» »

[Hi-Fi] - Oprema / naprave

[Hi-Fi] - Oprema / naprave

««
13 / 15
»»

TOP ::

Pozdravljeni kupujem resiver do 40K kaj mi svetujete.Potrebujem pa da je 5,1 sistem.Hvala

Trancedeejay ::

Kupi Onkyo 504 na bolhi. Sicer pa sploh nimas kaj drugega za gledat, ker je 40k hudo malo za receiver, ta Onkyo je vec kot odlicen za ta denar. No tistih 35eur bos ze dodal.
Have a nice Day

Matt
Music is the key

Trancedeejay ::

Naj omenim, da je normalna cena tega receiverja vec kot se enkrat visja v trgovini, vec kot 400 eur.
Have a nice Day

Matt
Music is the key

AnubisOfDoom ::

zdaj bom narocil tega silver spirit, tako da malo zamenjamo :)

zanima me se nekaj, ali vse gramofonske glave pasejo na vse gramofone...?

TOP ::

Hvala za odgovor zanima pa me še.Doma mam zvočnike Genius home theater,ki so šli v 3P....zanima me ali bi lahko zvočnike priklopu na tak resiver.HVALA

Trancedeejay ::

HI, itak ti Marjan(AP - ustrezljiva firma) da na probo interkonekt, ce ti ni vsec ga lahko vrnes.
Have a nice Day

Matt
Music is the key

cojss ::

@TOP: Geniuse lahko brez problema priklopiš na receiver, le z glasnostjo moraš biti previden. In pa problem je z subwooferjem, ki mora biti aktiven.

Trancedeejay ::

HI
Pozabi na priklop geniusov na tak receiver, ker je skoda receiverja - raje kupi dva kvalitetna zvocnika za zacetek, za geniuse pa naredi kaksen home made ojacevalec.
Vglavnem ne splaca se geniuse priklapljat na tak receiver, raje jih uporabi kje drugje.
Have a nice Day

Matt
Music is the key

glinik ::

perci

Zelo si smešen ...

Kaj naj rečen nat takšnim vicom ... Dajmo se smejat ...

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

UrosTT ::

Majhni zvočniki za domači kino? Povdarek na tem, da so majhni, in po možnosti v kovinski barvi - lesna ne bo šla v ambinet. Poleg tega, bi bilo pa še fino, če bi šel zadnji par na kako lepo stojalo. Cena 1000€ MAX!
Če ima kdo kak dober in "lep" predlog, naj mi prosim pomaga.
Razporejeni bodo v pravokotniku 4 x 3 metre (d x š)... vezani na Yamaho 659 ali na Pioneerja VSX916... se še nisem odločil.

Gledal sem:
Infinity Oreus
KEF 2005
Harman Kardon HKTS11


Ali ima kdo izkušnje z zgornjimi zvočniki?

Najbolj se mi dopadejo KEF... sam ne vem, a jih lahko pri nas kje sprobaš.

LP Uroš

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UrosTT ()

perci ::

glinik ::

UrosTT,

kot vidim si eden mnogih, kjer ima prioriteto videz zvočnika in njegova velikost. Saj vem, "bolša" polovica noče velikih kišt ...

Predlagam ti najcenejši oz. najleši sistem, ki bo pasal v tvojo sobo. Noben od omenjenih "kandidatov" ne premore ne vem kašne nadpovprečne reprodukcije zvoka, saj tega tudi ne iščeš.

Kot rečeno, najcenejša varianta bo najbolša.

P.S.
V večini primerov je tako da se morata obadva partnerja strinjat, ko pade odločitev za "domači kino". In v večini primerov je zadnja beseda od žene. Ta se glasi: "Manjše je, bolše je." Le reski so primeri, kjer moški natančno vedo kaj iščejo in kje se žena ne sme vmešavat v "moške stvari".

S tem nisem hotel nobenega ožalit, ampak takšno je dejansko stanje. Mnogo prodajalcev je doživelo omenjeno situacijo, za to se sploh ne trudijo več, ko vidijo žensko z moškim, ki kupuje "domači kino". To je bilo malo za šalo in malo za res :)

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

AnubisOfDoom ::

pozdrav, zdej sem si upedenu gramofon, pa me zanima kje bi dobil novo iglo (al pa pac glavo (ne vem kako to pase skupej), ce ne morem samo igle).

Gramofon je Sansui FR-D25. Original igla je Sansui SC-37, zdej mam pa gor eno pfeifer (ne vem modela, ce je nujno lahko pogledam). Glava ne vem katera je. Zdej me zanima al morem celo glavo zamenjat (a bo to pasalo na ta gramofon al lahko samo iglo.

Pa se nekaj, kako nej ugotovim al je glava tipa MM al MC. Zdej mam nastimano na MM na preampu, ker se mi zdi bolsi zvok... (dela pa na obeh)

Trancedeejay ::

Povprasaj v trgovini audioclub oz. Corrado - zastopniki za Ortofon.
Have a nice Day

Matt
Music is the key

AnubisOfDoom ::

zanima me se, kako ugotovim al je ta glava, ki jo mam sedaj MM al MC?

Trancedeejay ::

Vprasaj Kuzmo, ce pa on ne ne ve pol pa ne vem kerga lohk se vprasas.
Have a nice Day

Matt
Music is the key

Mirage000 ::

Mene pa zanima ker cd-player se vam zdi boljši...
- Audio fidelity 3.5 -ene 1200 evrov
- Audio fidelity 5 -ene 1500 evrov
- Densen 400+ -ene 1200 evrov
- Primare D21 ene 1300 evrov
- Audio analogue Rossini za ene 1000 evrov.

Ker razmišljam o nakupu enega izmed njih... Najbl me vleče Densen, svede ker mam že B-110
Al pa sevede če mate boljši predlog...
Lp

glinik ::

Saj veš, to je zelo subjektivna stvar ... Kaj imaš pač raje in kaj paše bolje v sistem ... Tu je še X dejavnikov, ki vplivajo na zvok Cd playerja, kajšele na cel sistem.

Predvidevam, da si poslušal še Primare ojačevalec, ko si kupoval Densena? A mi lahko opišeš kako je zvenel Primare in kako Densen. Me res zanima saj so stari Densni so igrali zelo zrelo in povsem "severnjaško" kar mi ugaja. Bojim se, da tile novi nimajo več šarma starih modelov. Zato te to vse sprašujem, hvala.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

perci ::

Kako pa to zgleda, da ojačevalec igra zrelo? :\

Fizikalko ::

>>so igrali zelo zrelo

Zrel zvok - kašen zvok pa je to? Tak, ki je že v letih in se že 100 let odbija v kakšnem resonatorju? ;)

Fizikalko ::

Aha, me je že perci prehitel z opazko...

glinik ::

Ja hvala, ker tako budno spremlate debato ...

Sicer vprašanje ni bilo namenjano vam ... Zaradi mene lahko zbrišete besedo "zrelo" ...

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

perci ::

Sicer vprašanje ni bilo namenjano vam ... Zaradi mene lahko zbrišete besedo "zrelo" ...
Mene sam zanima, kako se to sliši. Nisem mislil brisat, saj ni v nasprotju s pravili. Vseeno pa bi rad vedel, kako prepoznaš "zrel" zvok.

Mirage000 ::

Jah jest ga mam v kombinaciji z System audio in morm rečt da super paše skupaj, ker igra bolj čisto, primare pa za nianso bolj temno, pol je pa čist odvisno od posnetka... načeloma pri klasiki densen ustvari bol realen zvok, naprimer timpani preveč umetni zgledajo s primare ojačevalcem... preveč globoko doni... sicer pa v kvalitieti ni bistvene razlike, samo okus...
Lp

Mirage000 ::

aja, pa zdele sm opazu d sm se zmotu, ni audio fidelity ampak musicar fidelity... pa to ste itak pomoje uganil... sploh intelektualci, ki točno vejo, da zvoka ne moraš starati in da zato ne more izpasti bolj zrelo... :)
Lp

glinik ::

zrel zvok = zrel človek

Kot primerjava ... Pustmo zdaj tole.

Hvala za trud Mirage.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: glinik ()

Mirage000 ::

Ni kej.. hehe...
Pol mi pa tiud ti loh poveš, če si slučajno slišal kšnega od teh, posebej musical fidelity me zanimajo... če maš kakšne izkušnje...
Lp
Pa, če maš kakšen pocen predlog za phono preamp, ker mam en star gramofon, pa mi lih budget ne omogoča, da bi vse na enkrat kupil, mam pa nekej plat ke bi jih rad posušal... pol pa enkrat pošten preamp in kuzmo... haha
Lp

perci ::

zrel zvok = zrel človek

Se pravi, da je že neki skoz dal ta zvok? Da ve, kako se mora obnašat? Da ne vlaga v tvegane vrednostne papirje?

glinik ::

Žal ti ne morem kaj dosti pomagat. Trenutno sem odplaval s teh voda :)

Jaz bi se na tvojem mestu izogibal musical fidelity, nisem ga kaj resno poslušal, ampak je v mojih krogih na slabem glasu. TRIVISTO je slišal kolega in je dol padel (vreden svojega denarja, čeprav je tako drag) :) ampak to je povsem druga liga ...

Ostalih kandidatov nisem slišal, tako da ti ne morem svetovati ...

Zagotovim ti lahko, da so CD playerji od Cyrusa odlični. Sem imel doma model daD3Q in je igral zelo dobro ... Med tem časom so naredili celo serijo novih playerjev, ki po moje odlično igrajo. Ne vem, če kje v bližini prodajajo Cyrus-a, žalostno ...

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

glinik ::

Točno perci, zadetek v črno ...

No coment ... Je tvoj nivo pogovora vedno na takšni ravni? To je malo za res in malo za hec :)

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

perci ::

Sklepam, da torej še sam ne veš kakšen je zrel zvok. Nič presenetljivega. :\

glinik ::

A sklepaš?

A prej ni šlo?

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: glinik ()

Fizikalko ::

glinik, ti si en sam, poosebljen bluz. Non stop nabijaš oziroma se izražaš s pojmi, ki jih potem ne znaš pojasnit. Podobno je bilo npr. s fazo, s katero opletaš kot s kurcem po koprivah, hkrati pa ne veš oz. ne znaš povedat, kaj to sploh je. Izgovarjanje na nivo debate (ki je popolnoma ok, saj te noben ne žali, samo obešamo se na tvoje čire čare, ki jih bruhaš) je naravnost samoponižujoče.

glinik ::

Praviš da bluzim?

OK, je to tvoje mnenje ... Pustmo sedaj tole. Če bom še kaj napisal se bo debata po nepotrebnem vlekla, kar vsekakor ni po godu foruma.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Fizikalko ::

Pustimo naj zato, ker smo ti že 100-tič podali ogledalo? Nauk: ne blebetaj norosti, če nimaš niti razlage, kaj šele argumentirane.

Sicer pa - če te skrbi tale tema, lahko odpremo novo. Npr: "Zrel zvok" ali pa "Audiofilski bluzi"...

Trancedeejay ::

Fizikalko, zakaj le "audiofilski bluzi"? Sem bil ravno danes pri Kuzmi in njega niti slucajno ne bos slisal tako govoriti. Sem videl prototip nove rocke. Sem sel do njega da si malo power corde izposodim, tako da sem dobil tri transparent kable razlicnega cenovnega razreda, pa da vidim kako in kaj. Probat ni greh pravjo pri nas.
Have a nice Day

Matt
Music is the key

Fizikalko ::

Z "Audiofilski bluz" ni mišljeno, da so vsi audiofili bluzerji ali pa da vse, kar audiofili trdijo, ne drži. Pač pa to, da je precej izjav skrajno believerskih in brez vsakih argumentov. In glinik je tu car - bluz na bluz.

Kuzma je itak legenda, nimam nič proti njemu. In verjamem, da ne meče tako stupidnih.

Ikarus ::

Mature sound

6.280.000 zadetkov

Sam si predstavljam pod zrel zvok manj naglašene, bobneče base, boljšo transparenco in ločevanje instrumentov, verizem brez okraskov, skratka v smeri klasične glasbe, ki jo več poslušamo, ko smo starejši...

Po moje lahko vsak piše kar hoče, ne da bi ga poniževali zaradi izbire besed...

Lp.

Fizikalko ::

Ne vem, kje vidiš poniževanje. Normalno pa je, da če nekaj pišeš po forumu, utegne kdo tudi poproasit za razlago pojmov, ki jih uporabljaš. Tebe, recimo, bi prosil za razlago besedne zveze "verizem brez okraskov". Hvala.

glinik ::

Fizikalko, se ti ne zdi da malo pretiravaš s skeptiko?

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Fizikalko ::

S skeptiko se ne da pretiravat. Sploh pa, če ti nekdo niti svojega izrazoslovja ne zna razložit.

glinik ::

Čudno, da se frugi ne pritožujejo. Vedno isti osebki ...

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

chlan ::

Mirage, Rega Apollo - 830 EUR. Če ti je vizualno všeč ali ne je pa druga stvar (oz. koliko bi te to sploh motilo)... Je pa tudi res, da je v živo lepši kot na fotkah, še posebej črn.

Skratka, naredil bi napako, če ga ne bi niti vključil med možnosti. Moje mnenje.

chlan ::

Pridevnik "zrel" bi se dalo uporabiti marsikje. Naprimer zrela oseba/osebnost...

perci ::

Hoces rect, da glinik ni zrela osebat? No, to pa ni lepo rect :D.

chlan ::

Ne.

Moj komentar ni bil namenjen nikomur posebej... sploh pa ne gliniku. Če se pa kdo vidi v tem...

Ikarus ::

Verističen - realističen.


Zadnjič ste govorili o kablih, moji so zanič, katere mi predlagate za:

zvočniki: sonus faber domus concertino
ojačevalec: nad c542

Recimo s temi sedanjimi - neki 15 let stari štriki - je zvok napram trgovinskemu ves nosljajoč in se mi zdi škoda, ker sem kar nekaj odštel za zvočnike...

Lp.

AnubisOfDoom ::

zanima me, kaj prinese najbolj k tem "nesorazmerju" (zadeva je dobra :) ampak zdaj ko jo nekaj casa poslusam, zopet nekaj ne stima :) , kam pa pridemo brez nerganja :) ). Ali je to CD player/gramofon, ojacevalec, kabli, zvocniki?

Zdi se mi, da se sistem zelo dere pri predvajanju visokih tonov (van den hul kabel je to se povecal, medtem ko z default kablom postane boljse).

Ali bi poskusil z NAD C542? ali je vredno menjati cd player... zdaj imam CA Azur 640c

c3p0 ::

Eno neodvisno mnenje o Bose Acoustimas:

http://liquidtheater.com/editorial_56.h...

AnubisOfDoom ::

al pa recimo ce bi menjal ojacevalec na NAD c352 ali pa c320bee... bi bila kaksna razlika? al je kaj drugega?
««
13 / 15
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zvočniki in receiver (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
8319234 (16944) car100
»

[Hi-Fi] - O zvočnikih (strani: 1 2 3 428 29 30 31 )

Oddelek: Zvok in slika
1501187463 (52606) Janac
»

Kako je folk naiven - ne vedo kaj kupujejo (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Zvok in slika
27428530 (13854) CoolBits
»

Racunalnik -> Reciver (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
534596 (4139) filtr
»

surround za cca. 100k SIT (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
646734 (5586) problem

Več podobnih tem