» »

[Hi-Fi] - Oprema / naprave

[Hi-Fi] - Oprema / naprave

««
3 / 15
»»

OwcA ::

Koliko bi pa kolega kaj hotel zanj?
Otroška radovednost - gonilo napredka.

steev ::

Ehm.. S300 je kr huda zadeva, al prodaja sam ojačeval, al tut predojačevalc?
:|

Trancedeejay ::

To je integrirec - stevilko od kolega posljem na PM pa se zmeni za ceno
Have a nice Day

Matt
Music is the key

Trancedeejay ::

Owca, ne vem ce je zate - cena bo vec kot 300 jurjev ali 350, je pa to super ojacevalec.
Have a nice Day

Matt
Music is the key

audiofill ::

Lahko pa se oglasiš na poslušanje Audio analogue Bellini/Donizetti kombinacije. Prodajam za pol cene ;)

Slike tukaj

Stepni Volk ::

Kot sem že povedal, sem pro-ameriško nastrojen v smislu audio naprav, predvsem zvočnikov.
Lexicon je v glavnem proizvajal profesionalne stvari, ki so jih v glavnem poznali glasbeniki, studiji itd. Malce več kot pred desetletjem so se vzrgli tudi v proizvodnjo "amaterskih" naprav, oz. za hišno uporabo.
Sam sem zadeve kupil pri Gotham AG.

OPOZORILO
Lexicon je samo za extremne audiofile.

K sreči je ta "faza" mojega življenja že mimo. Ne glede nato, da zadeve posedujem, vam toplo odsvetujem njihov nakup. S toliko denarja, kot stane ena sama Lexicon-ova komponenta si lahko sestavite prekleto dober sistem. Z zvočniki vred!
Resnica je, da se človek vsega navadi in razlika do masovnih japonskih proizvodov je sicer opazna, a ne toliko, da bi žrtvoval toliko več.
Audiofilstvo je religija, fetišizem... prvo nisem več, drugo sem še(Bose...).

P.S. Tudi vaša boljša polovica ne bo razumela zakaj ste šli kupiti eno komponento, namesto večjega stanovanja, vozila... ali vsaj designersko večerno obleko zanjo :)

strictom ::

Sam bi doma imel eno Yamahin ojačevalec za 40, 50k in zvočnike od mojega dedana. zvočniki so pa 2x 10W, 2x 25W pa 2x 60W pri 4 ohmih. Zvok zelo zelo lep.Vse kar mi manjka je ojačevalc.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Poldi112 ::

Kupujem nov stolp. Zahteve so da cim manj sveti, da ima avtoreverse, daljinca, timer in sleep. Kakovost zvoka, jakost, firma in ostalo je postranskega pomena.
Mogoce kdo ve katera bi bila najcenejsa zadeva, ki to podpira. Sem se sprehodil cez Mercator center in Big bang, je dosti stolpov za 15.000, samo nihce ne izpoljnjuje mojih pogojev.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Dr Evil ::

Za 15k pa tega kar si napisal,ne boš dobil.


Bo se treba izprist z najmanj 30k.

Pa če smo korektni.Tudi ta denar je peanuts.

Poldi112 ::

Ni panike. Lahko je tudi do 50. Samo zanima me kaj je najcenejse, ce ima kdo izkusnje. Prodajalcem se sila ne sanja, casa gre pa precej da za vsakega preveris, kaj ima in kaj ne.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Saladin ::

Imajo A/V receiverji tudi kakšen timer oz. budilko zraven sleep funkcije?
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Stepni Volk ::

Saladin - Stolpi imajo večkrat integriran "pravi timer". Receiver, kot posamezna komponenta ima ponavadi "sleep timer", ki po določenem času ugasnejo napravo, podobno kot pri TV-jih.
Seveda to ni pravilo, pred nakupom preveri v tehničnih podatkih.

Saladin ::

Vem, da ima večina receiverjev sleep timer - odlično za pred spanjem, ampak če maš že 7.1 sistem v sobi, zakaj ga ne bi mogel uporabiti kot budilko?
Ker večina znanih firm (Denon, NAD, Marantz,..) nima wake timerja - medtem ko ga kaki teaci, philipsi in podobno imajo.
Kar se mi zdi zelo smešno. 3000 EVrov receiver pa nima bogega wake timerja?
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

glinik ::

Saladin, človek nima komponente za 3000EUR in jih koristi kot budilko. Kdo "plune" toliko denarja ve, zakaj ga je ...za budilko sigurno ne!

Poldi, pred kratkim sem gledal en čudovit stolp od Yamahe. EVO. ČE bi kupoval jaz stolp, bi vsekakor tegale vzel. Ljubezen na prvi pogled :D (ni pa poceni :'( )

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Saladin ::

Ja, moraš met vse ločeno, vsaka komponenta vredna po par poštenih avtov in bohnedaj da bi imela kera vgrajena timer. Moraš še tega dokupit, po možnosti tudi za ceno golfa :\

Ogromno prostora, ogromno elektrike, ogromno denarja,...
In se ne zna sama vklopit...:\

A ni linija komponent mišljena kot višji rang, z vsem, kar običajen stolp premore in več?

Preseravanje, če mene vprašaš. Sej razumem tvojo logiko, (pa rečejo, da SLovenci nimajo denarja...) ampak kaj če ti vsa ta draga tehnika, če ima vse, samo tisto, kar potrebuješ, pa ne?

Kombo naprave, receiverji, tarčna skupina za nas reveže, bi morale biti praktične. Revež bo vsake praktične drobnarije vesel, pa naj boljši zmrdujejo z nosom.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Saladin ()

Poldi112 ::

Glink, tnx. Na bof sem pozabil. Ceprav je 95k malo prevec za budilko.
Glede timerja na komponentah je pa tako da je to uporabno zgolj in samo pri receiverju. Jaz recimo zelim, da me zbudi cd. Ali kaseta. Poleg tega pa hifi-ja nimam v spalnici. Tako kot vecina. In ker velika vecina ljudi ne samo da ne potrebuje ampak niti ne zeli timerja, ga pac ne vgrajujejo.
Jaz bi imel predsodek pred eno drago komponento, ki bi imela sleep/timer. Podobno kot ce ima equalizer ali pa blazno svetlec display.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Bx ::

Mene samo nekaj zanima glede recieverja.
Kolega je kupil AV reciever Yamaha RVX 657.
Zanima pa me pri tem, kaj pomenijo tisti decibeli pri spreminjanju jakosti zvoka (VOLUME).
Jaz se spomnim, da je bilo včasih na ojačevalcih skala od 0-100, tukaj pa so, podani decibeli in sicer od (minus) -80 pa do (plus) +20 ali 30 dB (ne vem točno za +, je pa tukaj nekje).
Čudno mi je, se ne spomnim več točno, samo se mi zdi, da ko sem večal jakost se od -80 pa do -40 dB ni skoraj nič spremenilo (neslišno) naprej pa se počasi začne večati jakost zvoka.
Hvala za odgovore.
Bx

Stepni Volk ::

Kaj je to decibel?
Kot že rečeno v temi o zvočnikih, W so zelo neprimerna merska enota za glasnost zvočnikov.
Človek v povprečju sliši razliko med dvema viroma, če je le ta 3dB in seveda se mu glasnejši vir zdi "kvalitenejši". To dejstvo s pridom uporabljajo trgovci v audifilskih trgovinah :)

Zgodovina sprememb…

Bx ::

Evo še v slovenščini-fon/decibel?
mene bolj zanima zakaj ima reciever za nastavljati od -80 pa do +30 dB in pa kaj ta dva - in + pomenita.
Bx

glinik ::

Saladin, saj nismo tukaj da se kregamo ... Jaz sem ti pac povedal, kako jaz gledam na stvari. In sigurno nisem edini, ki tako razmislja.

Imate predlog, kaj bi se moralo zgoditi, da bi te trapaste Wate umaknili in podajali glasnost v dB? Konec koncev, podatek koliko decibelski zvocniki so, sigurno pise v tehnicnih podatkih zvocnika. Lajiki se raje naslanjajo na podatek v Watih ...

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Stepni Volk ::

Saladin, glinik - ena zgodba mojega sošolca. Dolgo časa je izbiral kateri stolp si bo nabavil. Končno se je odločil, da bo kupil Kenwood-ovo zadevo, ki je imela stopenjsko budilko.
Budilka je bila takšna, da te je lahko budila z glasbo s CD-jev ali radia. Če nisi v prvih 5minutah pritisnil na kak gumb, se je glasnost povečala in s časom stopnjevala.
Ta podatek, ga je naravnost navdušil.
Ko je stolp končno dobil, je ves skesan priznal, da ga zbudi, že ropot CD menjalnika, ki je ob vklopu vedno preveril koliko CD-jev je notri :)

Poanta: digitalni timer stane 3'990 SIT - KLIK.

Zgodovina sprememb…

Saladin ::

Sej se nočem kregat - sem pač privrženec razmerja cena/kakovost, zato mi gredo žafransko drage komponente prav na jetra :8)

STepni Volk - Mene nobena digitalna ura ne zbudi več - ali pojačana starinska ura za navit ali pa zelo glasna muzika - zato moje jamranje o neizkoriščenem receiverju v sobi. ;)
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

glinik ::

Saj te noben ne sili, da kupis tiste drage komponente :) Te komponente kupijo ljudje, ki vedo zakaj so jih kupili in taksni ki zelijo biti "IN". Taksne populacije je recimo 5%. Saj ves, vsaka komponenta ima svojega kupca :D .

Ce malo pospolsim in vprasam kja je "best buy" komponenta? Na to je najlazje odgovoriti. Je nek stolp - recimo AIWA, z vsemi moznimi bomboncki in z 2X500W :D Kaj je best buy komponenta je zelo relativna stvar.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: glinik ()

Stepni Volk ::

Saladin - Timer lahko priklopiš tudi na reciver in la te bo ob vklopu nabijal glasbo tako glasno, kot boš nastavil. Sosedje bodo penasti, ti boš še spal.
Zato si preko digitalnega timerja priklopi na nogo žico. 220V te bo garantirano zbudilo >:D. Samo to potem ni več stvar te teme.

Saladin ::

Raje ostanem na uri za navijanje. Dela tudi brez elektrike ;)
AMpak to je moj point. Koliko bi stalo proizvajalce, da instalirajo zraven še wake timer?
Imaš toliko dodatnih funkcij gor, ki jih tudi skoraj nikoli ne potrebuješ, pa se nekako podrazumevanjo.
Razumem politiko pri "vse absolutno ločeno in brez dodatkov" opremi. Ampak pri kombo napravah in tem ciljnem trgu veljajo druga pravila.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Stepni Volk ::

Strošek bi bil minimalen, toda več stvari, ko integriraš v neko napravo, bolj jo v audiofilskem žargonu "onasnežuješ". Saj naprava vsebuje dele, ki v ničemer ne pripomorejo, k boljši reprodukciji zvoka. Npr. lučke na stolpih z designerskim okusom "novoletne jelke", pozdravni napisi na LCD zaslonu, razni Funnies, budilke...
Će bolje pomisliš, reciver potrebuje gumb:
- za vklop
- glasnost
- izvor zvoka
To je to.
Tudi če greva pogledati gumbe na mojem reciverju, boš videl, da zaprašeni niso samo omenjeni gumbi, vsi ostali so v "deviško zaprašenem stanju". :)

Timer-ji so bili za časa kasetofonov zelo iskana roba. Saj si lahko snemal oddaje in glasbo, ki je drugače ne bi. Danes imaš internet, iTunes, OD2 in ostale ponudnike, ki ti omogočijo takojšen dostop do željenega.

Običajno ljudje ne spimo v istem prostoru, kjer se nahajajo A/V naprave.

Kdo bo potem še kupoval budilke?

In nenazadnje, kaj je narobe s čisto pravim petelinom?

Poldi112 ::

Prepozno vstaja.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Saladin ::

Če ma že sleep funkcijo, ni prav nič bolj onesnažen, če ima še wake funkcijo.

A ni tako opevana multiroom funkcija dragih receiverjev mišljena prav za spalnice?

Mam pa pod oknom ptelina, kokoši, mačke, race, psa, sosedovo diskoteko in očetovo delavnico.

Spim kot beba :P
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Stepni Volk ::

Saladin - ti nikoli ne boš audiofil... nimaš dovolj VERE. In bogoskrunsko sklepaš, da morajo biti naprave praktične in prilagojene uporabnikom.
Mislim, da nekje že spravljajo polena in draćje za grmado. Zate seveda.

Audiofilska naprava mora čimbolj verodostojno reproducirati zvok in ne zadovoljevati nekih čudnih razvad človeških bitij. Kaj je naslednje, še predalček za palčke z vato za čiščenjo ušes?

Hec.

Ja, imaš prav. Toda očitno ni dovolj kupcev, ki želijo, da jih budi audio naprava. Namesto tega si kupijo radio budilko ali navadno budilko. Industrija je vesela, ker kupujemo za vsako potrebo v našem življenju drugo napravo, mi pa tudi, ker imamo povsod veliko gumbkov.
Če želiš resnično univerzalno stvar bi morda bil dovolj računalnik, s potrebnimi karticami. Vse v enem.

Zgodovina sprememb…

Saladin ::

DObra ideja za računalnik - itak je 24/7 in povezan z linijo - softwerska budilka pa je :D

Drugače pa - sej VERJAMEM, ampak moje audiofilstvo je omejeno na mp3je - enough said ;)
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Saladin ()

Saladin ::

Imam Onkyo TA-6211 kasetnik, ki ima zadaj Remote Control R1 priključke za povezavo drugih Onkyo komponent med sabo in posledično uporabo njihovega daljinca.
Bi lahko uporabil kakšen daljinec za ta kasetnik brez dodatnih komponent, mogoče z kakšno posebno anteno ali podobno?
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Saladin ::

Treča sreča:
Potrebujem eno omarico za TV in komponente, cena maksimalno 30.000 SIT, maksimalne zunanje mere
V 720 x Š 780 x G 500

širina polic v notranjosti MIN 500mm
min razmik med policami za model z dvema notranjim policama: 2x275mm
min razmik med policami za model z tremi notranjimi policami: 3x200 mm

Malboret in podobne znamke odpadejo

Pa povejte mi vsaj, če je lahko A/V receiver, ki se zelo greje (Marantz) v Hi-Fi omarici zaprti z steklom na sprednji strani (vendar z odprto stranico na zadnji strani)?
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

glinik ::

Naredi si jo sam. Nebi bil edini...

Lahko pa gres do lokanega "struckota" in ti jo on skup zasvasa.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

kinky ::

Pred kratkim sem že spraševal po ojačevalcu, ki bi nekako spadal v klaso sanjskega SACD predvajalnika TRI-VISTA. Nekaj favoritov sem dal na stran in bom malo bolj premislil, ko bo finančno stanje omogočalo nakup. Potem sem začel razmišljati o zvočnikih, kar me je privedlo do enega vprašanja.. težko je razložiti kaj me zanima, ampak bom poskusil:
Torej...solidne slušalke (verjetno nič kar je pod 25.000 sit) imajo za razliko od srednjerazrednih zvočnikov bolj "sanjski" zvok. Pri raznih instrumentih zaznavam tudi mehkobo, "prelivanje", spremembo frekvence na koncu, nekako izzveni, medtem ko pri navadnih zvočnikih teh detajlov ni mogoče zaznati (vsaj jaz jih ne) pa tudi špice se čisto drugače obnašajo, bolj podobno temu, če te nekdo glasno nadere, kot pa popačenemu zvoku iz zvočnika. Preprosto povedano zaznavam zvok bolj čustveno, kot na zvočnikih in na žalost me tisto iz zvočnikov niti ne zgane kaj dosti, medtem ko me zvok iz slušalk (še posebej, če imam dovolj naglas) ob pravih pogojih (bolj ob večernih in nočnih urah in dobrem razpoloženju) ne vrže samo na kolena, ampak včasih celo dobim kako solzo (morda zaradi nostalgije, ne vem zakaj) in vsekakor tisti zvok prodre do srca, kar "sesuje me".
Ali je kdo že opazil podobno razliko med zvočniki in slušalkami? Zvočniki, o katerih govorim so v razredu do 100 tisočakov in so prva komponenta v mojem sistemu, ki mislim, da je "kriva" za to, da ne dobim ven tisto, kar sicer dobim iz slušalk (pa ne pravim, da so tudi te popolne glede na ceno 25.000). So torej krivi zvočniki? Lahko od zvočnikov v višjem cenovnem razredu pričakujem take efekte, kot jih dobivam iz slušalk? Lahko priporočite na katerega proizvajalca ali proizvajalce zvočnikov naj se osredotočim, da bom dosegal take rezultate?

Na žalost sem omejen s poslušanjem zvočnikov ponoči, tako da pristne primerjave med zvočniki in slušalkami ne morem izvesti (ponoči je podzavest bolj prisotna, zato verjetno toliko večji čustveni odziv na glasbo), živim namreč v bloku.
Se pa ob vsem tem vprašam, ali je ta efekt na slušalkah slabost slušalk ali prednost? Kako audiofili ocenjujete take pojave, so to PRIDOBITEV napram zvočnikom ali so SLABOSTI napram zvočnikom, pa se meni samo zdi boljši zvok? Tisti efekt s spremembo frekvence je na primer že popačenje, ko glasen zvok "pritisne" na uho in s tem povzroči, da membrana ušesa niha hitreje...
Ravno ta predanost zvoku iz slušalk je tudi razlog, da malce slabše slišim, saj jih kar precej glasno in dolgo poslušam. Ker pa bi rad, da si nebi sluha uničeval zaradi tega, bi bilo morda pametno poseči po boljših zvočnikih, nek kompromis je treba najti.

Sicer pa sem se enkrat tudi s tonskim tehnikom pogovarjal okoli tega in mi je nekaj razlagal, da imajo tudi slušalke slabosti in da on ne more delati z njimi (mislim da equalizirati).

Aja, še to, tisti ojačevalnik in tri-visto NISEM mislil v končni fazi kombinirati s svojimi trenutnimi zvočniki v razredu do 100.000 sit, tudi zvočnike bi vzporedno s tem menjal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kinky ()

Trancedeejay ::

Lahko obisces kaksnega od clanov, ki ima soliden sistem in primerjas. Sam imam Grado SR-80 slusalke in moram reci da se na slusalkah ponavadi bolje slisi, saj je zvocna slika cisto drugacna, na zvocnikih pa se slisi bolj realno, vsaj na mojih - sem ze sam snemal neke posnetke in primerjal , pri zvocnikih je vecji prostor in recimo ko sem hodil mimo mikrofonov se dobro slisi kako se premikam levo in desno, se cuti se. Na slusalkah je bolj stisnjeno. Lahko se oglasis tudi pri meni in scekiras kaksen posnetek narejen s kondenzatorskimi mikrofoni za ozvocevanje bobnov in snemano na DAT.
Have a nice Day

Matt
Music is the key

glinik ::

Slušalke imajo pred zvočniki eno veliko prednost. Ni prostora, katerega moraš pri zvočnikih tako pazljivo nastavljati. Sam dobro veš koliko ti je važen prostor in njegova akustika. Polek tega še potrebuješ dobre zvočnike dobre kable in dober ojačevalec, ker drugače imaš takšen zvok "kot je pri tebi". Tako ti igrajo slušalke za 25000 sit bolše od celotnega sistema. Da imaš vse te komponente na nekem nivoju, si lahko misliš koliko denarja moraš "plunit" z denarnice ...

Največ kvalitetne glasbe za čim manj denarja je sigurno kombinacija Cd player in slušalke. Če se greš extreme, še lahko vključiš v verigo ojačeevalec za slušalke.

Kot je Trancedeejay rekel. Idi do nekoga ki ima malo bol konkreten sistem, saj boš le tako videl, če se ti splača vložit $$$ v audio opremo.

P.S. Če že misliš nabavit player za 1M sit, se še ozri za kakšnim Gryphonom - MIKADO ali Adagio, potem je še tukaj Bow - ZZ eight ali WIZARD. To so playerji, ki igrajo sigurno bolše od te TRI-VISTE (pa čeprav ne podpirajo SACD). Tile modeli igrajo glasbo prijetno, poslušljivo, umirjeno ... kot gramofon :D

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: glinik ()

barbarpapa1 ::

Zdravo Kinky

Sem hotel že prej napisati nekaj, pa ni bilo časa. Kot je že Glinik povedal, slušalke dodobra eliminirajo zvočne pojave prostora (Nekaj vpliva je samo pri najvišjih frekvencah), vendar znajo povzročiti malo stisnjeno zvočno sliko. Pa malo je nenavadno, ker se s tvojim premikom zvočna slika ne spremeni :)). V tvojem primeru je lahko ravno vpliv prostora tisti, ki izniči določene detajle v zvočni sliki, ki jih zaznavaš s pomočjo slušalk. Pri tem je potrebno povedati tudi to, da glazbena informacija na posnetku vsebuje tudi "akustiko prostora" (Lahko dejanskega ali pa umetno ustvarjenega s pomočjo mešalne mize),v katerem je posnetek nastal. Pri "akustiki prostora" je mišljeno to, da so na posnetku do določene mere (odvisno predvsem od uporabljenega mikrofona oz. mikrofonov) posneti vsi odmevi, ki nastajajo v snemalnem prostoru. To je še posebej očitno v ti. "live" posnetkih in pa posnetkih, ki nastajajo v določenih ambientih (npr. posnetki orgel). Pri predvajanju se vsa ta informacija zlije v tvoj prostor, ki ima po navadi povsem drugačno akustiko, kot jo je imel prostor, v katerem je nastal posnetek. Zlahka se zgodi, da odboji zasučejo fazo pri določenih frekvencah in jih dobesedno zradirajo.

Predlagam naslednji preiskus, ali je glavni krivec prostor oz. ali je problem v tvojem sistemu. Najprej na slušalke poslušaj samo en kanal posnetka, ki ti je dobro znan. Nato se vsedi blizu zvočnika (isti kanal, kot si ga poslušal na slušalkah)na cca 0,5m ali manj, ter predvajaj isti posnetek, kot prej na slušalkah. Nastavi seveda subjektivno isto glasnost, drugo uho pa "zaštopaj". Pazlivo poslušaj in primerjaj. To je v bistvu subjektivna izvedba ti. "close field" meritev. Če detajle sedaj slišiš, ti jih v večji oddaljenosti požre prostor, če pa ne, potem je to problem sistema.

Še zanimv predlog, ki ga je mogoče vredno preiskusiti. Za to potrebuješ kakšne polzaprte slušalke (Njega dni je dobre tovrstne delal Schennheiser), ki jih vštekaš v CD predvajalnik, hkrati pa imaš vklopjen tudi ojačevalec z zvočniki. Malo se poigraš z nastavitvami glasnosti slušalk in ojačevalca, nato pa poslušaš....Polzaprte slušalke te akustično ne izolirajo popolnoma od prostora. Tako imaš ti. direktno komponento zvoka brez motenj prostora iz slušalk, indirektna pa prihaja iz zvočnikov. Iluzija, ki se jo v določenih primerih doživeti na ta način, zna biti neverjetna:8)

Kakor koli, si krepko zakorakal na dolgo pot....Pa opiši postavitev sistema s prostorom (pa kakšna skica tlorisa bi bila tudi dobrodošla)


Pa uživajte v glasbi, na čemerkoli jo že vrtite....

LP

Jože

maco88 ::

Zdravo..
imam eno prošnjo in hkrati željo!
BI bil kdo od vas k se bolj spoznate pač na to, tok prjan da bi mi sestavu en hi fi za mojo sobo!?
soba je velka ene 15m2 .. tam nek za 150k.. če se to da? meu bi pa za glasbo predvsem pa za movie pa to . sej veste.. aja pa radio bi tud mel!

Hvala tisti k nared bo dobu pol za pir če bom kupu. :\ :P

WarpedGone ::

Pa da še js pristavim lonček :)

Danes sm v celju v eni audio štacuni zahaklal Technicsov SCHD560 mikrosistem za 90k sit plus par JAMO zvočnikov za 40k SIT. Trgovec mi je ustregel in stvar vklopil, špilalo je prijetno, nobenih pretiranih popačenj, je pa res da tist prostor ni bil ne vem kaj. Ampak tut js mam sobo 4x 5 metrov s pogradom in omaro. Stvar mi da za 118k SIT. Zanima me splošna ocena kolk je to vredno svojega denarja?

Nisem noben audiofil, pred 5imi leti sm nabavu Panasonic SC-AK45 2x100W 4sistemsk stolp, od katerega dela sam še radio, vse ostalo ma že probleme al pa ne dela več.

Torej, iščem nekaj kar ne bo ravno zanič in bo delalo mal več časa. Bi lahk zgoraj omenjena zadeva bla nekaj takega?

En kratk opis
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

Saladin ::

Jaz bi raje vzel tale Panasonic komplet.

Panasonic SC-HT870

Če hočeš nekaj preprostega in novega za ta denar, bo to po mojem še best buy.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

glinik ::

Saladin, to so najslabši sistemi - glede zvoka. Je zgoraj omenjena kombinacija z Jamo zvočniki DOSTI bolša.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Saladin ::

Če ni audiofil in če bo večinoma gledal filme, bo čisto dovolj. Naj prvo sproba - poskusit ni greh (verjetno te bolj muči, da mu ne moreš svetovat en sam zvočnik za 100.000 SIT ;) )
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

maco88 ::

EM v keri štrcni si to gledu ? oni v intersparu? jest bi tud mel neki tajga sam zvočnike bi meu v bolj svetli barvi al pa ene druge sam tud od jamo!

WarpedGone ::

Panasonic odpade, pa naj bo kakršen koli. Da ti kasetar crkne po dobrem letu, ravno ko je iz garancije vn, s tem da sm ga laufal enkrat na mesec, je too much. Jim zamerim.

Itak pa ne nucam HT sistema. Ker nimam projektorja in ga nimam kam dat.

Ja, to sm gledu tam v interšparu. Zapirajo za 3 mesce pa majo še ene dodatne popuste. Dopade se mi predvsem ker je no fuss, ekvilajzerja sta sam 2 - trebble + bass. Edin fičr s katerim se hvali je da ma en posebn filter omrežne napetosti kao. Tut prou. CD ma MASH sistem. Kasetar pa DOLBY B. Za zvočnike vem pa samo da so jamo pa da kr ok špilajo. Na prvi vtis :)
Zbogom in hvala za vse ribe

Saladin ::

Imam eno staro Grundigovo linijo in ker bi jo rad malo prenovil, me zanima, kje lahko dobim interkonekte in adapterje z starejšimi DIN in podobnimi priključki.
Posebej me pa zanima, kje bi lahko dobil spodnje priključke za zvočniške kable

1
2
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Saladin ()

maco88 ::

Bom šou tisto pogledat... Bom verjetn kupu.. :D Upam.. kdaj pa misljo zapret?

WarpedGone ::

Eto, sm ga vzel in se zgleda zajebu. V trgovini so na mašino, ki ma dvojni ojačevalc prkuplal zvočnike, ki nimajo ločenih vhodov ?????

Sm držal fige in zvezal oba plusa in oba minusa skupaj ter to vkuplal na + in - na zvočnikih. Stvar je špilala ampak brez signala se je pri večjem ojačanju že pojavil šum, ko sm dal mal bol na glas je mal zahreščalo in utihnilo. Sm zašvical in razkuplal ter ugotovil da je na enem kanalu le bas signal, na drugem pa le treble signal.
Stvar sicer špila le na bas signalu ampak se mi zdi da to ni to :(

Je to sploh možn lepo prkuplat na zvočnike ki nimajo ločenih bass/treble vhoda al naj jih nesem lepo nazaj in ju 'prodajalcu vržem v glavo?

Zvočnika sta jamo E510, ojačevalec pa zgoraj omenjeni Technics SE-HD560.
Zbogom in hvala za vse ribe

perci ::

Če je to res, nesi nazaj in pojdi kupit drugam.

enough98 ::

pozdravljeni, audio zanesenjaki

zaenkrat imam le v avtu kolikor toliko `postimano' muziko (pac se dosti vozim), sedaj pa se odlocam tudi v sobo postaviti nek soliden sistem. upam, da mi boste lahko svetovali in pomagali pri odlocitvi.

zaenkrat sem si za source zamislil pc s solidno zvocno kartico (gotovo z digital out, verjetno kaj od terratec). glasba bo v veliki vecini ne-kompresirana (lossless formati - ape, ...) in ne v mp3 in podobnih.

zadevo bi priklopil na ojacevalec in predvsem tu (in pri zvocnikih) vas prosim za nekaj pomoci. iscem torej nekaj z digitalnim vhodom. filmov ne gledam, torej verjetno pride v postev stereo amp (se subwoofer lahko priklopi na to?). glasba bo vecinoma rock, hard rock, obcasno kaksna klasika in jazz. iscem dokaj agresivno zadevo, s precej srednjih tonov, kar je bass-a, naj ne bo prevec mehak, niti visoki toni naj ne bi bili prevec `svileni'. skratka, vse skupaj ne sme biti prevec mehkobno in nezno, ne pa kricece. nekje dobro definirano.

soba je cca 4*4 kvad. metre, denarja za amp cca 70, max 100k, za zvocnike verjetno ravno toliko.

WarpedGone ::

Da ne bom brezveze delu negativne reklame.

Sem poklical v štacuno, so si vzel pol ure za premislek ter me poklical nazaj. Njihovo pojasnilo je, da ta ojačevalec omogoča oboje. Če mam zvočnike ki ponujajo ločen priklop to lahk izvedem tko kot je treba, če pa ne, pa je ok če se priklopi le bas izhod. Cena zvočnikov z ločenim priklopom se naj bi vrtela okrog 100k SIT, kar pa mi je odsvetoval.

Takšno pojasnilo drži vodo?
Zbogom in hvala za vse ribe
««
3 / 15
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zvočniki in receiver (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
8319263 (16973) car100
»

[Hi-Fi] - O zvočnikih (strani: 1 2 3 428 29 30 31 )

Oddelek: Zvok in slika
1501187484 (52627) Janac
»

Kako je folk naiven - ne vedo kaj kupujejo (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Zvok in slika
27428536 (13860) CoolBits
»

Racunalnik -> Reciver (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
534598 (4141) filtr
»

surround za cca. 100k SIT (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
646738 (5590) problem

Več podobnih tem