» »

Kia Ceed SW 1.4 2017

Kia Ceed SW 1.4 2017

1
2
3 4

chucki ::

V 10 letih kia zgubi na vrednosti vec, kot bom jaz zapravil za svojo e46. Za tak denar celo obnovim.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

hojnikb ::

bo kaksen nov bavarec več zgubil (procentualno) kot kia.
#brezpodpisa

Dr_M ::

Po 10 letih je tudi tvoj bmw vreden eno gajbo laskega.

Sej sm letos avto zamenju in sem precej casa spremljal avto.net.
Za 5 let staro petico 2.0D dobis toliko, kot za 5 let staro kio optimo. S tem, da je bila nova petica 2x...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

chucki ::

Jaz sem govoril za svoj avtomobil, da se mi ne splaca menjat, ker mi ta super sluzi. Je ze 10 let pri hisi.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Scorpia ::

Ko se avto, vsaj starejsi zacne kvariti, je naenkrat vse potrosni material. Imeli pred bajto 22 let staro laguno, brez nobene okvare, dokler se ni zacelo okvara za okvaro.
Ravno sodelavc prodal e46 2002 ker je iz ene okvare sledila kmalu druga in tako naprej.
Lahko imas sreco lahko pa ne. Pri starem avtu je vecja moznost da te bo pustil na cesti, pa kot nov avto, pa naj bo kia, dacia itn... Sicer ko je ze govora o bmwju, a ni ravno v soboto en zgorel?
////

IL_DIAVOLO ::

Scorpia je izjavil:

Ko se avto, vsaj starejsi zacne kvariti, je naenkrat vse potrosni material. Imeli pred bajto 22 let staro laguno, brez nobene okvare, dokler se ni zacelo okvara za okvaro.
Ravno sodelavc prodal e46 2002 ker je iz ene okvare sledila kmalu druga in tako naprej.
Lahko imas sreco lahko pa ne. Pri starem avtu je vecja moznost da te bo pustil na cesti, pa kot nov avto, pa naj bo kia, dacia itn... Sicer ko je ze govora o bmwju, a ni ravno v soboto en zgorel?


To pa je taka laž, da kar hudo.

Stari motorji so neprimerljivo bolj zanesljivi, kot pa sodobno motorji, ki imajo polno neke elektronike, ki uničujejo motor po obrokih. Start/stop for example.

Dobro vzdrževan nemec lahko naredi najmanj 500k km.

edi45 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Scorpia je izjavil:

Ko se avto, vsaj starejsi zacne kvariti, je naenkrat vse potrosni material. Imeli pred bajto 22 let staro laguno, brez nobene okvare, dokler se ni zacelo okvara za okvaro.
Ravno sodelavc prodal e46 2002 ker je iz ene okvare sledila kmalu druga in tako naprej.
Lahko imas sreco lahko pa ne. Pri starem avtu je vecja moznost da te bo pustil na cesti, pa kot nov avto, pa naj bo kia, dacia itn... Sicer ko je ze govora o bmwju, a ni ravno v soboto en zgorel?


To pa je taka laž, da kar hudo.

Stari motorji so neprimerljivo bolj zanesljivi, kot pa sodobno motorji, ki imajo polno neke elektronike, ki uničujejo motor po obrokih. Start/stop for example.

Dobro vzdrževan nemec lahko naredi najmanj 500k km.


kaj vem, bolj zanesljivi so novi motorji, kot pa 20 let stari, sploh če misliš imet avto za daljše obdobje, je normalno bolj logičen in smiseln nakup novega avto, kot 20 let staro jajco sam zato da maš en znakec gor, ki se tak nemoreš niti kurčit da maš bwmja, mercedesa, audija, ker je avto bil 2kEUR:D tako da sploh ne vidim smisla kupovat tak starega avta, ker hočeš met "bmwja" ker bo samo stal doma al pa pri mehaniku8-) Če si frajer si kupiš novega, ne pa že skoraj veterana

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi45 ()

Utk ::

Ce gres poletiv Dalmacijo vidis en kup obstalih avtov. Dalmacija je primerna destinacija, ker tam pride cel srot Evrope. No, vsi tisti avti imajo samo eno skupno stvar. Stari so, prakticno noben pod 12 let, in sklepam kupljeni rabljeni.

Scorpia ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Scorpia je izjavil:

Ko se avto, vsaj starejsi zacne kvariti, je naenkrat vse potrosni material. Imeli pred bajto 22 let staro laguno, brez nobene okvare, dokler se ni zacelo okvara za okvaro.
Ravno sodelavc prodal e46 2002 ker je iz ene okvare sledila kmalu druga in tako naprej.
Lahko imas sreco lahko pa ne. Pri starem avtu je vecja moznost da te bo pustil na cesti, pa kot nov avto, pa naj bo kia, dacia itn... Sicer ko je ze govora o bmwju, a ni ravno v soboto en zgorel?


To pa je taka laž, da kar hudo.

Stari motorji so neprimerljivo bolj zanesljivi, kot pa sodobno motorji, ki imajo polno neke elektronike, ki uničujejo motor po obrokih. Start/stop for example.

Dobro vzdrževan nemec lahko naredi najmanj 500k km.


Kakšna laž? Kaj ti motor pomaga, če prej vse drugo razpade. Misliš da je samo odvisno od motorja, da je avto zanesljiv? Sicer pa prej ali slej nagaja elektronika in še kup drugih komponent, od česar je motor odvisen za svoje delovanje. Tudi pri novih avtomobilih, je motor najbolj zanesljiv, če le ne izumljajo tople vode, kot si je wv privoščil s tsi...
////

IL_DIAVOLO ::

Scorpia je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Scorpia je izjavil:

Ko se avto, vsaj starejsi zacne kvariti, je naenkrat vse potrosni material. Imeli pred bajto 22 let staro laguno, brez nobene okvare, dokler se ni zacelo okvara za okvaro.
Ravno sodelavc prodal e46 2002 ker je iz ene okvare sledila kmalu druga in tako naprej.
Lahko imas sreco lahko pa ne. Pri starem avtu je vecja moznost da te bo pustil na cesti, pa kot nov avto, pa naj bo kia, dacia itn... Sicer ko je ze govora o bmwju, a ni ravno v soboto en zgorel?


To pa je taka laž, da kar hudo.

Stari motorji so neprimerljivo bolj zanesljivi, kot pa sodobno motorji, ki imajo polno neke elektronike, ki uničujejo motor po obrokih. Start/stop for example.

Dobro vzdrževan nemec lahko naredi najmanj 500k km.


Kakšna laž? Kaj ti motor pomaga, če prej vse drugo razpade. Misliš da je samo odvisno od motorja, da je avto zanesljiv? Sicer pa prej ali slej nagaja elektronika in še kup drugih komponent, od česar je motor odvisen za svoje delovanje. Tudi pri novih avtomobilih, je motor najbolj zanesljiv, če le ne izumljajo tople vode, kot si je wv privoščil s tsi...


Pretty much.

Ostale stvari so cenovno dostopne, da se splača popravljati.

Scorpia ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Scorpia je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Scorpia je izjavil:

Ko se avto, vsaj starejsi zacne kvariti, je naenkrat vse potrosni material. Imeli pred bajto 22 let staro laguno, brez nobene okvare, dokler se ni zacelo okvara za okvaro.
Ravno sodelavc prodal e46 2002 ker je iz ene okvare sledila kmalu druga in tako naprej.
Lahko imas sreco lahko pa ne. Pri starem avtu je vecja moznost da te bo pustil na cesti, pa kot nov avto, pa naj bo kia, dacia itn... Sicer ko je ze govora o bmwju, a ni ravno v soboto en zgorel?


To pa je taka laž, da kar hudo.

Stari motorji so neprimerljivo bolj zanesljivi, kot pa sodobno motorji, ki imajo polno neke elektronike, ki uničujejo motor po obrokih. Start/stop for example.

Dobro vzdrževan nemec lahko naredi najmanj 500k km.


Kakšna laž? Kaj ti motor pomaga, če prej vse drugo razpade. Misliš da je samo odvisno od motorja, da je avto zanesljiv? Sicer pa prej ali slej nagaja elektronika in še kup drugih komponent, od česar je motor odvisen za svoje delovanje. Tudi pri novih avtomobilih, je motor najbolj zanesljiv, če le ne izumljajo tople vode, kot si je wv privoščil s tsi...


Pretty much.

Ostale stvari so cenovno dostopne, da se splača popravljati.


Odvisno, ko se začne kvariti in kmalu sledi druga okvara, dvomim da se splača. Edino če znaš sam servisirati in popravljati, pol pa ja.
////

Meizu ::

Utk je izjavil:

koyotee je izjavil:

Tok visoka poraba pri 1.4? Jaz mam pri 2.4dizlu 8,5

Ogromna poraba ce imam jaz pri 2,0 bencinarju 6.

ZloTech je izjavil:


Ogromna poraba če ima dacia 0.9 tce porabo 5 litrov.

Ogromna poraba, ce ima 1,6 bencinar 5,5. Pa se premika se kam.

Lahko zdaj nehamo s temi neumnostmi?


Ce 2.0 bencinar pije 6l potem sem jaz Papa Lucenzi.

Utk ::

To tudi jaz pravim. Ne pije tolk, lahko pa, ce se dovolj cijazis, recimo za kakim passatom, ki pije 4,5.

d4vid ::

Meni na cliotu je odpovedal UCH (racunalnik vseh svetil). Del kosta za 15 let star avto, ki je mogoce vreden jurja, okrog 500€. S tem, da rabi se programiranje na kodo kljuca, ker je v njem tudi imobilizator. Ce ne bi bil malo firbcen in odprl skatle (bili so slabi spoji), bi me prislo kar drago. Sam toliko v vednost, bi motor najbolj vazna stvar, ce ti luci ne delajo ali se avto ne da vzgat.

Dvomim da se pri bmw te stvari dobi kaj ceneje. Zato je nova kia s 7 let garancije vredu. Crkne, peljes na servis, zrihtajo. Pa za kio ne slisim nekih graj, razen od ljubiteljev nemskih znamk :)
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

D3m ::

Drobni tisk? Ne verjamem, da ti čisto vse lahko zamenjajo v sklopu garancije 7 let.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Utk ::

Čisto vse ti ne zamenjajo niti po pol leta. Pri nobeni znamki.

D3m ::

Utk je izjavil:

Čisto vse ti ne zamenjajo niti po pol leta. Pri nobeni znamki.


Primer?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Utk ::

Ti bojo po pol leta menjali zavorne ploščice, če so zanič (če si pač divjak)? Ne, "normalna obraba" bo.

D3m ::

Utk je izjavil:

Ti bojo po pol leta menjali zavorne ploščice, če so zanič (če si pač divjak)? Ne, "normalna obraba" bo.


Resno?

Sem pričakoval, da boš napisal kaj drugega.
|HP EliteBook|R5 6650U|

chucki ::

d4vid je izjavil:

Meni na cliotu je odpovedal UCH (racunalnik vseh svetil). Del kosta za 15 let star avto, ki je mogoce vreden jurja, okrog 500€. S tem, da rabi se programiranje na kodo kljuca, ker je v njem tudi imobilizator. Ce ne bi bil malo firbcen in odprl skatle (bili so slabi spoji), bi me prislo kar drago. Sam toliko v vednost, bi motor najbolj vazna stvar, ce ti luci ne delajo ali se avto ne da vzgat.

Dvomim da se pri bmw te stvari dobi kaj ceneje. Zato je nova kia s 7 let garancije vredu. Crkne, peljes na servis, zrihtajo. Pa za kio ne slisim nekih graj, razen od ljubiteljev nemskih znamk :)


Za moj bmw so racunalniki po 80 eur, komplet motor za 250eur, ampak 6cyl bencinar bo prezivel karoserijo :) Vi kupujte nove avtomobile, jaz bom pa stanovanje na morju ;)
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

anketar ::

chucki je izjavil:

d4vid je izjavil:

Meni na cliotu je odpovedal UCH (racunalnik vseh svetil). Del kosta za 15 let star avto, ki je mogoce vreden jurja, okrog 500€. S tem, da rabi se programiranje na kodo kljuca, ker je v njem tudi imobilizator. Ce ne bi bil malo firbcen in odprl skatle (bili so slabi spoji), bi me prislo kar drago. Sam toliko v vednost, bi motor najbolj vazna stvar, ce ti luci ne delajo ali se avto ne da vzgat.

Dvomim da se pri bmw te stvari dobi kaj ceneje. Zato je nova kia s 7 let garancije vredu. Crkne, peljes na servis, zrihtajo. Pa za kio ne slisim nekih graj, razen od ljubiteljev nemskih znamk :)


Za moj bmw so racunalniki po 80 eur, komplet motor za 250eur, ampak 6cyl bencinar bo prezivel karoserijo :) Vi kupujte nove avtomobile, jaz bom pa stanovanje na morju ;)


motor za 250€, sure thing z 500-600 kosov prevoženih (prevrtenih pa še enkrat tok)

Scorpia ::

chucki je izjavil:

d4vid je izjavil:

Meni na cliotu je odpovedal UCH (racunalnik vseh svetil). Del kosta za 15 let star avto, ki je mogoce vreden jurja, okrog 500€. S tem, da rabi se programiranje na kodo kljuca, ker je v njem tudi imobilizator. Ce ne bi bil malo firbcen in odprl skatle (bili so slabi spoji), bi me prislo kar drago. Sam toliko v vednost, bi motor najbolj vazna stvar, ce ti luci ne delajo ali se avto ne da vzgat.

Dvomim da se pri bmw te stvari dobi kaj ceneje. Zato je nova kia s 7 let garancije vredu. Crkne, peljes na servis, zrihtajo. Pa za kio ne slisim nekih graj, razen od ljubiteljev nemskih znamk :)


Za moj bmw so racunalniki po 80 eur, komplet motor za 250eur, ampak 6cyl bencinar bo prezivel karoserijo :) Vi kupujte nove avtomobile, jaz bom pa stanovanje na morju ;)


Bogi eni pa lahko oboje :)
////

Gambino ::

Dr_M je izjavil:

Po 10 letih je tudi tvoj bmw vreden eno gajbo laskega.

Sej sm letos avto zamenju in sem precej casa spremljal avto.net.
Za 5 let staro petico 2.0D dobis toliko, kot za 5 let staro kio optimo. S tem, da je bila nova petica 2x...



Še to ne, ker ga noben normalen človek ne bo hotel kupit.

chucki ::

anketar je izjavil:

chucki je izjavil:

d4vid je izjavil:

Meni na cliotu je odpovedal UCH (racunalnik vseh svetil). Del kosta za 15 let star avto, ki je mogoce vreden jurja, okrog 500€. S tem, da rabi se programiranje na kodo kljuca, ker je v njem tudi imobilizator. Ce ne bi bil malo firbcen in odprl skatle (bili so slabi spoji), bi me prislo kar drago. Sam toliko v vednost, bi motor najbolj vazna stvar, ce ti luci ne delajo ali se avto ne da vzgat.

Dvomim da se pri bmw te stvari dobi kaj ceneje. Zato je nova kia s 7 let garancije vredu. Crkne, peljes na servis, zrihtajo. Pa za kio ne slisim nekih graj, razen od ljubiteljev nemskih znamk :)


Za moj bmw so racunalniki po 80 eur, komplet motor za 250eur, ampak 6cyl bencinar bo prezivel karoserijo :) Vi kupujte nove avtomobile, jaz bom pa stanovanje na morju ;)


motor za 250€, sure thing z 500-600 kosov prevoženih (prevrtenih pa še enkrat tok)


Saj to me ne skrbi, ker še na 300k nisem. Vmes boste vi že 2 avtomobila menjal.

Gambino je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Po 10 letih je tudi tvoj bmw vreden eno gajbo laskega.

Sej sm letos avto zamenju in sem precej casa spremljal avto.net.
Za 5 let staro petico 2.0D dobis toliko, kot za 5 let staro kio optimo. S tem, da je bila nova petica 2x...



Še to ne, ker ga noben normalen človek ne bo hotel kupit.


Normalen človek sploh ne prodaja avta, dokler nima 300 do 500 čukov :)
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: chucki ()

SoulMan ::

Kaj ma vse to veze s temo o Kii?

Veselinko ::

SoulMan je izjavil:

Kaj ma vse to veze s temo o Kii?

Nobene, in res mi ni jasno, zakaj nekateri v vse teme o Kii lepijo Volkswagne in BMW-je.
Ter za povrh ponavljajo v nedogled stereotipe v stilu "bo kaksen nov bavarec več zgubil (procentualno) kot kia."
Da bi pa kdo med njimi kdaj prelistal kakšno nemško revijo, pa ni videti, čeprav bi ga verjetno sezulo, ko bi v Autobildu naletel na članke o avtomobilski kakovosti ali izgubi vrednosti. Glede kakovosti je bila Kia z Mazdo na prvem mestu, glede padca vrednosti za 5 let star avto pa se je Kia odrezala bolje kot volkswagen golf in dosegla prvo mesto. Seveda velja to zgolj za "nepomemben" nemški trg, ne pa slovenskega, kjer si največja zguba, če ne voziš nemca, pa čeprav skoraj gotovo s prevrtenimi kilometri...

SoulMan ::

Bravo, lepo napisano!

D3m ::

Veselinko je izjavil:

SoulMan je izjavil:

Kaj ma vse to veze s temo o Kii?

Nobene, in res mi ni jasno, zakaj nekateri v vse teme o Kii lepijo Volkswagne in BMW-je.
Ter za povrh ponavljajo v nedogled stereotipe v stilu "bo kaksen nov bavarec več zgubil (procentualno) kot kia."
Da bi pa kdo med njimi kdaj prelistal kakšno nemško revijo, pa ni videti, čeprav bi ga verjetno sezulo, ko bi v Autobildu naletel na članke o avtomobilski kakovosti ali izgubi vrednosti. Glede kakovosti je bila Kia z Mazdo na prvem mestu, glede padca vrednosti za 5 let star avto pa se je Kia odrezala bolje kot volkswagen golf in dosegla prvo mesto. Seveda velja to zgolj za "nepomemben" nemški trg, ne pa slovenskega, kjer si največja zguba, če ne voziš nemca, pa čeprav skoraj gotovo s prevrtenimi kilometri...


Zato, ker je to nova generacija.

Pri moji generaciji se je takrat primerjalo Opel-VW-BMW-MB proti češki Škodi.
|HP EliteBook|R5 6650U|

hojnikb ::

Normalen človek sploh ne prodaja avta, dokler nima 300 do 500 čukov :)

nekateri bi po tej logiki mogl met avto celo življenje.
#brezpodpisa

WhiteAngel ::

D3m je izjavil:

Drobni tisk? Ne verjamem, da ti čisto vse lahko zamenjajo v sklopu garancije 7 let.


Korejci vse zamenjajo. Samo na mojem primeru: Volan in prestavna ročica sta se začela luščiti po 2 letih, zamenjali. Po štirih mi je zadnji levi zvočnik škrtal, so zamenjali. Motorček za prezračevanje je nekaj škrtal, ko si menjaval, kam piha, tik pred 5-letnim iztekom, so zamenali. Take, neumnosti. Nič resnega, ampak lahko bi rekli, da se tega ne grejo.

To je bilo za Hyundai, ki ima 5-letno jamstvo brez omejitve km. Pri Kii je isto, le da je 7 let in 150k km.

Zgodovina sprememb…

D3m ::

No to je pa ok potlej.
|HP EliteBook|R5 6650U|

IL_DIAVOLO ::

Veselinko je izjavil:

SoulMan je izjavil:

Kaj ma vse to veze s temo o Kii?

Nobene, in res mi ni jasno, zakaj nekateri v vse teme o Kii lepijo Volkswagne in BMW-je.
Ter za povrh ponavljajo v nedogled stereotipe v stilu "bo kaksen nov bavarec več zgubil (procentualno) kot kia."
Da bi pa kdo med njimi kdaj prelistal kakšno nemško revijo, pa ni videti, čeprav bi ga verjetno sezulo, ko bi v Autobildu naletel na članke o avtomobilski kakovosti ali izgubi vrednosti. Glede kakovosti je bila Kia z Mazdo na prvem mestu, glede padca vrednosti za 5 let star avto pa se je Kia odrezala bolje kot volkswagen golf in dosegla prvo mesto. Seveda velja to zgolj za "nepomemben" nemški trg, ne pa slovenskega, kjer si največja zguba, če ne voziš nemca, pa čeprav skoraj gotovo s prevrtenimi kilometri...


Me veseli, da razumes.

Veselinko ::

Korejci vse zamenjajo. Samo na mojem primeru: Volan in prestavna ročica sta se začela luščiti po 2 letih, zamenjali. Po štirih mi je zadnji levi zvočnik škrtal, so zamenjali. Motorček za prezračevanje je nekaj škrtal, ko si menjaval, kam piha, tik pred 5-letnim iztekom, so zamenali. Take, neumnosti. Nič resnega, ampak lahko bi rekli, da se tega ne grejo.


Tudi pri meni drži. Čeprav je šlo le za dve manjši "neumnosti". Enkrat pri 85k km in 4 letih, drugič pri skoraj 6 letih in 123K km. Model: cee'd ...

bambam20 ::

chucki je izjavil:

V 10 letih kia zgubi na vrednosti vec, kot bom jaz zapravil za svojo e46. Za tak denar celo obnovim.


Mhm. Sam sebi lažeš. In obnavljaš ga skoz. Tisti, ki mi začne prodajat pravljice o super nepokvarljivi e46 je prvovrsten komik.

Veselinko ::

Kmalu prihaja novi ceed...
http://www.automobil.si/novi-kia-ceed-p...

MostWanted ::

Veselinko ::

Očitno prihajata na trg tako nov ceed kot njegova nova kombijevska izvedba


Zgodovina sprememb…

Meizu ::

Ma lep je. Sam kaj ko s temi mini kolescki zajebejo cel dizajn. Tak avto bi mogu bit mal bolj sportno agresiven ce mene vprasas. Ja praktikalnost in bla bla je slabsa, sam jebenti avto rabi duso. :)

MostWanted ::

res je mpak ciljna skupina kupcev so mlajši, družine, taki z manšimi prihodki, zato tudi manša kolesa, saj za doplačilo lahk dokupiš 17 18.

Pro_moted ::

Meizu je izjavil:

Ma lep je. Sam kaj ko s temi mini kolescki zajebejo cel dizajn. Tak avto bi mogu bit mal bolj sportno agresiven ce mene vprasas. Ja praktikalnost in bla bla je slabsa, sam jebenti avto rabi duso. :)


Hja, izgled res trpi z 16 col, ampak je vožnja definitivno udobnejša.

Drugače pa, moja Kia Ceed 1.6 Crdi letnik 2013 ,ima sedaj 160 000 prevoženih, računam da bom čez kaki 2 leti, ko bo novi Ceed imel že ulaufano proizvodnjo dal staro za novo. Takrat bom imel okrog 220-230 000 prevoženih, kar bo že lepa cifra.
Do sedaj ni bilo potrebno popravljati nič, upam da tako tudi ostane. Redni servisi in vozi miško.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

MostWanted ::

lepo ;)

3p ::

Jej, kje ste res pobrali modrost, da se šipe od znotraj ne briše... Nisem ljubitelj glancanja avta, ampak vetrobransko steklo pa res moreš biti čisto, ne pa da ponoči vidiš šipo pred sabo, namesto ceste.
Drugače so pa so Ceedi precej povprečni avti v svojem razredu. Rekordov ne bo. Plehpičk tudi ne. Nepredvidenih stroškov in posledično šraufanja v sosedovi garaži prvih 7 let tudi ne. Teh 7 let je pri Kiji, za razliko od bolj zveneče konkurence dejansko garancija, na pa neko nedefinirano jamstvo.
Vsekakor je nov BMW tehnično boljši in zmogljivejši avto. Vseeno pa si rajši odgriznem ledvico, priden si grem to kupit. Pa ne zaradi avta, ampak zaradi konjev, ki praviloma to vozijo.

Pro_moted ::

3p je izjavil:

Jej, kje ste res pobrali modrost, da se šipe od znotraj ne briše... Nisem ljubitelj glancanja avta, ampak vetrobransko steklo pa res moreš biti čisto, ne pa da ponoči vidiš šipo pred sabo, namesto ceste.
Drugače so pa so Ceedi precej povprečni avti v svojem razredu. Rekordov ne bo. Plehpičk tudi ne. Nepredvidenih stroškov in posledično šraufanja v sosedovi garaži prvih 7 let tudi ne. Teh 7 let je pri Kiji, za razliko od bolj zveneče konkurence dejansko garancija, na pa neko nedefinirano jamstvo.
Vsekakor je nov BMW tehnično boljši in zmogljivejši avto. Vseeno pa si rajši odgriznem ledvico, priden si grem to kupit. Pa ne zaradi avta, ampak zaradi konjev, ki praviloma to vozijo.



Se popolnoma strinjam. Ceed je čisto OK avto za vsakdanjo uporabo, za krajše in daljše proge, zato je tudi namenjen. Zgleda tudi OK, sploh v 3 vratni različici. To pa tam se pojavi kak čriček, ker je ogromno nekih okrasnih letev, ki so kar vaba za to. Se jih pa da odpravit.

Včasih ljudje kaj preveč pričakujejo , ko kaj kupijo, potem pa so razočarani.

Drugače pa ja, BMW-ji so res odlična vozila ( in ja, ne v smislu vzdržljivosti). Vprašanje samo če se splača vložit toliko v avtu,sploh v slovenistanu ljudje gredo 500% čez svoje zmožnosti za avto. Mene so tako čudno pogledali , ko sem se prvič pripeljal domov, češ, zakaj nisi nabavil kaj nemškega, saj pa nisi revež in maš dovolj. Ma jebat ga, raje denar vlagam v hobije, ki me res veselijo in pa v kakovost življenja.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

solatjek ::

Tudi meni je KIA dizajnersko zelo všečen avto, čeprav je ne vozim in si je nikoli (še) nisem lastil. Enako Hyundai, sicer pa sta sestrski znamki. Je pa zelo zanimivo brati tale forum in tudi podobne, vedno se v temo mešajo BMW in VW in bolj malo je govora o konkretni tematiki, to je v tem primeru KIA. In epilog vsega je nekje tu, da če ni nemec in ni dizel, se težko pripelješ iz točke A v B, na avtocesto pa skoraj bolje da ne greš, saj avto nima moči, ne pospeškov, sam se pa vprašam, zakaj bi to sploh potreboval, 130km/h dandanes gre vsak avto, če pa do 100 potegne v 6 sekundah ali v 12 je pa tudi vseeno, če se pelješ po omejitvah, na razdalji celotne Slovenije s pospeševanjem pridobiš minuto ali dve.

Najbolj mi je zanimivo že tradicionalno hvaljenje rabljenega BMW, ki ne izgubi vrednosti in za katerega so deli poceni in to se primerja s KIO :)

Normalno da BMW ne izgubi vrednosti, ko kupiš 10 let starega z zbitimi km na 250.000km itak že vreden ni nič in po par letih uporabe še bolj nič, tako da res ne izgubiš nič, če si ga nabaviš. Ta dotični BMW pa je enkrat bil nov, cena je bila za 3 nove KIE in vse to je v 10 letih izgubil - prav berete - tudi BMW je izgubil ceno - seveda nov, katerega malokateri Slovenec kupi, saj vemo kdo kupuje BMW in koliko so stari ti BMW. Le redkokdo občuti, kako BMW izgublja ceno :)

Druga stvar so poceni BMW deli. Zakaj je tako pomembno, da so deli za BMW poceni? Očitno se tako odličen avto tudi kdaj pokvari in če dosti popravljaš, je pomembno da so deli poceni. Ko kupiš KIO, so deli 7 let zastonj. Avto je nov, znana zgodovina, meni osebno dosti ljubše za 13.000€ kot pa rabljen BMW za enak denar star X let z Y prevoženimi km.

Poznam nekaj lastnikov KIE, noben nima nekih večjih težav, razen volanski drog na 1. seriji CEED-a, poznam nekaj BMW lastnikov pa tudi VW, daleč od tega da avti niso nepokvarljivi, skupno večini (ne vsem) pa je nekako potreba po povečevanju EGA in spadajo v skupino "želim biti..."

Utk ::

Tako je. Jaz bi hotel 30 metrsko jahto na morju. Pa ker si jo ne morem privoščit, ne bom zato kupil 3 metrski rabljen čoln in ga parkiral na prvo mlako. Ker je to približno isto. Isto BMW. Ko si bom lahko zlahka privoščil m5, si ga bom najbrž kupil, ne bom pa zato kupil stare kripe, ker na njej piše m5, čeprav bi si jo lahko, zlahka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Veselinko ::

solatjek je izjavil:

Poznam nekaj lastnikov KIE, noben nima nekih večjih težav, razen volanski drog na 1. seriji CEED-a, poznam nekaj BMW lastnikov pa tudi VW, daleč od tega da avti niso nepokvarljivi, skupno večini (ne vsem) pa je nekako potreba po povečevanju EGA in spadajo v skupino "želim biti..."


Jaz jih nisem imel s Kio nikoli, je pa to v veliki meri povezano tudi s tem, da so ti avtomobili precej bolje servisirani kot ostali, saj imajo 7-letno garancijo in so zadeve precej bolj jasne, kot pri kakšnih nemcih, ki jih po prvih dveh letih nihče ne pelje več na uradni servis. To, da ima pri nas marsikdo težave s tem, da ne vidi prek nemših znamk, je pa itak jasno, čeprav se zadeve precej spreminjajo. Nenazadnje ljudje niso več takšne ovce, največ se je pa po mojem spremenilo pri Kiji prav zaradi 7-letne garancije in dejstva, da s temi avtomobili ni zadnjih deset let nobenih omembe vrednih težav.

Gambino ::

Veselinko je izjavil:

solatjek je izjavil:

Poznam nekaj lastnikov KIE, noben nima nekih večjih težav, razen volanski drog na 1. seriji CEED-a, poznam nekaj BMW lastnikov pa tudi VW, daleč od tega da avti niso nepokvarljivi, skupno večini (ne vsem) pa je nekako potreba po povečevanju EGA in spadajo v skupino "želim biti..."


Jaz jih nisem imel s Kio nikoli, je pa to v veliki meri povezano tudi s tem, da so ti avtomobili precej bolje servisirani kot ostali, saj imajo 7-letno garancijo in so zadeve precej bolj jasne, kot pri kakšnih nemcih, ki jih po prvih dveh letih nihče ne pelje več na uradni servis. To, da ima pri nas marsikdo težave s tem, da ne vidi prek nemših znamk, je pa itak jasno, čeprav se zadeve precej spreminjajo. Nenazadnje ljudje niso več takšne ovce, največ se je pa po mojem spremenilo pri Kiji prav zaradi 7-letne garancije in dejstva, da s temi avtomobili ni zadnjih deset let nobenih omembe vrednih težav.


Vse to je res, samo razlika je da se v 10 let starem nemcu pelješ nekako tako kot v teh ta novih kiah.

Meizu ::

Veselinko je izjavil:

solatjek je izjavil:

Poznam nekaj lastnikov KIE, noben nima nekih večjih težav, razen volanski drog na 1. seriji CEED-a, poznam nekaj BMW lastnikov pa tudi VW, daleč od tega da avti niso nepokvarljivi, skupno večini (ne vsem) pa je nekako potreba po povečevanju EGA in spadajo v skupino "želim biti..."


Jaz jih nisem imel s Kio nikoli, je pa to v veliki meri povezano tudi s tem, da so ti avtomobili precej bolje servisirani kot ostali, saj imajo 7-letno garancijo in so zadeve precej bolj jasne, kot pri kakšnih nemcih, ki jih po prvih dveh letih nihče ne pelje več na uradni servis. To, da ima pri nas marsikdo težave s tem, da ne vidi prek nemših znamk, je pa itak jasno, čeprav se zadeve precej spreminjajo. Nenazadnje ljudje niso več takšne ovce, največ se je pa po mojem spremenilo pri Kiji prav zaradi 7-letne garancije in dejstva, da s temi avtomobili ni zadnjih deset let nobenih omembe vrednih težav.


Ja, 7 let servisov pri pooblascenem, ki za menjavo olja in filtra racuna najmanj 230eur. Oderuhi sakramenski.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

D3m ::

Jah je treba plačati delavca, državo in podjetje.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Trupl0 ::

Moj stari post o KII izpred leta dni cca:

"Imel Kia Rio l.2012, kupil novega.

Ob prevzemu manjkala barva zgoraj na robu havbe. Urejali spomladi, ker sem avto kupil januarja.
- brisalci so se na najvisji stopnji ustavili; menjali sistem
- senzor za dez ne deluje; menjava
- usnjeni volan se pricel luscit pri 10k; menjava
- izpusni kolektor oz sistem se je pri motorju skrivil in so mi po prerekanju in po njihovem strokovnem pregledu strokovnjakov iz Zagreba; zamenjali
- pojav rje premera cca 20cm za zadnjim odbijacem
- nabiranje vode v prednjih zarometih
- povis sprednjih vrat; niso hoteli oz. Niso imeli resitve
- zaradi povisa je bila potrebna menjava gume vrat. Menjal v roku 3 lez 4x, potem so hoteli placilo. Po prerekanju je slo pod garancijo, sedaj ze 5x
- zgoraj nad zadnjo lucjo je bilo potrebno poliranje, nekaj narobe z barvo

- zadnji diski in ploscice fuc po 35k kilometrih, sprva menjal plosice cez pol leta guznili diski. So zeleli da ponovno placam nove ploscice. Bil dogovor oni ploscice jaz diske.

Verjetno se veliko stvari ampak ne mislim vec razmisljat o Kii.

Roko na srce je avto meni bil odlicen. Poprodajni servis smrdi do amena. Avto je bil nabit z opremo in to za celih 10290 kolikor sem dal zanjga... zdaj 14k ne bi dal nikoli.

Ce kdaj KMAG zgubi zastopnistvo pa mogoce zopet saltam na KIO.

Sedaj vozim leto starega VW golfa 7 "
If you are going through Hell, keep going !
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

KIA in Hyundai (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
21135781 (5661) LeQuack
»

Kia ali Hyundai (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10435411 (17220) Utk

KIA - mnenja (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
290107206 (60141) Mavrik

Kateri nov avto za 20 jurjev? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
23072066 (60528) dzinks63

Golf 5 - mnenja (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
21451606 (47827) BigWhale

Več podobnih tem