» »

MindFactory mnenje

MindFactory mnenje

««
55 / 55
»
»»

sbawe64 ::

Če bom plačal MF s paypalom, potem še tam spremenim naslov za dostavo na ta od "Ihre Lieferadresse" ali raje na "Ihre Rechnungsadresse"
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

Han ::

Jaz imam oba naslova v MF nemška (mailboxde), PayPal pa nisem spreminjal.

gnomee ::

Jaz imam samo Lieferadresse nastavljen na Mailboxde naslov, naslov plačnika mam svoj in ni blo nikoli nobenih problemov.
Ryzen 5900X,Aorus X570 Elite,32GB 3600Mhz,MSI RTX 4070TI, Samsung M2 1TB
Macbook Pro M1 16" 32 GB

LeQuack ::

Kako je z vračanjem na Mindfactory, se pravi tisto da vrneš v 14 dneh ali kolk? Neke poste sem na Redditu bral in eni so rekli da so jih po vrniti izdelkov kar banali.
https://www.reddit.com/r/germany/commen...
Quack !

darkolord ::

Kolikor sem zasledil, so večinoma banali kupce po vračilu GPU-jev.

Machete ::

Katero tisto, da vrneš po 14 dneh? Neodprt artikel? Verjetno. Uporabljen artikel? Težka bo.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

zajtam123 ::

Machete je izjavil:

Katero tisto, da vrneš po 14 dneh? Neodprt artikel? Verjetno. Uporabljen artikel? Težka bo.


A ni ravno smisel vračila v 2 tednih ta, da lahko izdelek preizkusis in vidiš a ti je cool ali ne.
Tako, da če vračaš nepoškodovan izdelek mislim, da ne bi smel nihče težiti.

darkolord ::

Smisel je sicer, da vidiš ali ti je cool ali ne v takšni meri, kot to lahko vidiš v fizični trgovini.

Machete ::

Ne, ni to smisel. Smisel je, da vrneš, če vidiš, da je drugačen kot si si predstavljal ali pa si se premislil. Ni pa mišljeno, da ti to odpreš, zvrtaš 2 luknji in vrneš 'strojček'. Isto torej za PC komponente. Odprtih embalaž ti ne rabi nihče sprejet nazaj, samo, ker bi ti tako želel.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

zajtam123 ::

Machete je izjavil:

Ne, ni to smisel. Smisel je, da vrneš, če vidiš, da je drugačen kot si si predstavljal ali pa si se premislil. Ni pa mišljeno, da ti to odpreš, zvrtaš 2 luknji in vrneš 'strojček'. Isto torej za PC komponente. Odprtih embalaž ti ne rabi nihče sprejet nazaj, samo, ker bi ti tako želel.

Glede na tole spodaj bi rekel, da zakon ščiti kupce. Tudi sam delam v trgovini s tehnično robo in stranke vračajo izdelke, ki so jih naročili po spletu. Dokler vračajo nepoškodovane izdelke noben ne komplicira (pa tudi če so zadevo stestirali). Seveda mora biti tudi embalaža nepoškodovana, kar pa ne pomeni, da ne sme biti odprta. Je pa res, da je tole slovenska zakonodaja...je pa verjetno skopirana od evropske.

Tu izpis iz zakona o varstvu potrošnikov.
43.č člen

Pri pogodbah, sklenjenih na daljavo ali zunaj poslovnih prostorov, ima potrošnik pravico, da v 14 dneh obvesti podjetje, da odstopa od pogodbe, ne da bi mu bilo treba navesti razlog za svojo odločitev. Pri tem lahko potrošnika bremenijo le stroški iz sedmega odstavka 43.d člena tega zakona.

Pri prodajni pogodbi začne odstopni rok iz prejšnjega odstavka teči z dnem, ko:

- potrošnik ali tretja oseba, ki ni prevoznik in jo imenuje potrošnik, pridobi dejansko posest nad blagom,

- potrošnik ali tretja oseba, ki ni prevoznik in jo imenuje potrošnik, pridobi dejansko posest nad zadnjim kosom blaga, če je predmet pogodbe več kosov blaga, ki jih potrošnik naroči v enem naročilu,

- potrošnik ali tretja oseba, ki ni prevoznik in jo imenuje potrošnik, pridobi dejansko posest nad zadnjo pošiljko ali kosom blaga, če je dostava blaga sestavljena iz več pošiljk ali kosov,

- potrošnik ali tretja oseba, ki ni prevoznik in jo imenuje potrošnik, pridobi dejansko posest nad prvim kosom blaga, če je dostava blaga v določenem obdobju redna.

Pri pogodbi o opravljanju storitev začne odstopni rok iz prvega odstavka tega člena teči z dnem sklenitve pogodbe.

Pri pogodbah o dobavi vode, plina ali električne energije, če se ti ne prodajajo v omejeni prostornini ali določeni količini, daljinskega ogrevanja ali digitalne vsebine, ki ni zapisana na otipljivem nosilcu, začne odstopni rok iz prvega odstavka tega člena teči z dnem sklenitve pogodbe.

Razen če sta se pogodbeni stranki dogovorili drugače, potrošnik nima pravice do odstopa od pogodbe iz prvega odstavka tega člena pri teh pogodbah:

1. o blagu ali storitvah, katerih cena je odvisna od nihanj na trgih, na katera podjetje nima vpliva in ki lahko nastopijo v roku odstopa od pogodbe;

2. o blagu, ki je izdelano po natančnih navodilih potrošnika in prilagojeno njegovim osebnim potrebam;

3. o blagu, ki je hitro pokvarljivo ali mu hitro preteče rok uporabe;

4. o opravljanju storitev, če podjetje pogodbo v celoti izpolni ter se je opravljanje storitve začelo na podlagi potrošnikovega izrecnega predhodnega soglasja in s privolitvijo, da izgubi pravico do odstopa od pogodbe, ko jo podjetje v celoti izpolni;

5. o dobavi zapečatenih avdio- ali videoposnetkov in računalniških programov, če je potrošnik po dostavi odprl varnostni pečat;

6. o dobavi časopisov, periodičnega tiska ali revij razen pri naročniških pogodbah za dobavo takih publikacij;

7. o dobavi zapečatenega blaga, ki ni primerno za vračilo zaradi varovanja zdravja ali higienskih vzrokov, če je potrošnik po dostavi odprl pečat;

8. o dobavi blaga, ki je zaradi svoje narave neločljivo pomešano z drugimi predmeti;

9. o dobavi alkoholnih pijač, katerih cena je dogovorjena ob sklenitvi prodajne pogodbe in ki se lahko dostavijo po 30 dneh, njihova dejanska vrednost pa je odvisna od nihanj na trgu, na katera podjetje nima vpliva;

10. sklenjenih na javnih dražbah;

11. pri katerih je potrošnik izrecno zahteval obisk podjetja na domu zaradi izvedbe nujnega popravila ali vzdrževanja. Če podjetje pri takem obisku opravi še dodatne storitve, ki jih potrošnik ni izrecno zahteval, ali dostavi blago, ki ne predstavlja nadomestnih delov, nujno potrebnih za vzdrževanje ali popravilo, ima potrošnik za navedene dodatne storitve in blago pravico do odstopa od pogodbe;

12. o nastanitvi, ki ni namenjena stalnemu bivanju, prevozu blaga, najemu vozil, pripravi in dostavi hrane, ali storitvah za prosti čas, pri katerih se podjetje zaveže, da bo izpolnilo svojo obveznost ob točno določenem datumu ali v točno določenem roku;

13. o dobavi digitalne vsebine, ki se ne dostavi na otipljivem nosilcu podatkov, če se je opravljanje storitve začelo na podlagi potrošnikovega izrecnega predhodnega soglasja in s privolitvijo, da s tem izgubi pravico do odstopa od pogodbe.

Zgodovina sprememb…

bedarija ::

Machete je izjavil:

... Odprtih embalaž ti ne rabi nihče sprejet nazaj, samo, ker bi ti tako želel.

ja pač ne, za vse nakupe preko spleta velja vračilo v 14 dneh brez razloga. ne prdaj kar tako na pamet

goldhorn ::

Ima še kdo težave pri plačilu s PayPalom?

Machete ::

bedarija je izjavil:

Machete je izjavil:

... Odprtih embalaž ti ne rabi nihče sprejet nazaj, samo, ker bi ti tako želel.

ja pač ne, za vse nakupe preko spleta velja vračilo v 14 dneh brez razloga. ne prdaj kar tako na pamet


Ja brez razloga že, z uporabo pa ne.
Sploh pa je govora o nemški trgovini.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

dominuspro ::

Crknil mi je ssd Samsung m.2 PM9A1 2TB. Ali je bolj pametno uveljavljati garancijo pri MF ali direkt na Samsungu? Če 2 tedna bosta 2 leti od nakupa...

darkolord ::

Samsung direkt.

Han ::

Povprašaš lahko tudi na Acord-92.

https://www.pcplus.si/pogoji-nakupa/

urosz ::

Na Mindfactory sem pri registraciji vnesel moj naslov od mailboxde in je vse ok ker je DE.
Ampak zdaj je problem, ker je mailboxde naslov vstavljen tako v Rechnungadresse kot Lieferadresse. Je to kaj narobe ali lahko narocim?

Han ::

Imam enako, pa sem do zdaj še vedno dobil.

Jerry000 ::

Živ. Zanimam se za nakup grafične Nvidia 4070 12GB
https://www.mindfactory.de/product_info...

Ker je tu res uber dobra cena me zanima kako lahko dobim to v Slovenijo glede na to da ne pošiljajo. Na cheap and more sem že pisal in ni odgovora. Pisal sem tudi na mailboxde in brez odgovora kar mi je nekako dalo nezaupanje v te stvari. Kako vi iz tukaj naročite, da je 100% preverjeno in varno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

Wrop ::

Preko mailbox.de. Nekaj malega stane prepošiljanje. Še vedno pa lahko precej v plusu.

Jerry000 ::

Torej se samo naroči na njihov naslov in vse poteka normalno in je zaupanja vredno?

Han ::

Vse piše na prejšnji strani...

Vuli ::

na Mindfactory oddaj naročilo med 0:00 in 6:00 zjutraj in imaš zastonj poštnino po Nemčiji, nakup mora bit nad 150€. Pol ti ostane samo še poštnina iz mailboxa v slo...
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Han ::

Za to grafično lahko odda naročilo kadarkoli, ker ima trenutno oznako "Gratisversand".

Jerry000 ::

Še eno vprašanje. Razmišljam o večji nabavi da ne bom paket po paket. Kako je z varnostjo? Imate dobre izkušnje pri mailboxde? Rad bi naročil PC case ki je tudi steklo zraven, grafično, torej delikatne stvari. Kaj če se kaj polomi, je kakšna garancija? Odgovarjajo verjetno oni za škodo? Vaše izkušnje me zanimajo

DarwiN ::

Ohišja ne kupuj pri MF, ker plačaš ločeno poštnino (20EUR) za ločen paket, posledično pa še ločeno poštnino (15-20EUR) pri MailboxDE.

Ostale komponente pri MF, ohišje pa pri nas oziroma iz kakšne DE trgovine, ki pošilja direktno k nam (ComputerUniverse, caseking ali Jacob.de). Običajno prideš skozi za podoben denar. Iz DE dobiš ohišje ~20EUR ceneje, ampak je poštnina ~20EUR. Edino izbire in zaloge imaš več v Nemčiji.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

Jerry000 ::

DarwiN hvala, nisem vedel da ComputerUniverse pošilja v slovenijo, mogoče še celo kakšno komponento kupim ker imajo veliko izbire.

Vseeno me pa še zanimajo vaše izkušnje z MailboxDE

darkolord ::

V tej temi imaš ogromno izkušenj z Mailboxde.

Poleg tega je odprta še ločena tema za to

abazuu ::

Zanima me kako imate nastavljen mindfactory profil, da uspešno pride na mailboxde.com?

Nastavil sem po tem vzorcu:


in paket je prišel na mailboxde.com BREZ imena, priimka in IDja.

Sam sicer mislim, da je mogoče bilo to, ker je v imenu Ž. Mindfactory me je napiz***, da je bil podatek predolg in ga zato ni bilo na etiketi...
pri trackanju številke je ime popačeno brez Ž inicialke, na etiketi sami pa tega podatka pač ni. Je pa mailboxde.com vseeno našel oz identifical ta paket.
Rad pa bi nastavil na mindfactory pravilno obliko, da se v bodoče izognem takim (nepotrebnim) problemom.

Han ::

Vorname: Mailboxde.com
Nachname: Ime Priimek, ID xxxxx

V mojem profilu je po novem GmbH v Nachname polju pred imenom, zato predlagam, da GmbH enostavno izpustiš. Prav tako ne piši šumnikov.

msarc1 ::

A kdo naroča na firmo na mindfactroy? Ker ko grem na zaključek napuka imam še vedno vse cene z davkom

darkolord ::

Ne, ne gre.

Bostjan_321 ::

A za uporabo mailboxde rabiš tja naložit sredstva da ti prepošljejo al dobiš račun ko prejmejo paket in ga prepošljejo dalje ko plačaš ?

darkolord ::

Naložiti moraš sredstva. Lahko naložiš prej, ali pa počakaš, da pride paket in vidiš točen strošek, ki ga potem naložiš gor.
««
55 / 55
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

mailboxde.com (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30774444 (1116) cortez
»

Caseking.de

Oddelek: Kaj kupiti
365557 (564) GrimReaper3
!

Skupinski nakupi iz tujine - deljenje poštnine, je kdo za? (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Kaj kupiti
806390286 (56883) Nwanko
»

Alternate.de izkušnje ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
242797 (1505) bastadu
»

vrednost Intel i7 setup

Oddelek: Kaj kupiti
353010 (2490) Han

Več podobnih tem