» »

Vraževerje kot ključ do sreče

Vraževerje kot ključ do sreče

1
2
3 4

Unknown_001 ::

saule je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Might be. Ampak vera posameznika... to nas zanima.


Dokler verjameš v mavričnega samoroga, ki obstaja samo v tvojem malem vesolju, je komot lahko ključ do sreče.

Če verjameš v Boga si pa samo spran. Od tega ne bo sreče.


V čem je po tvoje razlika med mavričnim samorogom in bogom ?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

saule ::

Unknown_001 je izjavil:

saule je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Might be. Ampak vera posameznika... to nas zanima.


Dokler verjameš v mavričnega samoroga, ki obstaja samo v tvojem malem vesolju, je komot lahko ključ do sreče.

Če verjameš v Boga si pa samo spran. Od tega ne bo sreče.


V čem je po tvoje razlika med mavričnim samorogom in bogom ?


Mavrični samorog bo nekaj v kar dejansko verjamem (in mi posledično lahko pomaga po psihološki plati na tak ali drugačen način). Bog pa mi je bil vcepljen s strani drugih in me to ne bo peljalo drugam kot na bankomat.

Unknown_001 ::

saule je izjavil:


Mavrični samorog bo nekaj v kar dejansko verjamem (in mi posledično lahko pomaga po psihološki plati na tak ali drugačen način). Bog pa mi je bil vcepljen s strani drugih in me to ne bo peljalo drugam kot na bankomat.


Bog je lahko tak kakršen verjameš da je. Vse je odvisno od tebe. V Grčiji so verjeli, da so bogovi kot ljudje (zmotljivi, zavistni, ...) le kar so nesmrtni in kot stvarniki lahko določajo usodo.

Spet drugi verjamejo da je bog lahko nezmotljiv itd.

Na primer kult osebnosti je tudi lahko neke vrste vera...
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

saule ::

Unknown_001 je izjavil:

saule je izjavil:


Mavrični samorog bo nekaj v kar dejansko verjamem (in mi posledično lahko pomaga po psihološki plati na tak ali drugačen način). Bog pa mi je bil vcepljen s strani drugih in me to ne bo peljalo drugam kot na bankomat.


Bog je lahko tak kakršen verjameš da je. Vse je odvisno od tebe. V Grčiji so verjeli, da so bogovi kot ljudje (zmotljivi, zavistni, ...) le kar so nesmrtni in kot stvarniki lahko določajo usodo.

Spet drugi verjamejo da je bog lahko nezmotljiv itd.

Na primer kult osebnosti je tudi lahko neke vrste vera...


Če verjameš v mitična bitja večine si samo spran in del sekte. To nima veze z nobeno vero. Od kje vam ta ideja?

shadeX ::

Mavrični samorog bo nekaj v kar dejansko verjamem (in mi posledično lahko pomaga po psihološki plati na tak ali drugačen način). Bog pa mi je bil vcepljen s strani drugih in me to ne bo peljalo drugam kot na bankomat.


Povedal si svoje stališče, kar pa ne velja za druge ljudi. In nikjer ne piše, da moraš sploh kaj darovati komurkoli. Zato se pa temu reče "darovi".

Če verjameš v mitična bitja večine si samo spran in del sekte.


Očitno je večina ljudi zgrešila point teme tako kot ti. Lahko veruješ v boga, kamen, nakit, trumpa.. kar češ, samo da ti to lažje pomaga v težkih trenutkih in si sam zaradi tega srečen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

737 ::

Naša podzavest ima popoln nadzor nad delovanjem telesa in nad dejstvom, česa smo zmožni in česa ne, zato ji (lahko) rečemo Bog. Na primer:

- Nekomu zdravnik pove, da bo živel le še dva meseca. Se je že zgodilo, da je popolnoma zdrav "pacient," doktor je le zamešal izvide, v napovedanem času res umrl. Njegova podzavest je zdravnikovo napoved vzela kot (sveto) resnico in delovala po novem "programu."
Nocebo @ Wikipedia

- Shizofrenik ima lahko v eni osebnosti alergijo, v drugi ne. Ali različne dioptrije očal.

Podzavestni um ima vsaj dvajsetkratno moč zavednega uma, zato težjo odločitev radi prespimo ali premeditiramo. Ko se misli ustavijo, ni šuma, da bi motil komunikacijo med našima dvema "umoma." Tudi molitev je dobra metoda za dosego meditativnega stanja. Ko ponavljamo naučeno besedilo, se misli prav tako ustavijo in nastopijo učinki meditacije. Hkrati se besedilo molitve programira v podzavest (samohipnoza). To ni vedno koristno, ker so besedila molitev organiziranih religij običajno sestavljena tako, da slavimo in dajemo moč nekomu izven sebe. Efekt samohipnoze so poznali že daleč pred Kristusom. Zapisi, kako sestavimo molitev, ki dejansko deluje, na žalost niso bili vključeni v Sveto Pismo, so jih pa našli v knjižnicah, ki so se izognile požigom in napisali povzetke:

https://www.amazon.com/Secrets-Lost-Mod...

Delo pravi: Če molimo ZA nekaj, tistega ne moramo dobiti, ker smo podzavest prepričali, da tega nimamo. Moli se tako, da gremo v občutek hvaležnosti, ker smo željeno dobili. V tem stanju smo sposobni čudežev (študirati za izpit, se pomiriti, dobiti službo...).

Če si pri tem pomagamo še z vraževerjem (kamenčki, podobice, amuleti...)? Dokler ni predrago, zakaj pa ne.

https://m.youtube.com/watch?v=oqjpTsUuN...

https://m.youtube.com/watch?v=qRa8K4f4P...

saule ::

shadeX je izjavil:

Mavrični samorog bo nekaj v kar dejansko verjamem (in mi posledično lahko pomaga po psihološki plati na tak ali drugačen način). Bog pa mi je bil vcepljen s strani drugih in me to ne bo peljalo drugam kot na bankomat.


Povedal si svoje stališče, kar pa ne velja za druge ljudi. In nikjer ne piše, da moraš sploh kaj darovati komurkoli. Zato se pa temu reče "darovi".

Če verjameš v mitična bitja večine si samo spran in del sekte.


Očitno je večina ljudi zgrešila point teme tako kot ti. Lahko veruješ v boga, kamen, nakit, trumpa.. kar češ, samo da ti to lažje pomaga v težkih trenutkih.


Tudi babice dajejo akviziterjem darove za prazen nič. Razlika je zgolj, da je religiozna sekta tako močna, da te darove pravno legalno zapakira v nekaj sprejemljivega med tem ko gre pri akviziterjih za to za kar se dejansko gre - kraja. Ne glede na to, da sta se in babica in akviziter v določenem trenutku strinjala da gre za dar.

judoka ::

Religija je v esenci pranje možganov mase za profitiranje posameznikov.



Religija ni isto kot institucija, kako vam to ni jasno ali se to namensko ignorira?

Institucija=clovek
Religija=znanje

Clovek bo za moč/kontrolo/dobicek uporabil karkoli, s cimer lahko to doseze. Zato bo z lahkoto najbolj cisto stvar spremenil v orodje za dosego teh ciljev. Videno over and over and over....

Krivit neko znanje za to kar clovek naredi je nelogicno in ignorantsko. Po tej varianti je znanost kriva za vojne, ker se zaradi tehnoloskega napredka orodja za ubijanje nenehno izboljsujejo.

solatko ::

damirez - Verniki morate razčistiti pojme, kaj je vera in kaj je institucija, religija, kult,...
Vera je čisto osebna zadeva, v katero se neverniki - ateisti ne spuščamo, saj je to popolnoma osebna stvar, ko pa napadamo cerkev, religijo, kult,... gibanje, pa v stvari napadamo institucijo, ki vero izkorišča za popolnoma pridobitne in druge namene, ki z vero, kot tako, nimajo nikakršne zveze.

Komunizem je vera, ki so jo izrabili "komunisti". Sam po sebi, se v osnovi zavzema za pravičnejšo delitev ustvarjenega, kar ni nič slabega, institucije pa so to uporabile za hude zločine in nadzor, nadvlado nad ljudmi, tam kjer je ta vera postala religija.
Popolnoma enako je z vsemi verami, ki jih širijo institucije s silo ali prepričevanjem, lažmi, grožnjami, strahom in celo z vojnami in terorizmom.

Religija je institucionalno vsiljevanje vere.
Religija = znanje, s katerim imaš pod kontrolo čim več ljudi in s tem pridobivaš moč in materialne dobrine.
Vera - verovanje je beg v olajšanje težav, nerazumevanje določenih naravnih pojavov, verovanje v nekoga ali nekaj, kar nam bo s čarobno paličico pregnalo strahove in tesnobe, ki nam jih povzroča okolje in način življenja, družba,....

Vera lahko posameznikom precej olajša tegobe, polepša življenje, omili bolečine, tako kot vsak placebo, religija, nasprotno, ljudi frustrira, jim preprečuje samostojnosti, neodvisnost, svobodo,.......
Delo krepa človeka

saule ::

judoka je izjavil:

Religija je v esenci pranje možganov mase za profitiranje posameznikov.

Institucija=clovek
Religija=znanje


Religija = "znanje" enega človeka. Super stvar za verovat ja.

next3steps ::

737 je izjavil:


Shizofrenik ima lahko v eni osebnosti alergijo, v drugi ne. Ali različne dioptrije očal.

Lepa šala, fizika jo žal zavrne.

Iatromantis ::

@Raptor F16 Napisal si vraževerje, sam bi raje uporabil besedo vera/verjetje in trdil da je prav vse, kar vemo, naša izbira - TI si tisti, ki se odloči KAJ bo verjel - vendar namesto, da bi se ozavestilo ta psihološki mehanizem, ki določa kaj je tisto, kar bomo jemali kot dejstva in resnice - se ljudje raje obešamo na naše že sprejete sodbe o teh nam dragih dejstvih in resnicah, za katere menimo, da bi jih morali sprejeti prav vsi. Tako torišče nisi več TI ampak neko zunanje "dejstvo", ki naj bi določalo, kar verjamem - npr. večina ljudi verjame zdravnikom - s svojimi belimi haljami simbolizirajo pozicijo vedenja, ki jim prinese avtoriteto, da jim večina verjame tudi tedaj, ko nimajo prave diagnoze ali pa ko se način zdravljenja skozi čas spremeni. Seveda ne govorim o tem, da bi zdaj moral TI biti na njihovi poziciji vedenja, ampak o tem, da se zavedaš mehanizma, ki pri večini ljudi samoumevno požira/zavrača tuje 'vedenje' za svoje 'vedenje'...

jype ::

Ja ampak vse vere razen moje so napačne, to morate vedet!

FrRoSt ::

jype je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

ki v življenju rabijo oporo ali cerkve ali močne države.
Nihče ne potrebuje tega.


SEVEDA.

Vse kar potrebujemo je love, pece and understending. ;)

In še ščepec sodelovanja, vkolikor ni zajet že v zgornjem stavku! :)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Unknown_001 ::

Da, izbira naslova je malo neposrečena. Sprva sem imel v mislih razne štiriperesne deteljice, pujske, zajčje šape... nato pa kar posplošil ker v osnovi pišem o veri posameznika v nekaj. Tu bi bilo pa že mal mimo če bi verstva izključil. Načelno še enkrat. Če se recimo pogovarjamo o krščanstvu se ne pogovarjamo kot o Cerkveni ustanovi, kamor sodijo razni prispevki, obredi, običaji, hierarhija ampak izključno posameznikovi veri. Orientiramo se izključno na posameznika in benefit ki ga ima od tega.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

49106 ::

A v tako vraževerje?

The Brazilian footballer Pelé is said to have blamed a dip in his playing performance on having given a fan a specific playing shirt; after getting the shirt back his performance recovered. The loss of the shirt was given as the reason for his dip, and its return the cause of his recovery. In reality, it was later discovered the shirt returned was not, in fact, the one he had given up.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Unknown_001 ::

Vsakršnokoli. Meni se zdi impresivno da se zavedno človek težko prepriča da bo šlo kdaj na bolje, če pa to zapakiramo v zgodbico in nek malik (objekt čaščenja / občudovanja ) v podzavesti to uspe. Veliko stvari je lahko človeku nedosegljivih ker je mindset preveč pesimističen da bi se jih lotil z vnemo/voljo.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

MonoPattern ::

Institucionirana vera je bila uporabna za podajanje konceptov navadnim ljudem v preteklosti( npr. ne jej svinjine, ker se najhitreje pokvari, umivaj se, posti se, moli(meditiacija)). Ne vidim potrebe po tem v današnjem času, ko imamo znanje o teh stvareh in se ga učimo v šolah. Žal pa te institucije še vedno zavajajo in omejujejo ljudi. Pojdimo k Micki na vas pa ji predlagajmo, naj meditira 1 uro dnevno in se bo uprla, medtem ko že celo življenje moli po 1 uro na dan. Samo nazoren primer kako religija omejuje logično razmišljanje nekaterim.

solatko ::

Raptor F16 - Če se pogovarjamo o krščanstvu, se pogovarjamo o religiji in institucijah, če pa se pogovarjamo o verovanju v Boga, Jezusa, Marijo,..... pa se pogovarjamo o vrovanju v točno določena bitja.
Kolikšen je benefit od tega, je to od posameznika do posameznika različno, nekateri od tega celo ozdravijo in takrat se pogovarjamo o čudežih, kar pa pomeni samo to, da je organizem z določenim načinom življenja sam našel zdravilo, za sicer tradicionalno medicino, neozdravljivo stanje.

Sicer pa v tvoja verovanja, spadajo tudi črne mačke, pljunek čez ramo,....., torej verovanja, da nam s pomočjo nekega dejanja, uspe preprečit slabo stvar, ki bi se nam po verovanju, lahko pripetila. Lahko priključiš tudi horoskope, šloganje,......

100%-no, tistim, ki verjamejo, pomaga, tako kot tistim, ki ne verujejo, to ne škodi.
Delo krepa človeka

gruntfürmich ::

FrRoSt je izjavil:

Vse kar potrebujemo je love, pece and understending. ;)

dokler pa tega še ni pa vero v to?:D

solatko je izjavil:

Vera - verovanje je beg v olajšanje težav, nerazumevanje določenih naravnih pojavov, verovanje v nekoga ali nekaj, kar nam bo s čarobno paličico pregnalo strahove in tesnobe, ki nam jih povzroča okolje in način življenja, družba,....

kaj pa vera vase, da boš neko stvar dobro izpeljal, se pri tem bodriš...?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Unknown_001 ::

@solatko

Se strinjam s teboj. Mogoče določene stvari malo preohlapno definiram a očitno ste razumeli bistvo. Še posebno všeč mi je zadnji odstavek ki bi si ga lahko vsak skeptik ponovil preden koga napade.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

G-man je izjavil:

Torej so problem nizkointeligenčni ljudje (verniki), ki jih zavajajo drugi nizkointeligenčni ljudje z določeno avtoriteto (kler)? Nekateri bi radi oporo močne umetne inteligence ... :-) Vsak človek tako ali drugače potrebuje osmišljevanje lastnega bivanja - ali se pač motim? Jaz vidim vero kot pot iskanja tega, ne pa le kot imperativni howto za udejanjanje v tem svetu (etika, morala). Če pristanemo na argumente, da so stvari vredne obstoja le zaradi uporabnosti, že drsimo v razpadanje človečnosti. Kar je tudi zelo razvidno v vseh nivojih in sistemih moderne družbe in je nenazadnje z drugega zornega kota kritizirano iz strani levice.

ne razumem ravno zakaj bi drseli v razpadanje človečnosti, če imamo te zadeve zaradi uporabnosti. imho ravno te zadeve so morda iz divjakov naredile 'ljudi'. seveda pa bo treba za kaj več ubrati nove pristope...

če te prav razumem, bi jst samo poudaril da se stvari ne morejo in ne smejo začeti spreminjati, dokler novih spoznanj (da je možno življenje brez religije) ne dojame večina, ker drugače sledi razpad sistema in kaos, ker ljudje niso navajeni drugače razmišljati...

tudi osmišljevanje lastnega bivanja je rezervirano za bolj pametne; raja se raje ukvarja s pijančevanjem, kurbanjem in poletnim letovanjem na hrvaškem...
poleg tega recimo cerkev bolj kot osmišljenje lastnega obstoja povdarja skozi vse faze 'postati dober človek', ker navadnem verniku osmišljenje obstoja je malo preveč preko njegovega razmišljanja, čeprav kdor bi se poglobil v nauke in jih razumel bi tudi to točko zlahka zasledil, imho...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

jype ::

gruntfürmich je izjavil:

če te prav razumem, bi jst samo poudaril da se stvari ne morejo in ne smejo začeti spreminjati, dokler novih spoznanj (da je možno življenje brez religije) ne dojame večina, ker drugače sledi razpad sistema in kaos, ker ljudje niso navajeni drugače razmišljati...
Če prav razumem, moramo preprosto sprejeti, da nas žejne terajo čez reko, ker smo tako živeli tisoče let. Početi neumnosti zaradi tradicije je vendarle konzervativni moto, kajne?

PrihajaNodi ::

Da, tako je, pri tem ti bo bog pomagal da ne boš žejen, ko boš na drugi strani.

gruntfürmich ::

low iq socialni inžinirji se ne zavedate kakšne katastrofe nas čakajo pri vajinem pristopu. kot sem že omenil, z zamenjavo motiva izvorni problem še ne izgine čudežno, kot si to predstavljate...
sploh pa ni nobene garancije da je ta prihodnost lepša; zgolj par plačanih promotorjev in zanesenjakov to pač ne potrjuje...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

ZaphodBB ::

Čestitam sodelujočim v tej temi. Slamnati možje so povsem sesuti in premagani brez vsake možnosti. Čestitam vam za zmago.

jype ::

Hvala! Upam le, da slama, ki je obležala na bojišču, ne bo prehitro splesnela.

Glugy ::

Mislim da je bolj kot od vraževerja, verovanja in prepričanj sreča odvisna od volje posameznika. Lahko imaš malo pa si bolj srečen kot nekdo ki ima veliko.
Vraževerje pomaga samo zato ker spet uporabiš voljo da si dovoliš da veruješ da ti recimo roza nogavice prinašajo srečo. V bistvu je to nek dodatenk korak ki je narejen zato ker imamo ljudje radi zgodbe. Če bi rekel da si zarad volje po priložnosti imel malce lepši dan kot sicer pač to ni zgodba; če so pa za to reč krive nogavice je pa zanimivo.

Vraževerje ima lahko koristne učinke če se odločiš da mu daš težo. Ampak a ni tako z vsemi stvarmi v življenju? Ima pa lahko tud slabo plat...recimo da se ti strgajo nogavice za katere verjameš da so ti prinašale srečo in to vidiš kot obdobje nesreče in ima lahko slab placebo učinek.

next3steps ::

jype je izjavil:

Ja ampak vse vere razen moje so napačne, to morate vedet!

Saj so. Moja ne vzpodbuja vojne proti drugim vernikom.še več, moja celo vzpodbuja, da spoštujem tuje vere. Vem ja, vera übermensch folka.

Zgodovina sprememb…

tikitoki ::

Tudi neumnost lahko pozitivno vpliva na sreco...

saule ::

tikitoki je izjavil:

Tudi neumnost lahko pozitivno vpliva na sreco...


Še najlažje...

gruntfürmich ::

na dolgi rok vsekakor ne. neumni vsekakor lahko imajo srečo, ampak na koncu ko se potegne črta, bodo njihove nespametne odločitve vse te pozitivne učinke uničile...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

jype ::

Všeč mi je, ko konzervativci trdno verjamejo, da komunisti sicer ne vedo, kaj je najbolje za ljudi, konzervativci pa po drugi strani dobro vedo, da ljudje ne bi smeli živeti tako, kot si sami želijo, ker bo kaos.

Kakšna je sploh razlika? V barvi platnic?

trenerkar ::

trenerkar je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:


težko je napadati 'vere' in 'verovanje' na splošno, če v večini nagovarjaš iste nizkointeligenčne ljudi, ki v življenju rabijo oporo ali cerkve ali močne države.
glavnega problema se še nisi znebil, le prestavil si ga na drugo stran, z morda še šlabšimi posledicami za trenutno zahodno družbo...

gruntfürmich je izjavil:


tudi ti, kot zaprisežen jugonostalgik, nimaš visokega iq-ja. čisto na istem nivoju si kot verujoči, le da si prepričan v druge pravljice...

Povsem enako očitno velja zate.


Unknown_001 je izjavil:

trenerkar je izjavil:


Povsem enako očitno velja zate.


Najlažje se je narest finega in brez podkrepitve pred nos vržt očitek.

Pasivne agresije nikoli nisem dobro prebavljal in jrle tudi zdaj ne bom. Ali se obnašajte ali pa ne sodelujte. Želim oz. ZAHTEVAM nepristransko debato.

Kdor ima problem z mnenjem naj izpostavi kaj ga moti, ne pa da se naredi užaljenega in s provokacijo čaka da ga bo kdo opazil.


Saj je že sam vse povedal. Sem mislil, da bo "inteligentnejšim" očitno.
Zahodna družba ima prav tako vse lastnosti vere.

G-man ::

ZaphodBB je izjavil:

Čestitam sodelujočim v tej temi. Slamnati možje so povsem sesuti in premagani brez vsake možnosti. Čestitam vam za zmago.


;)

Unknown_001 ::

trenerkar je izjavil:

trenerkar je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:


težko je napadati 'vere' in 'verovanje' na splošno, če v večini nagovarjaš iste nizkointeligenčne ljudi, ki v življenju rabijo oporo ali cerkve ali močne države.
glavnega problema se še nisi znebil, le prestavil si ga na drugo stran, z morda še šlabšimi posledicami za trenutno zahodno družbo...

gruntfürmich je izjavil:


tudi ti, kot zaprisežen jugonostalgik, nimaš visokega iq-ja. čisto na istem nivoju si kot verujoči, le da si prepričan v druge pravljice...

Povsem enako očitno velja zate.


Unknown_001 je izjavil:

trenerkar je izjavil:


Povsem enako očitno velja zate.


Najlažje se je narest finega in brez podkrepitve pred nos vržt očitek.

Pasivne agresije nikoli nisem dobro prebavljal in jrle tudi zdaj ne bom. Ali se obnašajte ali pa ne sodelujte. Želim oz. ZAHTEVAM nepristransko debato.

Kdor ima problem z mnenjem naj izpostavi kaj ga moti, ne pa da se naredi užaljenega in s provokacijo čaka da ga bo kdo opazil.


Saj je že sam vse povedal. Sem mislil, da bo "inteligentnejšim" očitno.
Zahodna družba ima prav tako vse lastnosti vere.


Gre se bolj za odnos. Če bo slab, se bomo bore malo zmenili, se ti ne zdi? Praktično je vse osnovano na veri.

Manj arogance v zapisih pa se bomo dobro razumeli.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Scaramouche ::

tikitoki ::

gruntfürmich je izjavil:

na dolgi rok vsekakor ne. neumni vsekakor lahko imajo srečo, ampak na koncu ko se potegne črta, bodo njihove nespametne odločitve vse te pozitivne učinke uničile...


Sreco, kot stanje duha.

pegasus ::

737 je izjavil:

Delo pravi: Če molimo ZA nekaj, tistega ne moramo dobiti, ker smo podzavest prepričali, da tega nimamo. Moli se tako, da gremo v občutek hvaležnosti, ker smo željeno dobili. V tem stanju smo sposobni čudežev (študirati za izpit, se pomiriti, dobiti službo...).

Moja osebna praksa: nekaj mesecev / let se za nekaj trudim, skušam ustvarit, dosečt. Če mi ne rata, vseskupaj odložim in pozabim. Čez nekaj časa se stvar "zgodi sama". Preverjeno deluje že najmanj vso mojo kariero, za vse mogoče malenkosti - od tehničnih rešitev, novih znanj, do job offerjev.

V mladosti sem precej bral Bacha, zato so moja verovanja dobesedno visokoleteča in definirana s fizikalnimi zakoni. V knjigi "Podarjena krila" je zadnja zgodba "Pismo bogaboječega človeka", ki je natanko to, kar iščeš, Op.
Bach je med drugim zapisal tudi nekaj v smislu (nimam citata pri roki), da si v življenje lahko prikličeš vse, kar si želiš, a moraš vseeno tudi kaj postoriti za to. Works for me.

Lonsarg ::

V bistvu ima sodobna družba problem, ker je preveč logična, da bi neke pravljice vzele za svoje duhuvno gibanje. Niso se pa še razvila nobena večja hudovna gibanja, ki bi zapolnila to praznino. V mislih imam duhovna gobanja, ki imajo svoje ideale, nauke,... ampak brez nelogičnih pravljičnih bitij.

Zdaj to praznino sicer lahko zapolniš z svojo lastno razvito filozofijo življenja, brez opore na kako večjo družbeno. Ampak zelo velik del populacije se "rad" opira še na kaj.

Seveda se razvija mnogo manjših gibanj, kar je prav in normalno. Ampak prostor je tudi za velike in trenutno razen klasičnih religij drugega ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

jype ::

Lonsarg je izjavil:

Niso se pa še razvila nobena večja hudovna gibanja, ki bi zapolnila to praznino.
A dej no:

Lonsarg ::

Glede na to da prvič slišim to ne spada pod velika, ampak pod manjša.

Sem sicer menenja da zadeva, ki si jo linkal in podobne bodo zrasle in prerasle velike brate. Ok mogoče bolj upam kot verjamem :)

jype ::

Lonsarg je izjavil:

Glede na to da prvič slišim to ne spada pod velika, ampak pod manjša.
Motiš se. Okoli 1 milijarda ljudi trenutno živi na podlagi te "nereligije".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Lonsarg ::

No potem pa se očitno nismo razumeli, ne govorim o filozofiji življenja, pač pa o aktivnem duhovnem gibanju. Gibanje seveda pomeni aktivno druženje znotraj gibanja, znani veljaki v gibanju, ki jih vsi poznajo in zelo pomembno identifikacija s tem gibanjem.

G-man ::

gruntfürmich je izjavil:

G-man je izjavil:

Torej so problem nizkointeligenčni ljudje (verniki), ki jih zavajajo drugi nizkointeligenčni ljudje z določeno avtoriteto (kler)? Nekateri bi radi oporo močne umetne inteligence ... :-) Vsak človek tako ali drugače potrebuje osmišljevanje lastnega bivanja - ali se pač motim? Jaz vidim vero kot pot iskanja tega, ne pa le kot imperativni howto za udejanjanje v tem svetu (etika, morala). Če pristanemo na argumente, da so stvari vredne obstoja le zaradi uporabnosti, že drsimo v razpadanje človečnosti. Kar je tudi zelo razvidno v vseh nivojih in sistemih moderne družbe in je nenazadnje z drugega zornega kota kritizirano iz strani levice.

ne razumem ravno zakaj bi drseli v razpadanje človečnosti, če imamo te zadeve zaradi uporabnosti. imho ravno te zadeve so morda iz divjakov naredile 'ljudi'. seveda pa bo treba za kaj več ubrati nove pristope...

če te prav razumem, bi jst samo poudaril da se stvari ne morejo in ne smejo začeti spreminjati, dokler novih spoznanj (da je možno življenje brez religije) ne dojame večina, ker drugače sledi razpad sistema in kaos, ker ljudje niso navajeni drugače razmišljati...

tudi osmišljevanje lastnega bivanja je rezervirano za bolj pametne; raja se raje ukvarja s pijančevanjem, kurbanjem in poletnim letovanjem na hrvaškem...
poleg tega recimo cerkev bolj kot osmišljenje lastnega obstoja povdarja skozi vse faze 'postati dober človek', ker navadnem verniku osmišljenje obstoja je malo preveč preko njegovega razmišljanja, čeprav kdor bi se poglobil v nauke in jih razumel bi tudi to točko zlahka zasledil, imho...


Glede uporabnosti oz. utilitarnosti ter razpadanja človečnosti: ne govorim le o veri, govorim tudi o drugih, na videz neuporabnih stvareh: filozofija, umetnost, igra. Filozofija se je velikokrat znašla v službi religije ali ideologije, takisto umetnost. Uporniške glasbe in glasbeniki so v kolesju glasbene industrije. Che Guevara je slika na majci za 10€, ki jo delajo v kapikomi Kitajski. Igra pa je dandanes zanimiva žival - ideal kariere je, če ti hobi postane služba. Igrifikacije vsakodnevnih opravil. Otroška igra je vedno manj spontana ampak animirana, vodena. To so vladavine kon-trollov.

Se strinjam s konzervativnim pristopom glede družbenih sprememb ... Konec koncev, se že organsko dogajajo zadnjih 150 let. Sekularizacija Zahoda je v polnem teku. In mislim, da je v tem času dovolj ljudi živelo brez religije in ... preživelo? :D Enako bi lahko rekli, da je versko življenje še vedno možno. Težave so z neobzirnimi in prozelitskimi kreteni na obeh straneh. Zmeren dialog je vedno težko najti pri vseh teh attention whores, tako kot tudi povsod na drugih ravneh javnih razprav. Vključno z nami :)

Glede osmišljevanja: vsak, ki ima recimo povprečen IQ, ima vsaj zmožnost se vprašati tisti temeljni zakaj. Pijančevanje, kurbanje in letovanje na Hrvaškem so IMO le podzavesten odziv na zakaj. Jaz se tudi sprašujem zakaj, ne najdem odgovora, ampak lahko grem z njim vsak dan mirno spat brez, da bi bežal v neke alienacije od samega sebe. Konec koncev, imaš tudi zelo inteligentne ljudi z izbrušenim samodestruktivnim gonom. 'Postati dober človek' pa je tako splošno (in iz moderne miselnosti), da bi lahko rekli, da to zaobjemajo tudi druge svetovne religije vključno s psihologijo in večino kultov ali sekt. Vraga, še death metalci na MetalDays so res fejst pobje. Krščanstvo ima še to specifiko in poanto, da "dobrega človeka" pribijejo na križ in to postavi kot merilo za vse njegove sledilce - nič kaj privlačna reklama, kaj? (ali pa je ta predpostavka religija="postani dober človek" strel mimo?)

G-man ::

jype je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Niso se pa še razvila nobena večja hudovna gibanja, ki bi zapolnila to praznino.
A dej no:

Optimistic nihilism


Če si zdrav. Če si se rodil v kolikor toliko normalno okolje. Če si inteligenten. Če si ga lahko privoščiš.

Tale "optimistični" se hudo zamaje, ko postane res hudo. A ostane kaj drugega kot samomor? Aja, sej itak nima pomena...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: G-man ()

Lonsarg ::

Nima pomena in nima "globjega pomena" sta dve popolnoma različni stvari. Namen v primeru omenjene filozofije je poenostavljeno povedano "izkoristit lajf "as is" dokler traja".

PrihajaNodi ::

"izkoristit lajf" dokler traja je ena trapasta kapitalisticna pamfleta. Na voljo imas odlocitve, ki jih sprejmes ali pa ne, nisi pa ti nek kreator. Se pa druzba vse bolj spreminja v monotono civilizacijo, brez nekih razlik. Albanec in srb ne obstajata ko delata za multinacionalko. Je pa danasnja era super za it sektor, saj le oni lahko zivijon dostojno zivljenje, vsi ostali pa so bolj ali manj smeti. Skoda, tako nacizem kot komunizem sta bila za druzbo super, saj je prislo do neke vrste "regeneracije" ki je bila potrebna pred temi sistemi. Seveda, obstaja severna koreja, ampak tam se njihov vodja vozi z rols rojci in uporablja iphoncke, je pa po srcu kapitalist.
V preteklosti si zivel na vasi in nekako shajal, danes v casu informacij pa zelijo vsi ziveti in biti kot Paris Hilton. Psihicno je mogoce danasnja era tezja kot so bile tiste prej. Zivimo sicer dlje, ampak z obcutko neprijetnega priokusa da nismo dovolj dobri ce ne zivimo in se kurbamo kot estradniki ali sportniki in da smo samo revezi.

Zgodovina sprememb…

Lonsarg ::

"izkoristit lajf" v tem kontekstu ki ga omenjam nima nobene veze z kapitalizmom in tudi niti slučajno z denarjem. Ima pa veze z užitkom in srečo, in večino ljudi osrečujejo tudi čisto nematerialne stvari kot so otroci, sedenje ob kavi itd, sodelovanje v kaki neprofitni zadevi,.. you name it.

Sočloveku se naprimer pomaga ker to TEBE osrečuje, ne zaradi neke dolžnosti, vere,...

PrihajaNodi ::

Koga slepis? Jasno, da te osrecuje sedenje ob kavi, sploh ljudi na minimalcu, saj drugih uzitkov tako ali tako ne morejo sprobati (voznja tesle, recimo).

In drugi odstavek, pomoc ali nateg socloveka, vsakogar nekaj osrecuje. Je pa dejstvo, da so na vodstvenih pozicijah sociopati in njim se jebe za druge (in prav je tako, tudi narava dela po tem kljucu).

Zgodovina sprememb…

1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spekter pravilnosti (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Loža
660107682 (99820) kuall
»

Atheist Experience Show (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Problemi človeštva
30350171 (37255) s1m0n
»

Christopher Hitchens (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6611472 (10374) Matako
»

Kako se pogovarjati z vernikom? (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Loža
1084140640 (123756) Mrakw
»

Vera - religija (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7610605 (9299) gruntfürmich

Več podobnih tem