» »

[DivXviD] komponente - splošna vprašanja in primerjave

[DivXviD] komponente - splošna vprašanja in primerjave

««
28 / 45
»»

OmaDesala ::

Nov FW za Yamado 6600:

Download firmware revision 05.00.03.05 beta ( with subtitle selection mode in the setup )

"Normal" does support the following languages:

English=Albanian=Brazilian=Canadian=Catalan=Danish=Dutch=Faeroese
=Finnish=French=Galician=German=Icelandic=Italian=Norwegian=
Portuguese=Spanish=Swedish

"Eastern-Europe" does support:

Polish=Croatian=Czech=Hungarian=Romanian=Slovak=Slovene


Changes: extended subtitles support (SRT, only ASCII, name must be the same as
the movie file name ) for various languages with MPEG4, "Zoom"/"Time" symbol fade out.


dl tukaj

Runnagain ::

Odlična novica, uradni za Yamado, verjetno sledijo tudi za ELTO?
Je že kdo preizkusil nov FW?? Kaj sprememb v podnapisih?? Velikost, senca, omejitev 37 znakov na vrstico?


BTW folk, a si kdo lasti player DAEWOO DVX-4021??

Pomoje je podoben kot ELTA (torej ima MEDIATEK čip), vendar nisem siguren??

Ima kdo kaj več informacij??

Naj bi podpiral podnapise, vendar zaenkrat brez šumnikov.

Lp, Runnagain!!

Zgodovina sprememb…

podtalje ::

Nov firmware za Yamado poleg podnapisov ne prinaša nič novega.

uros25 ::

NUJNO NA POMOČ!!!:O :O

Sem bratrancu zapeku nov (tist češki ne ta zadnji oficjalni) firmware za Yamado 6600 in kolikor mi je povedal kaj se mu je zgodilo, mislim da je uniču player…. Ja ni sledil navodilom k sem mu jih dal….;(

Torej… potek dogodka:

1. Prižgal player dal not Cd in zagnal nadgradnjo
2. Na zaslonu so se mu napisali 4 koraki in player je »izvrgel« CD
3. Nato ga je player avtomatsko »popapcal CD« in ga zagnal… na ekranu je izginil meni od Yamade in bratranec je pritisnil EJECT (mislil je da je kaj narobe ker je izginil meni od Yamade), tako da je player ponovno izvrgel CD… nato pa se je izključil in se ga ne da več prižgat…

TOREJ, ali je res, da kolikor jaz to vidim je ravno v trenutku nadgradnje prekinil postopek in uničil player??? ALI PA SE DA ZADEVO ŠE KAKO REŠIT??

HELP,HELP,HELP……


Lp,
Uroš

edogr ::

Reši se ga tako, da ga neseš nazaj v trgovino in račeš da je delal kako uro, potem pa crknil.:\ Saj ta nova elektronika je itak prepoceni in zato se kar sama kvari.:( Seveda zahtevaj drugega!:D

Jago ::

Elta ze ima ta firmware, ki ga je sedaj lansirala Yamada. Pa kaj kdo sploh pogleda par postov nazaj? :) Se je ze pisalo kako se zapecejo podnapisi, da se da preklapljati med njimi.

Se vedno pa je to beta2 firmware.

France ::

Kupil včeraj Philips 720.
Špila res vse razen avi-jev, posnetih z mojim digitalnim fotoaparatom. Zakaj?
Podnapisi:
- nisem še uspel ugotoviti, zakaj nekatere vrti avtomatsko - no questions asked, drugih pa ti sploh ne pokaže kot možno izbiro (vse .sub).
- tisti, ki jih vrti, imajo od naših znakov š
- zakaj je prvi znak v vrstici podnapisa pred pravim tekstom vedno "n"??

V glavnem, zadeva z podnapisi je precej drugačna od philipsovih navodil linkanih par strani nazaj.

Prikazovanje slik (jpg) je po moje malo nerodno rešeno. Preview vidiš v traku na desni. Ni opcije, da bi ti jih nametal po celem ekranu in bi se šetal med njimi.

Nima opcije volume up/down (samo mute), kar pomeni, da rabiš samo zato še enega daljinca. A tega tudi ostali nimajo? Čudno mi je, glede na to, da očitno obdeluje izhodni zvok (ima prednastavljene filtre in "nočni zvok")

Progresive scan:
Kot piše phiips v navodilih, stvar ni tako simpl. Pravi, da rabiš TV, ki ga podpira (Ne obrazlaga, kako to ugotoviš. Glede na opis funkcije bi sklepal, da je to 100 Hz TV) in da zadeva dela le, če sta mašini povezani preko component video priključkov (ne SCART).
Moj TV ima 100 Hz, nima pa tega priključka. Sem vseeno probal vključit in zadeva, kljub 3x warningu, da bo šlo, če kaj ni dobro povezano, vse v kurac (z možnim recoverjem), ni crknila. Slika je blinknila in signalna lučka se je prižgala, razlike pa na hitro nisem opazil.

tai ::

@uros25

Učini to što je edogr rekao, odnesi u dućan i pravi se glup, najvjerojatnije će ti zamijeniti ko i meni Amstrada
nakon pogresnog flasha, samo ne spominji nikakvo flashanje, nego crko je sam od sebe.
Po mom mišljenju imaš zapravo i sreću jer da si uspio flashat pojavio bi ti se logo od elte na ekranu,
nijedna tipka naprijed na masci ne bi radila i da niti jedna na daljinskom ne bi radila (cito ja na drugim
forumima o tome), i jos gore ne možeš ga odnjeti u dućan i praviti se glup kad ga oni upale da ti
ništa o tome neznaš kad on čim se upali piše elta.

Kužiš me nikad na jamadu ne flashaj eltin, amstradov ili irradixov firmware jer jamada i ova tri nisu
isti ni izgledom niti još nekim stvarima (drukčiji daljinski recimo koji šalje druge frekvencije)
dok se između ovih trojce bez problema može flashati tuđi, recimo na mom amstradu je eltin firmware
koji ni počemu ne bi bio bolji nego original amstadov da čehi nisu dodali kvačice na slovima.

gibson ::

sergejp: kje pa se vklopi oz. izklopi progresive scan, ker sem isakl po menijih in nisem našel?

Trenutno nimam možnosti pogledat. Mislim pa, da se ga da vklopit v setup, podmeni video obicija interlace/progresive scan. Poleg tega obstaja na daljincu tudi tipka. Mislim, da se nahaja nad tipko stop (ki je na modri podlagi) in sicer druga od desne proti levi (prva je menda "reset").

CaqKa: abc in na čem si testiral da je bila tako opazna razlika v kvaliteti slike?

Razlika v kvaliteti slike obstaja, vendar pa ni zelo opazna (še zlasti ne na original DVD-jih). Poiskusi predvajati katerega od bolj stisnjenih divx-ov, ki so nekoliko slabše kvalitete in preklapljaj med obcijo interlace/progresive scan (trenutno izbrana obcija se izpiše na ekranu). Pri obciji progresive scan sem dobil enak občutek, kot da bi na PC monitorju povečal resolucijo slike. Po moje je to kakašna obtična finta.

Ni odveč spomniti tudi na opozorilo v eltinih navodilih, da naj se preklop na progresive scan izvede le, če TV to podpira. Moj TV je preizkus prestal.

LP

volga ::

Imam novi FW za Yamado6600, jasno mi je, da moram zapeči bin file, ampak sedaj vprašanje - imam dva ista bin fila in ne vem ali je treba speči oba na CD ali samo enega od teh in če samo enega, zakaj sta dva?

CaqKa ::

france: nebi bilo slabo če bi nam povedal kaki digitalni fotoaparat imaš in v katerem formatu zapisuje.
nevem zakaj bi hotel volume štelat na playerju, če pa se volume štela na tvju? od playerja do tvja se namreč prenese zvok z konstanto jakostjo. in to vsepovsod kjer so take neojačane povezave.

sergejp ::

pa kaj prinaša v bistvu ta novi FW od Yamade?

Omogoča preklapljanje med normal in eastern europe, torej to pomeni da so v uradnem popravku omogočeni naši šumniki?

France ::

CaqKa:
Imam samsungovega digitalca (2Mb pik, pozabil oznako), ki zapisuje filmček v avi file. Win media player ga zlahka predvaja, philips 720 pa pokaže za nekaj sekund temen ekran in se vrne v meni. Don't like it.

Volume se res štela na TV, a bi bilo še enostavneje, da bi imel tudi DVD tako funkcijo. Potem ne bi rabil za vsako figo dveh daljincev. Oziroma treh, ker, ko gre zares, vržem zvok preko audio komponente, ki je pa, glej ga zlomka, spet philips.
(pri videu nimam takih "problemov", ker sta oba s TV panasonica. Ta pa ima dobro foro z daljinci, saj se glavne funkcije pojavljajo na obeh in je v bistvu vseeno, katerega zagrabiš).

podtalje ::

@volga: imaš dva RAZLIČNA file-a. Eden je 6600 drugi pa mislim da je 6100.

Potrebuješ samo 6600 file, lahko pa zapečeš oba, ker je isto v firmwaru zapisano, kateri file naj vzame.

runningman ::

a mislis da bo v naslednjem firmware odpravljena tezava s Š in Ž ?

Ali res bere .txt. podnapise z zadnjim firmware?

PARDON, govorim o PHILIPS DVP 630 modelu

Kateri format podnpisov je najmanj problematicen?

Zgodovina sprememb…

Jimmy ::

No, koncno sem nabavil Elto 8883 zal je verzija A. [:(]
Lahko strnem prve vtise:
- stvar predvaja vseeeee [:D] ,
- na daljincu je razporeditev tipk precej cudna, no mogpce se bom pa navadil

Sedam me pa zanima nekaj stvari.
1) Kaksna je razlika med 8883 in 8883A?
2) S katero verzijo Ceskega firmvera naj updatam, poudarjam da je verzija 8883A?

kjask ::

runningman:

Šumniki bodo delovali v enem od prihodnjih firmwarejev... kdaj bo to, je pa vprašanje :(

Zanimivo je, da imajo z naborom težave tudi Francozi (spremljam en francoski forum o DVP630...) - tam se zanimivo pojavlja č namesto a s krativcem ali nekaj podobnega...
pa namesto nekega drugega znaka kar grabljice (š v cirilici npr.)

So pa ti Francozi (eden od njih) na telefonski zvezi s Philipsovim supportom...
med drugim so okoli 10.5. obljubili nov firmware v cca treh tednih... in je res prišel na plano 31.5. ...

DVP630 je pa kar dobro prodajan model na Češkem, tako da je tudi tam veliko interesentov za šumnike...;)

Jago ::

Jimmy:

1) Kaksna je razlika med 8883 in 8883A?

Razlika je v flash romu.

2) S katero verzijo Ceskega firmvera naj updatam, poudarjam da je verzija 8883A.

Ne ponuja tvoje vprasanje kar odgovora? :) Torej z verzijo za 8883A.

Jimmy ::

Jago: hvala za odgovore

1) Ali si lahko malo bolj specificen.
Kateri je boljsi in zakaj?

2) Tam imas dve moznosti za oba playerja, in ker ne znam Cesko ne vem kaksna je razlika.
Zanimalo me je ali je ze kdo updejtal, s katerim in ce deluje.
Je pa vprasanje malo nerodno postavljeno. :\

Tugo ::

model, če rabiš firmware za 8883A, potem vzameš firmware za 8883A.

vprašanje je postavu zelo dobro :)

8883A ima manjši flash in zato velikost firmwarea od 8883 ne boš notr zbasu. razn, če boš dal prej firmware v zmrzovalnik, da se skrči, ker ga bo zebl, pol ga pa hitr zapečeš notr.

lp, T.

RobertBo ::

PHILIPS 720 SA

V forumu berem, da vam na tej komponenti podnapisi delujeo, meni osebno pa ne oz. jih ne znam nastavit oz. aktivirat.

Vem, da jih je pri modelu 737 in 630 potrebno v root-u aktivirat in jih pomen prikazuje. Pri mojem modelu jih niti ne prikaže.

Kdor ima model 720 SA in zna vključit podnapise naj mi prosim odgovori.

Ali mora biti ime podnapisov enako imenu filma in katere končnice podnapisov vse vam podpira. Sam sem probal .sub .srt

Hvala :(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RobertBo ()

edo ::

Imam KISS DP-1000 in zastavlja se mi manjša uganka. Pri filmih divx se zvok predvaja samo prek scart vtičnice neposredno na televizor, prek optičnega kabla do avdio-video receiverja pa ne. Vse skupaj imam pravilno napeljano, saj pri XVID filmih nimam težav, celo brezhibno dekodira AC3 filme. Gre morda za napako playerja, firmwara ali preprosto nima pravega kodeka. Upgradal sem na češki KiSS DP-1000 Firmware 2.8.3-A1, vse druge funkcije pa mi delajo brezhibno. Pri zvoku tudi mp3, navadni CD, filmi DVD ...

joze ::

Jaz pa tudi resno razmišljam o nakupu tega kompleta s predvajalnikom yamada 6600(odločil sem se po treh urah prebiranja te teme), zanima pa me, ali je možno tele zvočnike ki pridejo zraven priključiti na PC.
Ali zdaj delalo tudi vsi šumniki z novim firmwaerom?

WildTHink ::

@edo: Si pogledal kako imaš naštimano v avdio setupu?
Online navodilo za DP-1000 link.
Stran 4 in 5. Predlagam ti, da ponovno poženeš quick setup in si izbereš digitalni audio izhod.
So... are you red or blue?

France ::

RobertBo - Philips 720:

Očitno je to prvi divx player, ki mu podnapisi delujejo "iz škatle" a stvar še zdaleč ni brezhibna.

Očitno mora podnapis imeti enako ime kot film in biti v istem direktoriju (vsaj mislim). Potem ga zažene brez vprašanja, lahko ga pa izklopiš. V navodilih seveda o tem ne piše nič.

Deluje srt in sub, za ostalo ne vem. Prikazuje š, zato sem č, ž search/replace. Prva črka v prvivrstici je vedno "n" - pojma nimam zakaj, v drugi vrstici pa vedno poje prvo črko. Podnapise razmeče, kot mu paše, pogosto tudi kaj zgine.

NiggerBob ::

danes mi je prišel v roke prospekt od BigBanga in noter Elta 8883 za ceno 29.990 Sit. Prelepo, da bi bilo res....... dejansko gre za 8883A, ki je okleščena verzija modela 8883. Torej gre za čisto zavajanje potrošnika, ker v prospektu ni ne duha in sluha o "A" oznaki ;((
"Hrabri umrejo samo enkrat, strahopetci umirajo tisočkrat"

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NiggerBob ()

Jago ::

Nigger:

Elta 8883A ni oklescena verzija 8883 modela, razlika je le v flashu, saj smo ze pisali. Revizija modela pač, ker očitno starega flash roma ne vgrajujejo več.

Tu pogledas, da je razlika le v tem čipu.

http://www.8883.mth.pl/

pint ::

Namestil sem najnovejši firmware za Yamado 6600. Sedaj mi barve na vseh filmih (DVD, DIVX, VCD) vlečejo nekako na rumeno. Je to problema novega firmware-a?

Verjetno ni kake nevarnosti, če nazaj namestim verzijo 2?

sergejp ::

ni nevarnosti

LexLuthor ::

A kdo mogoče ve, zakaj se na Amstradu (po mojem enako velja tudi za Elto in Yamado) pri filmih z oznako Dolby D ne sliši določenih delov zvoka, če imam izklopljen downnmix? Pri meni se slišijo samo glasba in zvočni efekti, govora igralcev pa ne. Če downmix preklopim na virtual surround ali stereo pa je v redu (res pa na račun prostorskega zvoka). V čem je finta?

France ::

Administrator, mislim, da bi bilo smiselno pustiti odprtje tem tem po glavnih mašinah, splošno pa naj ostane tukaj.
Iz tele zmešnjave, ko se več ne ve, kdo piše komu in o kateri mašini, se več ne znajdem.

CaqKa ::

vprašaj kaj bi rad zvedel pa ti bodo povedali.

bubi ::

Kupil sem ELTO 8883A. Zaenkrat predvaja vse OK razen filmov (primer: Last Samurai) ki so v kombinaciji XVID in zvok AC3. Podnapiseprikažem s tipkama step in play, a je težava pri zvoku. Glasba in efekti (npr. pok puške) se slišijo, glasovi igralcev pa ne????? A mi prosim lahko kdo razloži zakaj je temu tako?

joze ::

Administrator, mislim, da bi bilo smiselno pustiti odprtje tem tem po glavnih mašinah, splošno pa naj ostane tukaj.

Se popolnoma strinjam, zadnjič sem porabil tri ure, da sem se prebil skozi celo temo, potem pa sem ugotovil, da nisem zvedel tistega, kar sem želel, ko sem postavil vprašanje, se je takoj pojavilo 10 postov, ki so odgovarjali nekomu drugemu.

France ::

Saj sam vidiš, da je zmešnjava. Človek izgubi voljo, da bi se prebijal čez 20 strani postov in iskal tisto, kar se tiče njegove mašine. Pa stvari se zato milijonkrat ponovijo..

Philips 720:

Da me ne bo kdo naskočil, pogledal sem samo tri divx filme, ostalo samo probal, če dela.

- Podnapisi kar naenkrat mrknejo. Če film prevrtiš od začetka, delajo do naslednjega mrka. Ali gre na strani xxx omenjeno težavo AC3 + Xvid?
- prva črka v prvi vrsti podnapisa je dodan "n" ali "i", v drugi vrsti obvezno manjka prva črka.
Zakaj. Kako odpraviti vrinjeno črko.
- podnapisi so enkrat centrirani, drugič levo. Verjetno gre za SRT/SUB problem, omenjen nekje zadaj?
- dvd filmček, zapečen DVD-R rahlo šteka - se ustavlja in skoči. Zvok je v redu. Ga muči DVD-R?
- daljši podnapisi so rezani. Na koliko znakov?

CaqKa ::

Ustvarite si teme do posameznih FIRM glavnih predvajalnikov.. ne predvajalnikov ampak firm predvajalnikov..
torej teme recimo:

  • Elta divx player

  • yamada divx player

  • philips divx player



in NE elta 8883!
za ostale firme pa se bomo tukaj dalje menli
ko boste naredli teme bom jih polinkal na prvi strani te teme.

krneki ::

Jaz sem danes naročil Pioneer DV-575. Glavno mi je da ima vse v enem DVD/SACD/DVD-A, divx pa je še dodaten bonus. Bom že kaj povedal, ko pride ampak pomoje je podobno kot z drugimi playerji, ki imajo not 1389 EE.

LexLuthor ::

Ne strinjam se z ločenimi temami, ker praviloma (vsaj za mašine na MTK čipu) velja določena stvar za vse mašine hkrati, torej si lahko lastniki Elte, Yamade in Amstrada veliko pomagajo. Če to razdrobimo, potem je vse brez veze. Mogoče bi ločili teme edinole po čipu, na katerem bazira strojček?

CaqKa ::

najprej se med sabo stepite pol pa mi povejte kak hočete teme :)
jaz bom zaenkrat toleriral po firmah...

zile ::

krneki: a ta pioneer nime podpore za xvid ? Ko dobiš, poročaj. 8-) Pa še cena. Vidim da je okoli 225-250€. Je to res ?

Tugo ::

sej ta tema bi lahko ostala za primerjanje med sabo. za nasvet glede določenega modela, pomoč pri nekem določenem modelu ali pa karkoli za točno določen model ali firmo pa naj gre pod proizvajalca.
stvar rešena :)

lp, T.

Jago ::

Tu sta mi dva znanca omenila, da sta upgrejdala češki firmware na elti 8883A in da jima je potem izginil logo elta, tak da je zdaj samo modro ozadje.

Ima kdo podobno izkusnjo?

Na modeli 8883, ki ga imam logo ostane. Vem pa da je zunaj orodje, da spremenis logo MTKtools, so morda to naredili pri verziji A?

DonCero ::

imam philipsa 720SA

torej, niti en film se ni stekal, z dvd-r nima nobenih problemov, morda je tvoj samo slabo posnet ali pa je medij kaki bolj levi. Sam uporabljam CREATION dvd-r medije iz bofa, 270 sit komad, super dela vse brez problema.

z divx podnapisi pa se nisem prevec ubadal, probal samo en film in je delalo brez problema. Ne se sekirat, z naslednjim firmwarom bo vse lepo in prav.

philips rula !

CaqKa ::

če delate nove teme o divx predvajalnikih.. prosim dodajte link do te strani.. pa do morebitnega fwja.

romario ::

ve kdo mogoče zakaj elta pri xvid filmih z AC3 audio codecom po nekaj minutah izginejo in se jih ne da nazaj prikazat?

Pri filmih z navadnim stereo soudom teh problmemov ni, lahko prosto previjam naprej - nazaj, podnapisi ostajajo.

romario ::

pozabil sem pripisat, da podnapisi izginejo

krneki ::

zile:
Iste funkcije bi moral imeti kot jih ima Philips 720 + predvaja DVD-A. Cena je pa 175EUR+postnina. Baje jih dobijo v JAE v začetku julija za 50.000 SIT

podtalje ::

@romario: Podnapisi izginejo zaradi buggy firmware-a.

Na Yamadi jih lahko dobiš nazaj, če pritisneš Slow tipko.

M_ ::

A mogoce kdo ve kje prodajajo komponento NEUSTON in kaksna je cena, in ce se jo splaca kupit?

LP

nAVID ::

Splačalo se ga je kupit, ko so ga še delal, potem je bil iz nepojasnjenih razlogov ukinjen... (je bil predober :D ), tko da dvomim, da bo še kje na zalogi. Uvozni zastopnik je bil Avtera, če se ne motim....
nAVID do konca....
««
28 / 45
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[divXvid] Elta predvajalniki (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Zvok in slika
54858070 (14171) darexx
»

Kateri DVD + Divx predvajalnik do 15K SIT? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
14724769 (9383) bizi72
»

[DivXviD] Firmware za predvajalnik (peka in uporaba)

Oddelek: Zvok in slika
1524658 (5156) JanezC
»

[divXvid] Amstrad predvajalniki (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
15922628 (10437) timzl

[DivXviD] Kateri Divx predvajalnik?

Oddelek: Zvok in slika
1531412 (14665) Stepni Volk

Več podobnih tem