» »

Problem s Sony Android TV

Problem s Sony Android TV

Fadil ::

Imam težave s Sony TV. konkretno model KDL - 55W755C
Na zaslonu se je pojavil napis da se bo TV zaradi nedejavnosti izklopil in naj pritisnem poljubno tipko. Nobena tipka ni delovala in napisa nisem mogel odstraniti. Popizdil sem in izključil napajanje za 20 sek. in sedaj se mi TV prižge in na zaslonu piše samo Sony. Še parkrat sem izklopil iz napajanja in vedno isto. Piše Sony začetni zaslon in se ne postavi. Kot da bi se zaciklalo. Ali lahko sam kaj storim, ali bo potreben servis?

Lep pozdrav

Zodiac ::

Izklopi ga iz napajanja za vsaj 5+ minut in poskusi.

Drugače lahko narediš "hard reset" s tipkami, vendar bo izbrisalo vse uporabniške nastavitve.

G_mAn ::

Pozdrav,

da ne odpiram nove teme bom vprašal kar tukaj.

Imam težavo s Sony KE-65XH9288. Ko na TV priklopim zunanji disk se mi TV čez nekaj časa samodejno reboota in potem vse skupaj zamrzne, včasih se pojavi le napis Android oz. "blackscreen" in je TV totalno neodziven. V kolikor priklopim nek drug USB zadeva normalno deluje. Zunanji disk mi na računalniku brez težav bere. Poskusil sem tudi na 10 let starem LGju in tudi tam zadeva deluje brez težav.

TV je posodobljen na zadnjo verzijo programske opreme.

Han ::

Če se disk napaja le prek USB, je težava v tem, da dobi iz priključka na TV premalo energije oziroma da je ohišje diska pač nezdružljivo s TV elektroniko. Če je možno, zamenjaj ohišje, sicer uporabi drug disk, po možnosti SSD, ki ima nižjo porabo...

G_mAn ::

Hvala za hiter odgovor.

Da, disk se napaja le preko USB. Zanimivo mi je predvsem to, da drugje dela BP. Sem včeraj poskusil še na Samsung modelu. Omenjeni disk mi je celo nekajkrat delal tudi na Sonyu, ko pa sem naložil še nekaj video vsebine pa totalni blackout.

Očitno bo treba disk menjati ali TV.

Morda še kakšen pameten predlog kako drugače gledati video vsebine na TV? Preko HDMI, Plex,... mi ni, saj ne želim vedno prižgati pc-ja. Kakšen NAS bi verjetno prišel v poštev.

scipascapa ::

ROUTER + usb in disk na njemu oz. NAS varianta, če pač nočeš prižigati PCja...čemu ne?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

4k predvajanje filmov (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
539608 (7321) Han
»

Wd TV Live (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Zvok in slika
1173208828 (52291) scipascapa
»

[DVDR/divx] snemalnik in Divx predvajalnik (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Zvok in slika
36862076 (14566) Buffy
»

WD TV Live HUB (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
7821473 (14911) kamuee
»

WD TV.. kdo ima? (strani: 1 2 3 429 30 31 32 )

Oddelek: Zvok in slika
1551150563 (33132) king67

Več podobnih tem