» »

hi-fi po komponentah?

hi-fi po komponentah?

ike ::

Hii.

Za 100k SIT bi si žele postaviti en optimalen Hi-Fi sistem. Vprašanje zdaj je, ali se mi splača kupovati komponente (source, amp, speakers) posebej za ta denar ali naj poiščem kar že sestavljen Hi-fi.

To vprašanje je zgolj za orientacijo, zato prosim, se razpišite.
-i

sash ::

če si si to postavo kot zgornji limit glede financ pol ti svetujem kak mini komplet, če si pa dal to limito za eno komponento :D pol pa boš lahko nabavo kak soliden sistem komponent
--------------------
Think different...
TOROiD Group

MadMax ::

100k so komaj malo bolj resni zvocniki. (par)
Ali pa za silo receiver.
Konkreten CD player se pricne pri ene 60 k.
itd...

Najprej se ti razpisi:
-stereo ali surround?
-katere komponente rabis? (CD ali DVD, tuner, kasetar, gramofon...)
-kako veliko sobo imas?


P.S.: sash: vse povedano v enem stavku;)
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMax ()

Blisk ::

Za 100 k, res ne boš mogu kej extra kupit, mogoče najcenejše zadeve.
Jst sem dal samo ta receiver 100k.

Iztirjenec ::

če rabiš za home theater, pol kupi kak komplet vse v enem od pioneera ali sony. drgač pa... 100k je malo gnarja za kaj resnejšega:(

iso2000 ::

Kaj pa če bi kaj rabljenega kupil? Če rabiš stereo bi bil kakšen starejši ojačevalec po mojem mnenju čist ok. (Sicer so meni starejše komponente po večini bolj všeč, tako da nisem popolnoma merodajen - uporabljam približno 20 let star kenwoodov ojačevalec:)) Tudi zvočnike bi se dalo dobiti kakšne manjše (stereo). Seveda, če pomisliš, da stanejo solidne slušalke 20K+ sit, potem se moraš zavedat, da čudeža ne boš dobil,

sash ::

kaj ve mogoč kdo kje pr nas bi se dalo kupit kak ojačevalc na "lampice" :D (elektronke)
--------------------
Think different...
TOROiD Group

iso2000 ::

Druga opcija so pa že sestavljeni sistemi. Dva po mojem še kar solidna: od yamahe sistemček, ki je bil nazadnje ko sem ga gledal nekaj čez 100 k SIT , drug meni simpatičen pa je bil od onkya - sestavljale so ga mini komponente (CD Player, reciever, po želji MD, kasetar). Bil je v črni ali srebrni barvi. Tudi to jr moralo biti okrog 100K, odvisno od komponent. Oboje sem gledal v BigBang-u. Vendar je to že kar nekaj časa nazaj, tako da boš moral sam malo pogledat, če te to seveda sploh zanima.
LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Hi-Fi] - Oprema / naprave (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Zvok in slika
74073313 (5276) MaStr
»

[Hi-Fi] - O zvočnikih (strani: 1 2 3 428 29 30 31 )

Oddelek: Zvok in slika
1501187411 (52554) Janac
»

[5.1] Logitech zvočniki (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
19626888 (14144) psytoma
»

surround za cca. 100k SIT (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
646724 (5576) problem
»

Hišni kino

Oddelek: Kaj kupiti
81173 (964) BlackHole

Več podobnih tem