» »

Nakup hibrida

Nakup hibrida

Temo vidijo: vsi
««
16 / 45
»»

zobnik ::

Hibridi so dragi, pol je že boljš električni. Ga ima sosed.

Utk ::

Normalno, da so. Ko najdeš kakega karavana za pod 40 jurjev, mi sporoči.

zobnik ::

Od kje tebi pri plinu tist +1, če mi sedaj preklopi že po 200m, ko je zunaj 8°C, torej računaj več ali manj samo plin...

Utk ::

Tvoji heki niso merodajni.

S cliotom pa lahko primerjaš kvečjemu yaris hibrid, ki pa zlahka porabi tudi pod 4 litri. Pa si spet na istem kot s plinom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

energetik ::

@zobnik, kaj ima zdj veze tvoj plin v tej temi??

Mato989 ::

zobnik je izjavil:

Poraba plina je 10-15% višja kot na bencin.

Poraba dizla 4.5l lepo vas prosim, niti en ne kuri pod 5.5l povprečja za naše razmere, treba se vozit iz 300-400m na 700m++, sosed je vozil 1.4 tdi v vagu pa je reku da okol 6l povprečna poraba. Brat ej vozil 100.000km 1.9 tdi pa je povprečje tud blo okol 6, da pa 4.5 žrlo samo an regionalni pri 70km/h....tud bratov citroen 2.0 dizl žre čez 6l in audi 2.0 dizl tudi.

Hibrida ne poznam, ampak gledam imajo vsi tam okol 5l bencina.


Jaz sem se kar nekaj casa vozil z 2.0 dizlom na relaciji mb-ptuj in sem mel porabo 5.3l nafte v povprecju.... Je pa res da sem vozil 100kmh
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Hoden ::

Sam imam 2.0 hybrida in se vozim v službo 110km dnevno samo po avtocesti, 10km pa po regionalkah. Običajno nastavim radarski tempomat na 140km/h. Do sedaj sem z njim prevozil 2000km in mi računalnik kaže porabo 5.1l. Vzel sem testnego Corollo TS s sol opremo. Za 22k€ kolikor sem plačal zanj nisem našel primerljivega avtomobila s toliko prostora.

Gambino ::

energetik je izjavil:

@McLane, ti boš zihr vedu - ali ima Toyota še tistih 2kEUR svoje subvencije za hibrida?
Ne vem zakaj se mi zdi, da so nekaj pocenili modele in hkrati ni več "subvencije".

Še vedno se odločam, ali rabim avtomatika ali ne. Če bo avtomatik, potem bom skoraj zihr vzel Corollo TS.


Vozil sem 2.0 corrolo in lahko rečem, da kapo dol japoncem za ta sklop. Super se vozi, zvezdno potegne. eCVT ja se pa navadiš hitro. Edino kar me je motilo je da v SOL ni senzorjev ter navigacija. Za tak denar bi skoraj moral bit. Ampak dobiš pa vse varnostno asistenčne piškotke, radarski tempomat, dela OK.

zobnik ::

energetik je izjavil:

@zobnik, kaj ima zdj veze tvoj plin v tej temi??


iščem alternativa plina

nicksonn ::

3p je izjavil:


To kar zdaj prodajajo pod oznako "hibrid" je v bistvu ICE, ki ima električni motor in baterijo le zato, da z rekuperacijo energije izgubljene z zaviranjem izboljša porabo bencina.

Reče se mu blagi oz "mild" hybrid. Gre za 48V sistem.
30-40% zmogljivost (v kW) polnega hibrida, 70% efekt polnega hibrida za 50% cene polnega hibrida.
Tega bo zdej masovno več.

Obstajajo pa tudi "micro" hibridi, tisto je pa 12V motor-generator, ki je nadomestil ločen zaganjalnik in alternator. Ima pa tudi ločeno baterijo, in nekje tudi da od sebe kakih 2-3kW "boosta".

J.McLane je izjavil:


V € ja, energetsko gledano (in po CO2) bosta pa kvečjemu na istem (5 l dizla je energetsko in CO2 ekvivalentno 5,6 bencina). In zakaj nebi kupil nekaj kar je isto za podobno ceno, če ti to pač bolj sede?
/.../
Avtomatik nima nobene veze s penzijo, ko enkrat greš nanj ne greš več nazaj. Podobno je s hibridom ko si enkrat na njem težko greš na klasičen avtomatski menjalnik, ker ti deluje enostavno smešno.

5L dizla na sto ali 6,5L bencina na sto... kaj ti nuca, če ga tolk več popapa...
Pa dodam še 8,5L plina* ali 4,5L bencina (hibrid):
5L dizel: 132g C02, 6,2€ / 100km
6,5L bencin: 156g C02, 8,3€ / 100km
8,5L plin: 136g C02, 5,5€ / 100km
4,5L hibrid: 108g C02 5,7€ / 100km

Dokler si ne morem privoščiti dovolj dobrega hibrida (kakšen ioniq recimo, tudi tanova corolla TS 2.0 ni švoh (kljub cvtju, hh)) in dokler se mi bo dalo šaltat - se bom pač vozil na plin.
Še ceneje je.

@zobnik: če ti in noben v tvoji familiji ne zna vozit normalno (da ne rečem varčno) ne pomeni, da nihče ne zna vozit. Tudi na spritmonitorju se opazi veliko malih jajčk s porabo nižjo od 4L. Tudi moj fotr je vozil Astro karavan s porabo okol 4,7L.
x n!

zobnik ::

Utk je izjavil:

Tvoji heki niso merodajni.

S cliotom pa lahko primerjaš kvečjemu yaris hibrid, ki pa zlahka porabi tudi pod 4 litri. Pa si spet na istem kot s plinom.


Butasto razmišljanje, saj nismo na dirkališču.
NA ac je hitrost omejena na 130, regionalna 90, mestna 50, torej vsi današnji avti brez težav dosegajo 150 po AC in si že v prekršku.

Izvoli po naselju vozit 70, ne bo minil 1 teden te že plava kuverta čaka s slikco in kaznijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

Utk ::

30-40% zmogljivost (v kW) polnega hibrida, 70% efekt polnega hibrida za 50% cene polnega hibrida.

Malo morgen. Par deci manjša poraba, namesto par litrov.

zobnik je izjavil:

Utk je izjavil:

Tvoji heki niso merodajni.

S cliotom pa lahko primerjaš kvečjemu yaris hibrid, ki pa zlahka porabi tudi pod 4 litri. Pa si spet na istem kot s plinom.


Butasto razmišljanje, saj nismo na dirkališču.
NA ac je hitrost omejena na 130, regionalna 90, mestna 50, torej vsi današnji avti brez težav dosegajo 150 po AC in si že v prekršku.

Izvoli po naselju vozit 70, ne bo minil 1 teden te že plava kuverta čaka s slikco in kaznijo.

Kaj ima to veze s tistim, kar sem jaz napisal, da si me moral citirat?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

ziga1990 ::

Utk določeni hibridi porabijo enako ali malo manj kot pa dizli npr Prius brez težav dohaja Passata in golfa z dizlom pri porabi na AC
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Utk ::

Kaj sem kje napisal, da ne?

ziga1990 ::

Malo morgen. Par deci manjša poraba, namesto par litrov.
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Utk ::

Zdaj pa poglej še na kaj se to nanaša. Madona no.

feryz ::

zobnik je izjavil:

Butasto razmišljanje, saj nismo na dirkališču.
NA ac je hitrost omejena na 130, regionalna 90, mestna 50, torej vsi današnji avti brez težav dosegajo 150 po AC in si že v prekršku.

Izvoli po naselju vozit 70, ne bo minil 1 teden te že plava kuverta čaka s slikco in kaznijo.
Ha, ha, ha.
Komedijant.

J.McLane ::

nicksonn je izjavil:

3p je izjavil:


To kar zdaj prodajajo pod oznako "hibrid" je v bistvu ICE, ki ima električni motor in baterijo le zato, da z rekuperacijo energije izgubljene z zaviranjem izboljša porabo bencina.

Reče se mu blagi oz "mild" hybrid. Gre za 48V sistem.
30-40% zmogljivost (v kW) polnega hibrida, 70% efekt polnega hibrida za 50% cene polnega hibrida.
Tega bo zdej masovno več.


V teoriji to morda drži, pokaži mi nek dejanski končni produkt.

Recimo Golf 1.5 TSI DSG 48V mild hibrid, ali upaš stavit, da bo cenejši kot Corolla hibrid? NE vidim kako bi to bilo lahko mogoče če je pa že danes brez 48V sistema tak golf 25k €.

Potem ima Renault neke omejene 48V variante, ne vem če je sploh kaj na voljo pri nas, pa daj za foro poišči cene.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Matevz96 ::

zobnik je izjavil:

Poraba plina je 10-15% višja kot na bencin.

Poraba dizla 4.5l lepo vas prosim, niti en ne kuri pod 5.5l povprečja za naše razmere, treba se vozit iz 300-400m na 700m++, sosed je vozil 1.4 tdi v vagu pa je reku da okol 6l povprečna poraba. Brat ej vozil 100.000km 1.9 tdi pa je povprečje tud blo okol 6, da pa 4.5 žrlo samo an regionalni pri 70km/h....tud bratov citroen 2.0 dizl žre čez 6l in audi 2.0 dizl tudi.

Hibrida ne poznam, ampak gledam imajo vsi tam okol 5l bencina.


Verjemi kar hočeš, ampak tako pač je. S tem da je v tem kar nekaj mestne vožnje in jutranjih konic če imaš čiste relacije se pride enostavne na 4,0
#hooldthedoor

D3m ::

Dizel 1.6 CDTI 4.6l za enkrat.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Utk ::

J.McLane je izjavil:

nicksonn je izjavil:

3p je izjavil:


To kar zdaj prodajajo pod oznako "hibrid" je v bistvu ICE, ki ima električni motor in baterijo le zato, da z rekuperacijo energije izgubljene z zaviranjem izboljša porabo bencina.

Reče se mu blagi oz "mild" hybrid. Gre za 48V sistem.
30-40% zmogljivost (v kW) polnega hibrida, 70% efekt polnega hibrida za 50% cene polnega hibrida.
Tega bo zdej masovno več.


V teoriji to morda drži, pokaži mi nek dejanski končni produkt.

Recimo Golf 1.5 TSI DSG 48V mild hibrid, ali upaš stavit, da bo cenejši kot Corolla hibrid? NE vidim kako bi to bilo lahko mogoče če je pa že danes brez 48V sistema tak golf 25k €.

Potem ima Renault neke omejene 48V variante, ne vem če je sploh kaj na voljo pri nas, pa daj za foro poišči cene.

Ne samo to, imaš že prve teste teh "hibridov". Toyote porabijo zlahka tudi na testih 5,5, pa še manj, da ne govorimo pri normalnih voznikih, ti mild hibridi prišparajo par deci in so na 6,5, tudi v kakem swiftu, ki se bi lahko primerjal samo z yarisom. V golfu smo hitro nazaj na 7.

D3m je izjavil:

Dizel 1.6 CDTI 4.6l za enkrat.

Ja, hibrid porabi manj, je bolj čist, enostavnejši in nič dražji od podobnega dizla. Nobene potrebe ni, da bi porabil še liter manj, je že itak boljši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

zobnik ::

Pol če imate vi 4.6l porabe dizla imam jaz 6.4l poraba plina pa smo si kvit.

Utk ::

Ma kakšen dizel, koga briga za dizel.

TOP ::

zobnik je izjavil:

Pol če imate vi 4.6l porabe dizla imam jaz 6.4l poraba plina pa smo si kvit.

Pa daj nehaj ti,stem plinom v temi o hibridu.Jaz sem se vozu,z sodelovsem,ki je imal predelano na plin,sami problemi in poraba,da ne govorimo.Šlo pa tudi nikamor,ko je preklopu na benzin je bilo,kot da bi uklopu turbo.:))Kot v filmu Pobesneli Max.

zobnik ::

Če je sodelovec imel težave s plinom še ne pomen da jih imamo ostali med vožnjo.
Plin ni kriv, ampak šalabajzrji k vgrajuejjo

Utk ::

Ma nehaj s tem plinom. Sem na plin prevozil več kot ti. Ni slabo, nisem imel problemov, ampak je danes passe. Plin je za kante za 2,3 jurje, ne pa za prave avte.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

zobnik ::

Najdi mi alternativo plina pa takoj menjam. Seveda od nabave dalje....

Vazelin ::

Edini smiseln hibrid ie prikljucni.
Ne pa neke toyote in lexusi s požrešnim 1.8litrskim bencincem iz leta 95 lol
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

-valvoline- ::

Dizel se bo drazil za 10c letno, vsaj v nemciji. Ostali verjetno copy/paste. Nova zakonodaja predvideva cene od 2e in naprej do l.2025. Ce ne bodo dizle se prej 100% banal.
On the other hand, cng je trenutno na najnizjo cenovno raven v zadnjem desetletju, borzna cena je ze pod 10c na kg.

Zgodovina sprememb…

ziga1990 ::

Vazelin je izjavil:

Edini smiseln hibrid ie prikljucni.
Ne pa neke toyote in lexusi s požrešnim 1.8litrskim bencincem iz leta 95 lol


Lol Prius z 1.8 bencinskim motorjem na AC porabi tok kot dizel ali pa celo malo manj in preden kaj komentiraš na AC elektromotor ne pomaga
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

-valvoline- ::

ziga1990 je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Edini smiseln hibrid ie prikljucni.
Ne pa neke toyote in lexusi s požrešnim 1.8litrskim bencincem iz leta 95 lol


Lol Prius z 1.8 bencinskim motorjem na AC porabi tok kot dizel ali pa celo malo manj in preden kaj komentiraš na AC elektromotor ne pomaga

Prius na ac porabi vec kot klasicna toyota brez elektricnega sklopa. Hibrid na ac je nesmisel.

ziga1990 ::

5,9l/100km pri 140km/h je dobro oz malo manj kot Passat 2.0 TDI z 6.0l/100km
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

IL_DIAVOLO ::

Dizel malo jamra, hibrid se dere.

-valvoline- ::

ziga1990 je izjavil:

5,9l/100km pri 140km/h je dobro oz malo manj kot Passat 2.0 TDI z 6.0l/100km

Ne bo drzalo. 6l pije pri 120kmh (znanec ima hibrida prejsne generacije), mogoce max pol litra manj primerljivemu bencinarju. Preko 130kmh ni razlike v porabi primerjano sodobnejsim bencinarjem, dizel seveda pije manj.
Je pa res da hibrid po mestu pije max 4l, podobno tudi do 80-90kmh.

Zgodovina sprememb…

J.McLane ::

Ti boš že vedel ker ga ima tvoj znanec, v tej temi smon pa nekateri že 10 let lastniki hibrida pa se s to tvojo pavšalno izjavo pač ne moremo strinjat.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Utk ::

Ja, dizel pije "5 litrov" pri 300 na uro. Problem je samo, da se ljudje bolj malo vozijo 300. Vsakemu nehibridu povprečje močno dvignejo kratke relacije, in to za tolk, da ti nobena poraba na 100 km tega ne more nadoknadit. Zato je treba gledat povprečja čez vsaj cel tank, če ne 5000 km. Ja, dizel lahko pije manj pri 150, pa kaj ti to pomaga, če ti bo potem iskanje parkplaca dvignilo povprečje za 2 litra, pri hibridu bo pa povprečje padalo. In kolk vidim pri znancih, je bolj malo ljudi, ki delajo relacije primerne za dizla, tako da imajo nazadnje z 2,0 dizli povprečja od 6 do 7 litrov, kar zlahka zmore tudi vsak bencinar, hibrid pa da ne govorimo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

IL_DIAVOLO ::

Ce se ne drajsaš po ljubljani in se res vozis, se ti splaca.

Utk ::

Vse razen Lj-Mb vsak dan je isto kot drajsanje po Ljubljani. Na 15 km relaciji se ti avto komaj dobro segreje. Kar poskusi enkrat segretemu resetirat porabo in odpelji 15 km, drugič pa isto relacijo s hladno mašino in se čudi razliki v porabi. Kaj šele 10 ali 5 km. No, sej tudi hibrid ni imun na to, da ne bo pomote, ampak brez veze gledat porabo pri 90 ali 130 in rečt da tolk porabi. Takrat vsak porabi dost malo.

slavaroj2 ::

A se že dobi kakšen dober plug in hibrid ki ga lahko za krajše vsakodnevne relacije polniš iz vtičnice (s podaljškom)?
Za nekoga ki živi v najemu in nima druge opcije kot polniti s podaljškom skozi okno ;)

ziga1990 ::

slavaroj2 je izjavil:

A se že dobi kakšen dober plug in hibrid ki ga lahko za krajše vsakodnevne relacije polniš iz vtičnice (s podaljškom)?
Za nekoga ki živi v najemu in nima druge opcije kot polniti s podaljškom skozi okno ;)


Prius PHEV ene 50km dometa in ko zmanjka se obnaša kot navadni Toyotin hibrid.Čas polnjenja je par ur
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

IL_DIAVOLO ::

Dobi se marsikaj, ampak ce si podnajemnik, se ti verjetno ne valja nekaj 10k na racunu.

Utk ::

slavaroj2 je izjavil:

A se že dobi kakšen dober plug in hibrid ki ga lahko za krajše vsakodnevne relacije polniš iz vtičnice (s podaljškom)?
Za nekoga ki živi v najemu in nima druge opcije kot polniti s podaljškom skozi okno ;)

Najcenejši dober je ioniq. Ni pa poceni. Dvomim da kaj kmalu prišparaš 8 jurjev proti corolli ne-plugin. Potem se bolj splača ful električni, ki je tu nekje ali celo cenejši.

jype ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ce se ne drajsaš po ljubljani in se res vozis, se ti splaca.
Tebi ja, bodočim rodovom pa malo manj, ker bodo zaradi tvojih razvad obsojeni na životarjenje.

ziga1990 ::

jaz bom kar počakal novi Yaris me čedalje bolj mika baje da bo imel vse lepe bonbončke kot so LTA,Heads up in 360 kamera
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

roCkY ::

Glede na (napovedan) bliskovit razvoj EV. Je trenutno sploh smiselno menjat star avto za novega? Zadeva se mi zdi precej bolj kritična kot pred par leti.

ziga1990 ::

EV avtomobili se bliskovito razvijajo to je res samo cene so še previsoke in želja je da letos menjam avto
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

energetik ::

roCkY je izjavil:

Glede na (napovedan) bliskovit razvoj EV. Je trenutno sploh smiselno menjat star avto za novega? Zadeva se mi zdi precej bolj kritična kot pred par leti.
Bliskovito? Meni se ne zdi. Vse je že razvito. Kar vidim je le, da se počasi večajo kWh in cena. Osnovni model z najmanjšo baterijo pa ostaja enako drag.
Meni je povsem OK, da imamo dandanes na izbiro vse od ICE, preko HEV do BEV. Vsak si naj sam izračuna, kaj se mu najbolj splača in kaj ustreza.

Utk ::

Ja, električni karavan ni noben še niti napovedan.

roCkY ::

Nikakor ni vse razvito. Razvoj gre z nekim svojim tempom naprej. Cene so odvisne od strođkov razvoja, proizvodnjih stroškov in marž.

En zelo dober video je pred par dnevi linkal W1. Ta ali sosednja tema? En tistih, nujnih za pogledat! Lepo ponazori od kod in kam gremo. Tudi če se ne bo čisto uresničilo v najavljenih časovnih okvirih poti nazaj ni več. Sosledje iznajdb in njihova časovna implementacija je ključna. Tesla leti skoz zid z glavo ampak z dobro čelado na njej. Evropejci čakajo, da bodo davki plačali, Kitajci,... Kdo bo zmagal, ko politika dodatno premeša karte? Dejansko zgleda, da v transportni industrijji ne bo preživelo 10+ igralcev, pač pa kot v tehnoloških branžah 2-3.

Utk ::

To je vse lepo in prav in res, ampak ne reši problema kako prit ta teden na šiht in kako na izlet čez vikend.
««
16 / 45
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj je bencin cenejši od dizla? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
21932439 (1924) turan
»

Zakaj se CVT ne uporablja oziroma ni razširjen? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Na cesti
45370212 (21636) WizzardOfOZ
»

Nakup novega karavana (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Na cesti
84083172 (45938) profii
»

Bi kupili avto (nov) z atmosferskim motorjem? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
35144534 (34605) -valvoline-

Več podobnih tem