» »

Črnuče - zvonjenje cerkve

Črnuče - zvonjenje cerkve

«
1
2 3

MKC00 ::

Ali je še kdo tukaj, ki živi v Črnučah (1231 Ljubljana) in ga posebej v jutranjih urah moti zvonjenje cerkve? Pripravljam(o) se na zbiranje podpisov za peticijo, ki bi se jo predalo občini itd. Ker v Črnučah poznam le sosede, bi prav prišli še ostali, ki bi pomagali pri zbiranju podpisov.

Sicer pa lahko vsi podpišete TUKAJ
  • zaklenilo: zee ()

koyotee ::

Po šesti lahko nažalost zvonijo.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Heavy ::

Bremzanje vlaka pa je ok?
#TeamFelix

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: MKC00 ()

harvey ::

A ne bi za začetek stopili do župnika in kakšno rekli na to temo.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

FireSnake ::

In tale spletna peticija je merodajna, kako že?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Mare2 ::

Jaz, predno sem kupil stanovanje, sem tudi zunaj preveril morebitne zvočne in druge motnje. Cca 3 ure sem bluzil okoli. Spoznal 3 sosede itd.

Priseliti se v bližino cerkve in jamrati....

Drugo je, če se te motnje pojavijo naknadno. Npr. krajani zberejo sredstva za nove, velikanske (močne, glasne)zvonove. In potem se najde eden, ki hoče preprečit zvonenje.

Reci sinu, naj neha hodit tja zvonit. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

link_up ::

in reče se NA Črnučah...
In and Out

Mare2 ::

Tale tip ima slušalke (glušilce) na ušesih.
Poskusi še ti.

http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

MKC00 ::

harvey je izjavil:

A ne bi za začetek stopili do župnika in kakšno rekli na to temo.

Župnik je rekel, da ima pravico zvonit.

Ali imamo državljani pravico v cerkvi zvonit z zvonovi?

Ostalim trolom pa ne mislim odgovarjat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MKC00 ()

[D]emon ::

Kot "civilist" zagotovo ne.

Drugace pa je cerkev v Sloveniji sveta krava, zascitena bolj kot kocevski medvedje.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

wasd ::

Ta zvon tam stoji dlje kot ti. Če ti kaj ne paše, pojdi drugam. Morda kam, kjer se derejo z mošeje. Ali kam, kjer počno kaj drugega.
Živiš pač v kulturnem okolju, kjer je to normalno.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: jest10 ()

MKC00 ::

wasd je izjavil:

Ta zvon tam stoji dlje kot ti. Če ti kaj ne paše, pojdi drugam. Morda kam, kjer se derejo z mošeje. Ali kam, kjer počno kaj drugega.
Živiš pač v kulturnem okolju, kjer je to normalno.

In kaj ima to veze s teboj?

link_up ::

si se ze naucil, kje zivis?
In and Out

Unknown_001 ::

wasd je izjavil:

Ta zvon tam stoji dlje kot ti. Če ti kaj ne paše, pojdi drugam. Morda kam, kjer se derejo z mošeje. Ali kam, kjer počno kaj drugega.
Živiš pač v kulturnem okolju, kjer je to normalno.


Saj je prav da obstaja neka tradicija ampak je vseeno zdravje pomembnejše kot binglanje vsak petek in svetek.

Posledice dolgotrajne izpostavljenosti hrupu niso za zanemarit.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

MKC00 ::

link_up je izjavil:

si se ze naucil, kje zivis?

Si se že naučil, kje živiš? :)
V Ljubljani.

Unknown_001 ::

link_up je izjavil:

si se ze naucil, kje zivis?


Jep... v deželi delavcev in kmetov kjer sta napredek in želja po boljšem življenju že pohujšljiva.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

V nekaterih krajih so se prebivalci zmenili z zupnikom, da ponoci ne zvoni in tudi ko cez dan zvoni, zvoni samo polne ure.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

MKC00 ::

Unknown_001 je izjavil:

link_up je izjavil:

si se ze naucil, kje zivis?


Jep... v deželi delavcev in kmetov kjer sta napredek in želja po boljšem življenju že pohujšljiva.

Da. In kjer nas opozarjajo pred napadom Turkov.

Unknown_001 ::

Dr_M je izjavil:

V nekaterih krajih so se prebivalci zmenili z zupnikom, da ponoci ne zvoni in tudi ko cez dan zvoni, zvoni samo polne ure.


Pametno Polde... zelo pametno. To je majhen korak, da bo mogoče šlo na bolje.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

MKC00 ::

Dr_M je izjavil:

V nekaterih krajih so se prebivalci zmenili z zupnikom, da ponoci ne zvoni in tudi ko cez dan zvoni, zvoni samo polne ure.

Saj pri nas bi se tudi, samo kot kaže, da če eden ali dva pristopita k njemu, to ne pomaga.

Magic1 ::

Sej župniki so samo ljudje. Eni so debili, nekateri normalni, redki pa zelo cool.
Magic

Dr_M ::

Sicer pa brez skrbi, zvonove bo kmalu zamenjal adhan. Se kolcalo se vam bo po zvonovih.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: branc ()

Unknown_001 ::

Dr_M je izjavil:

Sicer pa brez skrbi, zvonove bo kmalu zamenjal adhan. Se kolcalo se vam bo po zvonovih.


Bomo že zrihtal, da ne.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Dr_M ::

Bo ze jype zrihtu, da ne boste zrihtal. Ce so dosegli gradnjo dzamije, bodo se kaj drugega.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

OrkAA ::

Dr_M je izjavil:

Sicer pa brez skrbi, zvonove bo kmalu zamenjal adhan. Se kolcalo se vam bo po zvonovih.


"Če uni lahko zvonijo se tut mi lahko deremo!"

"Če uni ne smejo zvonit se tut vi ne boste drli."

Tko gre to.

Unknown_001 ::

Dr_M je izjavil:

Bo ze jype zrihtu, da ne boste zrihtal. Ce so dosegli gradnjo dzamije, bodo se kaj drugega.

http://www.express.co.uk/news/world/738...

J* . Vse se da sam treba se bo za politiko angažirat. Edini ki se danes angažirajo za politiko so pripadniki levih strank. Kakšen rezultat pa pričakujete potem?

Ne navijam za to, da prevlada desnica. Sem zato da postanemo bolj sredinski in gledamo pragmatično. Torej najbolje za skupen DRŽAVNI interes.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Mare2 ::

Če te zares zelo moti:

1. Pokličeš policijo, naj ukrepa.
2. Lahko vložiš tožbo na sodišču.
Sodne prakse še ni.

Tu imaš veliko linkov to tega področja. :)

https://www.google.si/search?q=to%C5%BE...
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

Unknown_001 ::

OrkAA je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Sicer pa brez skrbi, zvonove bo kmalu zamenjal adhan. Se kolcalo se vam bo po zvonovih.


"Če uni lahko zvonijo se tut mi lahko deremo!"

"Če uni ne smejo zvonit se tut vi ne boste drli."

Tko gre to.


No tadrugi del se mi kar dopade.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

link_up ::

V Ljubljani.

vidis, tukaj ti pa gre. :) Kaj pravis, da bi se ukvarjal s cim resnim? Raje bodi srecen, da zvonik se stoji in da lahko pohvalis izjemno gradnjo svojih praprapradedov.
In and Out

Unknown_001 ::

link_up je izjavil:

V Ljubljani.

vidis, tukaj ti pa gre. :) Kaj pravis, da bi se ukvarjal s cim resnim? Raje bodi srecen, da zvonik se stoji in da lahko pohvalis izjemno gradnjo svojih praprapradedov.


Angažiranje za spremembe, ki bi izboljšale kakovost bivanja je še kako pomembno.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

[D]emon ::

Jaz neprimerno rajsi slisim ezan 5x na dan, kot pa podrkavanje po zvonovih na 15 minut.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

giovanni_ ::

Če boste v Ljubljani uspeli, potem je še upanje za podeželje.

mzakelj ::

Zapri okno ali pa se preseli. Verjetno je bila cerkev že tam ko si še hodil z fotrom okrog.
Mislim kiro blesavo prepričanje. Če SEM JAZ KAO POMEMBEN pa se mora vse prilagoditi meni. Hm, se pravi jaz tudi ne maram da je toliko kipov padlim komunistom pa zaradi tega ne bom šel podret kakega. Jebat ga vsak ma svoje mišljenje in prepričanje. In zaradi neke "drista" verjetno ne bodo nehali zvonili. Če bi bil jaz lokalni župnik in bi en tak pršu k men se pizdit bi hitro organiziral od 8 do 18 tečaj pritrkavanja.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: jest10 ()

pirat ::

Sem vesel, da bodo vsaj na vrhovih nekaterih najlepših slovenskih gora ostali križi.
Tja pač pomehkuženi levičarji ne zmorete ...

specing ::

Pridruži se čezvesoljni cerkvi svetega zvonjenja ali kar že je in zvoni 16h/dan pred cerkvijo.

Scaramouche ::

Odpira pa tema dobro vprašanje.

Če ima cerkev neomejeno možnost da kjerkoli pride razbija z zvonovi potem bodo muslimani lahko z mujezinov isto delali in se drli vse povprek..

konspirator ::

[D]emon je izjavil:

Jaz neprimerno rajsi slisim ezan 5x na dan, kot pa podrkavanje po zvonovih na 15 minut.

Oboje je enako nadležno ter moteče (kot da že ni dovolj onesnaževanja s hrupom).
In oboje sodi na smetišče zgodovine.

http://www.mladina.si/145203/teror-zvon...
http://www.mladina.si/145452/teror-zvon...
https://volitve.dnevnik.si/1042611202/s...
--

Zgodovina sprememb…

Baja ::

10 metrov od okna stran mam zvonik. slišal sem ga prvih 14dni, od takrat se mi gladko j* za zvonenje

kaj ste to te za en folk, da se ne navadite?

meni gredo bolj na živce ptiči takoj po 4ti zjutraj. če bi vsaj vsak dan ob isti uri, isto popevali, bi se navadil, tako pa KILL'EM ALL!

Invictus ::

Če me spomin ne vara, zvonjenje ne spada med onesnaževalce s hrupom.

Kao kulturna dediščina ali neko podobno sranje.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

[D]emon ::

konspirator> Oboje je enako nadležno ter moteče (kot da že ni dovolj onesnaževanja s hrupom). In oboje sodi na smetišče zgodovine. *sledi cel kup bullshit linkov na "medije*

Vtakni si tako Mladino kot Dnevnik nekam.

Scaramouche> potem bodo muslimani lahko z mujezinov isto delali in se drli vse povprek..

Mislis minaretov ? In ne, ezan je samo 5x na dan. ;)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

fujtajksel ::

MKC00 je izjavil:

harvey je izjavil:

A ne bi za začetek stopili do župnika in kakšno rekli na to temo.

Župnik je rekel, da ima pravico zvonit.

Ali imamo državljani pravico v cerkvi zvonit z zvonovi?


Žal so si kolkr vem farji res zlobirali zakonodajo, da religiozne akustične zadeve zaradi očitno načrtne luknje v zakonodaji na nek sprevržen način ne štejejo za hrup in jih posledično nimaš kam prijavit. Za razliko od raznega hrupa, ki ga mogoče povzročamo državljani.

specing je izjavil:

Pridruži se čezvesoljni cerkvi svetega zvonjenja ali kar že je in zvoni 16h/dan pred cerkvijo.

Kolikor vem je to edini legalni workaround.

Mogoče se obetajo zakonodajne spremembe, ko/če se bo v LJ začel dret mujazin po fršterkariji iz nove đamije. Zaenkrat je projekt on hold ker se je menda zaprla katarska finančna pipica.

Mogoče lahko pa kakšnim Brazilcem namigneš da veš za zajeten kos brona ;)

Netrunner ::

Slovenija je načeloma še vedno krščanska država in so cerkve in zvonovi del kulture. Verjamem, da zna biti moteče dokler se ne navadiš. Potem bo lažje oz. ne boš mogel spati če bo preveč tišina :)

BlaY0 ::

Če se slučajno znajdem v kakšni cerkvi, tam precej glasno govorim. Najraje med maševanjem...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Glugy ::

Ko je treba beguncem pomagat se tako zelo poudarja ogroženost krščanske kulture na kateri smo bili zgrajeni. Ko pa je treba zvonove poslušat ki so tam zvonil že stoletja je pa tega poudarjanja kr naenkrat konc. Zanimivo.

Če si ti že od nekdaj živel blizu zvonov in če te šele zdej motijo se zmišljuješ. Če si se pa preselil nekam kjer zvoni si pa agresivn. Greš v neko sosesko živet pol pa pritiskaš na njo da živi po tvojih načelih. Jo siliš k spremembi miselnosti. Delaš problem kjer ga prej ni bilo. Zato ker pač teb ne paše neki.

Slab človek napada druge; povprečneš jamra; taprav dedc pa ne čaka druge da rešitev pripeljejo do njega ampak jo naredi sam. Bodisi zvočno izolira sobo bodisi si nabavi zamaške za ušesa al pa bolje zatesni okna. Zanašat se pri postranskih stvareh na druge ker teb neki ne paše je najmanj otročje. To me spominja na tiste "študente" ki rabijo starše da jih pripeljejo pa vodijo po faksu prve dni.

Miha 333 ::

Kot so nekateri napisali, tam je zvonilo že preden si se ti rodil. Taka je tradicija in kulturno okolje in 99% vaščanov to ne moti, ker s tem živijo. Ne pozabi, da ste "meščani" prišli na vas, ne vas v mesto.

urbybaby ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: urbybaby ()

r3dkv1c4 ::

Ta zvon tam stoji dlje kot ti


Super komentar...zaslužiš si nagrado......za naj debila.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

BlaY0 ::

Ma kakšna kultura, šlo je za čisto praktično reč - uro, ki jo takrat praktično nihče ni imel na roki, ker si je ni mogel privoščiti.

RKC bi lahko šla v korak s časom in izdala aplikacijo za pametne fone, kjer ti bi telefon v hlačah vibriral vsakih 15 minut in pred vsako mašo po 5 minut skupaj...

SEVEDA ČE BI TO HOTEL!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Magic1 ::

Sej lahko ustvarite novo vero in zganjate hrup v njenem imenu :P Podobno kot makaronarji pred parlamentom par let nazaj.
Bo treba malo bolj izkoriščat take glupe izjeme in se bo mogoče kaj spremenilo.
Magic

d4vid ::

Navadi se... Jaz sem recimo samo en vikend prezivel na pocitnicah in to 5m stran od cerkve, pa zvonenja nisem slisal. Marsikdo drug tudi ne. Enostavno preslisal.

Pa zivim nekje 3 km zracne razdalje od cerkve in mi mora veter v mojo smer pihat da slisim zvonenje. Mam pa pod hiso pasnik kjer se ovce derejo neprestano, sosedov pes laja... Pa se vedno spim ko klada. Samo navadit se je treba.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rohnenje cerkvenih zvonov mi pobira živce :( (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
44839211 (15771) solatko
»

Viška cerkev -- hrup? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6412512 (10176) joze67

Glasna muslimanska molitev na fužinah (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
47184191 (74658) Gandalfar

Cerkev - zvonenje - vsiljevanje vere (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9117582 (16950) Ziga Dolhar

Več podobnih tem