» »

Izpit za avto pri 21-ih!?!?!

Izpit za avto pri 21-ih!?!?!

«
1
2

MrGTO ::

Torej jaz sem slisal da bo leta 2004 srejet zakon, da "bomo"(nazalost):'( lahko delali izpit za avto sele pri 21-ih.A je to res al ne pa nevem, zato vas prosim ce ima kdo kaksne informacije....

Lp, Oblak

undefined ::

Težko verjamem. V ZDA ga lahko že delajo pri 16ih, I think. Ne vem torej, zakaj bi pri nas šli navzgor na 21.

BorisJ ::

Manj jih vozi - manj jih umre:D - joke

undefined ::

Je pa eno res, da so mladostniki malo resnejši, ko odrastejo in jih večina ne bo več tako norela. Večino nesreč v Sloveniji povzroči ravno mladoletnikov, ponavadi vinjenih. Starejši itak ne bodo nikoli presegli 80 km/h, niti na avtocesti. Tako, da je ta omejitev na 21 let po eni strani zelo zelo pozitivna. Pa še Thomas pravi, da so nesreče pri nas največji problem, sploh po štajerskem (kjer ga raje pijejo, se ve). :)

KTr1sk ::

Jaz pa ne mislim, da bo manj nesreč, če bo sprejet zakon za opravljanje vozniškega izpita pri 21letih, ker vem kako je bilo pri meni, dokler nimaš izpita se ti ful dober zdi po gasu mal dat, ker pač je hitrost dober občutek in tudi če bi ga mogel jaz delat pri 21letih vem da bi hotel sprobat hitrost, zarad firbca, ker prej ne bi imel šanse pa ni važno kolko sem star. No tako je moje mnenje pač, kako pa vi mislite pa itak ne bil vedel. Slišal sem pa tud jz nekje, za ta zakon, samo težko verjamem, če je kaj res:|

TribesMan ::

Jest se popolnoma strinjam s to novo uvedbo, ker vse preveč folka (sebe ne izvzemam), ki dobi izpit vozi mal prfuknjeno. Še posebej mlajši, ki sploh niso psihično dovolj stabilni da bi vozili avto v prometni konici, ko se na cesti dogaja.
Oziroma se strinjam s tem kar je reku enkrat moj kolega, "če bi blo pomojem bi imelo izpit 20% ljudi in to tistih, ki bi se izkazali za kvalitetne voznike, ne pa da dobi izpit kar vsak ki se ga loti delat".

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

undefined ::

Ja, Tomaž. Saj bi tudi dobil lepo denarno kazen, ko bi vozil brez izpita. Ko pa si enkrat star 18 ali več, pa sam odgovarjaš zase, nič več starši in kar lepo pristaneš lahko tudi v zaporu. :)

matter ::

Heh, zgleda da imajo javni prevozi premalo donosa :)

Tody ::

jest bi namesto izpita pri 21 letih raje uvedel ponovni preizkus vsake 5-10 let ker to kar se dogaja na naših cestah je kriminal !!! Al pa poseben izpit za avto cesto ker je preveč ljudi ki ne znajo vozit tam. In to niso divjaki ker ti pri hitrosti 180 in več sam še blendajo:D

BlackHole ::

NE vem no, kako bo pa potem z zaposlitvijo, saj nekatera delovna mesta zahtevajo opravljen vozniški izpit.

Big_Al ::

Ob opravljanju izpita in nato še po letu ali dveh bi predlagal nek psihofizični pregled. Kot opažam ima kr nekaj ljudi na cesti probleme zaradi strahu in so z aktivno vožnjo v prometu (sploh v kakšni bolj zahtevni situaciji) enostavno preobremenjeni. Reakcije voznikov, ki jih včasih doživiš na cesti so..... od nepravilnega reagiranja do nereagiranja. Aja, pa obvezno trening varne vožnje na poligonu - z vsemi fintami, ki jih nudi. Glede starosti pa kaj vem - definitivno je predvsem mladina na cesti nevarna, ja prav nevarna!!!! Sam z osebnim avtomobilom prevozim kar nekaj KM. OK, ne vozim stalno po predpisih - priznam, ampak je razlika med hitro vožnjo (na magistralki skoraj nikoli preko 120Km/h - naselja in odseki, kjer poznam nevarnosti pa ne samo zaradi radarja počasi) in norim divjanjem. Ko pa opazim kakega "norca" je to ponavadi mlad poba s kakim "hudim strojem". Aja, pa še večji šok je ko vidiš, da v avtu ni sam - s prijatelji in prijateljicami ali pa z nič hudega slutećim avtoštoparjem on the road to hell!!!! Dajte se fantje in punce malo skulirat pa pamet v roke! Včasih se prav čudim, da še kdo upa s kolesom ali peš na cesto. Jaz imam že svoje pomisleke....


PS: čeprav se to mogoče bere kot kakšna prometno-vzgojna zgibanka je to na žalost moj vsakdan.

Ajd zdravo, BigAl!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Big_Al ()

Tody ::

biga al se strinjam s stabo. Odkar mam izpit se sploh ne upam več z kolesom na cesto:D kaj šele peške >:D

BlackHole ::

Tody, se bojiš, da bi se povozil kaj? ;)

ABX ::

All your roads are belong to me!
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Binji ::

Jst sm dokaj nov voznik in se strinjam s tem, da vsak zacetniski voznik rad stopi na gas..filing pac. Poznam folk ki majo par mescu vec izpit pa so se ze unesli..torej ravno tako stari 18 let.
Na kratko: Z zakonom se NE strinjam;(
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

SkIDiver ::

Poligon je obvezen v obsegu 10 ur, ko ga je že nekdo omenjal. Jz osebno sem pri tovornjaku vidu samo parkirišče kjer smo pospešel in zaviral ene 3x nato pa smo se gledal na cesti. Je pa res, da so eni vozniki vse prej kot normalni. Kadar se furam v LJ gre tudi prek 180 po avtocesti samo morš bit pa orng skoncentriran k se ti kaka pizda pojav, ki ti zavije na lev pas in ga boli za cel svet pa še za pol zraven. Do sedaj še nisem razbil sebe al pa koga drugega. Sem pa kak mesec nazaj pošprical eno starko na pločniku k sm bil nepreviden (luknam sem se izogibal in zadel lužo) in teden dni nazaj sem prehiteval v škarje in to precej ostre. Ne mislim več ponovit tega. So pa krive budale k ti prtiskajo na plin, ko jih skušaš prehitet. Prvo ti jajca 60 na hitri cesti in nato prtiska do amena, ko ga skušaš prehitet. Take bi pa postrelu takoj. Na žalost sem lahko uporabu samo žugajočo levico skozi okno.

Z 21 leti se ne strinjam in ravno tako se ne strinjam, da bi uvedli 2 leti največjo delovno prostornino motorja 1.1 litra. V takih primerih jih bo še več pomrlo. Prepovedan sad je najslajši. Blo bi pametno pa, da bi uvedel izpit pri 16 letih in vožnja pod nadzorom staršev do 18 leta. Seveda vedno z 0,0 promila alkohola in največjim številom točk 0. Ob večjih kršitvah izgubi izpit tudi starš, ki je sedel poleg na sprednjem sedežu in s tem odgovarja roki pravice ob nepravilnem ravnanju mladoletnika v prometu. Mislm, da bi se z tem v 2 letih mladina naučila dokaj spodobne in pa stprne vožnje. Napake pa bi pač hudo kaznovali. Odvzem izpita in pa kazni. Ko te po žepu užge si že zapomniš.

Binji ::

Aja...spomnil sm se se, kako je direkt pred mano iz stranske ulice s STOP znakom priletel kaksen 40-letnik z Audijem A4. Tip ni pogledal niti levo niti desno. Ce ne bi takoj prizlajfal (pa tisti za mano tudi) ...:O
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

undefined ::

> Prvo ti jajca 60 na hitri cesti in nato prtiska do amena, ko ga skušaš prehitet.

Pospeševanje tisti trenutek, ko te nekdo prehiteva, je prometni prekršek in bi ga lahko prijavil s popisom registerske številke. Drugič sigurno ne bi več te napake ponovil.

> Blo bi pametno pa, da bi uvedel izpit pri 16 letih in vožnja pod nadzorom staršev do 18 leta. Seveda vedno z 0,0 promila alkohola in največjim številom točk 0. Ob večjih kršitvah izgubi izpit tudi starš, ki je sedel poleg na sprednjem sedežu in s tem odgovarja roki pravice ob nepravilnem ravnanju mladoletnika v prometu.

Haha, a se ti hecaš? Čist resno vprašanje. Misliš, da majo starši čas vedno sedet zraven mulcev, ko se gredo nekam vozit? Al pa ko grejo na zmenek, misliš, da bi blo mulcem to pogodu? Pa da bi starši izgubili izpit? Man, whatever you're smoking, give me some! :D

SkIDiver ::

Kadim ne pijem pa trenutno čaj oz v času, ko sm odgovor pisu sm ga:D Ja zadevo bi se dal simp uredit. Mulc fura brez starša zraven mu vzamejo vozniško in recmo 200k kazni. Da bi pa na daleč vidl da gre za avto katerega fura mladoletnik bi mu pa nalimal odzad pa ospred kake posebne nalepke. Tko bi policaji že na daleč vidl in ustavlal vse po spisku. Zadevo bi že uštimal tako, da bi laufala. Treba je sam z trdo roko vzgajat pa je.

Kar se tiče pa pospeševanja, ko sm modela prehiteval je pa sledeče. Kako naj jz dokažem, da je izvajal to početje in še sam sem bil v avtomobilu?

elson2k ::

Predvsem se strinjam s TribesMan-om. Sem za tak zakon, ampak tudi za zakon, ki bi preverjal psihofizicne sposobnosti starejsih voznikov. Ne zdi se mi posteno da kot "nesposobne" voznike oznacujejo le mlajse voznike. Iz osebnih izkusenj vem, kako "frajerski" znajo biti mlajsi vozniki, ampak tudi kako pocasni,nezavedajoci,prestraseni in nasplosno neiznajdljivi vozniki znajo biti starejsi ljudje. Vsakodnevno to videvam,ker pac zivim v takem okolisu, in moram priznati da so v nemalo nesrecah pri katerih sem bil ali prica ali pa le kot mimoidoci, sodelovali starejsi ljudje. Tudi ko se je ena 75 letna gospa vame zabila od zadaj, ne, ni zavirala, po tistem ko me je "nasadila" je se bolj po pedalki za plin pritiskala... Seveda se tega ne spomne (nasreco se drugi:\ ) Dejansko po povzroceni nesreci se niti ni zavedala kaj je storila, le odpeljala se je naprej, nato pa jo je policija prijela. Seveda so taki starejsi ljudje v oceh vecine ubogi, ker so pac stari, ampak dejstvo ostaja da tudi oni povzrocijo nemalo prometnih nesrec.
Torej, ne bi rad branil mladine ki vcasih res neprimerno divja, ampak bi rad poudaril tudi to, da ni le mladina tista za katero so nonstop potrebne nove uredbe in zakoni, kateri jih in/ali njihove starse dodatno tolcejo po denarnicah. Ce to pomeni dodatno varnost za ostale v prometu ok, mislim samo da poudarjanje krivde mladih voznikov, pri tem pa molcanje o krivdi ostalih ni primerno. Mogoce pa drzavo skrbi za penzije starejsih, da jim ne bi pobrali prevec? >:D >:D


Pa LP!

rozca ::

Jaz pa mislim, da problem ni v polnoletnosti, ampak kasneje. Sej ponavadi nesrece povzrocajo starejsi vozniki, ki so kao izkuseni, samo se veliko bolj govori o nesrecah, ki jih povzrocajo mlajsi. Drugace ga pa starejsi sigurno vec pijejo in veckrat vozijo pod vplivom alkohola, kar naredte statistiko, pa boste vidl. Rajs nej uvedejo kaksen zakon, ki bo kaj na tem podrocuju izboljsal. :))

lp

blue96 ::

ce bi imeli pri nas kaj razvitosti, bi, tako kot v nyc potrebovali avto samo za poroko in pogreb.
pri nas pa, ce si 1km od mesta, potrebujes avto za v trgovino, banko, posto,... politika ima veliko krivde tukaj, ker gre večina komunikacij še vedno v živo, tako da moramo cajt zgubljati v bankah, na poštah, in temu se se nekaj casa ne bo dalo izogniti.
bolje bi bilo, da bi izpit lahko dobili pri 16 letih. zakaj?
več voznikov--->več cestnine--> na žalost tudi več mrtvih, teko pač je, ne ga pit' pred vožnjo---> več denarja za ceste--->boljše ceste--->manj žrtev, ker na več pasovnicah se ponavadi ne trešči čelno--->znižanje cen avtomobilov zaradi široke uporabe--->dostopnost

vsak ima svojo teorijo. v nevarnosti smo tako ali tako vsak trenutek, pa če nam čelno trešči pijani vonzik, ali pa če pademo po stopnicah.
če pa sami ne želimo škode sebi in drugim, pa pač se vzdržimo alkohola in vožnje skupaj.
.

fRiK0 ::

Jaz se strinjam z izpitom pr 16 in pod nadzorom staršev ali enega z izpitom... Na zgubi itaq nisi ker do zdaj tud nisi smel pr 16 vozit tko da še se strinjajo al pa ne lahko gre pa še zmer vsak izpit pr 18 delat...
Hvala

LP Tadej

undefined ::

Dajte že nehat s temi idejami o nadzorstvu staršev. It's not funny anymore.

Če ste naredili izpit, potem že veste vse kar je treba. Še odgovornosti se naučite. To se morate pa sami, brez staršev. :)

Simko ::

Jaz bi pa na vsaki dve leti po opravljenem izpitu uvedel preverjanje teoretičnega znanja.

Stvari, ki jih ne uporabljaš vsak dan, preprosto pozabiš. Npr. krožni promet - tukaj me vedno glava boli, ko opazujem druge. Dalje - se spomni kdo pravila zadrge? Pa zadnjič po prehitevanju na avtocesti reče znanka (starejša): "Pa saj ko greš nazaj na desni pas ne rabiš dat žmigavca!" ...
Kdo bi padel na teoriji, izpit vstran. Pika.

rozca ::

Ja, no. Jaz sem recimo padla na izpitu zarad kroznega prometa, pa teorijo obvladam. Praksa ni isto kot teorija!!!!
Tko, da se s tem preverjanjem teorije ne strinjam, oz. je sicer dobra ideja, ni pa popolna resitev.

lp

undefined ::

> Ja, no. Jaz sem recimo padla na izpitu zarad kroznega prometa, pa teorijo obvladam. Praksa ni isto kot teorija!!!!

Jasno, da ni. V prometu je glavna intuicija, ta pa se okrepi s prakso. Piflarska teorija pa prej ko slej upade in se jo pozabi. :)

Simko ::

Gre za to, da če nekdo nekaj let vozi le po določenem delu Ljubljane npr., pozabi določene stvari. Med drugim tudi konkretne prometne znake, ki jih tam, kjer se vsak dan vozi preprosto ni.

Sam bi dal večji povdarek (kot je sedaj!) na teoriji, seveda pa ne bi zanemarjal prakse! Ki je prav tako pomembna. Še bolj.
Ne pa da ljudje, ki pridejon na teorijo 4x, 5ič komaj nardijo, ker so končno dobili pravo polo ali pa so uspeli prepisovati, potem pa gredo na cesto...

No, sicer je pa to off topic. :)

Kar se pa meje 21 let tiče, hmmm, težko bi rekel. Takrat je človek zrelejši, ampak pri 55 je še bolj. Kdaj pa je dovolj zrel za vozniški izpit...ne vem. Odvisno od posameznika, itak. Ampak treba je pa določiti mejo. Ali pa vsakega posameznika dodobra pretipati. :)

rozca ::

Jap, ta tema je defenitivno off.

Itak, da rabs izkusnje, ce hoces bit dober voznik...izkusnje pa pridobivas z leti, tko da ne vem kolk je pametno, da se starostna meja visa.

lp

goku :) ::

Rozca res ne vem kaj zdej ti misliš! a si ti za ali proti. No če mene vprašaš je to čisto mimo. Najbolje je tako kot je!!:))

undefined ::

Danes se lepo vračam z dela, nakar naletim na skupek treh avtomobilov, ki vozijo polžje počasno. Prehitim zadnja dva in se postavim za prvega, ker se je bližal nepregledni ovinek. Ko spet pridemo na ravnino, se odločim prehiteti še prvega... vklopim smernik, začnem pospeševati, speljem na levi pas... a lejga kretena, zavije še on na levi pas z nepospešeno hitrostjo. Seveda sem moral hitro zavirat in se postavit nazaj na desni pas, ampak za drugič vem kaj storiti. Takoj mobi v roke, pokličem 113 in prijavim registersko številko. My way of saying "fuck you". Ker takih low-lifeov pa res ne prenesem. :)

||_^_|| ::

Kva sploh dogaja takšnim kretenom?! Al pa tisti idioti k vozijo po prehitevalnem pasu 130 ker je pač tok omejitev in jih itak nesmeš prehitet.

rozca ::

Ja no, eni so se pač v avtošoli naučil da morjo vozit po omejitvi in to tud upoštevajo.

lp

kopernik ::

Naj se jaz dodam: sem PROTI visanju starostne meje,
ker starost nima NIC pri temu. Tukaj je vse v zrelosti in
strpnosti.
Prejsnjo nedeljo mi je en idiot v rit prletu in to takrat,
ko sem v kriziscu na Celovski v LJ cakal na zeleno luc.
In kdo je to bil? En kreten, 40-50 let star, napihal pa je
2.69 promila. Tako da ne mi govort o starosti. Kar je treba
narediti je:
- 0.0 alkohola pri vozniku. Kazen za prekrsek - zapor ali ZELO
visoka denarna kazen. Torej, alkohol in avto ne gresta skupaj.
Isto velja za kako travco al kej podobnega...
- vsak naj se zamisli in vprasa, zakaj potrebuje avto. Ce ima par korakov
do sluzbe ali trgovine naj gre raje pes. Avto naj uporablja le
za daljse oz. nujne primere.
- vsak naj gre na pot DOVOLJ zgodaj. Ne pa da potem divja in je
ves zivcen, ker mu kaka stara koklja vozi 50 na magistralki in je
ne more prehiteti.

Torej: strpnost, treznost in zrelost.

Lepo se imejte se naprej

||_^_|| ::

rozca: Ok vse lepo in prav, naj upostevajo. Ampak naj to počnejo na desnem pasu!!!

undefined ::

> Ja no, eni so se pač v avtošoli naučil da morjo vozit po omejitvi in to tud upoštevajo.

Naj vozijo po omejitvi po svojem desnem pasu. Nikjer v avtošoli ne učijo, da se to počne po prehitevalnem. Pač pa če se jaz prav spomnim, naj bi se takoj ob prehititvi vozila voznik z vklopljenim desnim smernikom vrnil nazaj na desni pas. To je ves smisel avtoceste. :)

rozca ::

Vem, v čem je smisel avtoceste in niti ne zagovarjam tistih, ki vozjo po levem pasu 130, ampak mam filing da eni sploh ne razumejo in hočjo ene revolucije delat na cestah, ker so prepričani, da bojo tko preprečil nesreče.

lp

krneki0001 ::

Jst vozim počasi, hitro, trezno in nikol pijano(vsaj zadnjih 5 let ne). Naredil pa sem v življenju odkar imam izpit in prej že najmanj 600.000 kilometrov in mam stalno probleme na cesti zarad ljudi, ki majo že 10 in več let izpite pa vozijo k da nikol prej nebi sedel za volanom.
Dokazano je da največ nesreč ko preideš iz tiste prve naučene vožnje(ko prideš iz avtošole) na tisto " zdej pa jst obvladam " in to je po kakem letu ali več in traja kakih 100.000 kilometrov. Verjemte mam izkušnje s tem; 2x totalka čelno in enkrat bočno v drevo - nikoli sam kriv. Vedno se je našu kdo ki je imel že kako leto ali več izpit in je stalno vozil avto - vsak dan par kilometrov.
LP
Nebivedu

Tody ::

heh ja praksa dela mojstra ampak prasci grdi so podražil zavarovanje za ljudi ki nimajo še tri let izpit grrr

goku :) ::

Zakaj ta tema še ni zaprta??

smash ::

iceman: to da nekdo pospešuje ko ga prehitevaš je prekršek?? hehe ...in kaj se zgodi ko ga prijaviš in on pravi da ni pospeševal??? mau premisl....pol pa še prav da je tebe vidu kako si ga prehitevu z 120 km/h tam kjer je dovoljeno 100km/h.....komu bo sedaj sodnik verjel??? kaj bo bolj prepričljivo?

hatch ::

Hitrosti na avtocestah sploh niso problem.. tudi 180km/h ni pene, ob normalnih pogojih. (se pravi suha cesta in dobra vidljivost).. sploh ce gres tam od maribora do vranskega.. in ce je prazna cesta pac potegnes.. :)
Jaz sem drgac za uvedbo takega zakona. Sam sem tudi delal izpit pri 21 in ubistvu je to ravno prava starost.. prej nisem niti imel dnarja za avto, niti se nisem cutil dovolj odgovornega za voznjo z avtomobilom.. V ljubljani je pa se tako, da je tezko dobit prostor za parkiranje.. in se raje vozim v center s kolesom.. bolj zdravo je pa se pijes lahko:) (ceprav... alkohol iznici zdravje ki si ga pridobis s kolesarjenjem)
Uglavnem jaz sem za.

rozca ::

Jaz sem pa proti.

Ce si doma v Lj pol valda ni problem....kaj pa tisti, ki nismo iz Lj in nimamo moznosti it s kolesom v center pa mormo pridt do centra????????????

Da ne bo res, da se bo folk do 21 leta vozil z avtobusi oz. vlaki, ki ti zacnejo presedat po dveh mesecih!!!!!!!!!!

Sicer mam pa jaz osebno do najblizje avtobusne postaje 5km.....tko se ne strinjam, da je kolo najboljsa resitev.

lp

||_^_|| ::

hatch: Če si ti imel denarne težave al pa še nisi bil dost zrel pred 21. letom še ne pomeni da smo vsi takšni.
Pa če te policaj dobi pijanega na kolesu in pihaš dobiš ravno tako kazen in točke kot če bi vozil avto.

hatch ::

Sej ravno najhujsi so tisti, ki jim pri 18ih fotri kupijo nevemkaksne avte...

Se nikol nism slisal za noben primer ko bi kolesarja ustavil policaj in mu dal pihat.. se manj da bi za to dobil kazen.

smash ::

mam kolega hatch: 10 jurjov kazni

||_^_|| ::

To da so najhujši tisti ki pri 18ih dobijo od fotra avto je en grd stereotip.
Najhujši so tisti ki precenijo svoje sposobnosti in sposobnosti avta, ne vozijo razmeram primerno, ter tisti ki so v prometu nesigurni sami vase, cincajo ali bi ali ne bi.

hatch ::

No sej jaz se strinjam s tabo.. sam doloceni so dovolj zreli za avto ze pri 16ih.. naj sedaj spustimo mejo na 16? Trenutno nekako ne verjamem da je vec kot 50% zrelih za avto pri 18 letih. Pa tudi ce je 80%.. je to se vedno riskantna skupina..

undefined ::

> Sej ravno najhujsi so tisti, ki jim pri 18ih fotri kupijo nevemkaksne avte...

Se strinjam. Začetniki z 2.0 avtom v rokah so kamikazeji. Očetje pa so skrajno neodgovorni, ko jim take avte posojajo. Sem pa že videl takšne voznike v prometu, tipo švinglja levo in desno, črte sredi ceste sploh ne vidi in prehiteva kot se mu zazdi. :)

R0K ::

Ka vsi sanjate, da so najbojl nevarni ravno tisti, ki imajo hude avtomobile (150KM+). Takšni avtomobili so muchos bolj varni, da o kvaliteti izdelave in zavor ne govorimo.

Nevar je folk s petkam, katram, yugecim ki se terajo do amena. tudi yugo lahko gre 170km/h. Ampak pri 170 bi se s starim BMWjem (ki bi ga dobil za skor isto ceno ko yugo) prej ustavil, pa tudi če bi že trčenje blo, bi imel več šans za preživetje (čeprav pri 170 itak ni kej špekulirat).

Sam poglejte folk s Uno trubo, R5 turbo, swift gti in tem sranjem (sorry, se morm pač tko izrazit) ki leti 200km/h+ pa ima zadaj še diskov nima ;( truga na 4ih kolesih.

Itak pa si enkrat poglejte kateri avtomobili so največkrat razbiti, pa vam bo jasno...
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Izpit za avto - 17 let (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11013717 (9116) Mavrik
»

V Kranju 3 mrtvi? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
46739747 (24484) kmetek
»

Najstnik za najstnike (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
767392 (5939) Matevžk
»

Kaj sovražite pri drugih voznikih? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
45725391 (18596) Tilen

Več podobnih tem