» »

V Kranju 3 mrtvi?

V Kranju 3 mrtvi?

««
8 / 10
»»

šernk ::

Procent od pobrane kazni pa gre njemu direkt v žep. Tako da bo imel dober motiv dejansko lovit prekrškarje.


ta predlog bi se lahko naslovilo na vlado. za moje pojme je to najbolj pameten predlog kar sem jih prebral do sedaj. da bi dejansko bili plačani glede na učinkovitost, tako kot so mnogi trgovci plačani od prodaje in se posebej vidi da se bolj potrudijo. pri policiji bi bilo pomoje isto. ali sedeti v pisarni in imeti 100eur manj ali krožiti po terenu in imeti 100 eur več bi bila velika razlika
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

flipflop ::

Ali stati pri tabli 30 zaradi del na cesti ki so se že zdavnaj končala in pokasirat še več...

šernk ::

Ali stati pri tabli 30 zaradi del na cesti ki so se že zdavnaj končala in pokasirat še več...



potem bi pač vsi vozili 30 tam, čeprav je brezveze, sam bi že preživel. ta teden ko je bila napovedana akcija, mi dejansko ko sem se priključil na cesto ni bilo potrebno ekstremno pospeševati, kot je ponavadi stalna praksa, da se ti kdo v rit ne pribije, le zato ker vozijo vsi po omejitvah
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

WarpedGone ::

Ali stati pri tabli 30 zaradi del na cesti ki so se že zdavnaj končala in pokasirat še več...


Ja, zavedam se problema butastih tabel. Ampak če bi policaji lahko take reči "izkoriščal" bi imeli nenadoma vsi en zelo dober motiv, da težijo na občini oz. pristojnem organu, da prometne označbe ustrezno postavljajo oz. umikajo. Morda, bi se kot stranski efekt, popravla tudi situacija glede tabel?
Zbogom in hvala za vse ribe

darkolord ::

Torej hitreje in počasneje od omejitev.

Ne, samo počasneje ali kvečjemu po omejitvah

Procent od pobrane kazni pa gre njemu direkt v žep. Tako da bo imel dober motiv dejansko lovit prekrškarje.

Al pa bo imel motiv, da gre vsakemu štet flajštre v prvi pomoči. Pa gledat če so žarometi čisti (in podobne zadeve)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

lufthammer ::

Ali stati pri tabli 30 zaradi del na cesti ki so se že zdavnaj končala in pokasirat še več...


Ja, zavedam se problema butastih tabel. Ampak če bi policaji lahko take reči "izkoriščal" bi imeli nenadoma vsi en zelo dober motiv, da težijo na občini oz. pristojnem organu, da prometne označbe ustrezno postavljajo oz. umikajo. Morda, bi se kot stranski efekt, popravla tudi situacija glede tabel?


He, he, bi imel kar montažno tablo 30 s seboj, jo po potrebi za prvim ovinkom postavil in pobral dnevni inkaso, potem pa naprej. Malo me na brate Marx spominjate.

Koga ogrožam na napol prazni avtocesti v sončnem popoldnevu, če peljem s prilagojeno hitrostjo 160 km/h? Nikogar in zato mi to Nemci dovolijo.

WarpedGone ::

He, he, bi imel kar montažno tablo 30 s seboj, jo po potrebi za prvim ovinkom postavil in pobral dnevni inkaso, potem pa naprej. Malo me na brate Marx spominjate.


Mogoče bi blo tko, če bi bil ti šef. Js sm omenu, da bi jim montirali kamero in mikrofon v kapo al pa nekam. In če te nima posnetega, kako delaš prekršek, ti ni treba plačat kazni. Če ti on vseeeno napiše kazen, jo bo plačal on sam.
Za vse prometne znake mora obstajat dokumentacija da obstaja, zakaj in od kdaj ter do kdaj. Ne more si jo policaj enostavno zmislit. Če pa bi si jo slučajno vseeno, pa lepo pritožba in kazen policaju.

Glede umazanih žarometov - jah, če je predpis, je predpis in če se ga ne držiš, plačaš. Če se ti ne dopade, se pritoži in poskušaj dosečt, da se predpis spremeni.

Kaj imamo od predpisov, ki se jih ni treba držat, ker da so "brezveze"?
Zbogom in hvala za vse ribe

lufthammer ::

Procent od pobrane kazni pa gre njemu direkt v žep. Tako da bo imel dober motiv dejansko lovit prekrškarje.


ta predlog bi se lahko naslovilo na vlado. za moje pojme je to najbolj pameten predlog kar sem jih prebral do sedaj. ...


Daleč najbolj neumen. A je res treba policaja dodatno nagraditi, da bo delal tisto, kar po službeni dolžnosti MORA? Bomo to potem uvedli v vseh poklicih?

Naj opravljajo svoje delo, pa bo vse OK, predvsem naj ga opravljajo korektno, da bodo spoštovani. In takojšnje plačilo za prekrške, al pa ventilčke pošravfat, nobenih položnic, polovičnih popustov, možnosti pritožb... vendar normalne kazni in raje 5x povečan nadzor - kot v Franciji.

WarpedGone ::

>> A je res treba policaja dodatno nagraditi, da bo delal tisto, kar po službeni dolžnosti MORA? Bomo to potem uvedli v vseh poklicih?

Delovna uspešnost se torej pri plači ne sme upoštevat? Najbolj delavni in jabolj leni naj bodo plačani enako?
Zbogom in hvala za vse ribe

darkolord ::

vendar normalne kazni in raje 5x povečan nadzor - kot v Franciji.

Ampak jasno tudi neizvedljivo

šernk ::

A je res treba policaja dodatno nagraditi, da bo delal tisto, kar po službeni dolžnosti MORA? Bomo to potem uvedli v vseh poklicih?


torej je boljše da ostane tako kot je dosedaj in ne delajo praktično nič??? vsake toliko se jim zljubi kakšnega ustavit in pregledat opremo to je pa to. dandanes delajo skoraj vsi za denar in če z delovno vnemo lahko nekaj dodatno zaslužiš boš to poizkušal storiti.

očitno si ti eden izmed tistih, ki nimajo na avtomobilu ničesar izpravnega in stalno dirkajo po cesti. drugače bi si želel več kontrole nad ostalimi. in kar jaz vem omejitev ne more biti kar brez dopolnilnih tabel in še nikoli je nisem videl zmanjšane iz 90 takoj na 40 razen v primerih nepredvidenih situacij, kar pomeni da bi moral policaj s sabo tovoriti okrog 8 različnih tabel da bi jih postavil
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

darkolord ::

in ne delajo praktično nič???

Mah, pomoje to ni čist res. Dejstvo je, da jih je (pre)malo. Na dveh koncih hkrati pač ne more bit, ne glede na to, koliko dela.

lufthammer ::

očitno si ti eden izmed tistih, ki nimajo na avtomobilu ničesar izpravnega in stalno dirkajo po cesti. drugače bi si želel več kontrole nad ostalimi. in kar jaz vem omejitev ne more biti kar brez dopolnilnih tabel in še nikoli je nisem videl zmanjšane iz 90 takoj na 40 razen v primerih nepredvidenih situacij, kar pomeni da bi moral policaj s sabo tovoriti okrog 8 različnih tabel da bi jih postavil


Očitno si eden izmed tistih, ki tuje poste površno berejo drugače bi prebral, da se zavzemam za vsaj 5x povečano kontrolo in darkolord celo trdi, da ni izvedljiva (po mojem je! - večino dela lahko opravijo stacionarni radarji, kamere v križiščih - že grožnja pomaga).

Koliko časa imaš izpit? Mesec, dva, pol leta? Verjetno še nimaš dolge kilometrine drugače bi že doživel razna presenečenja na naših cestah. Npr., iz Zbilj proti Smledniku - najprej konec naselja, torej 90, nato krajša ravnina in pred dvojnim ovinkom pred mostom (upravičeno) 40. Smiselno bi bilo obdržat kar omejitev iz naselja, saj se hiše praktično vlečejo do mostu.

Kar se pa tiče delovne uspešnosti policije, se jo zmeri vsako leto na koncu leta tudi s številom mrtvih.
Kako boš ocenil delovno uspešnost policaja, ki te prijazno opozori na napako, ki si jo storil, ki ureja promet v križišču... in nima ob koncu dneva pokazat toliko plačilnih nalogov, kot njegov kolega, ki stoji z radarjem na nepomembni točki, skrit v grmovju in veselo kasira od tudi od tistih, ki pripeljejo samo malo čez omejitev mimo?

Dr_M ::

Evo zdele se je en model ze ene petic pripelju po zaloski krepko cez 200km/h z motorjem. Omejitev je 60.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Daedalus ::

Kliči policijo...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

kmetek ::

itak jih boli.

edge540 ::

krucymucy ::

Danes jih je precej na planem. Lep dan za voznjo je.

Trdi ::

Kot je bilo že omenjeno, tudi meni ni žal nobenega divjaka, ki na cesti zgubi življenje. To so morilci in nič drugega. Ko vidim kakšnega takega kretena na cesti, si mislim "dobil boš ti svoje prej ali slej... samo upam, da ne boš s sabo še kakšnega človeka ali živali vzel."
Trdota d.o.o.

lufthammer ::

"V Dekanih sta se danes popoldne smrtno ponesrečila dva motorista, zakonca, 49-letni voznik motornega kolesa in njegova 3 leta mlajša žena, oba iz okolice Kranja. Z večjo hitrostjo sta trčila v osebni avtomobil, s katerim jima je pot presekala 42-letna voznica iz okolice Kopra.
Do nesreče je najverjetneje prišlo zaradi izsiljevanja prednosti osebnega avtomobila. Več informacij bo znano, ko bodo policisti opravili pregled kraja dogodka in identifikacijski pregled žrtev."

Lahko začnemo debato od začetka in bo mogoče potekala drugače. Tadva verjetno nista bila mlada srboriteža s kriminalno preteklostjo. Ali se bo spet našel kdo in rekel "hvala bogu, dva manj?"

Dopoldne sem naredil cca 280 km in nisem naletel na niti enega policaja.

Trdi ::

Zadnjega linka niti nisem gledal, jaz sem prebral samo prvo stran teme. Tako da, lufthammer, svojo pridigo prihrani za koga drugega. Jaz niti ne mislim, da so motoristi nekaj posebnega, južni bratje v starih BMW-jih divjajo enako.
Trdota d.o.o.

lufthammer ::

Zadnjega linka niti nisem gledal, jaz sem prebral samo prvo stran teme. Tako da, lufthammer, svojo pridigo prihrani za koga drugega. Jaz niti ne mislim, da so motoristi nekaj posebnega, južni bratje v starih BMW-jih divjajo enako.


In si takoj z lahkoto izjavil "tudi meni ni žal nobenega divjaka, ki na cesti zgubi življenje." Motoristi, južni bratje, koliko je še kategorij ljudi, za katere ti ni žal?
Verjamem, da je kje kdo, ki o tebi enako razmišlja. Prijetno.

Trdi ::

Zadnjega linka niti nisem gledal, jaz sem prebral samo prvo stran teme. Tako da, lufthammer, svojo pridigo prihrani za koga drugega. Jaz niti ne mislim, da so motoristi nekaj posebnega, južni bratje v starih BMW-jih divjajo enako.


In si takoj z lahkoto izjavil "tudi meni ni žal nobenega divjaka, ki na cesti zgubi življenje." Motoristi, južni bratje, koliko je še kategorij ljudi, za katere ti ni žal?
Verjamem, da je kje kdo, ki o tebi enako razmišlja. Prijetno.

Pa vseeno nisi zmogel brez pridige. Dobro, vsaj vem, kako večina ljudi o tebi razmišlja.

Preberi še enkrat, kaj sem napisal, in poskusi razumeti. Motoristov niti omenil nikjer nisem, to samo tvoja bujna negativistično pridigarska domišljija vidi. Kot drugo, jasno sem napisal, koga meni ni žal. V katerem jeziku potrebuješ razlago? Manj piši in več beri preden se lotiš obtoževanja drugih članov foruma.
Trdota d.o.o.

BigWhale ::

No ja po dveh mesecih (al kolk ze) od sprejetja novega zakona je tezko soditi ali je zakon uspesen ali ne, se vam ne zdi?

lufthammer ::

Preberi še enkrat, kaj sem napisal, in poskusi razumeti.


Ti imaš pa taprav nick.

V glavnem sem tebe citiral in res te ni kaj težko razumeti, ne delaj si utvar.

flipflop ::

Zakon sicer še ne velja, začne s koncem aprila. Vseeno pa mislim da se stanje ne bo izboljšalo, žal.

Trdi ::

V glavnem sem tebe citiral in res te ni kaj težko razumeti, ne delaj si utvar.

Lažeš.

WarpedOne: Dej raje kontriraj na višjem nivoju al ga pa ignoriraj. Takole samo prilivaš bencin na ogen. Od tega nima nihče nič.
Trdota d.o.o.

Zgodovina sprememb…

šernk ::

danes sem naredil vsega 4km, na tej poti sem srečal skupino motoristov (5). prva dva počakasta na prosto cesto in ravnino, druga dva sta me že prehitevala "v škarje", peti pa me je šel prehitevat v popolnoma nepregleden ovinek. niso bili največji dirkači, zgleda da so šli bolj na nedeljski izlet, vendar ali so takšna prehitevanja res nunjo potrebna?? ne bi mogli zadnji trije počakati do naslednje ravnine ki je bila čez dobrih 300m in tako varno prehiteti??
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

zee ::

seveda ne :|

living on the edge pa to ;((
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zheegec ::

Danes sem šel do Bleda in nazaj (skoraj 200Km), norcev na motorju sem kar nekaj srečal. Preseneča me, kako so praktično vsi prehitevali počasi vozečo kolono, kljub tekočemu prometu iz druge strani. Če bi se vozil po sredini svojega pasu, bi danes zbil ravno nekje 10 motoristov. Je pa norcev v avtih ponavadi več, sploh prehitevanje v nepreglednem ovinku je nacionalni šport.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

kmetek ::

wow 6 mrtvih v 2 dneh.....ne vem al naj se smejem, jokam.....vedno je nek razlog, mehanika vozila ali motorja je zelo redek krivec. človeški faktor always.

kmetek ::

"danes je bila norišnica na cesti....motoristov kot listja in trave....pa vsi z nikakršno cestno kulturo. divjajo in se vedejo kot, da so na dirkališču formule1. in en še malo pa bi šel en vame...samo mislim si lahko kakšne bi bile posledice, in to v naselju kjer je omejitev 50 (jaz lepo 50) on pa težko rečem ker je bil kot puščica, ki je zdrvela mimo. mislim kaj ti kao cestni motorji sploh ičejo na cestah oni enostavno sodijo le na dirkališča, pa se naj tam iživlajo.za njih ne držijo omejitve?"

vsi poročajo kako divjajo motoristi, vi se pa delate cvetke?

kmetek ::

SiOL Anketa - Kakšen voznik ste?

jao

sem strpen voznik, upoštevam prometne predpise 1521 28,4%
če v bližini ni policije, včasih naredim prekršek 2107 39,4%
vozim hitro in ne prenesem nesposobnežev na cesti 1053 19,7%
nimam vozniškega dovoljenja, a vseeno vozim 435 8,1%
nisem voznik 236 4,4%

katastrofa

40% ljudi dela prekšrke in 20% vozi prehitro torej 2/3....no draga vlada in drage avtošole, vi ste morilci ker puščate take ljudi na cesto.

Lahko resnično rečem, da so Slovenci (nisem sebe štel ker sem vesten voznik) eni najslabših voznikov v EU.

WarpedOne: linkifization

Zgodovina sprememb…

T0RN4D0 ::

Ja, v manjšini si kot vesten voznik tako da najboljš da se umakneš s cest. Pa če voziš prehitro to JE prekršek, oziroma če ne preneseš nesposobnežev to je spet mem... v glavnem tale anketa ti ne pove nič, čeprav mene po pravici povedano bolj skrbi za tiste ki ne delajo nikoli prekrškov (oziroma se jim zdi da jih ne), kot tiste ki jih zavestno v zdravi meri delajo.


Pa darkolord- prilagojena hitrost, po omejitvah, ampak so stvari ki jih je smiselno predvidevati, po teh lahko prilagajaš hitrost, in stvari ki jih (če želiš kam priti) NI smiselno predvideti, ker potem se lahko voziš 30 povsod kjer res ne vidiš vsega na vse strani. Zadnjič sem posta napisal ravno zato, ker je naprimer ena ženska prečkala cesto, in ko ti pri 50 stopi izza vozila (na drugi strani ceste je promet stal), vidiš da je po mokri cesti tud slabih preveč. Oziroma- ni preveč, tud ženska ni kr stopla na cesto, me je pa čudno gledala ko so se kolesa po mastni cesti blokirala za sekundo... In če ti nekdo stopi kr tko sred prometne ceste, kjer ni nobene prehoda izza kakšnega kombija na cesto, je tud čist prilagojena hitrost prevelika.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

perci ::

Jst bi se samo vključu v tisto debato o "procentih za policaje, za izdane kazni". To je približno tako, kot da bi kazenskemu senatu plačal bonus, da obsodi čim več obtožencev. Slaba ideja.

WarpedGone ::

Perci:
>> To je približno tako, kot da bi kazenskemu senatu plačal bonus, da obsodi čim več obtožencev

Nope, kazenski senat PRESOJA ali se krivda da dokazat al se morebiti ne da dokazat. Bonus po učinku je tle problematičen, ker jih sili v hitenje in tako lahko vpliva na slabšo kvaliteto dela - pač na hitro pogledajo stvari in marsikaj spregledajo.

Policaj je v povsem drugi situaciji. Ima napisana jasna pravila, ki jih mora le izvajat. Nima kaj presojat, kaj je oz kaj ni prekršek, ker ima to točno v naprej zapisano. On te predpise samo direktno izvaja - kot avtomat. Če si šel čez omejitev, si kriv. Zakaj je slabo, če je plačan po številu prekrškov, ki jih najde in prijavi? Sedaj nima absolutno nobene škode, če komu pogleda skozi prste.
Zbogom in hvala za vse ribe

Zheegec ::

Rešitev bi bila, da bi bil nagrajen za hujše prekrške, za katere imaš tako in tako dokaze. Prevelika hitrost je razvidna iz radarja, prav tako alkoholiziranost (možnost pregleda krvi za tiste, ki se ne strinjajo).
Da pa je nadgrajen po številu kazni, bi pa pregledal vsako podrobnost na avtu, dokler ne bi našel neke malenkosti, za katero bi napisal kazen.
Pa vsekakor vsaj konstantno zvočno snemanje prometne policije, to s kamero je pa samo še plus.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

WarpedGone ::

Da pa je nadgrajen po številu kazni, bi pa pregledal vsako podrobnost na avtu, dokler ne bi našel neke malenkosti, za katero bi napisal kazen.


Ja, maš prav. Višje zgoraj sm predlagu nek delež od predpisane kazni, tako da se mu avtomatsko bolj splača lovit hujše prekrškarje, kjer so predpisane višje kazni, ker bo tako več skasiral v lasten žep, kot pa da se ubada s tabo in išče malenkosti zato, da ti bo lahko na konc napisal za recimo 10 EUR globe od katerih bo on imel recimo 1 EUR. Medtem pa mimo njega švigajo mladci 2x prehitro, za kar je globa recimo 1000 EUR od katerih bi policaj dobil recimo 100 EUR.

Lahko pa bi se pojavil problem, da bi bili policaji v takšnem sistemu bolj podvrženi podkupninam, ker bi svoje delo bolj dojemali skozi denar. Močan nadzor nad njihovim delom bi bil tako nujen in možen, če seveda kakšna informacijska pooblaščenka ne uleti z odredbo, da je snemanje policijskega dela nepotreben, odvečen in prepovedan poseg v policistovo zasebnost...
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

perci ::

Policaj je v povsem drugi situaciji. Ima napisana jasna pravila, ki jih mora le izvajat. Nima kaj presojat, kaj je oz kaj ni prekršek, ker ima to točno v naprej zapisano. On te predpise samo direktno izvaja - kot avtomat
Policist je prekrškovni organ. Jasno, da presoja ali je bil prekršek storjen ali ne. Vsakič. Lahko celo izda samo opomin, tudi, če je že presodil, da je bil prekršek storjen. V določenih primerih ima kazen določeno v razponu...

Skratka, sprijazni se - to ne gre. Ni v nobeni sodobni drzavi take ureditve.

WarpedGone ::

>> Jasno, da presoja ali je bil prekršek storjen ali ne.
Ja, presoja, ali to kar si ti naredu, piše da je prepovedano. Recimo s požegnano napravo zmeri, da si peljal 150kmh. Ima materialni dokaz. Res ne razumem kaj je tako slabega v tem, da del profita gre njemu v žep, da ne pobere celoten profit proračun.

>> Ni v nobeni sodobni drzavi take ureditve.
Tole je en tak zelo gnil argument. Prosim boljše.

Dokler bojo policaji pavšalno nagrajevani, bodo delal kakor delajo. Po liniji najmajšega odpora.
Zbogom in hvala za vse ribe

edge540 ::

>>Res ne razumem kaj je tako slabega v tem, da del profita gre njemu v žep

Kolikor jih poznam se bodo skrili v nek grm in jebali narod ki bo namesto 50 peljal 56. Vsakemu 100 €, pa se bo nabralo, tudi če bodo dobili samo % od tega.

Ne boš tvegal življenja in se 250 podil za nekom na avtocesti, če ga lahko chillaš neki in zaslužiš isto ali več ne?

Izi ::

Spet je nov vikend za nami in spet imamo 3 mrtve motoriste in 3 mrtve avtomobiliste v samo 26 urah :'(
Motoristi so letos resnično resno zastavili. Verjetno imajo v načrtu prekosti število mrtvih avtomobilistov, kar jim za enkrat skoraj uspeva.
Tokrat so za spremembo umirali vsi v zrelih letih, tako, da izgovarjanje na mladino in dedke odpade.

Najprej 37-letni motorist v soboto popoldne ni zvozil blagega levega ovinka, padel in se raztreščil na obcestni ograji. Naj omenim, da ta ovinek vsak motorist brez problema zvozi tja do 120 km/h. takoj za njim sta na istem mestu padla še 2 motorista, ki pa sta jo na srečo odnesla brez hujših poškodb. Se pravi cela skupina motoristov ni zvozila blagega ovinka in vsi v zrelih letih.

Včeraj pa smo videli še reprizo iz Kranja. 49-letni motorist in zadaj njegova žena sta silovito treščila v avto, ki mu je iz desne strani počasi speljal iz stranske ceste. Tokrat je "izsiljevala" 42 letna mamica z otroki, vsi v avtu so na srečo preživeli, čeprav ga je zavrtelo po cesti. Motorista sta bila na mestu mrtva. Vse skupaj se je zgodilo direkt pred osnovno šolo, kjer si lahko predstavljate koliko naj bi bila primerna hitrosti.

Pri avtomobilistih pa sta se dva igrala frajerja brez varnostnih pasov in jima ravno sedaj sveti Peter bere levite. Ena 21-letna mladenka pa je "brez razloga" čelno treščila v avtobus in od nje ni ostalo kaj dosti več kot za kakšen lamber faširanega mesa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Buggy ::

Torej...ko ste vsi tako ogorceni nad "divjastvom" na cesti in eni bi celo nagrajevali policiste, ki bi lovili take ki gredo namesto 90 km/h divjaskih 100km/h poleg tega pa tako radi uporabljate statisticne trike, poglejte malo vzroke nesrec tega vikenda in prosim komentirajte.

Se zadnjic recem...za vecino nesrec sta kriva motoricna zaostalost voznikov in nezmoznost pravilnega reagiranja (premalo izkusenj/nekvalitetne avto sole/tip cloveka/aktivnosti med voznjo) v kombinaciji z nasimi kvalitetnimi cestisci in konfuznimi oznakami na njih.

Dokler se tukaj ne bo kaj spremenilo (za zacetek cete) ne bo noben ukrep pomagal NIC.

AngelOfDeath ::

Smrt motorista pri Šempetru

Zihr je kriv tisti ko je cesto naredil, saj motoristi so "angelčki"



P.S tote linke bi lahko tudi že popravli

WarpedOne:
Linki delajo - 4. ikona, takoj za podčrtanim U. Razlika je le, da je sedaj ta gumb tipa ON/OFF - po tem ko vstaviš link, ga moraš še enkrat kliknit da ti doda tag za konec linka.
edit: Slovnica

Zgodovina sprememb…

WarpedGone ::

>> >>Res ne razumem kaj je tako slabega v tem, da del profita gre njemu v žep
>> Kolikor jih poznam se bodo skrili v nek grm in jebali narod ki bo namesto 50 peljal 56. Vsakemu 100 EUR, pa se bo nabralo, tudi če bodo dobili samo % od tega.

Če rečemo 1% od globe naj gre policaju v žep, se mu precej bolj splača lovit težje prekrške kot male prekoračitve, kjer bo dobil par centov.

Prekoračitev hitrosti v naselju:
Do 10 km/h: 80€ (policaj 0,80 €)
10-20 km/h: 250€ in 3k. t. (policaj 2,50 €)
20-30 km/h: 500€ in 5k.t. (policaj 5 €)
Nad 30 km/h: 1.000€ in 9k. t. (policaj 10 €)

Prekoračitev hitrosti zunaj naselij:
20-30 km/h: 120€ in 3k. t. (policaj 1,20 €)
30-40 km/h: 240€ in 5k. t. (policaj 2,40 €)
Nad 40 km/h: 380€ in 9k. t. (policaj 3,80 €)

Prekoračitev hitrosti na avtocestah in hitrih cestah
od 100-300€ in 3-9k. t. (policaj 1 € - 3 €)

Vinjenost
0,24-0,38: 400€ in 7k. t. (policaj 4 €)
0,38-0,52: 500€ in 9k. t. (policaj 5 €)
Nad 0,52: 800€ in 10k. t. (policaj 8 €)

Policaju se 10x bolj splača da ustavi enega fejst nažganega, kot pa enga ki gre 55kmh namesto 50kmh.
Še najbolj pa se mu splača lovit tiste, ki gredo 90kmh skozi mesto. 10 jih ustavi in ima 100€ v žepu.

Ob butastih tablah bomo imeli pa vozniki zelo dober motiv težiti na občini, naj jih popravijo. Sedaj pa neumne table enostavno ignoriramo in se podzavestno treniramo, da so prometne omejitve itak brezveze.
Zbogom in hvala za vse ribe

Senitel ::

Ja samo masa tistih, ki vozijo 90kmh čez naselja je bistveno manjša od tistih, ki vozijo 55kmh...
Sploh pa je po mojem cel koncept nadzora policije čist zgrešen. Praktično edina stvar, ki jo počenjajo je, da en sloni na havbi z radarjem njehgov kolega pa maha z lopatko. To zajema en cel prekršek (prehitra vožnja).
Jaz bi jim pobral polovico označenih avtomobilov, jih zamenjal z običajnimi civilnimi in jih steral v promet...
Moja statistika je, da srečam en radar na 20000km (stacionarni na avtocestah niso šteti). Bi bilo zanimivo videt eno statistiko koliko kazni potalajo (x prehitrih voženj, y menjav pasu v križišču, z klepetulj z mobitelom, w izsiljevanj prednosti,...). Ker ko se človek malo zapelje lahko dost hitro opaziš razmerje.

lufthammer ::

Zihr je kriv tisti ko je cesto naredil, saj motoristi so "angelčki"


Zaradi odbojnih ograj je bil dve leti nazaj zbor pred parlamentom, ker so narejene za avtomobile, za vsa enosledna vozila so pa ubijalske. Tudi kolesar si je že raztreščil glavo na stebričku. Ne privoščim ti padca, če greš iz Vršiča s kolesom. Če bi bila ograja dvojna, ampak to stane... Tako da ja, del krivde je tudi na načrtovalcih, če je tko simpel zavoj, kot pravi Izi.

Mal poglej, kakšni so avtomobili na kreštestih pri 50 na uro. Ni treba divjat, da nerodno padeš in se ubiješ.

Samo, komu to govorim, je sploh kakšen motorist (ne mopedist) tle gor??

Warped ne trapaj s tem nagrajevanjem. Policaji bodo pozabili na vse drugo. Zanimalo jih bo samo, kako ti kakšen ojro iz žepa potegnit - te bodo spodbujali k hitri vožnji. Že sedaj so to radi počeli na AC, ti je vozil po odbijaču na prehitevalnem pasu, na koncu si ugotovil, da te snema - povedala ničkoliko takih primerov znanka sodnica.

Kar naj pri teh bonitetah ostanejo, ki jih imajo sedaj in naj vsaj te zaslužijo.

kmetek ::

http://www.genspot.com/video-50661/polj...

EVO VRLI MOTORISTI DA VAM JEBEM MATER VSEM PO SPISKU!

edge540 ::

>>http://www.genspot.com/video-50661/polj...

Predvsem mi je 'všeč' del ko nagnjen na sosednji pas gre v nepregleden ovinek. Pri takih je res samo vprašanje časa, kdaj mu bo nasproti vozeči odnesel glavo. Take za 10 let v zapor!

Tear_DR0P ::

mojster, kaj naj rečem drugega

tole bi skupaj z GPSom morala postati obvezna oprema za vse motoriste - no tudi v avte - matthaiu pa prepovedat da se oglaša - kaj nam bo zasebnost :D
pa bi bilo manj mrtvih
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain
««
8 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prehitevanje kolone (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15223504 (19894) facepalm

Omejitve hitrosti za motoriste (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
17333609 (27837) bluefish
»

Takojšen odvzem motorja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14125229 (19548) solatko
»

Loviti ali ne loviti motoriste? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6313110 (11281) strup121
»

Motoristi!?

Oddelek: Loža
383479 (2297) Nejc Pintar

Več podobnih tem