» »

KIA - mnenja

KIA - mnenja

knesz ::

RejZoR je izjavil:

Motorji niso slabi. Sam imam v i30-ki isto osnovnega 1.4 bencinarja s 109 konji (Kia uporablja enake) pa sem zelo zadovoljen. Dobro potegne pri prehitevanju, kar mi je itaq nekako edina pomembna stvar pri moči. Ni sicer med najbolj varčnimi in najbolj naprednimi so pa precej vzdržljivi in relativno nezahtevni za vdrževanje.
Edina slabost, ki gre marsikomu v nos je manjko 6 prestave, katero priznam, da začneš mal pogrešat, če se voziš po avtocesti. V peti prestavi je zadeva malce glasna in zna na zelo dolgih turah mal motit če nimaš ravno radia navitega malce glasneje.
So pa vsaj za Hyundai-e govoril, da bojo uvedli opcijo 6 prestave tud pri bencinarjih. Preveri kako je s tem glede na to da je Kia iz iste "štalce".

Kia ima 6 brzin pri vseh 1.6 motorjih. 1.4 so 5 brzinci.

RejZoR ::

Sam kakor vem je to bilo uvedeno šele pred kratkim, prej so imel isto samo 5 prestav.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

knesz ::

RejZoR je izjavil:

Sam kakor vem je to bilo uvedeno šele pred kratkim, prej so imel isto samo 5 prestav.

Se mi zdi da so skupaj z faceliftom dobili tudi lastne kiine motorje, se pravi nekje v lanskem letu. Ampak ne me držat za besedo.

Dr_M ::

Motorji so ze od zacetka enaki, spreminjajo se le menjalniki in elektronika (zato se jim je tudi moc dvignila v zadnjem casu).

Ce koga zanima slucajno.
http://de.wikipedia.org/wiki/Kia_cee%E2...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

knesz ::

Dr_M je izjavil:

Motorji so ze od zacetka enaki, spreminjajo se le menjalniki in elektronika (zato se jim je tudi moc dvignila v zadnjem casu).

Ce koga zanima slucajno.
http://de.wikipedia.org/wiki/Kia_cee%E2...

Hvala za link.
Se pravi, po 9/2009 so dobili 6 stopenjske menjalnike 1.6 dizli, po 09/2010 pa še 1.6 bencinarji.

RejZoR ::

Moč dvignila? Kakor vem so povsem enaki po podatkih kot pri Hyundai-u, torej 1.4 CVVT s 109 konji, 1.6 CVVT z okol 122 konji in dve verziji 1.6 dizla, LP in HP z 90 in 115 konji. 2.0 CVVT nikoli nismo imeli pri nas (vsaj Hyundai), za dizla pa nisem siguren.
Motorji so identični in ne bojo nikol dobil lastnih, ker si obe znamki delita vse platforme in vse motorje. Razlika je samo v designu, razporeditvi opreme in znamki sami. Pa nekaj razlike je v cenovni politiki, ki pa je drugačna zaradi drugačne razporeditve opreme (npr Kia Cee'd lahkpo kupiš brez klime medtem ko Hyundai i30 brez klime sploh ne moreš kupit).
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RejZoR ()

dzinks63 ::

Dr_M ::

Kia je ze kar nekaj let "premium" znamka Hyundaia :))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

knesz ::

RejZoR je izjavil:

Moč dvignila? Kakor vem so povsem enaki po podatkih kot pri Hyundai-u, torej 1.4 CVVT s 109 konji, 1.6 CVVT z okol 122 konji in dve verziji 1.6 dizla, LP in HP z 90 in 115 konji. 2.0 CVVT nikoli nismo imeli pri nas (vsaj Hyundai), za dizla pa nisem siguren.
Motorji so identični in ne bojo nikol dobil lastnih, ker si obe znamki delita vse platforme in vse motorje. Razlika je samo v designu, razporeditvi opreme in znamki sami. Pa nekaj razlike je v cenovni politiki, ki pa je drugačna zaradi drugačne razporeditve opreme (npr Kia Cee'd lahkpo kupiš brez klime medtem ko Hyundai i30 brez klime sploh ne moreš kupit).

Po tej tabeli ima bencinar 90 in 123KM, dizel pa 115 in 128KM (slednjega sem naročil jaz).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: knesz ()

RejZoR ::

Potem moči niso zvišal ampak so jo celo zmanjšali za 1.4 CVVT. Moj ima 1.4 CVVT in je ratan na 109 konjev (oba sta Hyundai Gamma prejšnje generacije, tanovi so GDI) 1.6 CVVT vidim, da se ni nič spremenilo.

So pa zvišali moč LP 1.6 CRDI motorjev, spremenili pakete, da je sedaj tisti s klimo najnižji in garancijo so spremenili, da 7 let velja na cel avto (prej je samo na motor in menjalnik).
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Dr_M ::

1.6CVVT je imel nekaj casa 90kw, sedaj ima 92kw.
i30 ima pri 1.4 se vedno 80kw, Ceed ima pa ze nekaj let 66kw (kolikor sem zasledil, so moc zmanjsali 2008). Verjetno je bila premajhna razlika med 1.4 in 1.6.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

knesz ::

Takole.
Po 20 dneh vožnje ter 1200 prevoženih km, lahko rečem, da je avto za svoj denar zelo na nivoju.
Nikjer nobenih čričkov, materiali so za moje pojme solidni, prijetno sem presenečen nad kvaliteto avtoradia in zvoka v potniški kabini. Dvoconska avtomatska klima opravlja svoje delo odlično, pri avtomatski nastavitvi ventilatorjev ni čutiti nerpijetnega pihanja zraka (sem precej občutljiv na klimo). Hrup motorja v potniški kabini je majhen, tudi pri 150km/h (se ne da primerjat z opel astro karavan).
Elektronike je dovolj, abs, eps in ostalih pomagal na srečo še nisem sprobal, je pa zelo v pomoč hill assistant.
Avto ima serijsko vgrajeno BT inštalacijo, ki je, kar se tiče zvoka, zelo dobra. Sogovorniki me slišijo precej bolje, kot pri BT inštalaciji pri precej dražjem range roverju. Zamerim jim pa, da ne zna pobirati imenikov iz telefona, ter pri klicanju, je potrebno na telefoni po vzpostavljenem klicu ročno preklopiti na BT (testirano na SGS in Nokia 6300).
Serijsko sem dobil zavese pri sprednjih kolesih - kot zaščito pred kamenčki, ter prozorno zaščitno nalepko na pragovih. Sedeži so udobni, otroci so pa veseli serijsko dodatno zatemnjenih zadnjih stekel.
Poraba je povprečno 6,8/100 pri 128km dizel mašini.
V splošnem, če odštejem vse komedije z dobavo, sem z avtom zadovoljen in ga smatram kot dober nakup.

;-) ::

Po 1200 km ocenjuješ dober nakup :)) smeh

knesz ::

;-) je izjavil:

Po 1200 km ocenjuješ dober nakup :)) smeh

Me veseli, da sem te nasmejal, smajli.
Če imaš kaj pametnega za povedat povej, v nasprotnem primeru pa utihni.

ttommy ::

Hvala za info knesz.
Gamer

Blindeye ::

knesz. Govoriš, da je hrup v kabini manjši kot pri Opel Astri karavan. A to govoriš o novem modelu, tem Sports tourer (se še bom sekiral!)?
Drugače pa: se po (samo) testni vožnji KIE sicer strinjam, da je avto dober (tudi mene presenetilo). Se mi pa zdi poraba visoka za dizla (pa tebi)? Drugače imam zdaj pri Astri 7000 km (1.4 turbo, 103 KW, karavan) in mi je povprečje porabe 8,3 l/100 km padla na 7.9 l/100 km. Verjetno bo tudi tebi še malo padla.

In firbec: lahko vprašam, koliko si dejansko dal za KIO (je to karavan?)? Kakšna je bila dodatna oprema? Koliko je bila začetna cena, koliko si se spogajal za popust?
Imam v mislih, da bo čez nekaj časa morebiten drugi avto KIA...

Hvala za odgovore na moj firbec, pa srečno vožnjo!

LP.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blindeye ()

knesz ::

Blindeye je izjavil:

knesz. Govoriš, da je hrup v kabini manjši kot pri Opel Astri karavan. A to govoriš o novem modelu, tem Sports tourer (se še bom sekiral!)?
Drugače pa: se po (samo) testni vožnji KIE sicer strinjam, da je avto dober (tudi mene presenetilo). Se mi pa zdi poraba visoka za dizla (pa tebi)? Drugače imam zdaj pri Astri 7000 km (1.4 turbo, 103 KW, karavan) in mi je povprečje porabe 8,3 l/100 km padla na 7.9 l/100 km. Verjetno bo tudi tebi še malo padla.

In firbec: lahko vprašam, koliko si dejansko dal za KIO (je to karavan?)? Kakšna je bila dodatna oprema? Koliko je bila začetna cena, koliko si se spogajal za popust?
Imam v mislih, da bo čez nekaj časa morebiten drugi avto KIA...

Hvala za odgovore na moj firbec, pa srečno vožnjo!

LP.

Prej sem imel Astro karavan 1.7DTI 2001 letnik. Nič posebnega. Pri višjih brzinah je bil hrup v kabini večji, ne pa moteč. Verjetno se pozna novejši motor ter večja platišča (14" pri astri vs. 16" pri kii).
Poraba pri astri je bila okoli 5,2 brez varčevanja. Treba je pa vedeti, da je kia skoraj še enkrat močnejša - 75km vs. 128km. Ja, poraba se mi zdi malce visoka, vendar je bilo 1200km precej klancev ter nekaj avtoceste. O porabi bom poročal še kasneje, ko bo več prevoženih km.
Drigače je pa avto karavan, ceed sw ex-champion oprema. Cenik je tule, doplačal sem še 450€ za kovinsko barvo, kar je naneslo 16.550. Zraven so mi "velikodušno" dali še parkirne senzorje ter gumijaste tepihe.

Blindeye ::

Hi, hvala za info. Tempomat imaš? Primerjam z novo Astro. Vidim, da je zadeva kar podobna s tem, kar sem pisal v začetku te teme. Res me je motilo, da se pri KII niso hoteli pogajati ma za nič! Se mi zdi, da je pri bencincu Astra (103 KW) zelo enaka cena kot KIA dizel... Ma me še vedno zanima tale KIA - verjetno imaš USB vhod na radiu (to me zadnje čase precej moti pri Astri, da tega ni (doplačilo 400 €!)...

RejZoR ::

Heh, pa so mene šinfal na forumu češ kako neki izbiram avto na podlagi USB porta...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Blindeye ::

Ah, sem se vseeno odločil za Astro (čeprav ni imela USB-ja). Nekaj stvari je pri Kii definitivno boljše (USB vhod npr :D ), ampak res, da se ne moreš ma niti za Euro spogajat. Saj, fajn politika, ni kaj - če bi bila potem cena že nižja :). Recimo, ista oprema kot pri Astri za kaka dva jurja manj. Potem bi definitivno vzel Kio.

LP

;-) ::

knesz je izjavil:

;-) je izjavil:

Po 1200 km ocenjuješ dober nakup :)) smeh

Me veseli, da sem te nasmejal, smajli.
Če imaš kaj pametnega za povedat povej, v nasprotnem primeru pa utihni.

Ja avti se ocenjujejo po 1200km ? To sta 2 tanka bencina =)

Dr_M ::

Ti si ze sploh s kaksnim avtom naredil vec kot 1200km, ali si ze prej vse razbil?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

;-) ::

Tođota drži že 30.000

knesz ::

;-) je izjavil:

knesz je izjavil:

;-) je izjavil:

Po 1200 km ocenjuješ dober nakup :)) smeh

Me veseli, da sem te nasmejal, smajli.
Če imaš kaj pametnega za povedat povej, v nasprotnem primeru pa utihni.

Ja avti se ocenjujejo po 1200km ? To sta 2 tanka bencina =)

Lej smajli, prosim te, da nehaš smetiti še to temo.
Temo sem odprl, ker sem kupoval ta avto in sedaj sem ga nabavil. Na prošnjo nekaterih sodelujočih v tej temi sem napisal prve izkušnje in opažanja o tem avtu.
Še enkrat te prosim, da če nimaš kaj pametnega napisati, da se odstraniš iz te teme preden jo zasmetiš, kot vse ostale.
Hvala.

Blindeye je izjavil:

Hi, hvala za info. Tempomat imaš? Primerjam z novo Astro. Vidim, da je zadeva kar podobna s tem, kar sem pisal v začetku te teme. Res me je motilo, da se pri KII niso hoteli pogajati ma za nič! Se mi zdi, da je pri bencincu Astra (103 KW) zelo enaka cena kot KIA dizel... Ma me še vedno zanima tale KIA - verjetno imaš USB vhod na radiu (to me zadnje čase precej moti pri Astri, da tega ni (doplačilo 400 €!)...

Tempomata nisem vzel.
Ima tako USB kot iPod vhod. Še najbolj mi je všeč, da sta vhoda skrita v odprtem odlagalnem prostoru pred menjalnikom in ne na armaturni plošči.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: knesz ()

knesz ::

Blindeye je izjavil:

... Se mi pa zdi poraba visoka za dizla (pa tebi)? Drugače imam zdaj pri Astri 7000 km (1.4 turbo, 103 KW, karavan) in mi je povprečje porabe 8,3 l/100 km padla na 7.9 l/100 km. Verjetno bo tudi tebi še malo padla.

LP.

No takole, po 2700km je sedaj povprečna poraba okoli 5,8/100, kar mi je že bolj všeč. Zgleda da je pri novih avtih prvih 1000km poraba večja (pač moj prvi nov avto).

lp

Blindeye ::

Te še lahko vprašam za stil (hitro, srednje, počasi) in relacijo vožnje (AC, mesto, daljše/krajše relacije)? Sam imam 70:30 za AC (in še to večinoma cca 15 km v eno smer). Vožnja po AC večinoma 130, v mestu po omejitvah.

Uh, 5,8 l/100 km... Dobra 2 l/100 km manj od bencinarja... Pri 2000 km/mesec je to cca 450-500 € na leto.Tudi če so servisi dizlov dražji (pravijo - ne vem, ker ga nimam), je to kar precejšnja razlika v €. Naslednji bo dizel očitno...

LP

knesz ::

Blindeye je izjavil:

Te še lahko vprašam za stil (hitro, srednje, počasi) in relacijo vožnje (AC, mesto, daljše/krajše relacije)? Sam imam 70:30 za AC (in še to večinoma cca 15 km v eno smer). Vožnja po AC večinoma 130, v mestu po omejitvah.

Uh, 5,8 l/100 km... Dobra 2 l/100 km manj od bencinarja... Pri 2000 km/mesec je to cca 450-500 € na leto.Tudi če so servisi dizlov dražji (pravijo - ne vem, ker ga nimam), je to kar precejšnja razlika v €. Naslednji bo dizel očitno...

LP

Prvih 1000 sem vozil počasi oz. nisem obremenjeval motorja. Drugače pa vozim razmeroma hitro, dinamično, tudi prehitevanja niso redkost. Prvih 1000 je bilo mešanih, avtocesta ter veloko vožnje do 4km z klancem, sedaj, ko je pa konec dopustov, je pa v glavnem vožnja po keltiki (cca 60km vsak dan), že zgoraj omenjene kratke vožnje, ter nekaj izletov na gorenjsko. Avtoceste skoraj nič.
Pri tvoji relaciji 70:30 bi vsekakor nabavil dizla (sicer sem itak pristaš dizlov:))

lp

Blindeye ::

Brrr. Nič, zdaj sem pečen za nekaj časa. Potem pa dizl. Skoraj 100 %.

Hvala, pa varno vožnjo!

RejZoR ::

Hja če ženem motor v skrajnost varčevanja ga lahko pri svojem Hyundai i30 (pač isti motor kot pri Kia-h) spravim porabo na 3L/100km.
S tem da grem 50km/h v 5 prestavi po ravnini. Vmes je včasih padla celo na 1,8L/100 trenutne porabe. W00t.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

knesz ::

RejZoR je izjavil:

Hja če ženem motor v skrajnost varčevanja ga lahko pri svojem Hyundai i30 (pač isti motor kot pri Kia-h) spravim porabo na 3L/100km.
S tem da grem 50km/h v 5 prestavi po ravnini. Vmes je včasih padla celo na 1,8L/100 trenutne porabe. W00t.

Karavanska ali navadna izvedba?
Zanima me, koliko imaš porabo pri tem avtu (treba bo zamenjati še ženin avto)?

RejZoR ::

Navadni. Drugače če vozim normalno kjer imam 95% mestne vožnje in ene 5% avtoceste/obvoznice (res redko) in imam porabo okoli 7,2 do 7,3L. Sicer vglavnem prestavljam po priporočilih računalnika ampak kadar ga pohodim pa ne gledam na to.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Dr_M ::

To ti gledas potovalni racunalnik? Jest temu nic ne zaupam. Porabo vedno racunam na "roko", ker mi kaze 3-5 deci manj,kot je realna poraba. Se gre pa za en drug avto.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

WarpedGone ::

Pelji na servis da ti kalibrirajo merilec.
Čisto očitno maš okvarjenga.
Zbogom in hvala za vse ribe

knesz ::

Dr_M je izjavil:

To ti gledas potovalni racunalnik? Jest temu nic ne zaupam. Porabo vedno racunam na "roko", ker mi kaze 3-5 deci manj,kot je realna poraba. Se gre pa za en drug avto.

Pri zadnjem tankanju sem na roko ponastavil števec, tako da bom videl pri naslednjem obisku črpalke.

Dr_M ::

WarpedGone je izjavil:

Pelji na servis da ti kalibrirajo merilec.
Čisto očitno maš okvarjenga.



Ni okvarjen, verjemi. :>
In ne, nisem se videl avta, ki bi mu racunalnik tocno kazal. Tudi pri novejsih premium znamkah ne.
Recimo audiji so znani po tem, da ti kaze se 0km, ti se pa se lepo vozis vec km okoli, recimo moj pa kaze se 120km, avto se pa ustavi. To je samo priner, kako se lahko zaneses na potovalni racunalnik.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

WarpedGone ::

In ne, nisem se videl avta, ki bi mu racunalnik tocno kazal. Tudi pri novejsih premium znamkah ne.

Bi moral pol pogledat mojo prejšnjo Laguno. Točno na centiliter.
Vsak merilec ma neki tolerance, v kompjuterju se pa da sprogramirat, da naj kaže (in koliko) več al manj kot po defaultu.
Namesto da pametuješ na suho, pelji naj ti zrihtajo. Tko kot praviš, da ti kaže - ne dela. Praktični crkjot.
Zbogom in hvala za vse ribe

Dr_M ::

Ne,sej to, da je vbrizg goriva povecan za 6,12 in 22% verjetno nima nic pri tem :>
Ampak pred tem posegom, je kazal pa 3deci prevec.
Brez skrbi, mi ni treba nic pametovat na suho, samo malo je treba s kaksnimi kolegi in znanci izkusnje delit, pa se takoj vidi, kako stvari stojijo.
Predno pa spet zlijes name zolc, sem mu samo svetoval,da naj na roke zracuna zato, da bo sploh vedel pri cem je. Jasno?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

andper ::

knesz:

Kupujem ravno enak model avta z enakim motorjem in prav takšnim nivojem opreme, dodal bi le še tempomat. Ali naj željo po parkirnih senzorjih raje zamolčim ter upam, da mi jih podarijo? :) Nimam še izkušenj s takšnim pogajanjem. Kje si ga naročil, če ni osebno?

Sicer sem praktično že odločen za nakup, ampak vseeno me zanima, če si v zadnjem mesecu opazil še kaj, kar ti pri tem avtu posebej (ne)ustreza?

Hvala za vsa dosedanja mnenja!

knesz ::

andper je izjavil:

knesz:

Kupujem ravno enak model avta z enakim motorjem in prav takšnim nivojem opreme, dodal bi le še tempomat. Ali naj željo po parkirnih senzorjih raje zamolčim ter upam, da mi jih podarijo? :) Nimam še izkušenj s takšnim pogajanjem. Kje si ga naročil, če ni osebno?

Sicer sem praktično že odločen za nakup, ampak vseeno me zanima, če si v zadnjem mesecu opazil še kaj, kar ti pri tem avtu posebej (ne)ustreza?

Hvala za vsa dosedanja mnenja!

Naročil sem ga pri Črešniku, ampak me je tam motil odnos prodajalca, tako da ga bom na servis verjetno peljal v Kranj - Nasmeh.
Parkirne senzorje so mi sami od sebe ponudili brezplačno. Črni so brezplačni, za senzorje v barvi avta je pa potrebno doplačati nekaj čez 30€. Meni je žal da nisem doplačal, po drugi strani se pa sčasoma z pranjem na senzorjih rada odlušči barva, kar zna izgledati še bolj grdo.
Drugače kakšnih napak nisem opazil, poraba se je pa dejansko ustavila na 5,8/100.
Na tvojem mestu bi senzorje zamolčal oz. bi predlagal naj jih podarijo. Direkt. Lahko omeniš, da so ti v neki drugi avtohiši senzorje ponudili brezplačno.
lp

Veselinko ::

No takole, po 2700km je sedaj povprečna poraba okoli 5,8/100, kar mi je že bolj všeč. Zgleda da je pri novih avtih prvih 1000km poraba večja (pač moj prvi nov avto


Motor je vsaj prvih 10.000 kilometrov še neutečen in po domače povedano rahlo zategnjen. Vse to pomeni, da se vse njegove drsne površine počasi medsebojno prilagajajo, notranje trenje pa se zmanjšuje. Motor postane tako bolj odziven, njegova poraba pa se zmanjša. Glede na tvoj način vožnje bo po mojem tvoj cee'd porabil vsaj še za okoli 10 odstotkov manj. Je pa res, da je treba biti pri tem pozoren na letni čas, saj je primerjava med poletjem in zimo povsem neprimerljiva.

MajorM ::

Odpiram temo nazaj.

Še kakšno mnenje okoli Kij? Se namreč ogrevam za nakup Ceeda. Lastniki kakšna mnenja. Je dober avto?

Blinder ::

Tist 1.6 crdi je nekam počasen za svoje konje, še posebej 128 km verzija. Navora ima manj kot konkurenca in tudi 0-100 bi moral imet boljšega.
Da se ga kupit z volanskim mehanizmom z 3 stopnjami servoojačanja, tako da če imaš rad športno vožnjo ti ni treba trpet premehkega volana.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Meizu ::

Jst furam Ceed SW 1.6 crdi 116km 2009 letnik. Vozne lastnosti so odlične, porabi malo, kvaliteta vozila na nivoju. Zaenkrat pri slabih 100kkm nobenih težav.

Glede pospeškov... se deloma strinjam. Lahko bi imel še kakšnih 20 konjev več, ampak če voziš normalno je več kot dovolj. Avto dovolj potegne, da lahko komot in varno prehitevaš vozila po cestah.

Porabo imam sam povprečno okrog 5.8/100, če res voziš po jajcih mi je uspelo prit celo do 4.6-4.8l na 200km relaciji. Glej da dobiš 6 brzinskega, je veliko olajšanje.

Volani so pri Ceedih manjši ter servo je malenkost trši, tako da je občutek med vožno bolj športen. Dodatna oprema v avtu (sicer odvisno od paketa) je dokaj obširna in interesantna. Bluetooth vmesnik za prostoročno telefoniranje s praktično vsakim telefonom, ki podpira bluetooth povezavo je nepogrešljiva. USB porte za radijo imaš nameščene pod radijem, blizu ročne.

Elektronski sistemi delujejo super, tudi v vranskem sem imel priložnost sprobat moj avto in se obnaša zelo solidno. Za ceed hatchback pojma nimam, SW verzija ima nekako težišče poštimano tako, da je avto precej lahko obvladljiv tudi, ko ti nesrečno spodnese zadek.

Notranjost je kar prostorna, prevsem SW verzija je med vodilnimi v svoji klasi po prostornini, tudi sedeži so med seboj dovolj oddaljeni, tako da lahko nekdo tudi za mojim sedežem (visok sem skoraj 2m) povsem kraljevsko sedi.

S servisi zaenkrat nobenih problemov, poštimal sem en odpoklic tovarne (neki trakovi za rezervoar), ter naročil izpihovanje zadnjega desnega kolesa. Vse korektno izpeljano, hitro. Glede večjih popravil trenutno ne bi, saj s tem še (zaenkrat hvalabogu) nimam izkušenj.

Motor je presenetljivo tih za svojo kubikažo in prav nič... dizelski. Teče zelo gladko in predvsem tiho. 6. brzina izredno pripomore na avtocesti, saj je motor pri 130km/h v 6 brzini praktično neslišen. Tudi aerodinamika avta očitno štima, saj se zelo malo sliši butanje vetra v avto tudi, če je veter precej močan.

Invictus ::

Vozim Škodo Octavio bencinar.

Redni letni servis me je prišel 140 EUR, pri čemer so bili brislci 60. Neki aerodinamični ...

Pa računj servis za KIO

KIA - Kill In Action ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

MajorM ::

Koliko pa so servisi za Kio?

Dr_M ::

Invictus je izjavil:

Vozim Škodo Octavio bencinar.

Redni letni servis me je prišel 140 EUR, pri čemer so bili brislci 60. Neki aerodinamični ...

Pa računj servis za KIO

KIA - Kill In Action ...


Trololo. Hvala za ta nekoristen podatek.

Invictus ::

Ni za kaj ...

Še kdaj ...

Drugače je zgoraj omenjen servis za Kio za 222 EUR.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Meizu ::

To pomeni torej 620€ našparanih v 10 letih. Srsly? Res konkreten protiargument nečemu.

Utk ::

Ma vidiš da trola. "Servis za kio je 222 EUR". Mater, da pokličeš vse servise v Evropi, pa ti ne bo noben povedal točno kolk stane, ta tip pa kar tako blekne, niso pomembni kilometri, starost, stanje, servis stane 222 evrov (in 53 centov).

l0g1t3ch ::

Utk je izjavil:

Ma vidiš da trola. "Servis za kio je 222 EUR". Mater, da pokličeš vse servise v Evropi, pa ti ne bo noben povedal točno kolk stane, ta tip pa kar tako blekne, niso pomembni kilometri, starost, stanje, servis stane 222 evrov (in 53 centov).


No ni čisto res, da cene servisov niso znane.
Ko sem jaz kupoval avto so mi v salonu od kie prov pokazali od proizvajalca predpisan cenik rednih servisov.
Torej za vsak servis na 20k, 40k, .... je bil seznam stvari, ki jih morajo menjati in predpisan čas celega servisa ter končni znesek.
Cena servisa lahko odstopa samo v primeru, da ti uspejo podturiti kake brisalce, tekočino za stekla, ...

No vsaj tako je bilo leto nazaj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kupujem zanesljiv nov avto (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5915894 (9208) solatjek
»

Nov Avto za 10k (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
19234153 (27693) tintorel
»

Stroški vzdrževanja Renault-Fiat-Kia (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8117101 (14981) Veselinko
»

nakup avtomobila (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
18026521 (23349) ;-)
»

ceed ali cruze?

Oddelek: Loža
398464 (6641) keworkian

Več podobnih tem