» »

[Hi-Fi] - O zvočnikih

[Hi-Fi] - O zvočnikih

««
3 / 31
»»

Stepni Volk ::

@VS

Beri bolj pazljivo... če so ti neki zvočniki všeč, si jih kupi... tvoja ušesa so tvoja in slišijo popolnoma drugače...
Še enkrat, beri pazljivo: Quad-e sem že omenil in celo podal link do njihove strani... omenil sem jih poleg meni ljubega Douglas Adams-a.... in tudi Quadi... so mi všeč...

Beri pazljivo 3: nikjer nisem rekel, da sem audiofil... pravim, da jih nekaj poznam... in vsi so moškega spola... do sedaj se mi ni javila še nobena audiofilka, da bi mi dokazala, da to ni moški samostan :D.

AUDIOFIL... sama beseda naj bi pomenila ljubitelja zvoka... kar pomeni, da si lahko audiofil ne glede na to ali sploh imaš kakšno audio opremo>:D...
Je ena bolj zlorabljenih besed, ker se ljubljenje zvoka spreminja v Fetišizem avdio naprav... in bi bilo pravilno AUDIO NAPRAVO FIL...
Torej v prvotnem smislu pomena besede sem audiofil. imam rad zvok :D... ne zganjam pa nobenega fetišizma...

In ker je tu govora o zvočnikih... naj spet ponovim... POMEMBEN JE PROSTOR V KATEREM SE POSLUŠA GLASBA / ZVOK... in zelo pomembno je kako se zvočnik postavi v prostor... in ravno pri postavitvi je Bose 901 ena najbolj zahtevnih mrcin.... če bo koga zanimalo, vam zapišem kaj več... toda pozor... to bo par A4 strani :D...
Zato se lahko zgodi, da nek zvočniški par ali sistem, ki igra pri vas doma odlično... deluje pri prijatelju ali znancu nekako skozlano... oz. obratno...
In če se odločite, da svoj prostor preuredite ne način, ki sem ga zgoraj opisal, znajo tudi korejski zvočniki zveneti bolje od prestižnih znamk.. s tem, da boste za ceno prestižnega zvočnika dobili moderno in prijetno stanovanje... upam samo na veliko razumevanje s strani vaših boljših polovic.. :D

Nakup zvočnikov je več kot le nakup... je sprejemanja dejstev... ali nek par sodi v vaš prostor ali ne...

In da se da nategniti "audiofilske fetišiste", mi je pokazal oče... ko sta s kolegom postavila v prostor elektrostatike (pozabil ime te ameriške firme)... in povabila prijatelje audiofilske fetišiste...
Poslušali smo zelo različno glasbo... in hvalili zvočnike... čez čas sta oče in kolega odmaknila elektrostatike in zadaj so bili Bose 901, ki so ves ta čas predvajali glasbo... Mislim, da teh očetovih kolegov kar nekaj časa ni bilo na spregled... le en sam se je smejal sam sebi :D
In da ne bo pomote... čez par let naju je na isto finto nategnil Bose... Greva mimo Bose paviljona na Zurich-skem HI-FI sejmu (pred leti so ga prestavili v Bern) in zagledava velike črne kište...
"Pa kaj se je sedaj še Bose-ju utrgalo?" sva se potiho čudila in vstopila... v zaprti sobi sta bila le te dva cca.: 60x60x100cm velika črna kvadra...
"Kaj je zdaj to? Amar vedno razmišlja, dela nekaj novega... išče nove poti... sedaj pa ta klasika..." in potem sva raje prisluhnila glasbi... testni CD-ji podjetij presunljivo dobro zvenijo celo v avtu... :)
Res se je dobro slišalo... čeprav so bili Bose-jevi zvočniki čisto klasične, konvencionalne oblike.... in potem se je zgodilo... obe črni škatli sta se dvignili v zrak in spodaj je bila prva serija Bose Acousticmass 5... subvufer je bil "zakrit" kot stojalo za rožo... sva kasneje udotovila..
Nikoli se nisem toliko nasmejal sam sebi... in se naučil poanto te zgodbe:
LJUDJE POSLUŠAMO TUDI Z OČMI...

Še to... ko recimo vgrajujejo Bose Sound Systeme v avtomobile, se prostor pred tem temeljito preuči... in ko se sistem nastavi, se upošteva tudi to, katere vrste materialov so uporabljene znotraj vozila... za les, plastiko... blago, usnje... so nastavitve popolnoma različne....
Zakaj to pišem... avto je veliko manjši in je že toliko spremenljivk... doma v prostoru, kjer poslušaš glasbo, jih je še več... in kadar imaš več ljudi v sobi, se spremeni tudi akustika prostora... tako, da tisti pravi audiofili poslušajo sami.... se pravi čisto nič filantorpičen hobi... zato je tista moja opazka, da je to bolj moški samostan... kar nekako točna.

Aja, spoštujem tudi vse tiste, ki se odločijo vse naprave ali del njih narediti sami... ne boste verjeli, toda prav vsa velika imena tega področja so začela tako... tudi Dr. Amar Bose ni bil zadovoljen s ponudbo na tržišču... in da se da narediti na tem področju kar nekaj, imamo dokaz tudi doma.... Tako, da lepo sestavljajte, iščite nove poti, izumljajte... in me kdaj povabite... vem, da bodo izdelki vsakič boljši...

Še nekaj, pravi audiofil doma v svojem ufobnem sedežu posluša glasbo... in ne debatira o različnih religijah, tako kot počnemo na tem mestu mi...
AUDIOFILA... ne AUDIO-OPREMO-FETIŠISTA.. boš spoznal po tem, da ti bo poskušal najti svojo lastno pot... nikoli ti ne bo vsiljeval svoje lastne rešitve... in trdil, da je njegova oprema najboljša... ve preveč o vseh stvareh, da bi tako neumno posploševal...
Audiofetišist... bo nasprotno... zagovarjal samo opremo, ki jo ima on sam... oz. se jo je že kdaj dotaknil >:D...

In če je tvoja pot Yamaha... naj bodi... verjamem, da ko jih poslušaš ti, zvenijo navdušujoče dobro... in ko slišiš Bose... se ti kozla... upoštevaj pa še preprosto dejstvo... 901 stanejo v USA 1398,-U$ (275'406 SIT)... NICE PRICE :D
V EU jih cenijo na 2294 EUR (550'560,-SiT) ;((
ŠE ENKRAT DRAŽJE... tako, da vsem priporočam nakup katerihkoli zvočniških sistemov na oni strani luže... še posebej, če gre kak sodelavec tja na počitnice...

Namen te teme je pomagati ljudem, da najdejo svoje zvočnike... svojo "zen" pot... upam, da jim je nekaj naših komentarjev pomagalo razmisliti... in poiskati sebi primerne zvočnike...

joshua_blue ::

Glinik:

Takole, jaz imam občutek da si TI tisti, ki mu ni vse čisto jasno in malo prepotentno vse razlagas. O avdiu vem veliko!
Pa seveda vem da človek ne more določiti izvora nizkih frekvenc - tam nekje pod 150 Hz.
Da sta pa dva suba boljša od enega pa je itak jasno. Use Google!!
To s stereo sliko in dva suba pa sem pač mislil za one največje hifi puriste, da je pa res vse ločeno.

Stepni Volk ::

@ joshua_blue

Aha... je bil le lapsus lingue... a za ostale bralce, še enkrat:

za zvok, katerega valovna dolžina je daljša od razdalje med ušesi... ne moreš določiti smeri iz katere prihajajo... to "psiho-akustično" dejstvo izrabljajo satelitski sistemi, ki omogočajo, da postaviš Sub-woofer kamor koli v prostor, saj tvoja lastna človeška oprema ni sposobna določiti vira teh zvočnih valovanj = basov...
Zato je govoriti o stereo basovski podobi... stvar teorije... in ne prakse... O.K.. kiti to slišijo:D ... mi ne...
Nasprotno smo s sestavo naših ušes omejeni tudi navzgor... in smo med živalskimi vrstami na tem planetu bolj med "gluhimi"...

Audi puristi, kot jim praviš (jaz sem bolj sarkastičen s fetišisti)... pač vedo, da nekaj tam zunaj je in poskušajo čim bolj razstaviti... imeti vse čisto = puristi...
Meni so pri tem všeč predvsem teorije, ki pri tem nastajajo... včasih izveš iz ene navidez smešne trditve o HI-FI-ju več, kot iz različnih težkih knjig...

Zgodovina sprememb…

joshua_blue ::

Pa kaj je z vami, a berete sploh kaj ali samo z očmi preletite post.

Saj sem napisal da VEM DA LJUDJE NE MOREJO LOCIRAT NIZKIH FREKVENC.

Glede dve subov pa pravim USE GOOGLE in bos nasel veliko ampak res veliko materiala o tem.

Malo si prebri pa pol komentiraj.

Stepni Volk ::

@ joshua_blue

Ne se jeziti... saj smo prebrali.. daj še ti :8)

joshua_blue ::

I prefer to build a closed-box system, because it has a very good transient response, and it offers the easiest, most tolerant design and construction. For a discussion on ported versus sealed enclosures see: Enclosure Dilemma

I also prefer to use two subwoofers instead of one. The main reason is, of course, to reproduce the subsonic stereo information available on modern CDs. Note that below 700 Hz a stereo effect can be created by interchannel phase differences. Two other advantages of using a stereo pair of subwoofers are:

* Two subwoofers produce a more homogeneous sound field than only one. The reason for this is that since no room is perfectly symmetric, two subwoofers are unlikely to excite exactly the same room resonances.
* Two subwoofers provide more loudness at low frequencies.

If you are not convinced, you should read the following two articles:

* R. A. Greiner, "The lowdown on subwoofers", Audio, p. 38--40, August 1993.
* John Sehring, "One thump or two: The advantages of stereo subwoofers", Audio, p. 26--29, February 1994.


# Increased power handling. Doubled drivers and doubled enclosures mean the system can put twice the power into the room for the same linear displacement.
# Less excitation of room modes. A single subwoofer, particularly if it is placed away from the walls, will excite a whole set of standing wave modes in the wall, depending on the three principal dimensions of the room. Placing it in a corner will help things, but putting another subwoofer somewhere else in the room will result in partial cancellations of many of the modes (and of course enhance one or two others, but you can't have everything...).
# Increased efficiency at the bottom end. Using two drivers spaced less than a wavelength apart gives a 3dB boost in efficiency (provided they are reproducing the same signal, of course).
# Better integration with the main speakers. Even though we can't hear stereo at true subwoofer frequencies, there is normally still output from the subs at 80-100Hz, at which point we can marginally detect spatial cues. Using a separate feed from each stereo channel to the subwoofers and placing each sub more or less behind its respective main allows the blend to be made much more seamlessly without compromising the soundstaging and imaging from the main speakers.

jRk0 ::

ce pravite da v avtomobili ni audiofilije. oz. da je lahko mogoce le ce stoji na miru. zakaj potem ti zvocniki?

231779 CS 360.30 Reference (3W-System) 1.920.000,00 SIT

Firma Rainbow. Pa se kaksni bi se nasli...
You fuck up once, you loose two teeth.

VS ::

glinik:
S tem si dokazal, da si popolni novinec v audiu. Žal kdo bo meni trdil, da dasta dva suba bolšo stereosliko kot eden, ta je ...:\ . Vsak otrok ve, da nizke frekvence čovek ne zaznava od kje so prišle. Čist simpl. In kje je zdaj kakšna stereoslika, ki jo dela sub? To mi prosim razloži. Človek je zmožen zaznato izvor zvoka iz visokotonca, mogoče srednjetonca, basa pa NIKOLI!!!

Dober aktiven sub bo sel dovolj nizko, da bos cutil nizke frekvence, ne toliko slisal. In ker noben normalen zivljenjski prostor ni 100% zvocno izoliran, se pojavljajo razni odmevi, ki vplivajo na zvocno sliko in s tem na tvoj obcutek vira zvoka.

VS: Misliš tele Tile Yamaha zvočniki so kvečjemu dobri za kakšen disko. Japonci res nimajo nobenega renomiranega proizvajalca zvočnikov, Yamaha je daleč od tega. Oni delajo zvočnike za povprečnega uporabnika. Imajo odlično elektroniko npr. Accuphase, Luxman ...

Hmm, a si jih kdaj slisal, ali samo na slepo govoris? Se mi je zdelo.
A si sploh prebal clanek, ki si ga citiral? Se mi je zdelo.
Monitorji za disko? A ti sploh beres, kaj pises?
Saso
--
Povsem nekompetentna oseba.

VS ::

@Stepni volk:
@VS
Beri bolj pazljivo... če so ti neki zvočniki všeč, si jih kupi... tvoja ušesa so tvoja in slišijo popolnoma drugače...
Še enkrat, beri pazljivo: Quad-e sem že omenil in celo podal link do njihove strani... omenil sem jih poleg meni ljubega Douglas Adams-a.... in tudi Quadi... so mi všeč...

In ker so mi bili doloceni zvocniki vsec, sem jih kupil. In ne, niso Yamaha NS1000M.


Beri pazljivo 3: nikjer nisem rekel, da sem audiofil... pravim, da jih nekaj poznam... in vsi so moškega spola... do sedaj se mi ni javila še nobena audiofilka, da bi mi dokazala, da to ni moški samostan :D.

Mogoce zato, ker audiofilke raje poslusajo glasbo na njihovih sistemih, kot pa da bi zapravljale cas z brezpredmetnim prepiranjem ali je "produkt a" boljsi od "produkta b". Poznam pa kar nekaj audiofilk, tako da ti lahko mirne duse povem, da obstajajo.

Torej v prvotnem smislu pomena besede sem audiofil. imam rad zvok >:D ... ne zganjam pa nobenega fetišizma...

Hmmm, hmmm, hmmm. Bose to pa Bose ono pa Bose tretje, Amar je legenda, ... Ne, ni videti prav nobenega fetisizma. Res ne. >:D Ampak Bose QuietComfort 2 slusalke so pa vedno z mano, ko potujem z letalom.:D

In ker je tu govora o zvočnikih... naj spet ponovim... POMEMBEN JE PROSTOR V KATEREM SE POSLUŠA GLASBA / ZVOK... in zelo pomembno je kako se zvočnik postavi v prostor...

Se povsem strinjam. Zato, ko sva z drago kupila najin sistem, nisva zapravila ogromno denarja na pre/power-amp, pac pa sva kupila boljsi AV receiver in razliko dala za boljso zvocno izolacijo sobe.

In če se odločite, da svoj prostor preuredite ne način, ki sem ga zgoraj opisal, znajo tudi korejski zvočniki zveneti bolje od prestižnih znamk..

Pa res nisi audio fetisist. 8-)

In če je tvoja pot Yamaha... naj bodi... verjamem, da ko jih poslušaš ti, zvenijo navdušujoče dobro... in ko slišiš Bose... se ti kozla... upoštevaj pa še preprosto dejstvo... 901 stanejo v USA 1398,-U$ (275'406 SIT)... NICE PRICE :D
V EU jih cenijo na 2294 EUR (550'560,-SiT) ;((

Audio fetisist? Kdo ze? In ne, Yamahini monitorji ne krasijo moje dnevne sobe; imam raje domace (avstralske) VAF DC-X.
Saso
--
Povsem nekompetentna oseba.

glinik ::

VS: Kaj si zdaj mislil s tem povedat? Mar nisi napisal, češ zakaj pa nismo onenili, da izdeluje Yamaha vhunske zvočnike? Ker o tem smo se pogovarjali, kateri zvočniki so vrhunski in kateri ne. Ti pa zdaj kar neko Yamaho v nebesa kuješ. Tega pa res ne razumem, razloži mi prosim.

P.S. Te Yamahe so že videt bol profi zvočnik, tako da je moj sum utemeljen. Ne rečem da slabo špilajo, ker so takega izhleda. Kolk te je ta zvočnik star, je morda iz 70it ali 80ih let? V tem času se je marsikaj spremenilo. Brez zamere, ampak to je res disko zvočnik. Če je že tako dober kot trdiš, zakaj niso s proizvodnjo nadaljevali? Zakaj ni bil to legendarni zvoćnik, kot je bil npr. BOSE. Jaz tud nisem pristaš Bosa, ampak moramo priznat, da se še zdaj prodajajo njihovi zvočniki. To ni kr tak.

joshua_blue: Jaz razlagam to, kar jaz mislim da je prav. Ti to deluje presamozavestno? Če ne bi bil prepričan v to kar mislim, potem sigurno ne bi pisal na tem forumu. En nasvet ti dam. Ne verjami vsega, kar piše na internetu, časopisu, itd... Če bi ljudje vsem verjeli, kam bi te prišli? Opažam, da je enim zelo važno kar piše na internetu. Eni hočete imeti potrdilo interneta, zakaj? Da si s tem "zavarujete hrbet" in maste trde dokaze o vašem mnenju? Človek mora bi samozavesten. Če se moti, mora bit toliko samokritičen, da to prizna in napako popravi.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: glinik ()

Keyser Soze ::

Hehe, Rainbow ja. Dražjih ne boš našel. So pa tudi edini, ki pridejo v takem lepem kufrčku.
vem samo, da je uvoznik en lolek in z njim ni užitek sodelovat

To s subi se mi zdi res malo pretirano. (sem na strani Stepnega Volka:) )
Do kje pa sploh definirate vi nizkotonec? do 1Khz? Dva nizkotonca? Jeah. Za moje pojme še enega ne rabiš, če imaš par dobrih zvočnikov(lahko tudi home made - ker garantiram, da sem bolj natančen in izbirčen, pri materialih, kot tam v fabriki, kjer se gredo mass proizvodnjo), ki zmorejo določeno dinamiko in so priklopljeni na dober ojačevalec, ki jih je zmožen dovolj hitro poganjati. No ja, razumem če si rejver.:D Takrat res rabiš en dober boombox.:P

Je pa vse pogojeno s fiziko. In tisto kar govorijo audifili je včasih že malo smešno. Do določene mere še. Samo velikokrat pretiravajo. Sem slišal že Griphona priključenega na neke famozne troblje(se ne bom spomnil imena), pa moram rečt, da je razlika med tem in kakšnim manjšim sistemom(bolj komercialnim) neslišna. Pa ne mi bluzit, da jaz slabo slišim. Kar se tiče mojega sluha je perfekten. Testiran tri mesece nazaj in v odličnem + stanju. Res pa je da nimam dobrega šestega čuta, paranormalnih čutil ali podobnega. :\
da ne rečem, da je 90% audiofilov že kar "starih" in še vedno slišijo bolje kot superman - če verjameš

Sem bil full zapriseženc SQju par let nazaj. V avtomobilizmu. Pa je tam še toliko težje naredit eno lepo zvočno sliko kot v eni sobici. Pa tudi nimaš ene ponudbe na trgu kot pri sistemih za v bajto. Pa je potrebno zagotovit dovolj juica, primerno izolacijo, izbrat materiale, si omejen s prostorom, velika površina stekel, ipd... In tu ti dostikrat ni preostalo drugega, kot da si dobil dobre zvočnike in sam udejanil najboljšo kišto za njih,.. si moral preštudirati marsikatero knjigo tako iz fizike kot iz principa delovanja zvočnikov.Pa tudi napeljava je bila problem. Zaradi samih EM motenj, ki jih imaš v avtomobilu. Pa elektrika, da je vse skupaj delalo stabilno in ni kar nekaj zavijalo, ko je primanjkovalo elektrike. Ampak tudi tu se je prevečkrat pokazalo, da komercialni sistemi lahko povozijo "smetano" SQ industrije. In da več subov sigurno ne pripomore k boljšemu zvoku.

SPL je pa nekaj drugega.

P.S.: Je pa res, da je zame popolnoma dovolj en Harman pa eni Mission zvočniki. Tam v rangu 150 tisoč. Pa je tudi dosti estetike tu, za katero sem pripravljen malo več plačat. Kolikor lahko ploh pocolam.

joshua_blue ::

Se opravičujem če sem malo koga preostro napadel, sem pač razjezil na en komentar.

Glinik:

Glej, jaz nisem nek zagovornik subov. Na živce mi pa gre ko kdo trdi, da so subi samo nekakšni boom boxi. Mogoče kako poceni sranje, oz. še bolj je pomembno kako je sub naštiman. Če imaš na ojačevalcu base nabbite, ti bodo tudi navadni zvočniki butali napihnjen bass. Hočem reči da moraš sub naštimat tako da njegov spekter ne izstopa in pa da ni nobene luknje v zvoku. Torej v bistvu moraš doseči da se recimo sub in sateliti ujamejo kot da bi šlo za enoten zvočnik. In to se da. In temu se pač več približaš če imaš dva suba, torej da sta ta dva suba pod sateliti - kot da bi šlo za en zvočnik. Pol imaš nekakšne pol aktivne zvočnike - visoki in srednji del spektra poganja zunanji ojalčevalec, nizki del spektra pa poganja notranji ojačevalec.

In, ne, nisem še slišal sistema z dva suboma, vem pa da moj sistem z enim igra zelo dobro. No vsaj po mojem mnjenju, pa sam se ze slišal kar nekaj sistemov, tudi vključujoč Gryphona, Jamo Oriel, Primare komponente, ...

Še tole: Techna ne poslušam!

Zgodovina sprememb…

jRk0 ::

rave ni glasba, da bi jo poslusal. Rave je kultura. Vendar vi te glasbe se ocitno niste slisali, ker je doooosti bolj pomembno kaksne mas srednje base, ko woofer niti prav ne dela se...samo tu pa tam malo vdari. Vsaj pr meni v avtu je dosti vec na sprednjem sistemu za slisat pr taksni glasbi, ne na subu. Sicer se slisi tudi tam, samo niso to tisti najbolj nizki toni. Tolko o tem samo...no ja, ce bi mel kaksnega xtc-ja za sub, bi verjetno tudi pri tem grmel nekaj po svoje. :)
You fuck up once, you loose two teeth.

glinik ::

Zdaj ko ste omenjali, da ste slišali Gryphona in druge komponente... Sramota je, da prodajalec v VKLOPu priključi Gryphona in tiste troble, ki nosijo ime ADVANTAGE (če se ne motim). Tak visodecibelski zvočnik in Gryphonova končna stopnja sploh ne pašeta skupaj. Valda, da potem trdite da ti ni ne vem kaj. Krivi niste vi, kriv je prodajalec, ki to spup opaše.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Stepni Volk ::

@VS

Ha, ha, ha... LOL :D Si me pa našel... fetišista :D... Kaj čem, že od zgodnjih otroških let sem bil izpostavljen Bose 901 series II... in kasneje IV... Vmes so bili še Infinity RS "something" se ne spomnim več...
Je pa zanimivo... cela družina je trenutno na povsem drugih zvočnikih... razen očeta...
Mama ima Alison AL-120, brat Allison AL-130... najmlajši brat ima Allison IC20(o ceni raje ne bi:8))... za katere oče pravi, da jih sedaj za njegova ušesa ne rabi več in si je postavil nazaj svoje Bose 901.

Sam zaradi pomanjkanja prostora tako uporabljam satelitski sistem Allison MS-200... ki jih poganja cca 15 let stara Yamaha RX-450 in ne boste verjeli... Yakumo DVD Master DX4 - kitajsko jetrce, ki otrokom predvaja DIvx/Xvid filme (o tej zadevici si lahko več preberete na tem istem Forumu tukaj)
Ostale stvari čakajo na boljše dni (beri: nepremičninski premik)... sam večino glasbe preposlušam preko slušalk (AKG-500), povezanih s PC-jem... fatišist pa tak8-O...
Je pa res, da se v kleti nahaja še nekaj dobrot...

joshua_blue ::

Glinik:

No v tem se pa strinjam s tabo. Jaz sem Griphonovo končno stopnjo slišal prav v kombinaciji Jamo Oriel ter Primare predojačevalec in CD player (kakih 6 let nazaj) v demo studiju v Kranju. To je bil pa masiven (ne mislim bass-ast) zvok.
Drugace pa mi je vedno bila všeč zračnost elektrostatov in ribon visokotoncev. Za kaj takega še en caj ne bo denarja. Sicer pa itak gre tukaj za glasbo in ne za čim dražje komponente, tako da ...

Stepni Volk ::

KATERE ZVOČNIKE KUPIT?!? NAZAK K TEMI...

Nasvet za tiste, ki bi radi zvočnike za 5'000 EUR... sem že dal... sedaj me zanimajo vaši komentarji... oz. kaj bi vi izbrali za
1'000 EUR,
500 EUR,
in 250 EUR.
Gre samo za zvočnike nič drugega...
Mislim, da bo to zanimalo večino tistih, ki si nabavljajo opremo... naprošam vas, da ob navedenih zvočniških sistemih dodate link do proizvajalca in po možnosti lokalnega prodajalca...

Zgodovina sprememb…

Stepni Volk ::

KATERE ZVOČNIKE KUPITI... DRUGIČ?!?

Še ene kategorija bi bila zanimiva:
SANJSKI SISTEM
MINIMALISTIČNI SISTEM
S povezavami, cenami itd... če je možno...

Zgodovina sprememb…

joshua_blue ::

Moji predlogi:
- Tannoy R2 (Bigbang): 120.000 sit
- Mission 782 (Bigbang): 220.000 SIT

Več mitrenutno ne pride na pamet, oz. se mi zdaj ne da iskat.

glinik ::

Stepni Volk: To si zelo lepo dejal. Povejte vi, kaj bi imeli in upredelite zvočnike v razrede :) .

Rang 50k:

En cenejši model DALIja npr. evo.

Rang 200k:

PMC, najmanjši njihov model evo. Te imam jaz, odličen zvočnik.

Nad 200k:

Tukaj pa je toliko renomiranih proizvajalcev, da kar glava peče. To so Piega, Chario, Revel, skratka izbira ni velika, temveč ogromna!

Sanjski zvočniki:

Zvočniki VMPS, ali Rockport.
Kaj je nekdo napisal za Rockporte klik

Pred temi zvočniki se elektrostati in klasični ribonci klanjajo :) .

Elektronika in kablovje:

Tukaj nimaš kaj premišljevat Gryphon.

Best buy sistem:

Ta pa je teška, saj ima vsak svojega favorita.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

VS ::

VS: Kaj si zdaj mislil s tem povedat? Mar nisi napisal, češ zakaj pa nismo onenili, da izdeluje Yamaha vhunske zvočnike? Ker o tem smo se pogovarjali, kateri zvočniki so vrhunski in kateri ne. Ti pa zdaj kar neko Yamaho v nebesa kuješ. Tega pa res ne razumem, razloži mi prosim.

In spet se pokazejo prave lise audiophoola. Lej, ce stvari ne poznas in ce je se nisi slisal, potem je bolje, da se vzdzis komentarjev. Clanek, ki si ga ti citiral bi ti jasno povedal, kaj si tudi drugi misljo o tem zvocniku. Ampak ti ga ocitno nisi prebral. Skoda.
NS1000M so vrhunski zvocniki, omenil pa sem jih zato, ker je stepski volk rekel, da se ni slisal kvalitetnih japonskih zvocnikov. Se enkrat, ce jih se nisi slisal, potem se raje vzdrzi komentarjev. Bos bolj poznavalsko izpadel, ce bos raje tijo.

P.S. Te Yamahe so že videt bol profi zvočnik, tako da je moj sum utemeljen. Ne rečem da slabo špilajo, ker so takega izhleda. Kolk te je ta zvočnik star, je morda iz 70it ali 80ih let? V tem času se je marsikaj spremenilo. Brez zamere, ampak to je res disko zvočnik. Če je že tako dober kot trdiš, zakaj niso s proizvodnjo nadaljevali? Zakaj ni bil to legendarni zvoćnik, kot je bil npr. BOSE. Jaz tud nisem pristaš Bosa, ampak moramo priznat, da se še zdaj prodajajo njihovi zvočniki. To ni kr tak.

Hmmm, v clanku, ki si ga citiral lepo pise, kdaj so jih zaceli izdelovati (1975), kdaj so jih prenehali uvazati v UK (1995) in pod kakim imenom se jih se vedno da kupiti, nove, na Japonskem (NS1000X). Ampak, ce ti anglescina povzroca tezave, potem verjamem, da ne ves kaksne kozle streljas. Zal.

In kar se tice legendarnih stvari: pred meseci sem omenil Linn LP 12, pa ti tudi ta stvar ni bila znana. Zal.>:D
Saso
--
Povsem nekompetentna oseba.

VS ::

Sam zaradi pomanjkanja prostora tako uporabljam satelitski sistem Allison MS-200... ki jih poganja cca 15 let stara Yamaha RX-450 in ne boste verjeli... Yakumo DVD Master DX4 - kitajsko jetrce, ki otrokom predvaja DIvx/Xvid filme (o tej zadevici si lahko več preberete na tem istem Forumu tukaj)

Hja, taka in podobne reci se tukaj dobijo v pralnem prasku. :D No, ne lih, ampak za bogih $69 AU se dobijo DVD playerji. Pa se dokaj dobri so. Zakaj bi clovek metal veliko denarja tja, kjer ni treba.

Ostale stvari čakajo na boljše dni (beri: nepremičninski premik)... sam večino glasbe preposlušam preko slušalk (AKG-500), povezanih s PC-jem... fatišist pa tak8-O...

Da te ni sram, vsi fetisisti se te bodo(mo) odrekli, ce bos take govoril.:P
Saso
--
Povsem nekompetentna oseba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: VS ()

Stepni Volk ::

Definivija audiofila by Webster.
Še malo o merljivih zadevah.
in nenazadnje o zvočnikih.

Osebno mi je všeč del definicije audiofil = Audiofool... >:D
Zato sem se za tiste, ki niso preverili www.howstuffworks.com kako je narejen zvočnik in kako deluje - glej direktni link na prejšnji strani... poiskal še malo o kablih... glej prispevek pod Farewell to Dunlavy Audio... ali kliknite direktno na prispevek. Na kratko: komur uspe dokazati slišno razliko med zvočniškimi kabli bo dobil NOBELOVO nagrado :D.
Nagrada vas čaka>:D... sam sem tako zadovoljen tudi s telefonskimi:D. Pravzaprav je moj limit 1,5 EUR / m... s tem, da če so lepe barve, dam tudi 5x več...8-O...

Tako, da fantje... in dekleta... minimalizem velja... poskusite sestaviti celoten A/V sistem za povprečno slovensko plačo, ki je cca 120'000 SIT... seveda mora znati predvajati Divx/Xvid, MP3, SACD in DVD Audio..
Ja, to je realnost, vse ostalo je na nek način snobizem s pridihom fetišizma (Bose ino to:D ) čakam na vaše realne predloge z utemeljitvijo.

Stepni Volk ::

Če bi verjel v zvočniške kable bi si kupil aktivne zvočnike z digitalno končno stopnjo, ERGO: kabli odpadejo. Negativna stvar aktivnih zvočnikov je žal dejstvo, da jih je potrebno še vedno priklopiti na elektriko... tako, da mislim, da bo tisti, ki bo izumil zvočnike, ki jih ne bo potrebno priklopiti na kabel (elektirčni ali "zvočniški") tudi dobil Nobelovo nagrado... in predvsem bo zelo, zelooo obogatel... ženske širom svet sovražijo kable in co...

You see things; and you say "Why?" But I dream things that never were; and I say "Why not?"

George Bernard Shaw

glinik ::

Daj daj VS , neke Yamahe iz pantiveka, tukaj hvališ. Še kure bi se ti smejale, če bi to brale. Če je to zate hi-end zvočnik, ok pa naj bo. Če smo že pri tem, kaj si lahko misliš, koliko takšnih web strani je na netu, ki hvalijo takšne in drugačne zvočnike? Nešteto, kaj si res tako naiven?

En lep primer ti lahko povem. Poznaš morda zvočnike DALI Grand Coupe? Tud tile zvočniki se že prodajajo čez 10 let. Na internetu imaš polno strani, ki opisujejo njihov čudežni zvok in sploh pišejo o njih oh in sploh. No, prišel je dan, ko so jih dobili v Big Bangu v Mariboru. Vsi smo bili na trnih, da jih končno slišimo. No zvok je bil porazen, tako smo bili razočarani da ... ;( .
Razumeš?

Če si ti ta zvočnik slišal in zdaj trdiš, da je nevem kaj, potem ... :\ Pol nisi glih zhteven poslušalec, samo to ti lahko rečem.

To ti je tako, da pride kmet s Pohorja in mi trdi, da je najbolši avto Lada Niva. Kaj mu naj pol rečem??? Brez besed sem...:\

Ko si omenjal Linn-a. Kaj misliš, da bom zdaj omenjal vse proizvajalce audia? Boš potem zadovoljen in mi nehal gledat pod prste, če sem še slučajno katerega pozabil? Brez problema ti lahko napišem proizvajalce, samo potem bom pisal dva dni skupaj!

Stepni Volk: Razlika v kablih je, samo dovol kvaliteten sistem moaš imeti. Žal je to vse povezano z denarjem. Če ne bi bilo razlike, bodi bres skrbi, da ne bi ljudje dajali takšne mastne vsote za kable. Kaj misliš, da so vsi audiophili nori?

Zakaj misliš, se pri Formuli 1 uporabljajo razno razne nastavitve krilc? Za bezveze? Veš, to delajo, da so avti lepši in so s tem bol fotogenični za fotografe ... ;) Enako ti je pri audio.

Praviš, kaken sistem bi si sestavil za 120k, ki bere vse?

Čisto enstavno: Nek poceni DivX player in zvočnike Logitech Z-680 ali Creativove Gigaworkse. Evo pa imaš sistem, ki bere vse razen SACD in še 5.1 oz. 7.1 zvočnike imaš.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

jRk0 ::

samo, ce neke zvocnike dobijo v trgovino, pomeni da se niso vlaufani. po 30 urah igranja bi mogoce marsikdo med vami spremenil mnenje o zvoku.

samo moje misli...
You fuck up once, you loose two teeth.

Stepni Volk ::

@ glinik
Vidim, da nisi prebral niti ene same črke poslanih linkov, toda nič hudega: Nobelova nagrada te čaka...

"Samo idiot trdi, da ni idiot in ugovarjati idiotu nima nikakršnega pomena."
Erich Maria Remarque

glinik ::

Stepni Volk: Res je, nisen nič bral tvojih linkov, saj jih je preveč. To moraš razumet :D .

jRk0: Zvočniki so imeli 50 ur, saj so jih laufali v LJ.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

jRk0 ::

kaj pa ce sestavis doma sistem iz dobrih avtozvocnikov in prilozenih kretnic? pa lepo skatlo super nardis. seveda pod pogojem, da kupis taksne zvocnike, ki dobro igrajo v zaprti skatli, ne pa v celotnih vratih avtomobila.

Ne vem, a noben se ni kaksne primerjave nardil?:) Ker lahko da ma kdo v avtu precej boljse zvocnike za manjsi denar, kot vi doma. Samo zaradi samega avta zgubi nekaj na kakovosti in se to ne opazi.

No pa ne vem, al se avtoakusticarji in domaci ne marate, al kako?:D
You fuck up once, you loose two teeth.

Stepni Volk ::

Minimalistični sitem:
CAT HTC-500 za 26'990,- SIT iz Neckermanovega kataloga (manjka še Divx/Xvid, SA-CD in DVD Audio)
Pioneer DVD-575A za 169 EUR = 40'560 SIT podpira vse audio in večino potrebnih Video formatov.
TOTAL = 67'550,-SIT

Philips 3900 SA za 79'990 SIT (Manjka DVD audio)

Alternativna rešitev:
TEAC PowerMax 950 5.1 Zvočniki za 29'590,- SIT
Poljuben PC z DVD ploščkosukom ali celo pekačem in TV Out za preostalih 90'410,- SIT

Stepni Volk ::

SANJSKI SISTEM I (realno uresničljiv)
* Built in zvočniki
* multi room, multi source (ala Bose Lifestyle Sistemi)
* WLan povezava s PC-jem (za predvajanje MP3, Divx/Xvid in Internet Radia /TV)
* LCD big screen v vsakem prostoru... OSD za dostop do vseh funkcij sistema (PC, Audio, *Video...) touch sensitive, tako da imaš na vsakem ekranu dostop do vsega...
* Wirless miška namesto daljinca...
* Virtual keyboard (t.j. laserska projekcija tipkovnice na poljubno podlago po kateri potem "tipkš" in laser prepozna premik prstov)

SANJSKI SISTEM II (zaenkrat z nobeno denarno vsoto neuresničljiv)
Digitialni wireless link direktno v možgane... nič kablov... vso upravljanje in nadzor preko vizualizacije nastavitev v očeh - vitrual imageing...

You see things; and you say "Why?" But I dream things that never were; and I say "Why not?"
George Bernard Shaw

glinik ::

Sanjski sistem:

XXXXXXX Bose, XXXXXX, XXXXX

Stepni Volk, ti pravi BOSE fetišist :D :D

Kadar rečeš sanjski sistem, si lahko malce bol realen :D

Če bi naredil sistem iz avtozvočnikov? Po moje so avtozvočniki za v avto. Hi-fi pa za sobo. To pa je moje mnenje :D .

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: glinik ()

Stepni Volk ::

Še en zvočniški fetish BeoLab3... nekako se ne morem premakniti s črke B :D
Me zanima, če tudi zveni tako dobro, kot odbito izgleda. Baje naj bi zmanjševal odboje od stropa in sten... hmm... za ceno 3'000 U$, raje preuredim steno tako, da ne bo motila zvočnikov, ki jih že imam >:D.

glinik ::

Ja ja, Bangi so nekaj posebnega ... Dizajn je enostavno fantastičen, če pogledamo celotno paleto. Zvokovno so žal na zelo nizkem nivoju. Sem jih poslušal in po pravici povedano sem bil zelo razočaran, ko sem videl ceno 700k. Bili so pa neki aktivni "stolpi". Stereo seveda :) .

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

VS ::

Glinik:
[snip]
Če si ti ta zvočnik slišal in zdaj trdiš, da je nevem kaj, potem ... :\ Pol nisi glih zhteven poslušalec, samo to ti lahko rečem.

Ja, ocitno se ne pristevam med tiste zahtevne poslusalce, ki slisijo ogromne razlike v kablih. In ja, zvocnike sem slisal na lastna usesa pred dvema letoma, ko so bili stari 10 let. Marsikateri ostali 'audiofilski' zvocniki se lahko skrijejo pred njimi.

To ti je tako, da pride kmet s Pohorja in mi trdi, da je najbolši avto Lada Niva. Kaj mu naj pol rečem??? Brez besed sem...:\

Ali pa kot da pride kdo in rece, da slisi razliko v kablih. >:D

Ko si omenjal Linn-a. Kaj misliš, da bom zdaj omenjal vse proizvajalce audia? Boš potem zadovoljen in mi nehal gledat pod prste, če sem še slučajno katerega pozabil? Brez problema ti lahko napišem proizvajalce, samo potem bom pisal dva dni skupaj!

Kot prvo, LP 12 sem (spet )omenil le zato, ker se imas za nekega poznavalca in so ti ocitno legende audio sveta znane kot lastna dlan. Ampak ta referencni gramofon se ti je ocitno izmuznil. Mogoce zato, ker je stara zadeva.
Q.E.D.
Saso
--
Povsem nekompetentna oseba.

VS ::

Stepni Volk:
Še en zvočniški fetish BeoLab3... nekako se ne morem premakniti s črke B :D

Ah, ce si ze pri B&O, pa ze raje BeoLab5. Moja draga, ki je velik ljubitelj B&O opreme jih hoce imeti, 'ko bo le dnevna soba dovolj velika' (beri: ko bo nova hisa). Ne vem kako je v Slo, ampak tukaj(Sydney, AU) so BeoLab5 v vsaki B&O trgovini. Cena? Malenkost: 29,990 AUD.
Ampak zvok je pa res super. Ampak ne za tako ceno.

Sanjski sistem? Slisal pred meseci in sicer:
Halcro PM10 pre-amp
Halcro DM38 power amp
Legacy Audio Whisper zvocniki

Cena? Ena od tistih reci, ki ce moras vprasati, potem si jih sigurno ne mores privosciti.
Saso
--
Povsem nekompetentna oseba.

gumby ::

“The market is full of products meant to fix room problems by controlling resonances and reflections. Dudleston’s approach is to avoid interaction with the room in the first place… The result is a revelation. The Whispers sound far more open with fewer speaker artifacts, than any dynamic speaker in my experience.”


oh ja... zvok iz teh zvočnikov se pač ne bo odbil od zida>:D

glinik ::

VS, zdaj boš ti trdil, da imajo Bangi dober zvok in da ni razlike med kabli :\ ????????????

Bangi so res lepi, ampak za k... igrajo. Tako kot Alfe, lepi avtomobil, dizajn, ... Njihova kvajiteta, pa je zelo vprašljiva ...

S tem sva midva končala... Pa bol podrobno beri (moje) poste. Kaj naj človek s takšnimi, ki mu je navaden stolp referenca ... :\ :\

Pri formuli 1 , imajo avti krilca, da so lepši? Se strinjaš z mano? Tudi brez teh krilc bi lahko dirkali. Kolega si je tudi dal delat na avto vse možne spoljere, pa se nič ne pozna. Zakaj bi se potem pri formuli????? Niso malo čudni tisti dikači, ... pa vedno govorijo o nekih čudnih nastavitvah avtomobila????? Ja ja, Šumi in podobni so res malo nori, samo nekaj bluzijo ...

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Keyser Soze ::

Glinik, jabolka in hruške. Al kako že pravijo.

Veš tisto je testirano v vetrovnikih. Z simulacijo in v realnih razmerah. In doprinese v določeni meri k stabilnosti. Pa tudi k hitrosti(ali bolje zmanjšanju količnika upora).

To kar pa ti trdiš je pa, da človeško uho zazna razliko med kablom za 200 jurjev in tistim za 20 jurjev. Res, če zaznaš to, preberi link od stepnega volka. Ker je nagrada tvoja. Ni malo denarja(vsaj za moje pojme ne). Pa vem, da je to že kar nekaj časa znano, pa še nihče ni dokazal da je razlika slišna.

P.S.: Brez zamere ampak imam občutek, da ne moreš dokazati svojega prav in potem začneš s to F1. Oz. prodajat jabolka tistemu ki hoče hruške.

glinik ::

Keyser Soze: Jaz dobro vem, da krilca niso gor kr tak za brezveze. Primerjam samo!

Če mi že grete na živce s tem: RAZLIKE V KABLIH NI, bla bla bla, ko telebajski.

Kaj res mislite, da ljudje mečejo brezveze $$$ za kable?? Mislim, kdo te ste vi, da to trdite? Ma na internetu piše oz. bi se še našlo, da je 1+1=3. V to sem prepričan!

Zakj mislite, da na koncu vsakega testa napišejo kakšne komponente so imeli, TUDI KABLE?

Če razlike vi ne slišite, pol še ne pomeni da je ni.

Jaz sem omagal ... , zmagali ste! Kdo je že rekel, svet ni raven, temveč okrogel? Nato ga je cerkev zažgala in spet je vladar mir za nekaj 100 let.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: glinik ()

Keyser Soze ::

Mislim, a je tako težko dopovedat. Jaz te ne zafrkavam. Niti se ne šalim o denarni nagradi. Vse to je čista resnica in bull. Tako, da če slišiš razliko se prijavi. Resno. Brez šale. Se ne zafrkavam. Ko se zafrkavam ponavadi kakšnega smajlija poleg butnem.

In zato ni treba biti užaljen. Morda izgleda, kot da se delamo norca iz tebe. A se ne. Če smatraš tako mi je zelo žal in se opravičujem.

Glej. Napišejo pa že kakšne kable so dali. In folk tudi daje bajne pare za kable. Mi je popolnoma jasno. Ravno tako kot so mi jasni placebi. Zato verjamem, da ljudje bolje slišijo z boljšimi kabli. Ampak to ne pomeni nujno tudi resnice.:)

glinik ::

Menda res nimajo kakšnega tekmovanja v poslušanju kablov?

Na tem forumu je vsaj 10 ljudi, ki JE ŽE slišalo razliko med kabli, samo so tolko pametni, da se ne mešajo v naš pogovor. Predvsem imam v mislih Poldija, ki lepo modro molči :) .

Nikoli nisem rekel, da bolši kabel igra bolše (kar je seveda res). Jaz pravim, da razlike med kabli SO. Naj gredo ljudje malo v Big Banga, tam jim lahko priklučijo razne kable. Razlike bodo slišne.

Mene samo jezi to, da nekateri poznajo nekaj stvari, potem so pa že glavni na vasi!

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Keyser Soze ::

Ni tekmovanje. Je samo en stric, ki je ponudil par tisoč dolarjev tistemu, ki bo slišal razliko med kabli. Na avtoakustika.com je Pero enkrat objavil link, kjer je bilo objavljeno to + obrazloženo kako bi potekal test. Jaz trenutno se ne spomnim imena tega strica. Ampak tam bi ti pa znali povedati kdo je ta tip. Se mi je vedno zdelo ful fajn to.

Saj sem tudi jaz mahnjen na malo dražje kable. Ampak bolj tako zaradi izgleda. Ker imidž tudi nekaj pomeni. Resnično pa dvomim, da je razlika med malo debelejšim bakrenim kablom in tistim za 200 jurjev tako očitna in slišna človekovemu ušesu.:D

Poldi112 ::

Na tem forumu je precej ljudi, ki ne slisi razlike med Krellom in NAD-om. In te vneto prepricujejo, da je to samo placebo efekt. In oni tako verjamejo da se motis da so popolnoma nedojemljivi za moznost, da bi stopili v eno trgovino in se prepricali o razliki. Pac na eni strani so brali, da je to bedarija in to je zdaj za njih dovolj. Tako da ce vi tu menite, da so kabli nateg, zato ker recimo Stepni volk da link na how stuff works in tam pise, da ima trafo v ojacevalcu precej vec poceni kabla, kot ga pride iz cd-ja do njega in so posledicno vsi kabli nateg, ok. Kaj naj? Jaz pac vem zakaj imam kable in sem zadovoljen. Vi pac bodite srecni ker jih ne rabite, meni pa pustite, da tavam v temi zaradi placebo efekta.
To da se razlike ne da izmeriti se ne pomeni da je ni. Podobno je pri komponentah. A lahko iz meritev sklepamo, kaksen zvok bo imela naprava. NE. Vem da neke audio revijo limajo k testom neke grafe, samo kaj ti tak graf pove. Po mojem bolj malo. Edino kar res steje so tvoja lastna usesa.
V tej debati bolj malo sodelujem, ker vecine znamk ne poznam in ker se spreminja v podoben flame kot pri ms vs linux. Redno pa berem in se obcasno zabavam.

Keyser Soze ::

Hm, zanimivo. Vsi vidijo ene flame. Jaz osebno ne.
Poldi, bi sprejel iziv in šel pokazat, da ti slišiš razliko med kablovjem? No ja. OK. Saj ste bili dovolj jasni. Samo ne zdi se mi fer, da trdite nekaj, ko vam pa nekdo ponudi šanso, da to dokažete ni nič z vami.

Tudi pri nas bi bilo zanimivo, izvesti en test namreč. Dobro, res brez denarne nagrade. Ampak tako, z enim običnim kablom za zvočnike in tistimi za par več tisočakov. Me zanima kdo bi se javil. Ampak kable bi menjavala takšna, neodvisna oseba. Tako da vi ne bi videli niti vedeli kaj je trenutno notri.

Drugače pa. Malo tako postrani. Če se razlike ne da izmeriti še ne pomeni da je ni???:\ Fiuu. Za takšno izjavo, kar se tiče zvočnega valovanja, bi te kdo na tem forumu pomoje ubil.:D No ja ne dobesedno.

Stepni Volk ::

@ glinik

Čisto preprosta misel... praviš, da razlike med kabli so in jih sliši... ne bom ponovno omenjal, da lahko zato dobiš Nobelovo nagrado:D... vklopiš pa lahko logiko:
Zvočniški kabli vplivajo na zvok... hmmm... ali ne bi bilo potem najpametneje IZLOČITI JIH IZ HI-FI SISTEMA?
Kupiš aktivne zvočnike z digitalno končno stopnjo (pozor spet moj FETISH:ja, Bose dela tudi to)...
Tako ni zvočniških kablov!!
IN AUDIOFILSTVO je rešeno>:D...

BTW... noben zvočni sistem se ne more približati resnici... recimo pevskemu zboru ali klasičnem koncertu... pravi zvok zna proizvajati le mati narava :D

Zgodovina sprememb…

glinik ::

Misliš, da sem edini ki sliši razliko?

Bose ima sigurno zvočnik, ki ne potrebuje kablov! Bose,bose,bose,bose,bose,bose,... samo da je Bose!

Zdaj si me res napalo na tote Boseke. Upam, da jih bom lahko kje slišal :D . Joj, gorje ti, če ne bodo dobro igrali! Po vsej deželi te bom iskal :D :D .

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Stepni Volk ::

POISKUS PRIDOBITVE NOBELOVE NAGRADE

Pripravljen sem organizirati test za ušesa in poizkus pridobitve Nobelove nagrade... takole lahko naredimo kontaktiramo lokalne audiofilske trgovce Ubiq, Kuzma... in ostale komercialne prodajalne tipa BigBang,, Majdic itd...
Se dogovorimo za prostor, opremo, testne posnetke in vsaj 10 različnih kablov... skupaj z meni ljubim telefonskim kablom...
BTW - preko navadne telefonske parice tudi poteka tale naša tematika tega Foruma... in so do sedaj še vse pritisnjene črke prišle na cilj...
Naslednji korak je povabiti vas vse:
KI SLIŠITE RAZLIKO MED KABLI
in nas, ki jo ne...
CIlj je imeti vsaj 20 kablo slišnih ljudi, 20 takšnih, ki razlik ne opazimo... in 60 naključno pobranih ljudi s ceste. Tako bo vzorec zasilo kompetenten... enako se o nameri obvseti lokalne in tuje audio revije za potencialne nasvete poteka testiranja in sodelovanje...

Na podoben način so pri nemški reviji Stereoplay naredili primerjalni test med klasičnim gramofonom in CD predvajalnikom. Šli so tako daleč, da so uporabljali popolnoma nove gramofonske plošče, da ne bi bilo moč slišati prasketanja in bi pač ljubitelji gramofonov kot boljši izvor zvoka izbrali le tega. Rezultat? Med audiofilskimi zagovorniki gramofonov = ni noben mogel določiti niti s 60% kateri izvor zvoka je boljši... med zagovorniki CD predvajalnika = ni nobeden mogel določiti CD-ja kot boljšega... in med laiki prav tako nobenega. Uporabljala se j e HI-END oprema v večkratni vrednosti 100m stanovnaja v Ljubljani...

Po končanih testih lahko iz čiste zlobe navržemo še temo: kako morajo biti kabli pleteni, so boljši večji preseki ali manjši... materiali... Kablofili se bodo med seboj pobili... in ode nam Nobelova nagrada :D.

Lahko se dogovorimo tudi za čisto mini test pri vas doma... iz časov, ko sem HI-FI prodajal profesionalno... imam en ADCOM 6x zvočniki switch... s katerim lahko testiramo ali 6 različnih zvočnikov ali 6 kablov...
Še anekdota: med testiranjem zvočnikov smo ugotovili, da nam je vsem najboljši zvok, kadar je priklopljenih vseh 6 parov zvočnikov :D. Čeprav so bili različnih proizvajalcev.

In še nekaj... sem se spomnil... slišim lučko razdelilca za elektriko... čisto, čisto zares... tako, da sem bil prisiljen iti v nakup razdelilca brez vkopa/izklopa z lučko = 600 SIT... MAter je tale audifilstvo drag šport >:D.

glinik ::

:D :D :D Dobre ideje imaš ti. Jaz sem vedno za :D .

Kje in kdaj si pa prodajal audio opremo?

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Stepni Volk ::

@ poldi112 in glinik

Ne gre za How Stuff Works ali katerikoli drug internetni ali papirni leksikon... gre za preprosto dejstvo, da so v navoju klasičnega zvočnika uporabljeni čisto navadni bakreni kabli... s pomočjo njih (el.toka in magnetov) se potem zvočnik spravi v pogon.
Moje vprašanje je: KAKO TO, DA POTEM TA KABEL ni POMEMBEN?
Enako velja za KRETNICO, ki je v vsakem več sistemskem zvočniku...
Prosim za razlago, tega res ne razumem... da kabli zunaj so razlike, kabli znotraj pa ne? A?

Vzamita izvijač, odvijata zadaj na zvočniku mesto, kjer je priključek in pokukajta noter... nič drugega vaju ne prosim... potem zavijta do prvega servisa in naprosita serviserja, da vama pokaže notranjost zvočnikov oz. posameznega zvočnika... ZAKAJ VSI TI KABLI NISO POMEMBNI?

In zakaj ne kupita aktivnega zvočniškega sistema (ne nujno digitalnega)... potem vama noben kabel ne bo grenil življenja...

Pri Audioholics ali še bolj detajlno pri Sound & Video Contractor so tako izmerili, da je pri 10 čevljih = cca. 6m kabla lahko razlike do .2 Ohm-a pri 20KHz, kar je izven fizičnih zmožnosti človeškega ušesa, da bi slišal razliko... Človeško uho zazna razliko pri 2-3dB... kar je prekleto veliko.
Seveda so ljudje, ki slišijo radio... toda te so prej operirali ali čudno zaplombirali zobe :D.
Seveda so tudi ljudje z nadpovprečnimi sposobnostmi, ki slišijo izven povprečnega človeškega spektra 20Hz - 20KHz... To, da imamo v Sloveniji s 2'000'000 prebivalci že dva, ki slišita razliko med kabli... me naravnost navdušuje... morda bomo pa le dobili Nobelovo nagrado in še tistih par tisoč dolarjev tistega drugega strica...
Aja... definitivno velja 1'000'000 U$ za tistega, ki v laboratorijskih razmerah večkratno ponovi in dokaže svoje nadnaravne sposobnosti (ukrivljanje žlic in vilc, telepatija, jasnovidnost...). Trik je samo kako kable spraviti v to kategorijo... Hmmm?

Zgodovina sprememb…

««
3 / 31
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Hi-Fi] - Oprema / naprave (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Zvok in slika
74073311 (5274) MaStr
»

Kako je folk naiven - ne vedo kaj kupujejo (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Zvok in slika
27428480 (13804) CoolBits
»

5.1 receiver in dva zvočnika?

Oddelek: Zvok in slika
122612 (2482) Trancedeejay
»

Polariteta zvočnikov (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
769491 (8471) Trancedeejay
»

Racunalnik -> Reciver (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
534586 (4129) filtr

Več podobnih tem