» »

[5.1] Logitech zvočniki

[5.1] Logitech zvočniki

1 2 3
4
»

Eventus S ::

Zdravo,
zvočnikom Logitech Z-5500 ni možno posodabljati firmware.

lp

Zgodovina sprememb…

__Devil__ ::

Se mi je zdelo. Hvala za odgovor.

cryptozaver ::

Saj delajo OK.

Kaj bi posodabljal...

__Devil__ ::

Me je zanimalo, če bi kak nov feature bil dodan.

jahtba ::

Sem nabavil Logitech Z-5500 in če odmislim,da poleg nisem dobil slovenskih navodil sem z njimi zadovoljen. Kje bi lahko dobil optični kabl za povezavo mi še tudi ni uspelo rešit. Imam pa preprosto vprašanje,kako je z izklaplanjem zvočnikov,stikalo je na vuferju (ta pa je bolj od spodaj in tega tipanja za stikalo sem se že naveličal,na krmilni konzoli pa tudi ni tipke za izklop. Zvočnike redno izklapljate ali ne ? Slovensko navodilo verjetno ne obstaja,čeprav bi prodajalci morali to zagotoviti,se morda splača reklamacija.

tattoo ::

jahtba je izjavil:

Sem nabavil Logitech Z-5500 in če odmislim,da poleg nisem dobil slovenskih navodil sem z njimi zadovoljen. Kje bi lahko dobil optični kabl za povezavo mi še tudi ni uspelo rešit. Imam pa preprosto vprašanje,kako je z izklaplanjem zvočnikov,stikalo je na vuferju (ta pa je bolj od spodaj in tega tipanja za stikalo sem se že naveličal,na krmilni konzoli pa tudi ni tipke za izklop. Zvočnike redno izklapljate ali ne ? Slovensko navodilo verjetno ne obstaja,čeprav bi prodajalci morali to zagotoviti,se morda splača reklamacija.


1. Optične kable prodajajo v trgovinah.
2. Zvočnike izklopiš s tipko na daljincu ali pa pritisneš gumb na onem sprejemniku z zaslončkom. Iz elektrike jih načeloma izklopiš samo ob grmenju in slabem vremenu.
3. Ne, se ne splača, tako pač to je.

__Devil__ ::

Ob pogostem izklaplanju zvočnikov preko stikala na subwooferju ti bo šla varovalka. Zato priporočam preko daljinca oz. konzole ter nato še potegneš kabel iz napajanja, če te lučka moti.

jahtba ::

tattoo je izjavil:

jahtba je izjavil:

Sem nabavil Logitech Z-5500 in če odmislim,da poleg nisem dobil slovenskih navodil sem z njimi zadovoljen. Kje bi lahko dobil optični kabl za povezavo mi še tudi ni uspelo rešit. Imam pa preprosto vprašanje,kako je z izklaplanjem zvočnikov,stikalo je na vuferju (ta pa je bolj od spodaj in tega tipanja za stikalo sem se že naveličal,na krmilni konzoli pa tudi ni tipke za izklop. Zvočnike redno izklapljate ali ne ? Slovensko navodilo verjetno ne obstaja,čeprav bi prodajalci morali to zagotoviti,se morda splača reklamacija.


1. Optične kable prodajajo v trgovinah.
2. Zvočnike izklopiš s tipko na daljincu ali pa pritisneš gumb na onem sprejemniku z zaslončkom. Iz elektrike jih načeloma izklopiš samo ob grmenju in slabem vremenu.
3. Ne, se ne splača, tako pač to je.


Pod 1. živim v kraju kjer daleč okoli ni trgovine s tem materialom
pod 2. izklop na sprejemniku (gre bolj za preklop na slušalke)ampak ohišje le tega in
hladilnik na vuferju je pa še naprej topel (ne vroč),je to še vedno izklop ?
pod 3. Ja bo verjetno kar res,poskrbeli bi lahko vsaj za članice eu,tako pa imajo pač
prednost milijonski narodi.

__Devil__ je izjavil:

Ob pogostem izklaplanju zvočnikov preko stikala na subwooferju ti bo šla varovalka. Zato priporočam preko daljinca oz. konzole ter nato še potegneš kabel iz napajanja, če te lučka moti.

Lučka me ne moti,malo pa toplota (energija in pa da ne kaj mrkne zato).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jahtba ()

__Devil__ ::

Glede toplote nimaš kaj skrbeti. Imam vklopljene že kako leto (preko konzole samo izklapljam) pa zaenkrat nobenih problemov.

Optični kabel pa lahko naročiš tudi preko interneta. Poglej malo po spletnih trgovinah. Jaz sem dal za njega v BB ~25EUR.

tattoo ::

__Devil__ je izjavil:

Glede toplote nimaš kaj skrbeti. Imam vklopljene že kako leto (preko konzole samo izklapljam) pa zaenkrat nobenih problemov.

Optični kabel pa lahko naročiš tudi preko interneta. Poglej malo po spletnih trgovinah. Jaz sem dal za njega v BB ~25EUR.


Jaz pa 9€, caa. 1,5 m.

izolan ::

Pozdravljeni!

Odlocam se za nakup teh zvocnikov, ker kolikor sem bral se za tale denar tezko dobi kaj boljsega.
Kje pa mi priporocate nakup? Nekako bi raje v slo, ker za tujino nevem kako je z garancijo. Lahko tudi iz tujine, sam ce mi kdo potrdi da se da garancijo uveljavit tudi pri nasih serviserjih.

Lp, Blaž

__Devil__ ::

Priporočam nakup v BigBangu + "Se zgodi" garancija.
Po ~1 letu sem še vedno zelo zadovoljen z zvočniki.

Če pa imaš možnost nakupa v Avstriji pa se jih dobi tudi za ~250EUR ampak jaz sem jih kupil v BB, da je bolj ziher glede garancije pa to :).

Zgodovina sprememb…

izolan ::

aha...sej neki takega sem razmisljal.

Kako pa se obnesejo tej zvocniki glede na to da so plasticni? Opazil sem da tudi za manjsi denar dobis lahko lesene. A mislite da to ne igra velike vloge pri taksnih sistemih?
Mogoce bi za isto ceno dobil lahko lesene zvocnike, kaj pravite?

Lp, Blaž

__Devil__ ::

Nad Logitech Z-5500 boš navdušen. Sem imel pred temi tudi lesene zvočnike (sicer bolj švoh) pa nisem opazil razlike. Z-5500 veliko lepše igrajo IMHO.

izolan ::

vredi, pol bom pa kr te nabavu.

Ce ne bom navdusen bom pa tebe kregal =)

Lp, Blaž

__Devil__ ::

Dogovorjeno :P.

izolan ::

aja kako pa je z zvocno kartico, pa z tistim opticnim kablom?
Imam namrec DFI-jevo maticno z Karajan audio, ki naj bi podpiral do 7.1...pa spdif opticno povezavo tudi..
Dfi LP Ultra-D
Nikoli se nisem imel 5.1 sistema, zato sprasujem. Zmeraj sem imel stereo z ojacevalcem(sam bol svoh zvocniki).

A se splaca dat tudi za Audigy 2? Kje se jo sploh dobi pa za kaksno ceno? Nekaj sem gledal pa je sam neko SE, a je to to?
Sam pravijo da je ta integrirana zvocna kar dobra.

Lp, Blaž

__Devil__ ::

Če nimaš optičnega priključka, kupi tako zvočno, ki ga ima. Take dobiš že za ~10-20EUR. Če pa si bolj zahteven pa kaj od Creative (X-FI).

Ted ::

Od kod vam ideja da za podoben denar ne moreš dobiti več? Rabljen receiver in nek infinity komplet zvočnikov dajo od sebe zvok pred katerim se morajo tele plastične škatlice skriti. Infinity zvočnike dobiš že za nekaj čez 200 evrov, receiverji pa se na ebay-u prodajajo za cca. 100 evrov.
Mah...

izolan ::

ja rabljeno nebi rad kupoval zaradi garancije, pa nikoli neves kaj bos dobil.

Zanimajo me izdelki iz slo trgovin(garancija). Torej, ce mi znate linkat stvari ki so dosegljive znotraj Slovenije in so bolsa izbira kot tej Logitechovi zvocniki. A mislite da bi za 400-450EUR dobil nove zvocnike 5.1 ter ojacevalec, ki bi bili bolsi od teh Logitechovih?

Resnicno nebi rad zapravil 450EUR za nekaj kar bom potem obzaloval.

Lp, Blaž

ravsek ::

Lej, ce nisi nek audiofil in najbolj pri zvocnikih cenis, da "sekajo", potem nimas z Z-5500 kaj zgresiti. V bistvu bi zgresil, ce jih ne bi vzel, ker bos tukaj za svoj denar dobil najvec. Niso pa to najboljsi zvocniki ever, sploh, kot trdijo nekateri. Vsekakor da kombinacija receiver + neki kvalitetni zvocniki boljsi zvok, tukaj ni debate. Vendar bos za tako kombinacijo dal veliko vec denarja, pa sploh ni nujno, da bos opazil razliko. Meni popolnoma zadostujejo moji z-5500, muziko lahko nabijas toliko, da se bodo pritozevali vsi sosedje, filme lahko gledas, da se vse trese, skratka, moci je dovolj (kvalitete pa za nekega povprecnega uporabnika tudi).

Torej, ce si do sedaj imel 2 piksni, ki se jim rece kao zvocniki in nisi ravno ekspert za zvok, nabavi logitec in ne kompliciraj. Za 400EUR bos tudi tezko dobil receiver+zvocnike, ki bodo boljsi od logitecha (spet boljsi na splosno, najbrz dobis kaksne svohnejse zvocnike, ki pa imajo mogoce lepso reprodukcijo zvoka ali whatever..) Zagotavljam ti, da bos v tem primeru s 5500 zelo zadovoljen 8-)

lp

izolan ::

hvala =)

bom kr te nabavu..je se najmajn komplikacij. Sej to sem se tudi bal, da bi za 400EUR dobil presvoh receiver in zvocnike skupaj...

Hvala za vse!

Lp, Blaž

Ted ::

Zvočniki infinity:

http://www.mediamarket.si/ads/akustika/...
http://www.infinitysystems.com/home/pro...

Receiver Yamaha ali Onkyo:

http://www.bigbang.si/zvok/predvajalnik...
http://www.mediamarket.si/ads/akustika/...

Skupaj: cca. 450 EUR. Tak kompletek ponuja pravi, polni zvok ne pa zvok iz piskajočih plastičnih škatel s preveč basa...
Mah...

RazzorX ::

Haha, verjemi da ti bojo rabljeni zvočniki, ki jih je navedel Ted in ojačevalec delali bolj zanesljivo in kakovostnejše (pa tudi dalj) kot tisti z garancijo. Se boš pri plastičnih škatlicah prej opekel z nedelovanjem kot z rabljenimi "pravimi" zvočniki.

cryptozaver ::

Če rabiš 5.1 in nimaš sosedov, potem boš dobro zapravil svoj denar. Meni že tretje leto precej dobro tresejo temelje.

Za poslušanje glasbe (stereo) pa je seveda bolje izbrat dobri stari stereo. Js imam ene stare infinity 4000 ki še zdaj precej dobro oponašajo muziko.

All in one variante pa ne vem če se obnesejo, od playerja naprej. Za kakšen yazz recimo od DVD/mp3/blablabla playerja in 5.1 boxov pač ne morš veliko pričakovat...

neki4 ::

a je tale komplet z-5500 in kakršenkoli drugi soliden hišni kino primeren za sobo, ki je pravokotna in na desni polovici sobe bodo postavljeni zvočniki. leva stran sobe ne bo imela ozvočenja, ker sta tv + sedežna na desni polovici.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neki4 ()

Janac ::

__Devil__ ::

Niso logitech. Če hočeš TOP računalniške zvočnike pa si poglej Logitech Z-5500. http://www.mimovrste.com/artikel/114034...

Ted ::

Še vedno ne vem zakaj bi metal vstran denar za plastične škatle če lahko dobiš pravo stvar. Če že hočeš komplet pa pogledaš spodnje linke, kjer dobiš zraven polnokrvni receiver s kupom priključkov.

http://www.makspro.si/akustika/hisni-ki...

http://www.makspro.si/akustika/hisni-ki...
Mah...

Janac ::

ja jaz gledam lg hisni kino za rac. zvocnike preko aux za 200e ki imajo 850w rms za skoraj polovico manj od z-5500 ki imajo le 505w RMS??

se mi bolje splaca hisni kino?

Ted ::

Itak da se ti, Logitechi niso nikoli toliko boljši kolikor več stanejo. Je pa pri akustiki zadevo dobro slišati predenj nabaviš.
Mah...

Janac ::

za teh 370E pa dubim kr dobr hisni kino z dobrim zvokom.npr. ce ima lg hisni kino nizkotonca z 170w-je moc skoraj enaka tem logitechowim z-5500 ki imajo nizkotonca z 188w??

Bomber7 ::

A mi lahko prosim eden linka COAX kabel za digitalno povezavo teh zvočnikov z računalnikom. (po možnosti direkten link iz kakšne spletne trgovine,kjer ga lahko naročim)
Namreč nevem čisto točno kako ta kabel izgleda, pa ne bi rad naročil napačnega. Priklopil ga bom direktno na matično ploščo, ki ima tudi optični izhod (ASUS P5Q Pro)

hvala

gr33k3_ ::

Pozdravljeni !
Meni je na logitech x-530 ''crknil'' woofer, to sklepam po tem ,da ko poslušam glasbo spunega hrešči...in sem razmišljal o zamenjavi zvočnika v leseni škatli (woofer) ali najbolje narediti klaj druga...?

razmišljam pa o tem zvočniku je to za woofer ? in če se splača ?
http://www.mimovrste.com/artikel/133007...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gr33k3_ ()

jest10 ::

Je tako težko prebrati opis izdelka? Srednjetonski zvočnik pomeni kaj že?

Janac ::

ja to je srednje tonec, ti pa rabiš globokotonski ali nizkotonski zvočnik.

gr33k3_ ::

Pozdravljeni !

Namojem kompletu logitech x-530 mi je ''crknil'' woofer (al kak se pač temu reče) ko je kakšen močen bass vse sam hrešči...mislim ono leseno kišto xD

in sedaj bi pač rad menjal zvočnik na tej ''kišti (wooferju) in nevem kaj je to za en zvočnik (globoko srednje ali visoko tonec) in kje naj kupim tak zvočnik...??

kaj bi mi priporočali za nakup zgornja meja 50€ boljše manj :P ;)


Evo to je video kaj se mi dogaja..ker nisem ziher e sem vreji opisal svoj problem xD

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gr33k3_ ()

St235 ::

Najprej snemi zvočnik in poglej specifikacije (moč, ohmi, velikost) potem pa lahko probamo najt primerljiv zvočnik. Verjetno bi se kaj dalo skombinirat s subwooferjem za v avto, odvisno od specifikacij.

dronyx ::

Tu ni nujno, da je res težava v zvočniku. V tej škatli ima Logitech ponavadi tudi celotno končno ojačevalno stopnjo, ki se tudi lahko pokvari. Po moje škoda nekaj "na zalogo" kupovat, ker se potem lahko izkaže, da ni z zvočnikom nič narobe.

dejan1992 ::

LP
Jaz nameravam kupiti nove zvočnike nej bi bli 5.1,odločam se ali naj kupim računaniške zvočnike, ali pa komplet za hišni kino.
Če bi vzel rač.zvočnike bi sigurno uzel logitech-samo me pa moti razmerje med vuferjem in sateliti. Nizkotonci so zelo dobri, sateliti pa čisti poden, zatu razmišljam da bi vzel za kino-komplet.
Zanima me kakšno je vaše mnenje, se splača ali ne?
Linki med katirimi se odločam:
http://www.ceneje.si/racunalnistvo/komp...
http://www.ceneje.si/avdio-video/hisni-...
http://www.ceneje.si/racunalnistvo/komp...
http://www.ceneje.si/avdio-video/hisni-...

__Devil__ ::

Jaz bi vzel Logitech X-540, čeprav tudi hišni kino PHILIPS HTS3531 ne izgleda "švoh" po specifikacijah. Če pa imaš kvalitetno zvočno v računalniku (oz. kam jih boš pač priklopil) pa priporočam, da kupiš vsako stvar posebej (reciver, zvočnike..)

jupii ::

Kaj pravte na to hudo ponudbo logitecha (obdaruje) :http://www.techtradecenter.si/logitech-...

jst sm gledu za zvočnuike X530 zravn pa dobiš gratis komplet brezžično tipkovnivo z miško MK710,to še nism vidu :) pa še par drugih hudih daril je.Jst bom naroču zvočnike,tipkovnico pa prodov heheh(a kdo kup)

Janac ::

PRVI KUPEC!

psytoma ::

Katero zvočno mi priporočate za rabljene Logitech z-680 5.1 zvočnike, katere sem pravkar kupil. Trenutno imam X-fi xtreme music, vendar kartica nima optičnega izhoda, katerega potrebujem. Kartica mora privzeto podpirati windows 7 64 bit. Ima kdo kakšen predlog? Tudi rabljene kartice pridejo v račun.

psytoma ::

Je to res, da je kvaliteta zvoka ista preko najcenejše zvočne oz. high-end zvočne kartice, če uporabljam optični izhod?

Janac ::

seveda, razlike so samo pri analognih zadevah tj. vhodi\izhodi

psytoma ::

http://tinyurl.com/zvocna

Bom torej preko optike s tole kartico imel isto kvaliteto zvoka kot preko kartice za 200EUR?
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zvočniki Logitech Z-5500 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
33048133 (16627) Matej_K
»

5.1 zvočniški sistem za TV (tall speakers?)

Oddelek: Kaj kupiti
51518 (1264) OZZY
»

Zvočniki k LCD TV (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5310502 (9777) T-Majo
»

dilema: zvocniki Logitech : z680 vs z5500??? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10911721 (7737) Seky
»

Z-5500 vs Gigaworks S750

Oddelek: Kaj kupiti
242524 (2231) Suli

Več podobnih tem