» »

Umetna oploditev samskih žensk

Umetna oploditev samskih žensk

Temo vidijo: vsi
««
«
1 / 9
»»

vostok_1 ::

http://www.siol.net/novice/slovenija/20...

Da ali ne? Bi bil tak zakon diskriminatoren?




(PS. Bolj PC del prejšnje teme)

opeter ::

Ne vem, zakaj so proti. Mislim ... bolana družba.
Če kakšna samska ženska hoče, se naj da oploditi.

Ali pri nas sploh obstaja kakšna sperma-banka?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

vostok_1 ::

Vprašanje je bolj, ali lahko samski človek prostovoljno (aka. brez ločitve itd...) dobi otroka?
Omenjen predlog je izjemno diskriminatoren do moških IMO.

mihec87 ::

V nobenem primeru se to ne da preprečit če želi imeti otroka..V skrajni sili gre v bar par pijačk pa je..

vostok_1 ::

Sure, ni pa to po legalni poti oz. je siva cona.

Aston_11 ::

Zakaj bi bil diskriminatoren do moškega? Saj moškega ne moreš (zaenkrat) oplodit.

Cerkvi se bo zmešalo.

jype ::

O tem naj se za vsak posamezen primer posebej odloči zdravnik, ne pa zakon kar za vse skupaj.

Mipe ::

Le o čevljih sodi Kopitar naj. Zakaj bi zdravnik odločal, če je ženska sposobna sama vzgajati otroka?

Aston_11 ::

Bi bilo diskriminatoro do žensk, ki za oploditev posrkbijo na naraven način, bodisi na kakšni (sindikalni) zabavi, bodisi da si izberejo deca za oploditev - saj pri njih tudi ne odloča zdravnik, temveč same.

#000000 ::

opeter je izjavil:

Ne vem, zakaj so proti. Mislim ... bolana družba.
Če kakšna samska ženska hoče, se naj da oploditi.

Ali pri nas sploh obstaja kakšna sperma-banka?



Obstaja, bank je kar nekaj, vsak študentki in pa samski dom je lahko banka :)

jype ::

Mipe> Le o čevljih sodi Kopitar naj. Zakaj bi zdravnik odločal, če je ženska sposobna sama vzgajati otroka?

Zakaj bi pa zakon?

Mipe ::

Seveda. Zakaj bi odločal kdorkoli? Že sedaj se ženske odločajo same in zanosijo, kadarkoli se jim zazdi. Nima veze nadzirati določen tip žensk.

jype ::

No ampak pri oplojevanju z biomedicinsko pomočjo poseg izvede zdravnik. Ta je obvezan skrbeti za zdravje svojega pacienta, zato mora svetovati o smiselnosti in tveganjih posega, potem pa tudi po strokovni presoji odločiti, ali ga je pripravljen izvesti.

Mipe ::

Ženska še vedno lahko zanosi ne glede na to kaj zdravnik reče. Če odpade umetna oploditev - vzemimo, da je plodna - lahko ženska še vedno najde moškega za kako avanturico ali dve.

Po drugi strani pa moški nima absolutno ničesar. Samo zaprosi lahko za posvojitev. Recimo, da bi jaz, ki sem samski in brez otrok, hotel imeti otroka, recimo deklico. Ja, vem, kaj si mislite, pokvarjenci.

jype ::

Mipe> Po drugi strani pa moški nima absolutno ničesar.

A si se kdaj pogledal med noge?

Mipe> Recimo, da bi jaz, ki sem samski in brez otrok, hotel imeti otroka, recimo deklico. Ja, vem, kaj si mislite, pokvarjenci.

Kaj si mislimo? A ti pa ne morš jit v bar pa najt ženske za avanturico ali dve?

Mipe ::

Nisem vedel, da lahko tudi jaz rodim otroka. Če ga rodi ženska, ji namreč avtomatično pripade. Brez ženske moški nima kaj.

In če bi se zadovoljil zgolj z avanturico ali dvema, bi bil najsrečnejši človek na svetu. Nismo vsi jebači, še manj pa obsedeni s seksom.

Kaj zdaj? Še kakšen ad hominem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

T-h-o-r ::

vostok_1 je izjavil:

Vprašanje je bolj, ali lahko samski človek prostovoljno (aka. brez ločitve itd...) dobi otroka?
Omenjen predlog je izjemno diskriminatoren do moških IMO.

ja, zakaj pa ne in zakaj je to stvar kogarkoli drugega, kot pa tiste osebe, ki se za to odloči?
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

jype ::

Mipe> Nisem vedel, da lahko tudi jaz rodim otroka.

Saj ga ne moreš. Si pripadnik manj vrednega spola, ki se ne more reproducirat. Lahko bi bilo slabše, lahko bi bil kolobarnik.

Mipe ::

In zakaj po tvojem moški ne sme posvojiti otroka?

Aston_11 ::

Mipe je izjavil:

In zakaj po tvojem moški ne sme posvojiti otroka?

135. člen

Nihče ne more biti posvojen od več oseb, razen če sta posvojitelja zakonca.
137. člen

(1) Posvojitelj je lahko le polnoletna oseba, ki je vsaj osemnajst let starejša od posvojenca.

T-h-o-r ::

v sloveniji je že za poročen par posvojitev skoraj misija nemogoče, kaj šele za samsko žensko, kaj šele za samskega moškega
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Aston_11 ::

Zanimivo pa je, da lahko posvojijo istospolni, čeprav se populaciji zdi, da temu ni tako. Še v mesecu pred referednumom je par žensk sladko gladko poročal, da jima je pravkar uspelo posvojiti hčerko od druge v paru. Tako da gonja proti istospolnim parom je bila očitno samo to -gonja. Škoda pa zakona, ki je bil drugače dober. Bo treba malčk počakat, pa bo. Isto, kot se bodo odstranile vse diskriminacije, se bo tudi ta. Prej ali slej. Bo čas prinesel.

Mipe ::

V EU je zelo malo otrok za posvojitev, tako da se nadebudni starši morajo ozreti daleč čez mejo - a ne brez denarnice, podkupnine so tako rekoč nujne za neovirano posvojitev. In to heteroseksualni pari. Homoseksualni pari? Samske ženske in moški? Ni šans - vsaj brez male gore denarja ne.

Tako se bolj splača umetna oploditev in "odkup" novorojenca. To je trgovina z otroci. Možnost za vpletenost v to trgovino je pri samskih ženskah dokaj realna. Kako vemo, da s tem zakonom ne odpiramo novih tovarn otrok?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

Looooooka ::

Ko jo jebe.
Ce ni sposobna bit v zvezi(pa tud ce je to one night stand) potem tud otroka ne rab met.
In seveda bodo te neuravnovesene zenske na koncu dobile otroka pred gayi in moski bodo ob razvezah se vedno spusili, kljub temu, da bo otrok zelel biti pri njih.
Seriously.
Fuck them all.

Aston_11 ::

Looooooka je izjavil:


Ce ni sposobna bit v zvezi(pa tud ce je to one night stand) potem tud otroka ne rab met.

Ni to logical fallacy? Ne vem iz glave, kera, vendar vem, da je (tudi to je lf).

Mipe ::

Straw man? Slippery slope?

jype ::

Looooooka> Fuck them all.

Vsaj nekatere bodo tako lahko dobile otroka brez umetne oploditve, kajne?

Mene pa zanima, čemu bi morale ženske na kakršenkoli način dobiti dovoljenje moških, da se lahko razmnožujejo s pomočjo medicine?

Mipe ::

Ga ne rabijo. Sporen mi je le zakon. Menda je samoumevno, da se kdorkoli lahko odloči za otroka; zakaj mora to urejati zakon? Mar postajamo Kitajska?

Aston_11 ::

Meni tudi ni jasno, zakaj sploh rabijo dovoljenje -niti ni važno od koga - konec koncev se itak vedno gre cerkev proti ostalim (pretežno).

Mipe ::

Pri tem seveda predpostavljam, da sploh imajo privoljenje darovalca semena/oplojenega jajčeca. Umetna oploditev brez darovalčevega privoljenja... to je pa šele absurd.

mtosev ::

a nismo imeli že referendum o tem leta 2001?
sam sem proti temu
če hoče imeti otroka naj si najde moškega.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Pithlit ::

In če ga ne rabi? Ali pa noče? Hoče/potrebuje pa otroka?
Life is as complicated as we make it...

jest10 ::

Njen problem>:D

Pithlit ::

Za katerega obstaja primerna in relativno enostavna rešitev.

Pa se nekaterim bebcem zdi pomembno da se vtikajo v življenja drugih.
Life is as complicated as we make it...

vostok_1 ::

Kakorkoli gledaš, bi bilo sprejetje takega zakona diskriminatorno do moških. To, da moški ne more roditi pa je obstranskega pomena. Imaš vsaj dve opciji...posvojitev oz. nadomestna mater. Seveda vse to mora biti legalno in nadzorovano, odgovornost pa primerno razdeljena.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

PaX_MaN ::

Enkrat ta mesec naj bi EU proizvedla poročilo iz študije Primerjalna študija o ureditvah na področju nadomestnega materinstva v državah članicah EU, v kateri se sprašujejo, kako naj bi se EU vmešala v to vprašanje.

Pithlit ::

Jaz nimam nič proti oploditvi samskih moških. A če se kak nov zakon tko spiše bo kul? Ovir ne vidim. Upam pa da se zavedaš kolk blesavo se to sliši (ampak ja, čisto resno nimam nič proti).

Ampak če tvoje mišljenje malo razširimo... je diskriminatorno marsikaj. Recimo dojke so diskriminatorne do žensk. Lulanje stoje je diskriminatorno do žensk. Da imajo moški večjo (relativno) mišično maso je tudi diskriminatorno do žensk. Pa kakšne poporodne strije tudi... ali pa povečana telesna teža (po porodu) ki ima mnogokrat za posledico 'viseč trebuh'. No, po tej logiki se verjetno tudi mnogo drugega najde. Tudi za moške. Jeba ta narava a... kar naprej diskriminira.

Ampak v realnosti pač ni tako. To da samske ženske pri nas ne smejo biti umetno oplojene je diskriminatorno le do samskih žensk, pa nikogar drugega. Zakaj? Zato ker poročenim tega nihče ne brani. Torej prihaja do diskrimancije med samskimi in poročenimi ženskami.

Da so diskriminirani moški je pa bedarija. Zakaj? Ker je ni variante da bi jih lahko kakorkoli oplodili. Pa naj si bodo samski ali poročeni... z naravni ali umetnimi metodami oplojevanja. Ko bo takšno oplojevanje mogoče... se bomo pa lahko pogovarjali o diskriminaciji (in kot že rečeno... bom takrat 100% na strani vseh, tako samskih kot poročenih, moških ki si želijo takšne ali drugačne oploditve).
Life is as complicated as we make it...

vostok_1 ::

Da vidmo kaj bodo rekli. Sicer pa veliko otrok odrašča z enim staršem, tudi če ima očeta in mater. Bolj pomembno je to kako so vzgajani. Namreč v takih primerih je pogosto frustracija staršev tista, ki zjebe otroka.

Pithlit je izjavil:

Jaz nimam nič proti oploditvi samskih moških. A če se kak nov zakon tko spiše bo kul? Ovir ne vidim. Upam pa da se zavedaš kolk blesavo se to sliši (ampak ja, čisto resno nimam nič proti).

Ampak če tvoje mišljenje malo razširimo... je diskriminatorno marsikaj. Recimo dojke so diskriminatorne do žensk. Lulanje stoje je diskriminatorno do žensk. Da imajo moški večjo (relativno) mišično maso je tudi diskriminatorno do žensk. Pa kakšne poporodne strije tudi... ali pa povečana telesna teža (po porodu) ki ima mnogokrat za posledico 'viseč trebuh'. No, po tej logiki se verjetno tudi mnogo drugega najde. Tudi za moške. Jeba ta narava a... kar naprej diskriminira.

Ampak v realnosti pač ni tako. To da samske ženske pri nas ne smejo biti umetno oplojene je diskriminatorno le do samskih žensk, pa nikogar drugega. Zakaj? Zato ker poročenim tega nihče ne brani. Torej prihaja do diskrimancije med samskimi in poročenimi ženskami.

Da so diskriminirani moški je pa bedarija. Zakaj? Ker je ni variante da bi jih lahko kakorkoli oplodili. Pa naj si bodo samski ali poročeni... z naravni ali umetnimi metodami oplojevanja. Ko bo takšno oplojevanje mogoče... se bomo pa lahko pogovarjali o diskriminaciji (in kot že rečeno... bom takrat 100% na strani vseh, tako samskih kot poročenih, moških ki si želijo takšne ali drugačne oploditve).


Dojke niso esencialne za preživetje, da se jih odstranit. Lulaš lahko tudi ti stoje. itd...

no, če damo idjotizme na stran...

Moški kljub nezmožnosti nosečništva lahko pride do otroka, toliko bolj fanj je če se to da narediti by the book, ker imaš krit hrbet.

A ti ne vidiš cele slike? Da samska ženska prostovoljno zanosi in vzgaja otroka je približno isto, kot da moški posvoji otroka in ga vzgaja. Kako je prišel otrok do te osebe je irrelevantno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

Blinder ::

uspe samska sploh imet dovolj keša za skrbet finančno še za otroka?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

vostok_1 ::

Blinder je izjavil:

uspe samska sploh imet dovolj keša za skrbet finančno še za otroka?


Poznam jih veliko. Finančno še zdaleč, da bi jim slabo šlo. To da ženske zaslužijo manj za marsikatero lokalno skupino sploh ne velja več. Že nekaj časa.

mtosev ::

jest10 je izjavil:

Njen problem>:D
se strinjam. je njem problem. ene bi pač mele samo otoka, do moškega pa jim ni.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Aston_11 ::

Zakaj bi jih pa moral siliti, da bi imele moškega, če jim ne paše? Samo zato, da bi jih oplodili? Da bodo moški, ki tega ne bodo storili, zadovoljni? No way hose. Tole cerkveno utikavanje v stvari drugih mi že preseda - če ženske hočejo otroka z decem, naj ga imajo in če ga hočejo brez deca, naj ga tudi imajo. To, da se mora država vtikati v to, kako bo ženska prišla do otroka, je vtikanje v svobodo ženske, da sama odloči o sebi - torej, da bo posiljenja, če hoče otroka in jim ga država ne dovoli imeti drugače. Pa ne država- omejen folk na referendumih in zlasti cerkveni zdraharji polni ust o družini.

mtosev ::

A referendum on allowing unmarried women to have fertility treatment was held in Slovenia on 17 June 2001.[1] The proposal was rejected by 73.3% of voters, with a turnout of only 35.7%.[2]
če koga zanima

Aston_11 je izjavil:

Zakaj bi jih pa moral siliti, da bi imele moškega, če jim ne paše?

pol ne rabi imeti otroka. tud nikjer ne piše, da rabi imeti otroka. nihče ji ne brani, da si najde dedca in ima otroka.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

vostok_1 ::

Ženska bi morala biti svobodna v tem primeru. Ampak nadomestne matere pa posvojitve za samske (neglede na spol) morajo biti tudi legalne.

Aston_11 ::

mtosev je izjavil:


pol ne rabi imeti otroka. tud nikjer ne piše, da rabi imeti otroka. nihče ji ne brani, da si najde dedca in ima otroka.


O tem ne bomo mi odločali, kaj ona rabi in kaj ne in kaj jim branimo in kaj ne. Sicer pa je tvoje sklepanje logical falacy, ne vem pa kateri.

mtosev ::

saj smo že odločali. tole ja bolj za ženske katere smatrajo moške za nepotrebne in ga nočejo imeti. posledica tega je, da ne more imeti otrok. lahko pa si ga najde in ga bo takoj imela otroke. pa še dobil bi gene nekogar katerega ni nikoli srečal in spoh ne bo vedo kdo mu je oče. nekateri otroci zelo želijo najti svoje biološke starše
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Aston_11 ::

Bomo odločali še enkrat, ker smo se narobe odločili.

mtosev ::

bo spet isto. in ko kdo bo pregladal isto zadevo in bo spet rezultat isti naj plača stroške referenduma
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

bluefish ::

Ker je ful drugače, če se najdeta ženska in moški, imata avanturico, ki se izkaže za napako, rezultat je froc, ki ga želi le en ali noben.
Bejži no.

Aston_11 ::

Ne verjamem, da bo spet referendum - zna biti, da bo ustavno sodišče doreklo stvari, ker je menda že 27 poslancev za ustavno presojo.
««
«
1 / 9
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kitajci napravili miši s starši istega spola

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
228158 (6209) jype
»

Klinično oplojevanje Da ali Ne?!? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1016460 (5401) blue96
»

Umetno oplojevanje (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26715229 (12881) Ljubavnik

Več podobnih tem