» »

[DivXviD] komponente - splošna vprašanja in primerjave

[DivXviD] komponente - splošna vprašanja in primerjave

««
40 / 45
»»

Bellzmet ::

Dobiš jo na www.moitah.net

Še prej si pa z windows update namesti .NET Framework

lp

podtalje ::

Pa črko p spremeni v n. (primer divx032423p spremeni v divx032423n)

J_Rotten ::

Zanima me, kaj je najbolša rešitev, če želiš kupiti divx/DVD predvajalnik (Dobro delovanje, redno updatani "software", lep prikaz podnapisov) in pa komplet dobrih 5.1 zvočnikov, oboje skupaj za okoli 70000 tisoč SIT.
Sam sem razmišljal o zvočnikih Genius SW-5.1 Home Theater, za playerja pa nimam idej.

Stepni Volk ::

Idealnega ploščkosuka ni, vsak ima svoje prednosti in napake. Več o tem je že zapisano na tej temi in na posamičnih temah za določene ploškosuke: Philips(Yamaha), Kiss, Rimax... Če imaš zvočnike že izbrane odštej njihovo vrednost od zastavljene vsote in izbiraj:D.

J_Rotten ::

Ja, saj, sem glih danes šel skozi forum pa ravno ti + pa - me vlečejo od enega do drugega. :)
A je že kaj novega o sony-evih modelih?
A se da kako narediti potem meni za izbiro divx filmov na dvd, ki ga komponenta prepozna?
A ima kdo kak boljši predlog za zvočnike?

pivmik ::

A se da kako narediti potem meni za izbiro divx filmov na dvd, ki ga komponenta prepozna?
NE.

Verjetno naboljši _trenutni_ nakup je Yahumo DX4 z PYPS firmwareom.
-Samo če hočeš met centrirane podnapise jih moraš s posebnim programom centrirat(s presledki in tabi) in ponovno zapeči na CD/DVD.
-Pri fimih v XviD+AC3 kodeku izgiinjajo podnapisi
-Zelo popularen format SUB/TXT MicroDVD podnapisov ne deluje, moreš jih spet pretvoriti v SRT s enim programom.

To mene odvrne od nakupa, že ena sama ta lastnost me odvrne.
LP, Gregor GRE^

CaqKa ::

A se da kako narediti potem meni za izbiro divx filmov na dvd, ki ga komponenta prepozna?
NE.


ni res. meni je namreč v vsakem predvajalniku že posebej v obliki orodja za raziskavo z datotekami. enako kot za mp3..
potrebe po dodatnem extra menuju tako ni.

AtaStrumf ::

Evo vam idealni predvajalnik za zasoljeno ceno:

JAE Digimatrix FX Cena: 166k

Zdaj pa mene zanima, kakšen PC bi gladko vrtel vse po spisku, pa da je čim cenejši in ne rabim iskat komponent po malih oglasih, torej da niso več na voljo? Kakša VIA z vgrajeno grafiko bi bila pomoje idelana za kaj takega >:D, rabil bi samo še poceni mini ohišje, tih DVD player (moj LG je NESLIŠEN) pa smo tam. A bi ratal kaj takega za pod 50k sestavt?

pivmik ::

A se da kako narediti potem meni za izbiro divx filmov na dvd, ki ga komponenta prepozna?
NE.

ni res. meni je namreč v vsakem predvajalniku že posebej v obliki orodja za raziskavo z datotekami. enako kot za mp3..
potrebe po dodatnem extra menuju tako ni.


On si želi sam naredit custom menu za DivX-e (podobno kot so DVD menuji) - TEGA NI.
LP, Gregor GRE^

CaqKa ::

A se da kako narediti potem meni za izbiro divx filmov na dvd, ki ga komponenta prepozna?

on želi izbirat filme iz dvdja (divxe) in to se da!
je pa res da menuja ne moreš naredit sam. kar pa ni spraševal.

pivmik ::

A se da kako narediti potem meni za izbiro
Boo, jaz sem glede na besedo narediti sklepal da misli narediti svoj menu.
LP, Gregor GRE^

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

damirez ::

Mal mem sam tko za info:

LOOMAX divx kopmonenta je najslabša komponenta EVER ker je res gnila in ne bere nobnega Divxa razen predpotopnih, ne podpira šumnikov in skratka same pizdarije uglavnem.

bostjan44 ::

Zanima me ali kdo ve če se ti modeli od sony pri nas že prodajajo in kje jih imajo


Končno je velik SONY padel!!!!

Dva SONY DiVX playerja:

-DVP – LS785VS
- DVP-NS765

Če ima kateri več informacij,kateri chipset itd..,kar veselo na dan z njimi!

Stepni Volk ::

bostjan44 - Sony Divx-i že imajo svojo temo: [divXvid] Sony predvajalniki

Zgodovina sprememb…

Frame ::

Evo mene spet!

Toraj fantje in dekleta 2 nova playerja!Kot sem omenjal že v enem izmed prejšnjih postov:
YAMAKAWA

-Yamakawa 335:Chipset Mediatek EE inačica(Philips 720sa,Yamaha 550.pioneer..)
Stavar ima svoj dekorder za :Dolby Digital,DTS in Pro Logic II.Vsi dekorderji delujejo(DTS in prologic šibata)Mislim da je to prvi player ki ima pro Logic dekorder kakor tudi delujoč DTS!
Izhodi za Zvok optični digitalni in coaxialni digitalni + analogni 5.1!Izhodi za sliko S-Video,Kompositni,YUV(RGB vsaka barva posebaj),Scart in kar še ni imel nobeden VGA izhod(Monitor,plasma,projektor...direkt na player)
Pri MP3 izpisuje polno ime pesmi ,ne samo 8 znakov.Igra itq vse medije,Nastavitev za sliko in zvok ima malo morje.Design je po mojem eden izmed boljših,recimo dvd pogon ni iz PC,ampak je lepo prozoren namenjen DVD predvajlniku.Pilot je tudi drugi dizajn kot pri konkurenci(Yakumo,Yamada,Belagio...)Ah pa še to ima Modro lučko za power(Super gre zraven komponent ki imajo moder zaslon).
Podpira .SRT,.SUB in .SMI!Za mene ena od pomembnejših stvari:XVID+AC3 PODNAPISI NE IZGINEJO!!!>:D
Ampak da nebi bilo vse rožnato za enkrat ni podpore za šumnike v podnapisih,ampak to se bo rešilo z naslednjim firmwarjem ali kako drugače.

-Yamakawa 375:Chipset Sigma Design(Kiss).Prvi HDTV player v Sloveniji!!!Podpira malo morje podnapisov isto kot KISS predvajalniki,centrirani na sredino in tako naprej.Razlika je od kissa v tem če imaš več podnapisov na CD-ju(Lahko so različna imena kot film ralične končnice .SUB,.SRT...)ti jih prikaže takoj ko startaš film,lahko izbereš kateri podnapis boš uporabil in celo na kakšnih FPS naj ti delujejo(25fps,23fps...itd)Toraj če ti prehitevajo ali zaostajajo jih lepo naštelaš pa je.Nisem naletel da mi nebi kakšen film igral!Ohišje je iz aluminija pilot zelo ličen,v glavnem pravi design.Izpisuje ID3 tag za MP3 na ekranu kakor tudi na svojem LCD točkovnem displayu,to pomeni da lahko poslušaš muziko brez da bi imel prižgan TV!Izhodi za zvok optični in coaxoalni digitalni,Slika pa scart,s-video,YUV(RGB vsaka barva posebaj) in pazi zdaj DVI!!!Šumniki delujejo!


Eto tu mate pa tuhtajte,če se še česa spomnim javim!

Frame:D
May The Force Be With You!!!!

ToTeBuje ::

Hm, če se ne motim sem tele stvarce letos že videl na Sejmu Elektronike v LJ.

Lahko samo rečem, da je prpizvajalcu skoraj zmanjkalo placa za priključke na zadnji strani- toliko jih je namreč! 8-O NI DA ČESA NI!

Me prav zanima, kakšne so kaj cene!? Stvar je v živo videti kar robustna in profi. sploh uni HDTV plejer od YAMAKAWE- seka!

Lp,
ToTeBuje

Hakl ::

YAMAKAWA- lepo! Kje dobiti? Cena? Je možna kakšna demonstracija delovanja v kakšnem shopu? >:D

Glihkar nekaj takega iščem in za yamakawo sem slišal (in na netu najdel) kar nekaj pohval.
Kakšo? Nekšo. Takšo? Lepšo.

Valentin ::

Tukaj ga prodajajo za 119 EUR.
Dobavni rok je 2 - 3 dni.
Zanima me, kakšni bi bili ostali stroški (davek, poštnina...).

Frame ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Valentin ()

Hakl ::

Kaj pa v naši preljubi Sloveniji??

malo cvikam kupit prek neta:8)
Kakšo? Nekšo. Takšo? Lepšo.

Frame ::

Ej pubeci počasi!

335 model-cca 24k

375 model-cca 39k

Tak mi je povedal kolega,dobil pa jih je od Chip Trade Mb!

Frame
May The Force Be With You!!!!

pivmik ::

Frame caar:
Frame je CAR - WORŠIP!

Zgleda si smo končno dočakali popoln/zadosten player ki ga je vredno kupiti!


A ta druga Yamakawa 375 HDTV ima tudi VGA ali samo DVI?
A so posnapisi centrirani? So dovolj veliki? In ali imajo obrobe?
LP, Gregor GRE^

Hakl ::

Frame:
tvoj Kolega ga že ma?? in je vse res, kaj piše na netu?? in tisto, kar si ti prej napisal?

Nič, bom jaz kolega v MB prosil na si gre to v mojem očesu pogledat! v CHIP TRADE praviš? 8-) upam da majo zalogo.
Kakšo? Nekšo. Takšo? Lepšo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Hakl ()

Frame ::

@picnik

375 ima DVI,S-Video,Scart pa Yuv vsako barvo posebaj,nima pa VGA tega ima 335.
Podnapisi so centrirani pa bele barve,mislim da so obrobljeni ker so bili lepo berljivi,veličina fontov se mi je zdela dokaj normalna(imam SONY 72cm pa sem normalno bral).

@Hakl vse stvari sem sprobal nekaj pri meni nekaj pa pri njem.


Frame
May The Force Be With You!!!!

J_Rotten ::

A ta dva playerja Yamakawa imata čipe 3. generacije, starejše ali pa novejše.
Se pravi: Sta zmožna predvajati najnovejše filme brez zatikanja in podobnega?

Bellzmet ::

Živjo!

No jaz imam tut probleme z izginjanjem podnapisov pri xvid+AC3.

Pa me zanima tole:

1. Bi bila težava odpravljena, če bi xvid+AC3 spremenil v xvid+stereo (samo dva kanala)
2. A se to sploh da spremenit oz. če je kakšen dost simpl način?

lp

pivmik ::

Ja, če dela probleme XviD+AC3 potem ne dela problemov XviD+MP3(stereo), torej:

1. Da
2. VirtualDub, Video Direct Stream Copy, Audio Full Processing Mode, Compression LAME MP3.
Najprej moraš imeti nameščen LAME ACM kodek (lame-3.96.1.zip/ACM/LameACM.inf DESNI klik, Install).
Sem na pamet napisal, bi pa moralo delovat. Prekodiralo bo zelo hitro (dosti prej kot pa je dolzina filma) ker se prekodira samo zvok.
LP, Gregor GRE^

podtalje ::

Še lažje je pa če samo audio interleave spremeniš in ti ostane AC3.

Mislim, da če boš izbral Interleave: 149 ms (3.6 v.frames), preload=512, da bi podnapisi morali ostati.
Shrani pa kot Old Avi format, čeprav nisem prepričan, da je to nujno potrebno.

Ta način še testiram, rezultati pa so zaenkrat zelo obetavni. Lahko pa tudi sporočiš rezultate.

Bellzmet ::

Glede izginjanja podnapisov pri xvid+AC3.

1. Nekdo je nekje v postu omenil AVI Mux GUI. No če s tem programom "obdelam" xvid kot piše v postu, podnapisi NE izginjajo več.

2.podtalje: sem probal audio interleave. Če naštimam 149 ms se zvok uniči oz. skos neki preskakuje. Če pa hočem naštimat frames jih lahko naštimam samo 3 in ne 3,6 (sem probal z vejico in piko) - vsakič program (VirtualDub) sam spremeni v 3. No vseeno podnapisi v tem primeru izginjajo. Se pravi, da stvar pri meni ne dela.

3.picnik: varianta xvid+AC3 v xvid+stereo. Moram še mal pogledat kako se stvar spremeni, ker mi sedaj, ko dam Save as AVI, napiše tole in se stvar noče zagnat:

"The requested audio compression is not compatible with the input format. Check that the sampling rate and the channel count of the input mach those of the requested format."

To je bilo testirano na samo enmu filmu.

lp

pivmik ::

Možno, da AC3 nagaja VirtualDubu.
LP, Gregor GRE^

e-marko ::

Poskusi uporabiti VirtualDub AC3 mod.

LP
...somebody, somewhere...

podtalje ::

Bellzmet: Nisi povedal, ali si shranil v Old AVI 1.0 format ali ne.
Prav tako nastavi isti interleave, kot je pri AVIMux in probaj.

Za prekodiranje AC3 v VirtualDubu pa rabiš AC3 ACM codec (Google)

Tugo ::

lahko kdo razloži zakaj 149ms preloada in 3.6 frejma?

lp, T.

P.S.: jst sm do sedaj uporabljal 64ms/64ms.

LexLuthor ::

@Frame:

A obstaja kakšen sajt, kjer objavljajo FW za Yamakavo 335? Mogoče lahko rešimo problem s šumniki v podnapisih.

Frame ::

@LexLuthor

Pozdrav!Dolgo se nismo slišali.Na sajtu žal še ga ni,ampak ni panike imam ga pa seveda JAZ

Tak da sem ga že 100krat obrno,predelal ampak brez uspeha.2x sem moral komponento oživljat z kablom

Če želiš se lahko dogovorima,vsaka pomoč je dobrodošla!!!


Frame
May The Force Be With You!!!!

LexLuthor ::

@Frame,

Pošlji mi ga na E-mailpa da vidimo.

LP

Frame ::

@LexLuthor

Poslano!Da čujem mnenje?


Frame
May The Force Be With You!!!!

Stepni Volk ::

Frame & LexLuthor - bi lahko vajina dognanja, potencialne uspehe glede Yamakava ploščkosukov podala v novi temi (bo lažje za isakti novincem) ali v [DivXviD] Yamakawa predvajalniki.
Enako velja za FW... kakšen link ne bi bil odveč. :)
Thx

Frame ::

@Stepni Volk

np

Nadaljujem v Yamakawa temi.

Frame
May The Force Be With You!!!!

Miki_Miska ::

Eno cudno vprasanje:
Kateri vrstni red VEZAVE daje najlepso SLIKO na TV-ju.
1. vezava S-VGA ....lepa slika
2. vezava barv
3. skart vezava ......."slaba" slika
je tale vrstni red pravilen ? Tukaj se ne sprasujem ali so na komponentah potrebni prikljucki ali ne. Zanima me LE, ali je taksen vrstni red pravilen?
Da nebi bilo pomote, izvedena bo le ENA povezava.
* * Pomagajmo si, saj bomo le tako vedeli VSI VEČ * *

nejc66 ::

Živjo!
Mene pa zanima, kateri je zadnji firmware za philips dvd737 in kje bi ga lahko dobil.

Hvala!

Stepni Volk ::

Philips-i imajo svojo temo: [DivXviD] Philips predvajalniki

Zgodovina sprememb…

hipy ::

Imel sem probleme kot vsi ostali moji kolegi z divx komponentami kot so Yamada,Elta in Mercury, pa sem našel enega frika iz enega servisa,:)) ki zelo rad pomaga celo gratis:) .Ker pa mi je veliko pomagal in ima internetno trgovino in prodaja vse živo:D , sem potem za ves njegov trud kupil preko njega prazne DVD ploščke.Glede komponent sem pa najbolj zadovoljen z Mercury:P .Dela vse.Podnapisi .sub in .srt, so na sredini itd.Njegov mail:servis@in-put.com in sajt: www.in-put.com

timtim ::

Kaj use potrebuješ za posodablanje Firmwareov. Kateri program kolk in kateri programski jezik mores obvladat.

Stepni Volk ::

timtim - odvisno od tega na katerem procesorju bi rad delal. Za mediatek 1389_E serijo so programska orodja za menjavo ozadij, fontov tu: [DivXviD] Firmware za predvajalnik (peka in uporaba)

Zgodovina sprememb…

timtim ::

E Hvala za link. Hmm zdej je treba samo še pogum zbrat in se lotit dela. Upam da se nebo preveč bliskal:D

CaqKa ::

prvi zametki visoko resolucijskih divx playerjev so na spregledu.

stran na labs.divx.com

CaqKa ::

tale tema je dobila svojega naslednika. želim vam veliko užitkov ob svojem omiljenem divx predvajalniku :)

butkomutko ::

kupil sem si yamado6600 pa je ze prvi dan crknila tako da mi jo bodo zamenjali a ker sem prebral da mercury cita tud sub podnapise razmisljam ,da bi potem vzel raj mercurya
kaj pravite je bolsa yamada ali mercury

Jacky ::

Kolega je v Italiji kupil seitech se935ht divix player (pravzaprav home cinema), vendar kot kaže ne podpira podnapisov. Sedaj me pa zanima , če kdo ve kje bi za to stvar dobil firmware, ki bi to odpravil :) . Kljub trudu ne najdem na netu nič uporabnega, saj so vse strani in forumi o saitechu v italjanščini.
Če odtipka 1379 se mu pokaže:
mb version 05 .00 .01.07
sub ver 00. 00.00.01
servo 01.12.00.00.
versione 935ht-0-0615
cod regione 0

Tilen ::

Kljub trudu ne najdem na netu nič uporabnega, saj so vse strani in forumi o saitechu v italjanščini.

tarara :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e
««
40 / 45
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[divXvid] Elta predvajalniki (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Zvok in slika
54856833 (12934) darexx
»

Kateri DVD + Divx predvajalnik do 15K SIT? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
14724296 (8910) bizi72
»

[DivXviD] Firmware za predvajalnik (peka in uporaba)

Oddelek: Zvok in slika
1524565 (5063) JanezC
»

[divXvid] Amstrad predvajalniki (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
15922126 (9935) timzl

[DivXviD] Kateri Divx predvajalnik?

Oddelek: Zvok in slika
1531235 (14488) Stepni Volk

Več podobnih tem