» »

Golf 5 - mnenja

Golf 5 - mnenja

1
2
3 4 5

driver_x ::

hojnikb je izjavil:


enako bi lahko rekel za tebe :)



Lahko, ampak vozim japonca, pa še statistiko okvar sem ti linkal.

Sami ::

driver_x je izjavil:

Vsekakor ga ne moreš dajati v isti koš s kakšnim focusom ali astro, ki sta tretjerazredna roba.


Opel tretjerazredna roba??? Wtf? Definicija???

Vozim Corso D 2007, prvi lastnik, avto deluje bp, delam samo redne servise. Kolega je imel med tem že Golfa 5 in 6, s 6-ko je imel same probleme, vsak drug mesec je bila na servisu.

Je pa seveda čisto odvisno na kakšen avto naletiš, za ceno novega Golfa dobiš že Opel Insignio, ki je razred višje.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

hojnikb ::

driver_x je izjavil:

hojnikb je izjavil:


enako bi lahko rekel za tebe :)



Lahko, ampak vozim japonca, pa še statistiko okvar sem ti linkal.

ki pa ne zajema letnike, katere OP gleda... ;)
#brezpodpisa

driver_x ::

Sami je izjavil:

driver_x je izjavil:

Vsekakor ga ne moreš dajati v isti koš s kakšnim focusom ali astro, ki sta tretjerazredna roba.


Opel tretjerazredna roba??? Wtf? Definicija???


Opel velja pri poznavalcih za nemškega yuga. Tudi cenovno je npr. enako opremljena nova Insignia kakšnih 10000€ cenejša od avtov istega razreda (kakšen passat, toyota, mazda, ...). Če bi šlo za nek top šit avto, bi se verjetno prodajal za več.
Ti, tvoj prijatel ali jaz pa nismo merodajni za posploševanje o kakovosti nekega modela. Statistično smo povsem nepomembni.

RejZoR ::

Ford Focus in tretjerazredna roba v enem stavku? That can't be right.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Janac ::

Janac je izjavil:

Kak VAG s SDI motorjem alpa tole: http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=851......

Sami ::

driver_x je izjavil:

Sami je izjavil:

driver_x je izjavil:

Vsekakor ga ne moreš dajati v isti koš s kakšnim focusom ali astro, ki sta tretjerazredna roba.


Opel tretjerazredna roba??? Wtf? Definicija???


Opel velja pri poznavalcih za nemškega yuga. Tudi cenovno je npr. enako opremljena nova Insignia kakšnih 10000€ cenejša od avtov istega razreda (kakšen passat, toyota, mazda, ...). Če bi šlo za nek top šit avto, bi se verjetno prodajal za več.
Ti, tvoj prijatel ali jaz pa nismo merodajni za posploševanje o kakovosti nekega modela. Statistično smo povsem nepomembni.


Prejšnji Oplovi modeli v 90ih so bili res tako tako, dandanes pa ne vidim take razlike med novo Corso/Astro in Polotom/Golfom, da bi bilo vredno plačati 10.000EUR več za avto istega razreda + servise imajo dražje :-)

Volkswagen je imel kar dosti problemov s prvimi TSI-ji in 2.0TDI-ji. Kolegu so pod garancijo v Škodi Superb že 2X menjali celoten motor (1.8TSI), ker je zaribal.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

dzinks63 ::

Opel sploh ni tako slab, kot se stereotipno govori: Najbolj zanesljiva rabljena vozila

hojnikb ::

RejZoR je izjavil:

Ford Focus in tretjerazredna roba v enem stavku? That can't be right.

Exactly.
#brezpodpisa

black ice ::

Ford is the only American mentioned in Mein Kampf.

Še Hitler je vedel, da je Ford super.

hojnikb ::

Ja, ampak po novem je tretjorazredna roba :)
#brezpodpisa

Sami ::

Nebi rekel, novi Fordi so kar lepi, še posebej mi je všeč novi 1.0 Turbo motorček, kmalu razni dizli ne bodo več potrebni.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sami ()

GrimReaper ::

dzinks63 je izjavil:

Opel sploh ni tako slab, kot se stereotipno govori: Najbolj zanesljiva rabljena vozila

Za Astro J in Insignio (ne vem kateri je aktualni model) je znano da sta med najbolj zanesljivima, tako da hate Opla se bo počasi moral nehat.
Drugače so že z Astro H dobro začeli, sej po 9 letih je par majhnih problemov, ampak na splošno je pa zelo zanesljiv avto, pomoje do 15 let nebi smel bit nekih večjih stroškov.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

hojnikb ::

Sami je izjavil:

Nebi rekel, novi Fordi so kar lepi, še posebej mi je všeč novi 1.0 Turbo motorček, kmalu razni dizli ne bodo več potrebni.

jap, 1.0 ecoboost je res dober motor in dobiš tudi največ KM iz enga litra v primerjavi z konkurenco :)

bo pa čas pokazal svoje, kar se tiče zanesljivosti :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Blinder ::

webmojsterrr je izjavil:



Sem opazil, da 1.6 FSI pije kot nor .


haha, kot nor praviš? porabi manj kot 1.6 102 km. s tem da je močnejši. Tsi pa ne verjamem da boš dobil za manj kot 5k€
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

radmannsdorf ::

kup bencinarja, manj težav kot dizel, sploh če tolk mal km delaš.

Zgodovina sprememb…

RejZoR ::

GrimReaper je izjavil:

dzinks63 je izjavil:

Opel sploh ni tako slab, kot se stereotipno govori: Najbolj zanesljiva rabljena vozila

Za Astro J in Insignio (ne vem kateri je aktualni model) je znano da sta med najbolj zanesljivima, tako da hate Opla se bo počasi moral nehat.
Drugače so že z Astro H dobro začeli, sej po 9 letih je par majhnih problemov, ampak na splošno je pa zelo zanesljiv avto, pomoje do 15 let nebi smel bit nekih večjih stroškov.


A tko kot Hyundai-a in Kie? Od leta 2007 ko so povsem spremenili razvoj in proizvodnjo in izdelujejo res super avtomobile, pa jih folk še vedno zaničuje na podlagi izkušenj izpred 20 let, ki z današnjimi nimajo popolnoma nobene veze. Podobno je z Oplom. Sicer so mal dragi ampak tanove Astre so luštne, isto Insignia.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Sami ::

RejZoR je izjavil:

GrimReaper je izjavil:

dzinks63 je izjavil:

Opel sploh ni tako slab, kot se stereotipno govori: Najbolj zanesljiva rabljena vozila

Za Astro J in Insignio (ne vem kateri je aktualni model) je znano da sta med najbolj zanesljivima, tako da hate Opla se bo počasi moral nehat.
Drugače so že z Astro H dobro začeli, sej po 9 letih je par majhnih problemov, ampak na splošno je pa zelo zanesljiv avto, pomoje do 15 let nebi smel bit nekih večjih stroškov.


A tko kot Hyundai-a in Kie? Od leta 2007 ko so povsem spremenili razvoj in proizvodnjo in izdelujejo res super avtomobile, pa jih folk še vedno zaničuje na podlagi izkušenj izpred 20 let, ki z današnjimi nimajo popolnoma nobene veze. Podobno je z Oplom. Sicer so mal dragi ampak tanove Astre so luštne, isto Insignia.


Se popolnoma strinjam, i30 je na nekem nemškem testu bil celo v večini primerov boljši ob BMW 1, kakšne nove Kie ali Hyundai-a se sploh nebi branil, super motorji in kvaliteta na nivoju.

Družinski kolegi imajo v Ammanu Hyundai Accenta 1995, avto ima že 550.000km, vsak dan se z avtom prevozi 140km, deluje kot urca.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

dzinks63 ::

Da dodamo še malo večji spisek: Raziskava zanesljivosti

heero ::

on kupuje starejsi avto vi nabijate statistiko za 2013 in te statistike so samo za rit obrisat to nic ne pove o zanesljivosti lahko je po statistiki najslabsi avto v resnici pa dela brez problemov ce hoces dober avto moras imeti sreco

ampak je vw se vedno vecji luksuz kot ford
ford je kanta ki nebi zdrzala niti 300 000 km (seveda lahko ima kaksen samo je menjano pol avta)

in dajte pomagat cloveku in ne se kregat okoli vw in forda

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: heero ()

hojnikb ::

ford je kanta ki nebi zdrzala niti 300 000 km (seveda lahko ima kaksen samo je menjano pol avta)

spet podatek iz riti potegnjen.
#brezpodpisa

heero ::

pri tebi doma sem ga pobral

Sami ::

heero je izjavil:

on kupuje starejsi avto vi nabijate statistiko za 2013 in te statistike so samo za rit obrisat to nic ne pove o zanesljivosti lahko je po statistiki najslabsi avto v resnici pa dela brez problemov ce hoces dober avto moras imeti sreco

ampak je vw se vedno vecji luksuz kot ford
ford je kanta ki nebi zdrzala niti 300 000 km (seveda lahko ima kaksen samo je menjano pol avta)

in dajte pomagat cloveku in ne se kregat okoli vw in forda



To imaš osebne izkušnje, da lahko to trdiš?

Sem videl že dosti Fordov pri katerih ni bilo menjano pol avta in je bilo na cagru več kot 300.000km....
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

heero ::

ja stare vec kot 15 let so zdrzali ta novi pa se niti ne priblizajo

radmannsdorf ::

doma imamo ford galaxy, letnik 1999. še dva jurja mu manjka do 300k. razen menjave cinkšpul ni crknlo še nič. super avto za vozit. je pa bencinar-2.3, kuri 10 litrov.

hojnikb ::

heero je izjavil:

ja stare vec kot 15 let so zdrzali ta novi pa se niti ne priblizajo

aja ?
pri našem zdaj že 5 let starem je bil menjan samo senzor za bonnet in čisto nič druga (razn seveda rednih servisov)... hmmm :)
#brezpodpisa

heero ::

kilometre pa nisi omenil

hojnikb ::

155k..
#brezpodpisa

heero ::

pa to je polovica od 300k

ok nima veze ford je boljsi in konec nakladanja v prazno

D3m ::

Letna registracija je 130€ + vinjeta + tehnični. Motor imam 1.9 TDI 66kw (solidno). Poraba povprečno 5.0 - 5.5 s klimo.
Delam redne servise. Izredni servisi so bili
- hupa 40€
- kolesni ležaj 250€
- in centralno zaklepanje na voznikovi strani 250€

Imam ga že 5 let.
|HP EliteBook|R5 6650U|

black ice ::

Kolesni ležaj 250€?!

radmannsdorf ::

centralc na ENI strani 250?!

D3m ::

V ceno je všteto tudi delo. Šlo se je za zadnji levi ležaj.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Aston_11 ::

Verjetno na pooblaščencu. Pri lokalcu pol manj.

lukass ::

Aston_11 je izjavil:

Verjetno na pooblaščencu. Pri lokalcu pol manj.

Hahahaha, to je pa to k ljudje niso realni :) Verjamem, da je bilo 250EUR pri popoldancu, namreč sam ležaj oz. zadnja roka z ležajem je cca 200-300EUR, ker ima VW pri teh letnikih tako narejeno, da se ne dobi samo ležaj ampak ceo zadnjo roko :) Edino če greš ležaj v prešat pa nazaj notr dat. Jaz sem bil zraven ko smo to delali za VW Passata letnik 2006, samo material ga je prišel za zaradi zadnjega levega ležaja okoli 280EUR :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lukass ()

Aston_11 ::

Pa ne vem. Meni so menjali zadnji levi ležaj, niso menjali tudi roke, pa je bilo manj kot 100 EUR. Na G6.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

D3m ::

Pooblaščeni servis AC kondor. Moram pregledati račun, če še enkrat premislim se mi zdi, da je bil celo 220 EUR z delom.

Recimo kolesni ležaj za Alfo romeo je 180 EUR.
|HP EliteBook|R5 6650U|

webmojsterrr ::

Blinder je izjavil:

webmojsterrr je izjavil:



Sem opazil, da 1.6 FSI pije kot nor .


haha, kot nor praviš? porabi manj kot 1.6 102 km. s tem da je močnejši. Tsi pa ne verjamem da boš dobil za manj kot 5kEUR


Na poraba.com je poraba za 1.6 FSI okol 8-9 litrov kar se mi zdi veliko. Za 1.4. motor je okol 6-7.

Janac je izjavil:

Janac je izjavil:

Kak VAG s SDI motorjem alpa tole: http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=851......


Kakšna Dacia neki. Pa če mi jo dajo zastonj jo ne vzamem :)

Sami je izjavil:



Volkswagen je imel kar dosti problemov s prvimi TSI-ji in 2.0TDI-ji.


Kakšen link za TSI motorje? Tule nič ne piše, da bi bili problematični http://avtonasveti.com/volskwagen-golf-...

Saj recimo tale golf ma motor TSI, ne? http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=851...

Zgodovina sprememb…

Blinder ::

halo zbudi se.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Sami ::

webmojsterrr: Prvi TSI motorji 1.4L v Golf 5 so crkovali kot po tekočem traku, veliko jih je bilo vpoklicanih nazaj zaradi tovarniške napake. Kolegu sta zaribala že dva 1.8TSI motorja v Superbu, hvalabogu je imel garancijo, po drugi menjavi pa je avto logično prodal.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

dzinks63 ::

To ni TSI, niti ne enačiti z FSI, TSI pri nas ga v tem cenovnem rangu ne bo , mogoče v tujini.

RejZoR ::

Tud prve generacije 1.2 TSI so bile zelo problematične.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

kriko07 ::

Kupi si golfa.Imam samo pozitivne izkušnje z njim.

Janac ::

dzinks63 je izjavil:

To ni TSI, niti ne enačiti z FSI, TSI pri nas ga v tem cenovnem rangu ne bo , mogoče v tujini.


To je MPI on močno podhranjen za golfiča.

InShadow ::

Vsi sam neki težite skoz, noben ni pripravljen pomagat človeku.
Evo jst mam tud tak avto, kot ga išče majster, tko da bom napisu svoje izkušnje.

Golf 5
Motor: Dizel 1.9 TDI 109 KM
Poraba: 6 litrov/100 km
Kilometrov: 225.000
Oprema: Trendline

Če malo preveriš po avto.net, se s tako konfiguracijo prodajajo za neki manj kot 5k eur.
Vozim ga na redne servise k uradnemu VW zastopniku (edina prednost je to, da imaš asistenco v primeru okvare in ti pač odpeljejo do najbližjega uradnega servisa).
Stvari ki mi niso kul:
- Notranjost (plastika okol radia) škripa ko stisneš po gasu, najbrž sem si sam kriv ker sem jo enkrat razkopal in zadi priključu na radio bralnik USB/SD, tako da lahko poslušam mp3-je.
- Zamenjat je bilo treba pumpo za gorivo. Avto ni delal problemov, ampak so rekli, da mi lahko ne bi vžgal če bi mel ful malo goriva v tanku. Beats me, lohda so me tud nategnil. Sem že pozabu kolk je stalo, ampak je blo pomoje v rangu ~150 eur, ker če bi blo ful več bi si zapomnu.
- Zamenjal sem baterijo (standard pri tolk km?).
- Zamenjalo se je zavore (standard pri tolk km?).
- Zamenjat je bilo treba ključavnico na voznikovi strani - očitno standard pri pogosti uporabi tega avta?
- Zamenjat je blo treba jermenico. Tle so me nategnili, ker so mi jo najprej zamenjali, ampak očitno ne ok, ker jo je vrglo ven. Pol pa so me itak odvozili do najbližjega servisa in mi jo spet zamenjali, pri čemer so mi jo še enkrat zaračunali, ker garancijo nanjo bi upoštevali samo če bi staro dobili (očitno jo niso). Pa tud ta 2 udeležena servisa se nista nič zmenla (se niso hotli?). Dobr, je kar je, mel sem gotov ene 300 eur stroškov. So vsaj hitro zrihtal prevoz in sem mel nadomestni avto tiste par dni.
- Mal mam rijavo streho direkt nad sprednjo šipo, bom moral porihtat. Očitno je aerodinamika taka da mi vse fakin kamenčke tja zmeče. Nevem, mogoč mam pa samo jst tko.

Evo to je to. Moram priznat da mi je drgač kar kul avto, potegne čist solidno, pri visokih hitrostih in v ovinkih je stabilen. Ne bi ga menjal dokler ne bi crknu. :D
Verjamem, da bo kdo zdej ful kej pameten glede tega, kar sem napisu, ampak če ma kako drugo izkušnjo nej še sam napiše, ne pa da teži neki za brezveze. Hvala! :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: InShadow ()

Blinder ::

105km maš
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

webmojsterrr ::

InShadow; hvala za potroben opis, kateri letnik pa maš?

Sicer pa še zdaj ne vem, kako je sedaj s temi motorji za letnik 2004, 2005? Tut noben bencinar ni ok?? Po drugi strani pa tudi, če je bil kak motor v okvari, so ga v 10ih letih verjetno že tako ali tako popravili, če je prišlo do napake :|

Če mogoče kdo ve, bi ga prosil, da potrdi ali je konkretno ta motor: http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=851... ok ali ne ter kolikšna približno je poraba? 6-7l/100km?

To, da omenjeni motor verjetno ne "potegne" mi je jasno in to vzamem v zakup. Sem bil do zdaj vedno navajen na vsaj 120kw (163km) motorje ampak zadnje leto tako ali tako vozim vse po predpisih, ker nimam dnarja za taplave :P včasih pa je bila povprečna na avtocesti vsaj 170km/h :P

Zgodovina sprememb…

webmojsterrr ::

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

ja, prste stran od 2.0TDI
#brezpodpisa

PINki ::

Bencinarji so vsi trendline (najbolj osnovna oprema - in meni tudi najgrša), saj ni opaziti nobene razlike, vsi imajo isti volan in sedeže. Komfortline ima oboje boljše.

Mene samo zanima, kaj ti je všeč na golfu 75km brez opreme za 5k €?

Že megane za 2000€ ima več serijske opreme. Pa imaš še nekaj tisoč € rezerve za gorivo/popravila/počitnice/whatever/
1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup Passat-a l. 2006

Oddelek: Na cesti
375147 (4271) -valvoline-
»

nakup rabljenga AUDI A4 1.6 (2006) (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8113964 (12227) gddr85
»

Katerega dizla do 3500€ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11221834 (18817) rajc123

Prvi avto (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Na cesti
33157418 (50803) bluefish
»

Nakup avtomobila (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5214699 (13285) Blinder

Več podobnih tem