» »

KIA - mnenja

KIA - mnenja

sasli ::

Meizu je izjavil:


S servisi zaenkrat nobenih problemov, poštimal sem en odpoklic tovarne (neki trakovi za rezervoar), ter naročil izpihovanje zadnjega desnega kolesa. Vse korektno izpeljano, hitro. Glede večjih popravil trenutno ne bi, saj s tem še (zaenkrat hvalabogu) nimam izkušenj.



Off topic, ampak me zanima kaj je mišljeno z izpihovanjem zadnjega desnega kolesa?

Veselinko ::

No ni čisto res, da cene servisov niso znane.
Ko sem jaz kupoval avto so mi v salonu od kie prov pokazali od proizvajalca predpisan cenik rednih servisov.
Torej za vsak servis na 20k, 40k, .... je bil seznam stvari, ki jih morajo menjati in predpisan čas celega servisa ter končni znesek. Cena servisa lahko odstopa samo v primeru, da ti uspejo podturiti kake brisalce, tekočino za stekla, ...


Cene servisov so pri slovenski Kii dejansko zelo natančno definirane. Kar velja približno za zadnji dve leti. Vse to pomeni, da je točno predpisano kaj je treba pri določenem servisu zamenjati. Enako velja za ceno servisa. Do manjših razlik lahko prihaja le na račun znamke olja, a o vsme tem se itak pogovoriš še pred servisom. Presenečenja zato odpadejo - razen, če gre za kakšno dodatno opravilo, ki ni povezano z rednim servisnim intervalom.

Predstavlja pa cee'd, o katerem razmišljaš, po mojem trenutno eden izmed najbolj racionalnih nakupov v svojem razredu in hkrati najbolj evropsko orientirana kia. Izdelujejo ga na Slovaškem, razvit je bil v Nemčiji, narisal pa ga je eden izmed najboljših nemških oblikovalcev Peter Schreyer, ki je pred tem risal za Audi in Volkswagen - njegov je recimo audi TT. Sicer pa si preberi kakšne teste o cee'du, saj jih najdeš kar veliko na netu. Če se ne voziš veliko, bi ti svetoval kar osnovno izvedbo z 1,4-litrskim bencinarjem, saj je dovolj živahna in hkrati zelo varčna - vsaj na testih pišejo tako. Če nabijaš kilometre, je pa dizel edina varianta.

sumoborac ::

Imam Kia Cee'd SW letnik 2010, dizel 1.6, 6 prestav. Do danes narejenih 129.000 km. Dnevno naredim 100 km po avtocesti in cca 50 km po mestu. Imam precej težko nogo in avto pije 6.2l/100km. Za moje pojme je avto odličen, zelo dobro poskočen (imam še staro verzijo z 115konji) in ni nobene težave pri pospeševanju v vrhniški klanec.
Od opreme imam vse razn sport-package in senzorjev za parkiranje. Ni mi žal, da sem čakal 3 mesece na avto, saj sem tako dobil tempomat vgrajen v volanski obroč. Senzorjev za parkiranje ne potrebujem, sem se na dolžino avta precej hitro navadil tako da ni nobenih težav pri parkiranju.

Servisa sta 2 tipa - mali in veliki, mali nekje 220-240 eur, veliki 280 eur. Kaj vse se menja imaš napisano v servisni knjižici in tako lahko natančno veš kaj te na rednem servisu čaka. Jst osebno sem pri 80.000km prešaltal na boljše olje, saj se olje menjava pri 20.000km in je avto nekje pri 18.000km po menjavi olja začel tega tudi po malem piti. Z boljšo klaso olja (30/5W ce se ne motim) je težava izginila.

Ima pa Kia eno od največjih oljnih posod, saj tako na servisu odšteješ samo za olje kar 80EUR. Tudi filtri za zrak so po mojem mnenju prevečkrat menjani.

Sumoborac
Prid sm al pa tm ostan...

Utk ::

l0g1t3ch je izjavil:

Utk je izjavil:

Ma vidiš da trola. "Servis za kio je 222 EUR". Mater, da pokličeš vse servise v Evropi, pa ti ne bo noben povedal točno kolk stane, ta tip pa kar tako blekne, niso pomembni kilometri, starost, stanje, servis stane 222 evrov (in 53 centov).


No ni čisto res, da cene servisov niso znane.
Ko sem jaz kupoval avto so mi v salonu od kie prov pokazali od proizvajalca predpisan cenik rednih servisov.
Torej za vsak servis na 20k, 40k, .... je bil seznam stvari, ki jih morajo menjati in predpisan čas celega servisa ter končni znesek.
Cena servisa lahko odstopa samo v primeru, da ti uspejo podturiti kake brisalce, tekočino za stekla, ...

No vsaj tako je bilo leto nazaj.

No, če je pri kiji tako, prav, pri večini ni. Vprašanje tudi če je to res dobro. Ker ti ponavadi vseeno še stisnejo 5% popusta tam, 10% pri delu, tudi če nič ne rečeš, koliko je to res popust in koliko samo bluzenje, je vprašanje, ampak nekaj prostora pri ceni servisi očitno imajo. No, očitno je že iz tega, da ti za olje računajo 40% več kot če ga sam kupiš, istega.

Drugače mi pa pri kiji ni jasno, kako mislijo s proizvodnjo v Evropi, s kolk tolk evropskimi komponentami, naredit boljši in/ali cenejši avto od Evropejcev. Po moje jim to enostavno ne bo uspevalo. Ali bo padla kvaliteta, ali pa narasla cena.

šernk ::

Cene servisov so pri slovenski Kii dejansko zelo natančno definirane. Kar velja približno za zadnji dve leti. Vse to pomeni, da je točno predpisano kaj je treba pri določenem servisu zamenjati. Enako velja za ceno servisa.


če to verjameš te veselo nategujejo :)

nam so želeli po 4ih letih menjat zavorne ploščice (najbrž bi se menjalo zraven tudi diske), da je čas in bla bla bla. Nakladanje v glavnem, s katerim poizkušajo nevedneže oskubit. Ploščice se menja, ko jih je potrebno menjat in nič prej.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

D3m ::

Mali servis 220-240? Olje, oljni filter, delo?
|HP EliteBook|R5 6650U|

šernk ::

samo menjava olja in filtra + pregled avta pride 160€ pri bencinarju, vsake toliko časa pa 200€+. V lastni režiji me pridejo vsi filtri in olje pod 50€. Tako da se ti mora priti pri novem avtu od 800-1000€ garancijskih popravil, da se ti 7 letna garancija izplača. Osebno naredim samo prvi servis na tehničnem v 2 letih in 30-40k km se v 99% pokažejo vse napake avta, če pa slučajno kaj crkne kasneje te oskubi za max 2x ceno rednega servisa. Njim se 7 letna garancija prekleto izplača :)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Goran's Blog ::

Kia doma letnik 2007 100.000km do sedaj še nobene napake!
Motor: 1.6 bencinar

D3m ::

Mali servis pri mojem Golfu V dizel pride na pooblaščenem servisu 110 EUR.
Kako je lahko pri KIA pooblaščenem servisu cena duplo?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

šernk ::

D3m je izjavil:

Mali servis pri mojem Golfu V dizel pride na pooblaščenem servisu 110 EUR.
Kako je lahko pri KIA pooblaščenem servisu cena duplo?


račun? ;)

ker pri kii gre za redni servis in ne mali servis. mali servis je menjava olja in filtra + filtra zraka.
redni servis je pa poleg tega pregled celotnega avtomobila, priklop na računalnik + menjava filtra klime (slednji so iz zlata in hitro dvignejo ceno za 20€)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

RejZoR ::

Če bi Golf imel vse servise tolk poceni bi vsi vozil samo in le Golfe. Pa povsod bi jih opeval kot najcenejša opcija. Pa temu ni tako. Tko da v tistih 110 EUR bolj malo verjamem. Jezst sem imel prvi letni servis brezplačen, torej je moj Hyundai najnajnajcenejši?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Dr_M ::

Odvisno kam vozis avto na servis.
Ko je fotr se imel kio, jo je najprej vozil na leskoškovo in so bili servisi kar precej dragi, potem jo je pa zacel vozit v kranj na servis in so bili servisi precej cenejsi. Seveda, oba servisa pooblascena.

Dejan_007 ::

Kiaa ima zanič pleh to je dejstvo in to se je pokazalo na toči, ki je bila pred kratkim. Fotru na Opel Insigniji se pozna zelo malo, na kiji od kolega, ki je bil parkiran zraven pa ornk. Toliko o kvaliteti pleha na Kiah.

D3m ::

šernk je izjavil:

D3m je izjavil:

Mali servis pri mojem Golfu V dizel pride na pooblaščenem servisu 110 EUR.
Kako je lahko pri KIA pooblaščenem servisu cena duplo?


račun? ;)

ker pri kii gre za redni servis in ne mali servis. mali servis je menjava olja in filtra + filtra zraka.
redni servis je pa poleg tega pregled celotnega avtomobila, priklop na računalnik + menjava filtra klime (slednji so iz zlata in hitro dvignejo ceno za 20EUR)


Bom pregledal, ko pridem domov. Pooblaščeni servis imam AC Kondor.

P.S.
Če se ne motim je bil 110 eur zaradi "paketa za vozila starejša od x let".
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Dr_M ::

Dejan_007 je izjavil:

Kiaa ima zanič pleh to je dejstvo in to se je pokazalo na toči, ki je bila pred kratkim. Fotru na Opel Insigniji se pozna zelo malo, na kiji od kolega, ki je bil parkiran zraven pa ornk. Toliko o kvaliteti pleha na Kiah.



Pri kiah je ravno pleh najbolj sibka tocka. Ampak vseeno boljsi kot pri oplu, ki je ze v katalogu gnil.

šernk ::

Kia sploh pleha nima, tisto čemur vi rečete pleh na kii je tanka folija :))
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

RejZoR ::

Dobr no, pretiravat pa spet ni treba...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Blazz ::

šernk je izjavil:

D3m je izjavil:

Mali servis pri mojem Golfu V dizel pride na pooblaščenem servisu 110 EUR.
Kako je lahko pri KIA pooblaščenem servisu cena duplo?


račun? ;)

ker pri kii gre za redni servis in ne mali servis. mali servis je menjava olja in filtra + filtra zraka.
redni servis je pa poleg tega pregled celotnega avtomobila, priklop na računalnik + menjava filtra klime (slednji so iz zlata in hitro dvignejo ceno za 20€)


filter klime za kio je cca 30+ddv. Menjajo ti tudi kabinski filter...

Mene so prišli servisi za proceed 1.6 bencinarja takole (1x letno grem): 130 eur; 180 eur; 140 eur; 200 eur (nadgradili so mi tudi ESP firmware)

Utk ::

To je pa smešno. Kakšno korist imaš od trdega pleha na strehi? Varnost ni odvisna od tega. Gnil ne bo zato nič prej niti nič bolj, ko pa bo začel gnit, je avto itak za na odpad. Čisto vseeno je, tudi če je iz kartona. 10-12 let bo zdržal brez rjavenja, potem se bo počasi začelo, ko je avto star 15 let je pa za v odpis, če je uporaben, super, če ni, pa tudi ni za jokat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Meizu ::

sasli je izjavil:

Meizu je izjavil:


S servisi zaenkrat nobenih problemov, poštimal sem en odpoklic tovarne (neki trakovi za rezervoar), ter naročil izpihovanje zadnjega desnega kolesa. Vse korektno izpeljano, hitro. Glede večjih popravil trenutno ne bi, saj s tem še (zaenkrat hvalabogu) nimam izkušenj.



Off topic, ampak me zanima kaj je mišljeno z izpihovanjem zadnjega desnega kolesa?


Izgleda da se mi je po teh naših kolovozih zaradi vibracij odkrušilo nekaj rjaste obloge na notranji strani diska in se usedlo nekam med disk. Rezultat je bil prav nesramno nagravžno "hrustanje" zadnjem kolesu, zaradi česar sem najprej pomislil na kakšen zdrobljen ležaj. No na kraju mi ga je serviser v ljubljani pregledal, ležaji so bili hvalabogu v odličnem stanju. Nato mi je sam opral disk ter izpihal in problema več ni.

Veselinko ::

Meizu je izjavil:

Izgleda da se mi je po teh naših kolovozih zaradi vibracij odkrušilo nekaj rjaste obloge na notranji strani diska in se usedlo nekam med disk. Rezultat je bil prav nesramno nagravžno "hrustanje" zadnjem kolesu, zaradi česar sem najprej pomislil na kakšen zdrobljen ležaj. No na kraju mi ga je serviser v ljubljani pregledal, ležaji so bili hvalabogu v odličnem stanju. Nato mi je sam opral disk ter izpihal in problema več ni.


Tudi meni se je zgodilo nekaj podobnega. V kanal prisilno hlajenega zavornega koluta se je iz "neznanega" razloga zataknil kamenček, ki je nato povzročal pri določenih hitrostih škripajoče zvoke. Najprej sem že mislil, da je šel k vragu ležaj ali pa kaj temu podobnega, po natančnem pregledu sem na srečo vse skupaj opazil. Pri tovrstnih zadevah je dejansko marsikdaj kriv zunanji faktor, ne pa avto ali njegov proizvajalec.

bmwwww ::

Dr_M je izjavil:

Odvisno kam vozis avto na servis.
Ko je fotr se imel kio, jo je najprej vozil na leskoškovo in so bili servisi kar precej dragi, potem jo je pa zacel vozit v kranj na servis in so bili servisi precej cenejsi. Seveda, oba servisa pooblascena.


Kam v Kranju pa ga vozi? Tudi mene čaka servis v prihodnjih dneh in da lih ne plačam kot norc ;)

MeGreat ::

Kar povej kaj ta servis za golfa obsega. Sam imam novega clio-ta dizel in je na eno leto predvidena le menjava filtra zraka za kabino ter pregled takočin .. cena je 50e servis

Ampak, ker je po mojem mnenju obvezno menjati pri novem avtu olje in oljni filter po enem letu, bom itak še to zamenjal... Tako je pa skupna cena 150e z mojim oljem

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MeGreat ()

krepki ::

Ker je tema neaktivna že nekaj časa bi rad obudil zadevo in bi prosil za mnenja,kakšne so pa kaj te nove kie ceed in pro ceed letnik 2015 a je kakšna razlika med starejšimi modeli v udobnosti, po obliki se vidi drugačnost kako pa kaj po uporabnosti se še pojavljajo čirički v armaturki,a imajo že pocinkan pleh,da ne rjavijo tako kot starejši modeli.
Rad bi zamenjal svojega 8 let starega golfa V sicer v odličnrm stanju za novo kio pa sem mal skleptičen,ali bo to prava odločitev.
lp

Scorpia ::

V tem primeru gres v salon, pa vidis ce ti pase kvaliteta udobnost... glede na to da je Golf kar trd avto, je pro ceed na podobnem. Ceed ima nekoliko bolj mehko podvozje, edino sedeza bos moral probat za dalj casa, ker nekakp zastajajo za nemci, za francozi da ne govorim. Sam osebno obozujem francosko vdobje in na sploh njihove sedeze, kjer se cel dan vozis brez bolečin.
Sama kvaliteta naj bi se popravila, ker v osnovi je to hyundai. Pa tudi po forumih ni vec mnozicnega pisanja o okvarah.
////

Dr_M ::

Kia in okvare? Never heard of her.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

eric_cartman ::

@krepki

Nujno na testno vožnjo. Če bodo videli, da si resen, ti bodo avto dali tudi za čez vikend, če boš želel.

Tako boš najlažje sam opazil katere stvari te motijo oz. ne motijo. Kar pa se kvarljivosti tiče, pa smo že predebatirali, da so azijci tako kot v preteklosti, tudi danes zanesljivi.

Sriple Tix ::

Imam nekaj mesecev starega karavana i30 in pred dvema tednoma sem peljal najprej od Radovljice do Sarajeva (cca. 600km) z dvema postankoma za WC ter nato naslednji dan takoj naprej od SA do Cavtata (brez postanka, cca. 350km) in z udobnostjo sedežev sem bil zadovoljen v tolikšni meri, da sem šele sedaj sploh pomislil, koliko časa sem dejansko sedel v njih. Je pa avto z največ opreme, vendar dvomim, da so v osnovnih modelih sedeži kaj drugačni.

krepki ::

Bil sem že na kiji pogledal notrajnost in mi je bila všeč,samo za testno vožnjo se še nisem odločil,sedeži so enake oblike v vseh modelih,le daje možnost če se ne motim še kombinacija usnja in blaga.
Tudi sam bi vzel različico z največ opreme kia pro ceed vision oziroma kia ceed shampion ali style.
Govorim seveda o bencinskih motorjih 1.4.

Sriple Tix ::

Zaradi spremembe lokacije delovnega mesta se lahko tja vozim s kolesom in posledično zdaj delam mesečno nekako za pol tanka kilometrov, zato sem tudi jaz vzel avto z mlinčkom 1.4 in 100km. Ne bi se mogel odločiti bolje, kot sem se :)
Za vse, ki imajo zdaj namen sanjati o prehitevanju, zvoku, duši trilitrskih motorjev in ne vem o čem še, doma imam tudi jurja kubično zadevo na dveh kolesih, ki zlahka uresniči vsakršna "need for speed" hotenja.

krepki ::

Saj zato ker imam do službe v eno smer 9km torej minimalno 18 na dan torej okrog 5000 do 6000 letno in še to lokalne ceste omejitve 50-70-90 tukaj nimaš kaj prehitevat oziroma lahko sam se ne splača.Potem kratke relacije kilometer dva do trgovine pa še to ne vsak dan,par krat na leto daljša tura 300km.
Mislim da salbše v pospeških ne more biti čeprav je golf 1.6 z 105KM,kia pa 1.4 100KM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krepki ()

Sriple Tix ::

Ne vem, kako je s pospeški v primerjavi z drugimi bencinarji, kajti prej sem vozil 2,2 dizla, še prej pa malega SUVa na bencin, ki res ni šel nikamor, toda tam nekje nad 4000 obrati začne dajati nekaj od sebe, kar sem (do oklopa) preizkusil na Jadranski magistrali in se je izšlo celo nad pričakovanji :).

šernk ::

1.4 v kia ceed je več kot dovolj za normalno vožnjo. tudi prehitevat se da normalno, ni pa za kakšna vratolomna prehitevanja.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Olórin ::

krepki je izjavil:


Mislim da salbše v pospeških ne more biti čeprav je golf 1.6 z 105KM,kia pa 1.4 100KM


pa saj 100 konjski motor bi moral že kar lepe pospeške dati? vsaj 11 sekund od 0-100 kmh ob polnemu pospeševanju? Razen če je Kia Ceed absurdno težka?

Vem da Accent z mislim da 80 konji od prijatelja je vlekel prekleto dobro, čeprav je bil samo 1.3. ni bilo prav nobenega občutka pospeševanja sicer ampak po štoparci sodeč ni vlekel dosti slabše od mojega takratnega 2.0 dizla.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

Meizu ::

Olórin je izjavil:

krepki je izjavil:


Mislim da salbše v pospeških ne more biti čeprav je golf 1.6 z 105KM,kia pa 1.4 100KM


pa saj 100 konjski motor bi moral že kar lepe pospeške dati? vsaj 11 sekund od 0-100 kmh ob polnemu pospeševanju? Razen če je Kia Ceed absurdno težka?

Vem da Accent z mislim da 80 konji od prijatelja je vlekel prekleto dobro, čeprav je bil samo 1.3. ni bilo prav nobenega občutka pospeševanja sicer ampak po štoparci sodeč ni vlekel dosti slabše od mojega takratnega 2.0 dizla.


A to si imel 2.0 SDI? :)

Tistih 11 sekund, mogoce malo vec bo v vsakem primeru (se posebej hatchback). Je ze en cas odkar sem gledal po internetu ali po vozniski, ampak mislim, da je KIA Ceed SW nekje tam okrog 1350kg. Ce sem se zmotil, naj prosim kdo popravi.

Edit: Ups, tanove so pa kr malce tezje.

http://www.kia.co.uk/new-cars/range/mid...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

Dr_M ::

Taka teza in majhen bencinar ni neki, kar bi bilo udobno voznja za voznika. Se posebi s klimo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Veselinko ::

Udobje je precej subjektivna kaategorija. Podobno kot oblika, enemu je všeč golf, drugemu pač cee'd. Glede tehnike in njene zanesljivosti pa po mojem ne bi smelo biti nobene dileme, saj je Kia na zadnjem testiranju po J.D. Power dosegla med vsemi znamkami glede začetne kakovosti drugo mesto, takoj za Porschejm. Vsi ostali nekoč opevani prvaki, kot stA Toyota in Honda, sta se pa v zadnjih nekja letih opazno poslabšala, čeprav dosegata še vedno boljše rezultate od recimo VW in ostale evropske zdruščine nepremijskih ponudnikov.

Veselinko ::

Tole bi pa imel takojjjjjjj
 Kia

Kia

hojnikb ::

še kr ugly
#brezpodpisa

Veselinko ::

hojnikb je izjavil:

še kr ugly


Meni se zdi pa vrhunski - nekje med jaguarjem, BMW serije 3 in alfo giulietto, a pod črto še lepši. Sicer je pa to le slikica, saj je avto še v kamuflaži. :))
 Kia

Kia

R1710 ::

Mi je všeč, le streho zadaj bi naredil bolj limuzinsko, ne ta audi A7 želva kupe stil.

Glede na kolesa renderja, to bi naj imelo zadaj pogon?

Veselinko ::

Glede na moč motorjev, o kateri se piše, bo po mojem skoraj sigurno pogon na zadnji kolesi, ali pa morda 4x4. Sicer avta ne bi pozicionirali ob bok BMW serije 3. 330 KM ne spraviš na prednji kolesi....za dizelčke, ki jih bomo kupovali v Evropi, je pa itak vseeno...
"The rear-wheel-drive GT has been a long time coming. Revealed first as a concept in 2011, the big four-door coupe has remained a hot topic in the rumour mill in the years since."

Mater ma velike zavore:

Zgodovina sprememb…

suales ::

Mene pa zanima na koliko km je pri Kia Pro Ceed 1.6 bencinarju priporočljiv glavni servis(jermen..)? Hvala za odgovore.Lp

Pro_moted ::

Ni jermena, ima verigo, tako da menjava odpade. Vsi becninarji in dizli imajo pri KIA in Hyundai verigo , z izjemo 2.0 Crdi !
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

Veselinko ::

Pro_moted je izjavil:

Ni jermena, ima verigo, tako da menjava odpade. Vsi becninarji in dizli imajo pri KIA in Hyundai verigo , z izjemo 2.0 Crdi !

Zato pa ne crkujejo. Če jermena ne menjujejo po periodiki, se lahko strga in gre cel motor v franže, saj udarijo ventili in bati.

RejZoR ::

Veselinko je izjavil:

Tole bi pa imel takojjjjjjj
 Kia

Kia



Wow, tole je pa lepo. Še kakšna fotka iz stranskega kota, spredaj in zadaj?

Kia je res rabila neki tazga. Hyundai ima že leta Coupe modele, Kia pa nič. Glede na to da je Kia bolj športno naravnana jim je tole res manjkalo. Čeprav mi nekaj pravi, da tole ne bo glih poceni.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Trupl0 ::

Veselinko je izjavil:

Pro_moted je izjavil:

Ni jermena, ima verigo, tako da menjava odpade. Vsi becninarji in dizli imajo pri KIA in Hyundai verigo , z izjemo 2.0 Crdi !

Zato pa ne crkujejo. Če jermena ne menjujejo po periodiki, se lahko strga in gre cel motor v franže, saj udarijo ventili in bati.


saj veriga tudi lahko stegne...
If you are going through Hell, keep going !

RejZoR ::

Ti miti in legende o stegnjenih verigah... Do zdej pa sem slišal, da je potolklo ventile in skrivilo glavo samo pri motorjih z jermeni. Verjetno gre pri verigi tud kaj narobe ampak je tolk redko, da skor ni omembe vredno. Mislim verige ti lahko zdržijo po 300.000 kilometrov, kar pomeni, da če ne gre kaj specifičnega narobe je v življenski dobi avta sploh ne menjaš.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Gambino ::

Veriga postane glasna in takrat se jo menja. In zelo redko odleti.

RejZoR ::

Tud če rata glasna ostane zgolj pri tem. Če ti jermen cvili pa sigurno ni pametno naprej furat s takim...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kupujem zanesljiv nov avto (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5915871 (9185) solatjek
»

Nov Avto za 10k (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
19234099 (27639) tintorel
»

Stroški vzdrževanja Renault-Fiat-Kia (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8117071 (14951) Veselinko
»

nakup avtomobila (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
18026453 (23281) ;-)
»

ceed ali cruze?

Oddelek: Loža
398455 (6632) keworkian

Več podobnih tem