Smo že imeli predlog leta nazaj za te ki imajo pa so se začeli izgovarjati da nebi branili Slovenije, to je samo za njihovo samo zaščito, bolj bi rekel EGO promocijo in občutek večvrednosti nad drugimi!

Raptor F16 ::

Hypathia je izjavil:

A lahko nekdo napiše, kako priti iz popolnega začetnika, do usposobljenega za uporabo orožja? Kje začeti, kaj je potrebno, da lahko legalno nabaviš orožje, kdo te lahko nauči streljati, kje lahko vadiš...?


Greš v vojsko, tam po treh mesecih prevzgoje pristopiš opravljanju TRO. Sledi pouk streljanja. Redni del usposabljanja je seveda tudi čiščenje in vzdrževanje.

Na koncu boš imel/a vsega povn kurac in orožja več videt ne boš hotel/a boš pa ob naslednji priložnosti dobro razumel/a s čim delaš in česa se NE sme delat.

Kavbojski šnelkurs se uporablja za kanonfutr enote. Ne pa za resno usposobljene profesionalce, beri ljudi ki se s tem ukvarjajo poklicno.


Lahk greš na strelišče, lahk probaš pod nadzorom inštruktorja.

Če hočeš v postopek za oridobivanje orožnega lista in nabavnega dovoljenja itd itd pa pripravi dva jurja vnaprej. Večina bo šla v papirje.

Pri oddaji vloge zabpridobitev listin bo treba namreč navest razlog zakaj orožje potrebuješ. Dejansko kot en N00b civilist, ki bi rad mal streljal imaš samo 2 dovolj tehtna razloga. Član lovske družine ali športnik.

Če navedeš razlog športno streljanje moraš pristopiti strelskemu društvu, se včlaniti in tudi trenirati tekmovati sicer je to bolj pušikurac vseskupaj.

Ah ja... ko ti papirji potečejo in ne urediš podaljšanja, potem moraš irožje eventuelno predati državi...
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

yansek ::

Mislim, da ni tako drago kot si navedel. Športni klub, ki se s tem ukvarja, tam dobiš vse informacije
https://www.strelec.si/informacije/klub...

kuall ::

 signalna pištola

signalna pištola


 bajonet

bajonet

Comandante ::

Če hočeš v postopek za oridobivanje orožnega lista in nabavnega dovoljenja itd itd pa pripravi dva jurja vnaprej.


Ni tako hudo, tecaj varnega rokovanja je 200e, zdravniski je 50e, vclanitev v klub prvo leto kaksnih 100e (odvisno od kluba). Papirji so prvic tam 50e, maksimalno 100e.

Ah ja... ko ti papirji potečejo in ne urediš podaljšanja, potem moraš irožje eventuelno predati državi...

To nikakor ni res. Dovoljenje za posest ima neomejeno veljavnost. Orozni list velja 20 let, ko ti potece se pogleda ce se izpolnjujes pogoje. Ce jih ne, se ti vse skupaj prepise na dovoljenje za posest. Pogoj za veljavnost dovoljenja za posest je, da si clan strelskega kluba. Drzava ti ne more vzeti nicesar, razen ce krsis pogoje.

Če navedeš razlog športno streljanje moraš pristopiti strelskemu društvu, se včlaniti in tudi trenirati tekmovati sicer je to bolj pušikurac vseskupaj.

Tudi to ni res da moras tekmovati, za dovoljenje za posest je dovolj, ce si clan. Ce gres na dve tekmi, pa lahko dobis orozni list, potem pa 20 let ne rabis tekmovati.

Zgodovina sprememb…

Samael ::

Hypathia je izjavil:

A lahko nekdo napiše, kako priti iz popolnega začetnika, do usposobljenega za uporabo orožja? Kje začeti, kaj je potrebno, da lahko legalno nabaviš orožje, kdo te lahko nauči streljati, kje lahko vadiš...?


Tule je dober in precej konkreten skupek informacij.

http://www.svjurij.com/vprasanja

http://www.svjurij.com/usposabljanja
Samael != Samuel

FireSnake ::

Hipatijec naj se vpraša, če je dovolj zrel za orožje.
Za take tvari je treba biti uravnotežen, kar ta tip ni.
Orožje ni igrača in ko se dejanje zgodi to ni video igra, kjer naložiš prejšnje stanje.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Avenger ::

FireSnake je izjavil:


Ideja je, da kupim nekaj slovenskega za športno streljanje.
Ne vem še, ali bo to Alfa:
https://www.proarmis.si/orozje/kratkoce...
ali delta.
Slovenska kakovost pač (zgled po Sig Sauerju).


Nisem vedel, da kaj takega sploh obstaja! Zanimivo...

Ampak vidim, da je najdražja pištola DA/SA... sem imel, pa mi ni bilo najbolj všeč. Oziroma, morda je taka pištola najtežja za obvladovat - pri praktičnem streljanju je prvi strel DA in to je res trdo, potem se moraš naučit prilagodit silo pritiska za prvega in vse naslednje.


Sem imel en kos, ampak se mi je preveč trapasto zdelo denar stran metat, če se greš resno, je strošek streliva kar visok (vsaj 250 strelov za en trening praktičnega), dobro strelišče, če se prav spomnim, je kakih 20€ na mesec. Treningi za dinamično tudi niso zastonj. Pa energija folka nasplošno mi takrat ni bila kul. Morda bi bilo zdaj drugače, ampak še vedno gre tako veliko denarja, da moraš ta šport imeti res, res rad. Lahko se greš pa precizno, postreliš mogoče 50 na trening, se greš mirno dihanje in meditacijo, tudi fino.

Če imaš kaj gmajne si lahko narediš svoje strelišče, pa eno .22, pa dušilc (zdaj so legalni) in pokaš, nobenga ne motiš, pa drago ni.

Če pa mislite imet orožje za obrambo, se morte pa resno vprašat, če ste pripravljeni sprejet vse posledice, ki jih posedovanje orožja in uporaba v primeru (...) prinese. Minusov je ogromno, plusi so pa potencialno zgolj v nekih izjemnih primerih, ki se v zadnjih 80 letih še niso zgodili.

Do orožja (športnega) prideš tako, da se prijaviš na tečaj, rabiš še zdravniško spričevalo, da nisi psiho, da nisi popolnoma slep, itd. prebereš si knjigo, prestaneš teoretični del testa, kjer te poskušajo vreč na finto (in nisem mogel verjet, ko jim je dejansko ratalo pri enem modelu), praktični preizkus. Nič ni prav težko, ampak moraš lepo resno vzet. Včlaniš se v nek strelski klub, na UE zaprosiš za dovoljenje za nabavo in kupiš kar pač hočeš.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

TheBlueOne ::

Verjetno je tema zaradi vojne?

Streljal mariskaj, nimam pa doma. Ne vidim prav nobenih plusov. Ce je vojna pa tako ali tako dobis kaksen avtomat ali pa ga gres kupit. V vojnah se praviloma dobi vse.

Neka pistola/spilika v vojni niti ne pomaga. Si samo garantiras, da te zradirajo.

Od teh bolj vojaskih in ne sikimiki so mi Glocki se najbolj smotani. Zelo vsec mi je bila Beretta 9mm dolga. V vojni situaciji bi verjetno vzel slednjo in kolikor se da dober avtomat.

Za vojasko samoobrambo so kar OK tudi lovkse puske, posebej z vizirjem.

kriptobog ::

Scorpy84 je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Ajde, glede na trenutno situacijo, koliko forumasev ima doma orozje in kaj vse imate v zbirki? Imate orozje samo doma ali se ukvarjate s kakim lovom, tekmovanjem?

Jaz imam Glock 17 s kpos g2 m4 kit in daljnogledom. Ukvarjam se pa z dinamicnim streljanjem.


Na trenutno situacijo, saj niti nismo napadeni... in drugače kaj ti bo? Ko se spravijo na tebe vojaki, ti nič od tega ne pomaga. Bil sem 4 leta v vojni, nima smisla, pa smo doma imeli zastavo m70, pa še kaj bi se našlo. Zdaj mi niti približno ne pade na pamet, da bi to počel, kar je stari, vsaj iz izkušenj vem, kdaj je treba ta pravi čas spokati. Če te vidijo z orožjem, boš klel zakaj ga nisi prej kje zakopal.



Živim v zelo majhni vasici, tako da tudi če bo vojna tukaj verjetno ne bo pokalo. Niti ni za tak namen, da bi se vojskoval. Med vojno je problem tudi s hrano in drugimi dobrinami in potem imaš bebce, ki bi ti to kradli. PRed njimi se pa lahko ubraniš.
Drugače je pa primarni namen hobi in samoobramba. So pa teme o orožju bolj aktualne zdaj. V društvu imamo velik priliv novih članov zdaj ko je začelo pokati v Ukrajini :)

Zgodovina sprememb…

Comandante ::

Od teh bolj vojaskih in ne sikimiki so mi Glocki se najbolj smotani.

Glock ima zelo specificen kot rocaja, ali ti ustreza, ali pa ne. Meni tudi nikoli ni. Tudi stock sprozilci so tako-tako.

Najbolje streljam z 1911. V osnovi sto let in vec star dizajn, ta pistola je se vedno top. Je pa vsekakor manj zanesljiva v osnovi kot Glock, tudi kapaciteta nabojnika je polovicna.

TheBlueOne ::

Comandante je izjavil:


Glock ima zelo specificen kot rocaja, ali ti ustreza, ali pa ne. Meni tudi nikoli ni. Tudi stock sprozilci so tako-tako.

Najbolje streljam z 1911. V osnovi sto let in vec star dizajn, ta pistola je se vedno top. Je pa vsekakor manj zanesljiva v osnovi kot Glock, tudi kapaciteta nabojnika je polovicna.


Pa niti ne zaradi kota. Tam je bolj tecno, da te zna poskodovati. :) Cela pistola mi deluje traktor, jih pa zelo dobro poznam. Recimo, da so zelo prisotne kjer zivim in je prav tezko, da ne prides v tak ali drugacen stik.

Colte sem streljal samo neke siki miki. Mercedez... Ampak mi je price/performans se vedno top Beretta. 1911 se nisem imel moznosti preizkusati. Mene bi sigurno odvrnila kapaciteta nabojnika.

Avenger ::

Ne vem za beretto, zdela se mi je overhyped, ampak samo zaradi filmov, držal v roki še nikoli... meni se je zdel Mercedez Tanfoglio limited, ki sem ga tudi sprobal.. pozna kdo?
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

LukiYo ::

Hypathia je izjavil:

Se pravi, da bi bilo najlažje začeti preko tečaja. Lahko priporočate kakšne tutoriale kot pripravo nanj?


V Candy Crush tutorial poglej ali pa tole: Duck Hunt @ Wikipedia

gruntfürmich ::

Hypathia je izjavil:

A lahko nekdo napiše, kako priti iz popolnega začetnika, do usposobljenega za uporabo orožja? Kje začeti, kaj je potrebno, da lahko legalno nabaviš orožje, kdo te lahko nauči streljati, kje lahko vadiš...?

alfa in omega slovenskega strelskega športa je: https://www.strelec.si/forum/index.php
če tu ni, tega ni. lokalne kmetavzarske posebnosti seveda izvzete.

potem imaš društva ki se ukvarjajo s tem: https://www.sdproarmis.si/izobrazevanja
in tudi včlanjujejo v klube.
morda še tule: https://www.dovl.si/
pa pobrskaj za 'izpit za orožje' ali kaj podobnega, ker je par ponudnikov. ampak glej da tudi 'dobiš' klub v katerega se boš včlanil, ker brez tega ni nič.

pa še ena mala spletna stran je ko opisuje posotpek in strelstvo, ampak je trenutno ne najdem...

Avenger je izjavil:

Ne vem za beretto, zdela se mi je overhyped, ampak samo zaradi filmov, držal v roki še nikoli... meni se je zdel Mercedez Tanfoglio limited, ki sem ga tudi sprobal.. pozna kdo?

beretta je takšen jajc da je nobeden noče. samo bebčki ki se jim je vtisnila v spomin zaradi die hard...

tanfoglio, bull, proarmis, češka zbrojovka, 1911... vse kar je nad 2000€ je ferari za 'športno' streljanje, ni pa to za v blato metati.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Mercier ::

Kakšen pa je zdravniški pregled? Gre bolj v okulistično ali psihiatrično smer? Jaz se bom sicer tudi v bodoče bolj zanašal na razorožujoč nasmeh, sem se pa spomnil tistega dneva v vojski, ko so potalali osebno oborožitev in vem, da potamalem tričetrt populacije ne bi smelo imeti v roki niti frače.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mercier ()

matobeli ::

Isto kt za šiht + psiholog.

Raptor F16 ::

gruntfürmich je izjavil:


beretta je takšen jajc da je nobeden noče. samo bebčki ki se jim je vtisnila v spomin zaradi die hard...
tanfoglio, bull, proarmis, češka zbrojovka, 1911... vse kar je nad 2000EUR je ferari za 'športno' streljanje, ni pa to za v blato metati.


Beretta je delovna pištola ne pa za šport. Z razlogom ima tako dolg vlek.
1911 za šport je še bolj štorast.

CZ- katera ?
Tanfoglio so športne pištole ne moreš falit...

V bistvu je treba tud probat akko ti sede v roko ne sam neki na pamet po priporočilih. Boljše so običajno bolj ergonomsko univerzalne.

Ne vem pa zakaj se nihče ni spomnil na Slovenskega REX-a.

Avenger je izjavil:

Ne vem za beretto, zdela se mi je overhyped, ampak samo zaradi filmov, držal v roki še nikoli... meni se je zdel Mercedez Tanfoglio limited, ki sem ga tudi sprobal.. pozna kdo?


Beretta te lahko zelo hitr priščipne če je ne znaš prav prijet. V osnovi dost enostavna z zelo dolgim vlekom. Ker gre za službeno orožje, ne za neko športno pokanje. V osnovi pa kraljica 9-Para v profi rabi. Verjamem pa da je zaradi teh lastnosti zlo slaba izbira za IPSC tekmovanja.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

Raptor F16 je izjavil:

V osnovi pa kraljica 9-Para v profi rabi.

kraljica verjetno neupravičeno zaradi filmov in izbire ameriške vojske.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

matobeli ::

Za šport nabaviš CZ shadow(2), pa maš zelo dober gun po normalni ceni.

Beretta je službena pištola ker se je nekdo spomnil da more imet službena pištola eksterno varovalko. Pa ne da bi bila potrebna, ampak v jugi in vietnamu se je zgolj to uporabljalo.
O tem so pač odločali senilni starčki na podlagi izkušenj iz svoje mladosti ko so vihteli garandke in papovke in je bil 1911/čebelca edino kar so poznali.

Za službeno pištolo je namreč jasno da je Glock čisto v vsem boljši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

Mercier ::

matobeli je izjavil:

Isto kt za šiht + psiholog.
8-)

fikus_ ::

Sicer vsega nisem bral, ampak poleg tečaja, . . .. je potrebno mnenje MNZ, da ni ovir, da bi določen osebek pridobil dovoljenje za posest orožja.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Comandante ::

fikus_ je izjavil:

Sicer vsega nisem bral, ampak poleg tečaja, . . .. je potrebno mnenje MNZ, da ni ovir, da bi določen osebek pridobil dovoljenje za posest orožja.

Ja, ne smes imeti kartoteke oziroma ne sme biti drugih varnostnih zadrzkov. To varnostno preverjanje se izvaja pred prvim nakupom.

fikus_ ::

Znanec je enkrat imel preveč alkihila v riti in veliko poguma, se je upiral policistom. Po dveh letih vajeništva pri lovcih ni dobil dovoljenja za orožje s strani MNZ.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Comandante ::

fikus_ je izjavil:

Znanec je enkrat imel preveč alkihila v riti in veliko poguma, se je upiral policistom. Po dveh letih vajeništva pri lovcih ni dobil dovoljenja za orožje s strani MNZ.

Ja, ce si alkoholik se spregledajo, ce delas sranje pa ne. Saj je bolje za vse, da je tako.

Hypathia ::

Verjetno je tema zaradi vojne?

Streljal mariskaj, nimam pa doma. Ne vidim prav nobenih plusov. Ce je vojna pa tako ali tako dobis kaksen avtomat ali pa ga gres kupit. V vojnah se praviloma dobi vse.

Ko je vojna, je že malo pozno za uvajanje, vsi ti ljudje v Ukrajini na šnelkurzih so izjemno srčni, vprašanje pa, kako bodo učinkoviti, ko bo šlo za res. V Prekmurju še živijo ženske, ki so "radosti" ruskih "osvoboditeljev" izkusile na lastni koži, tudi domači osvoboditelji so počeli svinjarije, nasploh je vojna čas, ki da veter v jadra vsem sortam psihopatov in perverznežev, better be ready than sorry.

Hvala vsem za informacije.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Raptor F16 ::

Hypathia je izjavil:

Verjetno je tema zaradi vojne?

Streljal mariskaj, nimam pa doma. Ne vidim prav nobenih plusov. Ce je vojna pa tako ali tako dobis kaksen avtomat ali pa ga gres kupit. V vojnah se praviloma dobi vse.

Ko je vojna, je že malo pozno za uvajanje, vsi ti ljudje v Ukrajini na šnelkurzih so izjemno srčni, vprašanje pa, kako bodo učinkoviti, ko bo šlo za res. V Prekmurju še živijo ženske, ki so "radosti" ruskih "osvoboditeljev" izkusile na lastni koži, tudi domači osvoboditelji so počeli svinjarije, nasploh je vojna čas, ki da veter v jadra vsem sortam psihopatov in perverznežev, better be ready than sorry.

Hvala vsem za informacije.


S takim reasoningom boš fuknla na psihotestu 100%. Žal.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Machete ::

Jaz imam orožje, boril se ne bi. Ne rabim crknit na nekem asfaltu. Svet je prelep in prevelik, da bi šel pa pa za košček zemlje, za neko ideologijo, ali še manj zaradi nekega liderja. Ajd mogoče, če bi mel neozdravljivega raka, ali bi bil star 65+. Veliko nepremičnin in ogromno ljubezni do domačega kraja, ampak, če te skinejo ti nič ne pomaga. Otroke bi pa itak asap poslal v Kanado. Heroji in ramboti ne živijo dolgo. Live lahko spremljate trupla v UKR, ko te z neba poljubi turški dron, ti ne pomaga noben trening, nobena srčnost, nič.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Raptor F16 ::

Machete je izjavil:

Jaz imam orožje, boril se ne bi. Ne rabim crknit na nekem asfaltu. Svet je prelep in prevelik, da bi šel pa pa za košček zemlje, za neko ideologijo, ali še manj zaradi nekega liderja. Ajd mogoče, če bi mel neozdravljivega raka, ali bi bil star 65+. Veliko nepremičnin in ogromno ljubezni do domačega kraja, ampak, če te skinejo ti nič ne pomaga. Otroke bi pa itak asap poslal v Kanado. Heroji in ramboti ne živijo dolgo. Live lahko spremljate trupla v UKR, ko te z neba poljubi turški dron, ti ne pomaga noben trening, nobena srčnost, nič.


Problem ake logike je v tem, da se ne bi imel kam umikat razen v države kjer razumejo da "Freedom isn't free" in je pač treba bit glih tok močan da predstavljaš prevelik problem za soseda če bi te napadel.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva
««
«
1 / 9
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Posest orožja (strani: 1 2 3 453 54 55 56 )

Oddelek: Problemi človeštva
2762520803 (12845) gruntfürmich
»

Zračno orožje - replike (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
28255571 (9974) Okapi
»

Imate orožje (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
820209864 (25179) gruntfürmich
»

Kako dober strelec je povprečen policist? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
827997 (5280) bbbbbb2015

Več podobnih tem