» »

Toplotna črpalka katero izbrati

Toplotna črpalka katero izbrati

««
75 / 78
»»

Utk ::

Zakaj?

energetik ::

Utk je izjavil:

Kaj je cenejše in z manj dela se da objektivno izračunat. Če znaš, nekateri pač ne znajo.
Kaj je bolj udobno, lepše in ne vem kaj, je pa drugo. Jaz ne bi nikoli imel kamina z ognjem sred hiše. Dim, smrad, prenašanje drv po hiši, kdo to rabi. Če kdo hoče, pa naj.
Če imaš ogrevanje 24/7 "mrzle" stene niso nek strašen faktor. Res je da če so tople, imaš lahko kakšno stopinjo manj in bo isti občutek, ampak problem mrzlih sten je bil v časih ko se je kurilo par ur na dan. Takrat bi rabili izolacijo. Tričetrt severa, v Evropi in Ameriki, nima nobene strašne izolacije po hišah pa tudi nekako preživijo, niti jim ne bi ravno rekel, da so strašni reveži.
Lej, nobene skrivnosti ni, gradbeni kalkulator pravi, da bo imela površina stene iz 20cm polnega cegla pri zunanjih 0˚C in notranjih stalnih 22°, notri 16,4˚C.
Če gor navesiš 16cm stiropora, bo imela površina 21,4˚C. To je konkretna razlika v udobju, ki se neposredno čuti.
vires in numeris

Utk ::

Kaj pa z raznimi ometi? Jaz imam termometer direkt na okenski polici, 3 cm od stekla, pa gre prekleto redko pod 19. Je 2 slojno okno boljši izolator od 20 cegla, ometa, fasade? Po moje da ne.

WizzardOfOZ ::

Utk je izjavil:

Zakaj?


Ker boš z dobro izolacijo že pri dosedanjem ogrevanju prišparal in boš imel manjšo porabo energenta.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

starfotr ::

Tako, kot je vse v naravi. Vse je definirano s snovjo in geometrijo te snovi.

Če je omet tanek, bi moral imeti superirone lastnosti, da bi nadomestil debel sloj izolacijskega materiala. Najverjetneje ta omet nima teh lastnosti.

Če jih ima, mora pa biti strašno drag in tako v gradnji hiše zelo verjetno ni vpleten.

Utk ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Utk je izjavil:

Zakaj?


Ker boš z dobro izolacijo že pri dosedanjem ogrevanju prišparal in boš imel manjšo porabo energenta.

Prišparal ja, par 100 evrov.

starfotr je izjavil:

Tako, kot je vse v naravi. Vse je definirano s snovjo in geometrijo te snovi.

Če je omet tanek, bi moral imeti superirone lastnosti, da bi nadomestil debel sloj izolacijskega materiala. Najverjetneje ta omet nima teh lastnosti.

Če jih ima, mora pa biti strašno drag in tako v gradnji hiše zelo verjetno ni vpleten.

Nihče ni reku, da par cm termopuca nadomesti 20 centi stiroporja. Vprašanje je kolk vpliva na občutek mrzlih sten.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

starfotr ::

Vpliva točno toliko, kot je debel in kakršne lastnosti ima.

Ne vem kakšen je niti ne vem namena uporabe tega ometa.

Preberi si prej poslan dokument. In ti bi marsikaj bolj jasno.

Utk ::

A tist, ki mi pritrjuje, da se fasada splača po 30 letih, pa še to če je dobiš po ceni iz leta 2009?

Da ne veš, marsičesa, je itak jasno. Kaj bi šele bilo, če bi kaj rekli o prepovedani temi, izolaciji iz notranje strani, ki je 3x cenejša in se bi dejansko lahko izplačala...saj vam bi revčkom še glavo razneslo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

WizzardOfOZ ::

Utk je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Utk je izjavil:

Zakaj?


Ker boš z dobro izolacijo že pri dosedanjem ogrevanju prišparal in boš imel manjšo porabo energenta.

Prišparal ja, par 100 evrov.


Pri nas je bila pri navadni centralni na drva konkretna razlika, ko se je izoliralo z 22cm izolacije. Prej je šla vsa toplota skozi stene in streho ven, po izolaciji smo pokurili konkretno manj (več kot tretjino manj) za isto toploto v bajti.

Sedaj s TČ je pa samo razlika, da ni treba več čistit peči in drv nalagat.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

mailer ::

energetik je izjavil:

Utk je izjavil:

Kaj je cenejše in z manj dela se da objektivno izračunat. Če znaš, nekateri pač ne znajo.
Kaj je bolj udobno, lepše in ne vem kaj, je pa drugo. Jaz ne bi nikoli imel kamina z ognjem sred hiše. Dim, smrad, prenašanje drv po hiši, kdo to rabi. Če kdo hoče, pa naj.
Če imaš ogrevanje 24/7 "mrzle" stene niso nek strašen faktor. Res je da če so tople, imaš lahko kakšno stopinjo manj in bo isti občutek, ampak problem mrzlih sten je bil v časih ko se je kurilo par ur na dan. Takrat bi rabili izolacijo. Tričetrt severa, v Evropi in Ameriki, nima nobene strašne izolacije po hišah pa tudi nekako preživijo, niti jim ne bi ravno rekel, da so strašni reveži.
Lej, nobene skrivnosti ni, gradbeni kalkulator pravi, da bo imela površina stene iz 20cm polnega cegla pri zunanjih 0˚C in notranjih stalnih 22°, notri 16,4˚C.
Če gor navesiš 16cm stiropora, bo imela površina 21,4˚C. To je konkretna razlika v udobju, ki se neposredno čuti.
Kateri kalkulator pa se za to uporablja, je kaj namenskega?
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

starfotr ::

Utk je izjavil:

A tist, ki mi pritrjuje, da se fasada splača po 30 letih, pa še to če je dobiš po ceni iz leta 2009?

Da ne veš, marsičesa, je itak jasno. Kaj bi šele bilo, če bi kaj rekli o prepovedani temi, izolaciji iz notranje strani, ki je 3x cenejša in se bi dejansko lahko izplačala...saj vam bi revčkom še glavo razneslo.


Izolacija z notranje strani seveda obstaja. In njen namen je, da se ti prostor hitro segreje. Da počasneje prehaja toplota v stene. Ni pa to akumulacija ali zaščita za akumulacijo. Za to je potrebna stena. In seveda izolacija zunaj.

Če ti osnovni koncepti niso jasni je to tako, da vidiš teorije zarote povsod. Če je pa v igri še zaslepljenost, je pa to še hujše.

Utk ::

Haha, ti pa res nimaš pojma. Zakaj rabiš akumulacijo, če ogrevaš 24/7? Kdaj se bo akumulirana toplota sprostila nazaj?

po izolaciji smo pokurili konkretno manj (več kot tretjino manj) za isto toploto v bajti.

Sej, par 100 evrov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

WizzardOfOZ ::

Ja, ampak vsako nadaljne leto par 100EUR in manj dela z drvmi.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

starfotr ::

Akumulacija rabiš, da imaš fazni zamik.

Sicer pa po tvoje bi se delalo tako, da si noter daš 20 cm izolacije, zunanje stene pa pustiš gole? Genij.

Utk ::

Iz kje si to uspel razbrat, da bi dal 20 centi znotraj?

Razloži mi ta fazni zamik na primeru TČ, ki jo oktobra vžgeš in aprila ugasneš? Jo boš aprila ugasnil 2 dni prej, ker boš imel še tople stene? Wau.

WizzardOfOZ je izjavil:

Ja, ampak vsako nadaljne leto par 100EUR in manj dela z drvmi.

Ja, 45 let, pa si na nuli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

telexdell ::

Utk je izjavil:

Haha, ti pa res nimaš pojma. Zakaj rabiš akumulacijo, če ogrevaš 24/7? Kdaj se bo akumulirana toplota sprostila nazaj?

po izolaciji smo pokurili konkretno manj (več kot tretjino manj) za isto toploto v bajti.

Sej, par 100 evrov.

Si kot zagovorniki taubijeve katastrofe od vlade- iz posta v post delaš večjega bedaka iz sebe.
Z izolacijo na notranji steni premakneš hladno točko iz mesta med izolacijo zunaj in steno na mesto steno in izolacijo znotraj. Torej se ti lahko v celotnem preseku stene kondenzira vlaga, katera ob nizkih zunanjih temperaturah lahko zmrzuje in povzroča pokanje ometa poškodbe v steni...

Glede učinka izolacija- poraba goriva pa vem najbolje sam. Ko sem kuril na KOEL se ga na neizolirani bajturini shajcal 3500 l (pa še kakšnih 4 m bukovih drv v kaminu za filing). Ko sem prešel na zemeljski plin s kondenzacijo je poraba padla na nekje 3000 m3. Pol sem pa zamenjal škatlasta okna in toplotno saniral ovoj hiše (brez strehe!) pa je poraba plina padla na tam 1800 m3. Torej sem znižal porabo energije za ogrevanje za tam 13.000 kWh. Ob danasšnji ceni plina to nanese skoraj jurja € letno. Fasada se pa dela za tam 30 let.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

DamijanD ::

Bolj ko imaš drag energent za ogrevanje, bolj se ti splača vložit v fasado oz. hitreje se ti vložek povrne. Po drugi strani pa, če drag energent zamenjaš s cenejšim imaš podoben učinek...
Je pa res, da fasada deluje v vsakem primeru, cene energenta čez 3 leta pa nihče ne more napovedati...

Jaz imam recimo sledeč problem: finančno se mi ne splača vložit v izolacijo fasade, ker hiša ni tako slabo izolirana (siporex oz. po novem ytong). Ampak po drugi strani pa sem zdaj zvedel, da vogali hiše iz betonskih "vogalnikov", ker očitno takrat folk še ni obvladal gradnje s tem materialom (oz. ne vem točno zakaj so naredili tako). In recimo v sobi, ki je na severni strani, se ta toplotni most v vogalu konkretno pozna: kljub temu, da je v sobi 24/7 ~22°C se na vogalu nabere vlaga. Izolirat znotraj se bojim (ker potem samo ne bom videl, kaj bo pod izolacijo), da bi zunaj izoliral samo vogal tudi ne gre, izolacija cele hiše je pa verjetno predraga (niti nimam pojma koliko to pride). Še najbolj se nagibam k temu, da bi z nekim ventilatorjem nekako prisilil zrak, da bi malo bolj krožil okoli vogala...

Utk ::

Z izolacijo na notranji steni premakneš hladno točko iz mesta med izolacijo zunaj in steno na mesto steno in izolacijo znotraj. Torej se ti lahko v celotnem preseku stene kondenzira vlaga, katera ob nizkih zunanjih temperaturah lahko zmrzuje in povzroča pokanje ometa poškodbe v steni...

S 5 centi stiroporja not ne boš nič premaknil. Bo pa stena topla na otip. Tudi če obzidaš s tankim siporexom ne boš nič premaknil, bo pa stena toplejša.

Glede učinka izolacija- poraba goriva pa vem najbolje sam. Ko sem kuril na KOEL se ga na neizolirani bajturini shajcal 3500 l (pa še kakšnih 4 m bukovih drv v kaminu za filing). Ko sem prešel na zemeljski plin s kondenzacijo je poraba padla na nekje 3000 m3. Pol sem pa zamenjal škatlasta okna in toplotno saniral ovoj hiše (brez strehe!) pa je poraba plina padla na tam 1800 m3. Torej sem znižal porabo energije za ogrevanje za tam 13.000 kWh. Ob danasšnji ceni plina to nanese skoraj jurja € letno. Fasada se pa dela za tam 30 let.

Skoraj jurja. Če bi kupil TČ za 7 jurjev namesto fasade za 20, bi prišparal 2 jurja pa pol. Če bi kupil elektrarno za 12 namesto fasade za 20, bi prišparal še to in ostalo porabo elektrike. Se pravi, namesto fasade bi lahko kupil za isti denar TČ in elektrarno in bi bil prihranek na stroške kurjenja olja 4500 do 5000 evrov na leto.
Ne pa skoraj jurja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

starfotr ::

Kot oz. vogal je v vsakem primeru problem, ne glede na tip materiala. Gre za matematiko, ker imaš na majhni notranji površini veliko izpostavljeno površino zunaj. To se reši edino tako, da se izolira z debelim slojem izolacije.

Neon87 ::

Namestil bom SE in kasneje TČ, trenutno se ogrevamo na drva (peč bi rad obdržal) in imel kombinacijo TČ + peč na drva + zalogovnik.
Peč je stara, vendar deluje, zanima me kako pridobiti subvencijo, ki velja samo ob menjavi kurilne naprave.
Ali kdo ve, če je komu kdaj prišla kakšna inšpekcija eko sklada, če bi peč samo odmontiral za slike za vlogo za subvencijo in potem namestil nazaj?

starfotr ::

Ti bi imel subvencijo in še peč. Glej, ne gre to tako.

In staro peč na drva vrzi ven. Če že želiš imeti peč, potem kupi novo.

Neon87 ::

starfotr je izjavil:

Ti bi imel subvencijo in še peč. Glej, ne gre to tako.

In staro peč na drva vrzi ven. Če že želiš imeti peč, potem kupi novo.


Ja, vendar nova peč na drva z zalogovnikom za katero je subvencija stane 4000€+, TČ 12000€+ in SE 11000€+.

Prosim za info, če je imel kdo peč na drva in jo "obdržal" ter dobil subvencijo.

Utk ::

Jaz sem obdržal peč in vzel jurja namesto 2500. To je bilo stran vrženih jurja pa pol, ker tiste peči več nikoli nismo zakurli, oz smo še porabili drva, ki smo jih imeli, ampak bolje jih bi bilo prodat ali pa zažgat na vrtu.
Ne delaj tega, brez veze.

Če pa že, jo odklopi, odmakni stran, poslikaj, in pusti odklopljeno, če bo kdaj velika sila ti pa nekdo nazaj priklopi v par urah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

energetik ::

mailer je izjavil:

Kateri kalkulator pa se za to uporablja, je kaj namenskega?

https://www.ubakus.de/u-wert-rechner/
vires in numeris

energetik ::

DamijanD je izjavil:

Bolj ko imaš drag energent za ogrevanje, bolj se ti splača vložit v fasado oz. hitreje se ti vložek povrne. Po drugi strani pa, če drag energent zamenjaš s cenejšim imaš podoben učinek...
Je pa res, da fasada deluje v vsakem primeru, cene energenta čez 3 leta pa nihče ne more napovedati...

Jaz imam recimo sledeč problem: finančno se mi ne splača vložit v izolacijo fasade, ker hiša ni tako slabo izolirana (siporex oz. po novem ytong). Ampak po drugi strani pa sem zdaj zvedel, da vogali hiše iz betonskih "vogalnikov", ker očitno takrat folk še ni obvladal gradnje s tem materialom (oz. ne vem točno zakaj so naredili tako). In recimo v sobi, ki je na severni strani, se ta toplotni most v vogalu konkretno pozna: kljub temu, da je v sobi 24/7 ~22°C se na vogalu nabere vlaga. Izolirat znotraj se bojim (ker potem samo ne bom videl, kaj bo pod izolacijo), da bi zunaj izoliral samo vogal tudi ne gre, izolacija cele hiše je pa verjetno predraga (niti nimam pojma koliko to pride). Še najbolj se nagibam k temu, da bi z nekim ventilatorjem nekako prisilil zrak, da bi malo bolj krožil okoli vogala...
Kondenz v vogalu pogojno lahko rešiš z notranjo izolacijo, ki MORA biti precej neprepustna za vlago. Torej ali stirodur (ne stiropor!) ali gips (konstrukcija, steklena volna parna zapora, gips plata).
Stirodur se dobro obnese za določene detajle (npr. pri starših doma, kamnit štok vhodnih vrat, notri nalepljen stirodur, čez mrežica, lepilo in kit. Če imaš Ytong steno, bi bilo dosti že 2-3cm XPS-a nalepljenega po celem vogalu. Kako bo to zgledalo, pa ne vem. Na tvojem mestu bi raje zunaj obložil vogale nekje na 50cm široko z vsaj 10cm izolacije in jih začasno obdelal z lepilom in mrežico. Dela boš imel podobno, učinek pa precej boljši.

Utk je izjavil:

Haha, ti pa res nimaš pojma. Zakaj rabiš akumulacijo, če ogrevaš 24/7? Kdaj se bo akumulirana toplota sprostila nazaj?

po izolaciji smo pokurili konkretno manj (več kot tretjino manj) za isto toploto v bajti.

Sej, par 100 evrov.
Akumulacijo rabiš tako za toploto kot vlago. Zmanjka štroma za par ur - če imaš od zunaj izoliranih 29cm opečnega modularca, notri temp. ne mrdne, pa če je zunaj -10. Če bi imel debelo notranjo izolacijo, bi to še kako občutil.
Pride 15 folka na obisk - od znotraj neizolirane opečne stene požrejo vso vlago. Če bi imel od znotraj vse zaprto z 10cm stirodura, ti gre vlaga v višave.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

starfotr ::

Zato pa imajo pasivne zgradbe, ki imajo tudi z notranje strani izolacijo obvezno prezračevanje z rekuperacijo.

sbawe64 ::

blaz5 je izjavil:

sbawe64 je izjavil:

trancer01 je izjavil:

Rešitev je izolacija, ne pa TČ.

Upokojenci s 600 EUR pokojnine ne morejo sofinancirati izolacijske fasade.
Okna vrata so tudi vprašanje - tipična hiša iz 60-70-80 tih let.

Stopite kdaj iz svojega mehurčka.


Hišo prodaš in se preseliš v majnho stanovanje. Normalno da en človek težko vzdržuje ogromno staro hišo. Case solved.

Sem čakal da to nekdo napiše.


Če bi se tvoj scenarij uresničil, bi šle cene majhnih stanovanj še bolj v nebo.

Poleg tega so te hiše realno gledano vredne dosti manj kot stane stanovanje (ni vse samo Gorenjska, Lj in Obala).
2020 is new 1984
Corona World order

Utk ::

Akumulacijo rabiš tako za toploto kot vlago. Zmanjka štroma za par ur - če imaš od zunaj izoliranih 29cm opečnega modularca, notri temp. ne mrdne, pa če je zunaj -10. Če bi imel debelo notranjo izolacijo, bi to še kako občutil.
Pride 15 folka na obisk - od znotraj neizolirane opečne stene požrejo vso vlago. Če bi imel od znotraj vse zaprto z 10cm stirodura, ti gre vlaga v višave.

Ah dej no. Kolikokrat zmanjka elektrike...večkrat se zgodi da malo bolj zračimo in jo ugasnem, pa je pozabim nazaj prižgat do večera ali pa celo do jutra. Če bi blo not takoj 15 stopinj, bi se prej jo spomnil prižgat, brez skrbi.
Za drug "problem" pa obstaja približno 1200 let stara rešitev. Okno, ki se odpira. Sicer imaš pa zmeraj tudi notranje stene, ali siporeks ali opeka, oboje kar dobro požira vlago.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

starfotr ::

Med zračenjem ugasneš TČ? :)):))

A ti PV ne proizvede zadosti? :)):))

tony1 ::

Utk je izjavil:

Jaz sem obdržal peč in vzel jurja namesto 2500. To je bilo stran vrženih jurja pa pol, ker tiste peči več nikoli nismo zakurli, oz smo še porabili drva, ki smo jih imeli, ampak bolje jih bi bilo prodat ali pa zažgat na vrtu.
Ne delaj tega, brez veze.

Če pa že, jo odklopi, odmakni stran, poslikaj, in pusti odklopljeno, če bo kdaj velika sila ti pa nekdo nazaj priklopi v par urah.


Se strinjam. Žlahta je tako pustila priklopljeno peč na drva in zraven namontirala kotel na KO. Tega bo skoraj 30 let.

No, z drvmi niso zakurili nikoli več.

Utk ::

Ta teden imamo 15 stopinj zunaj, stalno nekaj kuhamo, pečemo, zakaj bi toplotna delala?
Paneli ne naredijo dovolj, nikoli ni dovolj, vse se da porabit.

Goran's Blog ::

Verjetno imaš radiatorsko ogrevanje + nimaš ogrevanja sanitarne vode.
Za talno tako razmišljanje odpade, proabi potem več elektirke da spet ogreje kot da je 24/7 vključena.

Utk ::

Tako je. Sej se niti meni najbrž ne splača, ampak res nima smisla da ona na polno dela, če je vse odprto. Morda bi bilo bolje da spustim temperaturo da dela z neko malo močjo.

Goran's Blog ::

Ne vem kako je pri radiatorskem.
Pri talnemu vem, da ne dela skozi in se kar dostikrat izključi in počiva.

energetik ::

Utk je izjavil:

Akumulacijo rabiš tako za toploto kot vlago. Zmanjka štroma za par ur - če imaš od zunaj izoliranih 29cm opečnega modularca, notri temp. ne mrdne, pa če je zunaj -10. Če bi imel debelo notranjo izolacijo, bi to še kako občutil.
Pride 15 folka na obisk - od znotraj neizolirane opečne stene požrejo vso vlago. Če bi imel od znotraj vse zaprto z 10cm stirodura, ti gre vlaga v višave.

Ah dej no. Kolikokrat zmanjka elektrike...večkrat se zgodi da malo bolj zračimo in jo ugasnem, pa je pozabim nazaj prižgat do večera ali pa celo do jutra. Če bi blo not takoj 15 stopinj, bi se prej jo spomnil prižgat, brez skrbi.
Za drug "problem" pa obstaja približno 1200 let stara rešitev. Okno, ki se odpira. Sicer imaš pa zmeraj tudi notranje stene, ali siporeks ali opeka, oboje kar dobro požira vlago.

Pri nas parkrat letno. Tudi po 8h smo bili brez, že 2x.
Lej, lahko pišeš kar hočeš, s stališča gradbene fizike in udobja je od zunaj izolirana termalna masa najboljše, kar je lahko.
Notranja izolacija je zgolj zasilna rešitev, če ni možnosti izolacije od zunaj.
vires in numeris

trancer01 ::

Če imaš masivno bajto, je vsekakor zunanja izolacija bistveno boljša rešitev kot notranja.

Utk ::

Je kdo trdil kaj drugega?

brudi ::

Neon87 je izjavil:

Namestil bom SE in kasneje TČ, trenutno se ogrevamo na drva (peč bi rad obdržal) in imel kombinacijo TČ + peč na drva + zalogovnik.
Peč je stara, vendar deluje, zanima me kako pridobiti subvencijo, ki velja samo ob menjavi kurilne naprave.
Ali kdo ve, če je komu kdaj prišla kakšna inšpekcija eko sklada, če bi peč samo odmontiral za slike za vlogo za subvencijo in potem namestil nazaj?


Če boš imel SE in za ogrevanje TČ potem peči ne boš zakuril nikoli več, je veliko bolje da vzameš polno subvencijo, kot rineš staro peč nazaj, je pa dobro imet kak kaminček ob daljšem izpadu EE.

GregiB ::

Tisti, ki ste dali vlogo za subvencijo za menjavo energenta in dobili vlogo odobreno... kako dolgo je trajalo do izplačila? Odobreno vlogo sem dobil konec oktobra, v kateri je pisalo izplačilo v "predvidoma" 60 dneh. Zdaj je od tega 75 dni. Sem včeraj klical na Eko Sklad, pravi gospa, da bo verjetno do konca januarj, češ, da malo dlje traja... Izkušnje?
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

rs1975 ::

GregiB je izjavil:

Tisti, ki ste dali vlogo za subvencijo za menjavo energenta in dobili vlogo odobreno... kako dolgo je trajalo do izplačila? Odobreno vlogo sem dobil konec oktobra, v kateri je pisalo izplačilo v "predvidoma" 60 dneh. Zdaj je od tega 75 dni. Sem včeraj klical na Eko Sklad, pravi gospa, da bo verjetno do konca januarj, češ, da malo dlje traja... Izkušnje?

sem na istem kot ti. Tudi meni so rekli, da bo izplačilo do konca januarja.

Laki_ laik ::

Pri nas smo vajeni da pozimi konstantno imamo temperaturo tam okrog 26 stopinj. Če bi hoteli z toplotno črpalko greti na to temperaturo a bi to bilo sploh izvedljivo? Nareč imamo starejšo hišo z fasado 10cm.Greje se le z radiatorji in ni talnega gretja.
Lp

DamijanD ::

Pa vam ni vroče? Drugače raje povej s kakšno temperaturo v teh dneh ogrevaš radiatorje, da dosežeš to temp v prostoru.

starfotr ::

Vse je izvedljivo.

Poznam sicer take. Pozimi na 26 ogrevat. Poleti na 18 hladit.

GregiB ::

rs1975 je izjavil:

GregiB je izjavil:

Tisti, ki ste dali vlogo za subvencijo za menjavo energenta in dobili vlogo odobreno... kako dolgo je trajalo do izplačila? Odobreno vlogo sem dobil konec oktobra, v kateri je pisalo izplačilo v "predvidoma" 60 dneh. Zdaj je od tega 75 dni. Sem včeraj klical na Eko Sklad, pravi gospa, da bo verjetno do konca januarj, češ, da malo dlje traja... Izkušnje?

sem na istem kot ti. Tudi meni so rekli, da bo izplačilo do konca januarja.


Update... po 94 dnevih od prejema odobritve vloge za subvencijo sem spet klical na EkoSklad, kjer mi je prijazna gospa povedala, da so dobili od ministrstva za okolje obvestilo, da zamujajo z izplačili, da so sredtva zagotovljena a še niso odobrena za izplačilo, ki bi naj (zdaj) bilo nekje sredi februarja... Me zanima, kaj bi se zgodilo, če bi jaz takle se odločal, kdaj bom plačal zapadle davke in prispevke?
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

tony1 ::

Šparaj živce. Ko se gre za denar imajo Italijani pregovor: država ima luknje v rokah...

WizzardOfOZ ::

GregiB je izjavil:

Update... po 94 dnevih od prejema odobritve vloge za subvencijo sem spet klical na EkoSklad, kjer mi je prijazna gospa povedala, da so dobili od ministrstva za okolje obvestilo, da zamujajo z izplačili, da so sredtva zagotovljena a še niso odobrena za izplačilo, ki bi naj (zdaj) bilo nekje sredi februarja... Me zanima, kaj bi se zgodilo, če bi jaz takle se odločal, kdaj bom plačal zapadle davke in prispevke?



To sem se jaz spraševal nekoč, kaj bi se zgodilo, če bi na bankah tistim, ki štrajkajo, za kak teden ali mesec zamaknili izplačila plač. Pač ker bančni uslužbenci niso mogli k zdravnikom ali na občino, pa zato tudi plač ne dajo štrajkačem pravočasno.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

panja003 ::

A se mi splača kupiti rabljeno toplotno črpalko za sanitarno vodo?
Npr. tole: https://www.facebook.com/marketplace/it...

Gre lahko kaj narobe pri transportu?

Dtrader ::

Splača? Boš videl čez čas :)

Pred zagonom naj miruje 24 ur.
Bolje da nimaš, ko gre gor, kot da imaš, pa gre dol :)

sbawe64 ::

Glede prevoza:
če se prav spomnim, naj ne bi bila nikoli v horizontali ampak vedno čimbolj pokončno.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

BCSman ::

Je kdo tukaj, ki mu ni bil montiran oz. vsaj predlagan magnetni filter pri toplotni crpalki? Pa da ima se stare zelezne cevi do radiatorjev. Tale monter je zgleda takrat iskal linijo najmanjsega odpora, ker bi moral predelovat cevi zaradi nestandardne velikosti za montirat magnetni filter, pa je zgleda raje kar zatajil in niti omenil ga ni. Sedaj ko smo cistili radiatorje je ven prihajala "cocacola", toliko nesnage je noter.
««
75 / 78
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Toplotna črpalka (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
763984 (621) Lonsarg
»

Ena ženska, ki je izgubljena med ponudbami TČ in IR paneli (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16611149 (3464) a_borlak
»

Izbira toplotne črpalke (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22558158 (22887) Jurij25
»

Kolikšna je električna moč toplotne črpalke? (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
7141515 (12157) zamotsloteh
»

Ogrevanje hiše s toplotno črpalko? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
382155194 (122018) Zvezdica27

Več podobnih tem