» »

KIA - mnenja

KIA - mnenja

««
«
1 / 6
»»

knesz ::

Torej, kupujem nov avto in zgleda da bo to Kia cee'd Sporty Wagon, model EX Champion (veliko opreme, veliko prostora, dizel 130KM). Menda ima mazdin motor in za ta denar se dobi največ (16k €), poleg tega pa ima 7 let garancije.
Zanima me pa, če ima kdo na forumu tak avto (ali mogoče kakšni znanci)m ter kako ste zadovoljni.
  • zaklenil: Mavrik ()

RockyS ::

Sam si lastim prvi model pro cee'd-a in ima/je imel kar nekaj napak. Sedaj ko se prodaja že 3. ali 4. verzija mislim da je večina napak odpravljenih. Preveri na http://www.kia-forums.com/

globoko grlo ::

hja, 7 letna garancija pomeni 7 let vozit na uradni servis, kar ni ravno +
ali se motim?

sicer pa verjetno ok voz
srečno

zmelkoow ::

LP!

Imam že eno leto, mislim, da je zelo podobna oprema, isti motor, Ceed SW.
Dela BP, pelje se zelo lepo, poraba pod 6 litrov ob normalni vožnji.
Cene servisov so določene, glede na tip avta, letnik in število km,
mene je prvi redni servis prišel 222€.

matonson ::

Jst tud vozim občasno proceeda(2009). Motijo me črički v armaturki. Sicer ni nujno, da jih boš imel. Je pa kar dosti takih, ki naletijo na ta problem.
Presenečen sem bil nad ozvočenjem, saj sem pričakoval bolj plenki zvok ampak je ravno nasprotno. Sami sedeži so še kar(delno usnje). Včasih bi si zaželel malo več bočne opore. Megane gt line ima recimo vrhunske kar se tega tiče. O materialih ne bom razglabljal, ker gotovo že vse veš:).

Vožnja je za dizla tiha(2.0crdi) 1.6 je po moje malce glasnejši, ampak ne me držat za besedo. Gotovo boš šel na testno vožnjo pa sam presodil:). Le ob hladnem vžigu je traktor. Sploh pozimi, avto potrebuje zelo dolgo, da se segreje.. Po drugi strani pa je klima tako nastavljena, da mora biti res vroče, da da nekaj od sebe in shladi avto. Mogoče je tukaj tudi to faktor, da se ne prehladiš, saj ko začne delati na polno dobro shladi. Opazil sem tudi, da vzame avtomobilu kar dosti moči. Samo udobje je v proceedu dobro do prve luknjaste ceste. Potem pa, ja no, vedno pomislim, ni čudno da so črički:) Na testni vožnji se pojdi peljat po zrukani cesti. Lahko, da je v SWju situacija drugačna. Sama lega na cesti je dobra, se mi zdi, da dokaj predvidljiva. Ni pa vrhunska. Tudi volan da dosti povratnih informacij. Sicer bi jih bilo lahko več, ampak hitro začutiš kdaj je preveč. Sploh pozimi na snegu se hitro začuti, kdaj si na spolzkem(poledica). ESP in ASR delujeta tako kot je treba.

Če se prav spomnim je na motor 5 let garancije, na ostalo 7 let. Servisi so na 20k km. Cene servisa gredo po moje kar takole 20k-200€, 40k 300€, 60k 200€(Vsaj tako je bilo pri Črešniku v Medvodah)


1.6 Motor ni mazdin ampak kiin skupaj s hyundaiem. Mazda ima PSA motor, ki je še v focusu, 308, c4.

Blinder ::

mazda ima francoski motor, tko da boljše, da ima kia svojega :))

Nevem zakaj bi bil 1.6 glasnejši od 2.0 pa zakaj bi enako užigal...

glede garancije pa noben te ne sili da jo koristiš.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

matonson ::

V 1.6 sem se samo peljal. Tega je sicer že dolgo, ampak se mi je zdelo, da je glasnejši. Zakaj? Nimam pojma.
Tudi pri hladnem vžigu je 1.6 traktor. Seveda to velja za zime...

Blinder ::

1.6 ima zdaj 128 konjev, prej jih je bilo 115. tko sam za info
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

matonson ::

Ravno zato pa ni več 2.0 v ponudbi.

RockyS ::

Črički v armaturkah so v drugi verzijo odpravljeni. Problem je bil z vijaki :D

guest #44 ::

Nekje sem slišal, da KIE delno sestavijo na ladiji na poti sem...

telexdell ::

guest #44 je izjavil:

Nekje sem slišal, da KIE delno sestavijo na ladiji na poti sem...

Če je to res, potem zagotovo dobiš nov in svež avtomobil, ne pa kakšnega zatohlega in polnega pajčevine iz pozabljenega kota tovarniškega skladišča.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Blinder ::

guest #44 je izjavil:

Nekje sem slišal, da KIE delno sestavijo na ladiji na poti sem...


bullshit.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

globoko grlo ::

res, pa še osveževalcev zraka ne rabiš, ker imaš morski zrak že included 4 free

djordjevic ::

Blinder je izjavil:

mazda ima francoski motor, tko da boljše, da ima kia svojega :))

Ki se načeloma uporablja tudi v Volvih in Fordih, zato ne nabijaj v tri krasne o 'francoise merde'
No grave is deep enough to keep us in chains.

Zgodovina sprememb…

krucymucy ::

guest #44 je izjavil:

Nekje sem slišal, da KIE delno sestavijo na ladiji na poti sem...

S Slovaške težko pride z ladjo.

Blinder ::

js nevem kaj naj bi delali na ladji?? postavili pokrove na feltne? nevem kako naj bi zgledala proizvodnja na barki.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

globoko grlo ::

pa dobr, a bi se nehal s to ladjo obremenjevat

iz slovaške jih vozjo na vlaku in to je dejansko tudi zadnji proces pri izdelavi afteka, zaradi vibracij na vlaku se avto lepo skup vsede in odpadejo kakršnikoli črički

Scorpia ::

Sam imam namen v bližnji prihodnosti menjat avto. Kie so mi zelo všeč, ampak me je zmotila ena zadeva. Res da so cenovno ugodni, ampak a je kdo opazil, da če se ti barva dol odlušči je dejansko pleh že? Pri nas je en servis ki ima 3 različne kie razbite in vsi rjavijo tam kjer je barva popokala.
Moj francoz peugeot, kjer mi je barva ponekod od različnih vzrokov (kamen,pesek) odpadla, je še vedno temeljna barva ki nikakor ne odpade dol. Moj pa nič rjast, pa ima že kar nekaj let za seboj.
Sem videl kar nekaj ceedov, da površinsko rjavijo ob blatniku. Tako da kia pri men še ne pride v poštev.
////

sumoborac ::

Jst osebno si lastim lanskoletni model KIA cee'd SW (že tanova maska), oprema je pa EX z dodatkom tempomata (CRDi - dizel).

Trenutno imam avto 14 mesecev, naredil 39.000km v temu času in morm rečt da zaenkrat sem zelo zadovoljen, čeprav me v roku 14 dni čaka 2 redni servis, ki bo po denarnici udaril cca 390 EUR :/

Osebno zaenkrat avta nebi menju, ker za ceno k jo ponujajo nekak ne najdem primerjave. Avto mi žre med 5.8 in 6.7 (imam precej težko nogo :D) in je kljub 1.6 mašini prou fajn poskočen.

Glede garancije je zadeva sledeča: 5 let ali 100.000km je garancija na vse dele avta (tudi karoserija in rjavenje), 7 let ali 150.000km pa je na motor in pogonski del. Po precej divjem iskanju informacij pred mojim nakupom nisem našel neki ogromn pritožb glede motorja (kar je bla meni precej pomembna stvar), pravtako mi je kolega mehankar predlagal avto, saj pravi da niso imeli še ljudi, ki bi ga uspeli uničit.

Moje edino obžalovanje je, da takrat nisem uzel 2.0 motorja, saj zaradi redne vožnje po klancih bi včasih kakšen dodaten konj ali dva prav fajn pršla :D

Škripanje sem našel samo eno, pa še to na čudnem mestu - levo od sklopke je plastika za prislonit nogo med vožnjo - če tm mal poguncam se sliš mal škripanja plastike. To je pa tut to.

Sumoborac
Prid sm al pa tm ostan...

Dr_M ::

Scorpia je izjavil:

Sam imam namen v bližnji prihodnosti menjat avto. Kie so mi zelo všeč, ampak me je zmotila ena zadeva. Res da so cenovno ugodni, ampak a je kdo opazil, da če se ti barva dol odlušči je dejansko pleh že? Pri nas je en servis ki ima 3 različne kie razbite in vsi rjavijo tam kjer je barva popokala.
Moj francoz peugeot, kjer mi je barva ponekod od različnih vzrokov (kamen,pesek) odpadla, je še vedno temeljna barva ki nikakor ne odpade dol. Moj pa nič rjast, pa ima že kar nekaj let za seboj.
Sem videl kar nekaj ceedov, da površinsko rjavijo ob blatniku. Tako da kia pri men še ne pride v poštev.



To je pri Kii ze od nekdaj problem. Mehanika je odlicna, motorji delajo celo vecnost, edino pleh pri zadnjih blatnikih je pa pri njih sibka tocka odkar delajo avtomobile.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

matonson ::

No zdej po novem je garancija 7let/150k km na cel avto. http://www.kia.si/userfiles/attachments...

Pri nas z rjavenjem ni problema pa je avto spredaj že kar konkretno obglodan, saj je vsak dan na avtocesti.

Blinder ::

dobra je za vozit, odličen menjalnik, direkten volan. plastike v notranjosti niso zanič. motor 1.6 128 ima morda nadpovprečen turbo lag.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Isotropic ::

tista garancija 7 let je bolj tko-tko. moras prebrat fine print najprej, da vidis kje si (hint: ne ponujajo ravno veliko).

Fizikalko ::

Kolikor vem, je bencinar 1.6 128 KM atmosferec, ne turbo... Tako da ma bolj težko kak turbo lag.

ManDriver ::

Scorpia je izjavil:

Sam imam namen v bližnji prihodnosti menjat avto. Kie so mi zelo všeč, ampak me je zmotila ena zadeva. Res da so cenovno ugodni, ampak a je kdo opazil, da če se ti barva dol odlušči je dejansko pleh že?

Čakej...seveda je pod barvo pleh. Pleh, ki je pocinkan. In tako je pri vseh novejših avtih. Mi ni jasno, kako si videl - po tej logiki karoserijo rjaveti.
--
If all the world is a stage, where is the audience sitting?

matonson ::

Fizikalko je izjavil:

Kolikor vem, je bencinar 1.6 128 KM atmosferec, ne turbo... Tako da ma bolj težko kak turbo lag.

dizel

RockyS ::

Dr_M je izjavil:

Scorpia je izjavil:

Sam imam namen v bližnji prihodnosti menjat avto. Kie so mi zelo všeč, ampak me je zmotila ena zadeva. Res da so cenovno ugodni, ampak a je kdo opazil, da če se ti barva dol odlušči je dejansko pleh že? Pri nas je en servis ki ima 3 različne kie razbite in vsi rjavijo tam kjer je barva popokala.
Moj francoz peugeot, kjer mi je barva ponekod od različnih vzrokov (kamen,pesek) odpadla, je še vedno temeljna barva ki nikakor ne odpade dol. Moj pa nič rjast, pa ima že kar nekaj let za seboj.
Sem videl kar nekaj ceedov, da površinsko rjavijo ob blatniku. Tako da kia pri men še ne pride v poštev.



To je pri Kii ze od nekdaj problem. Mehanika je odlicna, motorji delajo celo vecnost, edino pleh pri zadnjih blatnikih je pa pri njih sibka tocka odkar delajo avtomobile.



Odvisno od serije ampak sedaj so priznali nekatere tovarniške napake in menjavajo vrata, barvajo dele avtomobila, zastonj seveda. Ko sem se še jaz hodil prepirat pa niso hoteli slišat o tem ampak sem jim predložil papire iz tujine pa so začeli delat tako kot treba.

Blinder ::

je že v prvem postu govoril o dizlu. edino moč je podal nenatančno - 130 namesto 128.
benzinski 1.6 ima 126 konjev
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Scorpia ::

Mandriver, če si iz medvod podji črešniku ima 3-4 razbite kie ob cesti, pa se prav lepo vidi da pleh ni pocinkan. Lahko grem en dan slikati če mi bo čas dovolil, glede na videno, je zelo slaba zaščita.
////

Meizu ::

Ajoj, ne bi jst jemal 1.6 motorja pri tako velikem avtu...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

Dr_M ::

Ceed velik? Kvecjemu srednje manjhen :))
Drugace pa imajo 1.4 in 1.6 bencinska motorja in 1.6 dizla. Vsak motor pa obstaja v vsaj dveh variantah.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Meizu ::

Cee'd weigh is between 1263kg and 1458kg depend of diferent motor


To sm z enga foruma citiral. Se mi zdi kr dosti pretežek avto za 1.6 motor.

Meizu ::

No ja, sm zdej prebral specifikacije malce in niti ni tako slab. Primerjam z mojo Opel Astro classic ii 1.7 dizl. Moja ima navora 170Nm pa kr lepo potegne, medtem, ko jo ima tale ceed kar nekaj čez 200nm. Seveda 1.6 motor. Ni neke hude razlike v navoru med dizlom pa bencinarjem 1.6... Razen v moči motorjev seveda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

barakus ::

Sem naredil 20k km na Ceedu in se super pelje. Notri je ZELO prostoren proti nemcem, prvič sploh nisem mogel verjeti, da se lahko vsedeva dva velika spredaj in zadaj in še vedno imam zadaj 10cm placa med koleni in sedežem. Za to ceno se mi zdi, da se ne bi dalo kupiti kaj boljšega.

;-) ::

Korejci so samo slabe kopije japoncev. 7 let garancije se sliši veliko, ko pa greš brat drobni tisk pa te srat prime.

Sedem let ali do 150.000 kilometrov velja za vse pogonske dele (vključno z menjalnikom in motorjem), osnovno jamstvo pa velja za pet let oziroma do 150.000 kilometrov, kar pride prej. Revolucionarno jamstvo, s katerim Kia meri tudi na rent-a-car podjetja, pa ni edini adut nove Kie. Cee´d je bil narejen v Evropi, kjer ga tudi (Slovaška) izdelujejo.

7let torej samo na motor in menjalnik, komu pa crkne motor ali menjalnik v 7 letiih ali pa že pri 150.000km, potem bi pa res hud feler mogo bit. Toyota corolla je imela probleme z sajami v motorju, so menjali motorje tudi če avto ni bil več v garanciji, tako da jaz avta nebi kupoval glede na garancijo, ker potem je isto kot da podpišeš aneks z simobilom in dobiš poceni telefon ker boš moral 2 leti plačevati naročnino. No ostalo pa je garancija 5 let (se že ne sliši več tako veliko).

Torej ti ponujajo garancijo na nekaj kar je zadnjo ki crkne na avtu. Oni prodajo drek, slovenčki pa nasedate, ostale znamke pa po tem ne vidijo potrebe =)

Kia


Corolla

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

Blinder ::

motor in menjalnik niti pri 500.000 km nebi smel crknit. Če crkne je pač smola. Več let garancije ki je boljše je.
Tudi če je res toyota velik bolj zanesljiva te še vedno stane več kot kia.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

;-) ::

si siguren?

Blinder ::

verjetno je toyota dražja a? že zarad znamke
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

krho ::

Blinder je izjavil:

dobra je za vozit, odličen menjalnik, direkten volan. plastike v notranjosti niso zanič. motor 1.6 128 ima morda nadpovprečen turbo lag.

odličen menjalnik?
Sam večinoma vozim Golfa, občasno tudi Astro.
Ko se usedem v Ceeda je vse "mehko" pedali za sklopko in plin skoraj skozi poden porinem, ker nimata nič pora, ročica menjalnika pa je tako mehka da imam vedno občutek da mi bo sedaj sedaj ostala v roki.
Kljub temu se avto vozi fino.

P.S. JA pleh dejansko ni cinkan, je zadnjič neko priletel v bok in je šla barva pri koloteku dol kar v "kosmičih"
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krho ()

Vikking ::

;-) je izjavil:

si siguren?


Kia si ustvarja imidž. Nekje je treba začeti. Ker ljudje ne zaupajo popolnoma znamki ki se imenuja KIA, pač dajo garancijo. Večkratno glede na ostale priznane proizvajalce.

Kdor se še spomne iz obdobja jugecov izpred 20 let nazaj. Pa so naenkrat prišli novi clioti 3 leta garancije proti prerjavenju, čudež tehnologije, neverjetna garancija, kar 3 leta, skorajda nemogoče....

Smešno sedaj, ampak če proizvajalec slovi po tem da njegovi avtomobili rjavijo, ni boljšega kot to, da pri novem naskoku trga, le tu ponudi dobro garancijo, ki prepriča skeptične kupce.

;-) ::

Blinder je izjavil:

verjetno je toyota dražja a? že zarad znamke


Tud kia SW ni najbolj poceni kolk gledam po a.net.

Dr_M ::

Korejci so samo slabe kopije japoncev. 7 let garancije se sliši veliko, ko pa greš brat drobni tisk pa te srat prime.


Ti si bumbar, ki nima pojma o avtomobilih.
A japonskih avtov pa ne delajo v evropi? Kje pa svabi delajo? Hm, mehika in podobne drzave.
Korejci so z avtomobili takoj za Japonci in svabi.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

ManDriver ::

Blinder je izjavil:

P.S. JA pleh dejansko ni cinkan, je zadnjič neko priletel v bok in je šla barva pri koloteku dol kar v "kosmičih"


Hm... kaj potemtakem pomeni tole: Your new Kia cee’d comes with superior corrosion protection and a 12 year warranty against rust from the inside out. Vir: http://www.kia.co.uk/~/media/Brochures/...
--
If all the world is a stage, where is the audience sitting?

Blinder ::

toyota verso, ker auris sw ne obstaja, je na avto.net od 16.890€ dalje nova. kia ceed sw od 11.990. res pa da verso ima močnejši motor pa morda še kej zraven.

menjalnik pri ceedu mi je všeč. mehek je ja. pedali za plin in sklopko pa so se mi zdeli normalni, brez posebnosti. meni je tako všeč :)
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

MadMax ::

Žlahtnik ima ceed, ki je preživela komaj dve zimi (mislim da okrog 50kkm), pa ima pragove in zadnje blatnike speskane kot povprečen 10 let star avto, ki ga vidiš v SLO voznem parku. S tem da je dokupil (torej doplačal!) sprednje zavesice, katere naj bi omilile ta problem... Gnije zaenkrat sicer še ne, ampak še ne dve leti star avto gledat v takem stanju je res depresivno.
Pelje se lepo, sprednji sedeži dokaj udobni, zadnji pa bolj spominjajo na z blagom prevlečeno desko.

Pri nakupu je "padel" ravno na finto 7-letne garancije, kar dandanes obžaluje.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

;-) ::

Dr_M je izjavil:

Korejci so samo slabe kopije japoncev. 7 let garancije se sliši veliko, ko pa greš brat drobni tisk pa te srat prime.


Ti si bumbar, ki nima pojma o avtomobilih.
A japonskih avtov pa ne delajo v evropi? Kje pa svabi delajo? Hm, mehika in podobne drzave.
Korejci so z avtomobili takoj za Japonci in svabi.


Torej isto si napisal kot jaz ceed je kopija (vsaj vizualni del) corolle, čeprav priznam je ceed lepši. Je pa še daleč za Toyoto. V cene katere računate vbijte še cene servisov ki jih boste morali 7let delat na servisu.

Blinder ::

sej pri kii lahko imaš tut dveletno garancijo. pač ga ne voziš več na uradne servise in ti jo prekinejo...
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Mr Hilter ::

A ni cinkanje avtov opuščeno (prepovedano) iz okoljevarstvenih razlogov?

fosil ::

Večina ljudi misli da so korejci pocen zato, ker tam ljudje delajo za pest riža na dan.
Dejansko pa je korejski BDP na prebivalca večji od slovenskega, pa tudi plače imajo višje.
Ceed pa je bil itak razvit in je proizveden v Evropi.
Torej se vprašaš, kako to, da so potem korejci toliko cenejši? Kje prišparajo?
Tako je!
««
«
1 / 6
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kupujem zanesljiv nov avto (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5915882 (9196) solatjek
»

Nov Avto za 10k (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
19234131 (27671) tintorel
»

Stroški vzdrževanja Renault-Fiat-Kia (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8117091 (14971) Veselinko
»

nakup avtomobila (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
18026463 (23291) ;-)
»

ceed ali cruze?

Oddelek: Loža
398461 (6638) keworkian

Več podobnih tem