» »

Špekuliranje o našem obstoju in vesolju...

Špekuliranje o našem obstoju in vesolju...

1 2
3
»

SuperKripto ::









Je kdo opazil kaksne kamencke zlozene en na druzga, recimo na morju dostkrat to pocnejo. Se je kdo vprasal cemu je to namen? Pa zakaj so imeli drage kamne na zarocnih prstanih. kaksen vpliv je imel. pa zakaj so zbirali kamne v kroge, npr. stonehenge? Marsikaj se lahko naucimo o kamnih. Vpliv kamnov na zarocnih prstanih, stonehenge, kamni zbrani v kroge kot zbiralisce energije. kamne se da tudi programirat z dolocenimi energijami, ki jih crpajo in potem oddajajo v okolje.

Zgodovina sprememb…

nergac ::

Sam imam staroverska mesta, ki jih ni nihče zlagal.

Nekatere sem našel sam.

Tudi po poteh, ki so jih naredili drugi ljudje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nergac ()

SuperKripto ::

Verovanje ni dobro kot vedenje. Zato, bom se nekrat ponovil. Vsak lahko doma naredi eksperiment. Od Dr. Emoto, vpliv napisanih besed in izrecenih besed na steklene posodice kuhanega riza. Zakaj bi nekomu verjeli in se sprasevali, ali je res ali ne? Ce lahko sami preverimo?

S tem eksperimentom lahko ugotovimo, kako energije in celo simboli lahko vplivajo na okolico. Je kdo slisal za sveto geometrijo? Celoten svet je zgrajen po sveti geometriji. Tudi trejdarji jo uporabljajo pri fibonaci. Zlati rez se nahaja tudi v naravi in pri ljudeh. Povsod jo najdemo.

Zgodovina sprememb…

nergac ::

Rad imam riž.
Kuhanega v slani vodi.
Pri meni ni šans da zdrži 3 tedne.
Zmanjka isti dan, ko je kuhan.

SuperKripto je izjavil:

Verovanje ni dobro kot vedenje. Zato, bom se nekrat ponovil. Vsak lahko doma naredi eksperiment. Od Dr. Emoto, vpliv napisanih besed in izrecenih besed na steklene posodice kuhanega riza. Zakaj bi nekomu verjeli in se sprasevali, ali je res ali ne? Ce lahko sami preverimo?

S tem eksperimentom lahko ugotovimo, kako energije in celo simboli lahko vplivajo na okolico. Je kdo slisal za sveto geometrijo? Celoten svet je zgrajen po sveti geometriji. Tudi trejdarji jo uporabljajo pri fibonaci. Zlati rez se nahaja tudi v naravi in pri ljudeh. Povsod jo najdemo.


A misliš na absolutno lepoto?

Če boš tako nadaljeval, se nam zna še pridružiti kak soforumaš, ampak imamo za to neko drugo temo, ki bo aktualna šele v nedeljo zvečer.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nergac ()

nergac ::

Sicer se mi pa samo dozdeva, da he OP odprl temo samo zato, da premakne kuhan riž drugam. :8)

Torej smo spet zgolj mlatili slamo, mogoče je kje kako zrno pšenice in to je to.

mahoni ::

Sem res mislil, da se bom kaj naucil iz te teme, ampak pizda no prenehajte s temi kamni. Al pa odprite novo temo in tam pisite. Tema je spekulacija nasega obstoja.

nergac ::

Kriptotu povej. Vrvi mu v možganih, samodiscipline pa nobene.

mahoni ::

Mimogrede v Islamu (berem o njemu zadnje case veliko) je ze vse zapecateno 50.000 let pred naso kreacijo. Torej vse je zapisano od tega kdaj se bos rodil, kako bos zivel, kaj bos delal, kako bos umrl, ali bos sploh vernik ali nevernik etc.) Ampak baje usoda ni zapecatena, ker jo lahko clovek spreminja z molitvijo k Bogu, katero je pa seveda spet Bog ze vnaprej dolocil in vedel, da mu se bos molil.

Aja pa ce ne molis gres v pekel, ampak se zmeraj imas slobodo odlocanja, katero je pa seveda spet Bog vedel. Dober tale islamski Bog.

Offtopic vem, ampak bols kot kamni...

SuperKripto ::

Dolocene smernice so okvirno dolocene, vendar se zdalec ne vse. Ljudje imajo svobodno voljo. Tudi ce gres recimo vedezevalki in ti napove prihodnost, se jo da spremenit, ker vedezevalka napove na podlagi tvojega trenutnega stanja. Ce bistveno spremenis svoje misli, pogled na svet lahko spremenis potek dogodkov.

D3m ::

Že večkrat v življenju sem si postavil ta vprašanja: Kdo smo mi?


Ti si Kamikaza. Sin božjega vetra. Uničevalec Mongolov. ;)
|HP EliteBook|R5 6650U|

mahoni ::

Kamni, vedezevalke - to je nas obstoj. Nice.

SuperKripto ::

Nekdo je zacel omenjat kamne in je bilo ocitno, da se ne zaveda pomena in moci kamnov. Zato sem napisal tudi nekaj o tem.

kamiKaZaA ::

Prebil se skozi vse komentarje. Kaj naj rečem? Bo potrebno malo potestirati to z pozitivnimi mislimi in kakšen bo rezultat na teh vibracijah oz. če bom lahko kaj na sebi spremenil. Imam par iztočnic, kjer bi lahko delal eksperiment na sebi in opažal, če bodo drugačni rezultati kot so bili prej. To zna trajati. Če bo recimo čez par mesecev ali leto, dve opazna bistvena sprememba, se bom javil v to temo.

Drugače pa kar nadaljujmo. Nismo še zaključili. Ta avantura se je šele začela...

Zgodovina sprememb…

nergac ::

D3m je izjavil:

Že večkrat v življenju sem si postavil ta vprašanja: Kdo smo mi?


Ti si Kamikaza. Sin božjega vetra. Uničevalec Mongolov. ;)


Ti pa si bolj skrivnosten.
Zame si demiurg.

Lahko je tudi nekaj vezano na valuto BRD.

Ali pa nekaj tretjega.

D3m ::

Demiurge @ Wikipedia

Thx. Kako skrivnosten?

Profil imam pa ja javni LOL.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Smurf ::

SuperKripto je izjavil:

Nekdo je zacel omenjat kamne in je bilo ocitno, da se ne zaveda pomena in moci kamnov. Zato sem napisal tudi nekaj o tem.

P=A/delta_t , ni pa glede tega kamen nobena posebnost.

Vetrpiha ::

OP se sprasuje po duhovnosti obstoja in isce samega sebe. Ostalo, kar se tice znanosti, je ze razjasnjeno.

Vetrpiha ::

mahoni je izjavil:

Mimogrede v Islamu (berem o njemu zadnje case veliko) je ze vse zapecateno 50.000 let pred naso kreacijo. Torej vse je zapisano od tega kdaj se bos rodil, kako bos zivel, kaj bos delal, kako bos umrl, ali bos sploh vernik ali nevernik etc.) Ampak baje usoda ni zapecatena, ker jo lahko clovek spreminja z molitvijo k Bogu, katero je pa seveda spet Bog ze vnaprej dolocil in vedel, da mu se bos molil.

Aja pa ce ne molis gres v pekel, ampak se zmeraj imas slobodo odlocanja, katero je pa seveda spet Bog vedel. Dober tale islamski Bog.

Offtopic vem, ampak bols kot kamni...

Islam, zidovstvo, krscanstvo imajo vsi iste korenine in se vsi naslanjajo na isto 'bozjo' osebo. Fikcija, ki vkljucuje lepe zgodbe, pozitivne misli, veliko grozodejstev, velik del je nauk za kulte, vsebujejo pomore, posilstva, diskriminacijo,supremacizem, pohabljanje telesa in napeljujejo na druge zlocine
Vzemi vse te tri vere kot fikcijo in ne kot nekaj, kar te naj bi vodilo cez zivljenje.
Vera, ki zapoveduje zgolj verovanje v njo samo je debilna, neumna in pohablja clovekov um.

mahoni je izjavil:

Sem res mislil, da se bom kaj naucil iz te teme, ampak pizda no prenehajte s temi kamni. Al pa odprite novo temo in tam pisite. Tema je spekulacija nasega obstoja.

Strokovna plat je ze ugotovljena.
Za duhovno se pa obrni na meditacijo, sintoizem, budizem, itd.

Ali pa vzames eno izmed drog, ki te popeljejo visje. Vecina izpoveduje, da je en odmerek dovolj, da spremenis pogled na sebe in svet, dodafne samomedikacije potem vec niso potrebne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vetrpiha ()

Uizi ::

Tole sem razmišljal zadnjič ob dobrem skunku.:)) Predstavljajte si zelo napredno civilizacijo, ki je dosegla nesmrtnost s svojo tehnologijo in čez par tisoč let so pozabili kako je, če so ti šteti dnevi in so se "razvadili". No tukaj pomislim na simulacijo, recimo, da naše življenje na njihovi časovnici traja 60min in v teh minutah spet podoživijo smrtnost, bolečino, ljubezen(mogoče se klonirajo), tisto, kar so s tisočletji izgubili, mogoče je simulacija samo za bad guye, da jih strezni. Vse je fejk ljudje. :))

nergac ::

Zanimivo da ti skunk ne škodi.

Dosti "soli" v napisanem.

m0LN4r ::

Problem je, da se o tem lahko teoretizira v nedogled, ampak kaj je resnica ne bos nikoli zvedel. Ajde mogoce po smrti...

Zato pa je to izguba casa. YOLO in CARPE DIEM, za ta BS je zivljenje prekratko ali pa ocitno ne uzivas v njem zares, razen ce si mnenja, da ti je to filozofiranje uzitek ali si se samo preprical, da ti je.

Idi na luft, uzivaj v tem kar ti je dala narava, rentaj si cabrio za vikend, odpelji se po Col de Turini, al nevem, pejt na kurbe, ce ze dolgo nisi namocil.
Daj si duska in pozabi na vesolje in horoskop.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

nergac ::

Samo uživamo ob špekuliranju ... 8-)
Vmes počnemo tudi kaj drugega.

Ali obratno ...

Lonsarg ::

Jaz sem za vsako od teh filozofskih vprašanj sam pri sebi bodisi prišel do nekega približnega odgovora, bodisi sem se z neodgovorom sprijaznil:

"Kdo smo mi?", "Zakaj smo tukaj?"
-> sem 99.9% da smo produkt random funkcije in sem s tem odgovorom čisto zadovoljen. Čeprav ni odgovor niti 100% zanesljiv niti pretirano optimistični. Ker imam pač zdrav pogled na življenje, kaka bolj labilna oseba se morda s tem težko sprijazne.

"Kaj je vesolje?"
-> Tle žal ni niti približen odgovor možen, enostavno vemo premalo in obstaja zelo velika verjetnost da veliko več nikoli ne bomo vedeli.

"Kaj je naš namen (govorimo o višjih namenih ne običnih bioloških v tej temi seveda)?"
-> Tle sem si jaz sam pri sebi 100% razčistil zadevo (ok recmo 99.9999999 ker ni 100% zadev, ampak dovolj blizu 100%). Nimam več dileme (čeprav sem jo dolgo imel). In sicer namena samega po sebi NI. Ja NI GA. In če ga ni imamo samo dve šansi:
A) smo cel lajf živčni in razpredamo in iščemo
B) se s tem sprijaznemo in se sami ODLOČIMO kaj bo naš namen. Življenje postane fokusno.

Pri zadnjem in najpomembnejšem vprašanje edino odgovor B vodi v normalno, polno, optimistično življenje. Obstajajo še razni religiozni odgovori C, D... Ampak ti odgovori za racionalne ljudi kot sem jaz, ki znamo bullshitu reči bullshit odpadejo. Tak da vsi, ki spadate pod racionalne in ste filozofsko ujeti v opcijo A (sem bil nekaj časa) -> rešitev je, da vložite trud v sprejemanje opcije B. Naslednji koraki ko se zadovoljiš z opcijo B pa je, da začneš razmišljat in tudi dejansko delat na stvareh za katere si se odločil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

zztop ::

Lonsarg je izjavil:

Obstajajo še razni religiozni odgovori C, D... Ampak ti odgovori za racionalne ljudi kot sem jaz, ki znamo bullshitu reči bullshit odpadejo. Tak da vsi, ki spadate pod racionalne in ste filozofsko ujeti v opcijo A (sem bil nekaj časa) -> rešitev je, da vložite vaš trud v sprejemanje opcije B.
Zakaj je spritualnost povezana z neracionalnostjo? In vezano na to, zakaj je materializem edina racionalna drža?

enemon ::

A se ne ubadajo s temi vprašanji v Cernu že kakšnih deset let? Mislim, da jim potem tehtanje tistih kvarkov ni potrdilo ne ene ne druge teorije. Ena je ta, da so pogoji za življenje na Zemlji pač samo ena izmed neskončnih kombinacij, ki se uresničujejo v vesolju, druga pa je, da je nekdo namerno naštelal parametre točno v taka razmerja, da je življenje na Zemlji možno in ta nekdo je potem ta t.i. stvarnik in to je podlaga za teorijo o simulaciji.

SuperKripto ::

kako je nastalo vesolje. ne zaupam uradni razlagi. Zanimiva mi je teorija, da snov obstaja vedno in dolocene sile ustvarjajo pritisk na snov. Ko je pritisk dovolj mocan se snov raznese ali pa pod pritiskom nastane iskra zivljenja. nekaj takega. zanimiva mi je tudi teorija da smo vsi delci kreatorja, ki se skozi nas prek igre preucuje in napreduje skozi razlicne izkusnje. Zakon enosti.

enemon ::

SuperKripto je izjavil:

kako je nastalo vesolje. ne zaupam uradni razlagi. Zanimiva mi je teorija, da snov obstaja vedno in dolocene sile ustvarjajo pritisk na snov. Ko je pritisk dovolj mocan se snov raznese ali pa pod pritiskom nastane iskra zivljenja. nekaj takega. zanimiva mi je tudi teorija da smo vsi delci kreatorja, ki se skozi nas prek igre preucuje in napreduje skozi razlicne izkusnje. Zakon enosti.


To, da smo vsi del enega pa na veliko razglablja Icke v svojih knjigah in predavanjih. Se mi zdi zanimivo, tudi to njegovo navezovanje na nove tehnologije, da bomo kmalu vsi povezani v oblak.

kamiKaZaA ::

Vetrpiha je izjavil:

OP se sprasuje po duhovnosti obstoja in isce samega sebe. Ostalo, kar se tice znanosti, je ze razjasnjeno.

Edini razlog za odprtje te teme je bilo, da lahko @Aqua (SuperKripto) napiše na enem mestu vse svoje mnenje. Namreč pred tem je to pisal v eno temo, kjer ni bilo to namenjeno (mene ni motilo, še več, postalo mi je zanimivo) in ko je odprl svojo temo, so mu jo izbrisali.

Četudi sedaj to temo izbrišejo ali zaklenejo, sem si v njej prebral nemalo zanimivih informacij in sem tudi pripravljen svoj čas vložiti (ker na koncu koncev ne bom nič izgubil, lahko samo pridobim) v eksperiment, da vidim sam pri sebi, kakšen bo rezultat in če lahko spremenim določene zadeve na sebi in napredujem v next level...

Ne rečem, da je res kar piše, niti da verjamem, me pa na koncu ne bo nič stalo (razen posvečen čas, katerega si bom vzel), če bom izvedel eksperiment pozitivnih misli in če bo to prineslo nek nov rezultat v mojem življenju. Sporočil pa bom, če bom karkoli opazil. Če ne bo nič, potem tudi ne bom nič napisal o tem rezultatu.

Vetrpiha ::

Za to imas nemalo opravljenih raziskav.
Ceprav je kar velik del raziskav v psihologiji neponovljivih, lahko vsaj vidis kam priblizno Vetrpiha .
Pubmed

Lonsarg ::

zztop je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Obstajajo še razni religiozni odgovori C, D... Ampak ti odgovori za racionalne ljudi kot sem jaz, ki znamo bullshitu reči bullshit odpadejo. Tak da vsi, ki spadate pod racionalne in ste filozofsko ujeti v opcijo A (sem bil nekaj časa) -> rešitev je, da vložite vaš trud v sprejemanje opcije B.
Zakaj je spritualnost povezana z neracionalnostjo? In vezano na to, zakaj je materializem edina racionalna drža?

Si me napačno razumel, sem hkrati velik zagovornik tako racionalnosti kot spiritualnosti (samo pač nevtralne spiritualnosti, ne take pristransko obdelane s strani kake religije). Torej racionalnost ni v nobenem konfliktu. Dejansko je obratno in je biti hud materijalist precej neracionalno iz stališča doseganja svoje sreče, ker se je večkrat pokazalo, da to ni dobra pot do tega. Kar pa še ne pomeni, da ni morda nek optimum vmes in ne v ekstremih.

Nima pa sicer spiritualnost vs materijalnost direktne veze z tem vprašanjem "Kaj je naš namen". Medtem ko religija vs racionalnost ima direktno zvezo z tem vprašanjem. Racionalni bo z verjetnostjo iskal odgovor (in ne vidim načina, da ne pride do istega zaključka kot jaz, torej da je najverjetneje vse random in višjega namena ni), religiozni bo pa za namen vzel kar religija servira.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

nergac ::

Sam razmišljam takole.
V vesolju je ogromno kamnov različnih velikosti.
Zemlja je tudi vsaj delno tak kamen.
Na njej je recimo ogromno bakterij.
Ki jih je zanemarljivo malo glede na število kamnov v vesolju.
Lahko so tudi kje drugje kake bakterije, ne samo na Zemlji.

V vesolju je torej dosti več kamnov kot bakterij.

Ampak za opis kamna (delček peska ali kaka marsova satelita) potrebujemo dosti manj informacije kot za opis bakterije.

Za opis človeka ali kita ali hobotnice ali sekvoje pa je potrebno še dosti več informacije.

In zaradi velike zgoščenosti informacije v masi 75 kilogramov pač "mislimo".

Evolucija se je zgodila zaradi zadosti "časa", dejansko pa je vse prehajanje iz enega stanja v drugo.

In tudi v tej naši gmoti je vsaj nekaj manevrskega prostora, čemur pravimo "svobodna volja".

Vsaj za nekaj "časa".

Dokler ne "umremo".

Ampak tega ne moremo izkusiti.

Razpademo v "osnovne delce".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nergac ()

nergac ::

Sem se trudil napisati bolj enostavno, pa ne gre kljub narekovajem in poenostavljanju.

Sklep: formalizacija je še kako pomembna. Špekulacija brez izkustva je pa malce zeh ...
Na koncu je treba poiskusiti, dokler je še "čas". ;)

m0LN4r ::

zztop je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Obstajajo še razni religiozni odgovori C, D... Ampak ti odgovori za racionalne ljudi kot sem jaz, ki znamo bullshitu reči bullshit odpadejo. Tak da vsi, ki spadate pod racionalne in ste filozofsko ujeti v opcijo A (sem bil nekaj časa) -> rešitev je, da vložite vaš trud v sprejemanje opcije B.
Zakaj je spritualnost povezana z neracionalnostjo? In vezano na to, zakaj je materializem edina racionalna drža?

Od kod pa tebi, da se povezana nespiritualnost in materializem? Komot si lahko spiritualen materialist ali nespirituaelen antimaterialist.
To, da ne verjames in ne razgljabljas o BS z BS se dalec ne pomeni, da si trdi materialist.

enemon je izjavil:

A se ne ubadajo s temi vprašanji v Cernu že kakšnih deset let? Mislim, da jim potem tehtanje tistih kvarkov ni potrdilo ne ene ne druge teorije. Ena je ta, da so pogoji za življenje na Zemlji pač samo ena izmed neskončnih kombinacij, ki se uresničujejo v vesolju, druga pa je, da je nekdo namerno naštelal parametre točno v taka razmerja, da je življenje na Zemlji možno in ta nekdo je potem ta t.i. stvarnik in to je podlaga za teorijo o simulaciji.
Kako pa ves, da je parametre nastimal samo tukaj? Mogoce jih je se nastimal na neskoncno mnogo mestih v vesolju in primerja, kako shajajo eni in drugi.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

nergac ::

Vsak, ki sodeluje v tej temi, je tudi ezoterik.
Vsaj malo.
To je dejstvo. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nergac ()

nergac ::

m0LN4r je izjavil:

Mogoce jih je se nastimal na neskoncno mnogo mestih v vesolju in primerja, kako shajajo eni in drugi.


God is DJ ?

m0LN4r ::

Girl
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

D3m ::

Nahhhhhhhh

Tole je.

|HP EliteBook|R5 6650U|

SuperKripto ::

Recimo da se trenutno nahajamo v simulaciji, kjer je realnost zrcalo tistega, kar nasa podzavest in zavest ustvarjata doloceno sliko ali realnost. Mogoce kdo misli, da se paralelna realnost kreira na podlagi tistega, kar zelis in tistega kar hoces. ne. Ce si nekaj mocno zelis, v bistvu s tem poves vesolju, da tega nimas. Pravilen nacin za ustvarjanje realnosti je tisto, kar obcutis kot da je ze realnost. S tem se naravnas na to frekvenco in je vecja moznost, da se popolnoma uravnas na to valovno dolzino. Ker vse kar obstaja so razlicne dolzine valovnih frekvenc. Ste kdaj slisali rek, da nisva na isti valovni dolzini in se zarad tega ne razumeva? To je to. Od vase vibracije, frekvence in naravnanosti je odvisno, ce boste vsak dan delali in razmisljali isto in se vrteli v zacaranem krogu (opa, zacaran, dobesedeno, ker vse je magija ustvarjanja). Ce zelite bistveno spremenit paralelno realnost, morate spremenit nekaj na sebi, ali pri sebi. Ampak ce zelite drasticne spremembe boste mogli tudi drasticne spremembe v nacinu razmisljanja, delovanja. ker vsaka misel ima svojo drugacno vibracijo , frekvenco. Ce boste ujeli pravo misel s pravo frekvenco, boste imeli vec verjetnosti da ujamete pravo frekvenco, kot radijsko postajo in v tej paralelni razlicici tudi ziveli.

Predstavljajte si realnost kot film na traku. Sestavljen je iz vec slicic, vec sekvenc. ampak nase oko in um sta programirana, da zaznata potek filmskega traku kot eno sliko ki se giblje skupaj. V bistvu je sestaljen trak iz vec prizorov, tako kot paralelna realnost se izmenjuje iz sekunde v sekundo, na podlagi nasih misli, obcutkov, frekvenc. Ce imate vsak dan isto rutino, potem kako lahko pricakuje da se bo kaj bistveno spremenilo?

Zgodovina sprememb…

mr_chai ::

Jaz ne razmišljam centristično, človeka ne postavljam v ospredje. Torej so vprašanja zakaj smo tu, kdo smo, od kod prihajamo, popolnoma brezplodna. Mogoče smo pač čist slučajna napaka. Lahko, da je vse neke vrsta simulacija, ampak tudi v tej simulaciji smo mogoče samo nekaj naključnega, ki ne bi smelo biti tu.

Vprašanja zakaj, kdaj in kje, izgubijo svoj smisel, če se jih uporablja zunaj našega obstoja na tem planetu. Je pa fajn naštudirat kaj sploh je čas in prostor. Kaj so črne luknje, kaj je "izhlapevanje" črnih lukenj, kaj je najmanjši možni prostor. Discrete or continious ? Ampak fizika sama po sebi se ukvarja bolj z vprašanjem kako stvari delujejo in ne zakaj točno so tam.

SuperKripto ::

Neverjetno koliko vas razmislja na taksen nacin, da je mozno, da je zivljenje zgolj nakljucje ali statisticna napaka. Po mojem mnenju to ni vase prepricanje ampak indoktrinacija, ki poteka vse od vrtca naprej. Ce laz konstantno ponavljas postane resnica. Po mojem mnenju ima vse namen. Ni nic nakljucnega kar se zivljenja tice.

Horas ::

SuperKripto kaj hočeč rečt? da je nekje bogec ki nas je ustvaru kot pravi sveto pismo? al da smo kot v matrici? zakaj pa ne bi mogel bit nakljičje da smo nastali? saj konc koncev je vse skup naključje oziroma splet dogodkov.

js se ne sprašujem kdo smo zakaj smo tu pa te fore brezveze cajta.lepo živet kolker lahk fajn na tem že tk preveč sf*k@nem planetu.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

D3m ::

Tudi to indoktrinacijo glede sfukanega ali prenaseljenega planeta poslušam vsak teden.

:)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Lonsarg ::

Da je vse naklucje je najverjetnejsi logicni zakljucek glede na input ki ga imamo. Seveda lahko input laze, lahko smo v simulacije, lahko je svet dejansko nelogicen, pa mi vidimo zgolj njegovi logicni del, itd, itd. Ampak to so vse ekstremno malo verjetne zadeve.

Je kar fascinantno da marsikater clovek raje verjame v zadevo, ki ima 1% sans, kot da bi sprejel tisto ki ima 99% sans. Prav trudite se najti eksoticne malo verjetne razlage in ker so vam "vsec" ali zakaj, se kar fokusirate na njih bret kriticne presoje verjetnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

SuperKripto ::

vesolje ni logika ali verjetnostni racun. To je tako kot bi zeleli meriti ljubezen skozi matematiko in koliko verjetnosti je v tem. Verjetno tudi razlog, zakaj se ljudje, ki nimajo razvito desno polovico mozganov, ne znajdejo na podrocju ljubezni, obcutkov, custev, domisljije, umetnosti, kreativnosti in ustvarjalnosti. Pri vesolju je bolj pomembna domisljija, obcutki, misli in kreativnost. Logika niti ne. Kvantna fizika, na sub atomski ravni je svet prozen, ucinek opazovalca na sub atomski svet.

Zgodovina sprememb…

Lonsarg ::

Imamo vec centrov v mozganih, ko se odlocam o tem s kom bom, ko sem z zeno, ko komu pomagam me vodi custveni del.

Ko pa razglabljam o vesolju ali ko rasujem problem na sihtu me vodi logicni del.

Pomembno je ravnovesje in ce nekdo zacne custveni del mozganov uprabljati za razlago pojavov v vesolju potem je to DALEC od ravnovesja, napacni del mozganov glede na zadani problem clovek :)
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ko več ne obstajaš po smrti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15111951 (6699) hr_natakar
»

Ali je res vse determinirano? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
586525 (4725) nevone
»

Atheist Experience Show (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Problemi človeštva
30350757 (37841) s1m0n
»

Saladin sprašuje - Postinteligenten Bog (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Problemi človeštva
35634259 (26765) Saladin

Več podobnih tem