» »

Telesna konstitucija novodobnih generacij?

Telesna konstitucija novodobnih generacij?

1 2 3
4
5

Double_J ::

Ne prav dolgo, ker kalorij bi sicer dobil dovolj, hranilnih snovi pa ne. Enak problem imajo kroniki - z alkotom dobijo dovolj kalorij, zmanjka pa jim vitaminov, mineralov in kar je še teh reči.


Samo v multi-soli so tudi potrebni vitamini in minerali. Česa bi ti potem manjkalo, beljakovin?
Dve šivanki...

Okapi ::

Samo v multi-soli so tudi potrebni vitamini in minerali.
Niti približno ne vsi. In ja, tudi beljakovin ni, niti maščob, ki so prav tako življenjsko pomembne za preživetje, precej bolj, kot si morda kdo predstavlja.

O.

Double_J ::

Ja... jest moraš še tudi zraven. Vendar zredil se boš, če boš veliko jedel.

Te sladke pijače so načeloma 10% sladkorja, 90% vode. To samo po sebi ne more biti razlog da bi se lahko zredil.
Dve šivanki...

jype ::

Double_J> To samo po sebi ne more biti razlog da bi se lahko zredil.

Abejžno. Seštej kalorije!

Double_J ::

Se pravi če bi normalno jedel... ter bi vsak dan pojedel še 100g sladkorja z žlico bi bil kar debel?

:))
Dve šivanki...

Okapi ::

To samo po sebi ne more biti razlog da bi se lahko zredil.
In sicer zakaj ne? Liter cocacole ima 100 g cukra in 400 kcal. Če s hrano dobiš dovolj kalorij, je teh 400 kcal nepotreben višek, zaradi katerega se rediš. Če popiješ samo pol litra cocacole na dan, v enem letu to znese 18 kil cukra, ki jih telo uskladišči v obliki 8 kil špeha. Pa niso redki tisti, ki popijejo 2 litra sladkanih pijač na dan.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

RejZoR ::

Double_J je izjavil:

Se pravi če bi normalno jedel... ter bi vsak dan pojedel še 100g sladkorja z žlico bi bil kar debel?

:))


In ti sladkorja ne dobiš v nobenih drugih živilih kot teh 100g, ki ga bi pojedel z žlico ane? Si mogoče pomislil da sladkor (ogljikove hidrate) dobiš tud v drugih stvareh, ki jih tud sicer ješ vsak dan pa ne kričijo ravno SLADKOR. Sicer ni kristalni sladkor kot si ga vsak takoj predstavlja ampak kruh ga je poln, takisto sadje. Različne oblike ampak so še vedno sladkorji. In verjemi, da jih hitro skonzumiraš preveč kot bi bilo treba.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Double_J ::

An average man needs around 2,500 calories a day to maintain his weight.

Če ne pretiravaš pri hrani verjetno ne boš presegel 2000 kalorij. Torej tistih 400kalorij ne bo problem, ker to je komaj 15% vsega vnosa.

Pa niso redki tisti, ki popijejo 2 litra sladkanih pijač na dan.


Dobro to je že potem ekstrem, kjer piješ samo še to in ničesar drugega. Jaz pomojem sploh ne spijem več kot 2 litra tekočine na dan.

jype verjetno lahko mirno spije 1,5 litrsko flašo kokakole na dan...
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

Okapi ::

Če ne pretiravaš pri hrani verjetno ne boš presegel 2000 kalorij.
Ni treba ravno pretiravati, če ješ sladkarije ali mastno hrano, 2000 kcal poješ, dok kažeš keks.;)

jype verjetno lahko mirno spije 1,5 litrsko flašo kokakole na dan...
A je kdo na tem forumu ne more?;)

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

jype ::

En tamal (400g) glaž nutele je 2000 kalorij. Tavelik (750g) je 4000. Z žlico in par litri kokakole pred mašino to zgine v treh do štirih urah.

Double_J ::

Washington - Patolog dr. Dan Mornin, ki je preiskoval smrt 30-letne Novozelandke Natashe Harris, je potrdil, da je nenadno srčno kap utrpela tudi zaradi velikih količin kofeina v njenem telesu. Harrisova je namreč na dan popila približno osem litrov priljubljene karamelne pijače.


http://www.dnevnik.si/novice/neverjetno...

Meni se zdi, da bi ona umrla tudi če bi pila 8 litrov vode na dan. Verjetno še prej, ker bi porušila ravnovesje elektrolitov v telesu.

En tamal (400g) glaž nutele je 2000 kalorij. Tavelik (750g) je 4000. Z žlico in par litri kokakole pred mašino to zgine v treh do štirih urah.


Pa ne moreš še nutello jesti zraven. :|Saj sem rekel, moraš imeti nek čuden okus in način prehranjevanja še zraven, da ti uspe.

A je kdo na tem forumu ne more?;)


Očitno bi rad, vendar si ne pusti ker ga skrbi za postavo.:P
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

Pithlit ::

Okapi je izjavil:

A je kdo na tem forumu ne more?

Jaz. Sicer če bi se res potrudla bi verjetno šlo (pa bi bruhala pol). Cockto pa čist na izi. Ne vem zakaj taka razlika.
Life is as complicated as we make it...

tpleko ::

m0LN4r je izjavil:


Če narašča število izobraženih ljudi in ljudje so povprečno pametnejši kot pred 20. leti,
zakaj potem narašča število debelih nezdravih ljudi?

enostavno bombardiranje na vsakem koraku z okusno in redilno hrano. človek prej ni imel nikoli tako okusne hrane kot zdaj, še najbolj blizu temuj je bil kakšen med, mleko ali jagode, kateri pa so bili v omejenih količinah. ko je bil sit ni mogel več jesti. danes lahko žreš sladoled tudi ko si že sit, ker je tako dober.

para! ::

jype je izjavil:

En tamal (400g) glaž nutele je 2000 kalorij. Tavelik (750g) je 4000. Z žlico in par litri kokakole pred mašino to zgine v treh do štirih urah.

Nutela (in druge sladkarije) uničijo okus kokakole!
Death before dishonor!

guest #44 ::

Meni pa sladke stvari sploh ne gredo. Jaz čiste mlečne čokolade ne prebavljam. Že med mi je presladek. Všeč so mi bolj lagi okusi, še posebej sladkarij. Feeew...ena težava manj :P

gendale ::

jype je izjavil:

En tamal (400g) glaž nutele je 2000 kalorij. Tavelik (750g) je 4000. Z žlico in par litri kokakole pred mašino to zgine v treh do štirih urah.

raje ena nutela (nemška ker je najboljši okus) in ena bela linolada

kokakolo pa stran zliješ in piješ vodo
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Double_J ::

Včasih se je dosti prodajalo tiste 2,5 literske kokakole, sedaj pa vidim samo 1,5litra v prodaji. Torej je težje spiti tistih 2+ litra, ker moraš biti že res psiho, da odpreš kar še eno flašo...
Dve šivanki...

Okapi ::

Da večina ljudi ne živi samih seveda nisi pomislil?

O.

jype ::

Meni pa ni težko požret tolk cukra, seveda pa tega ne počnem kar vsak dan. Tudi bruham ne, samo redim se, pa včasih malo boli želodec po takšni svinjariji. No ja, vsaj pijan nisem! :)

black ice ::

Drogiras se vseeno :)

jype ::

Absolutno. Tudi če ne uživam opojnih substanc (Domačica, Moto, Vočne kocke!) se drogiram - z endokrinimi žlezami.

korenje3 ::

nutella pa čokolešnik ipd redijo ka sto mater.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

zuz3k ::

ne vem kaj se čudite, saj se tudi starejši 20+ vsi redimo

fast food dela svoje, pa tudi več pic si privoščimo, itd..
Life is a psychological game.

energetik ::

zuz3k je izjavil:

ne vem kaj se čudite, saj se tudi starejši 20+ vsi redimo
Ne, se ne. Razen če samo glede na sebe posplošuješ na celotno populacijo.
Jaz tehtam od sredine gimnazije do zdaj (že ~14 let) praktično enako, +/- 1kg, BMI=19. Pa se nič kaj ne trudim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

m0LN4r ::

Ok no pri hujšanju ni treba čist nč pretiravat z zdravo hrano. Jaz redno 2x na teden po 4 jajca spečena v deci olja za zajtrk, naslednjih par dni pa sendvič, hrenovke al pa tunka/šunka. Spijem tudi po 1L mleka na dan (ponavadi pol zjutraj, pol pa zvečer).

Aja težav s težo nimam in nisem imel. Pač malo več se gibam.

Mam pa težavo, da ne jem sadja. Mislim saj ga pojem, ampak se mu ga podzavestno izogibam pa nevem zakaj.
Glede soli pa sem opazil, da ko recimo delam in švicam cel dan se mi zalušta kr sol. Pa pojem ene 3-4 paradajze ful soljeno, ker se mi tako zelo zalušta sol. (obožujem določene slane jedi).

Glede pijače pa pijem večinoma zeleni čaj, razredčen eno skodelico na 1L. 1x na teden pa kej gaziranega, ker se mi tako zelo zalušta, da ne zdržim.

Težo mam zdaj že 2 leti 75-76. Pred tem sem mel pa 80 (zaradi fitnesa, mišične mase), še pred tem pa 65 (atletika pa kolesarjenje brez fitnesa). Višino mam pa 175cm.

Dvignem pa več kot vsak drugi na cesti z isto višino, pa kondicijo mam tudi več, ko gremo kak šport zaigrat al delat.

Po tem sodeč se mi zdi, da hrana ni glih najpomembnejši faktor. Za mene je najpomembnejši faktor gibanje in počitek.

Glede zelenjave pa pojem samo surov paradižnik, papriko, vloženo rdečo peso in zeleno solato z ful bučnega olja in česna (njam).

Edina stvar, ki je pa res ne uživam so sladice, torte, čokolade itd. Enostavno ne maram sladkorja in sladkih stvari (mogoče pa zato ne maram sadja). Raje pojem nezrelo jabolko al nezrelo breskev, kot zrelo.

Tako, da iz vsega tega bi poudariv, da lahko je človek čisto vse razen sladic, dokler se redno giba in se ne prenažira vsak dan. Izjema so seveda pikniki :D


AAAAAja. Na madžarskem se mi zdi, da bodo v šolah zaradi predebelosti uvedli športno vzgojo vsak dan po urniku. http://mandiner.hu/cikk/20120626_szepte...
Dajte si v translate.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

jype ::

m0LN4r> Ok no pri hujšanju ni treba čist nč pretiravat z zdravo hrano.

Z zdravo hrano je pametno pretiravat ves čas.

m0LN4r ::

m0LN4r> Ok no pri hujšanju ni treba čist nč pretiravat z zdravo hrano.

Z zdravo hrano je pametno pretiravat ves čas.


Je pametno se strinjam, ampak ni nujno potrebno.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

first_line ::

Ni toliko pomembno kaj ješ. Bolj je pomembno da telovadiš- s celim telesom (fitnes, košarka, boks...). Če boš samo kolesaril ni efekta.

energetik ::

Ja, verjetno je res bolj zdravo, da ješ samo tortice in fitnesiraš, kot pa da ješ uravnoteženo in kolesariš. ;((
Kakšnega efekta?

Double_J ::

Da večina ljudi ne živi samih seveda nisi pomislil?


Doma res ne pijemo cole skupaj, sem pa bil pri eni družbi pa so rekli da imajo samo cocacolo zero. Jasno da nobeden ni spil niti liter haha...

Te pijače so itak nasitne... verjetno najbolj nasiten izdelek v mcdonaldsu. Tako da problem je v tistih, ki to očitno ne čutijo in zraven kar pojejo lonec nutelle.:|
Dve šivanki...

jype ::

first_line> Če boš samo kolesaril ni efekta.

Ja, ne postaneš motorični debil.

black ice ::

first_line je izjavil:

Če boš samo kolesaril ni efekta.

Mišice na nogah so največje v telesu. Ker večina zmotno tako misli, imajo "bilderji" težave z efektivnim pridobivanjem mišične mase, ker (pre)radi pozabijo na noge.

Efekt bo, vendar se je zanj potrebno spotiti.

first_line ::

Pri kolesarjenju praktično deluje ena sama mišica. Tek je že velik preskok naprej- kvaliteta in kvantiteta.

Ko zunaj na cesti srečujem resne kolesarje (min 1,5k€ bicikl + polna uniforma) so vsi vampasti, torej je učinek zelo slab. Seveda imaš na drugi strani razne Dahovce.

Na fitnesu pa folk dviguje uteži, zraven še kardio (tek, kolo, kolebnica...) zato je razvoj mišic, izguba špeha in pozitivni efekt na zdravje dosti večji. Sploh se tu lahko konstantno namakaš z vodo in nimaš povoženih ledvic zaradi dehidracije.

jype ::

first_line> Pri kolesarjenju praktično deluje ena sama mišica.

Če kolesariš tko, da pr Ulčarju zlivaš vase radlerje, potem to morda drži.

first_line> Na fitnesu pa folk dviguje uteži, zraven še kardio (tek, kolo, kolebnica...) zato je razvoj mišic, izguba špeha in pozitivni efekt na zdravje dosti večji. Sploh se tu lahko konstantno namakaš z vodo in nimaš povoženih ledvic zaradi dehidracije.

Js v fitnesu vidm samo gorile, ki ne znajo skupaj spravit enega stavka, pa superge majo na ježke ker si niso sposobni zavezat vezalk.

T-h-o-r ::

my bmi is 17.5

i often eat mcd, bk, frozen shit, drink coca cola, pepsi

screw you guys, this topic is full of shit
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

first_line ::

jype je izjavil:

first_line> Pri kolesarjenju praktično deluje ena sama mišica.

Če kolesariš tko, da pr Ulčarju zlivaš vase radlerje, potem to morda drži.

first_line> Na fitnesu pa folk dviguje uteži, zraven še kardio (tek, kolo, kolebnica...) zato je razvoj mišic, izguba špeha in pozitivni efekt na zdravje dosti večji. Sploh se tu lahko konstantno namakaš z vodo in nimaš povoženih ledvic zaradi dehidracije.

Js v fitnesu vidm samo gorile, ki ne znajo skupaj spravit enega stavka, pa superge majo na ježke ker si niso sposobni zavezat vezalk.


Zakaj tak otročji in užaljen odziv čez fitnes? Hočem samo povedati da od kolesarjenja ne boš shujšal (še sam zase praviš da imaš vamp). Po teži na višino kolesarji dosegajo sprejemljivo razmerje edinole na račun izgube mišične mase v preostalih delih telesa. Vitke roke in vamp pač nista ravno sinonim za zdravo težo. Konec koncev profesionalni kolesarji vsi po vrsti hodijo v fitnes.

T-h-o-r ::

a kdo kupi mojo dna kodo

čist poceni, pa lahko boste žrli fast fooda veliko, a se ne bo nikjer poznalo
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

jype ::

first_line> Zakaj tak otročji in užaljen odziv čez fitnes?

Zakaj tako zavidaš vsakomur, ki si lahko privošči spodobno kolo?

first_line> Hočem samo povedati da od kolesarjenja ne boš shujšal (še sam zase praviš da imaš vamp).

Nonsense. Vamp imam zaradi nutele, ne zaradi kolesarjenja.

first_line> Po teži na višino kolesarji dosegajo sprejemljivo razmerje edinole na račun izgube mišične mase v preostalih delih telesa. Vitke roke in vamp pač nista ravno sinonim za zdravo težo. Konec koncev profesionalni kolesarji vsi po vrsti hodijo v fitnes.

Nonsense. Profesionalno kolesarstvo ni na noben način zdravo, prijetno ali do česarkoli v telesu prijazno, hkrati pa tisto, kar se tebi zdi da je vamp v resnici ni vamp, temveč pljuča in ja, običajna kolesarska postava je sinonim za zdravo težo.

T-h-o-r> a kdo kupi mojo dna kodo
T-h-o-r> čist poceni, pa lahko boste žrli fast fooda veliko, a se ne bo nikjer poznalo

Sem imel svojo, pa so mi jo izrezali, ker se ni obneslo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

first_line ::

No, če bi hodil na fitnes, tekel ali počel karkoli bolj telesno aktivnega od samega kolesarjenja bi še zmeraj lahko jedel nutelo pa ne bi imel wampa. Razen če seveda nisi gentesko nagnjen k debelosti oziroma wampu (kot trdiš zgoraj).

PS: pluča nimamo v pasu.

alexa-lol ::

Vi ste spet zašli... ni problem, da mladi ljudje kolasarijo in imajo zato vamp ali pa hodijo v fitnes in so gorile, ki ne zanjo skupaj spravit 1 stavka.. problem je da večini mladih ljudi rekreacija predstavlja pot do šole pa nazaj oz. ponavadi samo da avtobusne postaje. Tu je problem, ne pa to, da vsi po 1h na dan kolesarjo in potem ne morjo Cooperja prelaufat al pa 600 v 3 minutah.

jype ::

first_line> No, če bi hodil na fitnes, tekel ali počel karkoli bolj telesno aktivnega od samega kolesarjenja bi še zmeraj lahko jedel nutelo pa ne bi imel wampa.

Ti ne razumeš osnovnih konceptov metabolizma, potem imaš pa takšne zgrešene predstave.

first_line> PS: pluča nimamo v pasu.

Kolesarji smo hitri, tako da moraš tudi relativistične učinke upoštevat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

first_line ::

Glede na to da nimam wampa očitno razumem bolje od tebe. Žerem svašta, aktiven sem pa 4 ure v tednu. Je pa res da v teh 4 urah delam s celim telesom in ne le z 1 mišico.

jype ::

first_line> nimam wampa

Pics or it didn't happen.

first_line ::

jype je izjavil:

first_line> nimam wampa

Pics or it didn't happen.


Nimamo vsi takih potreb po dokazovanju na internetu kot ti.

jype ::

So... Didn't happen. Samo da vemo, o čem se pogovarjamo.

first_line ::

jype je izjavil:

So... Didn't happen. Samo da vemo, o čem se pogovarjamo.


Definitivno 8-)

m0LN4r ::

Zakaj pa nebi pri nas uvedli športno vzgojo v osnovnih in srednjih šolah vsak dan? Seveda pod pogojem da se ta športna vzgoja tudi izvaja, ne pa posedavanje na klopeh, sprehajanje, špricanje in igranje kart al šaha. Pa vsaka druga punca ma vsak teden ko je športna opravičilo od zdravnice, da ma menstruacijo. Doh...
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

jype ::

Najstnike je za šport najlažje navdušiti tako, da se jim omogoči dostop do tistih športov, ki jih veselijo.

amigo_no1 ::

Nabijanje angry birds na telefonu žal po njihovo.

Kako vedo kateri športi jih veselijo, če se vseh izogibajo ?

energetik ::

3 ure športa na teden bi bilo še vedno kar v redu, če bi negativna ocena dejansko kdaj povzročila padec letnika. Tako bi večina resno vzela športno vzgojo. Ampak v današnjih časih, ko to lahko pomeni tudi kakšne prerezane gume na avtu učitelja ali še kaj hujšega, je to smešno pričakovat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()
1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Debelost (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
28632916 (12154) kuall
»

hujšanje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10617202 (9567) Aquinas
»

V ZDA debelost registrirana kot bolezen (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
49973377 (65953) thramos
»

Vplivi na debelost (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7713893 (12558) thramos
»

Podražimo hrano! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18527107 (23676) darkolord

Več podobnih tem