» »

Kia Ceed SW 1.4 2017

Kia Ceed SW 1.4 2017

«
1
2 3 4

PeternelG ::

Kupujem avto, pa me zanima, glede na to, da sem miren voznik, dnevno naredim okoli 3 km v sluzbo in nazaj in potem se kaksen izlet med vikendi in po nakupih. Uglavnem, zanima me, ce je kdo tukaj s tem motorjem in karavanom in kako je zadovoljen s porabo in samo voznjo s tem motorjem?

anketar ::

a za 3 km res rabš novga, rabljenga z več opreme in druge znamke ne bi vzel? avtov je k listja pa trave tud dobr ohranjenih

http://avtonasveti.com/kia-ceed-2012-da...
vidm, da nima glih kkšnih problemov ta ceed, tko da če si se zagledu...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: anketar ()

PeternelG ::

So doloceni razlogi za nakup novega avtomobila.

Blinder ::

Vec novih avtov ko kupujejo ljudje, vec je rabljenih na trgu za nas ostale :D
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

d4vid ::

Za 3km se kupi nov bicikel, valda ne bos novga avta kupoval. Za 3km je vsaka kripa za 200€ dobra, ce crkne gres pac pes ane.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

bambam20 ::

d4vid je izjavil:

Za 3km se kupi nov bicikel, valda ne bos novga avta kupoval. Za 3km je vsaka kripa za 200EUR dobra, ce crkne gres pac pes ane.


Kaj tebe briga, če bo kupil nov avto? Je lepo napisal, da ima do službe samo 3 km v eno smer. Seveda se bo tudi drugače z avtom vozil. kaj tebi razumevanje napisanega povroča težave?

PeternelG je izjavil:

dnevno naredim okoli 3 km v sluzbo in nazaj in po nakupih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

MostWanted ::

sam imam letnik 2014 z istim motorjem, sicer ne karavan. ampak vzemi 1.6 ker je 1.4 precej švoh. 1.6 ima pa isto porabo. tudi sam se vozim zdaj v službo 2km pa domov. to je avto vžgi pa vozi. prej sem se 3 leta vozil 50km v službo pa domov. nobenih problemov.eidno diodna luč je crknila po 3letih. in so na servisu zamenjali obe luči. tako da za tak dnar precej dober avto, z vso opremo razn vzratne kamerr pa gps. kar je za mene čist brezveze.

Bojevnik ::

Sam imam Cee'd SW 2016.
Sem nezadovoljen z njem, ampak samo zaradi enega samega problema. In sicer armaturna plošča se vidi v vetrobranskem steklu.
In v določenih vremenskih razmerah zelo moti (tudi tako močno, da se mi je že zgodilo da nisem mogel prebrati prometnega znaka dokler se mu nisem res približal)

Drugo je vse v vredu (avto imam dobro leto), ampak je problem, ki sem zgoraj napisal tako moteč, da če bi zdaj kupoval avto, bi kupil kakšenga drugega.

Tako, da če ne bi bilo tega problema, bi ti avto res svetoval, ampak tako ti ga pa lahko samo odsvetujem.
(je pa res da ne poznam 2017 modela, lahko da je drugačen. Kolega je imel nek starejši model Cee'da, pa ni imel nobenih problemov z odsevi armaturke).

Blinder ::

99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

MostWanted ::

Bojevnik je izjavil:

Sam imam Cee'd SW 2016.
Sem nezadovoljen z njem, ampak samo zaradi enega samega problema. In sicer armaturna plošča se vidi v vetrobranskem steklu.
In v določenih vremenskih razmerah zelo moti (tudi tako močno, da se mi je že zgodilo da nisem mogel prebrati prometnega znaka dokler se mu nisem res približal)

Drugo je vse v vredu (avto imam dobro leto), ampak je problem, ki sem zgoraj napisal tako moteč, da če bi zdaj kupoval avto, bi kupil kakšenga drugega.

Tako, da če ne bi bilo tega problema, bi ti avto res svetoval, ampak tako ti ga pa lahko samo odsvetujem.
(je pa res da ne poznam 2017 modela, lahko da je drugačen. Kolega je imel nek starejši model Cee'da, pa ni imel nobenih problemov z odsevi armaturke).



kk se ti armaturka vidi v vetrobranu? odsev? obriši si šipo odznotri. ne resno, kaj takega prvič slišim 😮

smacker ::

Bojevnik je izjavil:

In sicer armaturna plošča se vidi v vetrobranskem steklu.

Si probal prilagodit položaj sedenja? Morda maš samo glavo v takem čudnem kotu.

Bojevnik ::

kk se ti armaturka vidi v vetrobranu? odsev? obriši si šipo odznotri. ne resno, kaj takega prvič slišim 😮


Ja, odsev je. Od znotraj nisem obrisal, ker bom verjetno samo še bolj zajebal zadevo (do sedaj so mi še vsi rekli da naj ne čistim šipe od znotraj).

Si probal prilagodit položaj sedenja? Morda maš samo glavo v takem čudnem kotu.

Samega položaja sedeža še nisem premikal. Sem pa probal malo okoli glavo/telo premikat. Sem se tudi probal usest dosti bolj "dol" na sedežu. Ni bilo kej velike razlike. Se bom pa vseeno še malo s sedežem poigral.

Kolikor sem eksperimentiral, še najbolj pomagajo polarizirana sončna očala. Ponavadi izničijo ves ali pa skoraj ves odsev.
Samo me pa vseeno motijo, ker imam očala z dioptrijo in nosim leče. Tako da če bi hotel v vsaki situaciji normalno vozit bi rabil sončna očala + clip-on sončne leče za na okvirje.
Poleg tega pa bi pričakoval da če že kupiš avto, da ti ni treba glih skrbeti kako boš ven videl....

Drugače pa nisem edini s tem problemom. Sicer to ni najbolj pogost problem, ampak sem na netu našel nekaj primerov tega problema.
Dve rešitvi, ki izgledata da dejansko delujeta sta, ali polarizirana sončna očala ali pa dash mat.
Je pa na nekem forumu pisalo, da je to lahko odvisno od posamenika (baje nimam vsi enakih oči).

Sem ga tudi že na servis peljal zaradi tega, samo tam pravijo, da ne morejo nič naredit, ker je pač šipa taka (razlog naj bila neka vmesna plask, ki jo imajo šipe, ampak kolikor vem jo imajo vse šipe)...

Sicer to je moje ugibanje, ampak jaz mislim da se to pri Cee'd dogaja zato, ker ima vetrobransko steklo pod zelo ostrim kotom.
In zato pride odsev bolj do izraza. Ampak, kot sem že omenil ne vem točno...



LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bojevnik ()

Dr_M ::

Odsev armature v vetrobranskem steklu je precej pogost problem. Sploh pri novejsih avtih, videl ze pri raznoraznih znamkah, poceni in dragih.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

IL_DIAVOLO ::

Tezava je v tem, ker se proizvajalci ne odlocajo za mat barvo, ki lepo razprsi svetlobo in ne pusca odseva na sipi.

c00L3r ::

Je v ceedu že na voljo aktivni tempomat?

Veselinko ::

Tukaj si lahko prebereš eden test, sicer od 1.6 motorja. Je pa 1,4 baje po novem bolj živ kot je bil prej.
http://www.avto-fokus.si/Testi/Kia_ceed...

p.s. Na našem ni bilo nobenih odsevov v prednjem steklu, armaturna plošča je bila pa črna. Sem pa slišal, da je odsev pri bolj svetlih armaturnih ploščah bolj pogost - kar velja itak za vse avte.

PeternelG ::

Da samo sporočim. Vzel sem Ceeda karavana z 1.4 motorjem, kar je vrh glave, sem mislil, da bo manj odziven. Poraba zaenkrat okoli 7l do 7.5l. Oprema pa vsa možna. Armatura se pa nic ne odbija v prednje ateklo, prav tako niso moteci svetleci deli na armaturi.

koyotee ::

Tok visoka poraba pri 1.4? Jaz mam pri 2.4dizlu 8,5
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

K0l1br1 ::

koyotee je izjavil:

Tok visoka poraba pri 1.4? Jaz mam pri 2.4dizlu 8,5
Tale primerjava nima smisla, je res?

ZloTech ::

PeternelG je izjavil:

Da samo sporočim. Vzel sem Ceeda karavana z 1.4 motorjem, kar je vrh glave, sem mislil, da bo manj odziven. Poraba zaenkrat okoli 7l do 7.5l. Oprema pa vsa možna. Armatura se pa nic ne odbija v prednje ateklo, prav tako niso moteci svetleci deli na armaturi.


Ogromna poraba če ima dacia 0.9 tce porabo 5 litrov.

Utk ::

koyotee je izjavil:

Tok visoka poraba pri 1.4? Jaz mam pri 2.4dizlu 8,5

Ogromna poraba ce imam jaz pri 2,0 bencinarju 6.

ZloTech je izjavil:


Ogromna poraba če ima dacia 0.9 tce porabo 5 litrov.

Ogromna poraba, ce ima 1,6 bencinar 5,5. Pa se premika se kam.

Lahko zdaj nehamo s temi neumnostmi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

ZloTech ::


Ogromna poraba, ce ima 1,6 bencinar 5,5. Pa se premika se kam.

Kateri 1.6 pa je to ? Realne porabe, ne marketinške

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ZloTech ()

smacker ::

Dajte se raje hvalit kolk šrpicerjev keri spije, če ste že na nivoju vaške gostilne :D:D

PeternelG ::

Hehe. Glede na to, da ima avto po enem tednu samo 120 kilometrov, vecina mestne voznje in, da pade avtu se do dobre pol litra porabe, se mi zdi solidna in me ne moti. Glavno, da ko se peljem, da se pocutim udobno, varno in sprosceno.

bambam20 ::

PeternelG je izjavil:

Hehe. Glede na to, da ima avto po enem tednu samo 120 kilometrov, vecina mestne voznje in, da pade avtu se do dobre pol litra porabe, se mi zdi solidna in me ne moti. Glavno, da ko se peljem, da se pocutim udobno, varno in sprosceno.


Iskrano ne vem , koliko si sproščen, ker se avto ne premakne. Slabi pospeški press.

ZloTech je izjavil:



Ogromna poraba če ima dacia 0.9 tce porabo 5 litrov.


Ko stoji na mestu. Te porabe , ki jih ven mečete kot ene papige sploh niso realne. Koliko pa ta Dacia porabi, pri višjih hitrostih. Tam pa ni več 5 litrov.

Če vam je tako pomembna poraba se raje vozite z vlakom. Kakšne jamrajoče pičke ste slovenci postali skozi leta.


Poraba za tole Kio je sicer visoka, ker se avto nikamor ne premakne. To pa boli ja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

PeternelG ::

Mislim, da bolj tebe boli kot mene :)

ZloTech ::


Ko stoji na mestu. Te porabe , ki jih ven mečete kot ene papige sploh niso realne. Koliko pa ta Dacia porabi, pri višjih hitrostih. Tam pa ni več 5 litrov.

5 litrov je mešana mestna in regionalna po BC. Po AC je 6


Če vam je tako pomembna poraba se raje vozite z vlakom. Kakšne jamrajoče pičke ste slovenci postali skozi leta.

Koliko je poraba sploh nima veze, samo 7 litrov benza je ogromno ko tudi 1.2 tsi škoda porabi 6.

smacker ::

Glede na okoliščine (neutečen motor, kratke razdalje, mestna vožnja, voznik ni navajen avta) in dejstvo da je to 1,4 atmosferc (brez turbine) je 7L čist ok poraba. Poskočen res ni, ampak za po mestu 120km na teden je čist zadost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: smacker ()

anketar ::

nevem zakaj se tko obnašate, človeka boli k* za pospeške, ceste so nikakve, gužva, tovornjakov kokr hočeš važn, da mu je avto kul, če vam pa kej ni všeč pa ga prehitite, če ga srečate na cesti, đizs fakin krajst a morte vedno kurce mert

edi45 ::

samo to je res malo slabo no, 100hp 1.4 atmosferc za avto, ki je težek cca 1500kg:)) no, te že ne potrebuješ več, ampak upam da ti bo dobro služil:)

bambam20 ::

PeternelG je izjavil:

Mislim, da bolj tebe boli kot mene :)



Mene čist nič, ker moj bencinar pije 5.5l :). pa bolj potegne kot ta tvoja Kia.

anketar je izjavil:

nevem zakaj se tko obnašate, človeka boli k* za pospeške, ceste so nikakve, gužva, tovornjakov kokr hočeš važn, da mu je avto kul, če vam pa kej ni všeč pa ga prehitite, če ga srečate na cesti, đizs fakin krajst a morte vedno kurce mert



7 litrov povprečne porabe ima BMW F30 320i bencinar pa ima 184 konjev. ZDaj razumeš zakaj je to 2 krat previoska poraba za to počasno ropotuljico.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

Scorpia ::

edi45 je izjavil:

samo to je res malo slabo no, 100hp 1.4 atmosferc za avto, ki je težek cca 1500kg:)) no, te že ne potrebuješ več, ampak upam da ti bo dobro služil:)


Jah enim so pospeski pomembi enim ne. Sam sem vlekel pocitnisko prikolico 1100kg isto toliko konjev kot ga je op kupil, pa so govorili kako je svoh. Zanimivo sem bp vozil vrhniski klanec in tisti od postojne bp vozil 100-110 na uro. Pa je bil bencinar. Res da ni pospeseval, je pa vsaj vlekel tako kot more, no poraba je bila tudi kar...
////

Utk ::

7 litrov povprečne porabe ima BMW F30 320i bencinar pa ima 184 konjev.

Zadnjic jo je imel 6. Po avtocesti pod 5. Kakor kdaj prav pride.

SoulMan ::

Očitno danes človek rabi superšportnika za nacesto :D glede na omejitve je 100 km vrh glave :) poraba bencina je pa tut vseeno, za tistih 100€ prihranka letno ;)

Utk ::

Tako je, ce pogledas kaksni avti ovirajo promet, ni to prakticno nikoli zaradi premalo konjev. Ta kia bo v klanec na avtocesti pac sla 100, ampak ponavadi zato ker nek tdi pred njo spara nafto.

OmegaM ::

Človek ima cist v redu mašino in čist ok porabo za te tri kilometerske premike
Avto se bos se zvozil in zna poraba malo past.
Drugace imam v mestu na svojem.jtd porabo do 8, da se ne stoji preveč.
Veliko dobrih in varnih km.
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

anketar ::

bambam20 je izjavil:

PeternelG je izjavil:

Mislim, da bolj tebe boli kot mene :)



Mene čist nič, ker moj bencinar pije 5.5l :). pa bolj potegne kot ta tvoja Kia.

anketar je izjavil:

nevem zakaj se tko obnašate, človeka boli k* za pospeške, ceste so nikakve, gužva, tovornjakov kokr hočeš važn, da mu je avto kul, če vam pa kej ni všeč pa ga prehitite, če ga srečate na cesti, đizs fakin krajst a morte vedno kurce mert



7 litrov povprečne porabe ima BMW F30 320i bencinar pa ima 184 konjev. ZDaj razumeš zakaj je to 2 krat previoska poraba za to počasno ropotuljico.


kupt bmw-ja za teh par km, ki jih ima do službe, res ta investicija se mu res splača, če bi rabu pospeške bi si kupu motor za teh par km ne pa avto

MostWanted ::

anketar je izjavil:

bambam20 je izjavil:

PeternelG je izjavil:

Mislim, da bolj tebe boli kot mene :)



Mene čist nič, ker moj bencinar pije 5.5l :). pa bolj potegne kot ta tvoja Kia.

anketar je izjavil:

nevem zakaj se tko obnašate, človeka boli k* za pospeške, ceste so nikakve, gužva, tovornjakov kokr hočeš važn, da mu je avto kul, če vam pa kej ni všeč pa ga prehitite, če ga srečate na cesti, đizs fakin krajst a morte vedno kurce mert



7 litrov povprečne porabe ima BMW F30 320i bencinar pa ima 184 konjev. ZDaj razumeš zakaj je to 2 krat previoska poraba za to počasno ropotuljico.


kupt bmw-ja za teh par km, ki jih ima do službe, res ta investicija se mu res splača, če bi rabu pospeške bi si kupu motor za teh par km ne pa avto


aja? ka pa cestninska dajatev pa zavarovalnica? aja si še mlad mulo, sj js sm tut bil pred 10leti. sam da je bil bmw 😀

edi45 ::

MostWanted je izjavil:

anketar je izjavil:

bambam20 je izjavil:

PeternelG je izjavil:

Mislim, da bolj tebe boli kot mene :)



Mene čist nič, ker moj bencinar pije 5.5l :). pa bolj potegne kot ta tvoja Kia.

anketar je izjavil:

nevem zakaj se tko obnašate, človeka boli k* za pospeške, ceste so nikakve, gužva, tovornjakov kokr hočeš važn, da mu je avto kul, če vam pa kej ni všeč pa ga prehitite, če ga srečate na cesti, đizs fakin krajst a morte vedno kurce mert



7 litrov povprečne porabe ima BMW F30 320i bencinar pa ima 184 konjev. ZDaj razumeš zakaj je to 2 krat previoska poraba za to počasno ropotuljico.


kupt bmw-ja za teh par km, ki jih ima do službe, res ta investicija se mu res splača, če bi rabu pospeške bi si kupu motor za teh par km ne pa avto


aja? ka pa cestninska dajatev pa zavarovalnica? aja si še mlad mulo, sj js sm tut bil pred 10leti. sam da je bil bmw 😀


tak kot ti mladi bedaki dan danes, samo da je bmw, maker je 20 let stara jajca :D

jero_no1 ::

Bojevnik je izjavil:


Ja, odsev je. Od znotraj nisem obrisal, ker bom verjetno samo še bolj zajebal zadevo (do sedaj so mi še vsi rekli da naj ne čistim šipe od znotraj).


Sam znotraj brišem šipo vsakih nekaj mesecev in je cunja včasih prav črna od umazanije. Tako da ne vem kakšno priporočilo je, da se šipe znotraj ne čisti :P
A okna v stanovanju tudi samo od zunaj čistiš? :)

Je pa treba najprej z (mlačno) vodo obrisat ta veliko umazanijo, potem pa še s čistilom za stekla, da šipa ni pocasta.

Veselinko ::

tak kot ti mladi bedaki dan danes, samo da je bmw, maker je 20 let stara jajca :D

Res smo prismojena nacija. Namesto, da imaš avto s 7-letno garancijo, minimalnimi in zelo predvidljivimi vzdrževalnimi stroški, raje rabljen BMW s skoraj gotovo neznano servisno zgodovino, prevrtenimi kilometri in stroški, da si le na kruhu in vodi. Bedno...:))

chucki ::

Imate kaj proti starim bmwjem? Jaz se dnevno vozim iz Celja v Ljubljano :) Star bmw,ce je porihtan ga je uzitek vozit.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

PeternelG ::

No, vceraj opravljena pot v Ljubljano in nazaj, okoli 100 kilometrov. Povprecna poraba 6.7l, vozil enako hitro kot ostali, nisem bil nobenemu v oviro ;) in to s samo 100 konji :O

IL_DIAVOLO ::

Raje 15 let stara bemfa, kot pa nova kia.

chucki ::

https://www.spritmonitor.de/de/detailan...

Poraba mojega 18 let starega 6cyl :) 80% avtocesta, 20% mesto
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

TOP ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Raje 15 let stara bemfa, kot pa nova kia.

Jp res je,ko pa sej kej pokvari pa je najbolje cev avto prodat,ker je kos dražji.

chucki ::

Napaka prijatelj. Kosi so zelo poceni, sploh ce narocis iz tujine :)
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Dr_M ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Raje 15 let stara bemfa, kot pa nova kia.



Prevec dnarja mas. Za bemfla bos v enmu letu vec dnarja porabil za okvare, kot pa za kio v 10 letih.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

chucki ::

Men se letos nic ni odpovedalo, potem je to cudez?
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

TOP ::

chucki je izjavil:

Men se letos nic ni odpovedalo, potem je to cudez?

Sepravi letos nič,druga leta se je.Glej vse lepo in prav dokler dela,ko gre kej k hudiči pa vem kako so cene.In sam za servis vem kake so cene,kot je reku Dr m.
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

KIA in Hyundai (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
21135866 (5746) LeQuack
»

Kia ali Hyundai (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10435434 (17243) Utk

KIA - mnenja (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
290107316 (60251) Mavrik

Kateri nov avto za 20 jurjev? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
23072122 (60584) dzinks63

Golf 5 - mnenja (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
21451635 (47856) BigWhale

Več podobnih tem