» »

Empire S-600 zvočniki??

Empire S-600 zvočniki??

guest #44 ::

Nakupujem mid-range PC zvočnike pa bi bilo kako mnenje glede teh.

http://www.empiremedia.it/site/prodotto...

Potenza RMS: 44 Watt totali
Risposta in frequenza: 60Hz – 20kHz
Rapporto S/N: >85dB
Sensibilità: 680mV 1000Hz
Driver: 4" + 1"
Audio Input: RCA Line IN
Dimensioni: 159*180*260mm


Se gibljejo tam okoli 100 EU. Sicer deluje predobro da bi bilo res...ampak tko zgleda solidna zadeva. Naj bi bil izdelan v Italiji. Nevem zakaj so tako relativno poceni, mogoče ker je pač neznana firma pa je čist basic design ali ker je gimmick.



en star model te firme.
  • spremenilo: guest #44 ()

axee ::

Poslušaj. Nakupovanje zvočnikov je subjektivna stvar. Če ti nek zvok paše, ga kupi in pozabi na priporočila "strokovnjakov". Jaz nebi kupil nobenega zvočnika (razen tisti zunanji, za na vrt), ne da bi ga pred tem poslušal in primerjal z konkurenčnimi.

guest #44 ::

No če smo čist iskreni, bi želel najbolj flat zvočnike za določeno ceno, kar pa je bolj pipe dream ko ne. Uporabljal bi jih predvsem za muziko in začetniško audio produkcijo. Sam seveda za ta denar ti ne bo noben dal frequency response krivuljo :D

Enostavno ponudbe za preproste quality PC zvočnike v nižjem razredu ni. Imaš razne brezveznosti kot so uber sub, ki trese sobo ampak nič drugega. Priključke za ipod in ostalo sranje, ki ga ne rabim a bi ga moral plačat (kar povečini pomeni da bom prikrajšan na zvoku)...
Želim pač preproste aktivne zvočnike, 3" ali 4" woofer in ca 1" tweeter, decent amp in to je to.
Plačal bi tudi več, ampak do 200 EU skoraj ni izdelkov ki bi temu ustrezali.

Zato sem se zagledal v ta zvočnik, ker (mislim da) ponuja to kar rabim...Simple design, with no bells and whistles crap.

axee ::

Za 200€ je res to bolj "sanjsko", prav imaš. Za ta denar si pogledal kakšne Yamahe HS 50M?

guest #44 ::

HS 50M za 200 EU? ja ma to je en zvočnik, rabim pa par. 400 EU pa zaenkrat ne morem dat. Rabim le zamenjavo za trenutne crkujoče PC zvočnike. Monitorčki pridejo enkrat bolj ksno ko bom mel resne pare.

guest #44 ::

Sem rešu, sem vzel neke cenejše studijske monitorčke od kurzweila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: guest #44 ()

RejZoR ::

Če hočeš flat zvočnike v smislu flat zvoka potem glej monitorje. Ti nimajo nič obarvanega zvoka oz kar se da malo. Za glasbo, filme in gaming to načeloma ni najboljša zadeva, če pa si glasbenik in obdeluješ glasbo oz zvoke, potem pa je.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

guest #44 ::

Se strinjam...sam sem upal da bom najdu kej v PC departmentu. Sam zdej sem že rešu. Sem vzel monitorčke od kurzweila, ki imajo decent reviewe za to ceno.

zagi123 ::

Za "zamenjavo crkujočih PC zvočnikov" bodo ok. Ne pričakuj pa česarkoli slišnega pod 100hz. Reviewi, spoh internetni, so pa vsaj meni vredni točno nič. Preveč "odlično" ocenjenih zvočnikov je pri meni delalo za kozlat zanič...

guest #44 ::

Dobro no, do 60 Hz gredo vsi. Sam kvaliteta tam pa je seveda porazna, bolj samo neko žalostno vibriranje.

guest #44 ::

Sm dobu monitorčke.

1. levi je mogoče za enih 15% glasnejši od desnega (ampak to ni tak problem, sam balance mal spremeniš)
2. niso posebej glasni (vsekakor so near field in ne za velike sobe)
3. je pa zvok občutno boljši od starih pc zvočnikov...sliši se precej več detajlov pri glasbi za katere prej sploh nisem vedu. Vokali so še posebej dobri. Prav slišiš posebnosti in kakšne napake. Npr: poslušam komad iz 80' pa se prav čuti analogne synthe.


Nekje sem celo bral, da so pravzaprav Kurzweilovi isti kot tisti Empire R1000, ampak oba pa proizvaja pa Edifier iz kitajske. Tko, da je ista ruba. Sam Edifier po vseh reviewih, ki sem bral je med boljšimi kitajskimi izdelovalci (čudno kot se to sliši) :)


All in all...za tistih 90 EU sploh niso slabi. Razen, če mi jutri crknejo...jih zaenkrat priporočam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: guest #44 ()

guest #44 ::

Še posebej mi je všeč, ker lahko se osredotočiš na posamezen inštrument/channel. Pri vokalih prav lahko ločiš dodane effekte in dry signal (delay še najbolj očitno).

Btw...kakšen užitek bi bilo šele poslušat z 1k vrednimi monitorčki...ojoj, kaj sem zamujal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: guest #44 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

prvi hi-fi sistem (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
21539146 (10254) Ales
»

Katere studijske zvočnike

Oddelek: Zvok in slika
233384 (2571) Kurzweil
»

budget DAC

Oddelek: Kaj kupiti
232811 (1424) JackOdpirac
»

[2.1] Katere Zvočnike? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Zvok in slika
44187684 (40159) staher
»

Zvočniki - nakup (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
8022160 (21276) zavajon

Več podobnih tem