» »

Ko več ne obstajaš po smrti

Ko več ne obstajaš po smrti

«
1
2 3 4

FiReFTW ::

Dobro različni ljudje verjamejo v različne stvari, da obstajajo nebesa, reinkarnacija...itd..

Ampak če si zamislimo idejo da po smrti enostavno nehaš obstajat, da ni več zavesti, da ni več nič, da je konec za vse večne čase.. tako kot takrat ko smo se rodili ali ko zaspimo.. da je enostavno ne samo tema ampak da enostavno tvoj obstoj zgine in ne obstaja in se ne zavedaš nič, za vse večne čase.

Si lahko nekdo to dejansko zamisli? Ker recimo jaz ko o tem razmišljam kako bi to bilo, si enostavno nemorem zamislit tega, moji možgani ne morejo dojet, da enostavno ni več nič, da te ni in da se ne zavedaš nič, in ni več nič.

Si kdo tukaj tudi težko to dejansko zamisli v mislih?

Cruz ::

Zamislim? Brez problema. Moji možgani vklopijo defenzivne nagone ob razmišljanju? Definitivno in to močne.

Predstavljaj si, da ležiš na plaži in zadremaš. To je to, le da se za nekaj časa več ne zaveš, da si. Ali pa enostavno meditiraj.

P.S. Preveč se ne muči z ramišljanjem o tem, ker je neproduktivno.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

zasekamroz ::

Smrt sploh ne obstaja, ker svoje smrti se ne moreš zavedat

DarwiN ::

A dogajanje za časa 13.7 milijard let, ko te ni bilo v obstoju, si tudi ne znaš predstavljat?
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

care20 ::

mi mislimo da zdaj trenutno zivimop,da je to vse itd...vbistvu smo bakterija sredi nicesar v vesolju

mtosev ::

Jaz si brez problemov to zamislim. Pač umreš in te ni več. The end. Živali se npr. tega ne zavedajo, umrejo in to je to.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Gagatronix ::

zasekamroz je izjavil:

Smrt sploh ne obstaja, ker svoje smrti se ne moreš zavedat


Narobe. Mozgani ostanejo dovolj dolgo aktivni da se zavedas da si umrl. In zadnje cutilo, ki preneha delovati je sluh.

Cange ::

Enako je kot pred prvim spominom, te enostavno ni. Če kdo umre ali si pred smrjo, reinkarnacija mindset niti ni slab koncept, nimaš kaj izgubit.
Po smrti in ~100 letih noben več ne ve da si sploh kdaj obstajal, so izjeme*.
Si vse in nič.

Rust & Philosophy of Pessimism

AmokRun ::

Ko več ne obstajaš po smrti

Seveda obstajaš. Po smrti postaneš truplo.

zasekamroz ::

Gagatronix je izjavil:

zasekamroz je izjavil:

Smrt sploh ne obstaja, ker svoje smrti se ne moreš zavedat


Narobe. Mozgani ostanejo dovolj dolgo aktivni da se zavedas da si umrl. In zadnje cutilo, ki preneha delovati je sluh.

Ni narobe. Ob smrti zavest preneha obstajat. Zavedaš se lahko kvečjemu trenutka pred smrtjo.

Ekos ::

Vedno, ko vidim to vrsto teme dobim občutek, da preveč sebično gledamo na smrt...kaj bo z mano, z mojo dušo. Pač umreš in te ni. Tako kot pravite, je situacija taka kot pred rojstvom. Kaj pa ideja, da se vse to prenese na otroka? Ne v nebesa in ne ne vem kam vse.
Svojo dušo in svoje ideje preneseš na svojega otroka, ki potem živi na svoj način ampak starš vedno ostane v njegovi zavesti. Mislim, da bi vsak malo bolj poskrbel za svoje otroke s takim mišljenjem.

zasekamroz ::

Kaj pa če nimaš otrok

Cruz ::

Ekos je izjavil:

Vedno, ko vidim to vrsto teme dobim občutek, da preveč sebično gledamo na smrt...kaj bo z mano, z mojo dušo. Pač umreš in te ni. Tako kot pravite, je situacija taka kot pred rojstvom. Kaj pa ideja, da se vse to prenese na otroka? Ne v nebesa in ne ne vem kam vse.
Svojo dušo in svoje ideje preneseš na svojega otroka, ki potem živi na svoj način ampak starš vedno ostane v njegovi zavesti. Mislim, da bi vsak malo bolj poskrbel za svoje otroke s takim mišljenjem.
Zanimiv pogled, pa malo sprosti to anksioznost, ko se ukvarjaš s sebičnimi vprašanji o smrti.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

dronyx ::

Večji problem jaz vidim v tem, da za napake, ki si jih storil v enem življenju, potem trpiš v večnosti. To se mi zdi nesorazmerno in precej kruto. Ne vem pa kaj glede tega meni Amnesty Uninternational.

bobby ::

S to debato ne boste prisli nikamor.
Ker je debata, kjer je tipkana beseda preprosto premalo, ne mores zajeti vsega, kar bi lahko zajl glede te tematike zatorej ustanovite drustvo, zacnite debatirat in vsak, ki je tako ozek, da vidi levo in desno samo od tocke svojega rojstva in do tocke svoje smrti, ga vrzete ven, ker je mentalno preozek.

Za tipkat je prevec, komur se poslusa, kar je lažje, alan wats.
Imagine time before you were born, now imagine time after you die.
And if you did not exist before birth, existance for you will be same after you die as it was before you were born.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

K0l1br1 ::

dronyx je izjavil:

Večji problem jaz vidim v tem, da za napake, ki si jih storil v enem življenju, potem trpiš v večnosti. To se mi zdi nesorazmerno in precej kruto. Ne vem pa kaj glede tega meni Amnesty Uninternational.

Vprašaj lokalnega Franca.

shadeX ::

DarwiN je izjavil:

A dogajanje za časa 13.7 milijard let, ko te ni bilo v obstoju, si tudi ne znaš predstavljat?


Ne moreš dokazat, da nekdo prej ni obstajal. Ker je življenje nekaj kar zaenkrat sploh ne vemo kaj je (niti ne vemo zakaj življenje obstaja oz. zakaj smo tu), je ideja da si se renkreiral lahko enako nora kot da se nisi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

K0l1br1 ::

shadeX je izjavil:

Ne moreš dokazat, da nekdo prej ni obstajal.
A da je obstajal, pa lahko?

shadeX ::

K0l1br1 je izjavil:

shadeX je izjavil:

Ne moreš dokazat, da nekdo prej ni obstajal.
A da je obstajal, pa lahko?


Seveda da ne. Ker premalo vemo o samem življenju in obstoju vsega. Zato pa tudi iščemo odgovore v vesolju.

Na življenje sicer lahko gledaš tudi iz druge plati. Npr enako kot nek majhen organizem v telesu, ki se ne zaveda da obstaja nekaj večjega kot on sam (ali pa celo da je del nečesa - npr večjega organizma), smo lahko tudi mi povsem isto del nekega drugega večjega organizma.

Manevra za razpravljanje je tukaj ogromno, seveda pa s to temo ne bomo nikoli prišli do zaključka kaj dejansko je v resnici (resnica - kar dejansko obstaja in drži v tem trenutku).

K0l1br1 ::

V glavnem kar nekaj fantazirate, bi bil zaključek.

shadeX ::

Zguljena fraza osebkov, ki imajo velike težave z zavedanjem samega sebe in predvsem zanikanjem, da lahko zunaj obstaja "nekaj več".

Priporočam meditacijo, da vzpostaviš stik sam s sabo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

care20 ::

Bog je in pika...samo od sebe ni kar vse skupaj nastalo...kar zanjes,to bos jedel...edino pravilno

zmaugy ::

FiReFTW je izjavil:

Dobro različni ljudje verjamejo v različne stvari, da obstajajo nebesa, reinkarnacija...itd..

Ampak če si zamislimo idejo da po smrti enostavno nehaš obstajat, da ni več zavesti, da ni več nič, da je konec za vse večne čase.. tako kot takrat ko smo se rodili ali ko zaspimo.. da je enostavno ne samo tema ampak da enostavno tvoj obstoj zgine in ne obstaja in se ne zavedaš nič, za vse večne čase.

Si lahko nekdo to dejansko zamisli? Ker recimo jaz ko o tem razmišljam kako bi to bilo, si enostavno nemorem zamislit tega, moji možgani ne morejo dojet, da enostavno ni več nič, da te ni in da se ne zavedaš nič, in ni več nič.

Si kdo tukaj tudi težko to dejansko zamisli v mislih?


Po smrti je verjetno tako, kot je bilo pred življenjem.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

K0l1br1 ::

Preveč fantazirate oziroma po domače blodite. Pejte ven - zunaj so komarji.

hr_natakar ::

Cruz je izjavil:

Zamislim? Brez problema. Moji možgani vklopijo defenzivne nagone ob razmišljanju? Definitivno in to močne.

Predstavljaj si, da ležiš na plaži in zadremaš. To je to, le da se za nekaj časa več ne zaveš, da si. Ali pa enostavno meditiraj.

P.S. Preveč se ne muči z ramišljanjem o tem, ker je neproduktivno.


Ne, to ni to, ker ob vsakem globljem spancu clovek sanja. Torej se nekaj dogaja. Je pa res, da se vecino sanj ne spomnimo.

zmaugy ::

K0l1br1 je izjavil:

Preveč fantazirate oziroma po domače blodite. Pejte ven - zunaj so komarji.


Še en smiselen komentar. /s
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

avom23 ::

FiReFTW je izjavil:

Dobro različni ljudje verjamejo v različne stvari, da obstajajo nebesa, reinkarnacija...itd..

Ampak če si zamislimo idejo da po smrti enostavno nehaš obstajat, da ni več zavesti, da ni več nič, da je konec za vse večne čase.. tako kot takrat ko smo se rodili ali ko zaspimo.. da je enostavno ne samo tema ampak da enostavno tvoj obstoj zgine in ne obstaja in se ne zavedaš nič, za vse večne čase.

Si lahko nekdo to dejansko zamisli? Ker recimo jaz ko o tem razmišljam kako bi to bilo, si enostavno nemorem zamislit tega, moji možgani ne morejo dojet, da enostavno ni več nič, da te ni in da se ne zavedaš nič, in ni več nič.

Si kdo tukaj tudi težko to dejansko zamisli v mislih?


Kolikor se spomnim ob branju literature, imamo vsi ali večina ljudi notranje vedenje, ki nam pravi, da je to nemogoče, torej, da nekoč ne bi več obstajali, čeprav je seveda jasno, da telo "odvržemo". Literatura na to temo
https://www.goodreads.com/shelf/show/nde

K0l1br1 ::

To je samo zaradi tega, ker mislite, da mora biti razlog, da še dlje obstajate.

Dag ::

Kost za glodanje: Tisti, ki menite, da po smrti "duša" živi naprej. Ali to velja samo za človeka, ali tudi za enostavnejše oblike življenja? Oziroma, če človekova "duša" živi naprej, ali potem živi naprej tudi "duša" komarja? In če ne, zakaj ne?

avom23 ::

Ne, komarji so tako nadležni in zoprni, da za njih to ne velja

Netrunner ::

Premalo vemo Oz. Nič o tej temi, da bi lahko kaj sklepali.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

gddr85 ::

FiReFTW je izjavil:

Dobro različni ljudje verjamejo v različne stvari, da obstajajo nebesa, reinkarnacija...itd..

Ampak če si zamislimo idejo da po smrti enostavno nehaš obstajat, da ni več zavesti, da ni več nič, da je konec za vse večne čase.. tako kot takrat ko smo se rodili ali ko zaspimo.. da je enostavno ne samo tema ampak da enostavno tvoj obstoj zgine in ne obstaja in se ne zavedaš nič, za vse večne čase.

Si lahko nekdo to dejansko zamisli? Ker recimo jaz ko o tem razmišljam kako bi to bilo, si enostavno nemorem zamislit tega, moji možgani ne morejo dojet, da enostavno ni več nič, da te ni in da se ne zavedaš nič, in ni več nič.

Si kdo tukaj tudi težko to dejansko zamisli v mislih?

A si ne moreš? Zvečer npr. trdno zaspiš, ne sanjaš oz. se ne spomniš nič in se kar naenkrat zbudiš, vmes je pa minilo 6, 8, 10..ur. A si kej pogrešal te ure? Na konc potem samo še dodaš stavek - In se ne zbudiš nikol več. :P

shadeX ::

Dag je izjavil:

Kost za glodanje: Tisti, ki menite, da po smrti "duša" živi naprej. Ali to velja samo za človeka, ali tudi za enostavnejše oblike življenja? Oziroma, če človekova "duša" živi naprej, ali potem živi naprej tudi "duša" komarja? In če ne, zakaj ne?


To si je “izmislil” človek.

Resnica je (zelo verjetno) povsem drugačna. Resnica je samo ena. Resnice ne poznamo.

kuall ::

Meni je še bolj čudno to stanje, ko obstajaš in imaš čustva kot tisto, ko ni tega več. Tisto je vsaj razumljivo, ko te ni, čustva pa ni možno razumeti, od kje za vraga se pojavijo in zakaj imajo tako moč.

Tebe v bistvu čudi kam gredo čustva, ko smo mrtvi. enako te lahko čudi, od kje se čustva pojavijo, ko postanemo živi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

mahoni ::

Kdaj so se ljudje sploh zaceli zavedati samega sebe? Npr. moj muc se zaveda da je lacen in mjavka mjavka, dokler ne dobi kaj za pod zob. Pol gre pa spat. Dejansko bi rad bil kot muc.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: zmaugy ()

bobby ::

To da tcoj muc mjavka, ko je lacen, ni zavest, je refleks. Tvoj muc se bo zavedal zavesti, ko se bo gledal v ogledalo in dojel, da kar naredi, dobi sliko nazaj, se tega caveda, si popravi priceako s pomocjo zrcala in gre naprej.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

karafeka ::

Se ne zastonj reče počivaj v miru. V trenutku ko umreš, si v popolnoma mirnem stanju, brez vseh skrbi, balzam, nirvana v bistvu, pa čeprav traja verjetno samo kako milisekundo v realnem življenju, je za tebe večnost.
Groba prispodoba bi bila, kako ležiš na plaži, ob morju na topli mivki, brez skrbi kje in kaj boš jedel in če bo vreme zdržalo, ter če ti ni vmes tvoja hiša doma zgorela ali pa so jo okradli, pa s kom te žena vara in katero drogo jemlje sin, da o hčeri sploh ne govorim.

bobby ::

Kako si lahko v mirnem stanju po tem, ko umres? V kaksnem stanju si pa bil, predno si se rodil?
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

karafeka ::

Brezskrbnem.

digitalcek ::

Kako lahko nek 6-letni otrok natančno opiše dogajanje 300 let nazaj, dogodke, ki so se takrat zgodili, prostore, osebe, njih imena?

Vam um niti za sekundo ne dovoli, da bi razmišljali, da je bil zagotovo že enkrat prej na zemlji (reinkarnacija)?

bobby ::

karafeka je izjavil:

Brezskrbnem.


Ti spadas v segment mojega prvega posta v tej nitki,...
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

borut_p ::

digitalcek je izjavil:

Kako lahko nek 6-letni otrok natančno opiše dogajanje 300 let nazaj, dogodke, ki so se takrat zgodili, prostore, osebe, njih imena?

Vam um niti za sekundo ne dovoli, da bi razmišljali, da je bil zagotovo že enkrat prej na zemlji (reinkarnacija)?


preveč zgodbic bereš oz gledaš TV

bobby ::

digitalcek je izjavil:

Kako lahko nek 6-letni otrok natančno opiše dogajanje 300 let nazaj, dogodke, ki so se takrat zgodili, prostore, osebe, njih imena?

Vam um niti za sekundo ne dovoli, da bi razmišljali, da je bil zagotovo že enkrat prej na zemlji (reinkarnacija)?


Reinkarnacija je definicija interpretacije razumljene clovestvu.

Lahko iz strani energije definiramo, da smo vedno bili, smo in gremo naprej. Zavest stvar valovanja, lahko energije, ki izvaja potovanje, transakcijo iz v v. Definiraj si pa sam razlago tega.

In spet, prevec za tipkat, iz stalisca energije mi ni sprejemljivo, da me nikoli ni bilo, sem in potem me ni. Stanja "blazenosti" pred in po zame niso sprejemljiva.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

chuck ::

Mislim, da ko umreš, je konec tvoje zgodbe. Ne vidim razloga, da bi bilo karkoli drugega potrebno. Tvoja dejanja še živijo nekaj časa dalje...

borut_p ::

bobby je izjavil:

digitalcek je izjavil:

Kako lahko nek 6-letni otrok natančno opiše dogajanje 300 let nazaj, dogodke, ki so se takrat zgodili, prostore, osebe, njih imena?

Vam um niti za sekundo ne dovoli, da bi razmišljali, da je bil zagotovo že enkrat prej na zemlji (reinkarnacija)?


Reinkarnacija je definicija interpretacije razumljene clovestvu.

Lahko iz strani energije definiramo, da smo vedno bili, smo in gremo naprej. Zavest stvar valovanja, lahko energije, ki izvaja potovanje, transakcijo iz v v. Definiraj si pa sam razlago tega.

In spet, prevec za tipkat, iz stalisca energije mi ni sprejemljivo, da me nikoli ni bilo, sem in potem me ni. Stanja "blazenosti" pred in po zame niso sprejemljiva.


Jasno je, da še ni jasno od kje izvira zavest - zakaj jo človek ima, ostale živali pa ne. Zato si tudi mislimo, da smo tako pomembni na Zemlji. Ampak o kakšni energiji govoriš? Če gre vse skupaj za kemijo v možganih - kje je kakšen višek energije ko ta kemija ugasne? Zakaj bi mroali "iti" nekam?
Ko kemija v možganih ugasne, se vse konča - po moje.

redtech ::

Ob temu se zmeraj vprašam, zakaj izgubljam čas s slo-techom :D. Boljše vprašanje bi bilo, zakaj živeti?

IL_DIAVOLO ::

Boljse vprasanje bi bilo...kaj za vraga vam dogaja na podstrešju, da vam rojijo po glavah taka vprasanja.

Trupl0 ::

"I sit in my cubicle, here on the motherworld. When I die, they will put my body in a box and dispose of it in the cold ground. And in the million ages to come, I will never breathe, or laugh, or twitch again.
If you are going through Hell, keep going !

Kvinta ::

Baje bo Ladjar prišo razložit vse česar mi ne vemo:))
A.C.A.B

TheBlueOne ::

Mene so enkrat "ozivljali". Ce je tako umreti na tako hudo, enostavno ti izginjajo funkcije dokler res ne vidis tistega "tunela", kakor, da ostaja samo se kancek zavesti, recimo vedno manj aktivnih pixlov. Prvo gre popolnoma vsa senzorika, morda ostane samo popacen sluh (se ne spomnem kako dolgo), potem pa pocasi izgine slika. Tunel verjetno pravijo, ker zadnji del slike ostane na sredini in deluje kontrasten. Ta proces kar traja, ampak ti je vseeno, je manj akcije kot v sanjah, v bistvu je ni, samo vedno manjsa slika.

Potem pa, ce imas sreco, se sistem naenkrat postavi nazaj, takoj vidis in slisis 100%, zadihas itn.

Zgodovina sprememb…

«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Umiranje (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
23324640 (19421) mulc007
»

Ocenite svojo moralnost in etičnost (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9411221 (9184) garamond

Življenje po življenju (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
9021467 (20103) bluefish
»

Duša (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
25016818 (13089) DarwiN

Več podobnih tem