» »

Podražimo hrano!

Podražimo hrano!

«
1
2 3 4

noraguta ::

Po podatkih iz leta 2002-2005 ima 74,7% odraslih Slovencev prekomerno telesno težo (raziskava CINDI).

vir.:http://www.zzzs.si/zdravje/telesna-teza...

zakaj ne omejimo , menz sanckov in podobnega? zakaj moram jaz plačevat v zdravstveno blagajno zaradi bolezni navadnih požeruhov? kakšen model bi bil najbolj primeren za državo?
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Timurlenk ::

zdrava hrana = draga hrana

hamburgerji, pice, makaroni pa so cheap


reveži kupujejo cheap hrano

reveži so debeli (in ne stradajo, kot v starih časih)

noraguta ::

seveda prepocen je , če bi lenuhi požrtni pojedli en hamburger namesto 3h , bi vsi veliko prihranili. udarimo po prehrambenih korporacijah.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Timurlenk ::

kaj bodo pa reveži še sploh jedli, če bi še to podražil ti?

Thomas ::

Povpraševanje in ponudba naj regulirata ceno. Nobene intervencije ne bodo naredile nič pametnega.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

noraguta ::

Thomas je izjavil:

Povpraševanje in ponudba naj regulirata ceno. Nobene intervencije ne bodo naredile nič pametnega.

seveda , samo obdavči naj se pošteno , da bo človek jedel ko je nuja , ne pa se basal kot prašič. Zakaj bi plačevali zdravnike zaradi prenabasanih veprov.

pa rogljičke in podobno golazen ven iz bufetov.
ni grjega kot 30 leta stara baba z volani okrog pasu. pa kaj je vsem tem ljudem?????
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

bluefish ::

Ja, potem pa obdavči še čokolado, vse sestavine za pripravo mastnih jedi,... in imel boš revolt.

Timurlenk ::

obdavči vse, kar ima kalorije

noraguta ::

tuki se nekatri nočete zavedat da je 2/3 ljudi bolanih, če je šlo pri čikih in šnopcu , bi šlo tud pr žlici.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Timurlenk ::

ne vem, a si ti kitajec al samo extremely high

bluefish ::

Da, s tem da tukaj vplivaš tudi na nas, ljudi, ki nimam težav s težo.
Če gre sedaj denar iz skupne zdravstvene blagajne za debele, bo potem še malo večji procent ljudi kupoval dražjo hrano.
Na koncu je ta varianta verjetno še manj racionalna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Niklas ::

ojej..

spaceair ::

Naraguta obdrži takšne ideje raje zase.
Komaj da mamo za tekoče stroške, ti bi pa takšne ideje dajal.
Si pozabil da živimo v svobodni deželi.

Opkow ::

Problem resujete na napacnem koncu.
Ljudi s prekomerno tezo je treba spodbujati, da se vec gibljejo in se ukvarjajo s sportom. Ali opravljajo fizicna dela...

Double_J ::

Pomoje vse kar je teh zadev od piškotov, čipsov, čokolad, sladkih pijač... je vse zanič. Ker ko nehaš jesti imaš zanič občutek v ustih in moraš z vodo to spirat mar ne?
Dve šivanki...

alexa-lol ::

Opkow je izjavil:

Problem resujete na napacnem koncu.
Ljudi s prekomerno tezo je treba spodbujati, da se vec gibljejo in se ukvarjajo s sportom. Ali opravljajo fizicna dela...


kaj pa srednji sloj? oni ne bojo sli delat kot fizici radniki

bluefish ::

Srednji sloj se načeloma ne nažira z nezdravo hrano. So izjeme, vendar je problem manjši kot pri nižjem.

Double_J ::

Hamburger pa ni nezdrav... kot bi si dal meso, kruh in solato na krožnik. Pomoje so zgolj vse tiste zadeve v vrečkah in ovitkih zanič.
Dve šivanki...

Tarzan ::

Bedak. Hrana naj se poceni. Drastično.
Problem debelosti ni v nizki ceni hrane, ker je vse prej kot poceni, ampak v mentaliteti ljudi. Način življenja se je spremenil do te mere, da se vedno manj gibljemo, uživamo pa hrano, ki je bogata z maščobami, kar se hitro pokaže na vagi. Namesto da na dan spraviš tako kretensko idejo, raje predlagaj kaj koristnega, naprimer možnost brezplačnega razgibavanja. Če bi imeli vsi možnost brezplačnega ali precej subvencioniranega obiska aerobike, fitnesa, bazena, tenis igrišča,... bi lahko precej izboljšal zadeve.

bluefish ::

Hamburger pa ni nezdrav...
Še enkrat pomisli. Pravilno pripravljen res ne, samo je to od početja v Macu daleč od tega.

Timurlenk ::

but it's fucking goood 8-)

Baltazar-x ::

bluefish je izjavil:

Da, s tem da tukaj vplivaš tudi na nas, ljudi, ki nimam težav s težo.
Če gre sedaj denar iz skupne zdravstvene blagajne za debele, bo potem še malo večji procent ljudi kupoval dražjo hrano.
Na koncu je ta varianta verjetno še manj racionalna.


Men se tud zdi da je to tko, pr čikih se pršpara, alkotu, pa nakonc ni treba tolk plače uzdignt :(

Icematxyz ::

Hrana se bo tako najverjetneje podražila ker bo sodobno kmetijstvo proizvajalo tudi surovino za proizvodnjo energije.

In bosta to verjetno konkurenčni dejavnosti. Se pravi proizvodnja surovin za prehrambeno industriji. In proizvodnja surovin za energetiko.

Ampak če živiš v razvitem svetu je za večino verjetno hrana še vedno nekaj kar je relativno poceni?

Tako da dvig cene hrane na debelost ne bi vplival. Tako kot ne bo rešil gospodarske krize davek na nepremičnine. To je populizem. Prej bo pa verjetno kdo umrl od lakote. To pa.

Blinder ::

Noraguta ni še dojel, da smo ljudje različni. Nekateri imajo telesa tako narejena, da čutijo lakoto, če nimajo celic za shranjevanje maščobe zapolnjenih. Verjetno je noraguta eden od srečnežev, ki jim je narava po defaultu dala tako telo, da lahko žrejo kolkor hočejo in se ne zredijo.


Drugače pa ja, lepo bi, če bi polnozrnate reči pa rjavi sladkor, rjavi riž cenejši. Ne pa da tudi bolniki, ki bi morali jest tako prehrano, kupujejo navadno belo robo ker una zdrava je predraga.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Arto ::

Čakej čakej. Ti nočeš plačevat v zdravstveno blagajno za debele ljudi. Kaj boš pa drugega počel, če bo hrana dražja? Plačeval boš več zaradi debelih ljudi.

lexios ::

Res super ideja, ja. Obdavčimo vse kar ni solata!

#000000 ::

Ne tud solato treba štrafat, pr mer pustimo samo divji regrad, kostanj in borovničke :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

zee ::

Zakaj pa regrada in borovnick, ne? 8-)

Dejansko uporabna resitev: na vseh koncih in krajih oglasevati, da je treba manj in zdravo jesti, ter se vec gibati.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

#000000 ::

Ja ker nej bi bla kao zdravilna :) No ja gandžo bi lahko legaliziral na to foro ker ima tud zdravilne učinke :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

Timurlenk ::

saj to ni fora

ampak zdravilni učinki se ne pokažejo, če jo pušiš

m0LN4r ::

Jaz jem zajtrk, kosilo in večerjo. Za kosilo grem na fax v all u can eat in pojem enih 2kg hrane od tega 1 kg mesa minimum. Za zajtrk ribji namaz al sendvič. Zvečer pa Mcdonalds ali pa pol kile skute z mlekom.

In nisem debel, pa še zdrav sem ko riba.

Fora ni v hrani. Jaz lahko pojem 3 bigmace pa sladoled pa pol grem čez 3 ure na kosilo itd.

Fora debelih ljudi je v tem, da se ne gibajo. To ne pomeni da rabijo bežat in hodit v fitnes. Naj na začetku hodijo se sprehajajo itd. Tv pa Pc jim izklopit pa naj grejo ven.

Pol pa se še pojavi druga težava in sicer, ko dosežejo tako mejo debelosti da že po 5 minutnem sprehodu več ne morejo. Potem pa jim dopovej da se naj gibajo.

Aja pa nekateri majo tako vlki ego, da kajkoli jim boš rekel, bo rekel da se počuti prijetno v svojem mastnem ovoju.

Jaz opredeljujem debele ljudi na dve kategoriji. Na mastno lene in močne pridne.
Mene razjezi, ko vidim 15-20 let stare fante, deklice ki imajo po 100kg in več in od tega nič MIŠIČevja ampak zgolj maščobo. To ni zaradi hrane, ampak G I B A N J A.

Pa tak za btw. V sredjni šoli tudi nisem bil suh itd. Jem enako kot prej. Življenje se mi je spremenilo samo v tem, da hodim peš po mestu s kolesom do 20km ne pa da ležim cele dneve v postli pa zaradi dolgčasa jem.

Pa še dodam nekateri debeluhi žrejo zato, ker jim je dolgčas iz tega sledi da spet nič ne dela.

Glede drage hrane pa tak. Je za dr3k.
Najbolše je domače mleko, domača šunka, jajca, pire ki ga fajn preliješ z mastjo pečenega mesa.
Tisti sojini polpeti, pa zelenjava, pa kosmiči pa nevem kako 0% jogurti se mi lahko od zadaj gor.

Ja pa dodam, nekatere ljudi ki pa hočejo shujšat tako zavajajo, da mi je slabo. Hujšajo po eno leto in shujšajo 10kg. HALOO!
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Timurlenk ::

jaz tudi precej jem v mcdonaldsu, gibljem se ne pretirano, pa sem ekstremno suh

hm...

#000000 ::

Ko boš mel 40 let in familijo se ponovno javi pa te bomo zvagal :)

Timurlenk ::

:D

zaenkrat sem na 193 cm 65 kg

kožno gubo (or whatever) imam 4

Zgodovina sprememb…

d0rK ::

To je bolano suho, BTW. Go see a doctor.

Timurlenk ::

ja lej

tako pač je

bluefish ::

Ampak res. Pri 180 imam več kil kot ti in je skorajda na spodnji meji idealnega.

Timurlenk ::

samo govorim, da ni vedno mcdonalds kriv za debelost (i'm a living proof yo)

mtosev ::

jaz mam 62kg pa 182/183cm. winner >:D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

bluefish ::

samo govorim, da ni vedno mcdonalds kriv za debelost (i'm a living proof yo)
Jah, v nobenem primeru ni dobro riniti v ekstreme.
V enem od dokumentarcev je avtor s povprečno težo in zdravjem hodil v MC dva meseca ali nekaj takega. Vmes je obiskoval zdravnika in zdravstvena slika se je opazno slabšala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Timurlenk ::

se strinjam

najboljše pač je, da ješ normalno pa vsega malo

ne pa samo travo ali pa samo fast food

d0rK ::

Film je SuperSize Me, ce koga zanima.

bluefish ::

Ja, ta bo pravi.

kar-nekdo ::

Za take ideje bi te mogli poiskat. Lukno skopat te not vrst pa dol zakopati :D! Podrazitev hrane eni pa ze zdaj nimajo za osnovna zivila!

Timurlenk ::

ja lej

bolje od lakote umret

kod od bolezni srca in ožilja

kar-nekdo ::

Glej na temle forumu ne gle nobenemu tako slabo vkljucno z mano ne, da bi se sploh lahko keri postavil v kozo tistih in raspravljal o tem.

m0LN4r ::

No saj, takšni ljudi da 24/7 samo fast food jedo kot v tistem dokumentarcu je malo. Saj maš v macdonaldsu McFish :D pa colo light :D

Hehe vi niste suhi, vi ste geeki :D

Zdaj če jaz rečem da mam 175cm in 79kg bom debel ane? V bistvu nisem, sam sem bolj mišičast.
Nogomet, tek, plavanje in delo naredita svoje.
Aja pa zdravnik mi je že par let nazaj rekel, da mam ful goste kosti.

mtosev mam cirka 20kg več od tebe WTF ?
#000000 :: danes, 15:22:19
Ko boš mel 40 let in familijo se ponovno javi pa te bomo zvagal :)


To je res, da ma človek z družino manj časa. Pa še služba in ostale obveznosti. Ampak če se ne najde 1 ura časa za sprehod z družino, je pa res problem. Al pa misliš na življenje kot služba potem pa pred TV in to je to?
Moj dedek je preden je šel delat se vstal ob pol petih in šel nabirat gobe. Popoldan pa je prišel domov se najedel in šel vun. Tv je vklopil šele ko se je zunaj stemnilo.

Aja tema je o podražitvi hrane je bedarija se strinjam. Nekatera živila so katastrofalno draga že zdaj. Še dobro da obstajajo akcije, razprodaje in dotrajani izdelki.
Mogoče pa bi trebalo tisto malo bolj zdravi hrani znižat ceno na isti nivo kot ostali in mogoče bi se potem ljudje bolj potrudili.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

mtosev ::

jebiga. eno smo ze celo zivljenje suhi. bi ze zdavnaj umrl pa se nisem.zdravstvena slika je relativno normalna
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

noraguta ::

kar-nekdo je izjavil:

Za take ideje bi te mogli poiskat. Lukno skopat te not vrst pa dol zakopati :D! Podrazitev hrane eni pa ze zdaj nimajo za osnovna zivila!

kateri so te ljudje????? če je 2/3 predebelih ? drugi se pa gibljejo in so fit.(očitno si kar nekaj zmišljuješ) po debeluhih je treba udarit z največjo možno mero ker državi kradejo denar, bodisi zaradi pogoltnosti bodisi zaradi lenobe.

glede na to da povzročajo precejšno gospodarsko škodo bi jih mogoče lahko obdavčili kot avtomobile glede na "moč".
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Avenger ::

Ne bi smel pit sladkanih pijač in sploh uporabljat enostavnih sladkorjev. Pa bi bil tistle procent bistveno nižji.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Debelost (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
28632726 (11964) kuall
»

Sladkor je strup? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
22538396 (33679) energetik
»

V ZDA debelost registrirana kot bolezen (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
49973031 (65607) thramos
»

Telesna konstitucija novodobnih generacij? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20726363 (21884) Freaxx
»

Vplivi na debelost (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7713859 (12524) thramos

Več podobnih tem