» »

Golf 5 - mnenja

Golf 5 - mnenja

1 2 3
4
5

BigWhale ::

Ob naslednjem one-linerju bom zaklenil temo. Doticni je izvzet. :)

jan_g ::

RejZoR je izjavil:

jan_g je izjavil:

Nove Kie in Hyundayi sploh niso tako poceni. Z leti se jim je cena dvignila na nivo primerljiv konkurenci. Npr. uradni cenik s strani hyundai.si za model i30 "GO Brasil" se cena začne pri 16k EUR.


13.990 pa res (akcijsko ceno seveda kar veselo ignoriraš ane da VW izpade lepše?)... upam tud da si prebral spisek opreme, ki jo dobiš gor. Osnovnega izven Go Brasil akcije pa je 11.990. Jurja več kot je bil stari osnovni 4 leta nazaj (prejšna generacija za 10.990). Ne samo da je lepši, z osveženim motorjem, še bolj varno šasijo in precej več standardne opreme kot jo je imel moj en nivo višji od osnovnega. Res grozno dražje res...


Kliknil sem na prvi cenik na tisti strani za model i30. Se opravičujem, ker si nisem ogledal vseh cenikov in ker sem spregledal akcijske cene. Drugače pa se ne obremenjujem s tem, zakaj je določena znamka/model dražja ali cenejša. Vedno sem kupil avto na podlagi testne vožnje in finančnih omejitev. Imel sem že nekaj avtov (moj prvi je bil Citroen AX), tako da vem, kaj hočem in kaj prevaga, ko kupim novega. Še moj nasvet avtorju teme: v okviru svojih financ kupi najmlajši avto, ki še zadvoljuje tvoje želje (velikost, moč motorja, tip goriva, ...). Jaz bi verjetno kupil Focusa, ker so rabljeni poceni in ker sem ga imel dobrih 8 let brez kakšnih posebnih težav razen rjavenja na sovoznikovih vratih.

RedDrake ::

Mhm, in tale GO Brasil ima podobno opremo kot Golf 40 let (ki se zacne pri 18k).
Drugace pa med prejsnjima modeloma i30 in Kia Cee'd je precejsnja razlika v kvaliteti notranjosti.
Preden sem kupil i30 sem gledal tudi Cee'de. Pri par let starih z 100k+ kilometri je notranjost izgledala zelo ubogo v primerjavi z i30.
Tudi splosno je na otip bolj prijetna notranjost i30.
Drugace pa ja, tehnicno in mehansko so to zelo dodelani stroji.
Pa ne not vlect kaksne ADAC statistike, ki je totalno nerelevantna, saj ima VW grupa za nemcijo svojo asistenco, ki jo lastniki klicejo v primeru okvar (namesto ADAC). Rezultat je da potem VW izpade zelo zanesljiv na ADAC statistiki ...
Vecina okvar kaksnih Hyundai-jev in podobnih znamk je pa odpoved akumulatorja ...
Hyundai any time of the day (Doma imeli ze vse od Terracana, SantaFeja, matrixa, i10, i30, ix20, ...)
Crknilo nikoli nic. Good enough for me :)

francek1 ::

RedDrake je izjavil:

Mhm, in tale GO Brasil ima podobno opremo kot Golf 40 let (ki se zacne pri 18k).
Drugace pa med prejsnjima modeloma i30 in Kia Cee'd je precejsnja razlika v kvaliteti notranjosti.
Preden sem kupil i30 sem gledal tudi Cee'de. Pri par let starih z 100k+ kilometri je notranjost izgledala zelo ubogo v primerjavi z i30.
Tudi splosno je na otip bolj prijetna notranjost i30.
Drugace pa ja, tehnicno in mehansko so to zelo dodelani stroji.
Pa ne not vlect kaksne ADAC statistike, ki je totalno nerelevantna, saj ima VW grupa za nemcijo svojo asistenco, ki jo lastniki klicejo v primeru okvar (namesto ADAC). Rezultat je da potem VW izpade zelo zanesljiv na ADAC statistiki ...
Vecina okvar kaksnih Hyundai-jev in podobnih znamk je pa odpoved akumulatorja ...
Hyundai any time of the day (Doma imeli ze vse od Terracana, SantaFeja, matrixa, i10, i30, ix20, ...)
Crknilo nikoli nic. Good enough for me :)

Saj ni moglo, če pa ste jih menjali pred prvim servisom. Ko bo tak avto prevozil 420.000 km kot moj Golf II se pa javi.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Janac ::

http://www.avtomobilizem.com/forum/view...

In pa dejstvo:

V USA se VW ne upa prodajat teh polizdelkov, ker bi izgubili še tisto malo trga, kot ga imajo, v Evropi pa so pač najbolj prodajan avto in jim je praktično vseeno kak drek prodajo, ker se bo še vedno prodajal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

RedDrake ::

Pred prvim servisom?
Noben avto ni bil manj kot 4 leta pri hisi (smo trije vozniki ze vec kot 10 let).
Nemska superiornost uber alles, eh?
Recimo matrix, ki je bil doma od 2009 do letos, je imel samo redne servise.
Santa Fe je zrl olje od novega, ampak drugace samo redni servisi. Terracan sploh ne vem ce so se delal servisi pri mehaniku (avto je bil precejsna kanta), ampak v dobrih petih letih ni crknilo nic. Ostali so novejsi.
Recimo en tak trivia fakt, na i10 je bil menjan stevec - ker so imeli serijsko napako in bi lahko crknila osvetlitev (neke vrste vpoklic, ampak so izvajali pri rednem servisu) - pri cca 6kkm. Zanimivo je da novega stevca niso nastavili na prave kilometre. Na vprasanje zakaj, so rekli da se to ne da. Morm enkrat peljat tale avtek k lokalnemu mojstru ki slovi po postenih kilometrih, ce lahko on to spremeni ...
Mogoce povezano, ali pa tudi ne, nasi dilerji nikoli ne prodajajo Hyundaijev iz tujine ...
Vsi veliki to vedo, da korejci postajajo novi japonci. Ni zastonj direktor VW osebno sel preskusat novi i30, ko je bil ta predstavljen, ali pac?
Pa da ne bo pomote, kar se luksuza tice, so nemci se vedno pred korejci. Tehnika je pa druga rec, imho.
Recimo Zadnja serija hibridov Sonata/Optima je zelo solidna v primerjavi s konkurenco ...

Avtorju teme pa predlagam da si izbere avto v katerem se bo dobro pocutil in bodo vozne lastnosti ustrezale njegovemu tipu voznje.
Znamka naj pride sekundarno.

Buggy ::


Avtorju teme pa predlagam da si izbere avto v katerem se bo dobro pocutil in bodo vozne lastnosti ustrezale njegovemu tipu voznje.
Znamka naj pride sekundarno.


tako je...in to mu zelimo tudi dopovedati, da si izbije tisto golfologijo, ki jo je podedoval od oceta ali prijateljev iz glave in naj zacne razmislati o voznji ter stvareh pri avtu, ki mu jo bojo pot olajsale/pocenile/dozivele...znacka na prednjem koncu pred lokalno ostarijo naj bo zadnja stvar, ki naj pretehta, saj o tem debatirajo samo se zdolgocasenci na forumu in egotriperji za sankom.

Pa nisem nek VW hater, ker novodobni avtomobili so tocno tako OK kot vecina trenutno.
Motijo me pa tele vgnezdeni starokopitni stereotipi in ljudje, ki so se vedno zacuda pripravljeni to opranoglavost se naprej placevat. Globalna komercializacija v novih avtomobilih je razlike med avtomobili zelo izbrisala kar se tehnike tice...ni vec govora o avtomobilih izpred 20 in vec let. Je pa res da se avto po vecini vedno kupuje s custvi...vseeno pa ne skodi malo racionalizacije.

P.S: Sam imam na dvoriscu se vedno edinega in pravega VW...hrosc 65 letnik in ni boljsega VW>:D

negot ::

http://www.siol.net/avtomoto/novice/201...

malo se potrudite in preberite članek, ni dolg, potem pa prosim ne primerjat neprimerljivo in pisat na pamet, golf je in bo ostal kralj in ko bote dovolj stari in ga enkrat peljali par km, boste vedeli zakaj, :)

http://avto.over.net/clanek/volkswagen-...

še malo poučnega branja, ne škodi, :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: negot ()

negot ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: negot ()

Sami ::

negot je izjavil:

http://www.siol.net/avtomoto/novice/201...

malo se potrudite in preberite članek, ni dolg, potem pa prosim ne primerjat neprimerljivo in pisat na pamet, golf je in bo ostal kralj in ko bote dovolj stari in ga enkrat peljali par km, boste vedeli zakaj, :)

http://avto.over.net/clanek/volkswagen-...

še malo poučnega branja, ne škodi, :)


Tukaj se govori o prodaji avtomobila ne pa o zanesljivosti, vzdržljivosti....kaj naj bi nam tole povedalo??? Le to, da je Golf nek statusni simbol zaradi zakrnele miselnosti ljudi.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

d4vid ::

Janac je izjavil:

http://www.avtomobilizem.com/forum/view...

In pa dejstvo:

V USA se VW ne upa prodajat teh polizdelkov, ker bi izgubili še tisto malo trga, kot ga imajo, v Evropi pa so pač najbolj prodajan avto in jim je praktično vseeno kak drek prodajo, ker se bo še vedno prodajal.


Janac, upam da se zavedaš da je Seat najslabša VAG znamka (Audi, Volkswagen, Škoda, Seat), da ne boš pluval VW in hvalil Seata...

Imamo Tourana 2008, 1.9 TDI 105km, avto deluje kot mora, meni se zdi avto soliden, pač ni golf, je pa še vedno VW.

Vsi tisti, ki ne prenesete nemških znamk in priporočate Kio... Poznam primere, in jih je kar nekaj, da Kia že po 2 letih rjavi. Po 7 letih, ko je konec z garancijo je avto za na odpad.
Sosed ima golf mk5, 105KM, 1.9TDI, avto deluje brez problema, na števcu 300kkm, turbina prva, nima nobenih težav.

Drugač pa, naj si človek zbere avto ki mu paše. Meni golf mk5 nekako ne odgovarja, nisem ga nikoli vozil, ampak oblika mi ni...

Jaz vem, da ko bom kupoval avto ne bom na slo-tech spraševal, kaj kupiti. Ker je to računalniški forum in kdo bi sestavil PC po nasvetu avtomehanika?
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

RejZoR ::

negot je izjavil:

http://www.siol.net/avtomoto/novice/201...

malo se potrudite in preberite članek, ni dolg, potem pa prosim ne primerjat neprimerljivo in pisat na pamet, golf je in bo ostal kralj in ko bote dovolj stari in ga enkrat peljali par km, boste vedeli zakaj, :)

http://avto.over.net/clanek/volkswagen-...

še malo poučnega branja, ne škodi, :)


In to naj bi povedalo kaj točno? Men pove samo to, da je Ford kot edini med top 10, ki ni evropska firma dosegel najboljši score od vseh z drugim mestom. Da znamka iz drugega kontinenta dosega drugo mesto med samimo evropskimi znamkami je ogromen dosežek in vsa čast Fordu. Ker Ford nima nobenih privilegijev v stilu "to je nemc, to je kvaliteta" bullcrap, kot ga pri nas še kar opevajo na vseh koncih in vogalih. Torej nekaj že dela preklemano dobro, da dosega take rezultate.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

negot ::

RejZoR je izjavil:

negot je izjavil:

http://www.siol.net/avtomoto/novice/201...

malo se potrudite in preberite članek, ni dolg, potem pa prosim ne primerjat neprimerljivo in pisat na pamet, golf je in bo ostal kralj in ko bote dovolj stari in ga enkrat peljali par km, boste vedeli zakaj, :)

http://avto.over.net/clanek/volkswagen-...

še malo poučnega branja, ne škodi, :)


In to naj bi povedalo kaj točno? Men pove samo to, da je Ford kot edini med top 10, ki ni evropska firma dosegel najboljši score od vseh z drugim mestom. Da znamka iz drugega kontinenta dosega drugo mesto med samimo evropskimi znamkami je ogromen dosežek in vsa čast Fordu. Ker Ford nima nobenih privilegijev v stilu "to je nemc, to je kvaliteta" bullcrap, kot ga pri nas še kar opevajo na vseh koncih in vogalih. Torej nekaj že dela preklemano dobro, da dosega take rezultate.


malo si poglej prodajne številke, zaslužek in položaj podjetja, pa vsedi in zapelji se z das avtom, pa boš videl, da je razlika in to očitna in ne opevajo ga samo pri nas ampak po celem svetu, saj ga niso prodali v Sloveniji krepko preko 30 miljonov in z zaslužkom pokupili tako kvalitetne in cenjene blagovne znamke v Italiji, Angliji in drugod po svetu, leto 2015 bo skupina vw prva na svetu po prodaji, pa ne na račun tolikokrat od tebe napisanih zavedenih slovenčkov, :) lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: negot ()

lukass ::

VW-fanovci, kok ste smešni :) vi kar kupujte VW :) hvala lepa za tak avto da je potem treba menjat, vztrajnik, sklopko, DPF filtre.... zadnje tako opevane LED luči ki crkujejo ena za drugo.... pa da ne bom še naprej našteval......

RejZoR ::

@negot
Ja, VW je tolk uspešen predvsem zarad slepega folka, ki kupi vse kar ima VW badge. Slovenceljni ste sploh klasa zase. Pa tud če bojo zarad tega 6 let zapufani do konca. Sam da bojo imel VW badge na avtu. In takega folka je kar precej. Skor vsak ki zagnano pljuva po korejcih, japoncih itd na podlagi nekih kvazi izkušenj izpred 20+ let. Istočasno pa pozabljajo kakšna kripa od gajbe je bil beetle... Ste že pozabil kdo ga je delal?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Utk ::

malo si poglej prodajne številke, zaslužek in položaj podjetja, pa vsedi in zapelji se z das avtom, pa boš videl, da je razlika in to očitna in ne opevajo ga samo pri nas ampak po celem svetu, saj ga niso prodali v Sloveniji krepko preko 30 miljonov in z zaslužkom pokupili tako kvalitetne in cenjene blagovne znamke v Italiji, Angliji in drugod po svetu, leto 2015 bo skupina vw prva na svetu po prodaji, pa ne na račun tolikokrat od tebe napisanih zavedenih slovenčkov,
Reci to tistemu, ki išče na avtomobilizmu nov tdi motor za avto star 5 let in s 140,000 km. Pa je to iz leta 2009, ko naj bi bile že vse ta večje napake odpravljene. Pa ja de.

Buggy ::

negot je izjavil:

http://www.siol.net/avtomoto/novice/201...

malo se potrudite in preberite članek, ni dolg, potem pa prosim ne primerjat neprimerljivo in pisat na pamet, golf je in bo ostal kralj in ko bote dovolj stari in ga enkrat peljali par km, boste vedeli zakaj, :)

http://avto.over.net/clanek/volkswagen-...

še malo poučnega branja, ne škodi, :)



jep tole iz clanka pove vse:

Golf je enostavno Golf. To je to. Dober, luškan in vedno in. Avtomatski menjalnik je super, prostora ima dovolj in še lepe barve je. Tale modra mu najbolj paše.


:))

golf ni slab avto ni pa noben presezek glede na ostalo konkurenco! Vsekakor pa je predrag za to kar ponuja...in to placujete VI...pri novem avtu se ne toliko, kot pri starih kantah!
Kralj kralica li berac...vazno je da nisi bedak ko kupis nekaj kar ti "sugerira" sosed ali splosno misljenje.
In mislim, da smo ze tolko casa na svetu, da smo golfe ze veckrat vozili ali celo imeli in ce ze moram pohvaliti kaj je bilo od njih ok...je bil to svoj cas golf Mk1 GTI, golf Mk2 1.6TD pa Mk3 VR6...potem je bilo pa samo se konfekcisko sranje, ker avtomobile niso vec delali, da bi zdrzali/delovali, ampak da se servisirajo in ko si kupil avto si dejansko placal storitev in brand ki je zrastel na legendah ne pa produkt :P

RejZoR ::

To je tisto. Sam nikoli nisem izrecno govoril da so VW-ji zanič ker niso. Ampak so pa definitivno predragi glede na konkurenco pri nekje isti opremi.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

negot ::

http://www.zurnal24.si/najboljsi-na-sve...

pa kaj je zdaj to, :))

cene določa trg in golf je kralj med avtomobili že od časov ko se vi še niste rodili, l. 1973, ;)

negot ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: negot ()

lukass ::

negot je izjavil:

http://www.avtomobilizem.com/forum/view...

:):D:))

http://www.whatcar.com/car-reviews/volk...

lahko noč otroci, :)


Hahaha sam kolk turbin pa vztrajnikov pa je že zamenu???

Po Lj se vozi taksist z laguno III 2.0dci na števcu ima 600kkm in zaenkrat še vse original (motor, turbina, vztrajnik, sklopka) jasno pa da je zamenju ze ene par zavornih ploscic in diskov :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lukass ()

jureus ::

Dobro ohranjen Golf 5 je sigurno špica avto in če ti je všeč ga kupi.
Jaz na tvojem mestu ne bi kupil trendline opreme, ampak neko boljšo.

Isti folk, ki tukaj zaničuje znamko VW, češ da je predraga, je vedno proti vsem dobrim znamkam...
Stavim, da isti ljudje tukaj ne marajo Iphona, ali pa recmo Hugo Boss-a. (vse predrago in precenjeno)

V resnici se, pa te zadeve dajo dobiti po enakih cenah kot vse ostalo, sam malo je treba poiskat.

Buggy ::


Isti folk, ki tukaj zaničuje znamko VW, češ da je predraga, je vedno proti vsem dobrim znamkam...
Stavim, da isti ljudje tukaj ne marajo Iphona, ali pa recmo Hugo Boss-a. (vse predrago in precenjeno)


ja nekako mi res ni za preplacati nekaj zgolj zato da bom zadostil kvazi pricakovanja okolice...imas pa tudi take ja. Torej prakticnost, uporabnost in cena produkta mi pretehta dejstvo brezsmisleno ugajati necemu brez nekega oprijemljivega razloga, pa s tem nisem nic prikrajsan - nasprotno prihranim si kar nekaj denarja in zivcev.

Je pa res na smo razlicni...beee

negot ::

http://www.telegraph.co.uk/cars/volkswa...

znano je da je na otoku veliko ovčk, :)

D3m ::

Kritika je zato, ker imajo probleme sami s seboj. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

lukass ::

http://www.autoexpress.co.uk/volkswagen...

Evoooooooooo, sedaj si pa pristaši VW mal preberte, to velja za celotno VAG grupo :) :) in ja to celo tudi švabi pišejo :)

http://www.consumeraffairs.com/automoti...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lukass ()

s6c-gEL ::

En model v ZDA je svojega novega bmw 7 zapeljal nazaj v avto hišo (dobesedno), kjer ga je kupil, ker se mu je neprestano kvaril :)).


jureus
Dobro ohranjen Golf 5 je sigurno špica avto in če ti je všeč ga kupi.

Sigurno se jih kar tare za 5k eur, kolikor ima op max ceno.

negot ::







:)

mn ::

RejZoR je izjavil:

To je tisto. Sam nikoli nisem izrecno govoril da so VW-ji zanič ker niso. Ampak so pa definitivno predragi glede na konkurenco pri nekje isti opremi.


Na papirju ja. Ko sem jaz kupoval avto sem med drugim tudi gledal Hyundai i30. Prejšnji model mi je dolgočasen, ampak nov mi je bil na slikah zelo lep. Ko sem kupil je novi Hyundai i30 ravno prišel ven, ampak sam sem dobil dober deal za rabljenega Golfa VI in sem potem vzel to. Imel sem že nemški avto, francoski avto, japonski avto, španski avto, ... Pripadnosti znamke pri meni ni. Res pa da korejca še nisem imel. Sem pa imel kak mesec nazaj priložnost peljat novega i30 z Diesel 1.6 motorjem - podoben kot moj Golf. In moram reči, da je bil totalno sranje. Na papirju super avto je zame pri vožnji zanič.

Je pa treba vedeti, da vsak išče kaj drugega pri avtu. Moj nasvet bodočim kupcem je, peljite sami - po možnosti začnite z najcenejšim. Kupite najcenejši avto, ki ima vse kar potrebujete in se v redu počutite za volanom in ne preveč poslušat drugih. Kvalitetno je pa danes praktično vse, samo malce pazljivosti in srečee treba da se izognete slabim serijam - kot recimo zgodnji letniki Laguna II in prvi dve verziji VW 2.0 TDI motorjev.

EDIT: Pa še ena stvar. Pri rabljenih avtih je 1. pravilo. Kupi ohranjen avto! Vsak, avto se da uničiti!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mn ()

Buggy ::

meni ravno ne zgleda, da bi mu prihajalo, razen ce imate vi VAG-ovi za to spet svoje stndarde :|




celo zelo dvomljivo jim je narocil da zmerijo dolocene stvari...ehh pa kaj bi se z vami sploh ukvarjal. Golf je itaq kralj na vsaki vaski veselici ;((

FlamE#7 ::

Imel golfa 5, 3 leta nazaj in sicer 1.4TSI, mislim da 120 ali 140 konjev saj nevem. Vem samo da je bil odličen avto do kraja... Pa če najdeš bencinarja jih stisni za cene, kot so mene (mislim da sem ga za 9000 prodal...).

Porabil je smešno malo se spomnim ene 6,5l pretežno mestne vožnje, relacije sem ga spravil tudi pod 6l. Zaradi kompresorja se je pa lepo vozil tudi pri nizkih obratih, pa še 6. brzino je imel :)

Kar se tiče pa avta kot samega, sedaj imam A4, 2010 letnik pa se mi ne zdi da bi bil bistveno bolj narejen, materiali so zelo podobni (seveda mora imeti golf nekaj opreme notri, ala sredinsko naslonjalo, malo boljše sedeže, usnje na volanu, tempomat), vozniški prostor je pa super. Vozil sem dosti avtov, pa jih je imelo zelo malo tako dober prostor, namenjen vozniku (vse je tako vozniku prijazno v golfu, preprosto). Pa nekako robustno deluje, pa tudi dejansko deluje, jaz na mojemu nisem imel nič težav tistih 25.000km, dedek je imel pa klasičnega 1,9tdi mislim da mu je šlo 1x na turbini nekaj (300 eur) v 200.000km pa še enkrat je sklopko menjal (ker je vsako jutro iz zelo strme garaže moral v rikverc pri 70ih...).

Nevem, mogoče je malo nostalgije, samo zares odličen, odličen avto! Če ne bi glih imel prilike za zamenjavo, ga bi še vedno imel...

;-) ::

RejZoR je izjavil:

To je tisto. Sam nikoli nisem izrecno govoril da so VW-ji zanič ker niso. Ampak so pa definitivno predragi glede na konkurenco pri nekje isti opremi.


Sicer sem anti nemec okol vozil ampak da so predragi? Predrage so recimo honde,toyote in ostali japonci ala micke in nasploh subaruji kjer za isti denar dobis res goli avto pri subaruju pa za 5k samo in izkljcno res star avto. Je pa res da so vzdrzljivi napram nemcem, kjer nikoli neves kje bos pocakal...dobesedno. na avtovlekah se sam nemce in francoze vidim zadnje case :)

mn ::

;-) je izjavil:

RejZoR je izjavil:

To je tisto. Sam nikoli nisem izrecno govoril da so VW-ji zanič ker niso. Ampak so pa definitivno predragi glede na konkurenco pri nekje isti opremi.


Sicer sem anti nemec okol vozil ampak da so predragi? Predrage so recimo honde,toyote in ostali japonci ala micke in nasploh subaruji kjer za isti denar dobis res goli avto pri subaruju pa za 5k samo in izkljcno res star avto. Je pa res da so vzdrzljivi napram nemcem, kjer nikoli neves kje bos pocakal...dobesedno. na avtovlekah se sam nemce in francoze vidim zadnje case :)


Uh, samo Japonci pa res. Če ni totalno dolgočasno je Nemec praktično zastonj. Škoda, da so ljudje pogruntali da so Japonci v redu avti. prav pogrešam čase ko si odlično Mazdo dobil napol zastonj.

Buggy ::

Subaruja tlacit v to temo, kjer je govora o 10 letnem sekretu za 5K s konfekcijsko labelo Golf 4-5 je res smesno! Kdor avto kupuje za vozit in ne le metat kljuce pri lokalnem ostirju na mizo, ze ve o cem govorim.

shadeX ::

@buggy Hehe, Subaru fan boy, much?

Vsak avto je po svoje dober. Vsak te bo pripeljal od točke A do točke B. VSAK se med tem tudi lahko pokvari, ali je VW ali Dacia.

Je pa znano dejstvo da Nemci delajo kvalitetne avtomobile ki z rednim vzdrževanjem bp naredijo 500k km ali več. Nisem še slišal da bi kdo rekel: "Ja moj renault (vozim ga tudi sam), je pa prejšni mesec imel več kot 500 tisoč kilometrov. Tega pač nikoli ne boš slišal. :)

Nemci delajo kvalitetno robo.

OP-ju svetujem naj kar kupi Golfa 5 ( prej nej ga mehanik pregleda ) in boš mel odličen avto ( kupi dizla ) za veliko let. Je pa res da če gre kaj falit, bojo stroški večji kot pa pri renaultu ali daciji..itd

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

-valvoline- ::

mihec87 je izjavil:

Relanium je izjavil:

RejZoR je izjavil:

Oh ja, vašemu zlatemu vsemogočnemu VW-ju se pa kaj takega že ne dogaja ane...

http://forums.vwvortex.com/showthread.p...
http://jettajunkie.com/vw-jetta/showthr....

Dobr, če vidva z buggyem vlečeta ven neko črevasto statistiko in neke linke do nekih ameriških bogu-za-hrbtom forumov še ne pomeni nič, bolj tehtno da se je to zgodilo nekomu tu nekje.
In da ne začnemo zdaj iskat napake od kiee, ampak mene enostavno razfuka da nekdo pri kii niti ne razmisli niti kako se servisira avto, da rabiš vse razmontirat preden prideš do neke grelne svečke al pa da se porežeš ob menjavi žarnice, do takih fiaskov da ti MED VOŽNJO crkne, ne pa nekje na parkplacu.

Jah žal, če si kupil jajco avto se pač sprijazni s tem in požri, ne pa zdaj neki mahat proti VW lastnikom, to je itak tema o VWjih, ti pa si šel notri vtikat tvoje počenga groša vredne korejce.

Če maš slab avto maš pač slab avto in podaljševanje tvojga e-penisa ti ne bo čisto nič pripomoglo.

Hja sam si odprl skrinjo z tem, seveda tipično pri VW so to neka čreva ki so se zgodila nekje drugje in to sploh ni pomembno..No od kolega fotru je na pasatu počla roka med vožnjo na srečo na regionalki z tem istim avtom je kolega še pol ure nazaj žgal po avtocesti....

To je vn skočil končnik na roki, ker roka ni pravočasno zamenjana, počena ziher ni.

-valvoline- ::

Golfa 5 kupuj edino 1.9tdi z 77kw, druga ne pride v postev. Bencinarje pa VW ne zna naredit. 77kw je se vedno PD tehnologija in je buletproof, hiba pri teh je odmicna gred, ce je hin motor ropoce in dela trdo. Tak da obvezno mehanika zraven ku gres ksnega gledat. 2.0tdi je common rail in je najvecji fail v zgodovini VW.
Novejse kie in hyndajcki majo res lepo obliko in dokaj solidno notrajnost, ampak so bolj easy avteki in ne tako kakovostni in robustni kot golf,hitro se zacnejo razpadat,razni sraufeki,plastike in podobno, da ne govorimo o koroziji. Golf je ob normalni uporabi in rednem vzdrzevanju tudi pri 300.000+km in 15+ let starosti praviloma se vedno kot nov korejc pa za na odpad.
Forda ne kupovat pa ce je zadnji avto na planetu, take kante delajo od l.2000 naprej da je sploh brezveze komentirat. zato so tudi tok pocen, pocas bodo cenejsi k korejci, in to z razlogom. Aja, ford in cigan ne delata pozimi :)

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Maš navadne 2.0 TDI brez DPF.
|HP EliteBook|R5 6650U|

mihec87 ::

-valvoline- je izjavil:

mihec87 je izjavil:

Relanium je izjavil:

RejZoR je izjavil:

Oh ja, vašemu zlatemu vsemogočnemu VW-ju se pa kaj takega že ne dogaja ane...

http://forums.vwvortex.com/showthread.p...
http://jettajunkie.com/vw-jetta/showthr....

Dobr, če vidva z buggyem vlečeta ven neko črevasto statistiko in neke linke do nekih ameriških bogu-za-hrbtom forumov še ne pomeni nič, bolj tehtno da se je to zgodilo nekomu tu nekje.
In da ne začnemo zdaj iskat napake od kiee, ampak mene enostavno razfuka da nekdo pri kii niti ne razmisli niti kako se servisira avto, da rabiš vse razmontirat preden prideš do neke grelne svečke al pa da se porežeš ob menjavi žarnice, do takih fiaskov da ti MED VOŽNJO crkne, ne pa nekje na parkplacu.

Jah žal, če si kupil jajco avto se pač sprijazni s tem in požri, ne pa zdaj neki mahat proti VW lastnikom, to je itak tema o VWjih, ti pa si šel notri vtikat tvoje počenga groša vredne korejce.

Če maš slab avto maš pač slab avto in podaljševanje tvojga e-penisa ti ne bo čisto nič pripomoglo.

Hja sam si odprl skrinjo z tem, seveda tipično pri VW so to neka čreva ki so se zgodila nekje drugje in to sploh ni pomembno..No od kolega fotru je na pasatu počla roka med vožnjo na srečo na regionalki z tem istim avtom je kolega še pol ure nazaj žgal po avtocesti....

To je vn skočil končnik na roki, ker roka ni pravočasno zamenjana, počena ziher ni.


Si bil zraven ?

hojnikb ::

Forda ne kupovat pa ce je zadnji avto na planetu, take kante delajo od l.2000 naprej da je sploh brezveze komentirat. zato so tudi tok pocen, pocas bodo cenejsi k korejci, in to z razlogom. Aja, ford in cigan ne delata pozimi :)

spet bluziš :)
#brezpodpisa

s6c-gEL ::

-valvoline-
Golf je ob normalni uporabi in rednem vzdrzevanju tudi pri 300.000+km in 15+ let starosti praviloma se vedno kot nov korejc pa za na odpad.

Na naših cestah je vsak avto po 300 k za na odpad.

Zheegec ::

Golf je ob normalni uporabi in rednem vzdrzevanju tudi pri 300.000+km in 15+ let starosti praviloma se vedno kot nov korejc pa za na odpad.

od kje točno izvira to posploševanje? res je na naših cestah več Golfov s 300k Km, kot Ferrarijev s 300k km (ker je pač Golf kosovno bil bolj prodajan), ni pa nikjer dobiti nobene uporabne statistike, kolikšen % recimo 10 let starih Golfov s 300k km je še v OK stanju.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

francek1 ::

Buggy je izjavil:

meni ravno ne zgleda, da bi mu prihajalo, razen ce imate vi VAG-ovi za to spet svoje stndarde :|




celo zelo dvomljivo jim je narocil da zmerijo dolocene stvari...ehh pa kaj bi se z vami sploh ukvarjal. Golf je itaq kralj na vsaki vaski veselici ;((

Direktor WV je šel Hindaja pogledat zato da je videl, kake avte ne delat...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: vorantz ()

vorantz ::

francek1 je izjavil:

Buggy je izjavil:

meni ravno ne zgleda, da bi mu prihajalo, razen ce imate vi VAG-ovi za to spet svoje stndarde :|




celo zelo dvomljivo jim je narocil da zmerijo dolocene stvari...ehh pa kaj bi se z vami sploh ukvarjal. Golf je itaq kralj na vsaki vaski veselici ;((

Direktor WV je šel Hindaja pogledat zato da je videl, kake avte ne delat...


modi so pobrisali celo vejo debate okoli tega...zakaj spet začenjaš?

francek1 ::

vorantz je izjavil:

francek1 je izjavil:

Buggy je izjavil:

meni ravno ne zgleda, da bi mu prihajalo, razen ce imate vi VAG-ovi za to spet svoje stndarde :|




celo zelo dvomljivo jim je narocil da zmerijo dolocene stvari...ehh pa kaj bi se z vami sploh ukvarjal. Golf je itaq kralj na vsaki vaski veselici ;((

Direktor WV je šel Hindaja pogledat zato da je videl, kake avte ne delat...


modi so pobrisali celo vejo debate okoli tega...zakaj spet začenjaš?

Ker mi je dolgčas pa da imajo modi kaj delat...:D
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

InShadow ::

Buggy je izjavil:


Avtorju teme pa predlagam da si izbere avto v katerem se bo dobro pocutil in bodo vozne lastnosti ustrezale njegovemu tipu voznje.
Znamka naj pride sekundarno.


tako je...in to mu zelimo tudi dopovedati, da si izbije tisto golfologijo, ki jo je podedoval od oceta ali prijateljev iz glave in naj zacne razmislati o voznji ter stvareh pri avtu, ki mu jo bojo pot olajsale/pocenile/dozivele...znacka na prednjem koncu pred lokalno ostarijo naj bo zadnja stvar, ki naj pretehta, saj o tem debatirajo samo se zdolgocasenci na forumu in egotriperji za sankom.


Se strinjam z vsem, nevem pa zakaj čutiš, da mu moraš 'izbiti golfologijo' iz glave. Kolikor razumem ni VW fan in če mu je najbolj všeč Golf za tak denar in mu hkrati ustrezajo vozne lastnosti in se v njem dobro počuti in nevem kaj še vse kar je že bilo napisano, potem ne vidim problema zakaj ne bi kupil Golfa. Na koncu je to pač njegova stvar.

heero ::

-valvoline- je izjavil:

Golfa 5 kupuj edino 1.9tdi z 77kw, druga ne pride v postev. Bencinarje pa VW ne zna naredit. 77kw je se vedno PD tehnologija in je buletproof, hiba pri teh je odmicna gred, ce je hin motor ropoce in dela trdo. Tak da obvezno mehanika zraven ku gres ksnega gledat. 2.0tdi je common rail in je najvecji fail v zgodovini VW.
Novejse kie in hyndajcki majo res lepo obliko in dokaj solidno notrajnost, ampak so bolj easy avteki in ne tako kakovostni in robustni kot golf,hitro se zacnejo razpadat,razni sraufeki,plastike in podobno, da ne govorimo o koroziji. Golf je ob normalni uporabi in rednem vzdrzevanju tudi pri 300.000+km in 15+ let starosti praviloma se vedno kot nov korejc pa za na odpad.
Forda ne kupovat pa ce je zadnji avto na planetu, take kante delajo od l.2000 naprej da je sploh brezveze komentirat. zato so tudi tok pocen, pocas bodo cenejsi k korejci, in to z razlogom. Aja, ford in cigan ne delata pozimi :)


VW je naredil najboljsi motor tega casa bencinski motor 1.8 ,1.8t
ford je itak sranje

hojnikb ::

ford je itak sranje

spet bluzenje brez podlage.
#brezpodpisa

Blinder ::

kaj pa ima dobrega 1.8 NA?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

webmojsterrr ::

Prosim, da se vsi Golf hateri v bodoče vzdržite komentarjev. Vaše mnenje me ne zanima. Za mnenje sem prostil tiste, ki imajo DEJANSKO izkušnje z golfom 5 - pozitivne ali negativne, oboje so seveda dobrodošle. Nisem pa noben golf fan. Če ga bom kupil, bo to moj prvi golf in ne zato, da bi se z njim "vn metal" (mislim, halo! pa kako se lahko sploh "vn mečeš" z 10 let starim avto... WTF? kr neki, haterji, prosim vas, vzdržite se komentarjev, trolanja in smetenja teme) ampak zato, ker

1. mi je všeč (tako zunanjost kot notranjost - sploh pri kakšni sportline opremi)
2. ker je golf pač ekonomičen nakup, saj najmanj izgubi na ceni! (upam, da se haterji s tem strinjate, ker drugače Bog vam pomagaj)
3. ker ga vsi znaci, kolegi, ki si ga lastijo, hvalijo in so nad njim navdušeni (4, 5)
4. ker sem bil do sedaj navajen na bmw s polno opremo in ko se vsedem v kakšnega fiata, opla, seata, kio... primerljivega ali malenkost boljšega letnika, bi se kar zjokal, golf pa je še nekako najbolj "na nivoju" - pa ne mi zdaj razlagati, da je bmw 4x dražji od fiatov, oplov itd. prosim vas, pojdite trolati v druge teme
5. se mi zdi, da je še najbolj nekako nevtralen, nevpadljiv, a kvaliteten avto primeren mojem trenutnem finančnem stanju (ki je nikakvo, ko oz. če bom spet kdaj imel denar, ga bom pa itak takoj prodal)

pa še kaj bi se našlo...

Bi se pa zahvalil vsem, ki ste mi zapisali konstruktivne odgovore - se mi je kar zdelo, da je večina lastnikov z Golf 5 zelo zadovoljnih.

Kar se mojega nakupa tiče, sem bil pa na ogledu 9ih Golfov in so bili vsi skupaj ena velika žalost. Samo enega sem bil pripravljen kupiti, a žal nismo prišli do cene, ki bi bila za obe strani sprejemljiva, ostali so bili pa res žalost in jih ne bi vzel pa če bi za 50% spustili ceno (veliko jih sploh nima servisne knjižice - itak jasno, da so potem prevrteni km, eni so ohranjeni tako kot da so z njimi svinje prevažali, pri drugih vsak laik na 1m opazi, da so na avtu vsaj 3 odtenki barve - me ne moti, če je bil avto zaleten kr pr teh letih je bil vsak tako ali drugače popravljan ampak če je tako šalabajzersko pofarban in popravljen potem pa ne hvala, kar imej ga, pri dveh so poleg ostalih napak svetile tudi lučke za airbag, en je bil že rjast - verjetno zaleten in slabo popravljen). Sem pa ceno dvignil na 6000€ pa bo potrebno žal očitno še lep čas počakati, da pride kak normalen primerek.
1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup Passat-a l. 2006

Oddelek: Na cesti
375227 (4351) -valvoline-
»

nakup rabljenga AUDI A4 1.6 (2006) (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8114194 (12457) gddr85
»

Katerega dizla do 3500€ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11222233 (19216) rajc123

Prvi avto (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Na cesti
33158275 (51660) bluefish
»

Nakup avtomobila (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5214921 (13507) Blinder

Več podobnih tem