» »

natega d.d.d. ?

natega d.d.d. ?

#000000 ::

Imam en problem. Rcimo nekdo ima stanovanje v večstanovanjski hiši, in je pač v finančnih težavah, nakar se odloči prodat svoje stanovanje v tej ISTI hiši, pač nekem svojem sorodniku ki tako ali tako ima prekupno pravico.

Do sedaj vse OK. ampak ker je lastnik zelo slabega zdravstvenega stanja in se dejansko ne ve ali bo živel 1 dan ali 1 mesec ali ipd. Se pogovori z VEČINSKIM lastnikom stavbe, (ker mu pač kuzla skače v hrbet da nima niti za živet, pač 500 eur penzije je premalo na žalost. Da ta lastnik od njega ODKUPI to stanovanje po OBROKIH, s tem da (izgleda namerno zavlačuje) da do tega pride, po ceni vsaj 20k eur ceneje kot je ocenil cenilac pred 14dnevi, ter da za ta čas KO prodajalec ŠE NI UMRL, dobiva od PRODAJALCA najemnino za to isto stanovanje ??

Zdej sem šele izvedel da se to dogaja in mi je nabilo pritiska na 200+

A obstaja dejansko taka opcija, vem da pogodba vse prenese to ja.

A vseeno a obstaja kaka luknja da se ta pogodba razveljavi ?

Namreč prvi obrok še ni bil niti plačan ?

JE kaka finta da se to rezveljavi ??

Ker drugače bo nekdo šel cu grunt, nekdo pa si bo nabavil novo mečko na rovaš človeka ki dejansko strada-umira da mu to omogoči.
  • spremenilo: #000000 ()

mlamat ::

Napiši brez dvojnih oklepajev, pa te bo mogoče kdo razumel.

Lonsarg ::

To, da skleneš pogodbo o prodaji in notri zapišeš pogodbeno najemnino dokler se prodajalec ne izseli je stalna praksa. V večini primerov je ta najemina kazensko visoka(da prisili prodajalca da gre ven iz hiše).

Tvoj primer je sicer malce poseben, ampak sama pogodba pa je čisto normalna.

Tilen ::

Ja to bi veljalo, če bi prodajalec dobil kupnino v celoti in se ne bi izselil. V tem primeru pa večinski lastnik še ni odkupil stanovanja in vseeno želi najemnino. Za stanovanje, ki sploh (še) ni njegovo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

#000000 ::

Okay.

Ni sicer pepis pogodbe, je pa kok sem zastopil po telefonu.

Janez prodaja Stanovanje Jožetu, ki je večinski lastnik tega objekta.

Janez se strinja da je kupnina plačana v času NAJKASNEJE 5 let od sklenitve ipd.

Janez se strinja da plača najemnino Jožetu za čas ko biva v stanovanju ki ga joža odplačuje mesečno.

Tko nekako

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

Tilen ::

Če se janez strinja, ni problema. Je pa to neumnost. Jože bi lahko kvečjemu zahteval najemnino za del, ki ga je odkupil.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

#000000 ::

Janez je dejansko smetišnica, in zadnji preživeli od te ista familije, ok. nima veze.

Mi je reku veš da sem dobil 3k EUR do sedaj od Jožeta ?

Ja in sej mu boš vrnil ??

Pravi ja težko, bi mu, samo mi sedi na stanovanju ?

WTF ???

Potem pa pove celo zgodbo.

Rabil je keš za ogrevanje ker je srčni bolnik in ko temperatura pade pod 18° je on dejansko ogrožen, na socijali so mu dali 300 eur + jaz 400 eur ampak je smotko zajebal in ni socijali izkazal računov za namensko porabo tega denarja ter ga je moral vrnoti.

Potem ni nič povedal ker bi ga jest ustavil ali pomagal, ampak on je hotel biti hadžija, ter urediti zadeve po svoje, prodat stanovanje in dobivat rento do smri ter ostati noter, kar niti ni problem.

Le kupec je postal lakomen, prvo je zadevo zavlačeval do fundamenta, tok da je lastnik začel padat v nezavest ko je šel na kosilo v bližnjo menzo.

Nakar kao kupec pravi okay, dejva zdej na papir narest da zadeva bo uradna, ampak prvo moraš plačat EIzkaznico ter cenilca, ZA KAR je lastniku POSODIL denar KUPEC, ker pač on nima.

NO in danes pravi fak zdej hoče še da plačam najemnino za vsak mesec bivanja v stanovanju za katerega kupec ni dal dejansko še niti centa kupnine.

Men se zdi to ostudno preveč, mislm fak a je to normalno ?

Vem pa da pogodba vse prenese.

Zanima me le eno, se da tako pogodbo recimo znulirat, jest dam recimo Janezu keš da mu povrne vse stroške in on obdrži stanovanje.

To me zanima ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

Tilen ::

Kdo je sedaj lastnik stanovanja v ZK? Lahko to poveš tako, da bomo razumeli?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

#000000 ::

Za sedaj še vedno Janez po ZK

Lonsarg ::

Torej še ne vemo kaj je dejansko podpisal? Samo en papir za v peč vržt?

Tilen ::

Kako bi naj Janez sploh izgubil stanovanje? Ima Jože overjeno pogodbo ali pač nek papir, kjer nekaj piše?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

#000000 ::

Ne vem še čisto jutri bom izvedel, nekaj so bili pri notarjih in JAnez ne zna čisto podrobno povedat zakaj.

Niso pa bili na Zemljiški knjigi 100% kaj pa to spremeni pa ne vem.

Ok vem da če se novi lastnik ni vpisal je zadeva dejansko do takrat skor nična, oz se lahko srečajo samo na sodišču.

Tilen ::

V primeru, da je pogodba overjena, je lahko Jože že lastnik po ZK in tako bi moral Janez dejansko plačati najemnino.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

#000000 ::

šit, okay če pa ni ? kako pol razveljavit zadevo?

Tilen ::

Bi rekel, da to ni tako enostavno. Bo moral kdo drug povedati. Verjetno preko sodišča, da je bil zaveden ali da je šlo za goljufijo. Še vedno je vprašanje, kako je Jože plačal, oziroma za kakšno pogodbo gre.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

#000000 ::

Ok ni enostavno, ni pa nemogoče to hočeš rečt ?

Tilen ::

Janez je lahko zaradi nezmnožnosti plačevanja najemnine in stroškov sklenil pogodbo o preživljanju z Jožetom in lastništvo prepisal nanj. Ne vemo. Lahko, da Janez sedaj sploh nič ne plačuje in s tem Jože odplačuje nepremičnino. Ugibamo.

Še vedno obstaja možnost, da Janez sploh ne želi tvoje rešitve in je deal z Jožetom za njega v bistvu OK. Tebe lahko skrbi, ker se topi dediščina.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

#000000 ::

Ne ne, Janez je tok smotan da se dejansko celo zaveda da je naredu pizdarijo, edino kar je naredu narobe je to da zna živet ali pa tudi ne, več kot še teh nekaj let.

Nisem v nikakršenem možnem dednem razmerju z nobenim od njih, edino kar je bi rad da ge ne nategnejo, teh zadnjih par let.

Tilen ::

No, saj če nima denarja za najemnino in stroške, potem pogodba o preživljanju niti ni nateg.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

#000000 ::

Ima 500 eur penzije, to je vse kar ima, da ga Jože plačuje svoje obrok za stanovanje,oz. da bo to naredu mi je reku že par let nazaj, ker je to naj opcija, jest sem reku pa ja, sej živiš v stanovanju, plačaš stroške in to je to,.

Ampak prej sta bila BESEDNO dogovorjena da mu Jože da nekje 10k eur da si mal pošlihta življenje, kot recimo nabavi Klimo, zamenja ta dva preperela okna in kupi nov pralno sušilni stroj.

Sta bila dogovorjena USTNO, nakar je Janez rabil keš da se dejansko ogreva čez zimo, ta pizdun pa je zavlačeval in vlekel to cela 3 leta, Janez je dans na poti za žale, ta pederćina pa bi od njega izcuzal še zadnje cente če bi se dal.

To mene boli, ker država dokaj odkrito to celo odobrava.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

Tilen ::

Janez ne more zamenjati oken, če lastnik tega ne dovoli. :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

#000000 ::

Ja ja ampak baje še ni niti lastnik :)

Fak kok so eni starci glupi, ne morš verjet ?

Da sem pokvarjen kot Joža bi bil lasnik pol trnovega, tok starih šišmišev je tam živelo, zdej so samo al v domu, al pa pokojni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

Tilen ::

Ne vem, zakaj bi bili neumni. Janez je lahko enostavno ocenil, da bo Jože zanj skrbel bolje, kot družina, če mu prepiše stanovanje v zameno za preživljanje. Na koncu mu ostane 500 EUR na mesec, ostalih stroškov praktično nima. Takega luksuza verjetno že dolgo ni imel.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

#000000 ::

Bi ti v starosti 69 podpisal kaj takega, čeprav nimaš otrok in komaj shajaš čez mesec ?

edit; nimaš nikogar v življenju ki bi kaj lahko dobil od tebe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

Tilen ::

Seveda.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

#000000 ::

Kam prinesem formular :)

Tilen ::

Živel bom 150 let in na koncu boš zame še jemal kredit. Po pameti, kolega.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

#000000 ::

Tilen je izjavil:

Živel bom 150 let in na koncu boš zame še jemal kredit. Po pameti, kolega.



Volim te budalo luda :)

Massacra ::

Tilen je izjavil:

Živel bom 150 let in na koncu boš zame še jemal kredit. Po pameti, kolega.


Odlično napisano!

Jaz se iz dneva v dan sprašujem, kam dejansko se je izgubila pamet v Sloveniji?

Sicer možno, da je nikdat niti ni bilo in se izgubiti ni mogla. Se pa tu in tam, kot zvezda repatica pogosto, le pojavi, ta pamet slovenska...

A kaj ko je večino zgodovine nekako na tem nivoju: https://www.dnevnik.si/1042779237/slove...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Massacra ()

#000000 ::

Lonsarg je izjavil:

To, da skleneš pogodbo o prodaji in notri zapišeš pogodbeno najemnino dokler se prodajalec ne izseli je stalna praksa. V večini primerov je ta najemina kazensko visoka(da prisili prodajalca da gre ven iz hiše).

Tvoj primer je sicer malce poseben, ampak sama pogodba pa je čisto normalna.



Ampak verjetno misliš da je kupnina plačana TAKOJ ko se posel sklenjen oz. do recimo enega roka in to v enkratnem znesku.

Sicer verjamemm da je tudi pogodba sklenjena drugače veljavna, ampak mora obstajat vsaj morlal BI, opcija da se taka definitvno škodljiva pogodba izniči, seveda še vedno sodišče oceni ja ali ne.

mancini ::

Ti si mu dajal po 400 mesečno zdaj pa si ostal brez vsega
ha ha

tikitoki ::

Naceloma se da pod dolocenimi pogoji pogodbe tudi razveljaviti. Iz tega, kar si napisal pa tko ni razvidno marsikaj.

Najboljsa moznost je, da stopis do odvetnika in se prej boljse pripravis, da bos vedel kako in kaj. Jaz se pac nebi zanasal na nasvete sloteh "pravnikov".

FrRoSt ::

#000000 je izjavil:

Bi ti v starosti 69 podpisal kaj takega, čeprav nimaš otrok in komaj shajaš čez mesec ?

edit; nimaš nikogar v življenju ki bi kaj lahko dobil od tebe.


Mah, . . . glej, jaz nisem prepričan, da sploh (dobro) razumem, kar si napisal in hotel povedati .... :)

Saj ti je že tilen dobro povedal. :)

Drugače bi se pa moralo vprašanje glasiti: ZAKAJ in KAKO TO, da je ded, tik pred svojim (bridkim) koncem, če se že tako izrazimo, kupil stanovanje navkljub svoji nizki penziji, s katero si ne more privoščiti še poštenega ogrevanja!? In kje je živel prej!? Pod mostom!??
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

kixs ::

FrRoSt je izjavil:


Drugače bi se pa moralo vprašanje glasiti: ZAKAJ in KAKO TO, da je ded, tik pred svojim (bridkim) koncem, če se že tako izrazimo, kupil stanovanje navkljub svoji nizki penziji, s katero si ne more privoščiti še poštenega ogrevanja!? In kje je živel prej!? Pod mostom!??


Od kje tebi to? "Ded" je svoje stanovanje "prodal".

FrRoSt ::

kixs je izjavil:


Od kje tebi to? "Ded" je svoje stanovanje "prodal".


AHA. Ded je torej svoje stanovanje "prodal" večinskemu lastniku, čeravno pogodba še ni veljavna!? Ima 500€ penzije, živi v lastniškem stanovanju in ne zmore s poravnavo življenskih stroškov, ali vsaj zadovoljivega ogrevanja. ;)

Kakšna bi bila lahko ALTERNATIVA!? Stanovanje zapusti občini, občina pa mu plačuje oskrbo v domu za starejše občane!?? :|
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ogromno povečanje povpraševanja po najemnih stanovanjih (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22432779 (26033) poweroff
»

Nasvet pri nakupu stanovanja

Oddelek: Loža
405561 (4097) Zaskrbljena
»

Nakup stanovanja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30566120 (47361) Okapi
»

Deložacija (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30364260 (57176) Ishmael
»

Najemnine vs. lastništvo nepremičnine (strani: 1 2 3 418 19 20 21 )

Oddelek: Loža
1029164387 (134332) thramos

Več podobnih tem