» »

Izkušnje s trgovino computer universe

Izkušnje s trgovino computer universe

««
4 / 17
»»

bfgamer871 ::

Osebno mislim, da se nekaterih zadev sploh več ne splača kupovat v tujini, saj, nakoncu plačaš enako ali pa dražje z poštnino medtem ko imajo naši prodajalci že kar lepe cene.

Zgodovina sprememb…

mtosev ::

naročiš več stuffa naenkrat pa se kr izplača
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

bfgamer871 ::

Pri večji količini, bi pomoje tudi naši trgovci dali kakšno boljšo ponudbo. Samo vprašat je treba
Geek

Machete ::

Nah, pri nas so že cene rabljenih sestavov krat dva realne vrednosti.
;) blink blink (*hint: tvoj oglas).
Kaj šele novo..

mtosev ::

bfgamer871 je izjavil:

Pri večji količini, bi pomoje tudi naši trgovci dali kakšno boljšo ponudbo. Samo vprašat je treba
zakaj pa bi jaz rabil SLO trgovce prositi za nižje cene, če pa v De/Uk dobim ceneje brez da rabim karkoli prositi in večina stuffa je na zalogi?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

katimm ::

Imam samo eno vprašanje, omenjen prenosnik http://www.computeruniverse.net/en/prod... sem naročil še za ceno 760€ s poštnino vred. zdaj v 3h dneh pa so ceno nenormalno dvignili. Prenosnik-ov status je še vedno kot neodposlan. Ali je mogoče, da mi nakup zavrnejo, ali ga morajo pod vsakim primerom plačati, morda kdo ve?


Lp

DejaVu ::

Kako hitro vam procesirajo naročila? Imam eno naročilo, plačano že 1 teden nazaj (SEPA), vendar še vedno niso registrirali, da je plačilo opravljeno. Na mail pa ne odgovorijo. A se da z njimi po tel. pogovarjat v ANG?

shadeX ::

shadeX je izjavil:

Firma na kateri delam je naročila že par tablic in apple produktov. Vedno dobili brez problema v kratkem času. Zadnje naročilo smo opravili 2 dni nazaj (čakamo na paket).


Paket smo dobili včeraj. Tablica deluje odlično. Praktično 1 teden je zadeva potrebovala da je prišla k nam. (od plačila pa do dostave). Zaenkrat smo zadovoljni.

darkolord ::

DejaVu je izjavil:

Kako hitro vam procesirajo naročila? Imam eno naročilo, plačano že 1 teden nazaj (SEPA), vendar še vedno niso registrirali, da je plačilo opravljeno. Na mail pa ne odgovorijo. A se da z njimi po tel. pogovarjat v ANG?
Jaz vedno plačam s Paypalom, ker je tako precej precej hitreje (ja, je pa par eur dražje, na koncu je pa še zmeraj ugodno).

Enkrat sem jih klical, pa se je dalo OK pogovorit v angleščini; par sekund sem rabu, da sem dešifriral "ja, hou mej i heup yuu", potem je pa šlo bp :)

Zgodovina sprememb…

katimm ::

Malce so počasni to ni kaj in njihov support res šepa :) Sem pa tudi sam enkrat klical in je bil živi polom, ker angleščino je znal samo osnove. Po 10-ih minutah sva nato ugotovila, da naj raje email pošljem in bodo rešili

DejaVu ::

2 tedna in še vedno nič.... kakor, da ni blo plačano. Na support telefonu pa imajo non-stop zasedeno...

Amdforce ::

Pozdravljeni, ker tale customer support res bolj slabo deluje me zanima, ce kdo ve kaj tocno pomeni-
Paketnummer noch nicht vergeben - wird noch übermittelt
Tole mi ze par dni pise v mailu od narocila. V nemscini sem bol svoh, google translate pa tut ni v veliko pomoc.
Hvala 8-O

Kenpachi ::

Stevilka paketa ni se prejeta. Bo objavljena naknadno.
Zaraki Kenpachi.

Amdforce ::

Ok hvala, pomeni da bo tam potem tracking number?

Kenpachi ::

Jap.
Zaraki Kenpachi.

Amdforce ::

Hvala za pomoc.
Lp

rutar11 ::

Na computeruniverse sem gledal en MSIjev laptop in piše da je cena 669€, ko pa označim da bo pošiljanje v Slovenijo se cena laptopa dvigne na 685€ + poštnina + provizija za plačilo preko paypala. Zanima me če kdo ve zakaj se cena laptopa poviša? Ali imajo za Slovenijo drugačne cene? Sem jim že poslal mail teden nazaj pa še nisem prejel odgovora z njihove strani.

Tezaab ::

Za Nemcijo se uporablja nemski DDV (19%), za Slovenijo, ker imajo na letnem nivoju vec kot nevemkoliko € prometa s Slovenijo, pa nas DDV.

rutar11 ::

Hvala za hiter odgovor:)

Vrocipes ::

katimm je izjavil:

Imam samo eno vprašanje, omenjen prenosnik http://www.computeruniverse.net/en/prod... sem naročil še za ceno 760€ s poštnino vred. zdaj v 3h dneh pa so ceno nenormalno dvignili. Prenosnik-ov status je še vedno kot neodposlan. Ali je mogoče, da mi nakup zavrnejo, ali ga morajo pod vsakim primerom plačati, morda kdo ve?


Lp


Ne bodo ti zavrnili nakupa, niti ti ne bodo zaračunali trenutno (višjo) ceno, ampak ceno, ki je veljala, ko si opravil naročilo.

fireX88 ::

yo

dobil sem credit balance na moj acc na computer universe. zanima me, če gredo toliko na roko, ter ti vrnejo denar na transakcijski račun. Šlo je pa za garancijsko popravilo in sem iz tega dobil denar nazaj.
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

cortez ::

ya, vrnejo. če ti ne vrnejo do petka, jim pač napiši mejl in tvoj IBAN ter SWIFT.

katimm ::

A mogoče kdo ve za prenosnik, če se ga lahko odpira čeprav je še v garanciji in ti jo potem še vedno priznajo? Ima kdo podobno izkušnjo? Ker pri zadnjem vijaku prenosnika imam nalepko waranty sticker...


Lp

shadeX ::

Za sigurno jih pokliči (boš izvedel odgovor s prve roke in takoj), če ne pa jim piši na mail.

Če je nalepka bo bolj težko da priznajo garancijo.

katimm ::

Hvala bom probal... pa javim kaj rečejo da se v bodoče ve kaj storit :)

katimm ::

Sem dobil prijazen odgovor dokaj hitro. Da lahko povejo da za MSI znamko prenosnika katerega imam jaz, ni problema z odpiranjem in nalepka nič ne pomeni, če seveda sam kaj ne uničiš. Tako da lahko odpiram po mili volji in garancija ostaja :)

trololo2 ::

Tezaab je izjavil:

Za Nemcijo se uporablja nemski DDV (19%), za Slovenijo, ker imajo na letnem nivoju vec kot nevemkoliko € prometa s Slovenijo, pa nas DDV.


Hm od kdaj velja tole? Prvič slišim...

darkolord ::

Od kdaj? Od EU ...

V bistvu bi morali vedno obračunati (in plačati) DDV države, v katero se roba proda, ampak bi to predvsem za manjše trgovce zelo zakompliciralo zadeve. Zato ima vsaka država neko mejo letnega prometa (35.000 ali 100.000 EUR), pod katero posameznemu trgovcu pri prodaji na daljavo ni treba obračunati DDVja v tej državi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

N0t0ri0us ::

naročil sme tipkovnico sredi novembra. Pisalo je dobavni rok do 14 dni. Čakal skoraj 2 meseca, dobavni rok so 3x prestavili. Tretjič so ga zamaknili za mesec in pol - iz 5.1 na 15.2.

Pisal sem jim da naj nakažejo denar nazaj. Denar je bil naslednji dan na računu.

Problem je samo v tem, ker proizvajalec nekako že 2 meseca ni dostavil NOBENEMU trgovcu željene robe in je nikjer ni moč dobiti.

No kakor koli. Krivda ni na njihovi strani in s podporo sem zadovoljen.

Lonsarg ::

Jah te velike trgovine prodajajo tudi goro izdelkov, ki se sploh več ne izdelujejo, pa jim uvoznik ni uspel sporočiti. Sicer se ponavadi potrudijo in napišejo "neznan dobavni rok", vedno pa ne naredijo tega, oziroma jih uvoznik zaserje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

worteleven ::

Do sedaj sem vedno naročeval na hardwareversand.de. Zdaj sem prvič naročil na computeruniverse in sem izredno zadovoljen. Nakazal denar v petek, danes (ponedeljek) dobil pošiljko.

fireX88 ::

pa veliko bolj odzivni so pri universu kot pri hardwareversand. tudi če potrebuješ mnenje ti bodo odgovorili.
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

shadeX ::

worteleven je izjavil:

Do sedaj sem vedno naročeval na hardwareversand.de. Zdaj sem prvič naročil na computeruniverse in sem izredno zadovoljen. Nakazal denar v petek, danes (ponedeljek) dobil pošiljko.


wat? 8-O

Skoraj ne verjamem. V petek si nakazal denar, in čez 2 dni ki nista delovna (sploh pošta ne vozi takrat okoli), in v ponedeljek si dobil? Res ta je hudo bosa. Že to da denar dobijo potrebuje vsaj 1 delovni dan, kar jaz vem. Preden obdelajo naročilo in pošljejo traja nekaj časa. Pa tudi če predpostavim da so v enem dnevu dobili plačilo in odposlali resnično dvomim da je prišlo do ponedeljka h tebi.

Jaz ko sem naročeval so potrebovali 2 dni za obdelavo in pošiljanje naročila. Transport je pa trajal 1 teden (iz nemčije do slovenije). Skupno sem čakal 14dni od oddaje naročila do dobljenega izdelka.

Sem pa tudi jaz z njimi zelo zadovoljen.

Next-Gen ::

mene zanima ce izberes opcijo firmo pol kupujes brez ddv al kko
pa a ce pr njih kupis komp ti ga tut sestavjo ?

shadeX ::

Če naročiš dele posebej , dvomim..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Magic1 ::

Hitre pošte v tujini kar lepo vozijo čez vikend. Če je le paket oddan v petek, potem paket kar pridno potuje v soboto in nedeljo.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

ramiz?! ::

Next-Gen je izjavil:

mene zanima ce izberes opcijo firmo pol kupujes brez ddv al kko
pa a ce pr njih kupis komp ti ga tut sestavjo ?

Brez davka ja. Že ko se registriraš in izbereš opcijo firma, ti kaže cene brez davkov in ni nobenih komplikacij...
Never regret anything, there's always a reason things happen.

Next-Gen ::

hvala sam zdj ce ne sestavlajo pol bi rajs na hardwereversant narocu sam tam nevem kko majo z tem ddv k baje neki mutijo :/

worteleven ::

shadeX je izjavil:

worteleven je izjavil:

Do sedaj sem vedno naročeval na hardwareversand.de. Zdaj sem prvič naročil na computeruniverse in sem izredno zadovoljen. Nakazal denar v petek, danes (ponedeljek) dobil pošiljko.


wat? 8-O

Skoraj ne verjamem. V petek si nakazal denar, in čez 2 dni ki nista delovna (sploh pošta ne vozi takrat okoli), in v ponedeljek si dobil? Res ta je hudo bosa. Že to da denar dobijo potrebuje vsaj 1 delovni dan, kar jaz vem. Preden obdelajo naročilo in pošljejo traja nekaj časa. Pa tudi če predpostavim da so v enem dnevu dobili plačilo in odposlali resnično dvomim da je prišlo do ponedeljka h tebi.

Jaz ko sem naročeval so potrebovali 2 dni za obdelavo in pošiljanje naročila. Transport je pa trajal 1 teden (iz nemčije do slovenije). Skupno sem čakal 14dni od oddaje naročila do dobljenega izdelka.

Sem pa tudi jaz z njimi zelo zadovoljen.


Shadex, bom pa ja vedel kdaj sem dobil pošiljko, se ti ne zdi? :) Naša pošta morda res ne dela ob sobotah, ampak tako computeruniverse, kot tudi UPS in DHL delata v soboto :) Evo, da boš verjel, shipment tracking:

23.01.2015 15:35 The shipment has been processed in the parcel center of origin
23.01.2015 17:02 The instruction data for this shipment have been provided by the sender to DHL electronically
24.01.2015 01:28 The shipment will be transported to the destination country and, from there, handed over to the delivery organization. (Homepage / online shipment tracking: http://sledenje.posta.si/)
24.01.2015 01:28 The shipment has been processed in the parcel center
24.01.2015 12:14 The shipment has arrived in the destination country
24.01.2015 12:14 The shipment has left the import parcel center in the destination country.
26.01.2015 07:14 The shipment is being prepared for delivery in the delivery depot
26.01.2015 13:59 The shipment has been successfully delivered

Pred tem je pisalo še, da potrjujejo prejem plačila, in da je pošiljka pripravljena. (oboje 23.1.2015), vendar teh informacij ne najdem več.
Tista 1:28 je še posebno zadnimiva, kdo dela ob taki uri :D

Zgodovina sprememb…

fireX88 ::

Avtomatizem ter delavci, ki sprejemajo raztovorijo (na isti način, kot v tovarni).
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

shadeX ::

@worteleven

ce nebi pokazu nebi verjel. vsaka cast. jaz nevem kaj so pol pri meni delali toliko casa..

worteleven ::

shadeX je izjavil:

@worteleven

ce nebi pokazu nebi verjel. vsaka cast. jaz nevem kaj so pol pri meni delali toliko casa..


Vem, še mene so presenetili, če sem iskren :D Mislim, da je čist odvisno od komponente... pri nekaterih piše "In stock - ready to dispatch in 1-2 days", pri mojem coolerju, ki sem ga naročil je pisalo "In stock - Ready for immediate dispatch". Ampak ja, bedno, da si moral tako dolgo čakat.

Next-Gen ::

glede na to da eni pišejo da majo slab customer suport tega nebi mogu rečt glede na to da pr hardwereversant eni čakajo na mejl po 14 dni men so odgovril na computeruniverse v manj kot minuti :D
al sm pa sam jst tok lucky bastard

fireX88 ::

ne nisi, imam iste izkušnje. pri harwereversand sem dobil šele odg, ko sem preko google translate prevel v nemščino (verjetno polom od prevoda) dobil odg.
pri computer pa dejansko v roku (res to je bil max) enega dneva...
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

matjazpet ::

Pozdrav,

ali je kdo mogoče že vračal nazaj robo na computeruniverse? Sam bi poslal nazaj prenosnik in me zanima kako to poteka; koliko kaj pride poštnina...

shadeX ::

Poštnina se obračuna po veljavnem ceniku Pošte Slovenije, ki ga najdeš tukaj (prvi link velja za mednarodni promet). Računam da je tvoj paket težak tja do 5kg, torej bi te poštnina prišla 16EUR.

sam tko za info: Kaj pa je narobe s prenosnikom?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

fireX88 ::

dvomim da je samo 16€, ker sem pošiljal grafo (2KG) pa je prišlo 20€. drugače pa, če gre za prenosnik (oz katerokoli stvar) mlajši od 6m je poštnina na njih..vsaj bilo je pri meni tako.

Zakaj bi pa vračal?
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

amacar ::

Js sem poslal grafo za 11 ali 13€ (ne spomnim se točno, ker je bilo že eno leto nazaj) v nemčijo, pa sem dal še prednostno, drugače bi bilo ceneje.

matjazpet ::

Ja na pošti sem že spraševal in bi me prišlo cca 20€; problem pa je ker za Nemčijo ne moreš zavarovati za vrednost. Sem gledal še DTD in mislim, da je to najbolj ugodno cca 25€(zavarovano do 520€).

S prenosnikom ni nič narobe; samo ga ne potrebujem več.

fireX88 ::

Kaj si pa potem kupoval? Koliko je star?
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!
««
4 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

MindFactory mnenje (strani: 1 2 3 452 53 54 55 )

Oddelek: Kaj kupiti
2733468462 (5104) darkolord
»

Caseking.de

Oddelek: Kaj kupiti
365548 (555) GrimReaper3
»

hardwareversand.de (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Kaj kupiti
1912364547 (151662) integral15
»

Hoh.de (strani: 1 2 3 428 29 30 31 )

Oddelek: Kaj kupiti
1507276007 (110793) darkolord
»

computeruniverse.net - kako dolgo se čaka?

Oddelek: Kaj kupiti
425620 (3664) darkolord

Več podobnih tem