» »

Kaj sovražite pri drugih voznikih?

Kaj sovražite pri drugih voznikih?

««
«
1 / 10
»»

der_Alte ::

Kaj je narobe s traktoristi (beri vozniki dieslov)? Vozijo 65 kjer je omejitev 90, vozijo 65 kjer je omejitev 100, vozijo 65 v naseljih, kjer je omejitev 50?!?!?

flipflop ::

Ne vem če lahko kar tako posplošuješ na vse voznike dieslov. Poleg tega, so pa taki tudi med bencinarji. Zakaj tak vozijo pa ne vem, ne se sekirat pa bo.

Utk ::

Da bi to delali samo dizli nism opazu, mi gre pa to zelo na živce...te prehitijo v naselju ker si edini bedak ki gre 50, ko je konec naselja grejo pa še naprej svojih 70>:D Ali pa tisti ki te prehitijo na ravnici, pa ni važno kolk greš, ko je manjši ovinek pa takoj po bremzi na 60, čeprav bi šli komot 90:\

DimmniBurek ::

Pol bi se pa mogu z mojo mamo peljat, pa ti povem da bi te blo strah po ovinkih, mamo Stilota 115konju, in dns ko smo šli delat, sm jest še mal potegnu:D in se nam je pol mal mudilo, sm mislu da bom spal v avtu pa sm se mogu fejst držat :|
There Is No Stronger Drug Than Reality

ShowDown ::

Mi tudi ko smo šli lani po nov avto je mama tako vozla domov, da s fotrom v drugem avtu nisma mogla sledit. Pa sma mela 10 konjov več samo da je avto 8 let starejši od tega.:D

TribesMan ::

BTW, kaj imata zadnja dva posta veze s to temo?

der_Alte drgac se takim voznikom rece "nedeljski vozniki", je pa res da vecina njih vozi kaksnega Volkswagna (po moznosti Golfa) seveda SDI. In ti potem razlagajo svojim sosedom kako njihov Golf malo kuri in kako fajn se vozi (ker mas lahko skoz v 5. prestavi)...

(nimam nic proti Golfistom samo na splošno mi gredo nedeljski vozniki na jetra)

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

noraguta ::

moj novi
gre največ 40.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Tomay ::

Po moje je to zato, ker jim je šel turbo zato svinjsko kadijo (po tem veš da so dizli, drugače niti opazil nebi) zaradi tega pa je motor manj prožen ... >:D
Voodoo 4Ever

BigFoot ::

Ma nima to veze s tem a imajo bencinarja ali dizla, pač je odvisno od človeka.

zcetrt ::

Sem ponosni lastnik golfa 2 diesel, letnik 1991. Poraba: 4l na 100 km. Najbolj na k. mi gredo vozniki, ki se mi zataknejo za zadnji brisalec, ker se mi ne da v mestu gonit od enega rdečega semaforja do drugega, kjer bom lahko pohodil bremzo in čakal z nogo na sklopki.

Kar se tiče pa 65 kmh zunaj naselja pa... Rahlo nervozen...
4.

Mr_Globus ::

Rahlo nervozen? Mene ubija ko morem od izole do kopra vozit 60 ;( ... Pa dio porko sej je omejitev 90, vozi e pa komot 100. Pol se pa najde paraflegik ki ne ve kaj je gas in kaj je bremza :\

Super Sonic ::

"Poraba: 4l na 100 km. Najbolj na k. mi gredo vozniki, ki se mi zataknejo za zadnji brisalec, ker se mi ne da v mestu gonit od enega rdečega semaforja do drugega, kjer bom lahko pohodil bremzo in čakal z nogo na sklopki. "

tebi bi vzel vozniško(doživljensko), še preden bi reku A

zakaj se vprašaš?
1: Zato, ker nisi na cesti zato, da bi vozil, ampak zato da delaš pametnega po svetu. To z samo cesto in vožnjo nima nič skupnega (na tvojo žalost).

2:Eeee, si potencialni povzročitel prometne nesreče in si kriv toliko kot tisti, ki ti vozi za zadnji brisalec.


Ampak je res:
Vsako govno dans že dobi vozniški izpit.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

__luka__ ::

ej radeon, jest pa mislm da ti nebos dolg cajta prezvel s takim razmislanjem
si zelo lep primer cloveka, ki povzroca nesrece
ce se nekomu neda (beri noce) med semaforji nabijat obrate na 4-5 tisoč to se ne pomen da fura pocas

2:Eeee, si potencialni povzročitel prometne nesreče in si kriv toliko kot tisti, ki ti vozi za zadnji brisalec.


u bistvu tudi ce vozis 60 tm k je omejitev 90 nisi cist nic kriv za nesreco - se strinjam da ni prov ampak useen nisi nc kriv
the truth is out there

A. Smith ::

Si- indirektno. Jasno, da te folk ne more gledat pa te prehiti. V nepregleden ovinek, če je dost živčen (beri: norčav). Ja, saj si je sam kriv. Ampak zaradi takih se to dogaja. Ljudem se mudi v službo, na katero bi prišli z malo rezervnega časa, pa se jim nek cepec naserje pred avto in vozi 30 - 40 pod omejitvijo. Jasno, da bojo prehiteval. Saj so direktno sami krivi za tisto kar nastane, ampak indirektno je pa tisti, ki je oviral promet.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

||_^_|| ::

Če se človek ne čuti sposobnega za vožnjo po omejitvi je bolje da vozi kolikor misli da je prav (samo, naj ne prehiteva po AC). Jst za takim držim nekaj razdalje in ga ob prvi priliki prehitim, ter grem novim dogodivščinam naproti. Zgubljati živce za volanom je nepotrebno in neumno, da ne rečem nevarno.
Nisem pa opazil da bi bli ravno vozniki dizlov taki.

A. Smith: če bi tako gledal na stvari, potem bi bil lahko kriv marsikdo. Kriv je izključno tisti ki je nepravilno prehiteval in ne tisti ki je oviral promet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ||_^_|| ()

A. Smith ::

Zgornja replika se je nanašala na ceste z omejitvijo 90. Kar se pa tiče nabijanja obratov med križišči se mi zdi pa bedarija, in tudi ni veliko tistih "šprinterjev", ki nabijajo do daske tistih 100 metrov. Racionalni prevladujejo, bi lahko rekli :D

||_^_|| : Mogoče narobe primerjam, ampak: če bom pustil avto odklenjen, bom ob avtoradio. Če bom šel pa na policijo govorit, da so mi ga ukradli, bom pa tudi jaz kazen plačal (poznam enga, ki jo je), ker priložnost dela tatu.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: A. Smith ()

Loki ::

ko sem sam ze izven krizisca (recimo v lj, dvopasovnica), drugi komaj sele speljejo.8-O

perci ::

Jst recimo poznam ljubljano zelo dobro. Zlo dobro poznam tudi delovanje semaforjev na odsekih kjer se večkrat vozim. Zato pač med semaforji vozim ravno toliko, da pridem do naslednjega, ko se prižge zelena. In itak se zmeri najde par pametnjakovičev, ki me prehitejo par metrov pred rdečim semaforjem. In kaj se zgodi?

Jah, ne speljejo zadosti hitro, ko je zelena in potem moram jst njih čakat, čeprav sem vozil takorekoč idealno.

Radeon, ti pa raje tiho bodi, če še nisi prerasel t.i. "dirkaških" let.

LoOna ::

Ma ja... glih ko se ti najbolj mudi, se en traktor pred tabo pojav.

Lp, L.
Wanna have some fun???

Poldi112 ::

Tocno to, perci. Jaz imam en semafor totalno nastudiran. In vozim 50 na celovski, da imam zalet in da ravno se ujamem naslednjega.
In se mi dogaja da me po levem pasu nekdo prehiti, potem pa se postavi pred menoj na desnega.
Ampak!
Najbolj vazno je da se ne sekiras. Pac, te je zeznil. Tudi sam kdaj koga.
Ce se ti mudi vsak je pa cas da zacnes razmisljati, da bi prej odhajal.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Super Sonic ::

"Radeon, ti pa raje tiho bodi, če še nisi prerasel t.i. "dirkaških" let."

verjetno boš rabu naslednjih 10 let, da boš prevozu tolk km, kot sm jih jest v zadnjih 3.
Brez kazni in brez divjanja vozim od kar imam izpit. Videl sm že tolk nesreč, kot jih ti ne boš nikol in razlog je bil v 90% ta, da je nekdo vozu 60 namest 90.

V lublani voziš 60 po gl. cestah in prideš direkt čez vse intervale zelene in to btw nima nobene veze z vožnjo po megeškem polju pa 60km/h.
In ker si že tolk glasen, vozi ti na glavni vožnji 60 namest 90, pa bi rad vidu komisijo, ki te spusti naprej
Če ne razumeš pomena in stvari, ki jo hočem povedat, bodi rajš ti tiho.

"u bistvu tudi ce vozis 60 tm k je omejitev 90 nisi cist nic kriv za nesreco "

in takšna prepričanja nam zagotavljajo prometne nesreče tudi v bodoče, rabimo samo še par dirkačev, ki pa jih sploh ni težko najdt.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

BigWhale ::

Jaz sem imel v lj vecino semaforjev v centru nastudiranih, ker sem se sluzbeno ogromno vozil po lj, cca 4 ure na dan...

V bistvu te tudi tisti, ki se rinejo in ne vedo kdaj bo zelena in kdaj se kateri semafor odpre ne presenetijo tako zelo hudo... Vcasih ja. Ampak vecinoma pa ne.

Gandalfar ::

radeon power: ampak, vozit 70 tam kjer je omejitev 50, ker 'vsi ostlai tudi vozijo 70' pa pomojem ni upraviceno. ali pac?

gzibret ::

Jaz vozim v naselju 60, izven pa 100. Če se kdo fijaka izven naselja 60, ga prav nesramno in na tesno prehitim >:D , če pa ga ne morem prehitet, pa se mu zalimam za rit.

Na AC se peljem po omejitvi (130 km/h).
Vse je za neki dobr!

BigWhale ::

gzibret,

Jaz bi se ti nastavil, da bi mi ogledalo odbil...

Kaj mislis, kdo bi bil kriv? :P

gzibret ::

10 let že vozim, pa se mi to ni zgodilo. Se mi pa večkrat zgodi, da ko se nekomu nalimam za rit, mi ta stopi po premzi.

Ubošček. Misli, da bo dobil kuponček, ampak imam zaenkrat še predobre reflekse.

Če pa bi komu odbil ogledalo..... Ne vem. Poklical bi policijo, naj naredi zapisnik in bi se zgovarjal pri sodniku za prekrške. Vprašanje je le, kdo bi imel prepričlivejši nastop (ti ali jaz). Naj povem, da sem jaz zelo prepričljiv (sodnika za prekrške do sedaj prepričal že 2X od dveh primerov :D, odnesel z 0 SIT).

Da ne govorim o prepričevanju policajev, v čemer sem mojster. Enkrat priletel na radar, peljal 118 km/h na 40 km/h omejitve. Odnesel s 5.000 SIT :D . Enkrat peljal v enosmerno ulico, odnesel le opozorilo (0 SIT) :D .

Največja kazen do sedaj je bila, ko mi je pajek odpeljal avto. :D Pa so me že velikrat dobili na radar.
Vse je za neki dobr!

BigWhale ::

In tebi so dali izpit? Na podlagi cesa? A si imel prepricljiv nastop? :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

gzibret ::

Sej sem 2X ruknu. Naredil šele v tretjem :))
Vse je za neki dobr!

BigWhale ::

Ja, zdej sam se cakam, da se pohvalis kako si policaja preprical naj na 0.10 zaokrozi... ;>

Hm, kje se ponavadi vozis? :P Da vem, da se ognem... ;)

ferdo ::

gzibret, sprehajašm se po minskem polju!

Če se bi midva srečala, v taki situaciji, da bi mi povzročil škodo na vozilu ali nesrečo, ti edino ostane da pobegneš iz kraja nesreče, to pa več ni tisto, kar bi nekoga prepričalo o tvoji poštenosti. KER te bi konzerviral ko kislo kumarico.

Veliko takih voznikov kot si ti, srečam na poti v službo in domov, se jim ognem, kolko se le da, tudi ustavil sem na avtobusni, da sem ga naprej spustil, samo da mi ni za brisalcem plesal levo in deno, tako se mu je mudilo "na WC" .
in vedno, sem poklical policijo, da je nevaren voznik na cesti, tako, da boš vedel, lahko se ti zgodi, da bo policija obveščena o tvoji NEVARNI vožnji, in srečno ter varno vožnjo ti želim v prihodnje.

Keyser Soze ::

Sami vrli vozniki. Vidim. Izkušeni do konca. No če bi bil kdo od teh pametnjakovičev res tako izkušen, bi vedel, da je potrebno hitrost prilagodit razmeram na vozišču. Neglede na to, da voziš krepko pod omejitvijo.

1. V nedeljo sem se peljal domov, ko me je ujel naliv in je bila vidljivost cca. 5 m. Z brisalci na maks. Rad bi videl čebuleka, ki bi po takšni avtocesti peljal 130.

2. V naši vasi imamo en lep ovinek. Omejitev je sicer 90. Ampak ob mokrem cestišču je pametno da pelješ skozenj 50. Seveda se najdejo "nenedeljski izkušenci", ki peljejo po omejitvi, češ jaz sem über alles in moja mašinca tudi. Ko pa zaorje po njivi v ovinku(letos tam raste ječmen se mi zdi) je pa ves pohleven. Se je že zgodilo, da me je takšen kreten prehiteval čez ovinke, po 5 minutah sem se pa pripeljal mimo, ko je stal v brazdi in čakal na AMZS. Kaj sem naredil? NAsmehnil sem se mu in mu pomahal. Takšne butaste face nikoli ne pozabiš.:)

3. Danes zjutraj je bila kolona do dna višnjegorskega klanca(4km) in sem šel zato po stari cesti. Ker sem vozil traktor (dizla SDI - cca. 60km/h) hitreje pač ni šel, pa tudi ni v moji navadi, da polagam nepregledne ovinke z avtom. Seveda se je našel gumpec v Laguni, ki me je šel prehitevat v nepregleden ovinek. Če bi bil nasproti vozeči 10 sekund hitrejši(bi vozil kot ta gumpec) se zadeva ne bi izšla. Zgleda da bi moral biti ob 7-ih v službi(ura je bila 10 čez).

Skratka, so t.i. "nedeljski vozniki" pain-in-the-ass, a nikakor niso povzročitelji nesreč(tudi posredno ne). Če bi gumpeci, ki se jim preveč mudi imel malo več pameti, bi si naredili boljši urnik. Ali pa vsaj počakali na pregledno ravnico in tam tega voznika prehiteli. Večkrat sem bil na cesti ogrožen s strani gumpecev, ki vozijo striktno po omejitvi ali čez(ne glede na razmere), kot s strani "nedeljskega voznika".

Gandalfar ::

ferdo: kaj je kej policija rekla na tvoja obvescanja?

BigWhale ::

Ja... "Mudi se mi" je tak pateticen izgovor, da to ni res...

Se mi zdi, da je bil Sergio, ki je rekel, 'ce se tolk mudi, potem si ze zamudil'.

;)

ferdo ::

Policija je rekla: "hvala za obvestilo" na kratko.

Nekako se počutim dolžnega, da obvestim, če vidim nevarnega voznika, in v primeru, da ta voznik povzroči nesrečo, imajo tudi mene, kot pričo dogodku že pred nesrečo, in lahko povem, kako se je voznik obnašal recimo par minut pred nesrečo. Nima neke teže, ampak, policija, je lahko bolj pozorna, ve, da je nekdo opazil nevarnost in je to sporočil, če so možnosti, se to nevarnost čimprej odstrani iz prometa, da se ne zgodi nesreča.

PS: policija reče samo hvala z aobvestilo in vpraša kraj srečanja oz. videnja in v kateri smeri se ta nevarni voznik pelje, se mi je zgodilo, da so ga pred mojim nosom ustavli, in obdelali po protokolu za nevarne voznike.
Če ga policija dobi, se je z avprašat, če se je s tem dejanjem "mogoče" preprečila morebitna prometna nesreča.

Doskrat se tudi vprašam, če je vredno! pa zihr je, tudi opozarjam voznike, da naj luči prižgejo, včeraj sem menjal levo žarnico, ker v povprečju vsak dan opozorim najmanj enega voznika. Eni celo mislijo, d ajih poznam...:D

Utk ::

Ja takih je premalo, če sploh kaj.
Jaz bi uvedel še obvezno klimo v na novo prodane avtomobile...ker nekateri se furajo 60 z čist odprtimi okni (več je težko, veter pa to), na avtocesti grejo morda celo 100, z napol odprtimi, in to ni kul...samo gužvo delajo. Po drugi strani imaš pa norce ki se furajo ful hitro, gubijo živce če ima nekdo pred njimi klimo in se skulirano vozi po omejitvah. Sej nasploh bi bli lahko bolj skulirani, s klimo ali brez.

gzibret ::

> Ja, zdej sam se cakam, da se pohvalis kako si policaja preprical naj na 0.10 zaokrozi... ;>

Ne, pijan pa ne vozim. Pol sodnika ali policaja težko v karkoli prepričaš. Pa tudi pazim, da grem le malo preko omejitev, glih toliko, da te ne ustavijo.

Glede dežja itd.... pač vozim počasneje, toliko, da se v vsakem trenutku še lahko varno ustavim.

Glede počasnih voznikov - s svojo vožnjo jim dam zelo nazorno vedeti, da so (pre)počasni in da ovirajo promet (izjema so na pol slepi in gluhi osiveli starčki - tiste pustim pri miru).
Vse je za neki dobr!

ferdo ::

kako pa veš, da so gluhi, in ostareli, in slabovidni?

kaj mu na registrski tablici piše?
Dej ne bluzit !, opažam, da si prepričan v to, da se lahko tvoja vožnja odobrava, pa se motiš, naštel boš en kup izgovorov, da boš lahko tako vozil, ampak fant, A ti spoštuješ CPP ? spoštuješ šibkejše udeležence v prometu, kdo se bo komu prilagajal v prometu močnejši šibkemu ali šibek močnejšemu.
Ti se očitno še ne zavedaš, dokler jih ne boš ornk fasal, ko boš v škarje prletel, in ti bo pol auta odnesel kamijon, upam, da si rojen pod srečno zvezdo, ker si UPAŠ! bit tak voznik. ampak vzemi kalkulator v roke, in si izračunaj, kakšna je verjetnost, da se ti nekaj zgodi, ti ne voziš!, ti lletiš! zato pa nimaš realen pogled na situacijo, ker, nimaš odnosa do soudeležencev, eni z razlogom vozijo počasneje od tebe, niso vsi hiper aktivni za volanom tako kot ti...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ferdo ()

Poldy ::

Marsikdo je lahko pri hitri vožnji precej manj nevaren kot nekdo drug pri počasni. Važne so izkušnje in refleksi, pa spet kvaliteta avtomobila... aja, pa da veš kje so tvoje meje. Najbolj so nevarni upokojenci, ki bi jim morali izpit vzeti že pred desetimi leti - enkrat me je neka stara mamca skoraj povozila, ko sem bil z motorjem, pa sem peljal 40 namesto 50.

Ferdo:
Mogoče si policaj, če pa nisi, mi pa povej kako za boga lahko ti oceniš ali je voznik nevaren? Si mogoče hodil v kak poseben tečaj? Se je že zgodilo kolegu, da so ga ustavili, češ da je nevaren... pa jaz njega poznam in vem, da raje pelje manj kot preveč - mogoče je peljal s prvo prestavo 50, pa se ti je zdelo da vozi prehitro.

Loki ::

FYI glede pocasne voznje. tisti znaki zapovedujejo voznjo NAJVEC 90 (60,70....), na dol pa ni omejena, marvec odvisna od zmogljivosti vozila (na misel pridejo skuterji, traktorji...) in lastnih sposobnosti voznje (kar pojdite gledat v zvcp). edina kazen za pocasno voznjo je, ce se za teboj zacne nabirat kolona (vec kot 3-5 avtomobilov).
tako da so kaksne sanje o tem, da bi bil tak, ki vozi 70/90 kaznovan isto, kot tisti 110/90, samo sanje.

da je temu tako (oz. da ni tako), boste prekleto srecni, ko boste v nekem neznanem koncu mesta brez karte, gps. recimo jaz zadnjic sem sel 40 samo tma, kjer ni bilo krizisc, v kriziscih (in blizini infrastrukture) pa ~30. pa ni noben hupal.:\

noraguta ::

Marsikdo je lahko pri hitri vožnji precej manj nevaren kot nekdo drug pri počasni.


raca, kineticna energija je kineticna energija. iz tega razloga se sedaj tudi gradijo krozna krizišča , da se leta zmanjša. najmanša predpisana hitrost na avtocesti je 50 kmh. in ce povzročiš nesrečo ker si prigonil 160 si kriv samo ti , ne obvladuješ svojega vozila.
ravno tako je z varnostno razdaljo. takim avtomobilom je treba pokriviti brisalce .
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Poldy ::

Aja, ne to nisem mislil da sedaj nekdo varno vozi pri 160 na uro. V mejah normale oz po predpisih - če je omejitev 90, je lahko nekdo pri tej hitrosti bolj varen kot nek traktorist pri 60.

poweroff ::

Der_Alte - jaz imam dizla, pa ne vozim tako. Vozim pa po omejitvah, žal opažam, da sem eden redkih "norcev", ki skozi naselje vozi 50 km/h.

Drugače sem pa imel ravno v nedeljo lepo priložnost v živo videti kako ljudje iščejo in kako najdejo nesrečo. Bil sem na enem žuru in dva tipčka sta se cel dan vozila od gostilne do gostilne. Pravzaprav divjala. Enkrat ju je malo obrnilo in sta z avtom zadela ob neko nabrežino. Pa ni bilo dovolj. Čez par ur sta - seveda nepripeta, brez izpita in izdatno podprta z alkoholom z veliko hitrostjo priletela v drog javne razsvetljave. Voznika je napol vrglo iz avta, sopotnik pa je obležal v nezavesti z zlomljeno lobanjo. Avto je bil totalka, notri je bila neka barva, ko sem pritekel do tja - nekaj sekund - (zgodilo se je 50 m od mene), je bila cela notranjost zapacana z barvo in krvjo. Vozniku smo pomagali ven, sopotniku sem nekaj časa držal glavo, toliko, da smo mu jo potem podprli in ga položili tako, da je lahko dihal. Potem smo čakali reševalce, nato še gasilce, da so ga izrezali.
Skupni seštevek gre nekako takole. Uničen avto, najmanj pol milijona za razbito javno razsvetljavo, verjetno pa še stroški intervencije Elektra, da so strgano žico odklopili. Poškodba voznika, težka poškodba ali morda smrt sopotnika (njegovega kolega), prepoved opravljanja izpita, uničeno življenje svojcem poškodovanega (verjetno bo če bo preživel rabil kar nekaj časa, da se spet nauči hoditi, govoriti, jesti,...). Sreča, da ni zbilkakšnega pešča, recimo mene, ki grem tam pogosto na sprehod z otrokom. In vse to bo poravnal 18-letnik. Stroškov "izgubljenega časa" nas in tistih, ki so čakali, ker je bila cesta zaprta, ter stroškov s krvjo zapacane obleke itd. nisem prištel (da ne bo kdo razumel tega kot nek nepotreben strošek - z veseljem pomagam komurkoli, gre le za to, da je marsikatera nesreča nepotrebna).

Zdaj pa pomislite če se splača peljati hitreje, ker se vam samo malo mudi, oziroma, ali je to primerna cena za eno pivo preveč. Tale fant bo odslej verjetno previdno vozil in ne bo več pil. Samo za kakšno ceno?
sudo poweroff

poweroff ::

Natakar, koliko je pa ta četrto pivo?
- Po 3 milijone ga prodajamo...
sudo poweroff

ferdo ::

Če sem jaz človek, recimo umirjenega značaja, ne rabim bit policaj, sam vem, kaj me ogroža in kaj me ne ogroža, mene osebno nekdo, ki je na cesti in ne spoštuje CPP ogroža, ti je zdaj razumljivo? Jaz poznam CPP in to je zgornja meja, ki zame ni nevarna, kdor prekorači CPP je zame potencialno nevaren.
Zato, ker se počutim ogroženega, opozorim in pokličem na 113, če ti je to hecno mi je čist ravno!

Ti se bi sigurno počutil ogroženega, če bi nekdo prehiteval v škarje ti bi šel pa nasproti temu norcu, ali pa, če smatram da se ne čutiš ogroženega, živiš v še hujšem okolju in si se tega navadil, to je čist odvisno od človeka, zato mi ne piši, take gluposti.

poweroff ::

Kdor nevarno vozi je kriminalc, hitro pod nadzor. :D

Pa kazni zvišat. Za vsakih prekoračenih 10 km strel v koleno. :D :D :D :D
sudo poweroff

Buggy ::

Skodaj besed... tiste pocasnele z obema rokama na volanu in pritisneni na sprednjo sipo, brez prizganih luci in vozijo 60 km/h kjer je omejitev 90km/h, pogled strogo naprej brez opazovanja okolice/prometa okoli sebe ali bognedaj, kaj se dogaja za njim, z refleksi crknjenega konja, naj svojo voznjo opravicujejo kakor hocejo, za mene so najvecja nevarnost na cesti. Cesta je za pripeljati se od neke tocke do druge in zal nekaterim vsakdanja nuja....ne pa na njej sanjati, debatirati, opazovati cvetje ob hisah, z eno roko salatai z drugo drzati telefon, itd....ce bi vsi vozili po omejitvah bi bil promet dosti bolj tekoc. (tukaj mislim predvsem pocasnele kakor tudi dirkace). Pa nikar naj si ne mislijo, da tisti ki vozijo po regionalki 60 ne delajo zastoja...malo poglejte v vzvratno ogledalo pa boste videli da imate na riti vsaj 3 avtomobile. Samo vi ste seveda nadvse zavedni svojih pravic in se vam ni potrebno nobenemu zagovarjati zakaj peljete 30km/h pod omejitvijo a ne! Kar naj tisti za vami svoj tempo prilagodijo vasemu zivcenmu pritiskanju na bremzo pri vsakem se tako rahlem ovinku...mora boste pa dobili se kaksno pohvalo....sploh ce boste potem ko vas bo kdo prehitel poklicali na pomoc da je nek norec na cesti ...SVASTA...saj pravim skoda besed.

McMallar ::

gizbret:

Da ne govorim o prepričevanju policajev, v čemer sem mojster. Enkrat priletel na radar, peljal 118 km/h na 40 km/h omejitve. Odnesel s 5.000 SIT . Enkrat peljal v enosmerno ulico, odnesel le opozorilo (0 SIT)


Pa tudi pazim, da grem le malo preko omejitev, glih toliko, da te ne ustavijo.


Kaj torej drži?
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

ferdo ::

Poldi, sem ti dobro obrazložil?, zdaj razumeš, ali ti še kaj ni razumljivo?

Lej, vedno moraš imeti postavljene max. dopustne meje, moja dopustna meja je CPP, tam vse lepo piše, učili smo se že v četrtem razredu osnovne šole! si ga preskočil? mislim, da nisi mel te sreče.

Večina mladih, se ne zaveda že svoje osnovne lastnosti, biti odgovoren samemu sebi, kaj šele svojim dejanjem.
Samo disciplina, družba vas "potisne" v skrajnost in ekstremizem, in prihaja do nesreč, mladost zajemajte z malo žličko, časa imate na pretek

Kdor hitro živi, hitro umre.

Sem tudi jaz mlad, ampak vem do kje lahko grem, večini pa neka megla zamegli pogled, in nevidijo do kje lahko gredo!


McMalar, nič ne drži, samo važi se, hoče bit frajer, pol bo pa očita klical, oči ga bo pa nalomu...., če ma pravega fotra!, seveda...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ferdo ()

zcetrt ::

Pozno, a čutim potrebo:

@Radeon power

Res je, na cesti nisem zato da vozim, pač pa zato, da pridem tja, kamor moram. In to s čim manj tveganja, nervoze in popizdevanja ter pametovanja. S teboj (in ostalimi) ne pametujem, pač pa le podajam svoje mnenje. Menim pa, da so bili tisti, ki so mi dali vozniško, za to bolj kvalificirani kot ti, ki mi jo želiš vzeti.

Na Švedskem me je na rit vrglo, kako ljudje vozijo. Mirno, upoštevajoč ostale, na prehodu za pešce ti ustavijo, ko še niti nisi odločen, ali bi sploh šel čez... Zakaj? Ker so jim nekaj let nazaj nabili kazni, ljudje so preklinjali, preteklo je nekaj vode in ugotovili so, da je to v bistvu kul, če se vozi tako kot je treba, začeli učiti tako svoje otroke in celotna nacija je počasi na višjem nivoju.


Kako bo pa pri nas čez 20 let?
4.

SavoS ::

Fantje... podobna tema izpred časa...

Vidim, pa da se stvari še vedno niso spremenile od takrat pa do danes...le da je še več nedeljskih voznikov, še več je traktoristov, ki delajo kilometrske kolone in peljejo mino 5 avtobusnih postaj neda bi se umaknili, še vedno več je omejitev hitrosti na 60 in 50....še več je modernih in osvetljenih novih križišč, ki jim nalimajo nižjo hitrost, k ot je bila, preden so ga modernizirali, da o tovornjakih sploh ne izgubljam besed.....vse več nas je takih, ki moramo po službeni dolžnosti neko stvar hitro pripeljati ali dostaviti, pol se pa jezimo na vsem mogočim......aj jaj jaj ....kam vse to pelje.....

Resnično bil bilo treba narediti na vsakih 10 let test za vozniško dovoljenje in verjamem, da bi bilo dosti manj nesreč, dosti manj nedeljskih voznikov, in dosti manj kolon in zastojev na naših cestah....če bi pa še vse omejitve postavili vsaj malo bolj kulturno, bi pa bili že skoraj tako kot skandinavske države, kjer imajo zelo dobro vozniško kulturo....

Se pa podpišem pod Buggy-jev post!
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???
««
«
1 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Počasni vozniki (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Na cesti
1776241765 (212796) dzinks63

Več podobnih tem