» »

Ena ženska, ki je izgubljena med ponudbami TČ in IR paneli

Ena ženska, ki je izgubljena med ponudbami TČ in IR paneli

1 2 3
4
»

fikus_ ::

BCS, obstaja več načinov priklopa radiatorjev. Vsak ima svoje prednosti in slabosti.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

BCSman ::

Če naredijo priklop spodaj, kar tudi forsirajo, ker je to sodobno in estetsko, bo treba po nepotrebnem menjat stare brezhibne 35 let stare alu radiatorje. Razmišljam če ima smisel.

energetik ::

BCSman je izjavil:

Če naredijo priklop spodaj, kar tudi forsirajo, ker je to sodobno in estetsko, bo treba po nepotrebnem menjat stare brezhibne 35 let stare alu radiatorje. Razmišljam če ima smisel.
Smisla nima, razen estetskega, če ti to kaj pomeni.
vires in numeris

nejc_nejc ::

Pithlit je izjavil:

aborko je izjavil:

Še vedno pa s TČ nima rešenega hlajenja, kar predvidevam da ga poleti vseeno potrebuje.

Predvidevanja so zajebana stvar. Sploh v temi ki je od vsega začetka, vključno z naslovom, namenjena ogrevanju.

Res pa je da zna bit hlajenje tudi bonus.


Zakaj so zajebana stvar.
Jaz to razumem kot razširjanje obzorja, ki mu po premisleku rečeš ja ali ne.

Sploh pa še sedaj nismo dobili tlorisa, kar bi verjetno zelo poenostavilo razmišljanja brez ugibanj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nejc_nejc ()

alekskac ::

Imam jaz TČ, in hlajenje dela kar v redu. V mansardi sem 2 radijatorja zamenjal z ventilkonvektorjema. Novi so svinjsko dragi, zato sem kupil 2 rabljena na bolhi. Pritličje se nam ne pregreva, zato tam nisem nič menjal, poleti zaprem radijatorje da ne kondenzira.

stara mama ::

No, to je pa zelo dobra ideja, kako izkoristit obstoječo toplotno, da ne rabiš kupovat celotne klime.
https://www.bolha.com/ostala-ogrevalna-...

Zgodovina sprememb…

energetik ::

stara mama je izjavil:

No, to je pa zelo dobra ideja, kako izkoristit obstoječo toplotno, da ne rabiš kupovat celotne klime.
https://www.bolha.com/ostala-ogrevalna-...

Problema sta le 2, zakaj nisem šel v to varianto:
- kot že omenjeno so ti konvektorji svinjsko dragi (skoraj kot osnovna split klima)
- hladilna moč TČ je ogromna. Moja ima nazivno 8kW za ogrevanje, pa moč hlajenja pri +7°C hladilni vodi ne gre pod ~2,5kW, sem probal. Kar pomeni da mora vsaj 1 konvektor delat na polno, sicer ti TČ taktira kot nora. Nujno potreben bi bil par 100L zalogovnik hladne vode. Vse skupaj na koncu pomeni isto ali večjo ceno kot 2 normalni split klimi...
vires in numeris

stara mama ::

In kako je pri hlajenju s talnim gretjem?
Tud tam kar naprej taktira?

dela ::

Ali pa predelaš radiator v konvektor. Na vrh nekaj takega:

https://www.radfan.co/shop/ (ali DIY varianta)

Spodaj pa plastične banjice od margarine za kondenz :D

Dvigneš izkoristek s TČ pozimi, za poleti pa je mogoče dovolj, da enega v prostoru tako predelaš, da hladi in vleče vlago

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dela ()

energetik ::

stara mama je izjavil:

In kako je pri hlajenju s talnim gretjem?
Tud tam kar naprej taktira?
Ne, talno ima ogromno akumulacijo. Tipičen poletni dan mi npr. hladi 2-3h v kosu, nato kompresor stoji par ur, nato se ponovi.
vires in numeris

Karolina17 ::

Ne, hlajenja ne rabim, sem pa jutri zmenjena z enim majstrom pa da vidimo, kaj bo rekel.

Še updejt, zakaj je šla "moja" peč ven: bila je iz leta 1977, pol "bojlerja" je bil sam kamen in nekaj je puščalo, ker je na tleh ogromen oljni madež.

DamijanD ::

Kako pa trenutno ogrevaš?

Tody ::

Ne živi na tej lokaciji.

Likalnik ::

Glede na to, da ne boš živela dolgo na tej lokaciji in da ti je trenutno 10kEUR za TČ prevelik strošek...potem razmisli o rabljeni peči na olje....recimo Buderus....dobiš jo za 100EUR na bolhi...poraba olja je majhna oziroma manjša kot si pa imela sedaj....pa ni potrebe po velikem posegu, kar ti finančno veliko pomaga.

cena olja je kakršna pač je...okoli 1,2EUR na liter....olje bo še kar nekaj let aktualno in, če je to samo začasna rešitev potem bi jaz šel v to smer...oziroma gledal bi za investicijo katera bo finančno čim manjša.
vse ostalo TČ, IR predstavljajo višjo začetno investicijo kot rabljena peč na olje....pod črto pa v recimo 5ih letih ne boš nič cenej skozi prišla z TČ kot pa z peč na olje...tudi, če je energent toliko ceneje...je pa začetna investicija toliko višja.

to ti pišem, ker sem bil sam enako v taki situaciji...vrgel sem staro peč na olje ven( bila je celo kombinirana drva/olje) in je imela res slab izkoristek....na Bolhi sem kupil Buderus za 100EUR + cca 300EUR za montažo...in sem jo imel cca 10 let brez ene okvare/težave...lansko leto sem presedlal na TČ.

aja še to, na koncu sem peč odpeljal na Dinos in dobil za njo skupaj z ostalim železom 100EUR

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

Tody ::

Samo pozabil si da je tam zdaj ze kopalnica :)

Invictus ::

Smo vsi, asm biti obseden z ogrevanjem na elektriko zna biti malo napačna odločitev za prihodnost...

Če je hiša dobro iziolirana, je pravzaprav vseeno kako se ogrevaš. Nekih hudih razlik med letno porabo ne bo, začetne investicije so pa lahko bistveno drugačne.

Zdaj obstajajo tudi kondenzacijske peči na olje, izkoristijo še toploto dimnih plinov...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

a_borlak ::

Tukaj se je en potrudil in napisal malo več, upam, da je razumljivo:
https://evsvet.eu/viewtopic.php?f=5&t=4...

Skratka, če ni prostora je tudi to rešitev, pa izolacija (če še ni) in boljša okna. To bi moralo spraviti ceno ogrevanja v normalne meje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: a_borlak ()
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Toplotna črpalka katero izbrati (strani: 1 2 3 475 76 77 78 )

Oddelek: Loža
3858559226 (9727) edi123
»

Toplotna čpralka v novgoranji - realni celoletni COP faktor? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14616482 (8871) krho
»

Katero ogrevanje za hiso (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21937716 (14356) fikus_
»

Izbira toplotne črpalke (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22558157 (22886) Jurij25
»

Ogrevanje hiše s toplotno črpalko? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
382155172 (121996) Zvezdica27

Več podobnih tem