» »

Podražimo hrano!

Podražimo hrano!

1 2
3
4

borchi ::

al pa naredmo prvih 2k kalorij na dan brez davka, na ostale kalorije pa hud davek. vse se pa poračuna pri dohodnini.

zakaj ne bi naredili sistem vsaj zakompliciran, če se ga že moramo lotit z napačne strani?

(debeluhi siti in orangutani srečni :D)
l'jga

k4vz0024 ::

Je pa še en problem. Debelost je izjemoma tudi posledica genske bolezni. Nekatere študije kažejo, da je lahko tudi posledica stresa. Zlasti naj bi se to odražalo v načinu in metu kopičenja maščobnih celic.

energetik ::

Ne moreš biti debel, če več porabiš kot vneseš v telo.

k4vz0024 ::

A ja? Kaj pa če imaš okvaro metabolizma in prihaja do kopičenj.8-)

dragana ::

Je kdo že izračunal koliko več denarja se zbere oz. ostane v državni blagajni od DDV-ja, ki ga plačajo(mo) tisti, ki preveč pojejo(mo), ter koliko delovnih mest zagotavljajo(mo) prekomerni jedci(poleg že omenjenega plusa države na račun manjšega časa prejemanja pokojnine prekomerno težkih ljudi, ker prej umirajo)?
Je na koncu prekomerno težek človek še vedno breme družbe?

ahac ::

Se pravi... v Somaliji pa Severni Koreji ni debelih ljudi, ker nihče nima okvare metabolizma?

Mislm... do kopičenja ne more pridt, če se nima kaj kopičit. Če imaš okvaro se moraš pač temu prilagodit ne pa, da ti je to izgovor, da nič ne narediš zase.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Gandalfar ::

k4vz0024 je izjavil:

Ne, cena ostane ista. Znižajo naj se ribe in zelenjava.


Ribe in zelenjava sta ze cenovno dostopni. Problem je, da ko imas na voljo za isto ceno sladoled ali pa dve jabolki, vzames sladoled.

Pri cemer ima sladoled 0.5 plus tocke in 2 slabi tocki, dve jabolki pa 0.5 slabe tocke in 4 dobre tocke.

Zgodovina sprememb…

gendale ::

a se spomni kdo časov ko so bli trolli še zabavni?

Keyser Soze ::

Hm, a metodo zbirnja podatkov imajo kje navedeno?

Ker upam, da niso sklepali samo na podlagi BMIja. Po tej metodi sem jaz prekomerno debel. V realnosti sem pa baje suh. Da ne rečem, če se spravim na fitnes, pa se približam 90kilogramom na cca. 180 telesne višine. Živ pujs.

Tale Cindi je bolj tako tako. Srednješolski nivo resnosti in osveščanja prebivalstva. Pol se pa čudijo da otroci naokoli hodijo kot eni sodčki. Pa pazijo na prehrano in jedo samo VELIKO sadja pa VELKO doma pridelanega krompirja. Nč cukra pa masti.
OM, F, G!

k4vz0024 ::

Sveže ribe niso cenovno dostopne.;(

civic_ ::

Samo z (zdravstveno) vzgojo se doseže trajne rezultate. Vse prepovedi naredijo stvari še bolj privlačne. bi pa hodili v italijo, avstrijo, hrvaško, madžarsko po "prepovedano hrano."
Če bi pa subvencionirali zdravo hrano, bi pa trgovci tako ali tako nabili cene na prejšnji nivo.
že tako se ljudi preveč kontrolira

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: civic_ ()

energetik ::

k4vz0024 je izjavil:

Sveže ribe niso cenovno dostopne.;(

Ne, sploh ne, ker je treba kredit plačevat za nov avto pred bajto in za metrsko plazmo v dnevni sobi...
Poleg tega ribe ješ namesto mesa, tako da mogoče pride par € več na mesec.

k4vz0024 ::

Najbrž živiš ob morju ali pa v LJ.

energetik ::

Se v Murski Soboti ali v Tolminu rib ne da nabavit? :| Poleg tega so v SLO tudi kakšne ribogojnice, kjer lahko dobiš povsem sveže rečne ribe.
Sej ne poješ kile rib vsak dan. Če poješ 2x na teden po 2 fileta rib, pa ne verjamem da boš obubožal. To, da je zdrava hrana blazno draga, je po mojem mnenju bolj kot ne mit. Oz. opravičilo samemu sebi.

Zgodovina sprememb…

strictom ::

Js mam 25.0 ITM. Zdaj sem debel. Če pa shujšam za kilo sem pa suh :) (24.9 je meja med debelostjo 1. stopnje in "normalnostjo" - nism zihr)
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

strictom ::

Riž, pusto meso, krompir, črn kruh, ribji fileji, voda, ... zarad tega ne boš ubobožal. Prej zarad pic, čipsov, kokakol, čokolad, itd.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

gendale ::

strictom je izjavil:

Riž, pusto meso, krompir, črn kruh, ribji fileji, voda, ... zarad tega ne boš ubobožal. Prej zarad pic, čipsov, kokakol, čokolad, itd.

no če smo pošteni, je pusto meso drago, ribe pa tud

k4vz0024 ::

Pod uzorpacijo Mecatorja, sveže ribe nikol ne bodo pocen>:D Ni konkurence, sam najbolši M*

energetik ::

gendale je izjavil:

strictom je izjavil:

Riž, pusto meso, krompir, črn kruh, ribji fileji, voda, ... zarad tega ne boš ubobožal. Prej zarad pic, čipsov, kokakol, čokolad, itd.

no če smo pošteni, je pusto meso drago, ribe pa tud

Na tone piščanca, ki so v akciji skor v vsaki štacuni, so drage? Tudi fileti osliča niso kaj preveč dragi.
Polnozrnat kruh si lahko pečeš doma v avtomatu, v Hoferju imajo poceni in dobre mešanice za vse sorte kruh.
Itd, itd.
Ampak ne, folk kupuje mleto meso (kjer je notri vse sorte), svinjske kotlete, zmrznjen pomfri, in to nemajhne količine. Na koncu pa še kakšne kremšnite ali tortice.

Zgodovina sprememb…

gendale ::

energetik je izjavil:

gendale je izjavil:

strictom je izjavil:

Riž, pusto meso, krompir, črn kruh, ribji fileji, voda, ... zarad tega ne boš ubobožal. Prej zarad pic, čipsov, kokakol, čokolad, itd.

no če smo pošteni, je pusto meso drago, ribe pa tud

Na tone piščanca, ki so v akciji skor v vsaki štacuni, so drage? Tudi fileti osliča niso kaj preveč dragi.
Polnozrnat kruh si lahko pečeš doma v avtomatu, v Hoferju imajo poceni in dobre mešanice za vse sorte kruh.
Itd, itd.
Ampak ne, folk kupuje mleto meso (kjer je notri vse sorte), svinjske kotlete, zmrznjen pomfri, in to nemajhne količine. Na koncu pa še kakšne kremšnite ali tortice.

piščanec ni edino pusto mesto
poglej še cene za mlado goveje stegno, telečje stegno, konjsko meso, fileje lososa, ...
pa reci da to ni drago...

Matek ::

Jaz sem tudi suh in me moti isto kot avtorja teme.

Poleg tega me moti tudi, da moram plačevati za mavce skejterjev, ki skačejo čez stopnice in si lomijo ude, gamad neodgovorna.
Še bolj absurdno je, da država sofinancira glasbene šole! Zakaj? Da moram jaz, poštenjak, ki se nisem nikoli učil inštrumenta, poslušati šalabajzerje brez posluha v sosednjem stanovanju? Svojat nesposobna.
Da ne omenjam sofinanciranja vrtcev za potrebneže, ki se pojajo cele dneve in štancajo deco kot po tekočem traku. Prekleta banda.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

ABX ::

Kriva je klima, ko je mrzlo ljudje jejo preveč.

Potrebno je pospešit globalno segrevanje.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

noraguta ::

eh jst jem špeh kukr ga nucam , ne se na ribe pa zelenjavo zgovarjat, res pa je da kdaj primem motiko v roke , da vržem svini koruzo. problem je v lenih ljudeh tako intelektualno kot telesno. potem pa relativizirajo indeks telesne teže ampak je smešno gledat kako se nekdo čudi , da je debel, med pitanimi prasci.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Tear_DR0P ::

Sveže ribe niso cenovno dostopne.

poglej kdaj ceno na kg - cena tune v piksni na kg krepko presega 10 EUR, medtem ko postrv dobiš že za 5 EUR na kg - sveža riba morda ni tako poceni kot sveže zelje, je pa definitivno cenejša od konzervirane. zdrava hrana je poceni, je pa vprašanje kaj vi smatrate za zdravo hrano - al vam je zdrava hrana ajdova kaša pa zelje al kellogsovi koruzni kosmiči
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Pithlit ::

Gandalfar je izjavil:

Ribe in zelenjava sta ze cenovno dostopni.


Saj. konec koncev je to res. A kljub temu:
1kg 'frišn' losos v slo (mercator/spar) je... kolk... okol 8-9€ ?
1kg motovilca v slo (skoraj povsod, tudi na tržnicah, ki pa jih mal manjši kraj sploh nimajo) je okol 12€.
Sej ni drago. Kilo motovilca maš za en teden. Najmanj. Je pa fora...

1kg 'glih tolk frišn' losos v it ... okol 6€.
1kg motovilca (pa da ne bo kdo mislil... večino ga uvažamo ravno iz it, tko da je čist isti) v it ... 4-5€.

No, take cene rabimo. Ne pa dvakrat dražje (in hkrati smo prepričani da je to za nas sprejemljivo). Je pa res da so razne cukrane/umetne zadeve pri nas enako drage, ali pa celo cenejše, kot v, recimo, it. Narobe svet. Če mene vprašaš.

Meso kupujem pri nas, zelenjavo in sadje pa v italiji.

Tako da... ja. Cene bi se morale malček spremenit. Pa tudi če jih država regulira. 'Umetno' hrano (konzerve, sladakrije in podobne zadeve) bi se dalo malo bolj obdavčit, 'frišno' pa razbremenit. Kmeti bi mal jokal... bi pa lahko del unih večjih davkov dali kmetom za subvencije.

poglej kdaj ceno na kg - cena tune v piksni na kg krepko presega 10 EUR, medtem ko postrv dobiš že za 5 EUR na kg

Hja, primerjaj iste sorte. Ne pa jabolk in hrušk... pardon... tune in postrvi. Kila 'frišne' tune je cirka 20€, lahko tudi več. Ribe so lahko precej drage!
Life is as complicated as we make it...

Timurlenk ::

mater, vsi mate bmi nad 18 :))

strictom ::

Oslič pa kurja prsa so poceni. :)
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

dronyx ::

Ta tvoj problem rešiš lahko tudi drugače. Davkarija enkrat na leto stehta vsakega državljana, iz tega izračuna indeks telesne mase in potem množi to z davki, ki jih je dolžan državi. Debelost je luksuz, ki ga je potrebno bistveno bolj obdavčiti.

EDIT:
Nisem bral cele niti. Morda je kdo to že predlagal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

bluefish ::

Spet, od kdaj je BMI absolutni prikaz debelosti?

Avenger ::

Moj BMI je 25.2 in tudi ne zgledam debel ko prase, kar bo verjetno posledica genetike in rednega premetavanja železja v fitnesu in splošnega gibanja čez dan. Pa če se tolk spotikate v BMI, je relevanten, je velika večina naroda lenuhov, ki se jim kvačka za zdravo hrano in ki rit prestavljajo od fotelja do WCja in nazaj... pa potem do avta in mize v službi, tako da je v povprečju, v statistiki BMI po mojem dokaj točen podatek.

Sicer pa ne bi imel nič proti temu, da bi hrano, ki je po mnenju večine nekoristna in potencialno škodljiva zdravju, dodatno obdavčena, pač tako kot cigareti. Sem bi obvezno spadal čips, krofi, torte, bonboni, razne kokakole in podobno.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

guest #44 ::

Kaj pa davčne olajšave za ljudi z zdravejšim življenskim stilom. Če dokažeš da se redno giblješ in da imaš sprejemljive fizične lastnosti. Potem dobiš olajšavo za nakup hrane, opreme,... To bi motiviralo ljudi, da boljše živijo.
Seveda olajšave morajo biti primerne, da bi se ljudje sploh lotili tega.

Zgodovina sprememb…

drejc ::

Oglejte si Penn and Teller Bullsh!t s05e01 "Obesity epidemic".

Trailer: http://bit.ly/bo61OQ

En tak precej racionalen pogled na celokupno zadevo.
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

k4vz0024 ::

Sprejemljiva rešitev je v subvencioniranju hrane, ki je zdrava, ne pa spet posiljevat ljudi.>:D

strictom ::

A nebi bilo bolš da se kot merilo vzame raje % maščobnega tkiva?
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Pithlit ::

guest #44 je izjavil:

Kaj pa davčne olajšave za ljudi z zdravejšim življenskim stilom.


Nekaj podobnega imajo ameri. Manjše zavarovalne premije za ljudi z zdravim življenjskim stilom. In, seveda, obratno - večje premije za nesdrav stil.

Saj deluje. Ampak osnovnega problema ne rešuje. Zdrav način življenja marsikje stane... in si tega marsikdo ne more privoščiti. Catch 22.

Ne smemo pa pozabiti, da je debelost lahko tudi posledica nekaterih bolezenskih stanj. Tako da pavšalno 'kaznovanje' ni ravno fer.
Life is as complicated as we make it...

noraguta ::

Ne smemo pa pozabiti, da je debelost lahko tudi posledica nekaterih bolezenskih stanj. Tako da pavšalno 'kaznovanje' ni ravno fer.

debelost je bolezen v vsakem primeru. itak so debeluhi neefektivni , počasni zaspani etc.. in ja velja za večino nad indexom samo opazijo ne da so rak rana družbe.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

w00tnes ::

@noraguta: jaz sem izredno debel (113kg pri 180cm visine), pojem pa naceloma manj kot kolegi (ki so v vecini "normalni"), tako da mene osebno podrazanje hrane ne bo pripravilo do hujsanja :)

Primer, danes sem za kosilo pojedel majhno pico z morskimi sadezi, pa prejle sparov puding za vecerjo (tisti v plasticni posodici) - kadar si sam kuham, takrat jem samo kosilo (spagete brez dodatkov, riz s sojino omako ali pa kroznik krompirjeve juhe) ker sem prelen za kaj vec ^^

P.S. Gibljem se skoraj nic (1x na teden airsoft trening), ker nimam kaj za delati med sprehodi/wtv - edina stvar, ki mi je dejansko zanimiva je airsoft, ker pac imam moznost strelanja ljudi in za to se pac splaca malo zobe stisnit pa v breg zlezt :P

Pithlit ::

noraguta je izjavil:

debelost je bolezen v vsakem primeru. itak so debeluhi neefektivni , počasni zaspani etc.. in ja velja za večino nad indexom samo opazijo ne da so rak rana družbe.


Ti pa ne bereš ravno dobro ane?

Nekatera bolezenska stanja imajo za posledico oz. simptom prekomerno telesno težo (laično - debelost). A ke take ljudi tudi potrebno kaznovati zato ker so 'požeruhi, debeluhi, etc'? Nekatere ljudi pa dejansko tepe genetika.

Kako naj si 'zdravo' prehrano privoščijo pa ljudje z minimalno plačo pa meni, osebno, ni jasno. Imam povprečno plačo... pa komaj zlezem skozi mesec. Dobro, ajmo, če je nekdo samski si to še nekako predstavljam... Ampak družina stane. Vrtec, šola, cunje... brez avta se dandanes težko kaj stori, otroci v šoli pa so primorani v izvenšolske dejavnosti (zaradi glupega šolskega sistema) kar spet stane. Spet, kot so ti že povedali, zdrav način življenja vzame čas... ki ga družinskim ljudem kronično primanjkuje.

Poznam pa par ljudi ki bi res potrebovali kakšno lekcijo... ampak takih še zdaleč ni 2/3 slovencev. Mogoče kakih 10%. Tako, na pamet, glede na moja poznanstva. Ampak zaradi par takih zganjat neko gonjo proti vsakemu ki ima kakšno kilo preveč pa res že spominja na razne zločine proti človeštvu...

Pol pa vidiš ženske (in moške) ki jim sploh nič več ni jasno pa se stradajo do kosti... da ja ne bo kdo čudno gledal (like noraguta), ane? To pa je zdravo, ja.
Life is as complicated as we make it...

Double_J ::

Nekatera bolezenska stanja imajo za posledico oz. simptom prekomerno telesno težo (laično - debelost). A ke take ljudi tudi potrebno kaznovati zato ker so 'požeruhi, debeluhi, etc'? Nekatere ljudi pa dejansko tepe genetika.


Moraš pač manj jesti, če imaš takšno stanje in ne boš debel.

Tovrstni bi bili enako suhci kot ostali v taborišču.
Dve šivanki...

Pithlit ::

Ti ni jasno ane... Takšni ljudje... bodo debeli pa tudi če pojedo samo 500kcal surove solate na dan.

Taki 'vici' niso ravno smešni. Prej žalostni.
Life is as complicated as we make it...

bili_39a ::

Pithlit je izjavil:

Ti ni jasno ane... Takšni ljudje... bodo debeli pa tudi če pojedo samo 500kcal surove solate na dan.

Taki 'vici' niso ravno smešni. Prej žalostni.


Še bolj žalostno je, da se sploh ni hecal...

Double_J ::

Sej lahko navedete točno bolezen. Fizikalni zakoni pa seveda povsod veljajo.
Dve šivanki...

dronyx ::

Debelost je pogosto "bolezen", ki je psihičnega izvora in ni nujno povezana z metabolizmom. Recimo za depresivne ljudi je značilno, da se pogosto zatečejo v prenažiranje.

Double_J ::

Takšni ljudje... bodo debeli pa tudi če pojedo samo 500kcal surove solate na dan.


Porabili bodo pa samo za vzdrževanje telesne temperature in gibanje več kot to. Se pravi bodo čez čas kot taboriščniki.

Bolezni so lahko različne, ne moreš pa pridobivati na masi, če je vnos kalorij manjši od porabe. In med ljudmi ni razlike v porabi kalorij pri enakih opravilih za faktor 10, morda za 2.

Kakšno bolezen bi to bila... da se za vzdrževanje telesne temperature porablja 10x manj kalorij. To bi bilo potem dobro patentirati.
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

Manu ::

Pithlit je izjavil:

Ti ni jasno ane... Takšni ljudje... bodo debeli pa tudi če pojedo samo 500kcal surove solate na dan.

Taki 'vici' niso ravno smešni. Prej žalostni.

Tega pa preprosto ne morem verjet. Zanimivo je, da je takih bolnih ljudi največ ravno v evropi in severni ameriki. A ni to zanimivo?

Ne glede na to kakšna je tvoja presnova, ne moreš imeti prekomerno telesno težo, če poješ manj ali približno enako kalorij, kot jih pa porabiš.

Manu ::

w00tnes je izjavil:

@noraguta: jaz sem izredno debel (113kg pri 180cm visine), pojem pa naceloma manj kot kolegi (ki so v vecini "normalni"), tako da mene osebno podrazanje hrane ne bo pripravilo do hujsanja :)

Primer, danes sem za kosilo pojedel majhno pico z morskimi sadezi, pa prejle sparov puding za vecerjo (tisti v plasticni posodici) - kadar si sam kuham, takrat jem samo kosilo (spagete brez dodatkov, riz s sojino omako ali pa kroznik krompirjeve juhe) ker sem prelen za kaj vec ^^

P.S. Gibljem se skoraj nic (1x na teden airsoft trening), ker nimam kaj za delati med sprehodi/wtv - edina stvar, ki mi je dejansko zanimiva je airsoft, ker pac imam moznost strelanja ljudi in za to se pac splaca malo zobe stisnit pa v breg zlezt :P


Sem prepričan, da si kaj izpustil. Ponavadi ljudje s prekomerno telesno težo pravijo, da skoraj nič ne pojedo, ampak ko vzamejo svinčnik v roke in jim daš za nalogo, da si 2 tedna za vsak dan zabeležijo čisto vse kar dajo v usta (tudi bombone, čigumi, tic-tac in vse pijače, ki jih pijejo), potem padejo na realna tla.

Poleg tega je problem debelosti nezdrava hrana. Nezdrava hrana je predvsem predelana hrana in hrana z veliko sladkorji.

Kakšno pico si jedel? V piceriji ali tisto zamrznjeno? Kakšni morski sadeži so bili na njej? Koliko gramov je tehtala pica (majhna pica zate je lahko velika zame).
Puding vsebuje veliko sladkorja in je energetsko prebogata.
Koliko špagetov? Koliko gramov?
Sestavine sojine omake so...? Količina riža? Itd...

Tvoj največji problem pa je: pramalo gibanja.

Sem prepričan, da vase vneseš veliko več kalorij, kot jih pa porabiš.

Double_J ::

Pomojem je samo to, da telesa določenih ljudi pač ne delajo zalog. Jaz imam ok postavo... ko športam ter ob tem celo pozabim na hrano.

Se mi pa tudi zgodi, da se mi kako leto čisto nič ne ljubi ter še več jem, pa to ne vpliva na postavo.

Tako da edino logično se mi zdi... da telo posrka iz hrane toliko kalorij, kot jih v danem momentu rabi.

Če pa pri določenih ljudeh, vsak trenutek kolikor jih pač lahko, potem morajo dejansko samo toliko vnesti, da se ne redijo.
Dve šivanki...

Pithlit ::

Nenormalno delovanje ščitnice, recimo... če se ne diagnosticira. Prav tako diabetes. Bo v redu?

Je pa hudo, ane, ko nekdo kontra karikira. Treba zagnat vik in krik kako to pa že ni možno. Koliko kalorij 'telo posrka iz hrane' ni odvisno samo od tega koliko jih rabi. Odvisno je od tega koliko misli da jih rabi. Hormonske nestabilnosti je zelo težko diagnosticirat če se jih ravno ne išče. Za ščitnico, recimo, se testira ko pride do extremne izgube/pridobitve teže... oziroma ko obstaja sum raka.

Če pa kdo, na račun nepravilnega delovanja ščitnice, počasi pridobiva na teži... se ga/jo pa obtoži prekomernega nažiranja (pa čeprav se normalno 'giblje'ter 'zdravo in manj je'). Saj... itak se vsi raje smejemo pa zmerjamo z bajsiji pa pujsi... Večina naših zdravnikov pa nam raje stisne par aspirinov v dlan pa pošlje domov.
Life is as complicated as we make it...

matter ::

Nekateri ste kar egocentrično nravnani :)

Mnogokrat je prekomerno žrtje povezano z depresijami in stresom. Ne samo gledat na ljudi, ki preveč jedo kot na neke blazne požeruhe.
Podobno kot nekateri kadijo, pijejo, drugi preveč jedo, da ublažijo/pozabijo na stres in morda depreesije, ki jih morijo. In tega je v današnjem svetu ogromno.

Ni vse črno/belo kot se mogoče zdi.

Najprej naj uredijo socialne potrebe, manj izkoriščanja po službah, SEVEDA pa podpiram "olajšave" za zdrav način življenja.
Če nas znajo ožemat za varovanje okolja (avtomobilske takse, Nemčija ima eko vinjete) naj nas pa nagrajujejo za bolj zdravo življenje.Kako bi to storili nevem, bi pa mogoče lahko imelo posledice v zmanjšanem številu predebelih ljudi.
Grem basket pa bom neloke metal

noraguta ::

a zdej so pa debeluhi revčki , depresivni. bog nedaj , da bi jim vzel žlico. naj jejo prozake al pa apaurine al pa kaj jaz vem kakšne antidepresive. matr pri nas je že vsak lenuh depresivnež.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Debelost (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
28632726 (11964) kuall
»

Sladkor je strup? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
22538397 (33680) energetik
»

V ZDA debelost registrirana kot bolezen (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
49973032 (65608) thramos
»

Telesna konstitucija novodobnih generacij? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20726363 (21884) Freaxx
»

Vplivi na debelost (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7713859 (12524) thramos

Več podobnih tem