» »

[DivXviD] komponente - splošna vprašanja in primerjave

[DivXviD] komponente - splošna vprašanja in primerjave

««
39 / 45
»»

trpo ::

Imam Kiss DP-1000 in mi ne delajo šumniki. Tu sem našel to stran in ne vem kateri FW naj dol potegnem. Mi lahko kdo pomaga?
http://www.acomp.cz/kiss/cz/dp1000/firmware.asp

PS: Saj vem, da bi lahko pregledal to temo, vendar nimam ne volje, ne časa za 38 strani (analogni modem) :8)
www.LOST-serija.net

Hammer ::


Damjan Jagar ::

Tudi jaz. Moraš pa prej naložiti starejši FW in šele potem tega.
http://jagar.si

Frame ::

HO HO!!

Končno je velik SONY padel!!!!

Dva SONY DiVX playerja:

-DVP – LS785VS
- DVP-NS765

Če ima kateri več informacij,kateri chipset itd..,kar veselo na dan z njimi!

Frame
May The Force Be With You!!!!

Yanez ::

Sony napada s tremi DivX modeli:
DVP-NS955

DVP-LS785

in
DVP-NS765


Cene od 125,74 € navzgor 8-O
Omnia mea mecum porto

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Yanez ()

cekr ::

Zgornji model bo verjetno najboljša zadeva do sedaj. Vsaj po podatkih. Cena je pa tudi primerna temu. Upam, da so sami spravili skupaj čipovje.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Frame ::

Izgleda dobro!Kaj mislite da imajo svoj chipset?

Frame

pivmik ::

Končni, to mi delaj SONY!
Zdej se gre zares!!
LP, Gregor GRE^

CaqKa ::

picnik odvisno od tega če imajo svoj čip al imajo mtkja :)

cekr ::

Če je še vedno tako, kot so bile Sonyeve oznake včasih (nad 700 - višji razred) potem se ni za bat, da bi bilo kar nekaj skupaj zmetano. 955-tka pa definitivno je višji razred ker paše v QS-design.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Stepni Volk ::

Zanimiva primerjava rezinic (chip-ov), sposobnosti: SIgma Design, ESS in MTk: E-boda.

Miki_Miska ::

Najbolj zanimivo, kar je na zgoraj navedenem linku, ki ga je podal Stepni Volk

denumirea sa nu contina "." (punct). In cazul in care exista punct, dupa el va trebui sa fie scris un cod de tara
(ex:
bambi. avi,
bambi.ro.srt - Romania,
bambi.fr.ssa - Franta,
bambi.es.ass - Spania.
In felul acesta, in momentul in care se va alege subtitrarea din telecomanda, cu ajutorul butonului "SUBTITLE", ea va aparea cu numele tarii respective.


Dobro urejena podpora RAZLIČNIM tipom podnapisov. seveda pa je takoj tukaj vprašanje, ali bodo podpirali naše leteče kljukice - čšž in KJE ter za KOLIKO se bo prodajal pri nas, ter še KDAJ.
* * Pomagajmo si, saj bomo le tako vedeli VSI VEČ * *

pivmik ::

To da meni DivX player ukazuje kako moram poimenovat datoteke in formate SMRDI.
DivX player mora predvajat bilokaj vržem v njega. Jaz nočem pred vsakim filmom snemat nanovo CDje, preimenovsat filme, podnapise in pretvarjat formate. Pol pa bi nesel ta CD na DivX player druge firma pa bi bila spet peezdareeja.
LP, Gregor GRE^

maticm ::

evo za fotra imam nekaj za kupit pa je vseskup tko zmetano in vsega je preveč da bi bral...pa me zanima tale Sony zadeva omejitev pa je cenovna tja nekje do 60000 SIT!
Zanima me nekaj stvari, ki jih kot neuporabnik divx predvajalnikov ne poznam in ne vem (konkretno za sony)

-> a se da tudi firmware (prog opremo na njem menjat?)
->ali je zaklenjen?
->še kakšne druge pomembne zadeve, ki bi jih moral vedet preden nabavim??
-prve 3 vrstice še razumem na tej strani s podatki potem ne več:http://fransdesmet.telenet.be/introduct...

->rabil bi SAMO predvajalnik brez ojačevalca in radia

LEP POZDRAV

Miki_Miska ::

Vprasanje sem ze postavil na rimax in yakuma strani:

Nekje nazaj sem napisal, da rimax predvaja z dvd-ja naše čšž, sedaj pa vas sprasujem, kako to, da se ne da gledati filma, ki je na dvd-ju, izpisojen v videoteki.
Kje je problem?
Film: ghostship je eden od nekaterih, ki smo si jih hoteli ogledati s prijatelji, pa smo doziveli razocaranje - veliko.

Slika - da
zvok, glasba - da
govor, - ko ljudje govorijo ne, ne, ne?
Tu se ne govori o divx in ac3 to je original dvd.
Tedaj (na prvi strani - rimax) je negdo odgovoril za čšž, ko sem napisal da so, da je dvd original in bodo vedno podnapisi,

Kaj pa tukaj, dvd - original, kje pa je govor.

Ko smo pa se prestavili, h kolegu, nekaj his naprej, in enak dvd dali v navadni predvajalnik aiva, je pa vse teklo, kot se šika.

To pomeni se eno zavajanje, ali kaj?
* * Pomagajmo si, saj bomo le tako vedeli VSI VEČ * *

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: CaqKa ()

maticm ::

no kdo ve da ne bom še jaz pol tko razočaran???

polde66 ::

Verjetn je zadeva posneta v dts pa če nimaš reciverja ki bi ti to podpiral pol kar pozab na zvok pri določenih filmih. Sam sem mel en star reciver pa sem ga zdej ravn zarad tega menjal. Druga opcija pa je da v meniju avdio poiščeš ustrezen zvok če ti ga nudi. Mal se je treba tud po menijih sprehodit. Meni v filmu na dvd-ju. Probaj pa boš vidu
LP Andrej
polde

marjans ::

@Miki_Miška:

Zanimiva je ta tvoja kombinacija:
- ZVOK, GLASBA - DA
- GOVOR, - ko ljudje govorijo NE, NE, NE ? ? ? ? ? ?? ? ? ? ? ? ? ? ? ?

Torej ni problem da se ne bi odkodiral DD 5.1 (AC3). Pri DD je običajno govor postavljen na sredinski zvočnik in če tega nimaš (ali pa je slabo priklopljen in ne opaziš da ne deluje) imaš samo glasbo in druge zvoke, govora pa ne. Praktično vsi DVD-ji so posneti z DD 5.1, kakšen avdio track z bolj "eksotičnim" jezikom pa je lahko tudi v DD 2.0 ali ProLogic. Pri zadnjih dveh bi moral slišati tudi govor.

Torej preveri če ti delujejo VSI zvočniki, če pa imaš samo dva (stereo) pa si nastavi na playerju downmix na stereo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: marjans ()

Miki_Miska ::

Oj,
to pomeni, da ce nimas enga dobrega reciverja, si v r., povedano drugace, filmov ne mores normalno spremljati.

Taksni predvajalniki so zavajanje, ali pa moras imeti se en dvd (aiva,... ), kjer gledas dvd-je izposojene v dvd-tekah.

Glede na prebrane teme, sem zasledil in predvideval, da imajo te tezave le dvd-divx filmi, ki so posneti z dvd-ja.
ne pa, da imajo te tezave tudi originali.
Ali to pomeni, da nekdo, ki nima reciverja, enostavno teh tezav ne more resiti?
* * Pomagajmo si, saj bomo le tako vedeli VSI VEČ * *

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: CaqKa ()

marjans ::

@Miki_Miška

Kot sem ti napisal moraš nastaviti na playerju avdio nastavitve downmix na stereo, pa boš lahko gledal (oz. poslušal) karkoli in za to ne boš potreboval nobenega receiverja.

Miki_Miska ::

@marjans
bom preveril, ko pridem domov. Hvala zaenkrat.
Sem ze malo bolj pomirjen, da nakup ni bil zaman.
Verjetno pa bo ta stvar urejena, ko se bo uredilo za divx-ac3?!
* * Pomagajmo si, saj bomo le tako vedeli VSI VEČ * *

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: CaqKa ()

CaqKa ::

miki miska: NEHAJ pisat n-klicajev/vprašajev/kaj_te_vem_česa_še za vsak stavek. OK?

CaqKa ::

Olajuwon ::

A se komu sanja kdaj naj bi prišli sonyievi divx playerji na slovensko/italijansko/avstrijsko tržišče?
Bolj pomembno je obstajati, kakor biti opazen.

Stepni Volk ::

Na poslanih povezavah piše: Oktobra... raje vprašaj, kateri čip in kje je podpora>:D ...

Olajuwon ::

Glede na to, da cene ne bodo ravno socialne, dvomim, da bo na playerju nek tretjerazredni čip. Sej konec koncev Sony ni neka žgoljeva firma (čeprav mnogi gojijo brezpogojno sovraštvo do nje:D ) Kar se tiče podpore pa bomo vidli... sicer pa dvomim, da bo slabša kot pri raznoraznih yamada, kiss, elta, philips itn...
Bolj pomembno je obstajati, kakor biti opazen.

peci ::

A se komu sanja, ce obstaja neuradni firware za sigmatek x-300, ki omogoca šumnike?

Tole je link sam nisem nic pametnega izvedel, saj je vse v meni tujem jeziku:8-O
sigmatek x-300

Drugace pa bolj racunam na Čehe, da so kaj naredil!
Peci

maticm ::

glede sony divx => ko bodo na trgu me prosim obvestite, ker ga nujno rabim do 15 oktobra!

Sheky ::

Ne morem se odločiti med YAMADA DVX-000 ali Kiss DP-1000. ali je sloh kakšne razlika, sem čisti nepoznavalec rezen kar sem prebral na vašem forumu. 8-O
Prijeten dan Sheky

Stepni Volk ::

Sheky, če si res prebral ta forum, potem vsekakor nisi več nepoznavalec>:D. S ponavljanjem že postavljenih vprašanj kršiš pravila tega Foruma ;(( (glej link na levi). Vprašanje je bilo že postavljeno. Na tej temi pojdi stran za stranjo, stisni CTRL+F, vtipkaj "Kiss" ali "Yamada". Še bolj podrobno o Yamadi6600: [DivXviD] Yamada predvajalniki in KISS-u: [DivXviD] KISS predvajalniki

Zgodovina sprememb…

CaqKa ::

jooooj pa ljudje kak se ne morte odločit?
za vsak predvajalnik imate svoje teme.. pa še splošno temo.

če še kdo misli vprašat ali pa povedat da se ne more odločit za kater pleyer.. potem naj najprej svoje zahteve poda... (denar, podnapisi, podnapisi s šumniki bla bla jada jada)

Galščbonfrđ ::

Odločam se za nakup Divx predvajalnika tja do okoli 30.000 sit (Daewoo DVX4021, ELTA 8883, Amstar AX500DX, Yamada 6600, Yakumo Master ...). Rad pa bi, da bi ta moj predvajalnik bil zmožen predvajat mp3 diske, tako kot navaden glasbeni stolp, brez da bi vklapljal TV. Torej funkcije kot so next, previous, program oz. playlist, shuffle, repeat brez da bi bilo potrebno vklapljat tv so zaželjene.

Vidim, da je tukaj opisano ogromno lastnosti (predvsem težave s podnapisi) teh divX predvajalnikov, o mp3jih pa pri nekaterih nekaj malega piše, večinoma pa ne.

Lep pozdrav!

CaqKa ::

če so mp3ji posneti v root potem ni problema..
če so pa mp3ji posneti v dire po rootu potem pa bo sranje.. itak kolkor sem videl te predvajalnike imajo vsi enake težave okrog mp3jev.. kakohitro so v direktorijih potrebuješ tv da lahko vidiš kje sploh si, ker ti LED zaslonček na predvajalniku nudi premalo informacij. to je splošna hiba teh predvajalnikov ker, so LED zasloni na njih predvideni za prikaz številk ne pa črk.

Bellzmet ::

Živjo!

Kupujem divx/xvid player pa me zanima katerega mi priporočate.

Zahteve:

1. predvaja slo oz. šumnike brez problema - črke so dovolj velike in berljive

2. ima funkcijo custom pan-scan kot v bsplayerju ali kaj podobnega

3. cena max 20.000 Sit oz. razen če je kakšen res boljši lahko tut kej več

lp

CaqKa ::

glede na to da se cene predvajalnikov začnejo šele pri 16ksit, si postavil zelo nizko mejo.. vse kiss komponente s tem odpadejo :) in ostanejo še samo tajvanski domorodci in njihove kopije.
preberi si yakumo in yamada temi...

Bellzmet ::

Hja sej vem 20.000 jurjev...bi bil Kiss DP 1000 za 34.000 jurjev res tolk bolši nakup od Yamade 6600 (stane 19.000 Sit) ali Bellagio 2020 (stane 14.000 Sit!) da je tistih cca. 15.000+ Sit upravičenih al bi bili slednji dve stvarci za gledat divx/xvid čist O.K.?

Pač z v redu podnapisi pa funkcijo pan-scan. Piše da ma neki zoom sam nisem čist ziher, če je to to!

lp

CaqKa ::

pojma nimam kak je z pan scan.. vem pa da je pyps na zelo zavidljivo raven pošlihtal podnapise za yakumo enote ;) (beri: podnapisi z šumniki obrobami ipd...)

e-marko ::

Počakaj, da se pojavi Stepni Volk in te obdela.... Vse je že bilo odgovorjeno tu in tu in tu...;)

Kiss 1000 je na starem čipu, vse kar pa je novega pa praviloma sloni na zadnji generaciji čipovja. Torej enake težave kot jih imamo vsi; odrezani podnapisi, levo poravnani, premajhni, brez ozadja, bele črke... Ja, zoom pa je.:D
Če bi jaz kupoval bi malo počakal kaj bodo prinesli prazniki ob koncu leta.

LP

edit: sem malo dolgo pisal... Torej yakumo sedaj deluje malo bolje.
...somebody, somewhere...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: e-marko ()

miha80 ::

Hoj...

Sem novi lastnik bellagio-ad2020 naprave ;)

Glede na vse koristne infote, ki sem jih tukaj našel, se mi zdi fer, da posredujem še moje.

Torej... Najbolj so me skrbeli podnapisi za divx-e. Valda da niso delali, ko sem probal. Zato sem upgrade-al fw in glej ga zlomka: delaaaa!

Na www. Bellagio-home. Com je 1. 2 mb velik yad2020. Bin file (instruction-updatev3-english. Pdf -> navodila). Tam piše, da je to za slovenske podnapise, oz. Če imate probleme s tem, potem je to rešitev za vas.

Probal sem pa z enim starim dr. No-jem, ki ima zravem. Srt podnapise. Sicer so v hrvaščini, ampak vseeno. So pa levo poravnani. Ampak dela.. Sub pa ne dela.

Še malo tehnikalij: hitrost pečenja zgoraj omenjenega. Bin fajla sem dal na 8x. Pekel sem pa z novim nec-3500. Ko sem preveril originalni fw mi je napisalo: ver 05. 00. 02. 08 in sub-ver 00. 00. 00. 03. Po upgrade-anju fw-ja pa piše:
ver 05. 00. 03. 05,
sub-ver 00. 00. 00. 02,
8032 05. 00. 03. 05,
servo 05. 04. 00. 00,
risc 05. 00. 03. 05,
dsp 03. 03. 01. 27
pa med postopkom ne pritiskajte open/close knofa na daljincu! Samo odstranite cd in počakajte cirka 1 minuto!

Zdaj pa na lov za več. Srt fajlov...


Lp vsem uporabnikom bellagio ad2020
če je to že kdo posredoval ne vem, ker se mi ne da vsega prebirati, škodovati pa ne more.
There is no spoon

Zgodovina sprememb…

CaqKa ::

miha80 mislim da si zgrešil: [DivXviD] Gericom Bellagio predvajalniki

miha80 ::

sem vidu ja... sej pravm, da nisem vsega prebral.
There is no spoon

boko34 ::

e-marko

Kiss 1000 je na starem čipu, vse kar pa je novega pa praviloma sloni na zadnji generaciji čipovja. Torej enake težave kot jih imamo vsi; odrezani podnapisi, levo poravnani, premajhni, brez ozadja, bele črke... Ja, zoom pa je.

LEPO TE PROSIM! Ce ne posedujes tega playerja ne govori neumnosti in tako zavajati ljudi.Sam imam doma Kiss DP-1000,res da je na starem cipu,vendar:
podnapisi niso odrezani,so lepo poravnani na sredo,sivo ozadje,veliki za branje.
Glede zoom funkcije pa je tako,da ti enostavno zoomira sliko in tako malo odreze pri straneh.Vec kot zoomiras vec zgubis.

ps. pa ne znoret,ko ti kdo kaj odgovori

Lep pozdrav

e-marko ::

Zakaj pa bi znorel?

Jaz sem samo napisal, da je Kiss 1000 na starem čipu. Vse ostalo je letelo na te ostale playerje (Elta 8883 in ostale na tem čipu).

LEPO TE PROSIM!
Ne vem kje vidiš, da kakorkoli kritiziram Kiss (ki je baje super player - razen, da je na starem čipu;) ).
Preberi še enkrat.:\

LP
...somebody, somewhere...

boko34 ::

Ok,moja napaka,ocitno nisem prav razumel tvojega posta.

LexLuthor ::

@Miki_Miska:

Ce uporabljas aktivne 5.1 zvocnike, potem izklopi moznost 3D ali virtual surround ali karkoli ti zvocniki omogocajo. Ta funkcija navadno uposteva samo vstopni stereo signal, in iz njega simulira prostorski zvok. S tem zanemari ostali 4 kanale. Poisci gumb in ga izklopi.

podtalje ::

Do sedaj najboljša rešitev za problem izginjanja podnapisov pri kombinaciji XVod +AC3 na Mediatek playerjih:

Uporabi se AVI-Mux GUI, odstrani se "use Open DML output" ter shrani.

Sicer moram še preveriti točno ali je rešitev AVI 1.0 format ali pa morda audio interleaving,
ki ga AVI-mux prav tako zamenja, vendar po prvih testih stvar deluje.

Naj še kdo sproba in sporoči rezultate.

cortez ::

zanima me, če kdo pozna kakšno komponento, ki na komponentinem LCD-ju prikazuje ID3 tag ali pa samo ime in naslov izvajalca določenega mp3-ja ter ga ni potrebno imeti priklopljenega na TV. Dobr bi blo, da podpira tud DVD, divx in ostalo, vendar vse to v drugem planu.

Hvala za informacije.

LexLuthor ::

@Podtalje

O čem točno govoriš? O programu, s katerem na PC-ju popraviš video datoteke ali o čem drugem? Kje se to programje dobi?

LP A

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: LexLuthor ()

Bellzmet ::

Živjo!

Nekje zgoraj na postu piše, da če se na novejših xvid slika mal zatika na komponenti, da se uporabi MPEG4 modifier in naredi kljukco pri unpack in pol naj bi delal.

No sem probu pa film tolk spremeni, da še na compu ne dela več u redu, neki vse preskakuje.

Sicer me neki opozori, ko naredim kljukco pri unpack, sam pojma nimam kaj/kje/zakaj bi mogu kej sprement oz. whatever!

Ma kdo kakšno idejo?

lp

LexLuthor ::

@Bellzmet

Kje se dobi verzja programa MPEG4 modifier, ki deluje? Imam Win XP Servis pack 2 pa mi ne zažene tega programčka.
««
39 / 45
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[divXvid] Elta predvajalniki (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Zvok in slika
54856837 (12938) darexx
»

Kateri DVD + Divx predvajalnik do 15K SIT? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
14724298 (8912) bizi72
»

[DivXviD] Firmware za predvajalnik (peka in uporaba)

Oddelek: Zvok in slika
1524566 (5064) JanezC
»

[divXvid] Amstrad predvajalniki (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
15922129 (9938) timzl

[DivXviD] Kateri Divx predvajalnik?

Oddelek: Zvok in slika
1531236 (14489) Stepni Volk

Več podobnih tem