» »

Telesna konstitucija novodobnih generacij?

Telesna konstitucija novodobnih generacij?

1
2
3 4 5

m0LN4r ::

Maš 5 vrste otrok:
- bogate izobražene
- bogate neizobražene
- revne izobražene
- revne neizobražene
- zelo zelo revne neizobražene (to so tisti ko ne glede na to kako velik iq imajo, če enostavno ni hrane pač ni hrane)

Nemorete primerjat afrike z japonsko recimo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Yugos ::

bluefish je izjavil:

Dajmo, vsaj kake poljudne vire.

Recimo:

http://news.bbc.co.uk/2/hi/health/84127...
http://www.sciencedaily.com/releases/20...
http://www.nature.com/oby/journal/v11/n...

Torej, na splošno te raziskave pritrjujejo temu, da so otroci nižje izobraženih staršev debelejši od vrstnikov bolj izobraženih. Te razlike pa se iz leta v leto večajo.


jypeov komentarje ni smiselno odgovarjat, model sam sebi govori, ti vsaj podatke daš..

torej ko smo pri Sloveniji? Je bila Slovenija prej bolj neumna? Zakaj ima zdaj več debelih? Ker noben več ne študira?

Še vedno noben ne odgovarja zakaj Azija,Afrika in Indija ki so tako zelo "izobražene" in tako suhe ne spadajo v te študije?
Zgleda je prehranjevanje nekaj kar se prenaša iz generacije v generacijo in tam je veliko gibanja in delanja ter malo hrane, ne rabiš bit znanstvenik da pogruntaš da je to tisto ne pa ker so vsi faxe končal..
Internet bo tudi revnejšemu človeku dal več podatkov, samo jih pol sveta ne rabi ker ima že tako pomanjkanje živil.

wnbpotato ::

Mislim da smo malo zasli s teme... Dejstvo je da je danasnja mladina debelejsa kot mladina izpred dvajsetih let in tu nismo govorili o izobrazenosti njihovih starsev. Je pa res da je veliko otrok z neizobrazenimi starsi iz podezelja, kjer otroke pitajo z nevem kaksnimi domacimi stvarmi, ki so zagotovo bolj redilne. Tisti neizobrazeni iz mesta pa imajo velikokrat sluzbo ki zahteva fizicno delo in tisti nimajo takenih problemov z debelostjo.

jype ::

Yugos> torej ko smo pri Sloveniji? Je bila Slovenija prej bolj neumna? Zakaj ima zdaj več debelih? Ker noben več ne študira?

Ne. Ker je dovolj hrane, hkrati pa se nivo vedenja o tej hrani ni dovolj dvignil.

Yugos> Še vedno noben ne odgovarja zakaj Azija,Afrika in Indija ki so tako zelo "izobražene" in tako suhe ne spadajo v te študije?

Ker če si podhranjen na noben način ne moreš biti debel in ker če ti ne veš, da postaja debelost zelo resen problem Kitajske še ne pomeni, da ni.

Yugos> Zgleda je prehranjevanje nekaj kar se prenaša iz generacije v generacijo in tam je veliko gibanja in delanja ter malo hrane, ne rabiš bit znanstvenik da pogruntaš da je to tisto ne pa ker so vsi faxe končal..

Tega tudi ni nihče zapisal, a zgleda ne zmoreš razumeti zapisanega, zato na mojo trditev A vztrajno odgovarjaš, da B pa že ne.

Yugos> Internet bo tudi revnejšemu človeku dal več podatkov, samo jih pol sveta ne rabi ker ima že tako pomanjkanje živil.

Neizobraženi revnejši ljudje grejo v Taco Bell in so debeli.

Ramon dekers ::

Indija,Afrika,Azija...


Pa veš kaj tam jedo? V ZDA je itak kosilo m'cdonald, tudi v Slovenijo to še pride saj so le ti vedno bolj polni.

jype ::

http://www.sciencedaily.com/releases/20...

Na Kitajskem že debelost dojenčkov hud zdravstveni problem.

GeForce ::

Nevem kako ste prišli iz OP na geto in neke bogate in revne,... :|
Ampak dejstvo je da skoraj kamorkoli pogledaš so igrišča za nogomet, košarko,odbojko,... prazna. Sam sem s prijatelji še pred kakšnimi 3-4 leti vsaj 3× na teden odigral košarko, nogomet, karkoli. In kaj je danes? Igrišče večino časa prazno, moji "kolegi" pa ali je na facebooku, na kakšni "nori žurki" (glavno da je prisoten alkohol v hektolitrih), ali pa v gostilni. Seveda si danes največji car, da prideš zjutraj v šolo z mačkom in potem cel dan razlagaš, da si včeraj spil 7 pirov, 0,5l likerja, pa še 3 takratke. In ker se ne želim vsako drugo jutro zbudit z tigrom , sem ostal brez prijateljev, da pa ne gredo kile gor je bilo treba pa presedlat na individualne športe. :) Druga opcija bi bila pa opustiti fizično aktivnost in se lepo rediti pred računalnikom, kar kar precej mladostnikov dela tako ;((

bluefish ::

Sicer pa tudi v Afriki ter Aziji debelost narašča:

http://www.rnw.nl/africa/article/africa...
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/1784...
http://ije.oxfordjournals.org/content/3...

Gre se za vpliv okolja ter kulture, ekonomskega položaja, izobraženosti, tudi rase.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Yugos ::

jype je izjavil:

Yugos> torej ko smo pri Sloveniji? Je bila Slovenija prej bolj neumna? Zakaj ima zdaj več debelih? Ker noben več ne študira?

Ne. Ker je dovolj hrane, hkrati pa se nivo vedenja o tej hrani ni dovolj dvignil.

Yugos> Še vedno noben ne odgovarja zakaj Azija,Afrika in Indija ki so tako zelo "izobražene" in tako suhe ne spadajo v te študije?

Ker če si podhranjen na noben način ne moreš biti debel in ker če ti ne veš, da postaja debelost zelo resen problem Kitajske še ne pomeni, da ni.

Yugos> Zgleda je prehranjevanje nekaj kar se prenaša iz generacije v generacijo in tam je veliko gibanja in delanja ter malo hrane, ne rabiš bit znanstvenik da pogruntaš da je to tisto ne pa ker so vsi faxe končal..

Tega tudi ni nihče zapisal, a zgleda ne zmoreš razumeti zapisanega, zato na mojo trditev A vztrajno odgovarjaš, da B pa že ne.

Yugos> Internet bo tudi revnejšemu človeku dal več podatkov, samo jih pol sveta ne rabi ker ima že tako pomanjkanje živil.

Neizobraženi revnejši ljudje grejo v Taco Bell in so debeli.




Lej nima to veze z izobraženostjo, na našem dvorišču smo imeli cel dan neke športne dogodivščine in zdaj v času interneta tega ni več, pa sem kot otrok jedel neverjetno veliko!

Danes pa otroc jedo manj kot jaz in so debeli ker so cel dan za kišto in podirajo rekorde na igricah!
Ni hrana stvar ampak kok se giblješ, in slabo se gibljejo tako izobraženi kot ne...
Šport ni več to kar je bil...
Enostavno ne moreš več konkurirat geekanju...

GeForce je izjavil:

Nevem kako ste prišli iz OP na geto in neke bogate in revne,... :|
Ampak dejstvo je da skoraj kamorkoli pogledaš so igrišča za nogomet, košarko,odbojko,... prazna. Sam sem s prijatelji še pred kakšnimi 3-4 leti vsaj 3× na teden odigral košarko, nogomet, karkoli. In kaj je danes? Igrišče večino časa prazno, moji "kolegi" pa ali je na facebooku, na kakšni "nori žurki" (glavno da je prisoten alkohol v hektolitrih), ali pa v gostilni. Seveda si danes največji car, da prideš zjutraj v šolo z mačkom in potem cel dan razlagaš, da si včeraj spil 7 pirov, 0,5l likerja, pa še 3 takratke. In ker se ne želim vsako drugo jutro zbudit z tigrom , sem ostal brez prijateljev, da pa ne gredo kile gor je bilo treba pa presedlat na individualne športe. :) Druga opcija bi bila pa opustiti fizično aktivnost in se lepo rediti pred računalnikom, kar kar precej mladostnikov dela tako ;((


Kje si bil ves ta čas GeForce, hvala za podporo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Yugos ()

GeForce ::

Yugos je izjavil:


Kje si bil ves ta čas GeForce, hvala za podporo...

Večerja je bla :D Sicer nekoliko pozna ampak vseeno.

jype ::

Športna aktivnost med izobraženimi in bogatimi ne upada, le prakticirati jim je ni treba na javnih športnih površinah (no, razen biciklistov).

Yugos> Lej nima to veze z izobraženostjo, na našem dvorišču smo imeli cel dan neke športne dogodivščine in zdaj v času interneta tega ni več, pa sem kot otrok jedel neverjetno veliko!

Ogromno ima zveze z izobraženostjo, a nisi prebral povezav?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

terryww ::

jype je izjavil:


Ker če si podhranjen na noben način ne moreš biti debel

how so? pomfri brez vsega + čips vsak dan pa smo tam.
It is the night. My body's weak.
I'm on the run. No time to sleep.

jype ::

Yugos> Šport ni več to kar je bil...

Športov je več vrst. Vrhunski šport je danes taka industrija, da vanjo nočeš, amaterski šport, vsaj skupinski, je pa vsaj v naši kulturi še vedno tak, kot je bil. Pričakuje se zaužitje večje količine alkohola, kot sem ga sposoben tolerirati.

Yugos> Ni hrana stvar ampak kok se giblješ, in slabo se gibljejo tako izobraženi kot ne...

To drži, a slabo se giblje več neizobraženih kot izobraženih.

terryww> how so? pomfri brez vsega + čips vsak dan pa smo tam.

Podhranjen = manj kalorij, kot jih potrebuješ.

Ne moreš biti debel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

GeForce ::

jype je izjavil:

Športna aktivnost med izobraženimi in bogatimi ne upada, le prakticirati jim je ni treba na javnih športnih površinah (no, razen biciklistov).

Aja? In kje potem igrajo nogomet? Na Xboxu? Ali imajo mogoče ultra-mega-super PC za Fifo?
Sprijazni se, danes mladina nismo več tako aktivni kot ste/smo bili včasih.

bluefish ::

terryww je izjavil:

jype je izjavil:


Ker če si podhranjen na noben način ne moreš biti debel

how so? pomfri brez vsega + čips vsak dan pa smo tam.
Ja, ker imajo otroci v celinski Afriki Mac na vsakem koraku.

wnbpotato ::

terryww je izjavil:

jype je izjavil:


Ker če si podhranjen na noben način ne moreš biti debel

how so? pomfri brez vsega + čips vsak dan pa smo tam.


jype je govoril o podhranjenosti ne pa filanju s hitro hrano

bluefish ::

GeForce je izjavil:

Sprijazni se, danes mladina nismo več tako aktivni kot ste/smo bili včasih.
Ni vse le v telesni aktivnosti.

GeForce ::

Ne vse, je pa nekaj ali vsak drugi večer prelaufaš par kilometrov sem ter tja po igrišču, ali se le vsak večer trikrat sprehodiš od hladilnika do PCja, ali pa greš ob 6ih v gostilno, se ga napiješ in prideš ob 2eh zjutraj domov, pa spiš do enih ko te nekdo zbudi za kosilo.

Yugos ::

bluefish je izjavil:

GeForce je izjavil:

Sprijazni se, danes mladina nismo več tako aktivni kot ste/smo bili včasih.
Ni vse le v telesni aktivnosti.


Ne glih to je! vse je v tem!

Če si ti redno aktiven lahko ješ tudi več mastne hrane, ker je tvoj metabolizem pohitren!
In ker si aktiven ne moreš tok pojest ker ti bo slabo ali pa bi rabil več časa za prebavljanje!

Gledam delavce in vedno bela štruca in salama,zakaj model ni debel?
Ker vse to porabi!

Če pa si za kompom potem pa raje štej vsako kalorijo in deli na 6 obrokov ker čene resni problemi!

wnbpotato ::

Lahko pa manj pojes in ti ni treba toliko porabit. Sicer nimas najvecjih six packov in ubijalskih bicespov ampak nisi pa debel.

m0LN4r ::

Jaz ko sem bil majhen smo se že v vrtcu lahk šli v hosto, na travnik, igrišče igrat, z kolesi vozit itd. vrstniki pa to.
Smo šli na njivo delat, na travnik pa ni blo izgovora, če je blo vroče, mrzlo, dež, veter.
Zanimivo je to, da noben ni jamru. Dans bi vsak jamru, če bi mogo sekiro v roke vzet za minuto al pa pomagat kakemu starejšemu človeku.
Da ne rečem, da večina mladih 90% stvari sploh nevejo delat.

Vajeni smo bli gibanja in dela pa izborazba gor ali dol. Šport v šoli je bil šport, dans je pa posedavanje v telovadnici, špricanje športne najbolj aktualno.

Večina otrok dans mamice do 4. razreda osnovne ne spustijo same nikamor (potem se jim pa zaradi tega uprejo). Ne hodijo v gozdove, ne hodijo na igrišča se igrat.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

GeForce ::

wnbpotato je izjavil:

Lahko pa manj pojes in ti ni treba toliko porabit. Sicer nimas najvecjih six packov in ubijalskih bicespov ampak nisi pa debel.

Ja ampak si ena "suha južina". Če hočeš imet postavo tako da te vsaj sem pa tja kakšna ženska pogleda, je treba vsaj malo migat.

m0LN4r ::

wnbpotato :: danes, 23:14:12
Lahko pa manj pojes in ti ni treba toliko porabit. Sicer nimas najvecjih six packov in ubijalskih bicespov ampak nisi pa debel.


Ja, ampak športni rezultati bi bili še vedno slabši kot nekoč.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

galu ::

wnbpotato je izjavil:

terryww je izjavil:

jype je izjavil:


Ker če si podhranjen na noben način ne moreš biti debel

how so? pomfri brez vsega + čips vsak dan pa smo tam.


jype je govoril o podhranjenosti ne pa filanju s hitro hrano


Filanje z eno in isto prehrano (torej, pomfri brez vsega + čips vsak dan) v bistvu hitro privede do podhranjenosti.
Tako to gre.

jype ::

GeForce> Ja ampak si ena "suha južina". Če hočeš imet postavo tako da te vsaj sem pa tja kakšna ženska pogleda, je treba vsaj malo migat.

To nima nobene zveze s temo in dekleta imajo očitno v povprečju rada čisto povprečne moške.

m0LN4r> Večina otrok dans mamice do 4. razreda osnovne ne spustijo same nikamor (potem se jim pa zaradi tega uprejo). Ne hodijo v gozdove, ne hodijo na igrišča se igrat.

In točno zato je vedno več debelih (poleg tega, da jih futrajo s svinjarijo).

GeForce ::

jype je izjavil:

GeForce> Ja ampak si ena "suha južina". Če hočeš imet postavo tako da te vsaj sem pa tja kakšna ženska pogleda, je treba vsaj malo migat.

To nima nobene zveze s temo in dekleta imajo očitno v povprečju rada čisto povprečne moške.

m0LN4r> Večina otrok dans mamice do 4. razreda osnovne ne spustijo same nikamor (potem se jim pa zaradi tega uprejo). Ne hodijo v gozdove, ne hodijo na igrišča se igrat.

In točno zato je vedno več debelih (poleg tega, da jih futrajo s svinjarijo).

Tisto zgoraj je bil odgovor na Lahko pa manj pojes in ti ni treba toliko porabit. Sicer nimas najvecjih six packov in ubijalskih bicespov ampak nisi pa debel. Manj poješ manj porabiš, bolj anoreksičen si, ker nimaš niti povprečno razvitih mišic. Torej te je le "kosti in koža" :))

galu ::

jype je izjavil:

GeForce> Ja ampak si ena "suha južina". Če hočeš imet postavo tako da te vsaj sem pa tja kakšna ženska pogleda, je treba vsaj malo migat.

To nima nobene zveze s temo in dekleta imajo očitno v povprečju rada čisto povprečne moške.


Kako, če pa v drugih temah berem samo jamranje, kako ženske palijo samo na mišičaste kosmate barabe?:))

Anyway...
Tuhtanje razlogov zakaj so eno ljudje debeli in zakaj drugi ne, niso nobena skrivnost. Vse je že dokumentirano in bolj ali manj znano večini povprečno razgledanih ljudi. Ni treba že spet odkrivati tople vode.
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

GeForce ::

galu je izjavil:

jype je izjavil:

GeForce> Ja ampak si ena "suha južina". Če hočeš imet postavo tako da te vsaj sem pa tja kakšna ženska pogleda, je treba vsaj malo migat.

To nima nobene zveze s temo in dekleta imajo očitno v povprečju rada čisto povprečne moške.


Kako, če pa v drugih temah berem samo jamranje, kako ženske palijo samo na mišičaste kosmate barabe?:))

Eh, Jure se zapiči samo v ozko območje teme v katero piše, da bi pa pogledal malo okoli na kaj lahko to kar je v temi omenjeno vpliva pa ne.

Vi se kregajte naprej, če se nočete kregat pošljite Jureta na kolo, jaz grem pa spat. :P

Yugos ::

GeForce je izjavil:

jype je izjavil:

GeForce> Ja ampak si ena "suha južina". Če hočeš imet postavo tako da te vsaj sem pa tja kakšna ženska pogleda, je treba vsaj malo migat.

To nima nobene zveze s temo in dekleta imajo očitno v povprečju rada čisto povprečne moške.

m0LN4r> Večina otrok dans mamice do 4. razreda osnovne ne spustijo same nikamor (potem se jim pa zaradi tega uprejo). Ne hodijo v gozdove, ne hodijo na igrišča se igrat.

In točno zato je vedno več debelih (poleg tega, da jih futrajo s svinjarijo).

Tisto zgoraj je bil odgovor na Lahko pa manj pojes in ti ni treba toliko porabit. Sicer nimas najvecjih six packov in ubijalskih bicespov ampak nisi pa debel. Manj poješ manj porabiš, bolj anoreksičen si, ker nimaš niti povprečno razvitih mišic. Torej te je le "kosti in koža" :))


točno to, te intelektualci ki se kao prehranjujejo "zdravo" in potem jedo 6x na dan po malo niti nujno niso bolj zdravi ampak samo bolj suhi in če bi jim kri pregledal nebi videl neko boljše stanje.

Lahko ješ 90% samo meso brez hidratov in boš suh potem pa pejt narest krvno sliko pa poglej kako zdrava je...

Lahko maš pa malo več trebuščka in si aktiven pa si sigurno na boljšem...

jype ::

GaŁu> Kako, če pa v drugih temah berem samo jamranje, kako ženske palijo samo na mišičaste kosmate barabe?:))

Nesmiseln stereotip.

GeForce> Torej te je le "kosti in koža" :))

Kar ni predebelo.

Yugos> Lahko maš pa malo več trebuščka in si aktiven pa si sigurno na boljšem...

Jasno, ampak tema govori o _DEBELOSTI_ in vzrokih zanjo.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: galu ()

Yugos ::

jype je izjavil:

GaŁu> Kako, če pa v drugih temah berem samo jamranje, kako ženske palijo samo na mišičaste kosmate barabe?:))

Nesmiseln stereotip.

GeForce> Torej te je le "kosti in koža" :))

Kar ni predebelo.

Yugos> Lahko maš pa malo več trebuščka in si aktiven pa si sigurno na boljšem...

Jasno, ampak tema govori o _DEBELOSTI_ in vzrokih zanjo.


Seveda prav imaš zato bi se teme lahko držali in ne samo gledali rezultate v ameriki in UK ampak globalno in videli da pol sveta ni debelega in v državah kot je azija i imajo kulturo jedenja malih porcij tudi v zelo neizobraženih delih in očitno deluje kajti niso debeli, poleg tega so res zelo aktivni!
Afrika ima pa drug problem...
Kar pa seveda dokazuje da neizobraženost nima veze z dieto ampak kultura in telesna aktivnost...

Če pogledaš naš planet in procentualno oceniš suhe ljudi ne moreš rečt da so bolj suhi tisti ki imajo več izobrazbe, to ni mogoče...
Tudi v Sloveniji je tako!
Danes je enako ali več izobraženih kot 20 let nazaj pa je trend debelosti v porastu..

galu ::

jype je izjavil:

GaŁu> Kako, če pa v drugih temah berem samo jamranje, kako ženske palijo samo na mišičaste kosmate barabe?:))

Nesmiseln stereotip.

GeForce> Torej te je le "kosti in koža" :))

Kar ni predebelo.

Yugos> Lahko maš pa malo več trebuščka in si aktiven pa si sigurno na boljšem...

Jasno, ampak tema govori o _DEBELOSTI_ in vzrokih zanjo.


Stereotip glede teme?

edit: pardon za delete-req, sem te hotel citirat. :/
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

tpleko ::

otroci danes so višji zaradi boljše prehrane, debelejši zaradi preveč hrane in počasnejši zaradi drugačnih navad. ko sem bil jaz otrok smo se vsak dan podili po vasi, hodili v šolo peš. danes se 5 letni debeluhi otroci vozijo s štirikolesniki po vasi, v šolo samo en kilometer stran pa jih prevaža kombi. svašta.

jype ::

Yugos> in v državah kot je azija i imajo kulturo jedenja malih porcij tudi v zelo neizobraženih delih in očitno deluje kajti niso debeli, poleg tega so res zelo aktivni!

OMG no. To _ne drži_. Azija je kontinent, Rusija in Kitajska pa se spopadata z naraščajočo debelostjo, jasno zaradi gospodarske rasti in dvigovanja standarda v urbanih središčih.

Yugos> Kar pa seveda dokazuje da neizobraženost nima veze z dieto ampak kultura in telesna aktivnost...

Ne, to ne drži. Kultura in telesna aktivnost seveda pomagata, a predvsem neizobraženi in revni so tisti, ki se ne zavedajo pomena zdrave prehrane, ali pa si je ne morejo privoščiti.

Yugos> Danes je enako ali več izobraženih kot 20 let nazaj pa je trend debelosti v porastu..

Ja, ampak ne med izobraženimi. Debelejši postajajo predvsem revni in neizobraženi, in to bistveno hitreje od bogatih in izobraženih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

tpleko ::

debelijo se nesrečni, ker v hrani dobijo užitek, ki ga ne morejo dobiti drugje.

Yugos ::

jype je izjavil:

Yugos> in v državah kot je azija i imajo kulturo jedenja malih porcij tudi v zelo neizobraženih delih in očitno deluje kajti niso debeli, poleg tega so res zelo aktivni!

OMG no. To _ne drži_. Azija je kontinent, Rusija in Kitajska pa se spopadata z naraščajočo debelostjo, jasno zaradi gospodarske rasti in dvigovanja standarda v urbanih središčih.

Yugos> Kar pa seveda dokazuje da neizobraženost nima veze z dieto ampak kultura in telesna aktivnost...

Ne, to ne drži. Kultura in telesna aktivnost seveda pomagata, a predvsem neizobraženi in revni so tisti, ki se ne zavedajo pomena zdrave prehrane, ali pa si je ne morejo privoščiti.

Yugos> Danes je enako ali več izobraženih kot 20 let nazaj pa je trend debelosti v porastu..

Ja, ampak ne med izobraženimi. Debelejši postajajo predvsem revni in neizobraženi, in to bistveno hitreje od bogatih in izobraženih.


Kakšna rusija, evroazija in podobno...
Poglej kitajce, indonezijce,koreje...
Poglej indijo..

To je pol sveta!

Povsod male porcije in reven neizobražen folk.
Glede slovenije pa vidim debel folk v firmah in vodilnih položajih.
Nobena od teh tvojih trditev v realnem svetu nima potrditve...

tpleko je izjavil:

debelijo se nesrečni, ker v hrani dobijo užitek, ki ga ne morejo dobiti drugje.


To je resno najbolj kratka jedrnata resnica napisana v kontekstu te debate!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Yugos ()

jype ::

Yugos> Poglej kitajce

Gledam. Debeli so, vedno bolj.

Yugos> To je resno najbolj kratka jedrnata resnica napisana v kontekstu te debate!

In tudi ena od mnogih napačnih.

Yugos> Povsod male porcije in reven neizobražen folk.

Male porcije so tam, kjer si večjih ne morejo privoščit. Ko bo standard zrasel, bodo debeli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Looooooka ::

Glede debelih je moje mnenje, da jih je vec zaradi nezdravega nacian zivljenja(pa glede na tv ta teden se je za ulalala dvignila prodaja sladkanih gaziranih pijac v zadnjih 10 letih).
Ampak...glede genetike se mi pa zdi, da so generacije VISJE. In to se mi je zdel ze 10 let nazaj.
Visina je pa baje povezana s hrano. Ce je je dovolj...so tud potomci slej ko prej visji/vecji.
Tko da na visini zna bit kej.
Za tok povecano stevilo debelih pa ne bi genetike krivil.
Mas definitivno tud vecje stevilo mladih, ki se redno ukvarjajo s sportom...pa ni del njihove sluzbe.

tpleko ::

jype se moti in trmari svoje, kot ponavadi.
1. zdrava hrana ni draga. sploh veš kakšne so cene zelenjave?
2. ni ti treba biti izobražen, da veš, da sladkarije redijo. to vsak ve.

"revni" ljudje (pa ne res revni, ker drugače ne bi imeli denarja za extra hrano) so nesrečni in se bašejo s hrano zvečer, medtem ko se uspešni in bogati počutijo dobro in ne rabijo hrane za umetno poživitev čustev. pravilo je, da čimbolj je narod bogat tem bolj je debel. ko si bogat imaš hrano za razne okusne tortice, sladolede, coca cole itd. če si res reven ješ krompir in kavlo, najcenejšo hrano.

guest #44 ::

Povezava hrana/višina je lepo dokumentirana. Severna koreja recimo, kjer so v povprečju nižji od južnih sosedov...gre pa za isti folk.

Remember parents...feed your kids well.

imagodei ::

Problem ni samo v deci, ampak tudi v permisivni vzgoji, katere vzroka jaz osebno recimo ne znam točno opredelit. Mogoče gre pri permisivni vzgoji za slabo vest staršev, ki zaradi zahtev moderne družbe z otroki preživijo manj (kvalitetnega) časa, kot pred 20, 30 leti. Mogoče je to samo trend, ena taka skrajna oblika zavijanja v vato, češ naj ima otrok čim dlje brezskrbno otroštvo... Jaz sicer menim, da ima zraven spet kar precej denar, oz. vsi mogoči psihologi, sociologi, pedagogi, pedopsihiatri, Oprah, dr. Phil in podobni zaslužkarji, ki trg filajo z raznimi "dognanji" o otroški psihi ter občutljivosti le-te. Klinc, če je otrok travmatiziran zaradi nenapovedanega spraševanja v šoli, lahko pedopsihiatri in psihologi računajo staršem za seanse. Če otroku znanec na skupnem pikniku navije ušesa, ker ga je mulec 20 minut buzeriral, pa se noben od staršev ni zmigal in mulca discipliniral, je otrok spet travmatiziran in prodajajo se razne knjige, ki se ukvarjajo z razreševanjem travm pri otrocih.

No, pa da ne bom čist offtopic - ta zgrešena permisivna vzgoja, kjer otroka ne smeš več niti postrani pogledati, kaj šele kaznovati ga, vodi pač v to, da deca pretirano sedijo pred TV-jem in računalnikom. Če pa otroka starši pomotoma kaznujejo, pa jih itak napade slaba vest in se otroku oddolžijo z nagrado v obliki obilnih količin ogljikohidratov. Dejansko je trend, da se otrok 15 minut pred kosilom obilno nabuta s piškoti in bonboni, pri kosilu pa poje par grižljajev. Ko gre družina popoldan na sprehod in otrok zaradi neustreznega kosila postane lačen, se zavije do lokalne burekdžinice, kebabdžinice oz. kioska s hitro prehrano po pomfri, ki ga malček rad jé.

In življenje gre naprej, starši nimajo časa, otroci igrajo računalnik ali gledajo TV (zunaj je nevarno in rakotvorno sonce, otroka lahko na vsakem koraku povozi avto in/ali ugrabijo zlobni možje), iz slabe vesti in zaradi vsega new age crapa se otroku dovoli vse, mulci pa se veselo redijo in postajajo motorični debili. Srčnožilne bolezni, povišan pritisk in sladkorna pri 30. letih, ateroskleroza pri 40. letih, pri 50. smrt zaradi pljučne embolije ali srčne kapi.
- Hoc est qui sumus -

Pithlit ::

Yugos je izjavil:

bluefish je izjavil:

Ni vse le v telesni aktivnosti.


Ne glih to je! vse je v tem!

In ti se čudiš da te folk ne jemlje resno?
The brain consumes 20 to 25 percent of our calories when we're at rest.

Še mal bolj po domače... ko imaš možgane na idle kurijo med 20% in 25% kalorij. Kaj šele ko jih vprežeš v kaj koristnega.

... in si upa folk trdit da izobrazba nima veze... tsk, tsk, tsk...
Life is as complicated as we make it...

tpleko ::

>Kaj šele ko jih vprežeš v kaj koristnega.

kdaj si bolj lačna, po 1 uri telovadbe ali po 1 uri reševanja matematičnih nalog?
večina kalorij, ki jih možgani pokurijo, se porabi za fiziološke procese kot so srčni utrip, dihanje in prebava.

OWNED8-)

Pithlit ::

Owned? Eni pa res kar v prazno nekaj...

Kot ti telovadiš in delaš razne ostale fizične aktivnosti rabiš telesu dovajat ekstra kalorije.
Life is as complicated as we make it...

jype ::

tpleko> 1. zdrava hrana ni draga. sploh veš kakšne so cene zelenjave?

V primerjavi s samo pašto pa poceni tunami vsak dan je zelenjava zelo draga.

tpleko> 2. ni ti treba biti izobražen, da veš, da sladkarije redijo. to vsak ve.

Revnih ljudi ne redijo sladkarije, temveč najcenejši kruh, najcenejši makaroni in najcenejše pijače (in to žal ni voda).

thramos ::

Ja, samo preveč kruha in makaronov, ne njihova cena.

jype ::

Jasno. Če si reven in neizobražen, potem se pač bašeš, ker si v depresiji in nimaš drugega dela. Nekateri zmorejo to preseči, večina pa ne.

Yugos ::

jype je izjavil:

Yugos> Poglej kitajce

Gledam. Debeli so, vedno bolj.

Yugos> To je resno najbolj kratka jedrnata resnica napisana v kontekstu te debate!

In tudi ena od mnogih napačnih.

Yugos> Povsod male porcije in reven neizobražen folk.

Male porcije so tam, kjer si večjih ne morejo privoščit. Ko bo standard zrasel, bodo debeli.


wow, torej sam sebe negiraš a nisi reku da je to stvar inteligence?

jype je izjavil:

Jasno. Če si reven in neizobražen, potem se pač bašeš, ker si v depresiji in nimaš drugega dela. Nekateri zmorejo to preseči, večina pa ne.


Haha in spet, zdej pa negiraš še prejšnjo izjavo, zdaj pa revni že jedo in ne samo to samo nezdrave stvari, daj odloči se...

Yugos je izjavil:

jype je izjavil:

Yugos> Poglej kitajce

Gledam. Debeli so, vedno bolj.

Yugos> To je resno najbolj kratka jedrnata resnica napisana v kontekstu te debate!

In tudi ena od mnogih napačnih.

Yugos> Povsod male porcije in reven neizobražen folk.

Male porcije so tam, kjer si večjih ne morejo privoščit. Ko bo standard zrasel, bodo debeli.

male porcije so stvar njihove kulture, ker obstajajo revni narodi ki nimajo palčic in majhnih zdel ampak jedo kadar imajo v kosih...

wow, torej sam sebe negiraš a nisi reku da je to stvar inteligence?

jype je izjavil:

Jasno. Če si reven in neizobražen, potem se pač bašeš, ker si v depresiji in nimaš drugega dela. Nekateri zmorejo to preseči, večina pa ne.


Haha in spet, zdej pa negiraš še prejšnjo izjavo, zdaj pa revni že jedo in ne samo to samo nezdrave stvari, daj odloči se...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Yugos ()

jype ::

Yugos> wow, torej sam sebe negiraš a nisi reku da je to stvar inteligence?

Pa kaj je s tabo? A si zabit? Dokler nihče nima, nihče ne je. Ko vsi imajo, se bašejo samo še neizobraženi. V zahodni civilizaciji imajo vsi že dolgo časa in je problem debelosti najbolj izrazit, celo toliko, da ga zaradi s tem povezanih zdravstvenih stroškov države aktivno poskušajo preprečevati, kar pa je težko, ker so navade odvisne predvsem od staršev (in njihove izobrazbe).

Ker gospodarska rast v aziji pospešuje, se problem debelosti tam zelo hitro razrašča. V urbanih središčih je že tako hud, da celo kitajske oblasti že ukrepajo.

Yugos> Haha in spet, zdej pa negiraš še prejšnjo izjavo, zdaj pa revni že jedo in ne samo to samo nezdrave stvari, daj odloči se...

Haha, če bi znal brat, ne bi bil tako zavaljen.

alexa-lol ::

Zdej ta tema je mal zašla..
Obstaja korelacija, da so bolj izobraženi ljudje bolj suhi, amapk ni pa razlog, da če nimaš narejenje fakultete, da moraš tehtat 200kg.

Kako zgleda športna vzgoja po šolah.
Tek 10 krogov v majhni telovadnici (300m), ogrevanje sklepov, 10 trebušnjakov, 10 sklec in 10 supermanov. Potem pa kar koli že je (gimnastika...).

In kako naj od takega človeka pričakuješ, da bo tekel na 600m če pa nikoli ne pretečeš 600m. Večina ljudi je lenih in se jim ne da 1 mesec pred testom vsak popodne tečt, sploh pri 18 letih. Drugo so tisti, ki trenirajo zarne športe, tisti nimajo težav. Preprosto je že v programu narobe zastavljeno. Kot da bi gimnastičarje dali tečti na 400m in pričakovali svetovni rekord.

No nekateri profesorji organizirajo športno tako, da svoje dijake pripravljajo na ta stresni tek na 600m. Dajo jim za odtečti 5 krogov po 200m. To zlgeda tako, da se z najmanjšo možno hitrostjo premikaš in se vmes pogovarjaš, utrip imaš pa tam 90.

Celoten koncept športne vzgoje je zafuran. Nivo kondicije, moči in koordinacije telesa ki ga tam pridobiš, lahko pridobiš v 1 mesecu malo bolj resnega treninga - 3 na teden.
Ure športne vzgoje se neučinkovite.
1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Debelost (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
28632907 (12145) kuall
»

hujšanje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10617196 (9561) Aquinas
»

V ZDA debelost registrirana kot bolezen (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
49973349 (65925) thramos
»

Vplivi na debelost (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7713890 (12555) thramos
»

Podražimo hrano! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18527104 (23673) darkolord

Več podobnih tem