» »

Umetna oploditev samskih žensk

Umetna oploditev samskih žensk

Temo vidijo: vsi

Aston_11 ::

deltacqb je izjavil:

V prvem primeru pa se pogovarjaš o umetni oploditvi. To je nekaj drugega.

Kaj drugega?

jype ::

deltacqb> Daj se malo umiri. Zakoni se ne pišejo za povprečne državljane, od katerih se ne pričakuje drastičnih dejanj. Pišejo se za tiste, ki jih bodo kršili, izkoriščali. V nasprotnem primeru bi morali sprejeti zakon, ki dovoljuje dihanje zraka.

Očitno si ravno prišel iz neke čudne diktature. V sodobnih demokratičnih državah je vedno dovoljeno vse, kar ni prepovedano.

deltacqb> Če želi samska ženska otroka, nimam čisto nič proti.

Saj nihče nima nič proti, zakon pa kljub temu _prepoveduje_ zdravniku, da bi sploh lahko ovrednotil to možnost.

deltacqb> Antropologi se sicer s tem ne strinjajo

Aja? URLPLS.

deltacqb> ji tega država ne sme prepovedati.

Ja, pa ji vseeno.

deltacqb> Pomembno je tudi kako bo otrok živel.

Aha in ker je to pomembno, je prepoved nenadoma smiselna? Glede na to da največ otrok trpi v običajnih heteroseksualnih družinah bi s takim sklepanjem morali ob rojstvu kastrirati vse, ker le tako lahko preprečimo nastanek otrok, ki bodo potencialno trpeli.

deltacqb> V prvem primeru pa se pogovarjaš o umetni oploditvi. To je nekaj drugega.

Ne, ni. Umetna oploditev se od seksa ne razlikuje na noben način. Gre za intimno reč posameznika, ki se v enem primeru odvija med njim in partnerjem, v drugem pa med njim in zdravnikom. Noben zakon se nima kaj vtikat v takšne reči.

Pithlit ::

deltacqb je izjavil:

Ti bi rada gledala samo to žensko in pika. Drugo ni pomembno.

Dej ti kak moj post preberi preden komentiraš. Pa mi pol govori naj se umirim.

Dejstvo: Nikomur ne bi smela biti kratena pravica do umetne oploditve. Ne moškim, ne ženskam, ne samskim, ne tistim v razmerjih... in lej to: ne plodnim, ne neplodnim.

Ja, točno tako, tudi plodni ženski ne sme piti preprečne dostop do umetne oploditve (zakaj bi si to katerakoli plodna ženska želela, je popolnoma brezpredmetno). Razlika je le v tem da naj si plodna ženska sama krije stroške ki s tem nastanejo... neplodni pa naj pomaga zavarovalnica (za to tudi plačujemo zavarovanje, menda).

Kako bi se lahko pametno spisane zakone izkoriščalo pa ne vem. Vem da se lahko izkorišča glupo spisane zakone.
Life is as complicated as we make it...

deltacqb ::

Kje pa piše, da je umetna oploditev pravica? Samo temeljna človekova pravica mora veljati za vse enako. Te pravice so zapisane v EKČP, Listini unije o temeljnih pravicah in Ustavi RS. Kje je torej zapisana pravica do umetne oploditve? "vsakdo ima pravico do umetne oploditve" Kje to piše?

Ostale "pravice" se lahko dodelijo posamezni skupini ljudi. S tem, da se potem imejujejo možnosti in niso temeljne pravice.

Mimogrede: 55. člen Ustave RS ne govori o umetni oploditvi ampak o pravici do rojstva ali splava. In da država mora zagotoviti načine, da se doseže rojstvo ali naredi splav (z drugo besedo: bolnice, zdravnike, sestre, opremo)

Looooooka ::

Looooooka je včeraj ob 19:26:47 izjavil:

Ne. Zdravniki, ki so prisli zdravit resne telesne probleme, ne pa norce, ki se nocejo prijavit na terapijo.

Mah. Terapijo bi rabil ti. Zaradi vseh tvojih predsodkov.

Neplodnost ni resen telesni problem?

A zdej bos pa neplodnost not vtaknila, ko je vec kot ocitno, da ostali govorijo o SAMSKIH zenskah?
Kdo zdej necesa ne razume?

Pa zaradi predsodkov ne rabim nobene terapije, ker mi NE skodi.
Mogoce bi moji predsodki skodili samski neuravnoveseni zenski, ki ni sposobna bit v zvezi.
Ampak again...pod pogojem, da bi se celo udelezil referenduma, kjer bi bilo mozno to pravico nekomu vzeti. Tle sem pa ze lepo napisal, da nimam nobenega takega namena.
Bom pa vsakic vsaki taki babi v faco povedal, da je zmesana ce bo treba.

Da ne bo ona in vi slucajno hodila po cesti v prepricanju, da ste z vasimi nebulozami in zakoni slucajno komu celo sprali mozgane.
Konec koncev tud Janši ne bi nikoli prepovedal mnenja ni pa šans, da bi kadarkoli upošteval karkoli ta norec izjavi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

Looooooka ::

jype je izjavil:

Looooooka> Ne. Zdravniki, ki so prisli zdravit resne telesne probleme, ne pa norce, ki se nocejo prijavit na terapijo.

Taki zdravniki so idioti.

An idiot, dolt, or dullard is a mentally deficient person, or someone who acts in a self-defeating or significantly counterproductive way

Po tej definiciji je bolj idiot zenska, ki tezi zdravniku, da naj opravlja nepotreben poseg, ceprav bi lahko sama z enim moskim naredila otroka. Pa magar gayem.

Aston_11 ::

In tebe se to tiče kako? Kaj boš ti s tem na slabšem, da si tako proti?

jype ::

Looooooka> Po tej definiciji je bolj idiot zenska, ki tezi zdravniku, da naj opravlja nepotreben poseg, ceprav bi lahko sama z enim moskim naredila otroka. Pa magar gayem.

Ne, po tej definiciji je idiot kar zdravnik, ki pacienta zaradi lastnih obscenih predsodkov ne obravnava profesionalno.

Looooooka ::

Ne obravnavanje nepotrebnih posegov je cisto profesionalno.
In tebe se to tiče kako? Kaj boš ti s tem na slabšem, da si tako proti?

Slabo beres?
Mam mnenje. Proti temu ne mislim ukrepat.
Tako kot lahko ti tlele cvekas, da si ZA pa moram jst to brat?
Al ste slucajno taki fasisti, da lahko samo VASE mnenje obstaja?

Ker po tem takem je najbolje, da pridete z vasimi kolesi na cesto pa se pac zmenimo kot so se fasisti zmenili s partizani, ker forum za tako obliko deljenja "mnenj" pac ni primeren.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

Looooooka ::

Sure they would.
Pet frocov, ki bij vzgajala nestabilna zenska.
Ce se ze gremo neke pravice, ki so po nepotrebnem dodeljene ne pozabimo na to, da so otrokom po nepotrebnem odtujene.

Pa clovestvo je znano po tem, da se ukvarja z malenkostmi.
Drugace bi imeli vsi en avto iste znamke z isto barvo.
We care.
We care a lot :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

Aston_11 ::

Looooooka je izjavil:

Sure they would.
Pet frocov, ki bij vzgajala nestabilna zenska.
Ce se ze gremo neke pravice, ki so po nepotrebnem dodeljene ne pozabimo na to, da so otrokom po nepotrebnem odtujene.

In ostali, ki jih vzgajajo hetero pari, med katerimi najbržda ni nobenih problemov.

deltacqb ::

Daj naj že nekdo napiše ali prilima povezavo, kjer je zapisano, da je umetna oploditev človekova pravica.

Pišete o umetni oploditvi, kot, da je ista kot nedotakljivost življenja.

Ni res, da MORA biti vsem enako dostopna. Lahko se politiki tako odločijo in sprejmejo tak zakon, ni pa nujno. Lahko se odločijo tako kot je zdaj predpisano. Bistvo pa je umetna oploditev kot človekova pravica. In to (za enkrat) ni. Razen, če sem kaj spregledal v prej naštetih dokumentih.

Looooooka ::

Ne rabis povezave.
jype je tko napisal.
Pithlit se strinja.
Bo ze res.
Sploh pa ce je mozno zakaj bi kdo to ustavljal. V glavnem na pol hekerska logika. I could so I did. I can so I do. Dokler te z uporabo istega argumenta nekdo ne mahne s stolom po glavi.

Aston_11 ::

Jaz se tudi strinjam. Enakopravnost je razlog, da se zagovarja, da če imaš zakon, da ta velja za vse, ne pa za samo za posamezne skupine ljudi.

Looooooka ::

Aja sploh je pa to pravica in malenkost.
Ko je na koncu 500 stakih nepotrebnih pravic in jih vsak lolek izkorisca(lep primer je nepotrebna vrsta na urgenci, ki jo v vecini ustvarjajo dementni hipohondriki) mamo pa vsi probleme :)

Aston_11 ::

Verjetno si samo nepotrpežljiv. Sem že parkrat čakal tam z mulcem in na misel mi ni prišlo, da bi ljudi spraševal, če so se poškodovali po neumnosti ali kako drugače.

Looooooka ::

Ne govorim o poskodbah.
Govorim o folku, ki pride delat guzvo za brezveze.
Lahko vprasas zdravnika ce jih je malo ali veliko.
Seveda imajo biti tam pravico vsi. Vkljucno s kreteni, ki deep down inside vejo, da to pocnejo iz cistega dolgcasa v zivljenju(mam 2 taki sosedi). Seveda jih nihce nima pravice odsloviti, ceprav tocno vejo, da kradejo cas, denar in sredstva vsem v tej drzavi vsakic, ko zdravniku in sestram ukradejo od 20 do 60 minut za nepotreben obisk.
Med tem pa folk umira, ker ne pride na vrsto(sekund + sekunda * n kretenov je na koncu lahko tudi mesec dni delovnega casa, ki bi bil lahko uporabljen zato, da se koga resi).
Ampak ne.
Dejmo idiotom moznost, da se po nepotrebnem oplodijo.
To je veliko bol logicno, enakopravno in sploh edino pravilno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

deltacqb ::

Aston_11 je izjavil:

Jaz se tudi strinjam. Enakopravnost je razlog, da se zagovarja, da če imaš zakon, da ta velja za vse, ne pa za samo za posamezne skupine ljudi.


Aja? Kaj pa pol pizdakate, ko pride na dan, da žena direktorja ali politika prav tako ne plačuje vrtca, kot mati samohranilka z minimalno plačo? Zakon naj bo enakopraven za vse.

Torej na tudi tisti z minimalno plačo odvjajo 40 % davka? Naj bo enakopravno za vse.

Aston_11 ::

deltacqb je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

Jaz se tudi strinjam. Enakopravnost je razlog, da se zagovarja, da če imaš zakon, da ta velja za vse, ne pa za samo za posamezne skupine ljudi.

Aja? Kaj pa pol pizdakate, ko pride na dan, da žena direktorja ali politika prav tako ne plačuje vrtca, kot mati samohranilka z minimalno plačo? Zakon naj bo enakopraven za vse.
Torej na tudi tisti z minimalno plačo odvjajo 40 % davka? Naj bo enakopravno za vse.

Enakopravno, ne enako. Primere si dal, za katere zahtevaš, da so enaki za vse. Ni pa npr. enako, če plača revež 20 eur globe ali pa tisti z 2 miljonoma. Enakopravno bi bilo drugače - pa nas nobeden noče uslišati.

deltacqb ::

Primere sem dal, ker tudi umetna oploditev sodi v tako kategorijo. Razen, če mi poveš kje piše, da je to temeljna človekova pravica. Potem mora veljati enakopravno za vse. Trenutna zakonodaja velja enakopravno za vse neplodne ženske. Ne velja pa enako za samske plodne ženske. Vendar tudi za vse plodne samske ženske velja enakopravno. Nobena od teh ne more po veljavni zakonodaji zanositi.

Če je to prav ali ne je stvar ideologije in prepričanja. Spet, razen, če je to temeljna človekova pravica.

jype ::

deltacqb> Primere sem dal, ker tudi umetna oploditev sodi v tako kategorijo.

Ne seri.

deltacqb> Spet, razen, če je to temeljna človekova pravica.

Temeljna človekova pravica je enakost pred zakonom.

deltacqb> Trenutna zakonodaja velja enakopravno za vse neplodne ženske.

Ne, ne velja. Za neplodne samske ženske ne velja, ker zdravnikom prepoveduje, da bi _katerikoli_ samski ženski nudili biomedicinsko pomoč pri zanositvi.

Plodnost seveda ne more biti stvar zakona. Jaz nisem neploden, niti mi ni prepovedano zanositi z biomedicinsko pomočjo (ker nisem samski) in torej imam pravico do takšne pomoči. Kako me bo zdravnik gledal, ko mu bom rekel da hočem da me kliče Loretta je popolnoma vseeno - zakon na podlagi zakonskega stanu in plodnosti _NE SME_ delati razlik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

deltacqb ::

Jype: nimaš pojma o osnovnih pojmih. Najprej se nauči kaj je to enakopravnost in kaj enakost in kdaj to velja.

Tvoji argumenti tipa "ne seri" pa dokazujejo, da nisi sposoben argumentirati ničesar do konca. Potem ti ostanejo takšni odzivi. Moral bi v politiko. Tam bi se takoj vklopil.

Pithlit ::

deltacqb je izjavil:

Daj naj že nekdo napiše ali prilima povezavo, kjer je zapisano, da je umetna oploditev človekova pravica.

A kdo to trdi? Umetna oploditev NI človekova pravica. Nehaj to not mešat.

Je pa na voljo. Vendar le nesamskim ženskam. Samskim ženskam NI na voljo.

deltacqb je izjavil:

Ni res, da MORA biti vsem enako dostopna.

Prav imaš. Ni res da mora biti vsem dostopna pod enakimi pogoji. Mora pa biti vsem dostopna. V nasprotnem primeru prihaja do diskriminacije. Tako kot pri nas.
Life is as complicated as we make it...

deltacqb ::

Pithlit je izjavil:

deltacqb je izjavil:

Daj naj že nekdo napiše ali prilima povezavo, kjer je zapisano, da je umetna oploditev človekova pravica.

A kdo to trdi? Umetna oploditev NI človekova pravica. Nehaj to not mešat.

Je pa na voljo. Vendar le nesamskim ženskam. Samskim ženskam NI na voljo.

deltacqb je izjavil:

Ni res, da MORA biti vsem enako dostopna.

Prav imaš. Ni res da mora biti vsem dostopna pod enakimi pogoji. Mora pa biti vsem dostopna. V nasprotnem primeru prihaja do diskriminacije. Tako kot pri nas.


Pod katerimi pogoji pa je na voljo nesamskim ženskam? A so sploh postavljeni pogoji ali imajo de facto to pravico. Če imajo de facto to pravico, potem se res lahko pogovarjamo o diskriminaciji. Če pa piše, da imajo umetno oploditev na voljo, če ne morejo zanositi po naravni poti pa ne gre za diskriminacijo.

Ali je taka ureditev pravična, moderna, pravilna jaz niti ne trdim. Objektivno sem bolj za kot proti, subjektivno pa zadržan (ne pa proti), ker imam sina, ki potrebuje pozornost in skrb in nego. In za to je potrebno imeti čas pa tudi denar. Eni so za, eni so proti, jaz nisem nikjer, ker me to iskreno povedano ne zanima kaj preveč. Zanima pa me interpretacija zakonov, ustave, EKČP.

Looooooka ::

A zdej se boste ze med sabo zalili zaradi zensk, ki imajo psiholoske tezave.
Seriously?
Ponavadi se pocaka, da vsaj en tip "dobi" od babe. V tem primeru vec kot ocitno za to ni sanse, ker take zenske nocejo zveze, ker so kot sem ze napisal, custveno/psholosko prizadete in potrebujejo psiholosko pomoc ne pa umetno oploditev.

Pithlit ::

deltacqb je izjavil:

Pod katerimi pogoji pa je na voljo nesamskim ženskam?

Pa zakaj se sploh mešaš v debato če ti najbolj osnovne stvari niso jasne?

Nesamskim ženskam zavarovanje krije umetno oploditev (ko zdravniška komisija odloči da je tak poseg indiciran).

Samske ženske pa pravice do umetne oploditve nimajo. Izključno zato ker so samske.

Jasno?
Life is as complicated as we make it...

Looooooka ::

Ker ma pravico sprasevat kar hoce tako kot mas ti pravico govorit norosti.
Btw s temi "Jasno?" in "Razumes?" dokazujes samo to, da te nasprotno mnenje jezi.
Znak slabosti.
Taki ponavadi nimajo kaj delati v "debati".

Gandalfar ::

No dajte brez osebnih napadov.

deltacqb ::

Pithlit je izjavil:

deltacqb je izjavil:

Pod katerimi pogoji pa je na voljo nesamskim ženskam?

Pa zakaj se sploh mešaš v debato če ti najbolj osnovne stvari niso jasne?

Nesamskim ženskam zavarovanje krije umetno oploditev (ko zdravniška komisija odloči da je tak poseg indiciran).

Samske ženske pa pravice do umetne oploditve nimajo. Izključno zato ker so samske.

Jasno?


Če bi tebi bilo kaj jasno, bi ugotovila, da si sama odgovorila na vprašanje zakaj Ustavno sodišče ne bo razglasilo tega zakona za neustavnega. Ker pa si čustveno vpletena in pišeš subjektivno, tega ne vidiš. Najprej bo potrebno najti primere, ko je nesamska ženska bila umetno oplojena in bi lahko tudi zanosila po naravni poti. To se lahko naredi tako, da plačaš tujim strokovnjakom, ki izdelajo strokovno mnenje. Tu nastane problem, ker so zdravniški podatki zaupni in noben doktor ne bo izdal teh informacij. Potem pa greš na ustavno sodišče in terjaš neustavnost. Poslanke, ki zbirajo podpise pa ne bodo uspele, ker navajajo napačne argumente. Sodnike ne zanima vračanje v 19st in podobne oslarije.

Družinski zakonik je čisti primer, zakaj ustavna pobuda ne bo uspešna.

jype ::

deltacqb> Družinski zakonik je čisti primer, zakaj ustavna pobuda ne bo uspešna.

Ne. O družinskem zakoniku Ustavno sodišče ni odločalo (odločalo je o referendumu o družinskem zakoniku, pri katerem je z odločitvijo tehničnopravno zadostilo vsem zahtevam, baje).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Pithlit ::

deltacqb je izjavil:

Ker pa si čustveno vpletena in pišeš subjektivno, tega ne vidiš.

Na (ne)srečo nisem čustveno vpletena. Zakaj bi bila? Samo zato ker sem ženska?

deltacqb je izjavil:

Najprej bo potrebno najti primere, ko je nesamska ženska bila umetno oplojena in bi lahko tudi zanosila po naravni poti.

Za ugotavljanje diskriminatornosti ne rabiš precedensov.

Poleg tega pa se gre za diskriminacijo med samskimi in nesamskimi ženskami kjer plodnost ne igra nobene vloge. Oz, so za ugotavljanje primernosti za oploditev postavljeni zdravniki (če oni rečejo da je umetna oploditev indicirana zaradi kateregakoli razlga, ne glede na to ali je ženska plodna ali ne). Vendar le v primeru nesamskih žensk. Samskim ženskam (ne glede na plodnost) sploh ne smejo pomagat!

Pa še naprej... V primeru nesamskih žensk je ženska lahko povsem zdrava (torej plodna) in ima probleme njen partner. Pa je kljub temu upravičena do pomoči - brez da bi ji kdorkoli govoril naj gre v random bar 'pofukat' random tipa (kar neketari priporočajo samskim ženskam). Torej bi bile samske plodne ženske diskriminirane.

To da samske ženske niso neplodne je pa debilizem brez primere.
Life is as complicated as we make it...

Kamran ::

jype je izjavil:

Pojma nimaš.

Hosea 4:6

jype je izjavil:

O čem pa ti blodiš? 50% ljudi ima v življenju manj kot 5 spolnih partnerjev.

Saj veš kaj pravijo o statistiki ne ? Mala... velika (laž). Moški lažejo, da pridobijo, ženske pa da obdržijo pravi nek pregovor.

jype je izjavil:

Kaj bi se pa vprašal?

To o čemer se ti ne.

Pithlit je izjavil:

Partner? Partnerka? To je menda logično. Če pa država tukaj nima nič je pa brezveze karkoli prepovedat.

Seveda, da je brez veze, vendar ker se ljudje obnašajo kot otroci, pa zlahka pridemo v (popolnoma) regulirano družbo, kjer je vse predpisano. Če bi imeli ljudje dovolj "modrosti" in prepoznali vse možne skušnjave, ki jih vodijo do znanih posledic oz. se jih jih nastavlja vsepovsod, bi bili tudi strićki iz ozadja nemočni, tako pa... :|

jype ::

Kamran> Saj veš kaj pravijo o statistiki ne ? Mala... velika (laž). Moški lažejo, da pridobijo, ženske pa da obdržijo pravi nek pregovor.

Koga brigajo anekdote? Številke so pomembne.

Kamran> Hosea 4:6

Hit Gorica:Rudar Velenje 1:2

Kamran> To o čemer se ti ne.

Ne bluzi. Tvoji predsodki so enaki kot predsodki vseh ostalih, kakor je tudi tvoja agenda.

Je pa očitno, da ti je še malo manj jasno, v čem je dejansko problem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Looooooka ::


Pa še naprej... V primeru nesamskih žensk je ženska lahko povsem zdrava (torej plodna) in ima probleme njen partner. Pa je kljub temu upravičena do pomoči - brez da bi ji kdorkoli govoril naj gre v random bar 'pofukat' random tipa (kar neketari priporočajo samskim ženskam). Torej bi bile samske plodne ženske diskriminirane.

To da samske ženske niso neplodne je pa debilizem brez primere.

A res?
So vse samske zenske neplodne?
Naj jim zakon ob otrokih rihta se partnerje?
Ce se jutri zbudijo in se jim ne da v sluzbo....bomo delali namesto njih?
Get real.
Eno so problemi, drugo so pa moteni ljudje, ki mislijo, da imajo tezavo in da so magicno vsi ostalo dolzni poskrbet za njihove probleme.
Kapacitete bolnisnic in stevilo osebja mamo ze za resne zdravstvene probleme premalo...vi bi pa se norce not vtikal v vrste.
Najdite si tipa/zensko in ne jamrajte za brezveze. Ce nisi sposoben men zveze tudi nimas kaj met otroka, ker je to tud zveza za katero je treba bit dovolj odrasel in sposoben.
Pa ne mi rect, da sodisca niso "fit", da bi to ugotavljala. Ker na koncu dneva tud psihiater nima pravice komurkoli prepovedati kakrsno koli telesno "aktivnost". Spet neko iskanje lukenj z vase strani.
KOT VEDNO.

jype ::

Looooooka> So vse samske zenske neplodne?

To je nepomembno. V primeru žensk, ki niso samske, se o posegih odloča zdravnik. V primeru žensk, ki so samske, se o posegu odloča parlament.

Ker gre za nedopustno obliko diskriminacije po 14. in 15. členu ustave, je tak zakon v naši državi neveljaven.

Looooooka> Najdite si tipa/zensko in ne jamrajte za brezveze.

A me boš pršu oplodit, k mi prasec od zdravnika noče pomagat?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Looooooka ::

Ce mas probleme ti in imas zensko ti bodo ze pomagali.
Ker si pripravljen na deljenje odgovornosti in mogoce celo nimas nekih travm, ki jih je treba prej resiti.
Sicer ce bos mene prosil za mnenje ali pomoc bo odgovor vedno ne.
Ampak a ne...ponavljam. Nihce ni dovolj grd in star, da ne bi mogel najti partnerja.
Za otroke se je treba pa trudit.
In nobena blesava baba si na koncu tedna ne zasluzi sedmice brez, da bi sploh igrala loterijo.
To je posmeh vsem ostalim in again tudi otrok ima pravice. Ko recimo...pravico do psihicno nemotenega starsa.
Ce bo kdaj treba odlocat upam, da zadeva pade zaradi tega in ne zaradi predsodkov(dejstev...) o tem, da so te babe blesave.

jype ::

Looooooka> Ce mas probleme ti in imas zensko ti bodo ze pomagali.

Ja pa js nočm problemov pa ženske, js hočm otroke.

Looooooka> Sicer ce bos mene prosil za mnenje ali pomoc bo odgovor vedno ne.

Ubil se bom :(

Looooooka> Za otroke se je treba pa trudit.

Škoda, da obstaja toliko parov, ki jim je omogočeno vse živo, pa se za otroke ne trudi niti eno figo, samska ženska, ki ima pogoje za rojstvo in vzgojo otroka urejene in bi jih rada vzgajala jih pa ne sme, ker živi v državi idiotov.

Looooooka> To je posmeh vsem ostalim in again tudi otrok ima pravice. Ko recimo...pravico do psihicno nemotenega starsa.

Tebi je torej treba preprečiti imeti otroke.

Looooooka> Ce bo kdaj treba odlocat upam, da zadeva pade zaradi tega in ne zaradi predsodkov(dejstev...) o tem, da so te babe blesave.

No, eden od idiotov v tej državi si očitno tudi sam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Pithlit ::

Looooooka je izjavil:

So vse samske zenske neplodne?

Ne. Sicer vem da provociraš ampak vseeno... to še ne pomeni da nobena ni neplodna pa to nima veze.

Looooooka je izjavil:

Najdite si tipa/zensko in ne jamrajte za brezveze.

Pithlit je izjavil:

V primeru nesamskih žensk je ženska lahko povsem zdrava (torej plodna) in ima probleme njen partner. Pa je kljub temu upravičena do pomoči - brez da bi ji kdorkoli govoril naj gre v random bar 'pofukat' random tipa (kar neketari priporočajo samskim ženskam).


Looooooka je izjavil:

Za otroke se je treba pa trudit.

Če bi ti vedel koliko truda gre v IVF... bi ti bilo mogoče jasno da je dejansko lažje najt enega random tipa v random baru and get the job done. Ampak ker tebi to ni jasno boš raje bluzil o tem da se otroke pri umetni oploditvi naroči, dobi pa čez 9 mesecev... brez da bi z mezincem mignil.

Lahko pa tudi poiščem temo kjer jasno priznaš da v takih temah sodeluješ izključno zato da provociraš.
Life is as complicated as we make it...

lambda ::

Pithlit je izjavil:

V primeru nesamskih žensk je ženska lahko povsem zdrava (torej plodna) in ima probleme njen partner. Pa je kljub temu upravičena do pomoči - brez da bi ji kdorkoli govoril naj gre v random bar 'pofukat' random tipa (kar neketari priporočajo samskim ženskam).

A obstaja bistvena predvidena izhodiščna razlika med tema primeroma. V enem bo otrok predvidoma imel očeta in mater, ki bosta zanj skrbela. V drugem pa, kot kaže, žal ne.

jype ::

nubes> V enem bo otrok predvidoma imel očeta in mater, ki bosta zanj skrbela.

Praksa kaže, da to ne drži, ker je mater samohranilk (ki so partnerja očitno morale imeti) 3% - skratka znatno več kot samskih žensk, ki bi sploh iskale pomoč pri oploditvi z biomedicinsko pomočjo, kaj šele dobile.

To torej ne more biti razlog za diskriminacijo.

lambda ::

Če prav razumem, navajaš cifre v absolutnem smislu. Nesmisel torej. Nenazadnje v tvoje 3 % lahko spadajo tudi tiste, ki gredo v bar, da jih kdo pritisne (če se malo grdo izrazim na alogijo, ki so jo dali prej) in si partnerja niti ne iščejo.

jype ::

nubes> Nenazadnje v tvoje 3 % lahko spadajo tudi tiste, ki gredo v bar, da jih kdo pritisne (če se malo grdo izrazim na alogijo, ki so jo dali prej) in si partnerja niti ne iščejo.

Ja, tako je. Skratka, nobenega razloga ni, da bi jim zakon preprečil dostop do česarkoli, o čemer bi moral itak odločati zdravnik.

dstr17_ ::

Enostarševskih družin je 25% (v Sloveniji), tako da mater samohranilk je sigurno precej več kot 3%.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dstr17_ ()

Looooooka ::

V primeru nesamskih žensk je ženska lahko povsem zdrava (torej plodna) in ima probleme njen partner. Pa je kljub temu upravičena do pomoči - brez da bi ji kdorkoli govoril naj gre v random bar 'pofukat' random tipa (kar neketari priporočajo samskim ženskam).

Tole z barom si ti zvlekla ven.
Zenska, ki si zeli druzine si bo ze poskusala najti normalnega partnerja. Z malo srece ga bo celo najdla.
Te lenuhinje naj pa nehajo molzt drzavo in poskusijo enako.
Nimajo fizicnih problemov in naj se ne mecejo v isti kos s takimi zenskami, ker je skrajno neokusno.

lambda ::

jype je izjavil:

nubes> Nenazadnje v tvoje 3 % lahko spadajo tudi tiste, ki gredo v bar, da jih kdo pritisne (če se malo grdo izrazim na alogijo, ki so jo dali prej) in si partnerja niti ne iščejo.

Ja, tako je. Skratka, nobenega razloga ni, da bi jim zakon preprečil dostop do česarkoli, o čemer bi moral itak odločati zdravnik.

Seveda je. Pri oploditvi samskih žensk že vnaprej sprejmemo znatno možnost, da bo otrok brez očeta. Lahko se že neha vse vrteti okrog diskriminacije odraslih oseb, pri tem pa pozablja na otroke, katerih pravice in dobrobit bi morale imeti prioriteto pred tem, da bi nekdo rad ohranjal svoj dedni material.

Looooooka ::

Ko se bosta onadva zelela pogovarjati o pravici otrok bosta odprla temo za to.
Tukaj je to motec argument in ga zato ne bosta upostevala.
Bosta pa se naprej "provocirala"(trenutno sta v manjsin tako da jaz NE provociram) s svojimi norostmi.

jype ::

nubes> Seveda je. Pri oploditvi samskih žensk že vnaprej sprejmemo znatno možnost, da bo otrok brez očeta.

Ampak če zakon zaradi te možnosti oploditev prepoveduje, potem jo mora prepovedovati tudi pri vseh ostalih ženskah, hkrati pa tudi prepovedati spolno občevanje vsem plodnim moškim - znatna možnost, da otrok ne bo živel v perfektnem svetu, obstaja _vedno_.

Če pa zgolj zdravniška komisija, ki se odloča o posameznem primeru, dekle po posvetu in pregledu stanja odobri ali zavrne, je pa to povsem druga kategorija.

jype ::

Dilema je nadvse preprosta. Če je otrokova pravica, da ima dva starša različnih spolov, je treba otroka nemudoma odvzet vsem, ki ne ustrezajo temu kriteriju in ga dat v rejo staršem, ki ustrezajo kriterijem spodaj.

Če je otrokova pravica, da ima prijetno otroštvo, naj se kastrira vse, ki ob lastnem rojstvu nimajo zagotovljenih materialnih sredstev, ki jim omogočajo brezdelje, da lahko svoj čas preživijo s svojim naraščajem.

Če je otrokova pravica, da v življenju ne občuti stiske, se lahko opusti zgornje ukrepe in se otrokom enostavno zrihta infuzijo heroina dokler ne odrastejo.

Looooooka ::

Pravica do moznosti ni enako kot garancija.
Vi bi mu vzeli moznost.
Not the same thing.
Ampak to debato smo mel ze 500x.

jype ::

(Če zakon ne prepoveduje oploditve samske ženske z biomedicinsko pomočjo, to ne pomeni, da mora država ob vsaki priložnosti brez izjeme oploditi vse ženske, ki ob rojstvu niso v zakonski ali izvenzakonski zvezi.)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kitajci napravili miši s starši istega spola

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
228178 (6229) jype
»

Klinično oplojevanje Da ali Ne?!? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1016465 (5406) blue96
»

Umetno oplojevanje (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26715238 (12890) Ljubavnik

Več podobnih tem