» »

Špekuliranje o našem obstoju in vesolju...

Špekuliranje o našem obstoju in vesolju...

«
1
2 3

kamiKaZaA ::

Že večkrat v življenju sem si postavil ta vprašanja: Kdo smo mi? Del česa smo? Zakaj smo tukaj? Kaj je naš namen (razen, da se repruduciramo in s tem ohranjamo našo vrsto)? Kaj je vesolje? Del česa? Kaj je izven njega? Kaj je namen vesolja? In teh odgovorov zagotovo ne bom dobil do konca svojega življenja.

Sem se s tem sprijaznil. In takoj, ko nanese tema na to tematiko mi postane zanimivo, kakšne vse so možne teze. Zadnje čase je @Aqua (SuperKripto) začel pisati o eni tezi. Ne trdim, da je to res kar piše @Aqua, niti da je verjetno, mi je pa vsekakor zanimivo in so me sama ušesa. Morda pa celo začnem verjeti v to in slediti tem napotkom/vibracijam...

Zavedam se, da je to res težka tematika in da na ta vprašanja ni moč odgovoriti, si bi pa želel eno debato, kako še ostali dojemate ta naš svet in čemu je vse skupaj namen. Čisto špekuliranje seveda, ker dokazat tako ali tako ne moreš ničesar. Torej bo ta tema namenjena čisti špekulaciji o našem obstoju in vesolju.

nergac ::

Sam sem že prišel do teh odgovorov.
Ampak da sem prišel do tega, sem porabil preveč svojih moči.

Zato sem predal delček znanja Aquafriend-u.

In vidim da je bilo dobro. In je še.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nergac ()

shadeX ::

Že večkrat v življenju sem si postavil ta vprašanja: Kdo smo mi? Del česa smo? Zakaj smo tukaj? Kaj je naš namen (razen, da se repruduciramo in s tem ohranjamo našo vrsto)? Kaj je vesolje? Del česa? Kaj je izven njega? Kaj je namen vesolja?


Vprašaj se kdo si ti in kaj je tvoj namen. Poišči resnico (ki je v tebi) in vsa vprašanja, ki si jih postavljaš bodo postala brezpredmetna.


In teh odgovorov zagotovo ne bom dobil do konca svojega življenja


Če iščeš tehnične odgovore, skoraj zagotovo ne.

kamiKaZaA ::

shadeX je izjavil:

Že večkrat v življenju sem si postavil ta vprašanja: Kdo smo mi? Del česa smo? Zakaj smo tukaj? Kaj je naš namen (razen, da se repruduciramo in s tem ohranjamo našo vrsto)? Kaj je vesolje? Del česa? Kaj je izven njega? Kaj je namen vesolja?


Vprašaj se kdo si ti in kaj je tvoj namen. Poišči resnico (ki je v tebi) in vsa vprašanja, ki si jih postavljaš bodo postala brezpredmetna.

To pa je zelo težko. Kot prvo, nevem zakaj sem tukaj. Vem pa, da je to kar se mi je zgodilo mali čudež ali darilo (da sem se rodil in da živim). Kot tudi vem, da me enkrat več ne bo. In težko je sedaj opisati natančo, kaj je moj namen (tukaj na Zemlji). Kor prvo je moj namen preživeti (si najti vir zaslužka za preživetje - službo), nato živeti to eno in edino življenje, ter poskušati še kaj izboljšati na tem planetu, preden ga zapustim. To je tak na kratko.

shadeX ::

Kot prvo, nevem zakaj sem tukaj


Kot rečeno, to lahko ugotoviš. Kapaciteta tvojih misli je enaka velikosti vesolja, torej praktično neskončna. Če misliš da je to vse to kar si trenutno sposoben mislit, potem živiš zelo omejeno življenje.

Vem pa, da je to kar se mi je zgodilo mali čudež ali darilo (da sem se rodil in da živim)


Lahko da res, lahko pa sploh ne, če je tvoj obstoj serija nenaključnih dejavnikov.

okoduha ::

Zelo zanimiva mi je bila scena iz filma Ex Machina, ko robotinja Ava prvič začuti sončne žarke in veter na koži. Kljub temu da je imela vse vedenje, ji to ni bilo dovolj. Želela je izkušnjo.

V knjigi Hagakure je napisano: "If by setting one's heart right every morning and evening, one is able to live as though his body were already dead, he gains freedom in the Way. His whole life will be without blame, and he will succeed in his calling." Namen si posameznik postavi sam.

Menim, da je smisel življenja zelo preprost - živeti. Izkušati, čutiti, čustvovati, misliti, delovati. V skladu s svojo resnico. Kakršna koli že je in kakor koli se že življenje obrne; če je posameznik zvest tistemu, kar verjame, in deluje v skladu s svojo Postavo, je dosegel "samoizpolnitev."

Živimo samo enkrat. Jaz, kot točno ta človek, s tem umom, s temi čustvi, s to zgodovino - samo enkrat. Ja, naj bi bila duša in reinkarnacija skozi vse stopnje bivanja in vse to, naj bo in lahko ima ono svoje plane. Meni jih nihče ni predstavil, zato je vse, kar lahko storim, da živim po svojih zmožnostih in svojih merilih, duša pa lahko živi skozi mene, če želi. Like it or not, it's stuck with me.

zztop ::

Ko spoznaš, da ti, kot si sam predstavljaš, ne obstajaš, je nekako lažje razumeti vse skupaj. Mogoče je boljši izraz sprejeti.

Zadosten argument, da nisi to, kar misliš, da si, je že obstoj podzavesti. Ti nimaš dostopa do vseh spominov, ampak izraziš željo in jih "dobiš" od podzavesti. Če bi bil to ti, kar misliš, da si, ne bi nikoli pozabil ničesar, saj bi vedno lahko dostopil do podatkov. Ti pa samo daš prošnjo. Tudi, ko se nekaj učiš, pa takoj ne razumeš, ti čez čas postane jasno, čeprav se ti, kar misliš, da si, sploh ne trudiš dojeti snov, to zate naredi podzavest. Torej si samo nek majčken delček zavesti in posledično sebe. Mogoče frontman, ki ne piše besedil, ampak jih dobi in potem bere. Imaš pa kot frontman vseeno moč in lahko tudi sam uresničiš kakšno željo, čeprav se drug del tebe oz. ti, ne strinja(š).

Za vesolje ti predlagam, da si prebereš kaj o filozofiji matematike. Platonizem je najpogostejša drža. Ponuja idejo, da obstaja še nek svet, svet idej. Primer: Če vprašaš nekega znanstvenika, ali je iznašel neko teorijo ali odkril, bo verjetno rekel, da je odkril. Torej predpostavlja, da je ta teorija že obstajala prej, samo odkriti jo je bilo treba. Torej obstaja nek svet poln idej, teorij, ki samo čakajo, da se jih odkrije. To je samo ena drža.

Vredno je omeniti, da je naša percepcija vezana glede na naše čute, telo, vse kar smo dobili s pomočjo evolucije, zato vidimo svet glede na to kaj nam naši čuti dovolijo. Ne vemo, če obstajajo še kakšni drugi čuti, ki bi nam omogočili drugačno ali boljšo percepcijo. Najboljše kar imamo za opazovati, so živali. In ob opazovanju oblik telesa živali, njihovo uporabo čutov, obnašanja itd. smo "odkrili" ogromno stvari, res ogromno. Že za obliko letal so nas navdušile, čeprav so za to obstajali tudi tehnični razlogi seveda. In se mi zdi, da se trenutno preveč poniževalno gleda na zoologijo, saj lahko še vedno najdemo različne aplikacije s pomočjo preučevanja živali. Primer: Želve živijo res dolgo. Najstarejša kopna žival je želva po imenu Jonathan. Šteje 188 let. A ni to fascinantno, da lahko tako dolgo živijo? https://twitter.com/qikipedia/status/13...

Nekatere vodne živali so še bolj fascinantne. Morje je na splošno zelo neraziskano. Na leto odkrijejo nekje 150 novih vrst vodnih živali.

Ne vemo pa, kakšna je njihova percepcija proti naši. Nekateri so mnenja, da tega ne bomo nikoli zmožni razumeti, saj je percepcija, pa zavest povsem subjektivna izkušnja. En članek na to temo: What Is It Like to Be a Bat%3F @ Wikipedia

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zztop ()

digitalcek ::

kamiKaZaA je izjavil:

Že večkrat v življenju sem si postavil ta vprašanja: Kdo smo mi? Del česa smo? Zakaj smo tukaj? Kaj je naš namen (razen, da se repruduciramo in s tem ohranjamo našo vrsto)? Kaj je vesolje? Del česa? Kaj je izven njega? Kaj je namen vesolja? In teh odgovorov zagotovo ne bom dobil do konca svojega življenja.

Sem se s tem sprijaznil. In takoj, ko nanese tema na to tematiko mi postane zanimivo, kakšne vse so možne teze. Zadnje čase je @Aqua (SuperKripto) začel pisati o eni tezi. Ne trdim, da je to res kar piše @Aqua, niti da je verjetno, mi je pa vsekakor zanimivo in so me sama ušesa. Morda pa celo začnem verjeti v to in slediti tem napotkom/vibracijam...

Zavedam se, da je to res težka tematika in da na ta vprašanja ni moč odgovoriti, si bi pa želel eno debato, kako še ostali dojemate ta naš svet in čemu je vse skupaj namen. Čisto špekuliranje seveda, ker dokazat tako ali tako ne moreš ničesar. Torej bo ta tema namenjena čisti špekulaciji o našem obstoju in vesolju.


Pomilujem bedake, ki ne verjamejo ne v enenrgije, ne v posmrtno življenje, v reinkarnacijo, ki mislijo, da je z smrtjo(vsega) konec.
Ki živijo zgolj zato, da bi, glede na njihov način živlejnja, čimprej umrli.

In ker verjamem v NLP-je, nosim že nekaj let s seboj majhno SONY video kamero, 20x zoom.

Če jih bom posnel, kako so pristali, ali odleteli, bom skasiral najmanj 250.000 dolarjev. Če pa ne, pa pač ne.

Če pa me odpeljejo iz tega dreka, imenovanjega tuzemeljsko življenje, pa tudi ne bom imel nič proti...

Spxy ::

TIMELAPSE OF THE FUTURE: A Journey to the End of Time (4K)

Zakaj smo? Čisto naključje. Naš namen? Kot si že sam ugotovil, nagon po preživetju nam nam narekuje, da naj se razmnožujemo. Smo pa ljudje kot vrsta v nekem trenutku malo skrenili s poti, postali prepametni in zdaj nas večina počne vse drugo kot to, kar nam narekuje nagon. Zakaj? Ker smo civilizirani in se moramo lepo obnašat :) Rahlo karikiram, ampak ja ljudje v trenutni obliki, smo v takem čudnem prehodnem obdobju... prepametni, da bi plezali po drevesih, hkrati pa ne dovolj pametni, da bi lahko izkoristili ves potencial, ki ga imamo na voljo v vesolju.

SuperKripto ::

Toliko je tega, da sploh ne vem kje zacet. Ce koga kaj konkretno zanima, lahk vprasa.

Podrocja, ki so povezana z naso ~realnostjo~
kvantna fizika
teorija strun
Marjan Ogorevc...karmicna diagonstika, magija
vpliv opazovalca na spreminjanje kvantne realnosti
eksperiment spreminjanje vode in kuhanega riza z izgovorjenimi in napisanimi besedami in glasbo, spomin vode (dr.Emoto)
Janko Mihelic

IL_DIAVOLO ::

digitalcek je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:

Že večkrat v življenju sem si postavil ta vprašanja: Kdo smo mi? Del česa smo? Zakaj smo tukaj? Kaj je naš namen (razen, da se repruduciramo in s tem ohranjamo našo vrsto)? Kaj je vesolje? Del česa? Kaj je izven njega? Kaj je namen vesolja? In teh odgovorov zagotovo ne bom dobil do konca svojega življenja.

Sem se s tem sprijaznil. In takoj, ko nanese tema na to tematiko mi postane zanimivo, kakšne vse so možne teze. Zadnje čase je @Aqua (SuperKripto) začel pisati o eni tezi. Ne trdim, da je to res kar piše @Aqua, niti da je verjetno, mi je pa vsekakor zanimivo in so me sama ušesa. Morda pa celo začnem verjeti v to in slediti tem napotkom/vibracijam...

Zavedam se, da je to res težka tematika in da na ta vprašanja ni moč odgovoriti, si bi pa želel eno debato, kako še ostali dojemate ta naš svet in čemu je vse skupaj namen. Čisto špekuliranje seveda, ker dokazat tako ali tako ne moreš ničesar. Torej bo ta tema namenjena čisti špekulaciji o našem obstoju in vesolju.


Pomilujem bedake, ki ne verjamejo ne v enenrgije, ne v posmrtno življenje, v reinkarnacijo, ki mislijo, da je z smrtjo(vsega) konec.
Ki živijo zgolj zato, da bi, glede na njihov način živlejnja, čimprej umrli.

In ker verjamem v NLP-je, nosim že nekaj let s seboj majhno SONY video kamero, 20x zoom.

Če jih bom posnel, kako so pristali, ali odleteli, bom skasiral najmanj 250.000 dolarjev. Če pa ne, pa pač ne.

Če pa me odpeljejo iz tega dreka, imenovanjega tuzemeljsko življenje, pa tudi ne bom imel nič proti...


Si samk star in se oklepas tega, da bos na drugem svetu med oblaki skakal in ribe lovil lol.

Zivis tukaj in zdaj, potem pa konec ;)
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

pegasus ::

kamiKaZaA je izjavil:

Kdo smo mi? Del česa smo? Zakaj smo tukaj? Kaj je naš namen (razen, da se repruduciramo in s tem ohranjamo našo vrsto)? Kaj je vesolje? Del česa? Kaj je izven njega? Kaj je namen vesolja?
Bo treba kdaj pogledat originalno Saganov Cosmos serijo ...

kamiKaZaA ::

digitalcek je izjavil:


In ker verjamem v NLP-je, nosim že nekaj let s seboj majhno SONY video kamero, 20x zoom.

Če jih bom posnel, kako so pristali, ali odleteli, bom skasiral najmanj 250.000 dolarjev. Če pa ne, pa pač ne.

Če pa me odpeljejo iz tega dreka, imenovanjega tuzemeljsko življenje, pa tudi ne bom imel nič proti...

Novica stara trenutno 5 ur :):

UFO spotted by Pak pilots near Rahim Yar Khan

KARACHI: A pilot of the Pakistan International Airlines (PIA) captured a picture of a very shiny, unidentified flying object (UFO) that he spotted in the sky during a domestic flight PK-304.

https://www.msn.com/en-xl/asia/pakistan...

kamiKaZaA ::

SuperKripto je izjavil:

Toliko je tega, da sploh ne vem kje zacet. Ce koga kaj konkretno zanima, lahk vprasa.

Podrocja, ki so povezana z naso ~realnostjo~
kvantna fizika
teorija strun
Marjan Ogorevc...karmicna diagonstika, magija
vpliv opazovalca na spreminjanje kvantne realnosti
eksperiment spreminjanje vode in kuhanega riza z izgovorjenimi in napisanimi besedami in glasbo, spomin vode (dr.Emoto)
Janko Mihelic

Ravno zaradi te namenske teme, se malo razpiši o tistih vibracijah in pozitivnih/negativnih mislih. Razpiši o kakšnem testu, o vibracijskih oblakih; o indijancih, ki so to tudi že davno uporabljali... tak malo za začetek. Bomo pa še nadaljevali. :)

Pa daj malo literature omeni, da si lahko to tudi preberemo, katere nas zanima ta tematika.

Hvala tudi vsem ostalim v tej temi za predloge ogledov raznih video posnetkov. Bom si vzel čas in takrat tudi pogledal...

SuperKripto ::

Kako je nastalo vesolje, iz cesa smo ustvarjeni. Zakaj smo tu. Cemu je vse namen?

V vsakem izmed vas se nahaja iskra, ki je dokazljiva tudi na podrocju kvantne fizike in sub atomskih delcev. Kako mocna bo ta iskra je odvisno od vas. Lahko jo spreminjate in povecate njeno moc. Gre se za iskro kreatorja , nekateri ji pravijo tudi zavest ali dusa. To je v bistvu zgoscena svetloba. To ste v bistvu vi. Kreator lahko ustvarja ampak ker imate tudi vi manjso razlicico kreatorjeve iskre v sebi, lahko tudi vi ustvarjate toliko, kolikor je mocna vasa iskra. Izgrabite lahko priloznost in se izobrazite, kako povecat iskro oziroma zvisat svojo zavest in vibracijo.

Nekdo ali nekaj, recimo mu Kreator, je ustvaril vse kar obstaja. Ne samo pozitivno ampak tudi negativno silo. Z razlogom. Potemtakem je tudi takoimenovan hudic del stvarstva, ki pritiska s silo in potem posledicno je vec moznosti da iz tega nastane evolucija. Pospesuje Iskanje resitev in napredek. Ali kdo tukaj ze isce resitev. ali pa samo obtozujete in krivite druge? kaj imate od obtozevanja? Resitev ne najdete izven vas ampak v sebi.

V teoriji je nas ustvarila bolj razvita zavest. Lahko mu recemo kreator vesolja, oziroma kreator vsega kar obstaja. Sem ze povedal, da jaz mislim, da smo mi trenutno v simulaciji za napredovanje zavesti.
Teorija pravi, da je vse sestavljeno le iz razlicnih gostot svetlobe in zvoka. Vse je frekvenca, vibracija, energija ki je lahko pod dolocenimi pogoji materializirana oziroma zgoscena. Obstajajo razlicne stopnje gostote svetlobe.

na prejsnjih straneh sem opazil nekaj komentarjev in negativnih reakcij na dolocene leake in novice. Pazite, to je past. Vam bom poskusil razlozit zakaj. Nacrtno vam plasirajo novice in informacije z namenom ustrahovanja. Ker ce vas je strah, si s tem znizujete zavest in vibracijo. V stanju z nizjo vibracijo imate manj moznosti za spremembno kvantne realnosti v vaso zeljeno smer. Zato je pomembno se zavedat , da je to informacijska vojna. ce se tega zavedate, lahko ostanete pri branju taksnih informacij vsaj neutralni. Ce ne zmorete, pa vam svetujem, da ne spremljate toliko novic, ker vas vsak dan z njimi zelijo forsirat.

Ce pogledate, najbolj uspesni ljudje imajo zelo pozitiven pristop, kar vodi v visoko vibracijo in zavedanje. S pozitivnim pristopom si krepijo energijo, ki je potrebna za spreminjanje kvantne realnosti. Se nekaj, Ne obstaja prihodnost niti preteklost. To je samo program in clovek ga interpretira in dozivlja linearno. V bistvu zivimo vedno zdaj ta trenutek, le da se izmenjujejo paralelne realnosti. Ta trenutek, istocasno pararelno obstaja neskoncno moznosti. Neskonco razlicic vasega zivljenja. Tukaj obstaja vse od najbolsjih in zelo uspesnih vasih razlicic zivljenja, do tistih, ki so temu cisto nasprotje. Vmes med tem je neskoncno vmesnih razlicic. V katero paralelno realnost boste ziveli ta trenutek je odvisno od vase vibracije, frekvence in zavesti. Za visoko vibracijo je potrebno imeti cim bolj pozitivne vibracije, ki nastanejo ob pozitivnih obcutjih kot so veselje, sreca, hvaleznost, blazenost, umirjenost, meditacija, mir v sebi. Pri tem pomaga tudi hrana, ki vsebuje pozitivno frekvenco, kot naprimer surovo sadje in zelenjava, oreski. prana, energija iz narave, ob morju, ob slapovih, rekah, potokih, gozdu. najbolj pa vase misli in pocutje. vse je odvisno kako se pocutite in kaj cutite ta trenutek. Zato je branje tistih novic nekaj kar se je mogoce boljse izognit, ce niste sposobni ohranit pozitivne vibracije. Meditacija, pozitivne misli in obcutki in pa zdrava presna hrana. Pa tudi gibanje v naravi pomaga.

Ce zelite izboljsat razmere, lahko to storite tako, da se borite za boljse. Ce se boste borili proti necem ali pa namenjali svojo energijo v nekaj, kar je slabo, potem to slabo stvar povecas, ker ji namenjas svojo energijo. Hkrati pa ce se mascujes, si ustvarjas karmo. Zato vam raje priporocam, izkoristite pritisk negativne sile za evolucijo in napredek na podrocju osebnosti, visje zavesti, razgledanosti. Pozanimajte se o vplivu opazovalca na kvantno fiziko in kvantno realnost. Ko bodo ljudje to dojeli, bodo kolektivno zacel spreminjat svet na bolje.

V Sloveniji je eden najbolj znanih na tem podrocju, ki se javno izpostavljajo, Marjan Ogorevc. Zelo zanimiv clovek, ima stevilne posnetke na youtube, na svojem kanalu kot tudi na tujih kanalih v slo in tujini.

Sodeloval je z Primozem Kozmusom, ki je nato postal olimpijski prvak. Gre se za mesanico metod, ki vkljucuje tudi alternativne metode, med drugim karmicno diagnostiko in energije.
Primer, ki ga je povedal Ogorevc. Ce zelis otroku na silo vzet kamen iz rok. Ga bo otrok tako mocno stisnil v pest, da ga ne mores vzet. Ce pa poskusis na pozitiven nacin, recimo, da mu pokazes neko lepso igraco, bo otrok spustil tist kamen iz rok in vzel rajs tisto drugo igraco.

Namig. resitev ni, da se boris proti necemu. Ampak da se boris za nekaj boljsega. Ce prevec namenjas svojo energijo necem kar je slabo, potem to slabo povecas, ker ji namenjas svojo energijo. Ko bodo ljudje to dojeli, bodo kolektivno zacel spreminjat svet na bolje.

Morda pa skusajo tudi s temi leaki vplivat na ljudi, kot tudi z glavnimi novicami. Ker kvantna realnost deluje tako, da tisto, kar verjamemo, da je vecja moznost da se zgodi. Magijo ne uporabljajo milijonarji ampak morda kaksni milijarderji. Bela magija, po besedah Ogorevca je, ko poskusamo spreminjati sebe. Crna magija pa takrat ko skusamo spreminjati druge. Po drugi strani, ce opozoris vnaprej, si tako zmanjsajo karmo. Morda je to razlog, zakaj vidimo taksne stvari vnaprej v filmih, risankah, leakih, novicah, glasbenih videospotih. Po eni strani vplivajo na naso podzavest in kreiranje stvarnosti. Po drugi strani si zmanjsajo karmo, ces opozorili smo vas.

Bilo bi fajn, ko bi se vec ljudi zavedalo, da se konstantno gibljete med razlicnimi paralelnimi realnosti. Tudi zdaj v tem trenutku. Preskakujete iz ene realnosti v drugo. Kako imeti vec vpliva na spreminjanje in preskakovanje v dost boljse realnosti. Tisti, ki so postali mojstri v tem, so najvecji frajerji kvantne realnosti.

Tukaj je nesteto razlicnih vplivov. Odvisno je na kaksni stopnji zavesti je posameznik, ki kreira kvantno realnost. Odvisno je tudi koliko je v to preprican in koliko casa posveca temu s svojimi obcutki in mislimi. Potem en posameznik lahko ustvarja mehurcek realnosti zase. To je lahko cisto dovolj zanj. Za sirso okolico pa malo tezje. V tem primeru bi mogel se posluzevat kaksnih medijev, informacij za sirso javnost. V tem primeru, ce vec posameznikov zacne ustvarjat podobne misli, obcutke in prepricanje, se iz skupine ustvarjajo miselni agregatni oblaki. To so oblaki energij, ki se lahko materializirajo v kvantni realnosti. Cim vec je taksnih oseb, vecji agregatni oblaki nastajajo.

Veste kaj. V cem je razlika med milijonarji in milijarderji? milijonarji mislijo, da je magija pravljica tipa Harry Poter. Dejstvo pa je, da so vse, ki so imeli znanje o tem razglasili za carovnice. verjetno veste, da je obstajal lov na carovnice. Zato tam, v drzavah, kjer ni bilo teh lovov na carovnice, recimo sibirija, amazonski pragozd, tam je se relativno visok procent ljudi s taksnimi sposobnostmi. Vse imate na internetu. Drgac tudi obstajajo uradni dokumenti o napredku na tem podrocju. sovjetka zveza je bila sila na tem podrocju. Drgac, denar je navadna izmisljotina, ki obstaja samo v umu ljudi, ki se pretvarjajo, da je nekaj vreden. Ceprav gre le za papir ali pa virtualno stevilko nekje na racunu.


Jaz osebno verjamem, na podlagi globokega in dolgega raziskovanja, da bo na koncu zmagala pozitivna sila. Ker se v zadnjem casu, se posebej od leta 2012 naprej rojeva vedno vec posebnih otrok ki imajo ze vrojene sposobnosti za spreminjanje kvantne realnosti, prek njihovih, kot jim recejo prijateljev. Ti prijatelji so v bistvu sub atomski delci, s katerimi znajo upravjat, se igrat in jim narocit celo dematerializacijo. imenujejo se takoimenovani kristalni otroci, mavricni in zvezdni otroci. Mojstri vpliva na kvantno fiziko in spreminjanje realnosti.

Zarad tega, ker se nase osoncje skupak z nasim planetom od leta 2012 vedno bolj preblizuje pasu v galaksiji, ki vsebuje vec svetlobe in informacij, se zarad tega ljudje postopoma tudi vedno bolj ozavescajo. To tudi vpliva na spreminjanje dnk.

Jaz ne cakam na odresenike. Pravtako ni dobro ce se jih samo caka. Kot sem dejal, vsi vi ste soustvarjalci kvantne realnosti. Samo da se nekateri ocitno tega se ne zavedate. Zato je pomembno, kaksnim novicam in informacijam verjamete. kaksne filme gledate, reklame, videospote. Ker vplivajo na podzavest. Recimo, zadnjic gledam protest proti korona ukrepom na dunaju in na transparentih nosijo simbol za mir, peace simbol. ne vedo pa, da je ta simbol v starodavnih casih imel cist kontra pomen. Torej gre se za manipulacijo. Tudi gibanje gejev, mavricna zastava, obrnjena kontra. Namest odrazanja barv caker imajo cist kontra vrstni red.

Zgodovina sprememb…

Unilseptij ::

dej no mir... ce si star 14 let, potem morda imas izgovor, da tole resno verjames, ceprav niti en stavek ni resnicen. Kreator je ustvaril vse, kar obstaja? Kdo je potem ustvaril Kreatorja, ki predvidevam tudi obstaja :D. Ali je Kreator ustvaril samega sebe :D.

nergac ::

Kreator je statistična napaka Niča.

SuperKripto ::

Ampak najboljse, da ne verjamete nobenemu in se vsak sam preprica. Ker je to navaden sistem verovanja, ce prevec zaupas drugim. ne zaupajte mi ampak vam priporocam, da sami naredite eksperiment.

Vsak lahko doma naredi eksperiment in se sam preprica, se imajo besede in simboli kakrsenkoli vpliv. verjetno ste slisali za eksperiment Dr. Emoto, japonskega znanstvenika. Na podlagi tega je eksperiment izvedlo ze ogromno ljudi. Tudi v Sloveniji. Skuhamo riz in ga damo v tri steklene posode in zapremo s pokrovcki. Na eno posodo napisemo pozitivne besede, na drugo posodo negativne, na tretjo nic. Vsak dan namenjamo vsaj nekaj casa pozornost posodi s pozitivnim napisom in ji govorimo in namenjamo pozitivne misli in besede. Drugi posodi z negativnim napisom pa negativne slabe besede. Tretjo posodo shranimo nekam in ji ne namenjamo pozornosti. Eksperiment traja priblizno 3 tedne. Eksperiment lahko ze vidite na youtube. Ampak najboljse, da ne verjamete nobenemu in se vsak sam preprica.

AmokRun ::

Že večkrat v življenju sem si postavil ta vprašanja: Kdo smo mi? Del česa smo? Zakaj smo tukaj? Kaj je naš namen (razen, da se repruduciramo in s tem ohranjamo našo vrsto)? Kaj je vesolje? Del česa? Kaj je izven njega? Kaj je namen vesolja? In teh odgovorov zagotovo ne bom dobil do konca svojega življenja.

To pa res niso neka posebno težka vprašanja za odgovoriti.:))

-Kdo smo mi?
Ljudje.

-Del česa smo?
Del narave, vesolja.

-Zakaj smo tukaj? Kaj je naš namen (razen, da se repruduciramo in s tem ohranjamo našo vrsto)?
Nesmiselna vprašanja. Razloge in namene pripisujemo ljudje, to ni nekaj kar odkrijemo.

-Kaj je vesolje?
Prostor-čas kontinuum.

Del česa? Kaj je izven njega?
Nesmiselna vprašanja, ker še nihče ni dokazal, da obstaja kaj več od vesolja.

showsover ::

The quantum anomaly? Meni je bolj pomembno vprašanje ali je Descartesova misel dovolj tudi za sam obstoj našega absolutnega materialnega obstoja; domnevam, sicer, da ne in da se to nanaša samo na okolje, ki ga mi (s svojo omejenostjo) razumemo kot materialno.

Smrekar1 ::

kamiKaZaA je izjavil:

Že večkrat v življenju sem si postavil ta vprašanja: Kdo smo mi? Del česa smo? Zakaj smo tukaj? Kaj je naš namen (razen, da se repruduciramo in s tem ohranjamo našo vrsto)? Kaj je vesolje? Del česa? Kaj je izven njega? Kaj je namen vesolja?


To je kamen:



Zakaj obstaja? Kakšen je njegov namen?

Ni ga. Zakaj misliš, da si ti kaj drugačen? Pač si in tu zadaj ni nič drugega kot da ga je ata vtaknil v mamo. Prej kot se sprijazniš s tem prej se greš lahko ukvarjati s čim bolj produktivnim.

showsover ::

Seveda sem drugačen od kamna, madona. Če drugega ne, vsaj neumnosti lahko pišel po slo-tech.com

nergac ::

SuperKripto je izjavil:

Ampak najboljse, da ne verjamete nobenemu in se vsak sam preprica. Ker je to navaden sistem verovanja, ce prevec zaupas drugim. ne zaupajte mi ampak vam priporocam, da sami naredite eksperiment.

Vsak lahko doma naredi eksperiment in se sam preprica, se imajo besede in simboli kakrsenkoli vpliv. verjetno ste slisali za eksperiment Dr. Emoto, japonskega znanstvenika. Na podlagi tega je eksperiment izvedlo ze ogromno ljudi. Tudi v Sloveniji. Skuhamo riz in ga damo v tri steklene posode in zapremo s pokrovcki. Na eno posodo napisemo pozitivne besede, na drugo posodo negativne, na tretjo nic. Vsak dan namenjamo vsaj nekaj casa pozornost posodi s pozitivnim napisom in ji govorimo in namenjamo pozitivne misli in besede. Drugi posodi z negativnim napisom pa negativne slabe besede. Tretjo posodo shranimo nekam in ji ne namenjamo pozornosti. Eksperiment traja priblizno 3 tedne. Eksperiment lahko ze vidite na youtube. Ampak najboljse, da ne verjamete nobenemu in se vsak sam preprica.


Sam sploh ne nameravam izvesti eksperimenta, ker verjamem, da je vse to res.

Smrekar1 je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:

Že večkrat v življenju sem si postavil ta vprašanja: Kdo smo mi? Del česa smo? Zakaj smo tukaj? Kaj je naš namen (razen, da se repruduciramo in s tem ohranjamo našo vrsto)? Kaj je vesolje? Del česa? Kaj je izven njega? Kaj je namen vesolja?


To je kamen:



Zakaj obstaja? Kakšen je njegov namen?

Ni ga. Zakaj misliš, da si ti kaj drugačen? Pač si in tu zadaj ni nič drugega kot da ga je ata vtaknil v mamo. Prej kot se sprijazniš s tem prej se greš lahko ukvarjati s čim bolj produktivnim.


Recimo kako postati najbogatejši Zemljan ali premier republike Slovenije? :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nergac ()

SuperKripto ::

Tudi v kamnu se nahaja energija. Na sub atomski ravni je kamen v bistvu ziv. V smislu gibajoce se energije. ima doloceno energijo. Je pa drugacna gostota svetlobe in zavesti kot pri ljudeh.

Zgodovina sprememb…

c3p0 ::

Unilseptij je izjavil:

dej no mir... ce si star 14 let, potem morda imas izgovor, da tole resno verjames, ceprav niti en stavek ni resnicen. Kreator je ustvaril vse, kar obstaja? Kdo je potem ustvaril Kreatorja, ki predvidevam tudi obstaja :D. Ali je Kreator ustvaril samega sebe :D.


Malce preprosto oz. naivno razmišljanje... Če je kreator zunaj tega prostora in časa, ne moreš reči da je sam sebe ustvaril in nato še vse drugo, ker to že domneva neko časovno komponento.

Se pa s tem precej poglobljeno ukvarja vzhodna filozofija, iztočnice: Vedanta, Brahman.

Machete ::

Zakaj naj bi sploh obstajal namen? Skupek naključij fizike delcev in kasneje atomov pač. Toliko bilijonov zvezd in milijard let, da ni vrag, da rata kaj zanimivega, kot smo mi.

Je pa noro razmišljati, kje in v kakšni obliki je obstajala ta nulta točka pred pokom. Tudi, če je pok cikličen. Z našega vidika neskončna črnina vesolja, se še vedno mora v nečem nahajat. V nečem večjem? Bolj kot razmišljaš, strašnejše je dejstvo, da nimamo pojma in, da mogoče človeštvo nikoli ne izve zakaj se gre in da imamo tudi vidno polje zaklenjeno.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

nergac ::

Bom ponovil.
Veliki pok je statistična napaka niča.

Predstavljaš si lahko vse kot ples informacij.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nergac ()

IL_DIAVOLO ::

In naj se kdo rece, da ljudje nimajo domišljije, no ja to je bolj izmisljotina, but still.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

DegenGambler ::

Zanimiva predstavitev uvodnega vprašanja, tema pa kot vedno, poden od podna. Zrelo za zaklep. @Moderatorji

nergac ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

In naj se kdo rece, da ljudje nimajo domišljije, no ja to je bolj izmisljotina, but still.


Diracova enačba. (astrofizika)

DegenGambler je izjavil:

Zanimiva predstavitev uvodnega vprašanja, tema pa kot vedno, poden od podna. Zrelo za zaklep. @Moderatorji


Zakaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nergac ()

showsover ::

Ja, je kdo resno pričakoval, da bo ta tema obstala? Saj tendence debate so vidne iz avione, še ena ali dve uri in bo tu klasičen levo-desni kaos.

Tam pri Descartesu sem napisal 'slaboten' stavek, naj mi bo (ali pa ne, WC) oproščeno.

SuperKripto ::

Kaj pa ce bi vam povedal, da so vase oci le program oziroma vidno polje. Ampak nahajate se ne samo tukaj ampak tudi drugje kot multidimenzionalna bitja.

Zgodovina sprememb…

nergac ::

Kakorkoli, če se ta tema zaklene, se bo prej ali slej pojavila nova.

Menim, da je na dovolj visokem nivoju.

V nasprotno predlagam, da se v pravila ST doda člen, kjer so vsakršne ezoterične teme strogo prepovedane.

Potem bi bilo pošteno.

showsover ::

SuperKripto, vse je to lepo in super, ampak kaj dejansko naj s tem (ne)zavedanjem?

SuperKripto ::

Cloveski cuti so nepopolni. Ce primes v roke kamen, bo tvoj nepopoln cut zaznal trdno obliko. Ampak gre le za program.

S tem zavedanjem lahko pocnes marsikaj. Cim bolj razvito zavest imas, bolj se lahko igras s pod atomskim nivojem in ustvarjas. Tukaj ni toliko pomemben razum. Bolj pomembni so obcutki in misli, saj ustvarjajo agregatna stanja energij, ki se lahko materializirajo.

nergac ::

Ta igra zna biti zelo nevarna.

Omenjal si Kozmusa in Ogorevca.

Kozmus postal prvak, nato pa hotel rento ...

SuperKripto ::

Mislim, da je dobro narejen varovalni sistem. Saj razsvetljeni ne morejo postati vsi, ampak je potrebno iti cez dolocen razvoj. Predstavljaj si to kot solanje. Ne more vsak narest doktorat. Na podlagi tvojih opravljenih izpitov in izkusenj se lahko zaposlis in opravljas visje naloge v sistemu.

Firebat ::

Neka "teorija" pravi, da živimo v simulaciji, vendar tega ne moremo ne pritrditi oz zanikati.

showsover ::

Sk, kdo je naredil varovalni sistem in zakaj je potreben? Glede na to, da si (domnevno) razsvetljen z veliko kvantno aktivnostjo, zakaj se izzivljaš nad nami v tej (načeloma) dolgočasni instanci vesolja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

Spxy ::

Firebat je izjavil:

Neka "teorija" pravi, da živimo v simulaciji, vendar tega ne moremo ne pritrditi oz zanikati.


Neka teorija pravi, da bog obstaja. Tega tudi ne moremo pritrditi, nam pa določeni vztrajno zatrujejo, da moramo dokazat, da ne obstaja.

Torej, kot že omenjeno, to da smo nastali je statistična napaka, anomalija. In v celotni sliki smo tako nepomembni kot kapljica v morju. Danes smo, jutri pa nas ne bo več.

SuperKripto ::

showsover je izjavil:

Sk, kdo je naredil varovalni sistem in zakaj je potreben? Glede na to, da si (domnevno) razsvetljen z veliko kvantno aktivnostjo, zakaj se izzivljaš nad nami v tej (načeloma) dolgočasni instanci vesolja?


Nisem. Do razsvetljenstva pride zelo malo ljudi. Ko to dosezejo jim ni potrebno biti na Zemlji. Op je odprl temo in prosil za mnenje.
Moje mnenje. Zakaj je nekdo ustvaril vse. Ce si vsemogocen in ti je dolgcas se ponavad zacnes igrat in ustvarjat, kaj ni tako?

Zgodovina sprememb…

nergac ::

Ni jim več treba bit nikjer.

showsover ::

Spxy je izjavil:

Torej, kot že omenjeno, to da smo nastali je statistična napaka, anomalija. In v celotni sliki smo tako nepomembni kot kapljica v morju. Danes smo, jutri pa nas ne bo več.

Torej, bi se ta statistična napaka morala imeti čimbolj fajn, da proslavi svojo napačnost in razliko od mrtvega, mrzlega vesolja. Kar nekaj idej mi pade na misel, pa vidim, da civilizacija sama sebe ne dojema kot pogrešljivo statistično napako, ali? Nekako se mi zdi, da ta napaka, kot ji slabšalno praviš, želi preživeti, še prej pa zastrupiti ta planet (če ji že slučajno ni uspelo) in druge planete tudi. Zanimiva ta, napaka.

Morda bi izbrl kakšen bolj pozitivističen pojem? Že anomalija daje nekaj več upanja :-)

SuperKripto je izjavil:

ustvarjat, kaj ni tako?

Ustvarjati kje? V peskovniku? V računalniku? Doma na vrtu? Na planetu? V vesolju? Kje postane ustvarjanje toliko pomembno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

nergac ::

Napaka ni mišljena slabšalno.

Omenil si anomalijo.

Potegni vzporednico z darwinizmom.

Je pa res, da je potrebno zadeve formalizirati.

To je stvar odločitve in znanja - in želje vpliva na okolico.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nergac ()

SuperKripto ::

Priporocam, da se ne priklanjate verovalnim sistemom, informacije ki jih vsak dan dobite, ali imate 100 procenten dokaz da so resnicne? Mislim, da v veliki meri jih nimate. Zato je to verovanje v tiste, ki imajo pod nadzorom medije in informacije. tudi znanost ni imuna na kapital, interes in podkupovanje. Ce se kdo zeli prepricat, ce energija vpliva na snov, preizkusite Dr. Emoto eksperiment na kuhanem rizu. Vsak ga lahko preizkusi doma.

Zgodovina sprememb…

AmokRun ::

Napaka pomeni, da nekaj ne gre po načrtu. Načrt pa implicira inteligenco... => Alah. :))

Slopek ::

Vsi smo pozicionirani na tem koordinatnem sistemu in vsi težimo k ničli.
Gremo potem v naša večna telesa? Bomo izvedeli ;)

showsover ::

Imaš ti 100% dokaz, da mi sploh obstajamo, da nas ni 'naklikal' samo nek, recimo, 5 letnik v neki 'simulaciji', ko še sploh ne razume vseh mehanizmov? Kako je že to, svoj obstoj dojemamo skozi električne signale? Morda so signali popačeni, umetno vzbujeni, ali kako drugače 'netočni'. Ah, konec, ne da se mi, samo glava začne boleti, še butasto kavo sem polil.

nergac ::

Zakaj bi rabil dokazati, da obstajaš?

Zdaj pa, če obstajaš zares ali samo v simulaciji, sploh ni nobene razlike.

Spxy ::

showsover je izjavil:

Spxy je izjavil:

Torej, kot že omenjeno, to da smo nastali je statistična napaka, anomalija. In v celotni sliki smo tako nepomembni kot kapljica v morju. Danes smo, jutri pa nas ne bo več.

Torej, bi se ta statistična napaka morala imeti čimbolj fajn, da proslavi svojo napačnost in razliko od mrtvega, mrzlega vesolja. Kar nekaj idej mi pade na misel, pa vidim, da civilizacija sama sebe ne dojema kot pogrešljivo statistično napako, ali? Nekako se mi zdi, da ta napaka, kot ji slabšalno praviš, želi preživeti, še prej pa zastrupiti ta planet (če ji že slučajno ni uspelo) in druge planete tudi. Zanimiva ta, napaka.

Morda bi izbrl kakšen bolj pozitivističen pojem? Že anomalija daje nekaj več upanja :-)

SuperKripto je izjavil:

ustvarjat, kaj ni tako?

Ustvarjati kje? V peskovniku? V računalniku? Doma na vrtu? Na planetu? V vesolju? Kje postane ustvarjanje toliko pomembno?


Kot je rekel nergac, napaka ni mišljeno slabšalno. Lahko rečemo naključje recimo.

Seveda, se ne dojemamo pogrešljivo, za to skrbi nagon po preživetju. Od kje prihaja pa nimam pojma, je pa to pojav, značilen za vsa živa bitja. Kaj pa pomeni biti živo bitje? Spet, nekaj, kar smo si izmislili ljudje.

Lahko se še tako trudimo zastrupit planet, planete ali karkoli. Še vedno smo za vesolje nepomembni.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ko več ne obstajaš po smrti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15111871 (6619) hr_natakar
»

Ali je res vse determinirano? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
586445 (4645) nevone
»

Atheist Experience Show (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Problemi človeštva
30350477 (37561) s1m0n
»

Saladin sprašuje - Postinteligenten Bog (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Problemi človeštva
35634107 (26613) Saladin

Več podobnih tem