» »

[DivXviD] komponente - splošna vprašanja in primerjave

[DivXviD] komponente - splošna vprašanja in primerjave

««
29 / 45
»»

zile ::

krneki: nekaj informacij o playerju
Vidim da uporablja Mediatek 1389EE čip. Mogoče kakšen link do primerjave mediatek čipov. Vsekakor dobra komponenta...

Jimmy ::

bubi:
Imel sem podoben problem. Izklopil sem eno nastavitev v nastavitvah zvoka - ne vem vec tocno. Mislim da je bila druga nastavitev v analog audio ali nekaj takega. Daj se malo igrat v analognih nastavitvah zvoka.

Ali ti delajo vsi tipi podnapisov (sub in srt)?

volga ::

Vprašanje - če novi firmware (yamada 6600) s kratico .bin preimenujem v .iso in spečem ali bo delalo ali moram storiti kaj druga, saj omenjeni .bin file nima .cue fila?

Kako naj spečem ta firmware?

THX

CaqKa ::

jao.. pa zakaj bi vsi tote bine pekli kot image.. daj zapeči tale bin kot obični data fajl na cd. pa cd moraš zaključit kolikor sem iz prejšnih odgovorov razbral!

Jago ::

odgovor je se bolj preprost:

Pri vsakem firmwareu so navodila (celo slike). Ce si pismen ne bo tezav. Ce bos pa delal po svoje pa tudi prav.

bubi ::

Jimmy:
Hvala za nasvet, bom poskusil. Kar se pa podnapisov tiče pa mi je ELTA 8883A dosedaj predvajala vse, ki so bili tipa .srt. Zapečem si naslednje datoteke:
- imefilma.avi
- imefilma.srt (originalni slovenski, levo poravnani in neobrezani)
- imefilma.en.srt (centrirani slovenski podnapisi s podtaljevim programom)
- imefilma.sub (če bi posojal nekomu, ki ima yamado)

romario ::

opasn si bubi

marduk ::

Evo linkov za seznam predvajalnikov za MT 1389 čipom,
ter še cel kup uporabnih informacij

http://www.zewan.com/1389/modeles.htm

http://www.8883.mth.pl/


;)

pint ::

Zadnjič sem napisal:

Namestil sem najnovejši firmware za Yamado 6600. Sedaj mi barve na vseh filmih (DVD, DIVX, VCD) vlečejo nekako na rumeno. Je to problema novega firmware-a?
Verjetno ni kake nevarnosti, če nazaj namestim verzijo 2?


No na verzije 2 mi ni hotelo več "upgrejdati", ko sem še 1x z verzijo 3 je slika še bolj rumena (vsaj zdi se mi?) Ima kdo kakšno idejo, ali je najbolje da nesem nazaj...

Tugo ::

si probal na kakšnem drugem TVju?
drugače pa bi bilo fino, če bi imel kakšnega kolega, ki bi probal na vseh istih komponentah, le drug player. drugače pa kar nesi nazaj in povej kaj je problem. sej lahko tam tudi probaš in boš mogoče našel problem. bodi prijazen in povej jim kaj je narobe s sliko (da vleče na rumeno) in jih vprašaj kaj narest.

lp, T.

pint ::

No sedaj sem rešil problem (čeprav samo na pol). Ratalo mi je updatat s firmwarom V2 (sem moral nov cd zapečt) in sedaj so barve zopet v redu. Me pa vseeno zanima zakaj imam rumeno pri novem. Kaj drugi nimate teh problemov? Bom res mogoče poizkusil priklopit komponento na drug TV, čeprav ne vem, če je to problem... Če na novejših firmwarih ne bo OK, bom pa nesel nazaj, ima da dela.

Tugo ::

nov CD zapečt?!?!
a si vse firmware dajal na isti CD?!
zdej, ko si rešil, da ti z V2 dela, probaj enako še z V3!

lp, T.

joze ::

Pri meni vse dela normalno, je pa bil predvčerajšnjim naložen nov beta 3 firmware na uradni strani, ki odpravlja nekatere težave, poizkusi in poročaj.

pint ::

tugo, 1 fw 1 cd seveda. Ampak je bilo s starim očitno nekaj narobe. Sem poizkusil ponovno fw v3 ampak je isti šmorn.

joze, kje si pa zasledil, da je verzija popravljena? Na yamada.de ni videti nobenega dodatnega komentarja.

Tugo ::

v3 je nov. notr je dummy file in odpakiran je velik 27M. prej sta bila samo 2 firmwarea. za 6600 in 6100 (nisem sigurn kater model je bil drugi :)

lp, T.

nosferatu666 ::

Jaz pa mislim, da bom vrnil Yamado 6600 nazaj v trgovino in zahteval vračilo denarja na osnovi zavajajočega oglaševanja.
Zakaj?
Ker ne podpira .ogg in divx podnapisov (fw beta3 le delno, ampak neuporabno, ne duha ne sluha o kompletni, tazaresni podpori).

Torej, Yamada - bljak, neresni so. ;((

PhotoBlaz ::

Cak ce sm te prav razumel, Yamada 6600 ne podpira podnapisov ce imas film v DivX-u? se pravi podpira samo podnapise ce mas film v normalnem DVD formatu?
Je to res? K ce je tko, pa res ni vredn nicesar!
Hitr povejte, da ne bom su rpej kupt ;)) Sem ravno nameraval danes!!! :\

OmaDesala ::

Yamada podpira podnapise, le ti morajo biti enakega imena kot film s koncnico .srt (SubRip). Dolzina filma in podnapisov brez koncnice mora biti krajsa kot 43 zankov (43.3 format). Zadnji FW bi naj (pravim bi naj ker sam se nisem poskusil) imel podporo sumnikov. So pa zato drugi poskusili in dela podpora.

BTW: A Elta pa podpira ogg (ogm)?

pivmik ::

Eno je OGG glasbena datoteka.
Drugo je OGG zvok v filmski datoteki.
Tretje je OGM "container", format s katerim zapakiramo avdio in video(podobno kot AVI ali Matroska MKV)

Samo toliko za info.
LP, Gregor GRE^

matias ::

Ja, zadnji Yamadin (6600) firmware podpira šumnike (v meniju si izbereš slovenski jezik za podnapise), vendar ima nekaj bugov. Meni recimo 2x dlje load-a cd-je, kot jih je prej, zato sem ga odstranil in za slo podnapise uporabljam češkega, ki pa dela super.

Pa še to: ne vem, kdo potrebuje ravno tistih 43 znakov oziroma mu to ni dovolj... Pa kaj vse bi pa še radi napisali v naslov? :) :D heh
He who thinks he knows, knows nothing.
He who knows, says nothing.

iration ::

> Pa kaj vse bi pa še radi napisali v naslov?

Mogoče "Don't Be a Menace to South Central While Drinking Your Juice in the Hood (1996) DVD-Rip XviD CD1.avi" ? :)
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

CaqKa ::

kak dolgo vam na posameznem playerju traja od trenutka ko v meniju stisnete play za določen film do takrat da ga začne predvajat? pri meni namreč traja tudi po 10 sekund.

LexLuthor ::

@ CaqKa:
Imam Amstrad 3016dx. Včasih morda malo dlje traja da prebere nosilec, film pa navadno približno tako hitro strata kot na PC-ju v BS playerju.

@ Pint:
Mogoče ti pa FW malo prenastavi nastavitve. Poslusi sliko popraviti v video setupu. V kakšen mode ti FW postavi sliko: PAL ali NTSC ali kaj tretjega? Preveri tudi to, morda je tu finta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: LexLuthor ()

dr_multi ::

Ojla!

A mi lahko poveste kaj od philipsa lx3900 (domači kino z divx).
Zanima me predvsem na katerem čipu je, če je komu uspelo odkrit.
Pa tudi ostalo (kako je s predvajanjem, podnapisi - a delajo, pa kakšne imena je treba dat)...
Upam da kdo ma kako informacijo.
Hvala!
Lp!

Jago ::

Za Philipsa lx3900 je tu nekaj podatkov:

http://www.videohelp.com/dvdplayers.php...

tudi o podnapisih, ki prehitevajo. Bi pa rekel glede na funkcije in anomalije pri podnapisih, da je na chipu MT 1389EE, isto kot 720SA model.

anubisas ::

a obstaja kšn programček k naprimer podnapise k majo končnico .txt pretvor v .sub al pa .srt

ker jest mam tud yamado pa sm tud naložu ta nov firmware ampak me podnapisi še zmer ****** pr divx filmih

pivmik ::

podnapisi *.TXT so MicroDVD podnapisi, enako kot *.SUB, tako da lahko samo preimenuješ *.TXT v *.SUB. To je en in isti format, le da nekateri kekci pač poimenujejo *.TXT, da lahko odpirajo v Notepadu.
LP, Gregor GRE^

anubisas ::

a u .srt lahko tud sam preimenuješ

e-marko ::

Kolikor vem, ne.

SUB uporablja sličice (frame), SRT pa čas v filmu. Tako nekako...

Uporabi SubResync ali kaj podobnega za pretvorbo.

LP
E-marko
...somebody, somewhere...

anubisas ::

a mi da kdo link (lepo prosim) do najnovejšega firmware-a za yamado dvx 6600

thx

podtalje ::

Zadnji Firmware za Yamada 6600 iz 21.6.2004.

Obvezno ga naložite tudi tisti, ki ste zdownloadali prvo beta3 verzijo in imate probleme s prepoznavanjem CDjev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: podtalje ()

Gogo ::

A tale zadnji softwer za Yamado dela bolje kot češki home-made?
Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

anubisas ::

naložu sm tale firmware. dubu program za pretvarjenje podnapisov. zapeku u nerotu lepo taxi.avi pa taxi.srt. u računalnik dela. ga dam u dvd pa pokaže sam taxi.avi o podnapisih pa nula. prosm če veste kej mi pomagajte.

podtalje ::

Datoteka s podnapisom se ne vidi v meniju, apmak se samodejno prikaže pri filmu.
Ko predvajaš film, preveri s tipko Subtitles, če lahko vklapljaš in izklapljaš podnapise.

Kakšnih velikih razlik, glede na češki firmware ni, tako da lahko počakaš z nadgradnjo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: podtalje ()

anubisas ::

pa sej jih pol tud u filmu ni pa pr dvdjih mi lepo delajo sam pr divx pa nočjo. pa ta firmware tm k zberš language za mpeg4 men pokaže sam normal pa east-europe ne vem ke mate vi slovenijo

spitavc ::

meni prikazuje podnapise na izbiro pa imam prav tako east europe.

podtalje ::

Eastern Europe pomeni, da ima podporo za č,ž,š, in sem spada tudi Slovenija.

Za podnapise ni dovolj, da imajo končnico .SRT, ampak morajo biti tudi v ustreznem formatu - SubRip.
Vse o Yamadi lahko zveš na My-Yamada.

anubisas ::

spitavc kaj si naredu da ti dela

spitavc ::

S programom subtitle workshop sem zamenjal vrsto podnapisov v srt, dal obema fajloma isto ime in spekel cd.Dela brez težav v prvem poskusu(za kakšna večja testiranja še nisem imel časa)

anubisas ::

spitavc sam še ena stvar a ti podnapise pokaže v meniju

anubisas ::

:D ej spitavc dela super tnx dobiš za en pir

anubisas ::

aja še neki kako se nardi da so podnapisi na sredin ne na levi a morš to u subtitle workshopu al na dvdju pa kako

prismo ::

Nov FW naredi:))

Gabro ::

Nameravam v prihodnje kupiti DVD player pa me zanima kako se kaj obnese Philips DVP720SA, zanima me predvsem branje pečenih DVDjev, mp3 DVD, Divx na DVD. V bistvu ga ne kupujem zaradi divx podpore, ker mi to niti ni tako interesantno.
Bolj sem se nagibal k modelu DVD728 vendar nima Super audio CD podpore in Progressive scan pri PAL&NTSC pa še probleme ima z MP3 DVD.
Rab bi najboljši DVD player (ne recorder) s takim izgledom, kot ga imata navedena dva.

Če mogoče kdo katerega prodaja naj se oglasi, cena seveda mora biti nižja kot stane novi v EU, DVD728 stane manj kot 100€, DVP720 pa dobrih 160€.

Srečno!

LexLuthor ::

Joj, kaj ko se ne bi spet odpirale teme , kako pripraviti podnapise in razne traparije, ki smo jih že stokrat obdelali. CaqKa, prosim, stori kaj v tej smeri.

@Vsi: preberite si starejše poste, da se boste sploh znali vključiti v debato!

joze ::

Nimajo vsi štiri ure časa, da se prebijejo skozi 29 strani raznih blodenj, kjer je uporabnega itak samo tretjina.Treba je to temo zaklenit in narediti eno za vsak predvajalnik.Teme so že ustvarjene, udeležbe pa ni.

CaqKa ::

jože: nima vsak časa neko stvar že 10ič razlagat samo zato ker nekdo drug nima časa prebrat kako se nekaj naredi...

joze ::

Se povsem strinjam ampak v tej temi je šla debata vsaj v 40 različnih smeri in informacijo ki jo iščeš je hudičevo težko najti.Tukaj imamo debato o tem kaj se splača kupit s tem, da se je debata začela že krepko lani in so nekatere stvari povsem nesmiselne, potem debatiramo o nadgradnji za vsaj 5 različnih predvajalnikov, pa o podnapisih in kako se jih ustvari, pa kako so ljudje narobe nadgrajevali, pa nekdo mori, da naj si kupimo xbox, potem sploh ne veš kdo komu odgovarja.Predvajalniki pa so prišli v fazo, v kateri so resnično uporabni.Mislim da je res čas, da se tale tema zaključi.Ne vem zakaj je tako težko odpreti nove temtike.Če ima vsaka grafična kartica svojo temo in lahko tisočkrat debatiramo ali je boljši AMD ali INTEL, mislim da bi se moralo tudi na tem področju storiti nekaj na preglednosti.
NAj se v svoji temi debatira kaj se splača kupit, v svoji kako se dela ponapise......

PhotoBlaz ::

Joze te podpiram, v tej klobasi nicesar ne najdes ce nimas 5 ur casa.

laibachnsk ::

Zivijo mene zanima,ce philips dvp 630 predvaja Ac3 zvok?
Kaj se zgodi ce das film ki je na 2 cdja z Ac3 zvokom?A je popolna tisina kot na pc-ju,ce nimas AC3-ja(codec)?
Hvala za odgovor.
««
29 / 45
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[divXvid] Elta predvajalniki (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Zvok in slika
54858070 (14171) darexx
»

Kateri DVD + Divx predvajalnik do 15K SIT? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
14724769 (9383) bizi72
»

[DivXviD] Firmware za predvajalnik (peka in uporaba)

Oddelek: Zvok in slika
1524658 (5156) JanezC
»

[divXvid] Amstrad predvajalniki (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
15922627 (10436) timzl

[DivXviD] Kateri Divx predvajalnik?

Oddelek: Zvok in slika
1531412 (14665) Stepni Volk

Več podobnih tem