» »

Skupinski nakupi iz tujine - deljenje poštnine, je kdo za?

Skupinski nakupi iz tujine - deljenje poštnine, je kdo za?

««
15 / 17
»»

kravicakatka ::

Bo kdo naročal pri Mindfactory iz LJ/Goriške/Krasa? Bi se pridružila nakupu zaradi poštnine, ker znaša skoraj tolko, kot vrednost zvočnikov, ki jih želim naročiti :)

McLuzo ::

V roku 5-6 dni ali prej bom naročal na https://www.reichelt.de/index.html?SID=...
Če je kdo zainteresiran za nakup kakšne MANJŠE stvari naj javi na ZS, pa naj bo na zalogi (Ab Lager). Poštnino zaračunam pavšalno 2.5€ oz. če nas bo 5 (trenutno sva 2), bo 2€.
Ostale info na ZS.
Prevzem LJ (Moste)

scipascapa ::

kaj je že una storitev, da imaš naslov v .de ali .uk pa pošljejo? :)

rimljan ::

Borderlinx, cheaperandmore, mailboxde, eurosender
rimljan

tikitoki ::

Ima kdo namen kaj narociti s computerunvierse, mindfactory? Sem iz Ljublajne.

Pesimist ::

kero je danes zaupljiva trgovina iz nemcije po tem ko so ene kejr sem narocal izdignile ali nehale posiljat v slo*

Motion ::

mindfactory, computeruniverse

Mare2 ::

Motion, a si ti že iz obeh nakupoval?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

Excavator ::

mindfactory +1

Motion ::

Mare2 je izjavil:

Motion, a si ti že iz obeh nakupoval?

V bistvu ne, ker nisem nič kupu v zadnjem letu in pol z nemčije.
Pred tem pa sem kupoval na hardware versand.
Nemorš pa zgrešit, ker sta kar go-to trgovini tuku na slo-techu. Poglej mal po temi za sestavo PC-ja. Veliko folka je že naročalo od tam.

tikitoki ::

computeruniverse in hardware versand sta obe zanesljvii trgovini. Mindfactory pa sodec po ocenh drugih uporabnikov je tudi zanesljiva trgovina.

amacar ::

Hardware versand sploh ne obstaja več, ker je propadel, ti pa praviš, da je zanesljiva trgovina...

tikitoki ::

K sem nabavil je bilo vse ok, ne spremljam pa pol vsak mesec ali je vmes propadla:). Sicer pa dokler RMA deluje, who cares. Problem je, k placas in dobis ponaredek ali pa nic.

PrimozR ::

Kako pa RMA-jaš v trgovino, ki ne obstaja več?

Pesimist ::

RMAja se vedno z proizvajalcem direktno preko njihove spletne strani. Ce to propade je pol sranje.

Pesimist ::

in kolko safe je ta forkase shit? Ce pride do kakega sranja banka ti ziher nebo pomagala resevat spora kot bi paypal...

tikitoki ::

Pesimist je izjavil:

in kolko safe je ta forkase shit? Ce pride do kakega sranja banka ti ziher nebo pomagala resevat spora kot bi paypal...


Kupis pri firmi z dovolj pozitivnimi referencami.

PrimozR je izjavil:

Kako pa RMA-jaš v trgovino, ki ne obstaja več?


Ti je pesimist odgovoril. Kako pa RMAjas potem, ko potece rok v katerem to naredi trgovina namesto tebe?

Potem ni nihce za deljenje stroskov z mindfactory? Mal koda se mi zdi doplacat calih 20 EUR pri SSDju. CE ima se kdo podobne problem, pa se lahko dogovorimo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

PrimozR ::

Če počakaš do januarja, februarja... :P

tikitoki ::

To je se 2-3 mesece, malce prevec:)

Gyro ::

Je kdo zainteresiran za skpinsko Mindfactory narocilo. Sem iz lj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gyro ()

Motion ::

A je morda kdo zasledil kako akcijo popuste na Mindfactory za črni petek in cyber pondelk?

Motion ::

Ma kdo Amazon Prime membership tuki (če se ga da ploh met pri nas)? Bi en kontroler z uk kupil in z Prime naročnino je občutno cenej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Motion ()

Motion ::

Vidim da je 30 dnevni zastonj preizkus. Bom kar tisto pokoristil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Motion ()

Motion ::

No če bi rad v ponedeljek (cyber mondey) kdo kaj naročil iz Amazon uk se lahko pridruži.

Th88 ::

Predvidoma v petek oddam naročilo na Mindfactory. Če bi kdo delil poštnino se lahko dogovorimo.. Maribor.
www.timaja.si

z4lo ::

Th88 je izjavil:

Predvidoma v petek oddam naročilo na Mindfactory. Če bi kdo delil poštnino se lahko dogovorimo.. Maribor.


Si že oddal naročilo ? lp

mirancar ::

če bo kdo iz mindfactory naročeval, naj mi javi na ZS

Gogyto ::

Če bo kdo naročal kaj iz Aliexpress oz kake podobne strani, ga vljudno prosim, če bi zraven dodal še tale kabelček?

https://www.aliexpress.com/item/2-Pcs-3...

LAhko je tudi kaka druga stran, kjer se to prodaja..

BorutK-73 ::

Zakaj pa sam ne naročiš to? Saj ni poštnine, pa tudi ne bo prej prišlo če bi vzel zraven večjega naročila.
Normalno traja 3-4 tedne da pride do tebe, lahko pa dlje.

Zgodovina sprememb…

Gogyto ::

Ne bi se ravno prijavljal zaradi 2 EUR vrednega nakupa

PrimozR ::

Sej ne bo samo en 2 € vreden nakup :P

Gogyto ::

Ne rabim več. Naročil preko ebaya.

Miha 333 ::

Jutri ob 09.00 oddam naročilo na Mindfactory. Če slučajno kdo kaj rabi in bi delil poštnino, naj pošlje ZS. Prevzem možen v Celju ali Sl. Bistrici.

dj_uro ::

bo kdo v bližnji prihodnosti naročil iz MF?
- bi se prištulil zraven, da si pocenim poštnino...

zaželeno, da je iz LJ in okolice...
vw-klub.si

ziga1990 ::

Jaz nameravam naročiti iz MF v roku 22 dni in sem iz okolice ljubljane
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

MIHAc27 ::

Če boste kej kmalu naročal iz MF, bi se jaz tudi pridružil...sem pa iz LJ

MIHAc27 ::

Nič, rabim preveč nujno...tko da sem že naročil kar rabim v Slo.

Motion ::

Bo kdo kaj naročal iz Mindfactory kmalu?

roko11111 ::

Mindfactory če bo kir v naslednih parih dneh naj me kontaktira...

Brane22 ::

Rad bi vzel par tipkovnic od Unicompa, pa me ubija poštnina iz USA. Za eno tipkovnico pride poštnina toliko kot sama tipkovnica.

Če kdo ne ve, Unicomp dela slavne IBM model "M" klikajoče tipkovnice ( buckling spring).

Unicomp

Sam bi vzel par črnih PC-122 s cro razporedom tipk, ki je praktično identičen slovenskemu. NIsem še dobil informacij od njihovega supporta ali hočem PS/2 ali pa USB verzijo.

PC-122

Če ima kdo kako svojo idejo in bi sodeloval pri skupinskem nakupu in deljenju stroškov, bi me to zanimalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

Brane22 ::

BTW, a je probal kdo kako varianto za shipping iz USA namesto airfrighta da bi pač dobavili robo po ladji ?

PrimozR ::

Hitri Google: https://www.usabox.com/

Podobna zadeva namreč obstaja za UK (Cheaper & More) in DE (prav tako C&M ter Mailboxde.com).

scipascapa ::

poštnina + ddv?

Brane22 ::

PrimozR je izjavil:

Hitri Google: https://www.usabox.com/

Podobna zadeva namreč obstaja za UK (Cheaper & More) in DE (prav tako C&M ter Mailboxde.com).


Pa saj to je tam-tam z originalno poštnino. Vsaj po kalkulatorju sodeč.

DDV plačaš na poštnino in izdelek skupaj.

Zato jo je pametno čimbolj zbiti. KO gledam po kolk se prodaja pri EU resellerju model za $85, je očitno, da njega stane vse skupaj z DDV in poštnino tam mogoče malo čez EUR100. Prodaja zadevo za več ko EUR140.

Kar niti ne bi bil problem, če bi ponujali customizacijo, pa je ne. Od Unicompovih 2000+ kombinacij ponujajo par in vse so nemške.

Prava rešitev se zdi optimizacija poštnine in njena delitev na več tipkovnic.

Našel sem en search engine za pošiljanje s kalkulatorjem, ki nakazuje nižjo poštnino pa še par drugih ugodnosti, a tudi to je visoko. Treba je ubrati pot EU trgovcev in naročiti dobavo po ladijski poti z optimiziranimi vsemi stroški.

Saj originalna poštnina ne bi bila taka katastrofa, če ne bi toko naraščala s številom tipkovnic.

$90+ zpoštnine a eno, skoraj $400 za pet kosov. Noro.No, vsaj precej balkanski nateg.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

Nwanko ::

A ve kdo kakšno je kaj stanje za naročanje z UK? Še vedno normalno, glede davkov in carine?

Jerry000 ::

Nwanko je izjavil:

A ve kdo kakšno je kaj stanje za naročanje z UK? Še vedno normalno, glede davkov in carine?

Normalno

FireSnake ::

Bo kupoval kdo kaj iz mindfactory? Da bi delili poštnino.
Relacija: Slovenske Konjice - Maribor.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

FireSnake ::

Vidim, da ni nekega navala :)

No, meni se ne mudi.

Če se kdo najde, pa bo naročeval, se priporočam, da me kontaktira.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

BorutK-73 ::

Nikomur se ne da zajebavat z deljenjem poštnine in potem se še dogovarjat kam pošlješ ali pride iskat , plus denar.

FireSnake ::

Ja, izgleda, da je raja popolnoma nezanesljiva.

Škoda.

Če se vseeno kdo najde: PM.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si
««
15 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

hardwareversand.de (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Kaj kupiti
1912362676 (149791) integral15
»

Hoh.de (strani: 1 2 3 428 29 30 31 )

Oddelek: Kaj kupiti
1507274629 (109415) darkolord

mindfactory.de - pomoc

Oddelek: Pomoč in nasveti
329854 (7476) UlyssesE
»

Kje kupiti dele računalnika?

Oddelek: Kaj kupiti
176379 (5704) KTr1sk
»

tuje spletne trgovine (hod.de) (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8614920 (9384) lambda

Več podobnih tem