» »

Kakšen odnos imate do "jasnovidnosti"?

Kakšen odnos imate do "jasnovidnosti"?

francek1 ::

Ker vidim, da to reklamira celo Slotech me zanima, kaj mislite o raznih napovedovalcih prihodnosti. Sam sem mnenja, da če bi to res delovalo, ne bi tega počeli na tak način, da nategujejo folk, ampak bi lepo živeli od dobitka na tomboli...sploh pa mi ni jasno, kako tako dejavnost, ki je po mojem mnenju čista goljufija, dopušča država...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

krucymucy ::

Menim da so šarlatani vsi po vrsti. Je pa v teh časih očitno to dober biznis, ljudje so vedno bolj obupani, tudi umetno s strani medijev in se obračajo k tem bralcem kugl, dlani, kart ...

black ice ::

Jaz imam skrajno sovražen odnos do njih.
Drugače pa velja slednje: ko ima neumen denar, pameten služi.

Looooooka ::

Vse pred zid...in ker dovolim vsakemu, da dokaze svoje izjave majo 1 sanso, da povejo kolikokrat naj strelec obrne bobnic. Manjkal bi seveda samo en metek...jasnovidec pac ne bi smel met problemov :D

francek1 ::

Looooooka je izjavil:

Vse pred zid...in ker dovolim vsakemu, da dokaze svoje izjave majo 1 sanso, da povejo kolikokrat naj strelec obrne bobnic. Manjkal bi seveda samo en metek...jasnovidec pac ne bi smel met problemov :D

He, he, dober test uspešnosti....se mi pa najbolj podlo zdi to, da ti izmečki služijo na najbolj ranljivih.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()

krucymucy ::

Podlo že, ampak po drugi strani jih pa nihče ne sili da se obračajo po pomoč k njim.

francek1 ::

Ne sili, ampak obljubljajo nekaj, kar ne obstaja. Definicija goljufije...

Ko pa je nekdo obupan, se oprime vsake bilke.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

PacificBlue ::

Eno je jasnovidnost, drugo je intuicija. Eni ljudje so za to bolj zavzeti..pri nekaterih primerih pogresanih oseb so se sorodniki oz celo policija obrnila na te ljudi. Veckrat uspesno.

panteist ::

Zelo mi je zanimivo kako lahko tako irelevantna stvar za vajino življenje kot je jasnovidstvo, povzroči takšno čustveno reakcijo (šarlatani, sovražen odnos, pred zid, izmečki,...).

francek1 ::

panteist je izjavil:

Zelo mi je zanimivo kako lahko tako irelevantna stvar za vajino življenje kot je jasnovidstvo, povzroči takšno čustveno reakcijo (šarlatani, sovražen odnos, pred zid, izmečki,...).

Mogoče zato, ker sočustvujemo z ljudmi, ki jim nasedajo (če seveda veš, kaj pomeni beseda sočutje?).
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

panteist ::

Seveda, a jaz sočutje varčujem za druge situacije. Če bi se sekiral še za vse druge, ki tako ali drugače nasedejo na trike drugih, potem bi imel manj kapacitete za prijetnejša čustva.

lonz ::

Mi grejo totalno na živce tile asi, ko na tele viziji oglašujejo 100% vedeževanje ipd. Ne vidim pa nobenga da bi dal zagotovilo vračila denarja.

Drgač pa takole:
...arrrrrr, shiver me timbers...

Arto ::

PacificBlue je izjavil:

oz celo policija obrnila na te ljudi. Veckrat uspesno.

Bullshit.

francek1 ::

panteist je izjavil:

Seveda, a jaz sočutje varčujem za druge situacije. Če bi se sekiral še za vse druge, ki tako ali drugače nasedejo na trike drugih, potem bi imel manj kapacitete za prijetnejša čustva.

Prvič slišim, da je "kapaciteta" čustev omejena. Vem pa, da bo živeti v družbi, kjer se bo vsakdo brigal le še za sebe, prekleto težko.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

panteist ::

Relacija manj/več ne implicira na omejenost same kapacitete...po domače: če je manj nečesa notri, potem je več prostora za nekaj drugega, a še vedno je lahko dosti oz. neomejeno praznega prostora. Ah, popolnoma nič se ne bo spremenilo. Že sedaj je povprečnemu nepoznanemu človeku popolnoma vseeno zame ali zate in tudi v prihodnosti bo tako. Imaš/Imel pa boš krog dobrih prijateljev + družina, ki ti bodo nudili "ramo" ob težkih trenutkih.

Nor-mal ::

Zaradi nepredvidenih razlogov združenje jasnovidcev odpoveduje sobotni sestanek.

PacificBlue ::

Arto je izjavil:

PacificBlue je izjavil:

oz celo policija obrnila na te ljudi. Veckrat uspesno.

Bullshit.


Ali pa tudi ne. Po tem citatu tud ne mores biti stoprocenten. Nasplosno verjerno ni res..je pa mogoce na zeljo sorodnika policija pomagala.

"If the police were to be using psychics in a professional capacity the issue of spending taxpayers' money on unproven, and indeed disproved, methods would have to be justified. To find out the police's side of this issue, UK-Skeptic Eddie Silence sent the following letter to the police forces in the UK.

Not all forces responded. However, there are enough replies to conclude that the police do not systematically and actively make use of psychics."

vorantz ::

Zadnjič so na radio 1 klicarli jasnovidce kaj bo s ceno benza (napovedano je blo, da se bo naslednji dan znižalo za par centov)
pa so vsi pametovali kako bo šlo gor :D

Smurf ::

Podobno kot loterija, davek na neumne.

Je pa do neke mere tragicno, ker te storitve ponavadi uporabljajo naivni, preprosti ljudje v stiski, ki ze tako nimajo nicesar.
Po drugi strani jih pa morda odgovori do neke mere potolazijo in se potem bolje pocutijo. Tako, da mogoce ta storitev ima neko vrednost, ce v to verjames.

PurpleMoo ::

Sama nimam nič proti jasnovidnosti in jasnovidcem, vendar pa se njihovih storitev ne poslužujem, niti ne verjamem v to, da so zmožni videti prihodnost. Vsaj ti komercialni ne. :)

knesz ::

Jaz pa verjamem v jasnovidnost. Dober primer jasnovidcev so športni novinarji. Naprimer, slab skok naših smučarjev skakalcev ponavadi opravičujejo že takrat, ko je Kranjec še na zaletni mizi.

Senitel ::

PacificBlue je izjavil:

Veckrat uspesno.

Kolikokrat pa neuspešno? Brez tega podatka je vse ostalo čisto brez vsakega pomena.

Oberyn ::

Ni tako enostavno. Ljudje to žal potrebujejo, nekdo pa pač nudi storitev. Poglejte npr. židovsko vero in njeni glavni ločini, krščanstvo in muslimanstvo. To je približno ista tragikomična zadeva, pa je po nekaterih ocenah pritegnila 4 milijarde ljudi. In če gremo naprej, za to polovico človeštva je vsaka malenkost v prihodnosti že vnaprej določena in znana (ker je bog vsemogočen in vseveden, to je eden od temeljev), nekdo mora to samo še razložiti tistim, ki ne vidijo.

first_line ::

Moje izkušnje(a):
Je bila punca že par dni nekam čudnega obnašanja in ko sem pop. je rekla da je bila pri vedeževalki in ji je ta rekla da nisem njen sanjski moški 8-O

Od takrat naprej nimam več slabega mnenja o vedeževalcih- brez njih ne bi nikoli izvedel da sem s tako glupo pi*ko 8-)

RejZoR ::

Men gre najbolj na jetra to da če npr v trgovini stranki ponesreči obljubiš funkcijo, ki je izdelek nima bo cel hudič, inšekcija, v časopise in ne vem kaj še vse. Tle pa flancajo neumnosti in jim nihče nič. Dafak no. Tud ni mi jasno kako je to sploh dovoljeno ker ni niti enega samega dokaza, da je njihova jasnovidnost pristna. Sem bolj mnenja, da so vsi jasnovidni toliko kot glavni igralec v seriji Zvit in prebrisan (Psych). Predvsem v govornih sposobnostih.

Najbolj žalostno pa je to, da se bojo na te bedake obračali ljudje, ki so že tako obupani. Sam bi se sicer raje ustrelil iz obupa kot poklical te kriminalce ampak oh well...

Da ne omenjam nakoncu še fail oglaševanja. "Ali mi bodo odobrili kredit?" in podobne traparije. Ko sem nazadnje preveril ti to jasno povejo v banki, ne nek "jasnovidec" na telefonski liniji za 2 EUR na minuto... Prov uno, a lahko oglašujejo svoje nategovanje na najbolj bedast način?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

first_line ::

RejZoR je izjavil:

Men gre najbolj na jetra to da če npr v trgovini stranki ponesreči obljubiš funkcijo, ki je izdelek nima bo cel hudič, inšekcija, v časopise in ne vem kaj še vse. Tle pa flancajo neumnosti in jim nihče nič. Dafak no. Tud ni mi jasno kako je to sploh dovoljeno ker ni niti enega samega dokaza, da je njihova jasnovidnost pristna. Sem bolj mnenja, da so vsi jasnovidni toliko kot glavni igralec v seriji Zvit in prebrisan (Psych). Predvsem v govornih sposobnostih.

Najbolj žalostno pa je to, da se bojo na te bedake obračali ljudje, ki so že tako obupani. Sam bi se sicer raje ustrelil iz obupa kot poklical te kriminalce ampak oh well...

Da ne omenjam nakoncu še fail oglaševanja. "Ali mi bodo odobrili kredit?" in podobne traparije. Ko sem nazadnje preveril ti to jasno povejo v banki, ne nek "jasnovidec" na telefonski liniji za 2 EUR na minuto... Prov uno, a lahko oglašujejo svoje nategovanje na najbolj bedast način?


Ta je res huda, plačaš jasnovidca za ta info, ki ti ga v banki dajo zastonj. Jezus kaj je s temi ljudmi :/

poweroff ::

Jasnovidnost deluje. Primer:

http://www.wimp.com/mindreader/

;)
sudo poweroff

figula ::

"Ali mi bodo odobrili kredit?"


Fanta, v zmoti sta, tudi na banki imajo jasnovidce ...
Ko sem bila nazadnje tam, je tetka kar naprej nekam tekala po dodatne informacije - stavim, da je en big giant head skrit zadaj za pisarnami :))

RejZoR ::

@Matthai
Preden so "odkrili" način kako dobijo informacije sem si rekel, 90% vsega kar jim govori se da najti na Facebooku oz na netu. In glej ga zlomka, it happened.

Tud stvar je v tem, da je pač govoril random relevantne stvari za tisto osebo. Če bi ga osebe vprašale nekaj specifičnega bi bila stvar bistveno težja.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RejZoR ()

brodul ::

Jaz ob vecjih odlocitvah poklicem svojo jasnovidko, takoj za racunovodjo.

Pred pomembnimi sestanki pa spijem HerbaLife. Se dvakra zavrtim v smeri urinega kazalca, gledano od spodaj.

In zmolim 4 ZumbaZumba.

Vecina ljudi pravi, da sem cuden.
Pretending to be a mature adult is so exhausting.

francek1 ::

first_line je izjavil:

Moje izkušnje(a):
Je bila punca že par dni nekam čudnega obnašanja in ko sem pop. je rekla da je bila pri vedeževalki in ji je ta rekla da nisem njen sanjski moški 8-O

Od takrat naprej nimam več slabega mnenja o vedeževalcih- brez njih ne bi nikoli izvedel da sem s tako glupo pi*ko 8-)

No, to pa je bilo uporabno. Še jaz bi plačal tistemu, ki bi mi vnaprej povedal, kakšna je bila moja prva žena....in mi prihranil muke.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

xCore ::

Pošlješ jo k vedeževalcu in ko pozvoni če reče vedeževalec/vedeževalka kdo je? je slab vedeževalec :)
.:R Š T:. [.: Trust is a weakness :.]

draciel ::

poweroff je izjavil:

Jasnovidnost deluje. Primer:

http://www.wimp.com/mindreader/

;)


Ej, to bi si mogu vsak pogledat. Od sedaj naprej verujem v jasnovidnost!

Janac ::

nekaj more biti na tem.

judoka ::

Oberyn je izjavil:

Ni tako enostavno. Ljudje to žal potrebujejo, nekdo pa pač nudi storitev. Poglejte npr. židovsko vero in njeni glavni ločini, krščanstvo in muslimanstvo. To je približno ista tragikomična zadeva, pa je po nekaterih ocenah pritegnila 4 milijarde ljudi. In če gremo naprej, za to polovico človeštva je vsaka malenkost v prihodnosti že vnaprej določena in znana (ker je bog vsemogočen in vseveden, to je eden od temeljev), nekdo mora to samo še razložiti tistim, ki ne vidijo.



Koncept svobodne volje se skrega z predeterminacijo. Glede na fakte je jasno, da je v praksi prvo, ne drugo.

Smurf ::

To ni cisto res. Lahko bi imel deterministicno vesolje (mozno, da v takem celo zivimo, ampak to je druga debata), vendar ti tega ne bi vedel. Torej bi mislil, da imas svobodno voljo kar bi bilo zate identicno kot, da jo bi imel tudi v resnici.

#000000 ::

Tale poseka vse do sedaj in vnaperj, ima 7D očala :)

judoka ::

Smurf je izjavil:

To ni cisto res. Lahko bi imel deterministicno vesolje (mozno, da v takem celo zivimo, ampak to je druga debata), vendar ti tega ne bi vedel. Torej bi mislil, da imas svobodno voljo kar bi bilo zate identicno kot, da jo bi imel tudi v resnici.


Možno je, ni pa verjetno.
Zakaj?

Zato, ker ni logično zakaj bi se človek v pre-determiniziranem svetu pobijal in počel vse kar pač počne.

tpleko ::

judoka je izjavil:

Zato, ker ni logično zakaj bi se človek v pre-determiniziranem svetu pobijal in počel vse kar pač počne.

wtf?

Smurf ::

Tvoj argument ni smiseln. Deterministicni svet bi lahko bil karkoli.

judoka ::

V teoriji. V praksi pač ne. Izhajam iz tega, da ima vse svoj smisel/vzrok za obstoj..tudi v determinizmu.
Če smisel človeškega obstoja ni totalno nespoštovanje življenja in narave, potem se tu nekaj ne izide.

Smurf ::

Ne, narobe razumes determinizem. Le ta nic ne pove o smislu, zgolj o tem, da bo slo po tocno doloceni poti glede na zacetno stanje. Se pravi, ko imas na zacetku A, lahko temu sledi le B zatem pa C itd. Tukaj ni nobenega visjega smisla, pravicnosti itd.

A je lahko komot poziganje mest, B lakota ljudi in C propad clovestva. Nima veze kaj je.

judoka ::

Kreacija brez smisla?


Mehki determinizem (wiki)

Mehki determinizem ali kompatibilizem. Kot sugerira že njegovo ime, poizkuša ta filozofska smer najti srednjo pot med svobodno voljo na eni in popolno determiniranostjo na drugi strani. Zagovarjajo namreč tezo, da je obstoj svobodne volje tudi znotraj okvirov determiniranosti popolnoma mogoč. Vzroke, ki so nas do določenega dejanja pripeljali, namreč ločijo v dve skupini - vzroki so lahko neposredno naše želje in prepričanja, lahko pa so vzroki zunanja prepričanja, ki smo jih prisiljeni sprejeti. V prvem primeru delujemo svobodno, v drugem pa očitno ne.

Smurf ::

judoka je izjavil:

Kreacija brez smisla?


Mehki determinizem (wiki)

Mehki determinizem ali kompatibilizem. Kot sugerira že njegovo ime, poizkuša ta filozofska smer najti srednjo pot med svobodno voljo na eni in popolno determiniranostjo na drugi strani. Zagovarjajo namreč tezo, da je obstoj svobodne volje tudi znotraj okvirov determiniranosti popolnoma mogoč. Vzroke, ki so nas do določenega dejanja pripeljali, namreč ločijo v dve skupini - vzroki so lahko neposredno naše želje in prepričanja, lahko pa so vzroki zunanja prepričanja, ki smo jih prisiljeni sprejeti. V prvem primeru delujemo svobodno, v drugem pa očitno ne.


Kaj je narobe s kreacijo brez smisla?

Mehki determinizem, bi pustil dokler ni jasno kaj je determinizem (tudi ta ne govori o nekem visjem smislu).

Mogoce en simpl primer.

Imam sistem z vhodom A in B in izhodom C.

Vem, da je C=A+B.

Gre za deterministicni sistem, ker lahko vsakic napovem izhod C glede na vhoda A in B. Zdej, ce bi vprasal a je ta sistem "pravicen" bi te cudno pogledal, ker je vprasanje nesmiselno. Lahko je lahko ni, v bistvu gre samo za enacbo. Enako bi bilo z vesoljem, pravicno/nepravicno/smisel ni povezan z determinizmom.

Mipe ::

Kaj pa če imaš župco, v kateri imaš poleg A in B še vse druge črke abecede. Not pa še neznanke. Pa zdaj napovej rezultat.

To je naš svet, bolj ali manj nepredvidljiva župca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

Smurf ::

Mipe je izjavil:

Kaj pa če imaš župco, v kateri imaš poleg A in B še vse druge črke abecede. Not pa še neznanke. Pa zdaj napovej rezultat.

To je naš svet, bolj ali manj nepredvidljiva župca.

Ce so neznanke dolocljive, potem gre za deterministicni svet.
Ce niso dolocljive (in so resnicno nakljucne), gre za nedeterministicni svet.
Ce ne vemo ali so nakljucne ali ne, gre za deterministicni ali nedeterministicni svet, ampak glede na to, da ne ves, je zate enakovredno nedeterministicnem svetu.

Skoraj gotovo bomo ostali pri zadnji moznosti :). Razen, ce ugotovimo da laufamo v kaksni simulaciji :P.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

Unknown_001 ::

Preziram vse te lopove po vrsti. Dajejo tako relativne odgovore, da tudi če niso pravilni so deloma pravilni- se pravi veš isto kot prej, sam ker si odgovor dubu se človek počuti bolje. Naj vam dam en primer, ko sem za foro astro TV al neki takega gledal. Gospa je poklicala in bla zelo zaskrbljena ker je njen sin bil slab v šoli in ni vedela, ali bo zdelal razred. In potem magični glas "vidim, da ima vaš sin težave v šoli" in potem una gospa vsa vzhičena ko da bi se ji marija prikazala, pol je pa vprašala, če bo zdelal razred. In spet magični glas "vidim, da je tega zmožen ampak uspelo mu bo le, če se bo potrudil in kaj naredil za to... in še je bilo teh oslarij, ob katerih sem se režal in padal na rit ko sem gledal kakšen nateg je to.

In kaj smo se iz tega naučili?:|
Če vsaj malo poznamo osnovne psihološke koncepte reakcij na določeno situacijo, je vsak od nas lahko "vedeževalec" oz lopov. :D

Vajenc ::

Imam sistem z vhodom A in B in izhodom C.

Vem, da je C=A+B.

Gre za deterministicni sistem, ker lahko vsakic napovem izhod C glede na vhoda A in B. Zdej, ce bi vprasal a je ta sistem "pravicen" bi te cudno pogledal, ker je vprasanje nesmiselno. Lahko je lahko ni, v bistvu gre samo za enacbo. Enako bi bilo z vesoljem, pravicno/nepravicno/smisel ni povezan z determinizmom.

Če sta dva vhoda in en izhod se morata vhoda pred izhodom združiti, kar npr. pri dveletnem otroku rezultira več variant izhodov pri oblačenju hlač ;)
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vajenc ()

judoka ::

Smurf je izjavil:



Kaj je narobe s kreacijo brez smisla?



Iz glave se ne spomnim 1 stvari, ki bi jo nekdo počel/naredil/načrtoval brez vzroka. Mogoče imam slab dan.

Ampak posledično, se mi zdi vsak koncept, ki ne upošteva vzroka nesmiselen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: judoka ()

Smurf ::

Tehnicno gledano bi lahko rekel, da ima vsaka stvar vzrok(=je posledica dolocenih dejavnikov), razn recimo velikega poka, ni pa nujno da je vsak vzrok smiselen.

Smiselnost je en tak subjektiven pojem, meni se lahko zdi nekaj smiselno, tebi pa ne. Ni jasno definirano.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali je res vse determinirano? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
586301 (4501) nevone
»

Mednarodna delavnica in okrogla miza: "Soobstoj z umetno inteligenco" (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
7412656 (10348) Timurlenk
»

Deterministično vesolje in svobodna volja - miselni poskus (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
15419877 (18149) Saladin
»

Je zgodba že vnaprej določena? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
17123314 (19660) Timurlenk
»

Determinizem in svobodna volja (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
63260504 (54471) Pyr0Beast

Več podobnih tem