» »

[divXvid] Elta predvajalniki

[divXvid] Elta predvajalniki

««
«
1 / 11
»»

sergejp ::

Splošna tema o divx predvajalnikih na slotechu: [DivXviD] komponente - splošna vprašanja in primerjave
Domača stran: www.elta.de

Firmware:

8882
-> uradni
-> neuradni (s podporo šumnikov)


8883
-> uradni
-> neuradni 1, neuradni 2 (s podporo šumnikov)


8883 A
-> uradni
-> neuradni 1, neuradni 2 (s podporo šumnikov)
  • spremenil: CaqKa ()

Jimmy ::

Zamima me ali kdo ve kako kaze s podporo podnapisom formata .sub za elto 8883.
Problem je v tem da vecina kolegov ima podnapise v tem formatu. :'(

Ali mi lahko kdo priporoci kaksen dober programcek za pretvorbo iz .sub v .srt. 8-)

joze ::

Jaz uporabljam subtitle workshop, baje da je dober tudi sbusync ampak še nisem poizkusil.

Jago ::

Jaz za hitro pretvorbo uporabljam program TimeAdjuster, ki solidno opravi delo.

Nalozis .sub datoteko, das pretvori (v subrip) in izberes da izbere fps iz datoteke .avi (da so podnapisi lepo usklajeni s fps).

http://www.ireksoftware.com/ta/ (tudo slovensko zna:)

e-marko ::

Hm, takšne želje so bile, da se glavna tema razbije na posamezne firme....
Sedaj pa noben nič novega ne napiše že več kot teden dni... :\

Pa kaj se res ne dogaja z Eltinim FW nič novega?

Tudi sam sem opazil, da po določenem času predvajanja izginejo podnapisi. Ali mogoče že obstaja kakšna rešitev? Uporabljam neoriginalni fw.

LP
E-marko
...somebody, somewhere...

Jago ::

Ce izgine podnapis pritisnes tipko step in nato play, in spet se pojavijo:)

Res skoda, da ne uredijo dokoncno teh podnapisov, ker drugace sem s playerom zelo zadovoljen.

e-marko ::

Ja, to z step in play poznam.

Žal pa sem ugotovil, da vedno ne deluje. Včasih pomaga izklop podnapisov in malo prevrtavanja naprej in nazaj in nato zopet "zagrabijo".:\

Upajmo, da bo kmalu kakšen nov fw. Na majnšem TV-ju je kar tečno napenjati oči... Potem raje zvečam glasnost in vadim tuje jezike...:D

LP
E-marko
...somebody, somewhere...

e-marko ::

Ali mi lahko nekdo pojasni ali sta oba neoriginalna FW, ki sta omenjena na začetku te strani enaka ali pa so kakšne večje spremembe med obema. Vem, da oba podpirata šumnike.

Opazil sem namreč, da naj bi fw na http://etchie.szm.sk ponujal drugačen logotip in manjši razmik med črkami (tako nekako...). Sam imam naloženega onega prvega (http://www.sarai.cz/~ota/elta/).

Kako torej? Naj menjam?
Player je 8883.

LP
E-marko
...somebody, somewhere...

e-marko ::

Uf, ste se zagnali z odgovori. :D

LP
E-marko
...somebody, somewhere...

gigaherz ::

Moj frend ma tudi eno ELTO, sam ne vem katero in filmi mu delajo ali zelo počasi ali "štekajo" ali pa sploh ne delajo.
"Ash nazg durbatuluk, ash nazg gimbatul
ash nazg thrakatuluk, agh burzum-ishi krimpatul"

CaqKa ::

in zakaj jo potem sploh ima?

Dusan_HD ::

E-marko : Uf, ste se zagnali z odgovori.
CaqKa: in zakaj jo potem sploh ima?

S takimi odgovori bosta le zasvinjala temo!!!!
Potem vam bo pa čez pol leta spet žal, da je tema nepregledna.

sure, fine, whatever
raY_

e-marko ::

raY_: Mogoče res, vendar je vsake toliko časa potrebno nekaj dopisati, da ostane tema na prvi strani. Drugače hitro utone v pozabo... Pa tudi ti nisi ravno podal kakšnega pametnega odgovora (razen "svinjanja").;)

No, da ne bom samo svinjal... :)
Naložil sem tisti drugi popravek in razen drugačnega logotipa nisem opazil kakšnih sprememb.
Moram še omeniti, da imam ful probleme z branjem opraskanih dvd-rw ploščkov. Včasih "primejo", včasih pa ne. Sumim pa, da jih je opraskala ravno komponenta. Ne moja, ampak sestrina Elta.
Centimeter ali dva od notranjega robu so enakomerno porazdeljene kratke široke praske (bolj elipsaste oblike).Na nekaterih ploščkih v eni vrsti na nekaterih pa v dveh vrstah. Kot bi se glava drsnila ob plošček...


LP
E-marko
...somebody, somewhere...

CaqKa ::

zaradi tega ker tipa sprašujem zakaj ne nese zadeve na garancijo če mu ne dela.. in tukaj userje plaši da zadeva ne dela.. čeprav je ogromno zadovoljih userjev.. sicer pa kot si
že sam slišal.. tudi ti nisi kaj dosti prispeval.

e-marko ::

Malo sem povprašal gospode pri Elti ali kdaj nameravajo izdati novi FW. Omenil sem tudi kaj je problem (beli fonti, premajhni, rezanje podnapisov) in dobil naslednji odgovor:

Dear customer,

a new update is not planned.

Mit freundlichen Grüßen / Kind Regards

Mirko Auer

FAK!!! Očitno se bomo morali zanašati samo na Čehe in podobne nadebudneže.
Kakorkoli že, če komponenta ne bo v kakšem mesecu ali dveh delala kakor bi morala, bom verjetno primoran menjati. Kaj je sploh alternativa?

LP
E-marko
...somebody, somewhere...

Jago ::

Ogovor je smiseln.

Ker ce bi neke datume napovedali, bi jih spet zafilali z emaili.

Firmware se po mojih informacijah pripravlja, tak da bo enkrat:)

e-marko ::

Potem pa bom še malo potrpel. :\
Upam, da imaš dober vir informacij!

LP
E-marko
...somebody, somewhere...

tai ::

Ovo ja imam na svom Amstradu dx3016, trebalo bi raditi i na elti 8883 (ali ne A verzija)

Evo i najnovija verzija fw-a od mene, vrijedi sve što i za LexLuthor-ovu opisanu iznad,
samo ima još pokoju sitnicu više, kao što su HR izbornici (završeni do kraja iako ne baš zasad najbolje prevedeni, još ih dorađujem)
onda za nijansu veći fontovi na divx filmovima i malo drukčijeg izgleda, obrubljeni fontovi na djelu gdje biramo mp3-ce, zbog drukčije pozadinske slike i to.
pa ko želi probati samo naprijed (ja ga imam doma na 311 i 401 verziji i radi lijepo)
e da link je http://www.geocities.com/tai001hr/dx3016/firmware/
i file kojeg skidate se zove tai_25_07_04_MT1389dev2_02.zip
Slikice

Jago ::

Moram da testiram tvoj izdelek :)

Na sliki izgleda, da so podnapisi centrirani? To drzi?

e-marko ::

Sem poskusil na Elti in moram reči, da deluje. Me je bilo kar malo strah... :D

Malo je edino težko brati te črke, ki so obrobljene z belo, saj so preveč debele in težko berljive. Drugače deluje normalno vse.

Jago: ni centriranja na sredino...:(

LP
E-marko
...somebody, somewhere...

tai ::

Evo oprostite ako je nekoga navelo da pomisli da su titolvi na sredini,
ali slikano je web kamerom k tome baš i ne najboljom pa eto tu smo di smo,
navodno postoji ruski fw koji ima titlove na sredini, id3tag ....,
ali meni ništa od toga na mom dvd playeru nije proradilo (svi se slažu zasad da ima nešto drukčije u 8032 dijelu koda
ali nitko nije još dokučio šta gdje i kako, tako da zasad ništa)
Pozdrav

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tai ()

Lucifix ::

Kaj kdo ve če je možno oz. če že obstaja kakšen firmware, ki naredi obrobo na podnapisih. Uporabljam pa Elto 8882

slokii ::

Da malo povprasam... @tai, LexLuthor kako kaj napreduje firmware za ELTA 8883.

kaksne so moznosti da bodo podnapisi malenkost vecji, centrirani in obtobljeni?

aja, pa se to... a je kaksna moznost da bi player lahko nalozil podnapise ki nimajo povsem identicnega imena?

hvala za odgovore!
pozdrav in najboljse zelje za naprej!

fraising ::

Mene pa zanima ali ima kdo probleme z daljincem pri ELTI 8883.
Namreč dava sta mi ze nenadoma na lepem prenehala delovati.
Sedaj imam tretjega in se bojim da bo tudi ta cez nekaj časa nehal delovati.

Ali se da univerzalni daljinec sprogramirati da bo enak Eltinem daljincu?

crucifix ::

hej. ce bo kasn kej vedu mogoce. mam elto 8883A MP4 (ceprov povsod pise model 8883 - brez A) in sm pac dau FW za model 8883 gor in ga je lepo sprejeu. no dan po tistem sem ugotovil da je to model 8883A (pise na nalepki ki je nalepjena na vrhu cisto zadaj kjer tudi pise da v primeru update-a das gor primeren FW za 8883A) povsod drugod (sprednja stran predvajalnika, skatla, dokumentacija) pa pise da je kao model 8883 (brez A). no in ko sm pac to ugotovu sm hotu dat gor FW za model 8883A in eltine strani pa se za podporo sumnikov iz www.etchie.szm.sk strani, vendar je ekran ostal pri UPGRADING in sm caku 10 min pa je blo isto (ceprov na eltini strani pise da je treba cakat kake 2min max). FW je biu "8883A MP4_Firmware 5.0.3.5_2_3_4_5_7_2752004.zip". na vse tipke ni reagiral (play, stop, stand by,...) tko da sm mogu power gumb stisnt da sm ga cist izklopu, pa spet uklopu in je delov normalno z obstojecim FW 8883 (dne 10.05.2004). a kdo mogoce kej ve kaj ga spona.

drgac so pa ti nemci cist bedni k na eni samcati nalepki pise ker model je v resnici, drugac pa skos osnovni model pise. se jim ne da dopisat tizga smotanga A-ja.

no hvala za pomoc.

PS: pa kokr sm jst gledu. a je kasn FW da bi se dal subtitle nastavlat (debelina fonta, tip fonta, pozicija fonta - k zdej je use nekam u levi poravnavi pa se dost visok (zame) na ekranu)?

PSS: v zvezi s tistim gor napisanim: a obstaja kaka varjanta da se povozi ta FW k ga mam zdej gor s kako drugo metodo al pa da obstaja tovarniska povrnitev FW-ra, al pa kej podobnga k drgac bom popizdu se bl k sm do zdej - fuckin' elta k ne zna napisat na prvo stran za kero serijo modela sploh gre - debili eni?

e-marko ::

Lahko napraviš nekakšen vmesnik s katerim povežeš player s pc-jem. Poglej na osnovno stran o divx predvajalnikih. Tam so se nekaj menili o tem. Mislim, da Tai uporablja takšen vmesnik. Ne vem pa, če deluje tudi pri modelu A... Malo povprašaj.

LP
...somebody, somewhere...

crucifix ::

tnx e-marko. drgac sm pa tut na elto pisu in sm ugotovu da je ta mirko en tak velik kekc da ga je treba iskat. elta je podn firma zame. tak mam obcutk da hoce na vseh koncih naenkat bit aktivna. pol pa pride do takih bednih pomanjkljivosti kot je ime modela, razlicen pomnilnik (ki je nezavarovan za druge verzije), nic vec novih FWjev v prihodnosti, neporihtani subtitli, k bi mogl ze v originalu spilat pa bit normalno dodelani, pa se velik takih in drgacnih pomankljivosti v menuju, svojga sajta ne znajo porihtat (tko da ce zberes na zacetku "english" potli bi mogl bit vse v nadaljevanju v anglescini pa sploh ni, pa kr neki no...

z eno besedo, elta je BEDNA. ;((

PS: edin kr je res da vrti/predvaja pa velik razlicnih stvari - kar je pa edina svetla tocka v vsem tem.
..no pain, no game..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: crucifix ()

babylon9 ::

pol praves da se ni splacal dat 30 jurjev ..

kokoon ::

kaj pravite na tole:
1.) Zoom icon goes off.

2.) OSD timer off by default.

3.) .srt, .sub, .smi and .ssa subtitle support
- filenames must be the same (e.g. movie.avi movie.srt),
- the player will auto load the subtitle file, and you can switch it off / on with the subtitle button on the remote control.
- (note there is a limitation on the maximum length of the subtitles, some lengthy 2 line subtitles may have the ends truncated)


4.) up to 8 embedded divx subtitles are working

5.) better support for some .avi files (a/v synch etc)

to so release notes od playerja zensonic Z330, na chipu MT1389FE.

e-marko ::

Hm... Razen podpore za sub, smi in ssa podnapise ne vidim nič novega.
Seveda imam neuradni češki fw.

LP
...somebody, somewhere...

kokoon ::

aja, a to se ti zdi "samo"?

vanBroken ::

kokoon se zdej nisi napisu napotkov za menjavo eeproma. kej gledas sploh ZSje?

drgac me pa zanima, a ma ker sploh na sred podnapise? en moj frend ma 8882 pa jih je iz FWjem dubu na sredino. za 8883A so pa se zmer na bedni levi strani, in to se dost visok tko da ti jih direkt na filmu kaze (nad crno obrobo filma) tko da se en kurc vidi. je bols brez potli gledat. no ce ma ker kako varjanto da se mu zdi da so pr nem kul podnapisi naj pove (ter kako in kaj).

tnx

BTW: svojo elto 8883A mam zdej porihtano, tko da spet lahk upgrade-am FWje. garancija dela svoje :D
..ne panicar, ce ni potrebe..

e-marko ::

kokoon: Vedno posnamem divx z srt, sub in včasih še smi podnapisi. Torej mi je čisto vseeno katere podnapise zagrabi. Še vedno so premajhni, beli, odrezani in na sploh bedni.

LP
...somebody, somewhere...

-myha- ::

A ma slucajno se kdo probleme z downloadanjem fw za Elto 8882 (unoficial)? Kr na sredi downloadanja (cca 60%) se mi ustavi kao da je completed, pol mi pa rar javja napako...
Ce ma slucajno kdo verzijo 2.0.4.0 tomb MOD 64 bi biu zlo vesel, ce bi se mu dal na mejl mi poslt....
Pa lohk se sporocite ce dela ok...

Hvala, Miha

slokii ::

a kdo slucajno ve kaj je kaj novega glede (neuradnih) FW za ELTA 8883? Mislim predvsem za centrirane in vecje podnapise.

LexLuthor ::

Na žalost je s FW takole:

1. Elta sama od sebe definitivno ne bo več izdajala upgrade-ov, ker jim dol visi za to.

2. Mirko iz Elte trdi, da so levo poravnavo zahtevali uporabniki. Ta tip je totalen debil. Predlagam, da vsak od vas pošlje na Elto po en e-mail z zahtevo po popravkih. Pri nekaj tisoč mejlih na dan se bodo morada zamislili, čeprav dvomim. Akcija fantje, samo od sebe se ne bo NIČ premaknilo!

3. Za lastno modifikacijo podnapisov je naprej potrebno razvozlati izvorno kodo FW in jo ustrezno spremeniti. Nekaj entuziastov dela na tem (Amstradov forum), vendar je sedaj čas dopustov, pa je vse skupaj malo zmrlo. Upam, da bo s septembrom stvar spet aktualna.

4. Kljub vsemu se bojim, da stvar na koncu ne bo izvedljiva, ker je v 8883 (ja, tudi v 8883A) vgrajenega premalo pomnilnika in stroj dejansko ni sposoben prikazati podnapisov boljših kot so. Prav iz tega razloga baje izginjajo znaki in ne zaradi programske napake (to je Eltina razlaga). To bi pomenilo, da je player za en k...., če so še pri spominu šparal. Zdej je spomina en ušiv mega, glih kej bi jih stal, če bi vgradil še en bedni čip. Če iz FW izluščiš fonte, potem vidiš, da je črna obroba narejena, vendar pa je player ne pokaže!!!! Mogoče bo tudi to problem spomina. Na trgu so se že pojavili MTK playerji z 2MB spomina, tam pa obrobe delajo. Edino upanje je lastna modifikacija s tem, da se pobriše nekaj brezveznih funkcij (npr. parent lock itd.).

V glavnem, Elta dela samo na pol. Če kaj kupujete novega, jo pozabite. Iščite stroje ki imajo:
1. MTK čip
2. Vsaj 2048 Mbit memorije
3. Uradno domačo stran in support
4. Razpravo na katerem od slovanskih DivX forumov

Mogoče Amstrad 3025DX, ki je nov model, ampak na žalost se ga dobi samo v Italiji.

To je to!

CaqKa ::

lex in kateri so playerji ki ustrezajo zgornjim pogojem?

e-marko ::

Ja, bi kar znalo tole držati (upam, da ne vse :D )
Oni tip na eltinem supportu pa je res totalen debil. Jaz sem jim pisal pa res ne nameravajo več izdajati popravkov...

Nič, malo še bom potrpel s to elto, nato pa raskiram tistih 100 evrov (več ne dam!) in ko bo kakšen soliden player...:\

Mogoče se bi dalo nadgraditi pomnilnik z menjavo čipa?

LP
...somebody, somewhere...

LexLuthor ::

Npr. 4tune MP-151, ne vem, kako je z Amstradom 3025dx, v glavnem več ali manj vsi novi modeli, ki prihajajo.

PikoVitek66 ::

A je kšna verjetnost da bo elta8883a kdaj mela podnapise centrirane?

-myha- ::

Jst mam elto 8882 in mi jo je ratal usposobt in zadeva deluje presenetljivo zadovoljivo...
Sm nalozu kr uradni firmware od Elte -> podnapisi so veliki in sredinsko poravnani (mam mal vecji tv zato so mogoce veliki subsi), nic jih ne poreze, nimajo sicer obrobe sam nic ne moti ker so dovolj veliki - sam cszjev ni, zato si posnamem subse s cszji in je vse ok. Bere pa sam srte, sube mi je sicer tud ze prebral sam ga mal zategne pa zaostajajo, tko da niso ql...
Drgac sm pa kr zadovoljen, zadeva dela zelo zadovoljivo!

lp, Miha

Jago ::

mihec :)
Ti imas star model 8882 in tam izgledajo podnapisi lepo, na sredini, veliki...

Ce bi rad imel slovenske znake kojci na to stran.

http://sigma-players.nd.e-wro.pl/ oziroma
http://sigma-players.nd.e-wro.pl/firmwa...

poljska modifikacija za nase znake. Pa ne bos vec rabil v czs...

borisg ::

Danes sem nabavil ELTO 8883A in ugotovil da mi bere samo original dvd-je,noče mi pa brati vse ostale formate ( mp3 audio divx...) Probal sem celo updejtati predvajalnik z novim firmwarom ampak mi tudi tega ne bere..Ali je imel še kdo takšen problem?
Hvala za odgovor!!!

Stepni Volk ::

Tvoje vprašanje je bilo dogovorjeno. Preberi to temo foruma.:8)

PikoVitek66 ::

A se še kdo ubada z kakšnimi novejšimi FW za 8883A model? Da bi recimo podnapisi pri DivX podpirali več kot 60 znakov? Ker šžč imam, le omejitev na 60 znakov me moti.
TNX
adijo pamet

slokii ::

šumnike že, kaj pa velikost in PORAVNAVA?
hvala in lp

CortoMaltese ::

Pozdravljeni!

Imam problem, ki ga na forumu še nisem zasledil. Namreč, moja Elta 8883A sicer predvaja dvd-je vseh regij (čeprav piše, da je za regijo2), vendar so filmi iz regije1 ČRNO/BELI. Če ve kdo za rešitev (oz. če ve, kako odkleniti regijsko zaščito), bi mu bil močno hvaležen. :)

BTW, a tisti upgrade s šumniki deluje normalno (uradni Eltin upgrade sem si inštaliral, pri tem neuradnem pa malo cvikam)?

CaqKa ::

corto maltese poigraj se z ntsc/pal nastavitvami playerja.

K0K0 ::

Živjo
Kolega si je kupu elto 8883 mpeg4 sedaj pa ne more dostopat do menijev ker so ti zaklenjeni s kodo. Zdej pa me zanima če je to že originalno tko in je koda npr: 1234 (al pa kej podobnga) al je to kodo moral nekdo nastavit (kak prodajalec mogoče), ker komponenta je nova iz trgovine.

lp
Matej

CaqKa ::

če v navodilih nič o tem ne piše.. potem bi bilo pametno komponentno nest v trgovino in povprašat kaj so mu to prodali :)
malo smešno je to da bi bili meniji zaklenjeni
««
«
1 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[DivXviD] komponente - splošna vprašanja in primerjave (strani: 1 2 3 442 43 44 45 )

Oddelek: Zvok in slika
2209321416 (46760) cryptozaver
»

[DivXviD] P.Y.P.S. FirmWare (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Zvok in slika
35870574 (18393) koks2005
»

[divXvid] Amstrad predvajalniki (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
15922123 (9932) timzl
»

[DivXviD] DirectSub urejevalnik podnapisov - podpora za Mediatek divx playerje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
14525806 (13141) podtalje

[DivXviD] Kateri Divx predvajalnik?

Oddelek: Zvok in slika
1531226 (14479) Stepni Volk

Več podobnih tem