» »

MindFactory mnenje

MindFactory mnenje

««
54 / 55
»»

PrimozR ::



Toel slikco mi je poslal sodelavec v zvezi s pošiljanjem kosov iz .de (šlo je pa za neke rezervne dele). Za MindFactory tole verjetno nima veze?

darkolord ::

Ne, nima. Nobena direktiva ne zahteva, da pošiljajo po celi EU, samo diskriminirati ne smejo na podlagi lokacije kupca (nima pa to veze z naslovom dostave).

Če Nemec lahko naroči na nemški naslov, potem lahko tudi Slovenec naroči na nemški naslov.

Zgodovina sprememb…

mtosev ::

A ljudje še vedno vstajajo pri MF glede na to, da Computeruniverse, Amazon.de pošiljajo direkt v Slovenijo? Nikoli naročal pri MF, ker imam CU in Amazon.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

bedarija ::

mf daleč cenejši
lej 2 minutni basic search, kar se zdaj največ kupuje:
mf -- cu
139 - 149 ryzen 5600
184 - 211 ryzen 5600x
50 - 54 16gb Aegis 3200 mhz
129 - 146 b550 Aorus elite

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bedarija ()

scythe ::

Še vedno, saj so nekatere cene res najbolj ugodne, tudi če odšteješ Mailbox poštnino do SLO. Jaz vedno med 0.00-6.00 naročim pri MF, zastojn poštnina po Nemčiji in pol plačam tistih 10-15€ pri Mailboxu, da še pošljejo v SLO.
X670F | 7700X | 2x16Gb | 6000Mhz/CL30 | RTX3090FTW3 | HP X27i | Phanteks NV7|

mtosev ::

Jaz sem matično AsRock Z790 PRO RS vido ceno pri MF in CU. Pri CU je za en cent dražja. Pa še neki CU ima v angleščini website. Meni ko ne znam nemško je tako lažje.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

bedarija ::

lej definitivno kupuj tam kjer je ceneje in si zadovoljen, vendar je v večini primerov mf konkretno ceneje. nemščine pa tudi sam ne znam ampak je GUI precej klasičen za spletno trgovino artikli imajo pa original ime. nenazadnje imaš tudi google site trasnlate

Ang3lo ::

MF je skoraj vedno cenejši, tudi če šteješ tistih 12€ Mailbox poštnine za osnovni paket. Pošljejo še isti dan in če ne bi na Mailboxde kvačkali dodaten dan ali dva bi bilo super, ampak že tako ponavadi dobiš pošiljko znotraj enega tedna. Tudi na Amazonu se mi je že zgodilo da niso pošiljali k nam, tako da sem preko Mailboxa naroču.

Se pa splača vedno preverit na Geizhalsu in včasih je kak disk pri nas tudi ceneje. Pa recimo ohišje ali ekran ne vem če bi upal na tako daljavo naročat ker je vedno možnost da se kaj raztura po poti.
Ryzen 5800X3D | 32GB DDR4 3600 | GeForce 3090 Ti Suprim X
Alphacool Eisbaer Aurora 360 | MSI Tomahawk MAX B450 | Lian Li o11 EVO

mtosev ::

Jaz sem prek pošte/UPSa iz DE vzel 30 col monitor in CM Mastercase H500M pa je oboje prišlo v enem kosu. Oboje kupo pri CU, skupaj s hardwarom za cel komp.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

dude ::

Se pravi če prav štekam, ker vidim da je kar nekaj različnih mnenj.
Naročil bi macbooka pro pri mindfactory, ker je očitno cenejši kot pri CU, okoli +-250€.
Se pravi se registriram iz firmo oz. davčno, hkrati pa si naredim mailbox account, na MF pa kot kraj dobave napišem naslov za Mailboxe?
+ Verjetno mi 19% davka ne bo potrebno plačati - pri MF ceni odbijem -19%???

Hvala za info, nikoli še nisem naročal iz tujine in se še malo lovim.

dude ::

Han ::

Kolikor vem, MF na firmo oziroma davčno že nekaj časa ne gre.

Jacob je še malenkost dražji kot CU, a lahko plačaš brez DDV.

https://direkt.jacob.de/produkte/apple-...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

dude ::

Han je izjavil:

Kolikor vem, MF na firmo oziroma davčno že nekaj časa ne gre.

Jacob je še malenkost dražji kot CU, a lahko plačaš brez DDV.

https://direkt.jacob.de/produkte/apple-...


Kako pa da se ne da na firmo, na ragistraicij je bil potreben vnos firme oz davcne?

Han ::

Ko želiš oddati naročilo, dobiš obvestilo, da ne gre...

Prijatelj zadnje čase naroča brez DDV pri Electronisu. Zaenkrat vse ok, le malo počasni so.

https://www.electronis.de/index.php?pag...

dude ::

Han je izjavil:

Ko želiš oddati naročilo, dobiš obvestilo, da ne gre...

Prijatelj zadnje čase naroča brez DDV pri Electronisu. Zaenkrat vse ok, le malo počasni so.

https://www.electronis.de/index.php?pag...


Hvala, zgleda kar kul. Ceneje kot na CU.

dude ::

Poštnina + mašina sta me najceneje prišla na amazon.de, lol.

PrimozR ::

Han je izjavil:

Kolikor vem, MF na firmo oziroma davčno že nekaj časa ne gre.

Jacob je še malenkost dražji kot CU, a lahko plačaš brez DDV.

https://direkt.jacob.de/produkte/apple-...

Tudi na CU lahko plačaš brez davka.

MF je včasih brez davka pošiljal izven Nemčije, potem so pa to skenslali. darkolord je v tej temi razlagal zakaj in kako je tako.

meho7 ::

Mogoce kdo ve zakaj nekaterim sprejmejo Mindstar akcije medtem ko drugim vrze error - Hinweis Sie haben bereits die maximal erlaubte Bestellmenge erreicht?
Vceraj sem jaz lahko narocil medtem ko frendu ni uspelo. Obadva Mailboxde z vec nakupi ze opravljenimi.

bedarija ::

kdo ve iz prve roke koliko pride poštnina mailbox za cel komp komponent brez ohišja. in če je kdo z ohišjem kupoval koliko je takrat poštnina. ker se mi zdi da sem slišal, da se ohišje splača v slo kupit. hvala za odgovore

PrimozR ::

Jaz sem konec 2017 vrgel slabih 100 € za 50 kg robe, kjer sta bili dve ohišji (vsako ločen paket) in robe za 2 standardna računalnika komponent, za en DIY NAS (trije trdi diski, sicer komponente za 3. računalnik), en Asrocokv deskmini s komponentami (SSD, RAM, CPU) in en UPS.

Pomojem od oka nekje do 30 € max. Začne se pri 10 € za najmanjši paket, 20 € bi znalo biti še optimistično, 30 € je pomojem kar safe.

Vuli ::

8kg = 23€, samo komponente
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

gnomee ::

Imaš pa tudi kalkulator in si lahko zračunaš kolko okvirno nekje bo - https://www.mailboxde.com/shipping-calc..., ampak glede na cenejše cene komponent boš v vsakem primeru prišparal ogromno v primerjavi s Slovenijo kljub poštnini.
Ryzen 5900X,Aorus X570 Elite,32GB 3600Mhz,MSI RTX 4070TI, Samsung M2 1TB
Macbook Pro M1 16" 32 GB

PrimozR ::

Kalkulator ti bolj malo pomaga, če nimaš pojma, v kakšno škatlo ti bodo zapakirali robo. Po mojih izkušnjah teža ni driver cene, dimenzije so.

DarwiN ::

Ne bi vas rad prestrašil, ampak meni je MailboxDE minuli teden izgubil paket od Mindfactory..

Menda imajo z DHL in drugimi službami dogovorjeno avtomatsko dostavo brez podpisa za posamezni paket.. DHLov kurir tako enostavno odloži vse pakete v Mailboxovem skladišču brez podpisa oziroma mogoče velja en podpis za poln kombi robe..

In tako lepo za moj paket piše, da je bil dostavljen in prevzet 17.11, dejansko pa paketa od nikoder.. Pri Mailboxu zatrjuje, da paket ni bil skeniran v njihovem skladišču.

Skratka, zdaj sledi jajčkanje in po nekaj tednih bom najbrž dobil denar povrnjen ali od DHL ali od Mailbox. Vsaj upam.

Ampak kot rečeno - en primer ni znak za preplah.. Tudi sam bom še naprej normalno naročal.. Pač shit happens.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

meho7 ::

bedarija je izjavil:

kdo ve iz prve roke koliko pride poštnina mailbox za cel komp komponent brez ohišja. in če je kdo z ohišjem kupoval koliko je takrat poštnina. ker se mi zdi da sem slišal, da se ohišje splača v slo kupit. hvala za odgovore

V zadnjih mesecih so se malo podrazili. Za tray cpu (majhna skatlica) sem 1 teden nazaj placal 13€. Medtem ko sem 2019 za 7kg robe placal 16,35€. Verjetno te bo prislo 20-30€. Kisto se pa bolj splaca v Slo, ker bo postnina astronomska pa se ves ne v kaksnem stanju bo prisel.

LeQuack ::

Podražile so se predvsem poštnine zaradi požrešnih paketnih podjetij in pošt. Enako je pri naročanje iz Amazon, poštnine so šle gor vsaj 50%.
Quack !

Lui_ ::

Pozdravljeni,

a mi lahko kdo razloži ali pa pošlje link, kako zrihtati mailboxde z MindFactory-em

Sem gledal še 5 drugih spletnih strani z komponenti in me iz MF pride 300€ ceneje, kakor druga najcenejša spletna stran.
Bi bil pa cel PC, minus grafične.

meho7 ::

Lui_ je izjavil:

Pozdravljeni,

a mi lahko kdo razloži ali pa pošlje link, kako zrihtati mailboxde z MindFactory-em

Sem gledal še 5 drugih spletnih strani z komponenti in me iz MF pride 300€ ceneje, kakor druga najcenejša spletna stran.
Bi bil pa cel PC, minus grafične.

Najprej si na Mailboxde ustvari racun. Potem pa zajadraj do My account > My Address,ID kjer bos dobil svoje podatke postnega nabiralnika.
Potem pa na Mindfactory takole izpolnis podatke.

clio24v ::

@Lui_ pa ne pozabi naročiti med 00 in 6 uro zjutraj,ker je zastonj poštnina. :)
Lexus Style

Vuli ::

DarwiN je izjavil:

Ne bi vas rad prestrašil, ampak meni je MailboxDE minuli teden izgubil paket od Mindfactory..

Menda imajo z DHL in drugimi službami dogovorjeno avtomatsko dostavo brez podpisa za posamezni paket.. DHLov kurir tako enostavno odloži vse pakete v Mailboxovem skladišču brez podpisa oziroma mogoče velja en podpis za poln kombi robe..

In tako lepo za moj paket piše, da je bil dostavljen in prevzet 17.11, dejansko pa paketa od nikoder.. Pri Mailboxu zatrjuje, da paket ni bil skeniran v njihovem skladišču.

Skratka, zdaj sledi jajčkanje in po nekaj tednih bom najbrž dobil denar povrnjen ali od DHL ali od Mailbox. Vsaj upam.

Ampak kot rečeno - en primer ni znak za preplah.. Tudi sam bom še naprej normalno naročal.. Pač shit happens.


Ti si že 2. v zelo kratkem času.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Lui_ ::

clio24v je izjavil:

@Lui_ pa ne pozabi naročiti med 00 in 6 uro zjutraj,ker je zastonj poštnina. :)


A to zares misliš, ali samo sarkazem?

meho7 je izjavil:

Lui_ je izjavil:

Pozdravljeni,

a mi lahko kdo razloži ali pa pošlje link, kako zrihtati mailboxde z MindFactory-em

Sem gledal še 5 drugih spletnih strani z komponenti in me iz MF pride 300€ ceneje, kakor druga najcenejša spletna stran.
Bi bil pa cel PC, minus grafične.

Najprej si na Mailboxde ustvari racun. Potem pa zajadraj do My account > My Address,ID kjer bos dobil svoje podatke postnega nabiralnika.
Potem pa na Mindfactory takole izpolnis podatke.


Hvala!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lui_ ()

bedarija ::

zastonj poštnina se je nanašal od mindfactory do mailboxde in ne mailboxde do slovenije. po polnoči

clio24v ::

Hvala za razlago @bedarija.
Lexus Style

6151 ::

Mailbox je postal zelo drag. Jaz sem switchal na logoix https://www.logoix.com/cgi-bin/index.pl
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

bedarija ::

lahko primerjaš cene in "kvaliteto" (kakšno vrednost si čez pošiljal)? ker stran je katastrofa in se ne znajdem

keba ::

Koliko časa ste preko mailboxde čakali da je priašla pošiljka, moja že 1 dan stoji nkje na madžarskem

BStard ::

Na MF sem 30.11 oddal naročilo za par stvari, ki so vse na zalogi. Do danes še ni bil spremenjen status naročila. Na FB msg in Whatsapp ne odgovarjajo. Še kdo kej naročeval zadnje čase?

clio24v ::

25.11 sem naročil grafično.Še isti dan odposlana.Paket prispel iz mailbox-a 2.12.
Lexus Style

Kebo ::

Paket po navadi kak dan počaka na Madžarskem, ne vem točno kako ma GLS to organizirano ampak se mi zdi da si res čas uzamejo v primerjavi z drugimi dostavnimi službami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kebo ()

Glugy ::

keba je izjavil:

Koliko časa ste preko mailboxde čakali da je priašla pošiljka, moja že 1 dan stoji nkje na madžarskem

Zdele bo verjetno tko al tko vse stal do konca leta bo bolj bogo z vsemi pošiljkami. Kokr boš mel res srečo. Dele je tak naval da boh pomagi. Enostavno ne more it vse toh hitr skoz če je decembra vsaj 3x več paketov kot navadni mesec.

scythe ::

Prej si dobil preko mailboxa v 5 dneh, decembra pa ponavadi 10 dni, vsaj tako je bilo lani pri meni.

Še eno vprašanje, je kdo opazil na Mindfactory, da spustijo ceno za izdelek za 10-40€ in čez 10 min nazaj na staro ceno? Na geizhals.eu pa sploh ne zazna tega padca cene na določen izdelek.
X670F | 7700X | 2x16Gb | 6000Mhz/CL30 | RTX3090FTW3 | HP X27i | Phanteks NV7|

mailer ::

Gh verjetno dela vzorčenje na določeno uro dneva in takrat se cena zapiše. Dvomim, da računa povprečje dnevnih nihanj cen.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

sbawe64 ::

meho7 je izjavil:

Lui_ je izjavil:

Pozdravljeni,

a mi lahko kdo razloži ali pa pošlje link, kako zrihtati mailboxde z MindFactory-em

Sem gledal še 5 drugih spletnih strani z komponenti in me iz MF pride 300EUR ceneje, kakor druga najcenejša spletna stran.
Bi bil pa cel PC, minus grafične.

Najprej si na Mailboxde ustvari racun. Potem pa zajadraj do My account > My Address,ID kjer bos dobil svoje podatke postnega nabiralnika.
Potem pa na Mindfactory takole izpolnis podatke.

Na MF sem nazadnje kupoval več kot +5 let nazaj (fizična oseba, se je še dalo), sedaj imam naslov iz mailboxde in gledam, kaj naj bi spremenil.


Vorname, Nachname (Ime in priimek & mailboxde ID) (zgornja puščice iz slike ne morem spremeniti).
Srednjo (email naslov) in spodnjo puščico (Ihre Rechnungsadresse) lahko spremenim.

Čisto spodaj na strani MF računa je postavka "Ihre Lieferadresse" (ni na sliki vidna), le te ni potrebno spremeniti ?

Vidim da Mailboxde uporablja enak naslov za vse, samo "Mailbox ID" je druga številka za vsakega.


Zaprem star račun MF in naredim novega ?
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

sbawe64 ::

6151 je izjavil:

Mailbox je postal zelo drag. Jaz sem switchal na logoix https://www.logoix.com/cgi-bin/index.pl

So paketi kaj zavarovani ?

Preko mailboxde.com piše da so do vrednosti 1000 eur (Gls), cena za paket do 3 kg 50x50x30 cm je 16,07 eur, preko UPS Standard (zavarovani do vrednosti 500 eur) poštnina 25,44 EUR.
logoix kalkulator vrže cifro 11,73 eur.
2020 is new 1984
Corona World order

6151 ::

sbawe64 je izjavil:

6151 je izjavil:

Mailbox je postal zelo drag. Jaz sem switchal na logoix https://www.logoix.com/cgi-bin/index.pl

So paketi kaj zavarovani ?

Preko mailboxde.com piše da so do vrednosti 1000 eur (Gls), cena za paket do 3 kg 50x50x30 cm je 16,07 eur, preko UPS Standard (zavarovani do vrednosti 500 eur) poštnina 25,44 EUR.
logoix kalkulator vrže cifro 11,73 eur.


Za avstrijo vem, da zavarovani za 500€.
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

darkolord ::

A forwarding imajo tudi za Slovenijo? Kot "pošiljanje" sicer piše EU-wide, za forwarding pa povsod omenjajo samo Avstrijo ...

LeQuack ::

Mene zanima ali je kdo trde diske naroča iz MF in ali jih v redu zapakirajo?
Quack !

sbawe64 ::

darkolord je izjavil:

A forwarding imajo tudi za Slovenijo? Kot "pošiljanje" sicer piše EU-wide, za forwarding pa povsod omenjajo samo Avstrijo ...

logoix
Ravno se ukvarjam s tem...


In sem odprl novo temo z naslovom:
logoix.com, alternativa mailbox.de
logoix.com, alternativa mailbox.de
2020 is new 1984
Corona World order

Vuli ::

sbawe64 je izjavil:

meho7 je izjavil:

Lui_ je izjavil:

Pozdravljeni,

a mi lahko kdo razloži ali pa pošlje link, kako zrihtati mailboxde z MindFactory-em

Sem gledal še 5 drugih spletnih strani z komponenti in me iz MF pride 300EUR ceneje, kakor druga najcenejša spletna stran.
Bi bil pa cel PC, minus grafične.

Najprej si na Mailboxde ustvari racun. Potem pa zajadraj do My account > My Address,ID kjer bos dobil svoje podatke postnega nabiralnika.
Potem pa na Mindfactory takole izpolnis podatke.

Na MF sem nazadnje kupoval več kot +5 let nazaj (fizična oseba, se je še dalo), sedaj imam naslov iz mailboxde in gledam, kaj naj bi spremenil.


Vorname, Nachname (Ime in priimek & mailboxde ID) (zgornja puščice iz slike ne morem spremeniti).
Srednjo (email naslov) in spodnjo puščico (Ihre Rechnungsadresse) lahko spremenim.

Čisto spodaj na strani MF računa je postavka "Ihre Lieferadresse" (ni na sliki vidna), le te ni potrebno spremeniti ?

Vidim da Mailboxde uporablja enak naslov za vse, samo "Mailbox ID" je druga številka za vsakega.


Zaprem star račun MF in naredim novega ?


zakaj bi zapiral račun, nov naslov za dostavo dodaš v account
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

sbawe64 ::

Nemci in njhova logika, ki je ne razumem ;)

kaj je razlika med
A)
Ihre Rechnungsadresse //naslov za račun, tu mi piše z rdečim da pošiljajo samo v DE (imam vpisan naslov v Slo in državo Slo)

B)
Ihre Lieferadresse //naslov za dostavo



Sem oboje spremenil na mailbox.de.



tako imam sedaj:

Ihre Rechnungsadresse:
Deutschland
02763 Zittau
Äussere Weberstr. 57



Ihre Lieferadresse:
Herrn
Mailboxde.com GmbH ime Priimek, ID 123456
Äussere Weberstr. 57
02763 Zittau
Deutschland
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()
««
54 / 55
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

mailboxde.com (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30774446 (1118) cortez
»

Caseking.de

Oddelek: Kaj kupiti
365557 (564) GrimReaper3
!

Skupinski nakupi iz tujine - deljenje poštnine, je kdo za? (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Kaj kupiti
806390288 (56885) Nwanko
»

Alternate.de izkušnje ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
242797 (1505) bastadu
»

vrednost Intel i7 setup

Oddelek: Kaj kupiti
353010 (2490) Han

Več podobnih tem