» »

Golf 5 - mnenja

Golf 5 - mnenja

«
1
2 3
...
5

webmojsterrr ::

Kupujem golf 5 pa me zanima kakšno je kaj vaše mnenje o tem avtomobilu? Kaj mi priporočate? Dizel, bencinar? Kateri motor? Ker sem na tesno s financami se mi gre, da se avto čim manj kvari, da je vzdrževanje čim cenejše, da malo porabi, da je ugodno zavarovanje. Načeloma na leto ne naredim toliko km (čeprav pa lahko pride tudi kakšno leto, ko jih naredim kaj več, recimo lani sem jih naredil kar dosti - 30.000km, delam pa bol kratke relacije 10-20km).

Če kdo ima ta avto, bi ga prosil, da malo pove, kako je z njim zadovoljen, kaj vse se mu je že pokvarilo, kako je z zanesljivostjo, vzdrževanjem itd.?

Kupiti sem ga pripravljen za recimo do 4500€ (kar je malo nizka cena ampak tok nekak finance dopuščajo).
  • zaklenil: BigWhale ()

hojnikb ::

Ker sem na tesno s financami

potem golf odpade že iz prve :)
#brezpodpisa

webmojsterrr ::

Zakaj? Saj je izbire za okoli 5000EUR kar nekaj.

Zgodovina sprememb…

heero ::

4500€ je premalo za golf 5 dobis pa dobrega golf 4

hojnikb ::

za tak denar dobiš že fokusa z dizl mašino :)
#brezpodpisa

heero ::

ja ampak letnik 2004 in 2005 pri katerem so dizli imeli velike probleme govorim za golf 5

hojnikb ::

#brezpodpisa

webmojsterrr ::

Torej potem je bolje, da gledam bencinarje letnik 2004, 2005?

hojnikb ::

ne glej sploh golfov, ker so predragi za to kar pomujajo... za tak denar dobiš že novejši letnik focusa z dizlom..
#brezpodpisa

webmojsterrr ::

heero je izjavil:

ja ampak letnik 2004 in 2005 pri katerem so dizli imeli velike probleme govorim za golf 5


Kakšne problem? Sem nekaj bral ja, samo naj bi bili problemi samo pri 2003, 2004. 2005 naj bi bil že ok?

dzinks63 ::

webmojsterrr ::

hojnikb je izjavil:

ne glej sploh golfov, ker so predragi za to kar pomujajo... za tak denar dobiš že novejši letnik focusa z dizlom..


Ma golf 5 mi nekako najbolj odgovarja. Ali pa kakšna Astra coupe.

hojnikb ::

vzameš 1.8 TDCI, ki je rock solid motor (motor, ki se že uporablja od tastare generacije fiest)... nemorš sfalit...

Če pa že vztrajaš pri nemcih, pa kak seat, škoda..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

webmojsterrr ::

hojnikb je izjavil:

vzameš 1.8 TDCI, ki je rock solid motor (motor, ki se že uporablja od tastare generacije fiest)... nemorš sfalit...


Focus mi ni najbolj všeč (zadn konc pril limuzini mi je obupn), mogoč pride v upoštev kakšn karavan.

hojnikb ::

imaš karavane tudi
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=828...

2008 letnik !!!!

daj enega golfa 2008 letnik dizl za tako ceno..
#brezpodpisa

webmojsterrr ::

hojnikb je izjavil:

imaš karavane tudi
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=828...

2008 letnik !!!!

daj enega golfa 2008 letnik dizl za tako ceno..


Če ne dobim Golfa 5, pride Ford Focus zagotovo tudi v upoštev. Sem jih že gledal in kakšen bel karavan s toniranimi stekli je čist ok. Mora biti pa karavan, ker limuzina mi res ni.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

imamo doma točno tega (sicer 1.8 motor) in je avto super za tako ceno..
#brezpodpisa

heero ::

bencinarji niso imeli nobenih problemov golf 5 1.6

za ta denar bi jaz raje kupil golf 4 tdi dobis super ohranjeno ali pa bmw (ce si ga zmozen vzdrzevat)

hojnikb ::

heero je izjavil:

bencinarji niso imeli nobenih problemov golf 5 1.6

za ta denar bi jaz raje kupil golf 4 tdi dobis super ohranjeno ali pa bmw (ce si ga zmozen vzdrzevat)

morš bit resn smotan, da za tak denar kupiš golf 4 ;((
to je avto iz 1997 ;((
#brezpodpisa

heero ::

do leta 2003 so delali

hojnikb ::

za isti denar dobiš 5 let mlajšega fokusa z dizlom :)
#brezpodpisa

heero ::

to je ze ford

webmojsterrr ::

heero je izjavil:

bencinarji niso imeli nobenih problemov golf 5 1.6

za ta denar bi jaz raje kupil golf 4 tdi dobis super ohranjeno ali pa bmw (ce si ga zmozen vzdrzevat)


Zdle sm bil par let na BMW, ker so ble finance zelo dobre. Najprej BMW 1, nato BMW 3, oboje sem kupil samo par let staro tko da zdle na starga bmw-ja ne bi šel... bi bilo preveč depresivno :P Golf 4 mi pa tudi deluje preveč staaaaar. Odpade. Potem raje vzamem Ford Focus ali Astro Coupe.

hojnikb ::

focus je super za tako ceno.
slabe 2 leti nazaj se je ta avto prodajal za 9k+€
#brezpodpisa

heero ::

koliko bo cena naslednji 2 leti?

hojnikb ::

heero je izjavil:

koliko bo cena naslednji 2 leti?

tako grdo cene gotovo nebo držal kot ta švabska jajca ;((
#brezpodpisa

webmojsterrr ::

Kdaj so sedaj v Golf 5 vgrajevali dizel mašine, ki so imele probleme? 2003, 2004? ali tudi 2005?

hojnikb je izjavil:

heero je izjavil:

koliko bo cena naslednji 2 leti?

tako grdo cene gotovo nebo držal kot ta švabska jajca ;((


Samo jo drži tudi, ko ga želiš prodati ;)

Zgodovina sprememb…

dzinks63 ::

Drugače pa VW sedaj piči nove modele na par let, Golf 8 je že blizu: Neuer Golf VIII

NejcSSD ::

5ko, dobrega dizla, boš težko našel.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

webmojsterrr ::

Saj pride v upoštev tudi bencinar. V rangu 4500EUR je kar nekaj ponudbe. Kako je pa z bencinarji? Recimo 1.4, 1.6 FSI? So to vredu motorji ali bolj tako tako? Kakšna je pa kaj poraba, vzdrževanje?

Zgodovina sprememb…

PINki ::

Pri dizlih gredo radi vztrajniki. Poleg tega glej ali boš moral delati veliki servis itd. Če si na tesnem z budgetom, raje kaj drugega, ker dobiti dober avto brez napak pomoje ni lahko. Mi imamo doma letnik 2008, 1. lastnik, 220kkm in je bilo že kar nekaj stvari menjanih tako, da niso tako nepokvarljivi tudi teli 1.9tdi. Turbina zaenkrat še prva. Pri notranjosti je pa tako: trendline vse škripa od notranjega dela vrat, armaturke itd. Pri stricovi GT-line pa nikjer nič ne škripa pa ima tudi 200kkm in je leto starejša.

Priporočam 1.4tsi, če dobiš, FSI se izogibaj, ker pijejo in se ne premaknejo. Tudi 2.0FSI je zelo boga s tistimi 150km. TDI s takšnim letnikom je loterija in so verjetno tudi deli dražji in več stvari za pomenjati po mojem mnenju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PINki ()

webmojsterrr ::

PINki je izjavil:


Priporočam 1.4tsi, če dobiš, FSI se izogibaj, ker pijejo in se ne premaknejo. Tudi 2.0FSI je zelo boga s tistimi 150km. TDI s takšnim letnikom je loterija in so verjetno tudi deli dražji in več stvari za pomenjati po mojem mnenju.


Sem opazil, da 1.6 FSI pije kot nor tko da definitivno odpade. Če bom kupil bencinarja, bo to 1.4 TSI. Hvala za opozorilo.

#000000 ::

Definitivno glej bencinarja, je cenejši, enako vzdrževanje gorivo pa skor isto, sploh pri tej kilometrini in razdaljah.

Sem mel FSI in ne pije kaj dosti, pač normalna poraba, točno ne vem kok ta trenutek, ampak ven da me nikol ni motila njegova poraba, edino 1.6 je bolj lena mašina za v klanc, po ravnem pa ne občutiš razlike, če seveda voziš po predpisih oz. normalno.

cleanac ::

hojnikb je izjavil:

heero je izjavil:

koliko bo cena naslednji 2 leti?

tako grdo cene gotovo nebo držal kot ta švabska jajca ;((


Ford Focus je pravtako švabska jajca.

hojnikb ::

Vsaj ni precenjen, tako kot golf :)
#brezpodpisa

heero ::

golf drzi ceno ford pa ne

RejZoR ::

dzinks63 je izjavil:

Drugače pa VW sedaj piči nove modele na par let, Golf 8 je že blizu: Neuer Golf VIII


Kolk hecno, da zdej vsi kopirajo izgled tanove Kia Cee'd. Dolg bonnet skoraj naravnost potegnjen s šipo, ostre linije z zaobljenimi robovi itd. Po drugi strani pa končno Golf, ki ni konzervativen v tri krasne čeprav še vedno raca za večino novejših modelov drugih proizvajalcev...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Buggy ::

ja in ze pri 10 let starem avtu je verjetno res pomembno to da drzi ceno, tacas se vozis pa v kurniku brez opreme in po par letih placas, da ti ga na odpadu vzamejo v reciklazo ;((

hojnikb ::

Buggy je izjavil:

ja in ze pri 10 let starem avtu je verjetno res pomembno to da drzi ceno, tacas se vozis pa v kurniku brez opreme in po par letih placas, da ti ga na odpadu vzamejo v reciklazo ;((

this.
medtem pa dobiš precej opremljenga focusa za manj.
#brezpodpisa

driver_x ::

hojnikb je izjavil:

Vsaj ni precenjen, tako kot golf :)


Golf z razlogom drži ceno.

hojnikb ::

Ja in ta razlog tiči v uporabnikih :)
#brezpodpisa

mihec87 ::

driver_x je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Vsaj ni precenjen, tako kot golf :)


Golf z razlogom drži ceno.

Jup fanboyi pa to...V primerjavi z avtom za isto ceno ni nič boljši..

hojnikb ::

Pač dolgoletna miselnost folka. Sj štekam... more bit golf, če ne ni kul :))
#brezpodpisa

driver_x ::

Vsekakor ga ne moreš dajati v isti koš s kakšnim focusom ali astro, ki sta tretjerazredna roba.

hojnikb ::

aja, bi tole izjavo podkrepil z kakim linkom, al bomo ostal pri gostilniški debati ?
#brezpodpisa

mihec87 ::

driver_x je izjavil:

Vsekakor ga ne moreš dajati v isti koš s kakšnim focusom ali astro, ki sta tretjerazredna roba.


Ahahah in kako vas naj potem človek resno jemlje..

hojnikb ::

potem lahko tudi rečemo, da je golf četrorazredna roba ;)
pač, gostilniška debata
#brezpodpisa

driver_x ::

hojnikb je izjavil:

aja, bi tole izjavo podkrepil z kakim linkom, al bomo ostal pri gostilniški debati ?


Moj vir informacij je znanec mehanik. Če pa hočeš link, si pa lahko pogledaš ADAC-ovo statistiko okvar. S tem da v omenjeni statistiki niti niso vštete razne drobnarije, kot so pokvarjeni gumbi na armaturi in podobno.

hojnikb je izjavil:

potem lahko tudi rečemo, da je golf četrorazredna roba ;)
pač, gostilniška debata


Seveda lahko rečeš, ampak ker v isti temi na vse pretege hvališ focusa (ga imate pač doma in si postal fanboy) te nihče ne bo jemal resno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: driver_x ()

Janac ::

Kak VAG s SDI motorjem alpa tole: http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=851......

hojnikb ::

driver_x je izjavil:

hojnikb je izjavil:

aja, bi tole izjavo podkrepil z kakim linkom, al bomo ostal pri gostilniški debati ?


Moj vir informacij je znanec mehanik. Če pa hočeš link, si pa lahko pogledaš ADAC-ovo statistiko okvar. S tem da v omenjeni statistiki niti niso vštete razne drobnarije, kot so pokvarjeni gumbi na armaturi in podobno.

hojnikb je izjavil:

potem lahko tudi rečemo, da je golf četrorazredna roba ;)
pač, gostilniška debata


Seveda lahko rečeš, ampak ker v isti temi na vse pretege hvališ focusa (ga imate pač doma in si postal fanboy) te nihče ne bo jemal resno.

enako bi lahko rekel za tebe :)

Pač ja. Nihče ne pravi, da je golf slab (daleč od tega), ampak pri teh cenah rabljenih zadev je pač daleč najdražja zadeva za to kar dobiš.

In kr tko vržit nekaj v koš tretjerazrednih znamk, ker ni VW značke gor, je pač neumnost.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()
«
1
2 3
...
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup Passat-a l. 2006

Oddelek: Na cesti
375192 (4316) -valvoline-
»

nakup rabljenga AUDI A4 1.6 (2006) (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8114098 (12361) gddr85
»

Katerega dizla do 3500€ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11222080 (19063) rajc123

Prvi avto (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Na cesti
33157930 (51315) bluefish
»

Nakup avtomobila (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5214822 (13408) Blinder

Več podobnih tem